Yükleniyor...
Yukleniyor

Yükleniyor

“Kernek ve Derme Deresi Ciddi Bir Problem”

Gündem

21-10-2019 tarihinde yayınlandı.

“Kernek ve Derme Deresi Ciddi Bir Problem”

Bu haberi arkadaşlarınla hemen paylaş!

AKP Malatya Milletvekili Hakan Kahtalı, Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder’i ziyaret etti. Burada konuşan Milletvekili Kahtalı, “Başkanımızın 5 yıllık süreçte çok önemli hizmetler getireceğine inanıyorum” dedi.

Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, AKP Malatya Milletvekili Hakan Kahtalı ve AKP İl Yönetim Kurulu Üyelerini makamında ağırladı. Milletvekili Kahtalı’ya Battalgazi Belediyesinin çalışmaları hakkında bilgiler veren Başkan Güder, Battalgazi bölgesinin en büyük sorunlarından bir tanesinin imar olduğunun ve bununla ilgili çalışmaları tamamladıklarının altını çizdi.

Battalgazi’nin sorunlarını çok iyi bildiklerini ve bu sorunları çözmek için gece gündüz çalıştıklarını vurgulayan Başkan Güder, “Bilindiği gibi Battalgazi’de halkımızın gösterdiği teveccüh ile yüksek bir oy oranı seçilmiştik. Tabi buda bizim sorumluluğumuzu bu bölgede kat kat daha arttırmış oldu. Bildiğiniz gibi Battalgazi Bölgemiz biraz daha sosyoekonomik olarak dezavantajlı gruplardan teşkil insanlardan müteşekkil bir alan. Bizlerde burada yaşayan vatandaşlarımızın hayatlarını biraz daha kolaylaştırmak ve yaşam standartlarını yükseltme adına çalışmalarımıza ara vermeden devam ediyoruz. Özellikle bölgemizde imar ile alakalı problem ve sorunlarımız vardı. Battalgazi Belediyesi olarak bizler geçtiğimiz 6 ay zaman zarfında bu çalışmalarımızı tamamladık ve Malatya Büyükşehir Belediye’mize onaylatmaya göndermiştik. Orada da gerekli incelemeler yapıldıktan sonra inşallah önümüzdeki günlerde tekrar o rapor bize ulaşmış olacak. Bizlerde o rapor dahilinde imar planı dahilinde inşallah çalışmalarımızı devam ettireceğiz. Kernek deresi ve Derme deresi bizim için ciddi bir problemdi. Vekillerimizin de desteği ile yapmış olduğumuz çalışmaların neticesinde bu sorunu da son aşamaya getirmiş olduk. Bizden dron görüntülerini istediler. Battalgazi Belediyesi olarak bizde çektiğimiz görüntüleri Devlet Su İşleri ile paylaştık. İnşallah derenin bir kilometrelik kısmını ıslah ettikten sonra bizler de dere kenarının ıslah ve peyzaj çalışmalarını yapıp inşallah çevre yolu altında, o bölgede güzel bir mekan oluşturmaya çalışacağız. Sorunlarımız elbette var. Bu sorunlarımızı da inşallah kısa sürelerde çözüme kavuşturacağız. Bu sorunlarımızı gerek Ankara’da gerek Büyükşehir Belediye Başkanımız gerekse de diğer belediye başkanlarımız ile istişare ederken çözümü hususunda adımlar atıyoruz. Ankara’yı alakadar eden sorunları sizlere taşıyoruz ve taşıyacağız. Amacımız halkın teveccühüne layık olmak olacak. Cumhurbaşkanımızın bize emanet etmiş olduğu bu görevi en güzel şekilde ifa edeceğiz” dedi.

Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder’in bölgeyi ve buranın sorunlarını iyi bilen bir başkan olduğunu dile getiren AKP Malatya Milletvekili Hakan Kahtalı ise , “Osman Başkanım az önce ifade etti. 31 Mart seçimlerinde gerçekten Battalgazi bölgesi Sayın Cumhurbaşkanımıza olan teveccühünü bir kez daha ortaya koydu. Osman Başkanımın da bu bölgenin insanı olması hasebiyle Türkiye’de en önemli derecelerden birini almış oldu. Bölgeyi çok iyi bilen ve bölgede yapılan yatırımları başından beri takip eden, daha öncede teşkilatımız da başkanlık yapmış bir arkadaşımızın bu bölgede belediye başkanı olmasını, Battalgazi’miz için bir şans olarak görüyorum. Uyumlu bir çalışma ekibi var. Kendisi de hem milletvekili arkadaşlarımızla hem teşkilatımızla hem meclis üyeleri ile hem de belediye başkan yardımcısı arkadaşlarımızın koordinasyonuyla çok iyi bir ekip oluşturarak hizmet ediyor. İnşallah Battalgazi için bu önümüzdeki 5 yıllık süreçte çok önemli hizmetler getireceğine inanıyorum ve bundan hiç şüphemiz yok. Bizde her zaman kendisinin yanında olacağız” şeklinde konuştu.

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK)’nın gerçekleştirdiği Barış Pınar’ı Harekatına da değinen Kahtalı, “Bu harekat ile Türkiye’mizin özellikle Başkomutanımızın kararlılığını tüm dünya görmüş oldu. Allah’a çok şükür olsun kimsenin giremez dediği yerlere Sayın Cumhurbaşkanımızın o kararlılığı ve o samimi duası ve desteği ile Allah’a şükürler olsun oraya operasyonumuzu gerçekleştiriyoruz. Biz orada Kürt kardeşlerimiz ile herhangi bir sorunumuz olmadığını defalarca ifade etmiş olmamıza rağmen özellikle batı medyası bunu Kürtlere karşı yapılan bir operasyon olarak göstermeye çalıştılar. Biz, oradaki terör guruplarını yok etmek, ülkemize gelebilecek her türlü sorunu ortadan kaldırabilmek için gayret ediyoruz ve bunun içinde mücadelemizi sürdüreceğiz. Tabi bu sürdüreceğimiz mücadele bizim öncelikle onların orada terör koridoru olarak belirlemeye çalıştıkları yeri biz güvenli bölge olarak belirledik ve Allah nasip ederse oradaki 30 -32 kilometrelik eni olan 400 kilometreye de yakın uzunluğu olan bir bölgeyi hemen sınırımız da olan bu bölgeyi güvenli bölge olarak tesis edeceğiz. Ülkemizde yaşayan şuanda muhacir olarak bizim ev sahipliğini yapmış olduğumuz Suriyeli din kardeşlerimizin tekrar yuvalarına dönebilmeleri için bir imkan sağlamış olacağız” ifadelerini kullandı.
Milletvekili Kahtalı, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Şunu herkes çok iyi bilsin. Cumhurbaşkanımızın bu kararlılığı devam ederken ve tüm dünyada karşısında gelip Türkiye’yi aciz duruma düşürmek için gayret gösterirken, maalesef içimiz de bazı siyasi partiler buradan da acaba siyaseten bir şeyler çıkartabilir miyiz diye düşünen partiler var. Bizi en çok üzen bunlardır. Onlar yanlış yaptıklarını görecekler. İnşallah bu millette onların zamanı geldiğinde hesabını görecek. Allah nasip ederse bundan sonra bu ülkede terör bir daha konuşulmamak üzere kapatmak üzere elimizden gelen tüm gayreti ortaya koyacağız. Bunun bedelini ödeyeceksek biz hep beraber ödeyeceğiz. Bunun bedeli var, şehitlerimiz var. Allah onlara rahmet etsin mekanları cennet olsun. Onlar kanlarını bu topraklar için akıttılar, bu topraklarda okunan ezan susmasın diye canlarını ortaya koyuyorlar. Burası bir İslam beldesidir. Halkın yüzde 99’unun Müslüman olduğu bir beldede yaşıyoruz. Ben tekrar ordumuza muza afiyetler diliyorum. İnşallah sağ salim o bölgeleri tesis edecekler ve imarını yapacaklar. Ülkemiz de yaşayan Suriyelileri de oraya taşıyacağız. İnşallah Cenab-ı Allah bu ülkenin önünü açacak şuanda büyüme devam ediyor. Dolar hepsi geriye gelmeye başladı. Ekonomik yaptırım uyguladım, bir daha uygularım diyen kişiler hepsi derslerini almış oldular. Hemen buraya üst düzey adamlarını göndererek, biz sizin bu kadar güçlü olduğunuzu bilmiyorduk diyecek kadar da küçüldüler. Allah bizim başımızı öne eğdirmesin. Biz bunlarla sonuna kadar baş ederiz.”

