Yükleniyor...
Yukleniyor

Yükleniyor

Gürkan’dan ‘Trafik İçin Ne Yapabiliriz?’ İncelemesi

Gündem

11-01-2021 tarihinde yayınlandı.

Gürkan’dan ‘Trafik İçin Ne Yapabiliriz?’ İncelemesi

Bu haberi arkadaşlarınla hemen paylaş!

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, hafta sonu şehir merkezinde çeşitli incelemelerde bulundu. Başkan Gürkan, “Akpınar vatandaşlarımız tarafından yoğun olarak kullanılan, hanların ve esnafımızın sık olduğu bir bölge. Bu alanı daha nezih hale getirmek, trafik anlamında ne yapabiliriz diye incelemelerde bulunduk” dedi.

Akpınar’da gerçekleştirilen inceleme gezisinde Başkan Gürkan’a Genel Sekreter Yardımcısı Latif Okyay, ile bazı daire başkanları ve şube müdürleri de eşlik etti. Başkan Gürkan, “Akpınar vatandaşlarımız tarafından yoğun olarak kullanılan noktalardan biri. Bu alanı vatandaşlarımız için daha kullanışlı hale nasıl getiririz onun planlamasını yapmaktayız. Pandemi sürecinde uygulanan kısıtlamalarla birlikte Akpınar’da uygulamayı düşündüğümüz bazı projeler için arkadaşlarımızla birlikte inceleme gezisi düzenledik. Yapmış olduğumuz bütün çalışmalarda vatandaş memnuniyetine büyük önem vermekteyiz. Amacımız Malatya’mızı sorunsuz daha yaşanabilir bir şehir haline getirmektir. Yine aynı şekilde buradaki esnafımızla da istişare ediyoruz. Onların da fikirleri bizim için çok önemli” dedi.

Ayrıca Pandemi kısıtlamasından muaf olan esnaflarla da bir araya geldi. Başkan Gürkan, “Pandemi sürecinde Türkiye genelinde olduğu gibi Malatya’mızda da esnaflarımız zor bir süreçten geçmekte. Büyükşehir Belediyesi olarak esnaflarımızın yanında olma gayreti içerisinde olduk” şeklinde konuştu.

Bülten

gurkan akpinar

gurkan akpinar1

gurkan akpinar2

UYARI: Sitemizde çoğunlukla muhabir arkadaşlarımızın imzalarıyla ya da mensubu oldukları basın kuruluşları kaynak belirtilerek yayınlanan üstteki haber benzeri araştırmalar, haberler, röportajlar, maalesef “emek hırsızı” –özellikle de biri sürekli olmak üzere- sözde bazı internet yayıncıları tarafından, ya aynen ya da küçük bazı değişiklikler yapılarak, kendi özel araştırmaları ya da haberleriymiş gibi kendi yayın organlarında yayınlanabilmektedir. Haber kaynağıyla ya da araştırmasıyla, istihbaratıyla uzaktan yakından ilgisi olmayan, sadece gerçek gazetecilerin ‘kamuoyunun bilgisine sunulmuş’ emeğinin üzerine ‘çöküp’, gazetecilik- habercilik yaptıklarını zanneden ve böylece kamuoyunu da aldatanların bulunduğuna bir kez daha dikkat çekerken, söz konusu unsurları da ‘gerçek gazetecilerin emeğini çalmamaları’ konusunda uyarıyoruz.

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.
Subscribe
Bildir
guest
23 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Vedat

Bu iş selahattin beyin işi değil. Elini atmasın yeter. Dolmuşcuyu, taksiciyi, servisçiyi denetlesin dur kalk trafik canavarlğı vs ye engel olsun sonra şehrin içinde kaldırımları yol kenarlarını işgal eden trafikte gereksiz parklanma yapan taksileri bunların trafiği batırmasının engellesin yeter. geri kalanı ulaşım uzmanlarına master plan hazırlatsın.Gerçi sankşi çakır yaptırdı da bu onuda uygulamaz. Neyse Allah bize yardım etsin

yavuz44

Dinleyeceğini hatta okuyacağını sanmıyorum ama çareyi söyleyeyim Sayın Başkanım 1.şehir içi minibüslerini kaldırın 2. Metro, tramvay gibi projeler yapın 3. Motosikletin kullanmasını yaygınlaştırın bunun için ucuzlatın 4. Yıkım yapın şehrin caddelerini genişletin

