SON DAKİKA

'İhtiyaç Duyulabilir' Uyarısına Rağmen.! Asker Hastanesi Yıkılıyor

'İhtiyaç Duyulabilir' Uyarısına Rağmen.! Asker Hastanesi Yıkılıyor

Çok sayıda ölüme de yolaçan ve Malatya'da da ciddi çapta etkili olan koronavirüs salgını karşısında, mevcut hastanelerin yetersiz kalması durumunda yararlanılabilecekken, başka kurumlara devredilerek sağlık dışındaki işler için yeni binalar yapılmak üzere yıktırılması kararlaştırılan eski SSK Hastanesi'nin yıkımından sonra, geçici bir süre yıkılmaması ve elde tutulması için çağrı yapılan Asker Hastanesi binası için bu çağrıya uyan olmadı, yıkım başladı.

ÖNCE SSK, SONRA ASKER HASTANESİ..

Koronavirüs salgınının ardından, salgının büyük boyutlara ulaşabileceği, birçok ilde mevcut hastanelerin yetersiz kalabileceği düşüncesiyle çadır ve prefabrik yapıdaki sahra hastaneleri kurulması düşünülürken, Malatya'da hastane olarak inşa edilmiş olan eski SSK Hastanesi ile Asker Hastanesi binaları, Malatya'da böyle bir ihtiyaç halinde bunu karşılayacak potansiyel yapılardı.

Ancak, 600 yatak kapasitesine sahip eski SSK binası, hastane olarak kullanılıyorken birkaç ay önce boşaltılıp, hizmet binası yapılmak üzere Yeşilyurt Belediyesi'ne tahsis edildi. Yeşilyurt Belediyesi de, salgın dönemini gözönünde bulundurmadan ve bu konuda herhangi bir uyarı almadan, burayı hizmet binasına başlamak üzere süratle yıktırarak yok etti.

Salgın tehlikesi büyürken ve Malatya'daki hastaneler koronavirüs hastalığı nedeniyle ciddi kapasite sorunu çekerken, yine başka hastalıkları bulunan vatandaşlar salgın nedeniyle bu hastanelere gidemeyip tedavilerini aksatarak bazıları ölümle sonuçlanan durumlarla karşı karşıya kalırken, geçtiğimiz haftalarda henüz yıkılmamış olan Asker Hastanesi'nin, olası bir ihtiyaca karşı elde tutulması çağrısı, malatyahaber.com'da da dile getirildi.

Ancak, hastane binası Temmuz ayında yapılan yıkım ihalesinde, 2 milyon 615 bin TL teklif eden firma ihaleyi kazanırken, geçtiğimiz Ağustos ayının son haftasında firmaya yer teslimi yapıldı. Bu süreç devam ederken, malatyahaber.com "Salgın Büyürken Hastane Binası Yıkılır mı?" başlığıyla verdiği haberde, binanın bir süre elde tutulması gerektiğini savundu.

Bu duruma ilgili makamlar sessiz kalırken, yerine yeni Adliye Sarayı'nın yapılacağı belirtilen Asker Hastanesi'nin yıkımına geçtiğimiz günlerde başlandı.

İlgili haber:

[embed]http://malatyahaber.com/haber/salgin-buyurken-dogru-zaman-mi-asker-hastanesi-yikimi-baslatiliyor/[/embed]

malatyahaber.com- Yeni Malatya Gazetesi

FOTOĞRAFLAR: Asker Hastanesi binasında yıkım sürüyor

UYARI: Sitemizde çoğunlukla muhabir arkadaşlarımızın imzalarıyla ya da mensubu oldukları basın kuruluşları kaynak belirtilerek yayınlanan üstteki haber benzeri araştırmalar, haberler, röportajlar, maalesef “emek hırsızı” –özellikle de biri sürekli olmak üzere- sözde bazı internet yayıncıları tarafından, ya aynen ya da küçük bazı değişiklikler yapılarak, kendi özel araştırmaları ya da haberleriymiş gibi kendi yayın organlarında yayınlanabilmektedir. Haber kaynağıyla ya da araştırmasıyla, istihbaratıyla uzaktan yakından ilgisi olmayan, sadece gerçek gazetecilerin ‘kamuoyunun bilgisine sunulmuş’ emeğinin üzerine ‘çöküp’, gazetecilik- habercilik yaptıklarını zanneden ve böylece kamuoyunu da aldatanların bulunduğuna bir kez daha dikkat çekerken, söz konusu unsurları da ‘gerçek gazetecilerin emeğini çalmamaları’ konusunda uyarıyoruz.
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.

