Yükleniyor...
Yukleniyor

Yükleniyor

Holiganlar Kaleci Ertaç’ın Eşine de Saldırdılar

Gündem

17-05-2021 tarihinde yayınlandı.

Holiganlar Kaleci Ertaç’ın Eşine de Saldırdılar

Bu haberi arkadaşlarınla hemen paylaş!

“BANA, EŞİME VE AİLEME KÜFREDENLERİ ALLAH’A HAVALE EDİYORUM..” Galatasaray camiasının, ligin son haftasında oynanan Galatasaray – Yeni Malatyaspor maçında,   Yeni Malatyaspor’u “averaj düzeltme takımı” olarak hayal ederek Beşiktaş’la olan averaj farkını düzeltme çabasının Yeni Malatyaspor tarafından boşa çıkarılması ve Beşiktaş’ın şampiyon olmasında belirleyici rol oynaması futbol gündemindeki yerini korurken, fanatik Galatasarayılların Yeni Malatyasporlu futbolcuların eşlerine uyguladığı sosyal medya şiddeti de devam ediyor.

İlk olarak Galatasaray’ın şampiyonluk hayalini yıkan golü kaydeden Galatasaray’ın eski oyuncusu Yeni Malatyasopr Kaptanı Adem Büyük’ün eşine sosyal medya şiddeti uygulayan fanatik Galatasaraylılar, daha sonra, üç gol yemesine karşın, kalesinde devleşerek çok sayıda zorlu kurtarış yapan Ertaç Özbir’in eşi Burcu Mızrak Özbir’in sosyal medya hesabında, Ertaç Özbir ve eşine ağır hakaretler etti.

Kaptan Adem Büyük’ün eşi Merve Büyük, Galatasaraylıların bu holiganca tavrına karşılık olarak, “Bİz şerefli insanlarız. Siz ne için yaşıyorsunuz bilmiyorum ama biz şerefimiz için yaşarız. Eşim, Galatasaray’da iken Galatasaray’ın başarısı için büyük mücadele verdi. Şimdi ise Yeni Malatyaspor’un oyuncusu. Eşim Malatyasypor’un ekmeğini yiyor, tabii ki Malatyaspor için savaşacaktı, böyle de yaptı. Ne yani maçı mı satanacaktı?” şeklinde cevap vermişti.

Eşinden Ertaç Özbir’e: “Aşkımmm seninle gurur duyuyorum”

Yeni Malatyaspor Kalecisi Ertaç Özbir’in eşi Burcu Mızrak Özbir de Merve Büyük gibi, fanatik Galatasaraylılara sosyal medya hesabından yayınladığı paylaşımla sert bir cevap verdi.

Mesajının ilk bölümünde eşi Ertaç Özbir’e seslenen Burcu Mızrak Özbir, “Aşkımmm, her zaman olduğu gibi en başta onurunla mücadele ettiğin için, duruşundan, kendine ve mesleğine olan saygından ödün vermeden ve her maçta olduğu gibi çıkıp inanılmaz özveri ve mücadele ile oynadığın için seninle gurur duyuyorum” dedi.

“Bana, eşime ve aileme küfür eden, hakaret edenleri Allah’a havale ediyorum… Ettiğiniz beddualarla sınanın”

Daha sonra, kendisine ve eşi Ertaç Özbir’e hakaret ve küfür eden fanatik Galatasaraylılara cevap veren Burcu Mızrak Özbir, “Yorumlarınız ve eleştirileriniz haddi aşmadığı sürece başımın üstüne… Ama sırf çok iyi maç çıkardı diye takımından yediği ekmeğin hakkını verdi, veriyor diye maç öncesi ve sonrası algı yapan, aileme hakaretler ve küfürler eden, iftiralar atan ve kul hakkı yiyen takımların taraftarları sizi de Allah’a havale ediyorum… Ettiğiniz beddualarla sınanın…” dedi.

Cumhuriyet Yazarı Miyase İlknur, “Şampiyonu Malatya kalecisi Ertaç belirledi”

Bu arada Cumhuriyet Gazetesi Yazarı Miyase İlknur, yaptığı futbol analizde, “Süper Lig’de şampiyonu Malatya Kalecisi Ertaç belirledi” tespitini yaptı.

Şampiyonu belirleyen Galatasaray – Yeni Malatyaspor ve Göztepe – Beşiktaş maçlarında, Yeni Malatyaspor ve Göztepe’nin bütün dedikodu ve çirkin iddiaları boşa çıkaran temiz ve mücadeleci bir futbol oynadığını belirten Miyase İlknur, “Yarışta son haftaya girilirken şampiyonluk için yarışan Beşiktaş ve Galatasaray’dan çok rakipleri Göztepe ile Malatya’nın sergileyeceği performans konuşuldu günlerce. Her iki takım da söylentilere kulak tıkayıp aslanlar gibi mücadele etti” dedi.

