Yükleniyor...
Yukleniyor

Yükleniyor

İsrail’in Mescid-i Aksa Saldırılarına Tepki Konvoyu

Gündem

11-05-2021 tarihinde yayınlandı.

İsrail’in Mescid-i Aksa Saldırılarına Tepki Konvoyu

Bu haberi arkadaşlarınla hemen paylaş!

İsrail askerlerinin Mescid-i Aksa’da Filistinlilere yönelik düzenlediği saldırılara tepki göstermek için akşam saatlerinde bir araya gelen binlerce Malatyalı, oluşturdukları araç konvoyu ile Filistin halkına destek verdi.

Malatya Büyükşehir Belediyesi yanındaki alanda bir araya gelen Malatya Sivil Toplum Kuruluşları üyesi çok sayıda kişi, ellerindeki Türk ve Filistin bayraklarıyla, tekbirler getirerek, “Kahrolsun İsrail”, “Kudüse selam direnişe devam” şeklinde slogan attı.

Grup adına açıklama yapan Genç Memur-Sen Malatya İl Temsilcisi Oğuzhan Önver, İsrail’in yaptığı zulmü kınamak için bir araya geldiklerini söyledi.

İsrail’in kan ve vahşetle şekillendirdiği işgal stratejisini devam ettirdiğini belirten Önver, kirli düzenin üzerini örtmeye çalıştığı hakikati yılmadan usanmadan hatırlatmaya ve gerçekleri yüzlerine çarpmaya devam edeceklerini ifade etti.

Önver, katil İsrail’in oluşturduğu kanlı politikalara karşı kulaklarını tıkayıp, başını kuma gömenlerin, büyük bir hüsrana uğrayacaklarını dile getirerek, şunları kaydetti:

“İlahi hükmünce hareket edip adalet sağlanıncaya, Mescid-i Aksa ve Kudüs özgürleşinceye, Filistin bağımsızlığına kavuşuncaya kadar mücadeleye devam edeceğiz. Herkes bilsin ve duysun ki
Mescid-i Aksa, barış dini İslamın ve Müslümanların mabedidir. Bununla birlikte bu kutlu mabed barış ve huzur için bütün insanların haremidir. Kudüs Filistindir. Kudüs İslam şehridir. Kudüs, bütün inançların medeniyet birikimidir. Filistin, özgür ve bağımsız yaşayacak. Filistin, siyonist işgalden, Filistinliler siyonist vahşetten çok yakında azade olacak. İnanıyor ve iman ediyoruz, zulüm değil adalet hakim olacak.”

Basın açıklamasının ardından katılımcılar tepkilerini göstermek amacıyla çok sayıda araçla klakson çalarak şehir turu attı.

iha- AA

UYARI: Sitemizde çoğunlukla muhabir arkadaşlarımızın imzalarıyla ya da mensubu oldukları basın kuruluşları kaynak belirtilerek yayınlanan üstteki haber benzeri araştırmalar, haberler, röportajlar, maalesef “emek hırsızı” –özellikle de biri sürekli olmak üzere- sözde bazı internet yayıncıları tarafından, ya aynen ya da küçük bazı değişiklikler yapılarak, kendi özel araştırmaları ya da haberleriymiş gibi kendi yayın organlarında yayınlanabilmektedir. Haber kaynağıyla ya da araştırmasıyla, istihbaratıyla uzaktan yakından ilgisi olmayan, sadece gerçek gazetecilerin ‘kamuoyunun bilgisine sunulmuş’ emeğinin üzerine ‘çöküp’, gazetecilik- habercilik yaptıklarını zanneden ve böylece kamuoyunu da aldatanların bulunduğuna bir kez daha dikkat çekerken, söz konusu unsurları da ‘gerçek gazetecilerin emeğini çalmamaları’ konusunda uyarıyoruz.

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.
Subscribe
Bildir
guest
29 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Vatan

Ben bir esnafım, işyerim kapalı hiç bir gelirim yok, işyerim açmama izin verilmiyor sokağa çıkamıyorum. Ama iş oy getirecek şeyler olunca her şey serbest. Kardeşim 17 gün yasak burada çalışmıyor mu ?, bu millet israili protesto etmek için toplandığında bulaşı olmuyor mu ?. Karabağ savaşında , İsrail ve Türkiye Azerbeycan ı destekledi. Filistin devleti ise ermenilerin yanında yer aldı.. Filistin ermeni soykırımı oldu savındaki bir ülke. 1915-2015 soykırım pulu bastırmış bir devlet.Kıbrısta Rum devletini destekliyor. Birazcık araştırın.Kimse benim mehmetçiğim üzerinden filistini savunmasın.Boykot için sokağa çıkanlar 1-2 saat malatya turu yaptı sonra herkes evine gidip çayını yudumlayıp dizi film izlemeye devam etti. yok asker filistine yok kudüs e . Önce ekonomini yüksek tut sonra israil e kafa tut. Evet Zulum’ün kimliği yok kardeşim nerede yapılıyorsa Allah belalarını versin. Fakat birazda geçmişinizi ve kimi desteklediğinizi araştırın.