MUSTAFA

Bu iş bilimsel yapılmalı. Gerekli ölçümler yapılarak bilim adamlarından, üniversiteden destek alınarak yapılmalı. Şehrin gelecekteki olası nüfus yoğunluğu vb. bir sürü kriter göz önüne alınarak bilimsel çalışılmalı. Hata Malatya nın şehirleşme ve planlaması için bir çalıştay bile yapılabilir. Büyük düşünülmeli. 10 yıllık 20 yıllık değil şehrin gelecek 100 yılı planlanmalı. Büyük şehir kağıt üzerinde olmuyor. Plan ve projelerle oluyor. Trafiğe cadde de bakabilirsiniz ancak sadece öyle hiç olmuyor.

ahmetim

Gardaşım şu elini cebinden ALlah rızası için cıkar. Hizmet içinmi geldiniz yoksa

kadir

malatyanın her çıkışına durak koyup trafiği felç eden kavşak girişlerine parktan dolayı tek şeride düştüğünü göremeyen ve trafik denetleme ve sinyalizasyonun çöktüğünü göremeyen il idaremiz var il keşmekeş köprüye para basılıyor

Mehmet Ali

Her şeyi bilen başkan bu işe de el koymuş
Başkanın CV de Paris şehir merkezi trafik sorunları yüksek lisans yaptı diye yazıyor.

Ergün

Akpınar çok geniş gibi, gidiş geliş haricinde birde sağ tarafa otopark koydular. Çok saçma böyle uygulama olur mu

fatih

Malatya da ki cadde ve sokaklar dar olunca günümüz koşullarında pek fazla bir şey yapamıyorsunuz. Malatya da hala çarşı kültürü var. Bari yeni yapılacak caddeler çok geniş olsa çok iyi olur. Kapalı çarşının orda yürüyen altgeçit olsa, Dede Korkut Parkının orda altlı üstlü geçiş olsa trafik devam etse bir nebze rahatlar.

fatih

doğu garajını köy terminaline çeviren başkandan allah razı olsun yazık günah ahmet çakır zamanında yapılan ne varsa yok etmeye çalışıyo bu ne inat başkanım. ayrıca belediyemizin hiçmi mühendisi olmaz akpınara siz ne yapabilirsiniz bırakın mimarlarımız mühendislerimi z şehir plancılarımız proje üretsin siz yönetin syn başkan ayrıca minübüsleride akpınardan kaldırın trafiği çok rahatlatırsınız zaten kapalı otoparkın yanındaki alan onlar için tahsis edilmişdeğilmidir yaz gelmeden derme çatma çadır kuran esnafın üstünü modern tenteler ile örtelim yaya yürüyüş yollarının taşlarınıda tektip yapalım tamirrinide aynı taşlardan yapalımki estetiği bozulmadan yıllarca şehrimizin görüntüsü bozulmasın saygılarımla

Semih CAN

Eskiden olduğu gibi Hanegâhi Pervane Camiinin bulunduğu cadde Akpınar istikametine, üst yol da çevreyoluna doğru tek yön olmalı. Akpınar meydanı da buna göre düzenlenmeli.
Taştepe Bölgesinden çevreyoluna gelirken adliye kavşağına özellikle düğün salonlarının bulunduğu yer ile çevreyolu arasındaki yere de mutlaka çift yönlü park yasağı getirilmeli.

Malatyahmet

Avrupayi kiskandiracak asValt projelerine bir yenisini ekleyebilirsiniz sayin baskanim. Turkiye Cumhuriyeti tarihi boyle proje patlamasi gormemistir sanirim … proje deyince akla ilk asfalt gelir asfalt dokmeye devam

Huzur

Parkmetreyi kaldırmakla başlayabilirsiniz…

Fırat

El elin eşşeğini eli cebinde ararmış…

Vatandaş

O bölgenin bir esnafı olarak yazıyorum o sıkıntı yı çok iyi biliyorum minibüsler in durağı var izoltepe hancukur inderesi cosnuk vs bu minibüs lerin ortak bi durağı var yolcuyu duraktan alisin durakta bıraksın akpınar yaya ve araç trafiği yoğunluğu büyük ölçüde rahatlar durak bakımsız ve çok kötü burayı da yapsınlar sıkıntı kalmaz bukadar basit

ÖĞRETMEN

Mevcut koşullarda istimlak yapıp yolları genişletemeyeceğinize göre çözüm mevcut yolları en kullanılır hale nasıl getiririz olmalı.
Malatya trafiğinin en önemli sorunu caddelere yapılan çif sıra parklar. Öncelikle her mahalleye rantı göz ardı edip en az 500 araçlık çok katlı otoparklar yapılmalı. cadde üzerine yapılan parklar yasaklanmalı. Parkmetre uygulaması kaldırılmalı, sıkı denetim yapılmalı. Otopark yapmadan atılacak her adım günü kurtarmaya yönelik olur. Kalıcı çözümler atın. Dehasa içi boş kamu binaları yapacağınıza vatandaşa hizmet amaçlı işler yapılmalı.

