Yükleniyor...
Yukleniyor

Yükleniyor

Doğu Garajı 4’üncü Yerinde..

Gündem

28-09-2020 tarihinde yayınlandı.

Doğu Garajı 4’üncü Yerinde..

Bu haberi arkadaşlarınla hemen paylaş!

Bir evvelki uygun görmediği için 3 kez yer değiştiren Doğu Garajı, 4. kez taşındığı İtfaiye Müdürlüğü binasında yapılan törenle bir kez daha hizmete girdi.

Eski Çöşnük’te YİMPAŞ binasının arkası, sonra DSİ’nin karşısı ardından Sancaktar Mezarlığı yanında hizmet veren ve bu yerleri esnafın ya da vatandaşın şikayeti nedeniyle değiştirilen Doğu Garajı, 4. olarak Sivas Caddesi’ndeki eski İtfaiye Müdürlüğü binasına taşındı ve burada düzenlenen törenle hizmete girdi.

Doğu Garajının hizmete girmesinden dolayı düzenlenen törene; Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan’ın yanı sıra, AK Parti MKYK üyesi ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık, ESOB Başkanı Şevket Keskin, Minibüsçüler ve Umum Servis Araçları Odası Başkanı Mesut İnce, Meclis Üyesi Hasan Karataş, Büyükşehir Belediyesi idarecileri, Minibüsçü esnafı ile muhtar ve vatandaşlar katıldı.

“Doğu Garajı esnaflarımızın bitmeyen 20 yıllık bir çilesi vardı”
Malatya Minibüsçüler ve Umum Servis Araçları Odası Başkanı Mesut İnce açılışta yaptığı konuşmada, “Bizi bugün böyle güzel bir ortamda birlik beraberlik içerisinde, böyle güzel bir eserin yapımında bize büyük destek veren Büyükşehir Belediye Başkanımız Selahattin Gürkan’a şahsım ve esnaflarım adına teşekkür eder saygılarımız sunarım. Doğu Garajı esnaflarımızın bitmeyen 20 yıllık bir çilesi vardı. Bir defasında Yimpaş arkasına Doğu Garajı yapılarak esnaflarımızın istememesine rağmen mağdur edilmiştir. İtirazlar edildikten sonra Doğu Garajını mezarlıklar arkasına yapılarak yine hem yolcularımızın mağduriyet yaşamasını hem de servisçi esnaflarımızın mağdur olmasına sebebiyet verilmiştir. Bu sorunumuzu Büyükşehir Belediye Başkanımız Selahattin Gürkan’a ilettiğimizde talimatları doğrultusunda yeni yerimizle ilgili çalışmalar yapılarak bugün böyle güzel bir eseri minibüsçüler esnafına kazandırılmıştır. Ben şunu belirtmek istiyorum, çok kısıtlı bütçelerle böyle güzel bir eseri yapmak her babayiğidin yapacağı bir iş değildir. Ben bir kez daha Büyükşehir belediye Başkanımız Selahattin Gürkan’a teşekkürler ediyorum” dedi.

Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi Hasan Karataş, yıllardan beri kanayan bir yara olduğunu dile getirerek, “O yaramızı da Selahattin Başkanımıza sunduk. Hep birlikte alınan bir karar vardı. O kararda çok şükür uygulandı. Ben burada ki gerek seyahat eden vatandaşlarımız adına, esnafımız ve minibüsçülerimiz adına kendisine huzurlarınızda şükranlarımız sunuyorum. Allah kendisinden razı olsun. Özellikle şunu belirtmek istiyoruz ki adaletin olduğu yerde huzur vardır, barış vardır, birlik vardır. Bunu da sağladığı için kendisine teşekkür ediyoruz” şeklinde konuştu.

“Yeni Doğu Garajında emeği geçen herkese teşekkür ediyorum”
Esnaf ve Sanatkârlar ve Malatya Şoförler Odası Başkanı Şevket Keskin, bu bölgenin böyle bir esere ihtiyacı olduğunu ifade ederek, “ Vatandaşı düşünmek zorundayız. Minibüsçüyü ve taşımacıyı bir kenara bırakalım. Doğu Garajı yapıldığı zamanda çok karşı çıkmıştık. İnsanlar nasıl gidecek. Defalarca söyledik ama anlatamadık. Çünkü bu bölgenin şehre yakın, şehrin merkezinde bir yere ihtiyacı vardı. Çokta güzel oldu. Sayın Büyükşehir Belediye Başkanım Selahattin Gürkan’ın esnaf için elinden geleni yapacağına inanıyorum. Yeni Doğu Garajında emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

