Final

Fuat


Serdar doktor
Malatya Haber -

Gevrek’ten ‘Devam’ Açıklaması.. “Gündemde Genel Kurul Yok”

Gevrek’ten ‘Devam’ Açıklaması.. “Gündemde Genel Kurul Yok”
 • 08.08.2020

Yeni Malatyaspor Divan Kurulu’nun, geçtiğimiz sezonun ikinci yarısında başarısızlığı ve güven kaybı nedeniyle istifaya davet olarak yorumlanan “yönetimin gereğini yapması” açıklamasından sonra, kulüpten yapılan açıklamada, geçen sezonki hatalardan ders alındığı belirtilerek, göreve devam yönünde mesaj verildi. Bu arada, Kulüp Başkanı Adil Gevrek, Divan Kurulu kararından önce katıldığı radyo programında da genel kurul yapılmayacağını bildirdi.

“KARAR DEĞERLİ ANCAK…”

Yeni Malatyaspor Kulübünden, Divan Kurulu’nun aldığı karara ilişkin bir açıkla yapıldı. Açıklamada, Divan Kurulu’nun aldığı kararın değerli görüldüğü ancak geçen sezon ki hatalardan ders alındığı bildirildi.

Yeni Malatyaspor Divan Kurulu, Malatya kamuoyunun beklentisi doğrultusunda kulüp başkanı ve yönetim kurulunun gereğini yerine getirmesi, tavsiye ve çağrısında bulundu.

Yeni Malatyaspor Kulübü, Divan Kurulu’nun tavsiye kararına ilişkin yazılı bir açıklamada bulundu. Açıklamada, “Divan Kurulumuzun gerçekleştirdiği toplantı sonrası yönetimimiz için aldığı tavsiye kararını değerli gördüğümüzü ve geçen sezonki hatalarımızdan gerekli tecrübeleri edinerek, yeni sezona camia ve kulüp olarak birlik beraberlik içersinde güçlü bir kadroyla girme adına azami gayret göstereceğimizi kamuoyu ile paylaşmak isteriz” denildi.

“GÜNDEMİMİZDE GENEL KURUL YOK”

Yeni Malatyaspor’da kulüp başkanı Adil Gevrek’in geleceği merak konusu olurken, Gevrek Radyospor’a “gündemimizde genel kurul” yok açıklaması yaptı.

Süper Lig’de 2019-2020 sezonunda başarısız olan Yeni Malatyaspor’da yönetimin geleceği merak konusu oldu. 4 Ağustos’ta Malatya’da bir basın toplantısı düzenleyen kulüp başkanı Adil Gevrek, hatalarından ders çıkarttıklarını ifade ederek, ‘göreve devam edecekleri’ sinyalini vermişti.

Yeni Malatyaspor Divan Kurulu, 7 Ağustos’ta toplanarak, “Malatya kamuoyunun bu beklentisi doğrultusunda kulüp başkanı ve yönetim kurulunun gereğini yerine getirmesi, tavsiye ve çağrımızdır” tutanağı ile Gevrek’i istifaya davet etti.

Aynı gün Divan Kurulu toplanmadan önce Radyospor’a konuşan Gevrek, gündemlerinde genel kurulun olmadığını ifade etti.

Gevrek’in açıklaması şöyle:

“Başkan adayları ya kongre kararı alınır ya da biz istifa edersek olur. Şuanda başkan adaylarının çıkması bir kere doğru bir şey değil. Tüzüğümüzün kuralları var. Tüzük, Malatyaspor’un anayasası demektir. Tüzük gereği ne yapılması gerektiğini herkesin okuması lazım. Bir başkan adayının çıkması için genel kurulun veya istifanın olması lazım. Şuan böyle bir durum yok. Önümüzde genel kurul olabilir mi, olabilir. Yönetim değişikliğiyle ilgili bunu yapabiliriz ama şuan genel kurul kararı almak Malatyaspor’a çok büyük bir yanlış olur. Hatta ihanet olur çünkü zaman kısıtlı. Şuan transfer yapılması, takımın kampa gitmesi lazım. Kendimde yönetimsel olarak bir değişikliğe gitmem için bir karar alacaktık ama şuanda gündemimizde yok ama ileride gündemimize alır mıyız, alırız. Ama şuanda Malatyaspor’a zarar vereceği için genel kurul kararı almak asla doğru değil. Aday çıkan arkadaşlarda keşke genel kurulda daha da fazla aday olsa. Bunlar çok güzel şeyler ama başkan görevinin başındayken veya genel kurul yokken birilerinin çıkması hiç doğru bir şey değil. Yanlış bir durum. Birilerinin başkan araması Malatya’ya zarar vermekten başka bir şey değil. Biz şuanda görevimizin başındayız. Şuan transfer sezonu ve bir an önce transferleri yapmaya çalışıyoruz. Transfer komitemiz çalışıyor. Güçlü bir Yeni Malatyaspor’u kurmak için çalışıyoruz.”