Mustafa

Bașkan akpīnardan inonu caddesine giden yol meydan yapilmisti..galiba o yolu tekrar açmaya calisiyor..cezmi kartay daki minibus hatlarini akpinar meydanina getirmisler bu cok buyuk bir hata..buranin tek cozumu bölgeyi yayalaștirmak zaten akpinar meydanida o yuzden yapildi..cezmi kartay bolgesi kentsel donusume koyulmali burada 10 dönum minibus bekleme alani olmali..șuan attigin adimlarla bölgeyi daha keșmekeș hale getirdin bașkan…tek care bu bolgede yayalașma ki belediyemiz aslinda daha önce burdaki atttigi adimlarla deneyim sahibi!!!

kemal gündüz

çok kolay,taştepe,melekbaba,çöşnük,tandoğan,inderesi,hilaltepe,orduzu bölgesi çalışan tüm minibüs duraklarının yeri yıkılan pavyonların karşısı mevcutta pavyonların olduğu binada yıkılırsa minimum 10 dönüm otopark olabilecek kadar alan oluşturulur,çarşıya gelişler kışladan değil,cezmi kartaydan yapılmalı minibüsler için,çıkışlar çevreyolu tarafından verilirse sivas caddesi kışla caddesi ve akpınar meydanı trafik olarak çok rahat edecektir

mx

İncelemiş mi bari? Adam herşeyden anlıyor! Ya yok mu senin şehircilik, imar, ulaşımdan sorumlu yardımcın, daire başkanın, müdürün?

pasa44

Belediye otobüsleri ve minibüsler şehir merkezine girmemeli gidiş gelişler ve duraklar çevre yolundan olmalı.

sahipsiz malatya

başkanım akpınar meydanı seninle gurur duyar trafik rezil tekşerit yol gidiş geliş üstüne münibüs durakları bumu belediyecilik seni alkışlıyorum

Ahmet

El hep cepte. Ne varsa cebinde

Ahmet

Akpinar ve emeksizdeki minibüs durakları birleştirip durak çıkışını doğrudan çevreyoluna vermedikçe sorun çözülmez

SAMET

Artık Büyükşehir de Ticari taksiler merkezdeki yerleri iptal olsun. Belli bir yerleri olsun.Mesela ANTEPLİ so, Şadirvan birahane onu Derme yani,Büyük BAHARATCI yani,PTT YANI bunlar gördüklerimiz kaldırılsın .

  • Spor Toto Süper Lig
  • Tff 1 Lig
Takımlar O G B M A Y Av P
Beşiktaş 33 22 5 6 72 35 37 71
Fenerbahçe 33 20 6 7 59 33 26 66
Galatasaray 33 20 5 8 65 32 33 65
Trabzonspor 34 16 11 7 41 32 9 59
Alanyaspor 34 15 7 12 52 37 15 52
Gaziantep FK 33 13 12 8 49 39 10 51
Hatayspor 33 14 8 11 54 41 13 50
Sivasspor 33 12 14 7 47 40 7 50
Fatih Karagümrük 33 13 10 10 48 39 9 49
Göztepe 34 12 10 12 50 47 3 46
Antalyaspor 34 9 15 10 34 44 -10 42
Konyaspor 33 10 11 12 39 40 -1 41
Çaykur Rizespor 33 9 12 12 39 51 -12 39
Yeni Malatyaspor 33 8 13 12 40 45 -5 37
MKE Ankaragücü 33 10 7 16 41 53 -12 37
Kasımpaşa 34 9 10 15 37 50 -13 37
Kayserispor 33 8 10 15 24 41 -17 34
Başakşehir FK 32 8 9 15 35 51 -16 33
BB Erzurumspor 34 7 10 17 35 58 -23 31
Gençlerbirliği 33 8 7 18 32 58 -26 31
Denizlispor 33 6 8 19 31 58 -27 26

Malatyahaber.com © Copyright Tüm Hakları Saklıdır

MalatyaHaber.com'da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır. Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı MalatyaHaber sorumlu tutulamaz...