SON DAKİKA

İki Sokakta Karantina Kaldırıldı, İki Evde Devam..

Tecde Mahallesi'nin iki sokağında koronavirüs salgını saptanması nedeniyle 20 Haziran gecesi başlatılan karantinanın, sokaklarda kaldırıldığı, ancak hasta bulunan 2 evde karantinanın devam edeceği bildirildi.

17-19 Haziran günlerinde Sağlık Müdürlüğü ekiplerince evlerde yapılan taramalar sırasında Tecde Mahallesi Kubilay ve Turgut Reis sokaklarında bulunan 3 evde yaşayan kişilerden alınan numunelerden 11 kişiye ait olanları ‘pozitif’ çıkmış, bunun üzerine Yeşilyurt İlçe Hıfzıssıhha Kurulu tarafından, 20 Haziran gecesinden itibaren iki sokakta karantina uygulaması başlanmıştı.

Yapılan taramalar sonucu, iki sokaktaki karantina uygulamasının, hasta bulunan iki ev haricinde 2 Temmuz gece saat 22.00 itibarıyla kaldırıldığı bildirildi. Her iki eve giriş çıkış yasağının devam ettiği, buralardaki denetimin de polis tarafından yapılmakta olduğu bildirildi.

malatyahaber.com- Yeni Malatya Gazetesi

ARŞİV FOTO: Tecde'de iki sokak koronavirüs salgını nedeniyle 20 Haziran'da  karantina altına alınmıştı.

UYARI: Sitemizde çoğunlukla muhabir arkadaşlarımızın imzalarıyla ya da mensubu oldukları basın kuruluşları kaynak belirtilerek yayınlanan üstteki haber benzeri araştırmalar, haberler, röportajlar, maalesef “emek hırsızı” –özellikle de biri sürekli olmak üzere- sözde bazı internet yayıncıları tarafından, ya aynen ya da küçük bazı değişiklikler yapılarak, kendi özel araştırmaları ya da haberleriymiş gibi kendi yayın organlarında yayınlanabilmektedir. Haber kaynağıyla ya da araştırmasıyla, istihbaratıyla uzaktan yakından ilgisi olmayan, sadece gerçek gazetecilerin ‘kamuoyunun bilgisine sunulmuş’ emeğinin üzerine ‘çöküp’, gazetecilik- habercilik yaptıklarını zanneden ve böylece kamuoyunu da aldatanların bulunduğuna bir kez daha dikkat çekerken, söz konusu unsurları da ‘gerçek gazetecilerin emeğini çalmamaları’ konusunda uyarıyoruz.
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.

Yorum yazın

İsim yazmalısınız
Doğru bir email yazmalısınız
Yorum yazmalısınız

1 yorum yapılmış

  • Osman Gazi (1 yıl önce)
    EDİTÖR: Teşekkürler, uyarı için.
    0
    0
    Yanıtla
2022-01-26 17:34:06