Yorum yazın

İsim yazmalısınız
Doğru bir email yazmalısınız
Yorum yazmalısınız

36 yorum yapılmış

 • Alettin ve Zehirli Lambası (12 ay önce)
  Devletin eline geçen parayı; yol, devlet binası, ve köprü yenilemekten başka bir halta harcamaz bunlar. Yeşiltepe, Taştepe, Kiltepe gibi mahallerin evleri belediye tarafından gömüle gömüle artık atıl oldu. Bu ülkenin enerjisini patinaj çektirerek boşa harcayanları Allah'a havale ediyorum. Pandemi zamanında hastane yapacaklarına, hastane yıkıyorlar, kafaya bak!
  0
  0
  Yanıtla
 • Mustafa (1 yıl önce)
  Cahilce olacak ama kusura bakmayın murat bey devletin vergi gelirlerinin düştüğü giderlerinin yükseldiği bir ortam da kim hangi işi yapıyorsa iki kere durup düşünmek zorun da...Hz Ömer'in selam almama olayını araştırırsanız ne demek istediğimi anlarsiniz...devlet en kötüyü düşünmek zorunda benim cahil aklimca...ama maaş kartı devreye girince yada siyasi gorusler (iktidar partisine zamanın da rey vermiş bir kişiyim bu arada )tarafgirlik devreye giriyor ne yapsalar doğrudur mantığı ile sizin de bahsettiğiniz ne yapsalar yanlıştır mantığı gercekts ikiside ayni...tabi cahil ve alt tabaka aklimla
  0
  0
  Yanıtla
 • malatyalı (1 yıl önce)
  Eski devlet hastanesi yıkıldı ve yaklaşık 10 yıl sonra 300 yataklı bir hastane yerine yapılıyor. İşin tuhaf tarafı yapılan yıkılandan büyük değil ve yıkarken trilyonlar yaparken trilyonlar harcanıyor . Devlet bütçesini ve binalarını daha tasarruflu kullanılmaya kimse çaba sarfetmiyor. Şahışlarına ait olsa bu denli karar verirler miydi tartışılır.
  0
  0
  Yanıtla
 • Murat (1 yıl önce)
  Birçok arkadaşımızın yorumu çok basit ve sırf muhalefet olsun diye uydurmalardan ibaret. Örneğin ilk yorumu yapan demiş ki; Neden yıkıyorsunuz. Adliye binası varya kimin ihaleye ihtiyacı var acaba. Yani birçok yorum böyle maalesef. Biraz kaliteyi artırmamız gerek. Yorumlarımızla eleştirilerimizle ve özellikle muhalefetimizle örnek olmalı, memleket için, millet için faydalı bilgiler paylaşarak devleti idare eden yöneticilere katkı sunarak, onları artı yönde canlı, aktif ve pozitif kamçılayıcı destekleri sunmamız gerekecektir. Laf olsun torba dolsun diye her aklına geleni yazmak biraz cahilce olsa gerek... VeSSelam...
  0
  0
  Yanıtla
 • orhan ince (1 yıl önce)
  sayın editör bu askeri hastane haberini yayınladığınız için yürekten teşekkür ediyorum sizlere.
  0
  0
  Yanıtla
 • orhan ince (1 yıl önce)
  tam teşekküllü bir hastaneyi bu pandemi süresinde yıkmak hangi akla sığar sığmaz arkadaşlar bu kadar yönetici demiyormu ya arkadaşlar tamam yıkılsında bari pandemi bitenden sonra yapılsın hastaneler yakında yeterli olamayacak bu gidişle zaten hastalar ilaç yazılıp eve gönderiliyor kendinizi karantinaya alın diye .
  0
  0
  Yanıtla
 • öneri (1 yıl önce)
  YAZIKLAR OLSUN. tüh sizin gibi karar vericilere herhalde hiç bir haber bu kadar yorum almamıştır.
  0
  0
  Yanıtla
 • kaan (1 yıl önce)
  Malatya nın daha evvel yapılan bütün hastanelerini yıktılar yerine yapılan,yıkılan hastanelerin yatak sayısının yarısı kadar daha bu pandemiden evvel, ya bundan sonra ne olacak Allah yardımcımız olsun..........................
