SON DAKİKA

"Güzelliği Görünce Çok Mutlu Oluyoruz"

"Güzelliği Görünce Çok Mutlu Oluyoruz"

"KÜPÜN İÇİNDE NE VARSA DIŞARIYA O SIZIYOR.." AKP Merkez Karar Yönetim Kurulu Üyesi ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık, Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Malatya İl Müdürlüğü’nün yeni hizmet binasının yapımının tamamlandığını ve önümüzdeki günlerde hizmet vermeye başlayacağını söyledi.

Milletvekili Çalık, Malatya’daki temasları kapsamında Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar ile birlikte Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Malatya İl Müdürlüğü’nün yeni hizmet binasında incelemelerde bulundu.

İnceleme sonrası açıklama yapan Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Malatya İl Müdürlüğü’nün yeni binasının güzel bir bina olduğunu söyledi. Çınar, “Yeşilyurt bölgesi büyüyor, güzelleşiyor. Bizde bu güzelliği, gelişimi görünce çok daha mutlu oluyoruz. Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Malatya İl Müdürlüğü binamız çok daha güzel bir binada hizmet verecek” diye konuştu.

SGK İl Müdürü Ayten Kara da Malatya’nın büyükşehir olmasının ardından hizmetlerin daha da arttığına dikkat çekerek, “203 bin sigortalı, 115 bin emekli sayısı olan 806 bin nüfuslu Malatya’da daha rahat ortamda, daha iyi hizmet vereceğiz” dedi.

AKP Merkez Karar Yönetim Kurulu Üyesi ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık, 46 milyon TL maliyetle 17 bin 800 metrekarelik alan üzerine yapılan yeni SGK hizmet binasının Malatya’ya hayırlı olması temennisinde bulundu.

Milletvekili Çalık, SGK’nın sıkışık yapıdan kurtulduğunu ve daha ferah, geniş ve rahat bir ortamda hizmet vereceğini kaydederek, yeni modern hizmet binasının açılışını Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin’in katılımıyla yapmak istediklerini söyledi.

Malatya’nın her alanda önemli hizmetler aldığını, bundan sonra da almaya devam edeceğini dile getiren Çalık, “Malatya’mız bugüne kadar altıncı teşvik bölgesinden faydalanmıştı. Geçen ay yaptığımı görüşmede, Malatya’nın kazanımlarını ele aldık. Malatya’mız, cazibe merkezlerindeki illerle beraber altıncı teşvik bölgesinden faydalanmaya devam edecek. Malatya yatırım, istihdam, ihracat, büyüme zamanı diyecek. Yatırımcılarımızın Malatya’ya gelmesini sağlayacağız. Türkiye’nin yeni ekonomik modeli ve altıncı bölge teşvikleriyle, yerel yönetimleri, milletvekilleri ve bakanlarımızla birlikte şehrimizi büyütmeye devam edeceğiz” dedi.

"KÜPÜN İÇİNDE NE VARSA DIŞARIYA O SIZIYOR"

Milletvekili Çalık, beraberindeki partililerle birlikte Malatya’da Saray, Dabakhane ve Halfettin Mahallesinde esnafları ziyaret ederek talep ve önerilerini dinledi. Çalık, Malatya’dan geçen yıl 425 milyon dolar ihracat gerçekleştirildiğini, en büyük ihracat kalemini ise kent ekonomisinin can damarı kayısının oluşturduğunu söyledi. Çalık şunları söyledi:

“Esnafımızın derdini de sevincini de paylaşmak için her fırsatta esnaf kardeşlerimizle buluşuyoruz. Bizler esnafımızı ekonomimizin, üretimin, birlik ve beraberliğin temel taşı olarak görüyoruz. Çünkü biliyoruz ki güçlü esnaf, güçlü Malatya ve güçlü Türkiye demektir. Bizler de bu bağlamda AK Parti olarak her zaman esnafımızın yanındayız.”