“Galatasaray, Malatya’nın kalecisini geçemedi”

Galatasaray’ın şampiyonluğa çok yakın olduğunu ancak Yeni Malatyaspor kalecisi Ertaç’ı geçememesi nedeniyle bu hedefini gerçekleştiremediğini vurgulayan Cumuhuriyet Yazarı Miyase İlknur, “Son maçta üç farklı galibiyet ya da Beşiktaş’ın Göztepe’ye takılma ihtimali abartılı bir beklentiydi. Galatasaray 90 dakika üstün oynadığı maçta Malatya’yı ambole etti etmesine ama kaleci Ertaç’ı geçemedi. Ertaç, özellikle ikinci yarıda bir süre sonra saymaktan vazgeçtiğimiz kadar çok net pozisyonu önleyerek “Şampiyonu ben belirlerim” dedi adeta.” diye yazdı.

Ertaç Özbir, “Muslera saygısızlık yapınca ben de yumruk yaptım”

Diğer yandan, Yeni Malatyaspor Kalecisi Ertaç Özbir, TV 100’de Ertem Şener ile Var Odası programına bağlanarak Galatasaray ve Malatyaspor arasında yapılan maçın ardından Muslera’nın kendisine selam vermemesiyle ilgili olarak açıklamalarda bulundu.

Galatasaray’ın şampiyonluk hesaplarını alt-üst eden Yeni Malatyaspor Kalecisi Ertaç Özbir, Galatasaray kalecisi Muslera ile yaşanan sahneyi şöyle anlattı:

“Muslera bana o şekilde davranıp yüzüme bakmayınca, öyle bir saygısızlık yapınca ben de yumruk yaptım yani o yaptığından dolayı. Ben maçta zaman geçirmeye yönelik hareket yapmadım hiç. Yapsaydım Cüneyt Hoca bana sarı kartını gösterirdi. Yine olsa yine gider selam verirdim. 100 defa da olsa yine sarılırdım. Fenerbahçe’ye Galatasaray’a Beşiktaş’a saygım sonsuz. Hepsi Türkiye’nin en önemli kulüpleri. Hiçbir kulübe ekstra bir motivasyonumuz olmaz. Saygısızlığım olduysa kusura bakmasınlar”.

Güler HAZAR, malatyahaber.com

ARŞİV FOTO: Burcu- Ertaç Özbir

UYARI: Sitemizde çoğunlukla muhabir arkadaşlarımızın imzalarıyla ya da mensubu oldukları basın kuruluşları kaynak belirtilerek yayınlanan üstteki haber benzeri araştırmalar, haberler, röportajlar, maalesef “emek hırsızı” –özellikle de biri sürekli olmak üzere- sözde bazı internet yayıncıları tarafından, ya aynen ya da küçük bazı değişiklikler yapılarak, kendi özel araştırmaları ya da haberleriymiş gibi kendi yayın organlarında yayınlanabilmektedir. Haber kaynağıyla ya da araştırmasıyla, istihbaratıyla uzaktan yakından ilgisi olmayan, sadece gerçek gazetecilerin ‘kamuoyunun bilgisine sunulmuş’ emeğinin üzerine ‘çöküp’, gazetecilik- habercilik yaptıklarını zanneden ve böylece kamuoyunu da aldatanların bulunduğuna bir kez daha dikkat çekerken, söz konusu unsurları da ‘gerçek gazetecilerin emeğini çalmamaları’ konusunda uyarıyoruz.

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.
Subscribe
Bildir
guest
21 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Emrah

Bu gs holiganları hakkında suç duyurusunda bulunulmali kimsenin malatyaspor ve futbolcularına özellikle eşlerine kötü söz söylemeye hakları olamaz özellikle ertaci ve ademi ezdirmeyiz yalnız değildirler kimse sabır zorlamasın malatyayi kötüleyen gs liler hakkında hukuksal işlemler yapılmalıdır.

Cemil

Bileğinin hakkıyla, alnının teriyle, onurunla oynarsın , olursan öyle şampiyon olursun. Hileyle, üç kâğıtla şampiyon olsan içine sindirebilecek misin?Gsliler size söylüyorum.

Last edited 1 ay önce by Cemil
Mustafa

“Emir olduğu gibi doğru olursun”neden doğru oluyorsun derler !velhasıl derler derler… Galatasaray taraftarı olarak utanıyorum, Galatasaray’ı artık tutarmıyım o bile şüpheli…şerefli insanları para ile alamazsın, kadınlara ulaşıp ta hakaret eden insanlar,insan satıcılarından daha beter değilde nedir?