Ferdi DURDU, Yeni Malatya Gazetesi- malatyahaber.com

Etiketler: /

Yorumlar
 1. Mehmet Gümüş dedi ki:

  Başkan senin için en hayırlısı İnan bence istifa edip çekip gitmen. Eğer kendin gitmeyipte kulüpten el çektirilip gönderilirsen şahsiyetin 5 paralık olur. Nihayetinde sende bir insansın bir babasın,bir iş adamısın , seni şakşaklatanlar anlaşılan bir şekilde senden ve malatya spordan faydalananlardır. İtibarını bile 5 kuruşa düşürmek isteyen itibar cellatlarına bence itibar etme,bırak usulünce git ,

 2. Mehmet dedi ki:

  Adil Gevrek için neden istifa etsin diyenler:
  Adil bey takımı küme düşürdü, onurlu bir yönetici başarısızlık durumunda hala hiç yakışmayan bir şekilde gitmemde gitmem demez istifa edebilmekte bir erdemdir. Başkan’ın savunulacak hiçbir şeyi kalmadı, sıkılmadan hala ortada bir başarı varmış gibi davranmanın mantıklı tek açıklaması olur , o da bu işten menfaat sağlamaktır.

 3. Alp Tunga dedi ki:

  Sevgili Malatyalılar
  Adam diyor ki,
  Ben Bal Tutan biriyim.
  Bırakında, parmağım yetmiyor,
  Avucumla,
  O da yetmez avuçlarıyla
  Devam edecek durum aynen böyle görünüyor.
  Oysa ki güzelim Malatya ya,
  Avuçlarını değilde
  Tırnaklarını kullanacak yiğitler lazım.
  Malumunuz üzere:
  Avucunu kullanan boşaltır ve oyuk açar,
  Tırnaklarını kullanan ise tırmanır ve
  Yükselmek ister.
  Eee, koltuk sevdasından sonra sanırım artık düğmeye basma zamanı geldi de geçiyor bile…
  Kalkmasını ve gitmesini bilmeyene
  Tek bir söz söylenir o da,
  Git…Git…Git…
  Tüm Malatyalılar dan uzak ol…

 4. malatyam dedi ki:

  istifa

 5. MUSTAFA dedi ki:

  Bu adam gitmez ise bu takım seneye kapanır.
  Tıpkı Malatyaspor da olduğu gibi.
  Takımı toprağa gömdükten sonra gidecek. Demedi demeyin.
  Bu şehirde hiç mi bir yönetici vekil yok bu adama el çektirecek.
  Bir şehrin takımını bu adam esir mi almış.
  Yeter artık nerede yöneticiler.
  Daha geçen sezonun alacak borç hesabını bile verememiş, gizli saklı transferler ile bütün şüpheleri üzerine çekmiş bu yönetim bir an önce gitmelidir.
  Bence gitmesi için bir imza kampanyası düzenlensin.

 6. Efsane Malatyasporlu dedi ki:

  Futbola siyaset bulaşmış mutlaka destekleyen vekiller vardır gitme diyorlar yani iç siyasi çekişmelere Malatyaspor kurban edilecektir.

 7. Ali Veli dedi ki:

  Niye istifa etsin kardeşim hayırdır ne olmuş? Takım kümemi düştü? Kulübün borcu varmış! borcu olmayan takım mı var? Takımı 2. Ligten Uefa oynatan bu adam neden gitsin? Bugün ortalıkta Başkan adayı diye fink atanlar takım 2. Ligdeyken neredelerdi? Bugün adili başarılı bulmayanlar başarı kriterlerini gözden geçirsinler. 2. Ligden bir takımın bu seviyelere nasıl geldiğini hesaplasınlar. Birazda ellerini vicdanlarına koysunlar tabi varsa!

  1. aykut dedi ki:

   sen neyin kafasini yasiyosun malatyanin son 17 macina bir bakta oyle konus ,transferlere bak ve bu adil gevregin ne kadar sacma sapan isler yaptigina bak bosa yalakalik yapma kardes

 8. Atakan dedi ki:

  Adam, taraftarı, siyasileri koskoca camiayı sallamıyor sırf kendisi istiyor diye başkanlığa devam ediyor, bu adam bu gücü nereden buluyor anlamak mümkün değil, bir Malatyalı ve Malatyaspor taraftarı olarak bu adam bu takımın başında olduğu müddetçe bu takımı desteklemeyeceğim, ne formasını alırım ne maçına giderim, taraftarı hiçe sayan bir adamı gerçek taraftar değil anca şakşakçıları destekler ki nitekim öyle yapıyorlar..

 9. Mehmet can dedi ki:

  Kelimeler cümleler aynı sadece erdem cengiz mehmet vs diye adil trolllüğü yapıyorlar

 10. Murat dedi ki:

  Arkadaşlar evet Adil başkan 2.yarı çok büyük hatalar yaptı Ama bundan sonra malatyasprumuzun başarılı olması için destek vermeliyiz

 11. hasan kaçan dedi ki:

  lafa gelince malatyaspordan daha büyük kimse yok, herşey malatyanın menfaati için. ama hatırlı birilerine bedava futbolcu verirken onlar malatyaspordan daha kıymetli. o zaman niye malatyasporun menfaatlerini düşünemediniz acaba? başkan adayları niye çıktı diyorsun ya: başkan ortada olmayınca birileri kulübe sahip çıkmak istiyor. 5-6 aydır başkan ortada yok, klüp küme düştü başkan ortada yok. ne zamanki TFF karar aldı, aaaa bizim başkan yaşıyormuş, birden ortaya çıkıverdi.

