Yükleniyor...
Yukleniyor

Yükleniyor

‘Diş Hekimliği Uygulama ve Araştırma Hastanesi Kurulacak’

Gündem

11-02-2021 tarihinde yayınlandı.

‘Diş Hekimliği Uygulama ve Araştırma Hastanesi Kurulacak’

Bu haberi arkadaşlarınla hemen paylaş!

AKP Merkez Karar Yönetim Kurulu Üyesi ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık, Türkiye’nin en modern diş hekimliği uygulama ve araştırma hastanelerinden birisinin de Malatya’da kurulacağını söyledi.

Milletvekili Çalık yaptığı açıklamada, Malatya’da ağız ve diş sağlığı noktasında sıkıntı yaşayan vatandaşların kentteki diş hastanesi dışında artık iki yıl içerisinde tamamlanması planlanan modern ve donanımlı diş hekimliği uygulama ve araştırma hastanesinde de tedavi edileceğini belirtti.

Çalık, “Malatya için 74 milyon liralık bu yatırım Cumhurbaşkanımızın olurlarıyla 2021 yatırım programına alınmıştır. İnönü Üniversitesinde 18 bin metrekarelik bir arazi üzerinde kurulacak hastane için bu yıl ilk etapta 15 milyon lira kaynak ayrılmıştır. İki yıl içerinde tamamlanması planlanan hastane, özellikle ağız ve diş hastalıkları konusunda ciddiyet teşkil eden rahatsızlıkların şifa merkezi olacak” dedi.

Çalık, Malatya’nın 2023 hedefleri çerçevesinde ‘sağlık turizmi başkenti’ olması noktasında yoğun çaba sarf ettiklerini belirterek, “İlimizde yapımı devam eden 300 yataklı Battalgazi Devlet Hastanesi, 100 yataklı Doğanşehir Devlet Hastanesi, 20 yataklı Darende Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon ek binası, 10 yataklı Doğanyol İlçe Entegre Hastanesi, Pütürge 4 Hekimlik ve Akçadağ 6 Hekimlik Aile Sağlığı Merkezleri, Arapgir Devlet Hastanesine ek bina, Darende Yenice ve Irmaklı Sağlık Evi, Doğanşehir Çığlık, Hudutköy Sağlık Evi ve Bentbaşı Aile Sağlığı Merkezi ile birlikte Malatya’nın sağlık turizmi başkenti olma hedefine emin adımlarla ilerliyoruz” diye konuştu.

KADIN KOLLARIYLA..
Bu arada Milletvekili Çalık, AKP Malatya Kadın Kolları, İlçe Kadın Kolları Başkanları ve yönetim kurulu üyeleriyle bir araya geldi.

Siyaseti kadınlar üzerinden değil, insanlığın öznesi kadınlar için yaptıklarını kaydeden Çalık, “Çok ciddi manada yollar kat ettik. 14 Ağustos 2001’de yola çıktığımızda ‘hiçbir şey eskisi gibi olmayacak’ dedik. O günden bugüne dönüp baktığımızda her alanda; eğitimden sağlığa, ulaşımdan enerjiye kadar her alanda büyük değişim ve dönüşüm yaşadık. İnsan hakları ve demokrasi alanlarında, bölgesel farklılıkların ortadan kaldırılarak refah seviyesinin genişletilmesi ve sosyal devlet anlayışının inşası dahil olmak üzere çok önemli hizmetler yaptık” diye konuştu.

