Final

Fuat


Lab


Malatya Haber -

“Kılıçdaroğlu Bir Skandala Daha İmza Attı”

“Kılıçdaroğlu Bir Skandala Daha İmza Attı”
 • 23.12.2020

AKP Merkez Karar Yönetim Kurulu Üyesi ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun şehit polis ailelerine yönelik açıkladığı bilgilerin tamamen gerçek dışı olduğunu belirterek, “Şehit polislerimizin varsa eşine, çocuklarına, annesine ve babasına yani ailesine kamu görevindeki emsalinden az olmamak üzere aylık bağlıyoruz ve şuanda bu aylık tutar en az 6 bin 150 TL’dir. Yani Sayın Kılıçdaroğlu’nun “şehit polis babasına 121 TL aylık bağlandı” ifadesi kesinlikle yalandır. Hem milletimizden, hem şehit yakınlarımızdan ve hem de benden özür dilemelidir” dedi.

Milletvekili Çalık, TBMM’de düzenlediği basın toplantısında CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu sert sözlerle eleştirdi. Çalık, “Malum olduğu üzere yoğun bir ülke ve dünya gündemimiz var. Mecliste, sahada, Malatya’mızda ve Ankara’da pandemi ile birlikte çok yoğun mesailer içerisinde çalışıyoruz. Ancak gün geçmiyor ki yine ve yeniden klasik bir CHP yalanı ve Kemal Kılıçdaroğlu iftirasıyla karşılaşmayalım. İşte bugün de yine bir iftiraya ve yalana karşı durmak, milletimizi doğru bilgilendirmek için sizlerle bir aradayız. Esasen iddia sahibi iddiasını ispatla yükümlüdür. Ancak ana muhalefet lideri ispatlamak şöyle dursun önüne gelen her bilgi notunu incelemeden, irdelemeden “ya tutarsa” diyerek ortaya atmaya alışık olduğu için doğruyu söylemekte bugün yine bir kez daha bizlere düşmektedir” dedi.

“KILIÇDAROĞLU BÜYÜK BİR YALANA VE SKANDALA DAHA İMZA ATTI”
Çalık, “Konumuz 7 Aralık 2020 tarihinde bütçe görüşmelerimiz esnasında gerçekleşen bir diyaloga dayanmaktadır. Sayın Kılıçdaroğlu Meclis tutanaklarına da yansıdığı gibi aynen aktarıyorum; “terör saldırısında şehit olan bir polisin babasına 121 lira 96 kuruş aylık bağlandı” diyerek büyük bir yalana ve skandala daha imza attı. Tabi yıllarca sosyal politikalar çalışmış, AKP Sosyal Politikalar Başkanlığı ve sosyal devlet anlayışını inşa eden AKP’nin mensubu bir milletvekili olarak “yanlış rakam veriyorsunuz” diyerek hemen itiraz ettim ve kendisini uyardım. Sayın Kılıçdaroğlu, bana hitaben; bizim, şehit bir polisimizin babasına, 121 lira 96 kuruş aylık bağladığımızı söyledi ve makbuzunu göstereceğini ekledi. Gösterdiği makbuz, şehit polisin babasına bağlanan aylık makbuz asla değildir. Şimdi hani şu meşhur hikâye var ya; “yahu bunun neresini düzelteyim; Hz. Davut değil Hz. İbrahim; kız değil erkek; Ayşe değil İsmail; Azrail değil Cebrail; keçi değil, koç” Yani neresinden tutarsanız tutun, elinizde kalan bir “Kılıçdaroğlu Yalanı” ile daha baş başayız. Ancak ne acıdır ki; Türkçede doğru söylemeyene “yalancı” CHP’de ise maalesef “genel başkan” diyorlar. Tabi Sayın Kemal Kılıçdaroğlu hızını alamadı. Dünkü CHP Grup Toplantısında da yine şahsımı hedef alan açıklamalar yaptı. Ben de hem kendisini hem de milletimizi doğru bilgilendirmek için açıklamamı şimdi sizlerin aracılığıyla gayet sarih bir biçimde paylaşacağım. Daha önce Cumhurbaşkanı Yardımcımız Sayın Fuat Oktay anlattı, Soylu Bakanımız anlattı ama maalesef Kılıçdaroğlu hala anlamamış. Sayın Kılıçdaroğlu daha rahat anlasın diye çocuğa anlatır gibi tek tek anlatacağım” diye konuştu.