 12. Selçuk Mert dedi ki:

  Az bir süre daha kalsin, yakinda kulubun kasasina TV haklarindan dogan buyuk bir para girecek yeni sezon icin
  Nasil olsa Malatyaspor kulubun sahibi artik Adil Gevrek.
  Kimse ellinden alamaz artik kulubun mal sahibi zanediyor kendini

 13. irfan dedi ki:

  benim adil başkanla yakından uzaktan alakam yok malatyaspor sevdalısıyım istifa diyenler geçmişten ders almamışlar soykandan sonra tanrıverdi den sonra takım kayıp oldu adil başkan bu takımı yoktan alıp süper lige çıkardı şimdide sokağa terk etmesini istiyorsunuz

 14. fth dedi ki:

  istenmedigin yerde durma demis atalarimiz.

 15. Trabzonsporlu dedi ki:

  Ya kardeşim nedir bu koltuk sevdası bu işi başlangıçta iyi yaptın tamam eyvallah takımı taa süper lige çıkarsın ona da eyvallah ama aynı takımı kimseye vermem ben ligden düşürürüm demek nasıl bir mantık onu anlamıyorum takım zaten küme düştü adil gevrek efendi ancak sen her zamanki gibi dört ayağının üstüne düştün ligden düşme kaldırıldı.adam gibi bırak git ki başarılarını herkes hatırlasın yeter artık takımın en iyi oyuncularını bu takım zaten küme düşmez mantığı ile satmak acemi adam işi bırak git yeter bizi bu sezon verem ettiniz zaten siz kalırsanız ne kombine alırız nede maça geliriz benden söylemesi paramızla rezil olmayacağız bu sezon bunu bilin

  1. irfan dedi ki:

   malatya sporlu olmak ayrı başkancı olmak ayrı gerçek taraftar her zaman takımının yanında olandır geçtiğimiz yarı bizi verem etti doğru ama takımı bıraksa bu takım ametöre kadar gider batakçıları eline düşer

 16. new malatya dedi ki:

  Adil başkan eğer kalacaksan ligde kaybedeceğin her puan sana tepki ve daha büyük sorunlar olarak dönecektir. Bu yüzden öyle bir kadro kurmalısınız ki bu takım neredeyse puan kaybetmeyecek hale gelmelidir. Bu yıl işiniz gerçekten çok zor. Ya ilk 5 e oynatırsınız yada önümüzdeki yıl çok daha büyük tepkilere hazır olun ve bu defa böyle kolay kurtulamazsınız. Benden size tavsiye ilk olarak Hikmet hocayı gönderin, alanyadan papis cisseyi alın ondan sonrasıda siz düşünün artık en az on tane birinci sınıf transfer lazım Allah yardım etsin.

 17. istifa dedi ki:

  Adam olsanız Arturo Mina’yı bırakmazdınız karektersiz oyunculara denk geldik diyorsunuzya en karekterli futbolcu Arturo Mina’yı hatayspor’a kaptırıyorsanız evet bir karekter sorunu var demektir.

 18. Yousef dedi ki:

  Kimse istemiyor seni. Hala masal anlatıyorsun. Yazıklar olsun tum siyasilere, sozde divan kuruluna, istifa edenlere.. Kulüpte nasil bir hortum var ki bırakmıyorsunuz? Nasıl bir korkunuz var ki aday çıkmasından öldünüz kopuyor. Ben cimere yazdım. Herkes yazsın. Lütfen tum taraftarlar cimere şikayet etsin.

  1. Hakan dedi ki:

   Arkadaşlar lütfen futbolla siyaseti ayrı tutalım siyasetçiler uzak dursun malatya sahipsiz kalmaz siyasetçiler el atarsa işte ozaman malatya sahipsiz kalır çünkü hesapta soramazsınız

   1. Hakan dedi ki:

    5.5 yıllık başarıyı görmezden gelmem yanlış olur bütün transfer dönemı ii transferler yapıp tk.ii yerlere getireceğine inanıyorum adil başkanın

 19. 44malatya dedi ki:

  Burak.yanlis.sozler.soyluyorsunuz.siz.malatyali.olamasiniz.gercek.malatyali.boyle.sozler.soylemez.takima.kulube.maddi. yonden.zarar.veriyorsun

 20. Osmanoğlu dedi ki:

  Koca bir Malatya sana git diyor çıkmış hala devam diyorsun! Sen kimsin yaa??

 21. BEYLERDERESİ dedi ki:

  Sendende Haberlerindende Bıktık usandık kına geldi artık okadar eleştiri okadar Beddua aldı hala çıkmış bırakmam diyor

 22. malatyadan dedi ki:

  bırakıp gitmek başkan için en iyisi ama nedense bırakamıyor, vazgeçemediği ne var acaba? bunun malatya sevgisiyle filan izahı zor, tff hakemler sana gıcık kalması takıma zarar verecek bunu anlamıyor, divan kurulu ve tarafrarın büyük kısmı karşı, bırak git takımın önünü aç, vizyonsuzluğunun başarısızlığının bir bedeli olmalı giderkende gelir gider hesabını dürüstçe belge ile ver, aksi halde yolsuzluk iddialarının doğru olduğu kanaati oluşacak

  1. Mehmet can dedi ki:

   Kötü kokulardan olmasın herkes suçluyor kulüp başkanını

 23. burak dedi ki:

  bu adil gidene kadar forma alımı yapmayın. stad seyirciyiye açılırsa gitmeyin .