Malatyalı

İsrail’i korumak için yanı başımızda ki Kürecik radar üstüne izin verenler çıkıp şov yapıyor 🤨

NİYAZİ DOĞAN

…Ve bu sırada; AKP Hükümeti’nin iflas eden Suriye politikasının mimarı, “Stratejik Ahmaklık” yazarı Ahmet Davutoğlu‘nun Dışişleri Bakanlığı döneminde imzalanan bir anlaşmayla kurulan; AKP Malatya Milletvekilleri Mustafa Şahin ile Öznur Çalık’ın da Türkiye dış politikasının büyük başarısı olarak pazarladıkları, Malatya – Kürecik’teki NATO görünümlü, ABD’ye ait, bu konvoya sadece 30-35 km. uzaklıktaki, Kürecik Radar Üssü; İsrail’in güvenliği için; İslam Dünyası, Kafkasya ve Rusya coğrafyasında topladığı en hassas istihbarat verilerini, kesintisiz biçimde ABD’ye aktarmaya devam etmektedir… Hani tweet bu kadar denilir ya, yorum bu kadar…

Yaşar GÜZEL

😔Bedir Savaşındaki 313 piyade & süvari: 2 at ve 70 deve ile Sahabe..!
Bugün 2Milyar Müslüman dan Çokmuş..?
#yg44Şpınar

Gamze

Müslümanlari korumak icin konvoy yapiyosunuz ama bu hastalikta binlerce insanin hakkina giriyosunuz emekler boşa gidiyor acliktan kepenk kapatan esnafin cektikleri ne olacak ins vakalar artmaz yine

ali

show yapıyorlar ..başka bi şey değil…yüreğiniz yetiyorsa doğu türkistan ı da dile getirin çin e muhtaç olmuşuz …

Malatyalı

Tam kapanmada Filistin protestosu serbest, çocuklarımızın rızkı için dükkanımızı açmak yasak 🤔

KöyünDelisi

Bilgi rica ediyorum :

Hz. Muhammet (SAV) ilk kıble olarak hangi tarihte Mescidi aksayı belirledi. Hangi tarihte değiştirdi. Değiştirme sebebi bir baskımı yoksa başka bir gerekçe mi. Eğer peygamber efendimiz değiştirdi ise bu konuda ısrarcı olmamızın Müslümanlara ve diğer din mensuplarına faydası ne ?

Bu soruyu ciddi bir şekilde soruyorum. ( Sokak ağzı veya yetersiz bilgi ile cevap verilmemesi rica olunur. Cevap verenlere şimdiden teşekkür ederim )

Huzur

Samimî olsan burda lakayiklik yapmaz internette araştırırdın

KöyünDelisi

Bilgileriniz için teşekkür.

Kudüs

Peygamberimiz Müslümanlarının sayısı 40 olduğunda kabe ye girmiş Müslümanlarının sayısı 300 iken bedir de savaşa girmiş simdi Müslümanlarının sayısı 1.5 milyar İsrail nüfusu 8 milyon civarında bizde korna çalıyoruz bunları İsraile götürsen hepsi kaçar hepsi maaşlı parasi bol fahri kayahanda 500 binlik evlerde oturup tv de Filistin İsrail zulmünü izler Allah belasını versin İsraili derler iftarda 10 çeşit yemek yerler kahrolsun İsrail derler…

Hasan öz

Dogu Türkistan da zulm görenler şehit edilenler ırzına geçirenlerde müslüman.
Bir kerede Uygurlara sahip çıkın.
Ayrıca Allah filistinlilerin yardımıcısı olsun.

Yeşilyurtlu

Şu kalabalığa hadi kudüs’e gidiyoruz deseler kaç kişi gider acaba ?

Ahmet Yalvaç

Rabbimiz CELLECELALUHU RAZI OLSUN

TUNC
  • Keşke araç konvoyunda yaktığınız benzin paralarını toplayıp yardım olarak gönderseydiniz daha iyi olurdu.
  • Yada Filistinli çocuklara eğitim bursu verebilirsiniz. Onlara balık ısmarlamaktansa balık tutmasını öğretecek işlerle uğraşsanız.