“Malatya’yı birlikte kalkındıracağız”
Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, “Biz bir yola çıktık. Bu yol kutlu bir yol. Bu yol vefa yolu. Bu yol Millete hizmet etme yolu. Ak Partimizin bir sloganı var; ‘Onlar konuşur biz yaparız’. Önümüzdeki yıllarda herkes Malatya ile ilgili konuşulan sorunların çözüldüğünü görecek. Hizmete elverişli üretken bir yönetim anlayışı oluşturduk. Bunun sonucu Milletvekillerimiz ile birlikte, Sivil Toplum Kuruluşları, Vakıf ve Dernekler ile beraber, mesai arkadaşlarımız ve paydaşlarımız ile birlikte şehirde birlikte ortak iradeyle yönetme anlayışı temel esas alınmasını söyledik.

Bunun sonucunda Malatya’nın yıllardır bekleyen sorunları bir bir çözülmeye başladı. Bu sorunlar Kuzey ve Güney Kuşak yolları, Çevre yolu, Vagon Onarım Fabrikası, Yimpaş bir yandan bu sorunlar çözülürken bir yandan da Malatya’nın geleceği için önemli yatırımlara imza atıyoruz. Yeni Şire Pazarı, Lisanslı Depoculuk Projesi, Buğday Pazarı, yeni bir fuar merkezi gibi birçok projeyi de hayata geçiriyoruz.

Malatya Büyükşehir Belediyesi olarak Malatya’nın genelinde altyapı çalışmalarımız büyük bir hızla devam etmekte. İlçelerimizde kanalizasyon sularının içme suyu kaynaklarına karışmasını engellemek için altyapı çalışmalarına büyük önem veriyoruz. Bunun yanında ilçelerimizde 12 arıtma tesisi için gerekli ihale çalışmalarımızı başlattık. Göreve geldiğimizde Büyükşehir Belediyesi araç filosunun yaş ortalaması 30-35 civarındaydı. Araç filomuzu gençleştirmek için yapmış olduğumuz çalışmalar neticesinde hem ulaşım hem de yeni iş makineleri alarak hizmete sunduk.

Bu hizmetlerimizin yanında Malatya’daki yeşil dokunun artırılması için başlatmış olduğumuz çalışmalar neticesinde Malatya’mıza İnderesi bölgesinde ilk etabı 100 dönüm olan ve toplamda 3 bin dönümlük bir park kazandırdık. Ayrıca Yeşilyurt ve Battalgazi bölgelerimizde de park çalışmalarımız büyük bir hızla devam etmekte. Yapımı devam eden parklarımızı tamamen vatandaşlarımızın kullanabilecekleri şekilde dizayn ediyoruz. Ticari alanların olmadığı, yoğunlukla yeşilin hâkim olduğu parkları hizmete sunacağız. Bizim insanımız ferasetlidir. Bizim insanımız iğnenin yıldızında Hindistan’ı seyreder. Yapmacık, yapıyormuş görünmekle fotoğraf siyaseti ile bir yerlere varamayız. Cumhurbaşkanımız ‘ Millete hizmet eden o milletten sevgide, sempatide alır’ diyor. Bizde Milletin hizmetkârıyız” şeklinde konuştu.

Doğu Garajı esnafının çok rahat bir şekilde hizmet vereceği bir mekâna kavuştuğunu belirten Başkan Gürkan, “ Yeni yaptığımız Doğu Garajı herkesin kullanabileceği, giriş çıkışların rahat olduğu iyi bir merkeze dönüştü. Bu konuda emeği geçen bütün arkadaşlara teşekkür ediyorum.

Bundan sonrada birlik ve beraberlik içerisinde olmayı temenni ediyorum. Araya nifak sokmak isteyenler olacaktır ama biz doğru bildiğimiz yolda çalışmaya devam edeceğiz. Ben inanıyorum ki Malatya halkının bize göstermiş olduğu teveccühü hizmete dönüştürdüğümüz zaman vebalden kurtulmuş oluruz. Aksi takdirde o vebalin ezikliğini ömür boyu yaşarız. Biz gece demeden gündüz demeden haftanın 7 günü 24 saat sahadayız.