Milletvekili Çalık, AKP iktidarıyla birlikte oluşan yeni Türkiye ile eski Türkiye arasında dağlar kadar farkın olduğunu ifade etti. Türkiye’nin AKP iktidarlarıyla birlikte her alanda önemli bir değişim ve dönüşüm yaşadığını dile getiren Çalık, her alanda ciddi yatırımların yapıldığını belirtti. “Başı kapalıdan hakim olmaz” diyenlerin var olduğuna da dikkat çeken Çalık, “Hala 28 Şubat ruhunu hortlatmak isteyenler var. “Bu kadına haddini bildirin” diyen zihniyetin izdüşümü bugün CHP’nin içerisinde hala bu fikri ve zikri taşıyanlar var. Bugün kadınlarımız kendi aralarında eşitlendi. Eğitimde, temsilde, karar mekanizmalarında yer almalarında eşitlik sağladık. Mesleklerinde, kamuda görevlerinde eşitlik sağladık. Öğrencilerimiz ister başı kapalı isterse başı açık şekilde eğitimlerini görüyorlar. Evlatlarımıza en iyi şekilde eğitim hizmetini sunmaktan onur duyuyoruz. Öğretmen, doktor, mühendis, belediye başkanı, milletvekili, bakan olabiliyoruz” ifadelerini kullandı.

Milletvekili Çalık, Türkiye’nin ilerlemesini ve büyümesini sürdürürken, karşılarında hem ulusal hem de uluslararası güçlerin olduğunu söyledi. Çalık, “Bizim o dik duruşumuzu, dik dururken dikleşmeden Cumhurbaşkanımızın yanında yer alışımızı herkese göstermemiz lazım. Allah, Cumhurbaşkanımızı başımızdan eksik etmesin. Onunla birlikte bize hizmet etmeyi nasip eden Yüce Rabbime hamd ederken, çocuklarımıza çok önemli bir miras bırakacağımızı unutmamamız lazım. Recep Tayyip Erdoğan, dünyadaki en önemli liderlerden biridir” diye konuştu. Eski Türkiye ile yeni Türkiye arasındaki farkın iyi irdelenmesi gerektiğini dile getiren Çalık, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Amerika Başkanı’nın karşısında Türkiye’nin Başbakanı’nın nasıl durduğunu hatırlayın. Bugün Recep Tayyip Erdoğan’ın duruşuna bakın. Bugün Türkiye’yi insani gelişmişlik endeksinde en yüksek insani gelişmişlik seviyesine çıkarmış vaziyetteyiz. Bunu sosyal devlet anlayışıyla yaptık. En alt gelir gurubundaki vatandaşlarımıza ayni nakdi yardımlarımızla yaptık. Yaşlısına, çocuğuna, engellisine bakan bir Türkiye var. Böyle bir Türkiye’yi tasavvur ederken, hiç kimseye muhtaç olmadan özgür irademizle bağımsız Türkiye için var gücüyle gece gündüz çalışan bir lider var. Cumhurbaşkanımızla çıktığımız bu yolda emin adımlarla ilerlemeye devam edeceğiz.”

Bülten

calik kadinkollari

calik kadinkollari1

UYARI: Sitemizde çoğunlukla muhabir arkadaşlarımızın imzalarıyla ya da mensubu oldukları basın kuruluşları kaynak belirtilerek yayınlanan üstteki haber benzeri araştırmalar, haberler, röportajlar, maalesef “emek hırsızı” –özellikle de biri sürekli olmak üzere- sözde bazı internet yayıncıları tarafından, ya aynen ya da küçük bazı değişiklikler yapılarak, kendi özel araştırmaları ya da haberleriymiş gibi kendi yayın organlarında yayınlanabilmektedir. Haber kaynağıyla ya da araştırmasıyla, istihbaratıyla uzaktan yakından ilgisi olmayan, sadece gerçek gazetecilerin ‘kamuoyunun bilgisine sunulmuş’ emeğinin üzerine ‘çöküp’, gazetecilik- habercilik yaptıklarını zanneden ve böylece kamuoyunu da aldatanların bulunduğuna bir kez daha dikkat çekerken, söz konusu unsurları da ‘gerçek gazetecilerin emeğini çalmamaları’ konusunda uyarıyoruz.

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.
Subscribe
Bildir
guest
12 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
berk

sen diş hekimlik uygulama ve arastırma hsttanesini bırak malatyaya bir şehir hastanesi yapamadın .elindeki askeri hastaneyi ne yaptın

mustafa

yazdığım yorum yayınlanmamış???