 24. Murattttt dedi ki:

  Bana öyle geliyor ki malatyasporun başkanlığı değişek.Çok gündemde kalıyor bu konu.Bakıyorum yorumlara bir kaç kişiden başka kimse başkanı istemiyor hatta malatyanın dinamıkleri belediye başkanlarıda istemiyor gibi geldi bana.Bu gidişat iyi bir gidişat değil kısa süre için ama uzun süre için güzel bir arayış daha iyiye dah güzele ulaşmak için kalite arıyor taraftar benim şahsi görüşüm başkan değişecek gibi herkese iyi akşamlar.

 25. Hikmet dedi ki:

  Sen takımı al kırmızı beyaz bilmemne 2. Liglerden süper lige cikar. Sonra ikinci senende UEFA Avrupa ligine gotur. Sonra yarım sezondaki hatalarinla düşür. Başarıların başarısızlıkları dan çok daha fazla ama kimse bunu görmez. Başkan eğer şahsi çıkarın için yapıyorsan bu işi devam et ama yok bu hicbirseyden anlamayan Malatya halkı için yapıyorsan durma git.

  1. malatyalı dedi ki:

   hayatta dün yok, bugün ve yarın var, senin dediğin züğürt tesellisi, müflis tüccar gibi eski defterleri karıştırma, gecmiş başarılar için başkanı alkışladık, takım küme düştü başarısızlığın bedeli olmalı ve istifa etmeli

 26. Basri dedi ki:

  Adil Gevrek başkanlığı bırakamaz çünki başkanlık koltuğundan kalktığı an hesap veremeyecek o yüzden veremeyeceği hesapları başkanlığı sürdüreceği süre içerisinde zamana yayarak kurtulmaya çalışacak buda yetmeyece seneye hem takımı tekrar küme düşürecek hemde altından kalkılamayacak borçla Malatyayı terk edecek. Sayın editör Benim bu yazdıklarımı tarihi tarihine not alın gelecek sezon sonu yayımlarsın. Saygılar sunuyorum

  1. Yigit dedi ki:

   Malesef dedigin dogru

 27. Malatyalı dedi ki:

  En büyük ihaneti yaptın malatyaspora daha ne yapacaksın adil bey bir an önce malatyanın yakasında düş Allah rızası için

 28. Emre Baykuş dedi ki:

  İs-ten-mi-yor-suuun… laf kalabalığı yapma sayın gevrek. Ne projen var ne transferin var. Hatırı sayılır kişiler için futbolcu satan sen, hatırı sayılır taraftarlar için malatyasporu bırak lütfen…

 29. Ömer dedi ki:

  Maçların seyircisiz oynanmasını değerlendiriyor Başkan, ne de olsa trübünler boş, tepki yok diyor. Malatyaspor’u düşünüyorsan kendine güveniyorsan genel kurul kararı alırsın seçilirsen devam edersin. Hatalardan ders aldık diyorsunuz ama Malatya dağlarını gezen ligin en vasat teknik direktörü hala görevde. Takımda bir kaç iyi futbolcu var emin olun onlarda gidecektir. Takımın baştan itibaren değişmesi lazım aksi durumda 1. Lige düşecek en güçlü aday olur, 2 yıl üst üste süper ligden düşen takım olarak tüm Türkiye’nin ağzına düşeriz. Bu yıl bu açıdan bizim için çok önemli.

 30. 44malatya dedi ki:

  Bu.asilsiz.elestiriler.malatyaspora.zarar.veriyor.
  Adil.baskandan.hesap.soracaklar.kulube.para.
  Bagisi.yapanlar.sorar.ligin.baslamasina.az.kaldi.
  Oyuncular.alinmasi.gerekiyor.o.nedenle.yapici.
  Olun.kostek.olmayin.kongireyi.6.ay.erteleyin.
  Simdi.birlik.beraberlik.zamani

 31. Mehmet han dedi ki:

  Merhaba Büyük Malatyaspor Camiası Adil Gevrek i savunan trol hesaplar ne yazıkki Malatyahaber.com da sayısız fake hesaplardan Yönetimi destekleyen açıklamalar yapmaktalar anca camia Malatya nın yüzde 99 u bu adamı istemiyor Derebeyleri denen grup iki yılda Adil Gevrek ve ekibinden ne karşılığında bu desteği verdi Takımı düşüren tüm Türkiye ye rezil eden iki kelimeyi dahi bir araya getiremeyen Futbol Camiasında hiçbir seçkinliği kalmayan bir başkan ve kulüp oldu sayın Valim Sayın Cumhuriyet savcım Sayın Millet Vekillerim ve Belediye Başkanım gereken neyse yapılsın artık kulüpte dönen oyunları sokaktaki çocuk bile biliyor bu kent bu kadar sahipsiz olamazz gereken yapılsın artık.. Sabah akşam bu takımla kalkan Büyük Camiam artık yeter herkes elinden geleni yapmalı gerekirse Cimer e bile şikayet edelim Artık Yeter…