Ankara’da da Öznur Hanım ve diğer Milletvekillerimizle birlikte el ele vereceğiz bu şehri geleceğe ve istikbale taşımak için gayret göstereceğiz. Biz doğru yapacağız. Haktan, hukuktan ve adaletten ayrılmayacağız. Biz şemsiyemiz gökyüzüdür dedik. Gözünü kapatmayan, perdesini kapatmayan, güneşin ısısından havadan teneffüsü alabilen herkes bizim hizmetimizden yararlanır. Malatya Büyükşehir Belediyesi ile ilgili kimin aklına bir kuşku gelirse, bir adaletsizlik, bir haksızlık, adam kayırma olursa muhakkak bizim haberimiz olsun. Kimse öyle bir şey yapmaz yapamaz. Malatya’da da bu dedikoduları kaldırmamız lazım. Var olanı söyleyeceğiz ve gereğini yapacağız ama kimsenin de günahına girmeyeceğiz. Bunu açıkça söylüyorum. Tekrardan yeni Doğu Garajının vatandaşlarımıza, esnaflarımıza ve Malatya’mıza hayırlı olmasını temenni ediyorum” dedi.

AKP MKYK üyesi ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık ise yaptığı konuşmada, “Büyükşehir Başkanımızın Malatya’ya yeni bir yatırımını bütün esnafımıza sunmanın mutluluğunu yaşıyoruz” diyerek, Büyükşehir Belediye Başkanı Gürkan’a teşekkür etti. Çalık, “Siz nasıl çile çekersiniz, siz nasıl yorulursunuz, siz nasıl mücadele edersiniz en iyi bilenlerden biriyim. Yıllara mazhar olan bu sıkıntıyı sonlandırmak için önceki belediye başkanlarımızda bunun için mücadele ettiler ama her defasında bu mücadelede memnuniyeti en üst seviyeye çıkarmak gerekiyordu. Bugün bu memnuniyeti yukarıya çıkarmak için ne istiyorsanız ben varım diyen Büyükşehir Belediye Başkanım Selahattin Gürkan’ı canı gönülden kutluyorum. Doğu Garajının bütün esnafını memnun etmiştir, vatandaşlarımızı memnun etmiştir Allah razı olsun. Vatandaşın, esnafın sorunlarını beraberce, birlikte huzur içerisinde ilettiğimiz anda yerel yönetimlerden de genel yönetimlerden de gereken cevabı bugüne kadar çok net aldık, bundan sonrada almaya devam edeceğiz. Esnaflarımızın yanında yol yürüdüğü için, onlara hizmetlerini eksiksiz getirdiği için, temizlikten yollarına kadar hizmetleri getirdiği için Büyükşehir Belediye Başkanım Selahattin Gürkan’a çok teşekkür ediyorum” dedi.

Bülten- malatyahaber.com

dogugaraji1 1

dogugaraji2

UYARI: Sitemizde çoğunlukla muhabir arkadaşlarımızın imzalarıyla ya da mensubu oldukları basın kuruluşları kaynak belirtilerek yayınlanan üstteki haber benzeri araştırmalar, haberler, röportajlar, maalesef “emek hırsızı” –özellikle de biri sürekli olmak üzere- sözde bazı internet yayıncıları tarafından, ya aynen ya da küçük bazı değişiklikler yapılarak, kendi özel araştırmaları ya da haberleriymiş gibi kendi yayın organlarında yayınlanabilmektedir. Haber kaynağıyla ya da araştırmasıyla, istihbaratıyla uzaktan yakından ilgisi olmayan, sadece gerçek gazetecilerin ‘kamuoyunun bilgisine sunulmuş’ emeğinin üzerine ‘çöküp’, gazetecilik- habercilik yaptıklarını zanneden ve böylece kamuoyunu da aldatanların bulunduğuna bir kez daha dikkat çekerken, söz konusu unsurları da ‘gerçek gazetecilerin emeğini çalmamaları’ konusunda uyarıyoruz.

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.
Subscribe
Bildir
guest
11 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Mehmet.44

Trafik zaten yoğun o kavşakta, artık okullar açılınca iyice sıkışır. Yeri yanlış olmuş

fatih

Agalarimiz bizle 4.kez egleniyi ….yeni cami meydani bostu keske oraya yapsaydınız bi dogu garajini 4.kez yerini değiştiren idareciler den ne bekliyorsunuz ey malatyalilar gun gelir derler ki burası çok çarşı ici buradan kaldıralım aha buraya yazıyorum demedi demeyin

ramon

Yimpasin arkasına yapılan garajın masrafını ve sancaktar mezarlık arkasına yapılan garajın masrafını başkan lar cebinden ödedi şimdi de itfaiye nin orayı açtılar işleri ras gelsin helal olsun başkanım vekilim siz çok yaşayın başımızdan eksik olmayın Allahina gurban

erkan

Şehrin merkezine garajmı yapılır.Bari kapalı çarşının üstüne yapsaydınız.Herkes kendi rahatını düşünüyor vatandaş bahane.