Levent.malatya

Yakışıksız işler bunlar bir aileur bu saygısızlık yapılmaz. Ertaç da Adem de seneye kadroda olmalı. Atanın ve tutanın iyi olacak.

Ahmet

Bir futbolcu olamadık arkadaş.

Hüseyin

Yıllar önce Türkiye’yi şike ile tanıştıran, Malatya’nın adını lekeleyen Galatasaray denen camia, karşısında onur,gurur mücadelesi yapan Malatya takımını bulunca,futbolculara, eşlerine hakaretler ediyorlar yazıklar olsun, çapları ve kaliteleri bu.Alismislar şaibeli sampiyonluklara.Malatyanin adını temize çıkaran,yönetime,futbolculara selam, Türkiye ye şikeyi getiren GS ye uğurlar,Ertacin elini sıkmayan Musleraya yuh olsun…

puturgeli

TÜRKIYE malatya arkanızda ADEM VE ERTAÇ şeref unur kaybedilince deha gelmez GS şampiyon herzanan olur bir avuç çapulcu taraftar değildir kimse ATİNÇ I BEŞİKTAŞA karşı konuşmuyor bravo atınca da

Last edited 1 ay önce by puturgeli
Malatya

Bu terbiyesizliği şiddetle kınıyorum. Ayıptır ahlaka aykırıdır

seyfettin atay

sahaya çıkıp oynadığı takımı düşünerek canını dişine takıp oynuyorsa takımı için ne gerekiyorsa namusluca şereflice dik duruyorsa tebrik edilmeli bu insanların alınlarında öpülmeli dir. Ancak takımını satan alçak şerefsiz onursuz olunmamalı şerefsiz şikeci denilmemeli. Malatya spora ve Göztepe spor oyuncularını ahlakı ve onuru için tebrik ederim.

pütürgeli

turkiye de başrol 3 büyükler diğerleri figüran ADEM VE ERTAÇ VE MALATYA maçı verseydi bu kara leke MALATYALILARIN ADEM VE ERTAÇ alnında yapışıp kalırdı bu HAKARETKRR sahilde kuma yazılan yazıdır silinip gider onurlu ERTAC BUYUK KAPTAN MALATYA sizinle gurur duyuyor

hangimiz sevmedik

Ertaç kardeş, sen Malatya nın sevdiği bir futbolcusun,sana ve eşine yapılan terbiyesizliği şiddetle,yapanlara iade ediyorum kınıyorum,,kötü söz ve davranış kesinikle,yapana aittir, şimdiye kadar nerdelermiş,Rizeye yenilirken,Karagümrüke bedava puan verirken,küme düşmüş Denizli de GOL KAÇIRMA YARIŞINA GİRERKEN, neredeydiniz,………………Vitaminsizler…… dengesizler……….

FFM

Bunu yapanlar holigan taraftar ve insan değiller olamazlar soyu sopu belli olmayanların kalıntıları
Kan can düşmanın olsa dahi eşlere hanımlara söz söylenmez bu bir spor sesiyin çıktığı kadar bağır ellerin şişinceye kadar alkışla ama rakiblere hakaret etmede başkasına yaptığın bir hareketi sana yapıldımı hoşuna gidecek söz ve hareket yapilmalı demeki bunlara yapıldımı mutlu olacak yaratıklar

Ahmet

Malatyaspor kadrosunun el verdiği ölçüde kaplanlar gibi mücadele etmiştir.Malatyaspor bana göre Fenerbahçeden 5 puan alarak Fenerbahçenin şampiyon olamamasında büyük rol oynamıştır.Son maçta G.Saraya karşı kaplanlar gibi mücadele ederek karakter göstermiştir.Beşiktaş maçlarında da 1-0 lık skorlarla,Hatayspor gibi fark yemeden mağlup olmuştur.Beşiktaşın, Hataysporu 7-0 yenmesi sayesinde şampiyon olduğunu gördükten sonra Malatyasporumuzun bu takımlara karşı oynadığı ve aldığı sonuçlar çok önemli.Süper ligde oynadığı sezonlarda ligin kaderini ve şampiyonu belirleyen bir takım özelliğine sahip Malatyasporumuzla ne kadar gurur duysak azdır.

AYDIN

GS saldırıyor.Sen önce FB bir yen.Kaç yıldır sırtınız yerden kalkmıyor.Tesadüf son maça denk geldi.Sizin yeriniz 6.sıra olmalıydı.Beşiktaş ın hakkı yenmez.Maç 3-1 bitmiş halen saldırıyorlar.Sen Gençlerbirliğine yenilirken düşüneydin.Helal sana ERTAÇ Malatyanın gururusun.