İha-Malatyahaber.com

AW834397 03

UYARI: Sitemizde çoğunlukla muhabir arkadaşlarımızın imzalarıyla ya da mensubu oldukları basın kuruluşları kaynak belirtilerek yayınlanan üstteki haber benzeri araştırmalar, haberler, röportajlar, maalesef “emek hırsızı” –özellikle de biri sürekli olmak üzere- sözde bazı internet yayıncıları tarafından, ya aynen ya da küçük bazı değişiklikler yapılarak, kendi özel araştırmaları ya da haberleriymiş gibi kendi yayın organlarında yayınlanabilmektedir. Haber kaynağıyla ya da araştırmasıyla, istihbaratıyla uzaktan yakından ilgisi olmayan, sadece gerçek gazetecilerin ‘kamuoyunun bilgisine sunulmuş’ emeğinin üzerine ‘çöküp’, gazetecilik- habercilik yaptıklarını zanneden ve böylece kamuoyunu da aldatanların bulunduğuna bir kez daha dikkat çekerken, söz konusu unsurları da ‘gerçek gazetecilerin emeğini çalmamaları’ konusunda uyarıyoruz.

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.
Subscribe
Bildir
guest
4 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Hasan

Bu şehirde daha ciddi problemler var sayın vekil..ulaşım sanayi üretim gibi birçok konuda çok ciddi yetersizlik var..bu şehir gelişmiyor..bu şehrin gelismemesinin nedeni Kernek deresi değil..bu şehrin Büyük sorunları ile yuzlesmiyorsunuz..kaciyorsunuz bu sorunlardan..işinizi iyi yapmıyorsunuz..aldığınız paranın hakkını vermiyorsunuz..

Ahmet Koç

Osman beyin özel kalem müdürü, müdür değil sanki patron.

Seyit

Körlerle sağırlar birbirini ağırlar. Şu kareye bakın , 10 yıl sonra , 20 yıl sonra aynı yüzleri tekrar göreceğinize emin olun. Yazık çok yazık.

Hasan Ali

Kernek deresi nerede ki.

vardı da biz mi bilmiyorduk.

  • Spor Toto Süper Lig
  • Tff 1 Lig
Takımlar O G B M A Y Av P
Trabzonspor 13 10 3 0 27 11 16 33
Hatayspor 13 8 2 3 23 10 13 26
Konyaspor 13 7 5 1 21 10 11 26
Alanyaspor 13 7 3 3 20 19 1 24
Fenerbahçe 13 7 2 4 19 16 3 23
Fatih Karagümrük 13 6 4 3 21 16 5 22
Başakşehir FK 14 7 1 6 20 16 4 22
Galatasaray 13 6 3 4 19 17 2 21
Beşiktaş 13 6 2 5 21 17 4 20
Adana Demirspor 14 5 5 4 20 18 2 20
Altay 14 5 2 7 18 21 -3 17
Kayserispor 13 4 4 5 18 21 -3 16
Antalyaspor 13 4 3 6 15 20 -5 15
Gaziantep FK 13 4 3 6 14 19 -5 15
Sivasspor 13 2 7 4 16 15 1 13
Giresunspor 13 3 4 6 8 12 -4 13
Yeni Malatyaspor 13 4 0 9 12 23 -11 12
Göztepe 13 2 4 7 12 19 -7 10
Kasımpaşa 14 2 4 8 13 21 -8 10
Çaykur Rizespor 13 2 1 10 11 27 -16 7

Malatyahaber.com © Copyright Tüm Hakları Saklıdır

MalatyaHaber.com'da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır. Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı MalatyaHaber sorumlu tutulamaz...