  1. Ziya dedi ki:

   Malatyaspor sahipsiz

 32. Erdem dedi ki:

  Bende bir MALATYALI ve MALATYASPORLU olarak adil başkanın devam etmesi gerektiği kanaatindeyim. Burda yazan ve çizenleri üzüntüyle okuyoruz. İşin enteresan tarafı bu algıyı yaratmak isteyenler 5 senedir aynı tiyatroyu oynuyorlar. Mesele takımın başarısı veya başarısızlığı değil;mesele birilerinin rantını kesmesi üzerine oluşan şahsi menfaatlerinin sorunlarıdır. Birileri veya bir grup istiyor diye adil başkanın istifa etmesi kesinlikle saçmadır. Bir grubun kat kat fazlasıda Adil başkanın kalmasından yanadır. Adamı başarıdada istifaya davet ettiler ve şimdide fırsatçı ve rantçılara gün doğdu. İnşaallah fırsatçılar gündemi belirlememeli…

  1. Salih dedi ki:

   Bu yazı trol bir hesaptan aynı ağızla yazılan camia da Adil gevrek ve yönetiminin kalması için yapılan bir oyun

   1. Erdem dedi ki:

    Ne adil gevreği tanırım, nede yönetimden herhangi birini. Asıl siz bir grup Adil Gevrek karşıtlığı kişilerin ağzıyla konuşuyorsunuz. Kendinizi siz ifade ediyorsunuz…

    1. Aşağışeherli dedi ki:

     Gardaş mesele gevrek değil takım ikinci yarı sekiz puan almış kayseri yirmi puan almış Şimdi taraftar gevreğin düşmanı değil süperligw çıkardıysa eline sağlık ama aynı gevrek takımı düşürdü doğru olan genel kurula gider herkes eteğindeki taşları döker ve şeffaf bir seçimle yönetim oluşur bu inadın sebebi nedir Kimse malatyaspordan büyük değil ve kimse de vazgeçilmez değildir

     1. memo44 dedi ki:

      Arkadas adil gevrek takimi süperlige cikartmadi sayin tüfenkci desteklemeseydi nereye cikiyordu bandirma 5:1 bizim malatyayi yenince nededi taraftar giti sampiyonluk sonra sayin bakan tüfenkci cikip demedimi bu takim cikaca süper lige

    2. Kemal dedi ki:

     Klasik cevap bunu bir trol de hep yazardı.Adil gevreği ne gördüm nede tanırım.

  2. Kemal dedi ki:

   Bir malatyalı ve malatyasporlu olarak adil başkanının devamını istiyorsun.Bizde bir malatya ve malatyaspor taraftarı olarak klübü bu hale getiren başkanı istemiyoruz . ..Adil başkanın , başarılı iken bile istifası istenmiş diyorsun .Ne de güzel kılıf uyduruyorsun.İstersen biraz düşün,Tiyatro perdelerini 5 yıl değil sanki 5 ay önce açtı.Hangi yılda yada hangi zamanda divan kurulu taraftar tarafından zorlanmış ve malatyaspor taraftarı başkan değişsin demiş,hangi yıl klübün divan kurulu bu başkanın artık bu işi beceremediğini söyleyip istifaya çağırmış?Kimin malatyasporu rant kapısı olarak gördüğünü takım üzerinde yaptığınız manüplasyonlarla ıspat ettiniz.Divan Kurulundan,taraftarına kadar istenmiyen bu zat tüm ısrarlara rağmen niçin bu koltuğu bırakmak istememektedir? ,Başkalarına isnat ettiğiniz akla gelen her türlü zararı siz verip ,yaşattınız.Başarısız ve kötü bir yönetimin alkışlandığı nerede görülmüş?Giderayak karaktersiz deyip oyuncuların üzerine attığınız çamur kurumadan takımın en karakterli oyuncusunu bile sattınız.Milletin aklıyla alay ettiğinizi zannediyorsanız yanılıyorsunuz. Resmi olarak divan kurulundan gitmeniz istendi.Taraftar zaten sizleri hiç istemiyor.Bu şartlarda sizinde göreviniz, sayınız iki yada üçü geçmese bile hiçbir şey olmamış gibi buralarda yazmaya normal olarak devam etmektir.Her fırsatta siz ve diğer trollerin rant ve fırsatçılıktan bahsetmesi de çok manidar.Bu Klübü bir ticarethane olarak görmenizden kaynaklanan bir durum olsa gerek.
   .

 33. Sayim 44 dedi ki:

  Sayim.44.deniliyoki.hatalarda.ders.aldik
  Yapılan. Hata.deyolki.bunlar.bilebile
  Yapılan. Şeyler. Sen.ftbolcileri.yanisliklami
  Satın. Hata.sonucumu.satin

 34. Osman dedi ki:

  Şurada adil başkan arkandayız yazanlar ya hesap bilmiyorlar yada cahiller yada malatyaspordan sebepleniyorlar başka birşey aklıma gelmiyor.Bize vizyonu olan başkan lazım.Sana yalan söylüyorlar adil gevrek seni destekleyen ve arkanda duran kimse yok bunların alayı pompacı.Sen usuldan bırak git.