  0
  0
  Yanıtla
 • hasan (1 yıl önce)
  Yav önümüz kış vakalar ağır hasta sayılarımız artacak, ihtiyacımız olacak bu hastaneye neden yıkıyorsunuz. bu hangi kafa bu memleketin sahibi yokmu arkadaş. bu hastaneyi mumla arayacaksınız demedi demeyin.
  0
  0
  Yanıtla
 • MUSTAFA (1 yıl önce)
  Bence hepsini yıkalım, tekrardan yapalım. Hepsini yenilemiş oluruz gıcır gıcır olur. Zaten yığınla paramız var. Ye ye bitmiyor. Hem mütehhitlerimiz aç mı kalsın. Bu vatandaşlarda çok haset. Devlet bu yıkarda yaparda, döverde, severde. Alışın artık yeni devlet düzenine. Hep şikayet, hep şikayet. Madem bu kadar şikayetçisiniz de neden sandıkta rekor oy veriyorsunuz??????????
  0
  0
  Yanıtla
 • 44 malatya (1 yıl önce)
  Bu milli server milletin vergileri ile yapilan hazir Binayi yandaslari iki kisiye para kazandirmak Icon yikilmasi yapilmasi milliyonca para odenecek Yazik cok yacik
  0
  0
  Yanıtla
 • Emanet (1 yıl önce)
  Koyun can derdinde kasap et derdinde hastaları hastanelere dağıttılar bir hastanede toplamadılar ondan sonra hastalığı yaydınız dediler kim yaydı sizmi bizimi gerçek hastalar mağdur oldu hastaneye gitmeyin hepsinde virüs var dediler birde çalışanlara bulaştı bu yüzden sağlık hizmeti sıfır yazıklar olsun hepimiz Allah’a emanet yaşıyoruz
  0
  0
  Yanıtla
 • Sehitfevzili (1 yıl önce)
  Insanlar hic kimsenin umrunda deil sehitfevzi mahallesinin tamami vurus baskan gelip evinizi bosaltin yikim yapilacak deniyor diyoruz mayisa ertelensin vurus patlama yapti kiralik ev yok baskan cikacaksiniz diyor.
  0
  0
  Yanıtla
 • Orada çok mağdur olunacak gibi.riskli alan falan millet inşallah perişan olmaz.
  0
  0
  Yanıtla
 • TÜTÜNCÜ (1 yıl önce)
  iddia ediyorum eğer burası yıkılmayıp herhangi bir kuruma verilseydi diyeceklerdiki bu bina çok eski hemen yıkılması lazım bir yaygara bir yaygara sorma herkes mühendis olacaktı herkes yer bilimci olacaktı mimar olacaktı yani bu malatyada hiç kimseyi memnun edemezsin edemezsin edemazsin
  0
  0
  Yanıtla
 • Akıldane (1 yıl önce)
  Nüfusu 1 milyona yaklaşmış,sürekli göç alan ve büyüyen bir şehri tıp fakültesi hastanesi ve devlet hastanesi(eah) ne yönlendirmek,bu 2 hastaneye mecbur kılmak,alternatif oluşturmamak,hem hasta hemde sağlık çalışanına yüktür.
  0
  0
  Yanıtla
 • vatandaş (1 yıl önce)
  hemen yaygara koparmayın eski bina kimse orda sağlık hizmeti alamaz çok zorda kalınsa sıfır okul binaları var misal askeri hastanenin karşısındaki lise resmen bir kampüs lütfen insanların işlerini engellemeyin
  0
  0
  Yanıtla
 • yıkım ihalesini sen mi aldın
  0
  0
  Yanıtla
 • Bunu yazması için ihale mi alması gerekirmiş. Oysa ki vatandaş doğru yazmış, Ne kadar basit ve saçma eleştirilerde bulunmuşsunuz.
  0
  0
  Yanıtla
 • vatandaş (1 yıl önce)candaş isimli kullanıcı yorumuna
  sizin zihniyetiniz kirlenmiş ne alakası var biz burda bir durum tespiti yaptık zaten devlet hep sizin gibilerin engellerini kaldırmakla uğraştığı için bir türlü kendi işine tam anlamında odaklanamıyor bir işe yaramıyorsunuz bari gölge yapmayın