Kaplan 44

Malatyayı ligde tutan ertaç ve ademdir. Bu memleket ikinizi asla unutmayacak. Ve ertacın yıldızı çokkk parlak. 2 sezon sonra 3 büyüklere gider

Tarkan

Boşbeleş tabiri tam da bunlar için Adem GS den çok Malatyaspor forması giymiş onurlu bir futbolcudur diyelim ki oynamadı GS şampiyon oldu ne kazanacak. akıllı olun akılli

Murat

Suçu Malatyasporda nasıl ararsınız ki, Ne yapsalardı kaleyi boşaltıp gel at mı deselerdi? Takımımızın futbolcuları haysiyeti ve şerefiyle oyunu oynayıp, üstelik 1-3 lik skorla size yenilmişler. TT stadında size afark mı attılar. Oyunu mu çirkinleştirdiler. Sakatlık bahanesi ile kendilerini yerlere atıp zaman mı geçirdiler. Yoksa maçı berabere mi bitirdiler? Eee ne oldu. Biraz kendinize bakın, Beşiktaşı elinizden kaçırdınız, 3-1 ile yetinmeyip 6-1 , 7-1 yenseydiniz, Küme düşen ve kaptanı kırmızı kartla oyundan atılmış Denizlisporu daha farklı yenebilirdiniz. UEFA ya katılmak için mücadele eden Hataysporu 7-0 gibi net ve tarihi bir skorla (Maçın 3.dk.sında kendi kalesine müthiş kafa golü atan ve ilk yarının sonuna doğru kaleci ile karşı karşıya iken topu kaleciye çaptıran Akintola şaibesi) ile kazanan Beşiktaşa neden bir şey söyleyemediniz. Hataydan neden bahsetmediniz de güzide Şerefli Malatyasporumuzun Akıllı, Haysiyetli, Çevik ve Zeki futbolcularımıza çamur atarsınız…

EROL

Beş hafta önce Rizespor a 4-3 kendi sahalarında yenildiler.Onu konuşsalar daha iyi olur

uğur türkan

Çirkinlik diz boyu ! Neden bu kadar hazımsızız ? Neden kabullenemiyoruz ?
Saldıranları kınıyorum.

Hüseyin

Türk sporu,turkiyede futbol niye gelişmiyor, niye ilerlemiyor..bu açık örneği..tüm medya tüm spor yazarları üç büyükler dedikce spor programları saatlerce üç büyüklerden bahsetdikçe anadolu takımları bu kadar geri plana atılırsa tabiki futbol ilerlemez..anadolu takımının başarısı veya başarılı olmuş futbolcusu çekilmez…en basit örneği adem büyük…adem 17 golü gs da atsaydı şimdi milli takımdaydı.biz malatyaspor halkı ve taraftarı sahada oyunun hakkını veren adem,ertac ve şanlı malatyasporun futbolcularinin ve ailelerinin arkasındayız.. keşke semihte dürüstce oynasaydı..

44malatya

Ben galatasarayliyim malayta sporluyum
Bu hakaretleri yapanlari kiniyorum hatayi
Galatasarayda oynanlarda bulsunlar ve baskalarina camur atmasinlar

  • Spor Toto Süper Lig
  • Tff 1 Lig
Takımlar O G B M A Y Av P
Beşiktaş 40 26 6 8 89 44 45 84
Galatasaray 40 26 6 8 80 36 44 84
Fenerbahçe 40 25 7 8 72 41 31 82
Trabzonspor 40 19 14 7 50 37 13 71
Sivasspor 40 16 17 7 54 43 11 65
Hatayspor 40 17 10 13 62 53 9 61
Alanyaspor 40 17 9 14 58 45 13 60
Fatih Karagümrük 40 16 12 12 64 52 12 60
Gaziantep FK 40 15 13 12 59 51 8 58
Göztepe 40 13 12 15 59 59 0 51
Konyaspor 40 12 14 14 49 48 1 50
Başakşehir FK 40 12 12 16 43 55 -12 48
Çaykur Rizespor 40 12 12 16 53 69 -16 48
Kasımpaşa 40 12 10 18 47 57 -10 46
Yeni Malatyaspor 40 10 15 15 49 53 -4 45
Antalyaspor 40 9 17 14 41 55 -14 44
Kayserispor 40 9 14 17 35 52 -17 41
BB Erzurumspor 40 10 10 20 44 68 -24 40
MKE Ankaragücü 40 10 8 22 46 65 -19 38
Gençlerbirliği 40 10 8 22 44 76 -32 38
Denizlispor 40 6 10 24 38 77 -39 28

Malatyahaber.com © Copyright Tüm Hakları Saklıdır

MalatyaHaber.com'da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır. Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı MalatyaHaber sorumlu tutulamaz...