  1. Erdem dedi ki:

   Asıl cahil kusura bakmayında sizin gibi düşünenler. Burda insanları hedef alacağınıza aynada kendinize baksanız daha iyi olacak. Burası dağ başı değil;yok hesap vermedi felan filan. Kardeşim ülkemizde sayıştay, savcılar, dernekler kanunu denen şeyler var. Bunları bilmeyen kusura bakmada sizsiniz. İnsanlara cahil demeniz gerçekten çok yanlış. Eğer konu takımsa hep birlikte takımımıza sahip çıkmalıyız. O zaman bende yarın kulüp başkanıda değiştiği zamanda bende maça gelmeyelim diyeyim doğru olurmu sizce. Aman ha aman MALATYAM dolduruşa gelmeyelim. Saygılarımla…

   1. Neco dedi ki:

    Aynı ağız ve aynı cümlelerle yazılan kaçıncı yorum

   2. hasan kaçan dedi ki:

    iflas eden, milyon dolarlar borçla kulupler batarken o saydığın kurumlar ve kanunlar yokmuydu. cahilsin demeyecemde, safsınız saf, adamlar herşeyi kitabına uydurarak yapıyor. senin gibilerde herşeye inanıyor. kalsında görelim adil gevrek kaç kişi maça gidecek. belki kalsa çok iyide olabilir ama artık taraftarın gözünde sempatisini kaybetti, kimse ona inanmıyor, siyasiler bile elini çekti, adil gevreği başkan yapan işadamı desteği çekti. şahsen ben 2 sezondur aldığım kombineyi adil gevrek başkan olduğu sürece almayacağım, stadada adımımıda atyacağım yemin ettim. durduk yere küfür edip günaha giriyoruz.

 35. Ferit dedi ki:

  Başkan istifa et,istenmiyorsun,küme düşmüş olsa idik,bırakıp gidecektiniz,öyleyse şimdide bırakıp gidin

 36. Mehmet dedi ki:

  Hatalardan ders aldık ne demek. Sizin hatalı kararlarınız bu takımı küme düşürdü. Kümede kalmayı becerip sonra hatalarımdan ders aldım deseydin eyvallah. Küme düştü bu takım. Yapacağın en güzel iş tekrar seçime gidersin aday olmak istersende aday olursun. Seçilebilirsen ne ala. Lig başlayınca en ufak bir sorunda herşeyin sizden bilinir.

 37. Malatyalı dedi ki:

  Paraları nereye harcadın kalem kalem hesap ver. Aksi takdirde taraftarın aklında binbir soru işareti….. Sattıkların belli aldıkların belli şeffaf olursan taraftarın aklında soru işareti kalmayacak…

 38. Alp Tunga dedi ki:

  Adil Gevrek’i savunanlar
  Ne oldu..?
  Sizlere bir görev mi verildi.
  Ne gibi bir başarı oldu da amigoluğa soyunuyorsunuz.
  Bir an da zehirli mantarlar gibi türediniz.
  Koltuğa
  Kara sakız gibi yapışılmaz.
  Başarıza alkış verilmez.
  Başarısıza teşekkür de edilmez.
  Başarısızdan hesap sorulur.
  Merzifonlu Kara Mustafa
  Paşa bile olsan kellen vurulur…
  Takım küme düştü,
  Federasyon düzeltme yaptı…
  Marifet kimde…?
  Eteğinden akçe topladığınızda mı..?
  Geçin….
  Marifet ne yazık ki
  Çok kızdığımız
  Federasyonda…
  Hepimizi hem utandırdılar hem de sevindirdiler…
  Hukuk devletinde bunlara saygı duyulur.
  Hesap vermekten korkanlarla onun etrafında pervane olup, Işığını kaybetmek istemeyen ateş böceği gibi
  Boş boş uçuşanlar vazgeçmez.
  Malatyaspor çok başkanlar gördü….
  Üstelik te Sayın Soykan gibi hayran kalınacak duruş sergileyenleri unutmadı, unutmayacak ta…
  Ve kulüp, daha çok başkanları da yine görecek..
  Takım hep var olacak,
  Ama iyi olan da
  Kötü olan da asla unutulmayacak.
  Benden sonra,
  Bizden sonra Tufan diyenler.,
  Ancak şizofrenik durumunu ortaya koyar.
  Eğer bir de geçmişi anıp Biz şunu yaptık
  Bunu yaptık diye terane
  Yapılırsa O kişiye derim ki
  Yazık sizlerde Alzheimer belirtileri başlamış..
  Vay ki ne vay, halinize denir….

  1. Dayı dedi ki:

   Hatayı yapan Gevrek, kendi ağzıyla söylüyor,
   Yönetecileri bir Malatya tanımıyor, birde Sinoplu
   biri varmış, yöneticiymiş, kim o.
   Lafı uzatmanın anlamı yok, hesap ver, hocanıda
   al ve git.