Emirza

Bence olmamış,hem de hiç

44

Sancaktardaki garajla şuandaki itfaiye binası arasında konum olarak ne fark var anlayamadım 2-300 metre mesafe var yok

Mehmet Ali

Büyük başkandan büyük vizyon
Buda Türkiye de değil dünyada bir ilk itfaiye binasını iptal et yerine garaj yap
Çöşnükte bir yangın çıkarsa artık eski şimdi olmayan SSK hastanesinin oradan gelir gelene kadarda her şey sizlere ömür olur.

ahmet koc

Mevcut yeşil alana çim ek, yeni yeşil alan kazandırdık diye anlat.
Doğu Garajını 500 metre beriye çek, yeni garaj diye açıkla.
İtfaiye binasının zemin katını boya ve badana et al sana yeni garaj
Birde tören yapılıyor, bu da ayıpın ayıbı.
AK Parti yerel iktidarda 4 dönemde dönüp dolaşıp Doğu Garajını aynı bölgeye taşıdı.
Yapılan hizmet mi şimdi?
Biliyorsunuzdur, Cemal Akın, eski hal binasını satınca Doğu Garajıda gitmişti.
Sonrasında Doğu Garajı YİMPAŞ’ın arkasına yapılmıştı.
Sonra Sancaktar Mezarlığının arkasına yeni garaj yapılmıştı.
Sonrasının sonrasının sonrasında ise Doğu Garajı eski hal binasının bu kez Doğu girişine taşındı.
Şimdi siz buna hizmet diyorsanız, peki hizmet etmemek veya vizyonsuzluk nedir beyler?
Bilmem bu soruya Öznur Ablamız bir cevap verebilir mi?

Bahri

Eski itfaiye kavşağına sürekli tıkanan Malatya’nın 4 büyük kavşağından biri olan bu kavşağa sadece 3-5 hat sahibi istedi diye doğu garajı yapmak ulaşımdan, trafikten belediyecilikten anlamamaktır. Olmadı eski yıkılan belediye binasının oraya durak yapsalardı. Yazık şehir hergün kaosa ve geri kalmaya sürükleniyor.

Malatyalı

Bahri bey teşekkürler bu sefer eski belediye binasının yerine yapsınlar yakışır malatyamiza .

Malatya sevdalısı

Allah beşinci yerinden korusun milletin parasını harcayın babam harcayın yazık günah tüyü bitmemiş yetimin hakkı bir önerim olacak şu andaki yeni köy garaji ve arapgir garajinin arası 500 metre yok hiç olmazsa birleştirin zaten yolcular o garaja gitmiyorlar Taner öğrenci yurdu yani yolcu bekleme terminaline dönmüş yazık malatyama bile diyemiyorum çünkü biz bunu hakediyoruz.

  • Spor Toto Süper Lig
  • Tff 1 Lig
Takımlar O G B M A Y Av P
Trabzonspor 9 6 3 0 19 9 10 21
Hatayspor 9 6 1 2 18 7 11 19
Fenerbahçe 9 6 1 2 13 9 4 19
Beşiktaş 9 5 2 2 18 11 7 17
Fatih Karagümrük 9 5 2 2 15 11 4 17
Galatasaray 9 5 2 2 14 12 2 17
Alanyaspor 9 5 2 2 14 14 0 17
Altay 9 5 0 4 15 14 1 15
Konyaspor 9 3 5 1 12 9 3 14
Adana Demirspor 9 3 3 3 14 14 0 12
Kayserispor 9 3 2 4 13 15 -2 11
Gaziantep FK 9 3 2 4 11 13 -2 11
Sivasspor 9 2 4 3 13 11 2 10
Başakşehir FK 9 3 0 6 11 12 -1 9
Antalyaspor 9 2 3 4 10 14 -4 9
Yeni Malatyaspor 9 3 0 6 9 16 -7 9
Göztepe 9 2 2 5 9 13 -4 8
Giresunspor 9 2 2 5 5 9 -4 8
Kasımpaşa 9 1 3 5 9 14 -5 6
Çaykur Rizespor 9 0 1 8 6 21 -15 1

Malatyahaber.com © Copyright Tüm Hakları Saklıdır

MalatyaHaber.com'da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır. Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı MalatyaHaber sorumlu tutulamaz...