  0
  0
  Yanıtla
 • Cemc (1 yıl önce)
  Şaşırdıkmı
  0
  0
  Yanıtla
 • Hazarbey (1 yıl önce)
  Ya ALLAHA askina bu acele nedir ? Bu süreçte gerek ki o hastane temizlensin düzenleme yapılsın ve hazir vaziyette tutulsun bu pandemi süreci bitsin yıkılsın yav bu vekillerin hepsi ayni
  0
  0
  Yanıtla
 • TANER (1 yıl önce)
  Tebrikler, çok güzel millet bahçesi olur. Ne güzel yuvarlanırız, çünkü orası bayır aşağı.
  0
  0
  Yanıtla
 • Yeşiyurtlu (1 yıl önce)
  Öznur ablamızın vardır bir bildiği !!!!
  0
  0
  Yanıtla
 • candaş (1 yıl önce)
  yönetenlerin amacı hizmet olmayınca
  0
  0
  Yanıtla
 • Türkiye sevdalısı (1 yıl önce)
  Kadri ve kıymeti bilinmeyen dış ve yerli isbirlikcilerle onü defalarca kesilen savunmasız adam rahmetli Necmettin Erbakan hocamız hep üretim üretim üretim ve ağır sanayi derdi önce üret iş ekmek as ver sonra oradan kazandigin para ile hizmete yönelik yerli yerinde hizmet yap bu vesile ile sayın hocamı rahmet ve minnetle anıyorum ve onun 1 yıllık yönetimini özlüyorum mekanın cennet olsun büyük devlet adamı Erbakan.
  0
  0
  Yanıtla
 • fth (1 yıl önce)
  Araştırma hastanesini de yıkın da E lazığ da gider muayene oluruz.Bi ora kaldı yıkmadığınız.
  0
  0
  Yanıtla
 • Mirro (1 yıl önce)
  Büyük köye küçük şeylerin yapılması lazım köyde askeri hastanemi olur Elazığ yakın şehir hastaneside var oraya gider büyük koyumun büyük insanları
  0
  0
  Yanıtla
 • S.O.F. (1 yıl önce)
  her haberi, her yazıyı yazana ilişkin bir bilgi varken tuhaf bu haberde ise yok bu haberi kim düşünmüş kim yazmış belli değil sebebi hikmeti
  0
  0
  Yanıtla
 • Mehmet Çalışkan (1 yıl önce)
  Rant var iki gözüm salgını kim dinler.
  0
  0
  Yanıtla
 • TRUMP44 (1 yıl önce)
  İnsanları hasta edenler ile ilgili haber yapılsa daha faydalı olur zor tabi!!!
  0
  0
  Yanıtla
 • mehmet (1 yıl önce)
  Sn editör bakanlık defalarca YATAK SORUNUMUZ YOK MEVCUT KAPASİTELER BUNU KARŞILIYOR demesine rağmen sizin bu muhalif diliniz anlaşılır bir durum değil diycem ama zaten siz tamamen amatör çalışan bir gazetesiniz. Gazete dediğin tarafsız ve objektif olmalı sizin sitenizde bu konulara daha dikkatli olmanız gerekiyor.
  0
  0
  Yanıtla
 • Aşağı şehirli (1 yıl önce)mehmet isimli kullanıcı yorumuna
  Sen git bu söylediklerini araştırma Hastanesi'nde çalışan bir doktora sor bakalım ne diyor Sen her söylenene inanıyor musun
  0
  0
  Yanıtla
 • Bakanlığın her söylediğine inaniyormusun adı güzel abim !summe haşa Allah emri mi ? Yoksa güçlü hadis mi?bırakın zaman zaman benim de eletirdigim ,basın denetleme işini yapsın.korkmayın kimseye zarar gelmez vallahi zamanın da a haberi çok seyrettim
  0
  0
  Yanıtla
 • Battalgazi44 (1 yıl önce)
  30 Büyük şehre söz verilen Şehir hastanesi yapılsın bari oraya. Adliye sarayı acil değil, zaten duruşmalar bile e-duruşmaya dönüyor.
  0
  0
  Yanıtla
 • malatya (1 yıl önce)
  Neden yıkıyorsunuz. Adliye binası varya kimin ihaleye ihtiyacı var acaba.
  0
  0
  Yanıtla
2022-01-27 08:10:18