 39. Malatya Aşktır. dedi ki:

  Adil başkan arkandayız kimseye ‘eyvallah yok’ durmak yok yola devam…

 40. Başefendi dedi ki:

  Organik Malatya taraftarları senin arkanda başkanım, biz senin samimiyetine güveniyoruz. Açıklamanda söylediklerin çok doğru. Zaman çok kısıtlı kaybedilecek 1 dakika bile yok. Sen doğru ol eğri belasını bulur sayın başkan. Rabbim yardımcın olsun.

 41. HasMalatyalı dedi ki:

  Arkadaş git işte. İstenmiyorsun..

 42. Gökhan dedi ki:

  Tff geliri, maç kazanırsan beintspor gelirı, futbolcu satışı geliri, sponsor geliri, belediye para veriyor, stat hasılatı v.s. daha ne olsun tam çiftlik. Bu işin havası var süksesi var bu adamlar bunu bırakıp gitmezler. Ben bld. Bsk. Veya milletvekili olsam tutar kolundan atarım bunları bu kadar basit. Böyle bekleme ile olmaz. Para başka yerden gelsin bunlar hava atsın. Yok öyle dava çekip gideceksiniz. Ancak hesap verip öyle gitmelidir.

  1. Cengiz dedi ki:

   Gelirleri nasıl sayıyorsun.Giderlerin neler olduğunu
   neden bilmiyorsun.Sizin gibilerin yaptığı ayıp ve fevkalede yanlış.Camiaya zarar veriyor.Kulübün futbolcu ödemeleri ki her biri oldukça yüksek para alıyor.Teknik heyet maaşları Tabii bunlarda yüklü,primler,deplasman giderleri,kamp masrafları,altyapı teknik kadro. ve takım giderleri ,idari personel, kulüp çalışanları belli başlı giderler. Öyle sizin hesabınız gibi kolay değil.Hesaplar Genel kurul,Divan kuruluna verildiği gibi TFF veUEFA’ya da düzenli olarak.veriliyor.Ben divan kurulundan hesaplarla ilgili açıklama beklerdim.Ya başkanı akçaları gerekirdi yada bir usulsüzlük. varsa derhal gereğini yapardım.Görünen ki mevcut yönetimin devam etmesi daha olumlu olacaktır.

   1. Neco dedi ki:

    Bu cengiz denem erdem denen şahıslar aynı ağızla yazan aynı kişiler adil gevrek trolleri bu yorumları kaale almayalım

    1. Gökhan dedi ki:

     Bunların dikkate alınacak bir tarafı yok. Adil için trollük yapıyorlar. Tabi bedava değildir.

    2. Erdem dedi ki:

     Beyefendi biz ne birbirimizi tanırız, nede sizi tanırız, nede yönetimi. Hep aynı dil diyorsunuz ya işte bende diyorumki varsa yolsuzluk incelenip gereken yapılsın. Ağızdan 1 kişi 100 kişiye iftira üzeri yalan haberler üzerinden iftira atılırsa o insana yazık olur. Vallahi, billahi ne tanırım, nede bir samimiyetliğim var. Bende hersene kombine+beinsport Malatyaspor paketi alan bir taraftarım. Herkes aynı düşünmek zorunda değil. Bak siz eleştiriyoruz ve eleştiridede haklılık pozisyonunuzda olabilir, insanlar saygı duyuyor ve o saygıyı bizlerde sizlerden bekliyoruz değerli arkadaşım. Saygılarımla

    3. Cengiz dedi ki:

     Zorunamı gitti gardaş.Sizin yorumlarınızı okuyorum altı boş yorumlar.Hak ve hakaniyetli olmak için Adil Gevreğin adamı mı olmak gerekir.Biraz kendinizi geliştirin.

 43. Mustafa dedi ki:

  Adil Gevrek Hikmet Karamanı da al git. Malatyaya yazık oluyor.

 44. 44Sevdalisi dedi ki:

  Ya bir seffaf olarak gelir gider tablosunu acikla. Herkes bilsin. Yoksa aklanamazsin. Hep bos laf ügretiyorsun. Cik gester bilancoyu. Yoksa hep insanlar seni yolsuzlukla suclayacak Bay Gevrek.

 45. Ömer dedi ki:

  Amannn sakın bırakma..

 46. Malatya Aşktır. dedi ki:

  Önemli olan hatalardan ders çıkarmaktır,
  Adil başkan arkandayız kimseye ‘eyvallah yok’…
  Durmak yok yola devam…

 47. Böcek dedi ki:

  Adil başkanken maça kim gidecek merak ediyorum.Haydi buyur bende maça gelmiyorum.

  1. Cengiz dedi ki:

   İsabetli olur.Zaten geldiğin maçlar da yeniliyorduk

   1. Neco dedi ki:

    Sayın cengiz denen trol hesap sen kimsinde taraftarı yargılıyorsun bu tarz yorumları yayınlamayalım hakaret içeriyor resmen

 48. Ahmet kazgan dedi ki:

  Gerçekten de Ahmet Çakırın neden Adil Gevrek i desteklediğini açıklaması lazım. Malatya’lının bilmesi en doğal hakkı. Tüm şehirden neden farklı düşünüyor bilelim. Amaç Adil Gevrek i başta bırakıp Selahattin Gürkan a gol atmak mı merak ediyoruz. Belki de biz kötü niyetliyizdir

 49. metin dedi ki:

  Birileri kamera şakası veya komedi film çekimleri desin,bu nedir şimdi,tek bir olasılık aklıma geliyor oda yolsuzluk ,başka birşey düşünemiyorum hani insanda yüz olmalı en hafifi,niye gitmesin niye bırakmasın nedir sebebi.