Çalık, CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel’in “ortaçağ zihniyeti” diye nitelendirdiği Kur’an kurslarıyla ilgili açıklamasına tepki göstererek, “CHP bu milletin değerleriyle barışık değil, günümüzde bile kavga eden bir parti konumunda. Görüyorlar ki Recep Tayyip Erdoğan, yine milletin desteğini arkasına alıyor, yine milletle beraber yürüyüşüne devam ediyor, yine yenilmeyecek, bileği bükülmeyecek, yine sırtı mindere yapışmayacak. İşte bu nedenle muhalefet hakaretlere, iftiralara, çirkinliklere devam ediyor. Daha bir kaç gün önce CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel çıkmış, Diyanet'in 4-6 yaş grubuna yönelik Kur’an kurslarına Ortaçağ düşüncesi diyor. Küpün içinde ne varsa dışarıya da o sızıyor. Bu zihniyet değişmez” dedi.

Bülten

UYARI: Sitemizde çoğunlukla muhabir arkadaşlarımızın imzalarıyla ya da mensubu oldukları basın kuruluşları kaynak belirtilerek yayınlanan üstteki haber benzeri araştırmalar, haberler, röportajlar, maalesef “emek hırsızı” –özellikle de biri sürekli olmak üzere- sözde bazı internet yayıncıları tarafından, ya aynen ya da küçük bazı değişiklikler yapılarak, kendi özel araştırmaları ya da haberleriymiş gibi kendi yayın organlarında yayınlanabilmektedir. Haber kaynağıyla ya da araştırmasıyla, istihbaratıyla uzaktan yakından ilgisi olmayan, sadece gerçek gazetecilerin ‘kamuoyunun bilgisine sunulmuş’ emeğinin üzerine ‘çöküp’, gazetecilik- habercilik yaptıklarını zanneden ve böylece kamuoyunu da aldatanların bulunduğuna bir kez daha dikkat çekerken, söz konusu unsurları da ‘gerçek gazetecilerin emeğini çalmamaları’ konusunda uyarıyoruz.
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.

Yorum yazın

İsim yazmalısınız
Doğru bir email yazmalısınız
Yorum yazmalısınız

7 yorum yapılmış

 • Umit (2 hafta önce)
  O yanındaki esas duruşta duran uzun boylu kim???
  0
  0
  Yanıtla
 • ADNAN (3 hafta önce)
  Ablamız çalışıyor maşallah.Abla 200 metre geride yeşilyurt belediye binası inşaatı var bu inşaattan 1 yıl önce başladı orada ne zaman resim çektirmeyi düşünürsünüz.
  0
  0
  Yanıtla
 • kadir (3 hafta önce)
  ablamız ve kodaman çevresi sağolsun cebinden bina yapmışlar. burjuva gibi giyinip halka edebiyatla bu kervan yürümez... Ha bu arada ablamızın bacısıyla ilgili mükemmel yorumunuda sabırsızlıkla bekliyoruz.
  0
  0
  Yanıtla
 • mustafa (3 hafta önce)
  biz de gelen zamları görünce bir tuhaf oluyoruz!!
  0
  0
  Yanıtla
 • Hamit (3 hafta önce)
  “KÜPÜN İÇİNDE NE VARSA DIŞARIYA O SIZIYOR..”  Bu tespit için Öznur hanımı tebrik ediyorum, olağanüstü bir tespit. Çalık'a çağrımdır; Lütfen tespitinizin gereğini yapın. Derhal siyasi sorumluluğunuzu ve Meclis'te ettiğiniz yemin gereğini olarak üniversitenin başına getirdiğiniz bacınızla ilgili gereğini yapın. çünkü üniversitede ne varsa kamuoyuna o sızıyor. Öyle süslü süsü laflar edip milletle alay etmeyin. Şık olmuyor. Önce söylediğinize kendiniz inanın. Lütfen hanımefendi lütfen.
  0
  0
  Yanıtla
 • Ağzına sağlık
  0
  0
  Yanıtla
 • abdulvahapgülezgin (3 hafta önce)
  "küpün içinde ne varsa o sızıyor" (herkes için) doğru tespit kutlamak lazım, bizim söyleyemediğimizi söylemiş!
  0
  0
  Yanıtla
2022-01-27 07:47:58