İşin özeti, bizim yollarda araçlarla konvoy yapmamızın çok bir etkisi yok, ulusal basında haber mi yaptılar bu konvoyu, biraz gezip fotoğraflar çektik, Whats up’ da durum yaptık, sosyal medyada paylaştık o kadar, üstelik sokağa çıkma yasağı varken. Bu mu kurtaracak Filistin’i

berk Asil

israilin ürettiği mallarla israili protesto etmek sadece bizde olur

Hasan

Sokağa çıkma kısıtlaması yok galiba..sadece gariban esnafa var

mert

Yine boş insanların boş hareketleri kornayla bağırıp çağırıp bayrak sallamayla destek olduklarını sanıyorlar

Malatyalı

Konvoy yapıp kornaya basmak ve bu saçmalığa ön ayak olan Malatya Belediyesi .Allah akıl fikir versin ne diyem 🤨

mlx

İsrailin yaptıklarını kınıyorum allah kahretsin.bunu en başta söyleyeyim.Yaşım oldu 40,yıllardır israil ne zaman zulüm yapsa cuma namazı sonrası miting,gıyabi cenaze namazı,israile tepki konvoyu yapılır.yıllardır da değişen birşey oldumu.kocaman bir hayır.eğer gerçekten samimi isek somut adımlar atmalıyız.yoksa böyle işlerle birşey elde edemiyoruz.

huseyin

Sokaga cikma yasagi ne oldu ?

harun

ben daha bir gün bir filistinlinin türkiye için yürüyüş yaptığını görmedim

Huzur

Sorun kutsal olan ilk kıble kudüs tür.Bu bakış açısıyla göremezsiniz zaten .Kâbe ile kudüs arasında fark yok. Tek elle bilgisayar kullanmayı bırakıp bunları öğrenin.

realite

En son 25 nisanda moskovada, ermenilerle birlikte bir grup filistinli bidonun soykırım açıklamasını kutlamıştı.

Brhmyrdm

Dava Filistinli değil dava Filistin Mescid-i Aksa anlayın artık.

Yılmaz

Onlar yürümediler doğrudan silahlarını alıp Çanakkale de şehit oldular.

Doğukan

Konvoyla korna basmayla destek olunmuyor. Devlet konvoya cıkanlara silah verse hangisi savaşmaya gidecek ?
ALLAH (cc) : Fakirleri doyurun diyor
Biz fakirleri doyur diye dua ediyoruz

Yetimlere bakın diyor
Yetimleri koru diye dua ediyoruz

Acizlere merhamet edin diyor
Acizlere merhamet et diye dua ediyoruz

Allahın bizden istediğini biz tekrar
Allah a havale ediyoruz

Cengiz

Evet korna çalmayla direniş olmaz 1 ay bedelli askerlik yapmayı çok görüyorlar savaş çıksa hepsi kaçacak delik arar tamamen gösteriş

Ender kızmaz

Vay be Filistin i kurtardılar o filistin ki kıbrıs rum kesimine destek veriyor pkk ya destek veriyor bizim akıl fukaraları da dedelerimizi sırtından bıçaklayan o Filistinlilerin derdinde önce kendi derdinize düşün bu miting kimden izin alındı kovid rakamları halen çok yüksek ve şov

  • Spor Toto Süper Lig
  • Tff 1 Lig
Takımlar O G B M A Y Av P
Trabzonspor 23 16 6 1 41 17 24 54
Konyaspor 22 13 6 3 34 16 18 45
Alanyaspor 23 11 5 7 41 33 8 38
Adana Demirspor 23 10 7 6 35 25 10 37
Fenerbahçe 23 10 7 6 36 28 8 37
Beşiktaş 23 10 6 7 35 31 4 36
Hatayspor 23 11 3 9 32 34 -2 36
Başakşehir FK 22 10 4 8 31 23 8 34
Gaziantep FK 22 9 5 8 27 28 -1 32
Sivasspor 23 7 10 6 30 24 6 31
Kayserispor 23 8 7 8 31 32 -1 31
Fatih Karagümrük 23 8 6 9 29 36 -7 30
Kasımpaşa 23 7 6 10 30 31 -1 27
Göztepe 23 7 6 10 28 31 -3 27
Galatasaray 23 7 6 10 28 33 -5 27
Giresunspor 23 7 5 11 22 25 -3 26
Antalyaspor 23 6 6 11 23 34 -11 24
Çaykur Rizespor 23 6 4 13 21 39 -18 22
Altay 23 5 3 15 24 38 -14 18
Yeni Malatyaspor 22 4 4 14 18 38 -20 16

Malatyahaber.com © Copyright Tüm Hakları Saklıdır

MalatyaHaber.com'da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır. Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı MalatyaHaber sorumlu tutulamaz...