  1. Aşağışeherli dedi ki:

   Yav kardeşim adamlar demekki tavanın dinini tam kazımamışlar Mesala ben pilonun dibini çok severim Yönetimde demek tavayı iyice sıyırıp öyle bırakacaklar

  2. Darendeli dedi ki:

   Sayın Cumhurbaşkanımızdan başkası bu işi halledemez adil gevreği azleder Yoksa gevreğin gideceği yok

 50. Ali dedi ki:

  Divan kurulunu resmi olarak toplantıya kim çağırdı?
  YMS Divan Kurulunda divan kurulu üye olmayan 3 kişi kim?
  Bu kişiler divan kurulu toplantısına hangi sıfatla katıldılar.
  Yada bu kişilerin Malatya kamuoyunda nasıl bir karşılığı var?

 51. Hakan dedi ki:

  Başkan yalnız değilsin dik dur eğilme

 52. Malatya sevdalısı dedi ki:

  İnanki gideceksin divanla kaşık atamazsın hemde hesap vererek gideceksin .

 53. Atuka dedi ki:

  Değerli Malatyalı kardeşlerim,
  Başkanı rahat bırakalım, sürekli ona bırak takımı git demek hiç kimseye fayda sağlamaz. Başkan ihanete uğradığını zaten söylüyor. Eski furbolculardan hiç kimse kalmayacak. Sadece kötü günde YMS nin yanında olan futbolular kalacak, onlarda zaten bir kaç tane. YMS küme düştüğünde hepimiz üzüldük, ama inanıyorumki sayın başkan bizlerden daha çok üzüldü. Çünkü Bunun sorumluluğunu yaşadı. Şuanda transfer ayı ve çok kısıtlı bir zaman var. Bırakalım yönetim transfer yapsın, yönetim değişikliğinin zamanı değil. Başkan hatalarını da günahını da kabul ediyor. Herşeyi YMS nin menfaatleri için yaptığını söylüyor. Bazı futbocularında neler yaptığını açıkladı. Lütfen YMS e sahip çıkalım. YMS güzel Malatyamızın markasıdır.
  sevgiler

  Ahmet

  1. TARAFTAR YMS dedi ki:

   Bu yoruma katılmamak mümkün değil, şu kısacık zamanda ve virüs den kısıtlı şartlarda birliktelik çok önemli teşekkürler

   1. adil dedi ki:

    ista etsin diyenler buralarda bagirip cagiranlar malatyasporun dahada rezil duruma dusmesini isteyenler.zaman kisitli secimmi olsun takima ayarmi verilsin.inanin secim karari alsa malatyaspor oynatacak topcu bulamaz.eskisehir gibi paf takimiyla sagaya cikar bu beyefendilerde zil takip oynar

  2. Salih dedi ki:

   Adil sevici biri daha trol hesap bunlar malatyahaber kaale alıp yayınlamayın

   1. adil dedi ki:

    ogrenmissiniz bir trol hesap.merak etmeyin burda yaygara koparan azinliksiniz.trol hesabin allah bin defa belasini versin.sadece siz malatyayi seviyosunuz..gevregi bilmem tanimam.ama su sirada baskan giderse kotu olur diyorum.

 54. Suat dedi ki:

  Adam niye istifa etsin sahipsiz şehir vekiller desen malum gördüğü göreceği en iyi saltanatı sürüyor malum yandaşları,da nemalanıyor bende olsam kovalasanızda gitmem takım kimin umurunda…!!!

 55. Mehmet44 dedi ki:

  şeffaf olun adil bey. istifa bir erdemdir. ısrar etmeyin

 56. Efsane Malatyasporlu dedi ki:

  Aile şirketi olan bir yerde isterse görevi bırakır isterse bırakmaz tam bir çiftlik .

 57. Dehre lokman dedi ki:

  Transferi hoca ister siz yaparsınız. Ama bizim takımda adil başkan kimi isterse onu aliyor sonra takim küme düşüyor. Önce hocayla otur sonra transfer yap sen daha hocayla yüz yüze oturmamışsın.Allah sonumuzu hayreylesin.

 58. Öner Özdemir dedi ki:

  Başarısız bir yöneticisin.Yeni Malatya spor senin yanlış yönetimin yüzünden düştü. Yol yakınken kongre kararı al yada istifa et. Seneye stres yaşamak istemiyoruz. Divan kurulu çok doğru bir temenide bulunmuş. Seninle olmuyor başkan

 59. Salih dedi ki:

  Sayın Adil Gevrek Bundan sonra Malatya elini kolunu sallayarak gezebilecek misin yolsuzluklarla dolu bir kulüp var yönetim istifa

YORUM YAZ
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici, saygısız ifadeler, cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, suçluyu ya da suçu övücü, uygunsuz gönderici adı, 'naylon- uyduruk' mail adresli, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır. Ayrıca, mesajların tüm yasal ve cezai sorumluluğu, mesajlarıyla birlikte IP numaraları da düşen göndericilere aittir."