Mustafa

Bak HARUN KARDEŞ öznur hanımınyolda görsem tanımam demişsin ya ; yakllaşık 18 yıldır iktidar partisinin kadın milletvekili öznur Çalık yorum yaptığın haberdede fotoğrafıda var sen eğer kulağını tıkar gözünü kaparsan ülkedeki ve ilimizdeki yaşananlardan bi haber olup babanı bile tanımazsın bence kulağını ve gözünü aç

Mehmet

Öznur Çalık hanımefendi “Kadınlarımız kendi aralarında eşitlendi” diyor. Evet kadınlar eşitlendi ama yoksullukta eşitlendi, kadın cinayetlerinde eşitlendi.

Babuğdu

Helâl olsun

HARUN

sayın vekil sizi yolda dahi görsem tanımam ama malatya ya kazandırdıklarınız nedense insanlarımız görmüyor bu millete yaranılmaz eminim yarın bu hastane yapılsın ilk gidecekler bu dalga geçenler olacaktır bizim milletimiz ne istediğini bilmeyen bir millet kimsenin zoruna gitmesin ve daha önemlisi bu hastane diyelim 5 katlımı oldu keşke 3 katlı olsaydı ne gerek vardı diyecekler

Huzur

Tokideki boş diş hastanesi ile ilgili ne diyeceksiniz?Kimin parasıyla yapılıyor buralar..

Nuri

Tokide yapılan sonrada boşaltılan hazır ağız ve diş hastalıkları hastanesi ne olacak?

Suu

Ol deyince olsa keske ama koprunun altindan cok sular gecti biraz zaman ,altyapi iyi elemanlar gerek yoksa ihtiyac var yok degil ozel disci muayenehanelerine servet oduyoruz milletce mecburen.

Mehmet

Bu hastane ankara malatya hizli treni gibi malatya ya ugramadan yazihan dan ayrilip elaziga devam etmesin sakın😁 proeye bakin tcdd 5 bölge ye ugramadan baska vilayete devam et

Huzur

Sağ elimizi kalbimizin üstüne koyup hayırlı olsun diyoruz…Heyy heyy ..Zavallı işsiz ordusu .Zavallı gariban esnaf kardeşim, evine ekmek götüremeyen milletim. Milletle dalga geçiyorlar…Ya sabır, ya sabır…

Mesut

Koca TOKİ deki ağız ve diş hastanesini atıl durumda bırakın sonrada çıkıp şöyle yapacağız böyle yapacağız yazıktır günahtır bu devletimizin parasına mademki böyle bir plan var hazır hastane işte sayın Öznur hanım

  • Spor Toto Süper Lig
  • Tff 1 Lig
Takımlar O G B M A Y Av P
Beşiktaş 40 26 6 8 89 44 45 84
Galatasaray 40 26 6 8 80 36 44 84
Fenerbahçe 40 25 7 8 72 41 31 82
Trabzonspor 40 19 14 7 50 37 13 71
Sivasspor 40 16 17 7 54 43 11 65
Hatayspor 40 17 10 13 62 53 9 61
Alanyaspor 40 17 9 14 58 45 13 60
Fatih Karagümrük 40 16 12 12 64 52 12 60
Gaziantep FK 40 15 13 12 59 51 8 58
Göztepe 40 13 12 15 59 59 0 51
Konyaspor 40 12 14 14 49 48 1 50
Başakşehir FK 40 12 12 16 43 55 -12 48
Çaykur Rizespor 40 12 12 16 53 69 -16 48
Kasımpaşa 40 12 10 18 47 57 -10 46
Yeni Malatyaspor 40 10 15 15 49 53 -4 45
Antalyaspor 40 9 17 14 41 55 -14 44
Kayserispor 40 9 14 17 35 52 -17 41
BB Erzurumspor 40 10 10 20 44 68 -24 40
MKE Ankaragücü 40 10 8 22 46 65 -19 38
Gençlerbirliği 40 10 8 22 44 76 -32 38
Denizlispor 40 6 10 24 38 77 -39 28

Malatyahaber.com © Copyright Tüm Hakları Saklıdır

MalatyaHaber.com'da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır. Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı MalatyaHaber sorumlu tutulamaz...