CHP Lideri Kılıçdaroğlu’nu aziz şehitleri yalan malzemesi yapmaya kalkmasından dolayı milletten ve şehit ailelerinden özür dilemeye davet eden Çalık, “Şehitlerimiz ve gazilerimiz siyaset üstüdür yerleri de başımızın üstüdür. Dolayısıyla şehitlerimizin emanetlerine sahip çıkmamızı sorgulamak kimsenin haddi değildir. Taciz ve tecavüz vakalarıyla çalkalanan skandalların partisi CHP’nin gündemini değiştirmek için şehitlerimizin kullanılmasına asla müsaade etmedik ettirmeyiz. Peki, işin doğrusu ne? Biz; terörle mücadele kapsamında şehit olan polislerimizin yakınlarına; Nakdi tazminat veriyoruz. Şehit yakınlarımızın ikisini kamuda istihdam ediyoruz ve birçok alanda da desteğimizi veriyoruz. Şehitlerimizin varsa eşine, çocuklarına, annesine ve babasına yani ailesine kamu görevindeki emsalinden az olmamak üzere aylık bağlıyoruz ve şuanda bu aylık tutar en az 6.150 TL’dir. Yani Sayın Kılıçdaroğlu’nun “şehit polis babasına 121 TL aylık bağlandı” ifadesi kesinlikle yalandır. Bu da Sosyal Güvenlik Kurumu’ndan gelen evraktır. Hem “SSK’yı batıran müdür olarak tarihe geçen” hem de “hesap uzmanı” olduğunu iddia eden Kılıçdaroğlu’na ben de işte bu evrakı gönderebilirim. İsterse kendisi de SGK’dan alabilir” ifadesinde bulundu.

“TBMM TUTANAKLARINA BAKILDIĞINDA KILIÇDAROĞLU’NUN YALANI GÖRÜLECEKTİR”
TBMM tutanaklarına bakıldığında Kemal Kılıçdaroğlu’nun açıkça yalan söylediğinin görüleceğini belirten Milletvekili Çalık, “Yalan kötüdür. Bu yalan, şehit yakınlarımız ve gazilerimiz üzerinden söyleniyorsa daha kötüdür. Bu yalan, eğer meclis kürsüsünden bir genel başkan tarafından söyleniyorsa çok daha kötüdür. Hele de bu yalan, kurnazlıkla örtbas edilmeye çalışılıyorsa çok çok daha kötüdür. Sayın Kılıçdaroğlu 7 Aralık’taki konuşmasında, “şehit polis babası” demesine rağmen dünkü grup toplantısında bir kez daha çark etti. Bizzat Meclis’te “şehit olan bir polisin babasına 121 lira 96 kuruş aylık bağlandı” dedi. Herkes TBMM tutanağına bakabilir. Dünkü grup toplantısında ise 7 Aralıktaki konuşmasının tutanağını okurken kendi konuşmasının başını yani polis ifadesini kesti. TBMM’nin resmi tutanakları işte elimizde. Kılıçdaroğlu’nun çark’ı ortada. İşte gelin görün ki yalanların ortaya çıkmak gibi bir huyu vardır. Sayın Kılıçdaroğlu, mecliste “şehit polis babası” demişti. Sonra çark etti, terör mağduru olan sivil bir evladımızdan bahsetti. Dolayısıyla Sayın Kılıçdaroğlu, acil olarak çıkıp “ben polis demiştim ama yanlış söylemişim, yanılmışım” demelidir. Hem milletimizden, hem şehit yakınlarımızdan hem de benden özür dilemelidir” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla terör mağduru sivil aileler için de yasal düzenlemeler yapıldığını belirten Çalık, “Sayın Kılıçdaroğlu’nun ve partisinin yalandan, iftiradan, taciz ve tecavüz gibi skandallardan fırsat buldukça yapmaları gereken şey ise bolca “sosyal devlet dersi” çalışmaktır. Bu dersi AK Parti olarak biz kendilerine vermeye hazırız. Zira Türkiye tarihinde AK Partiiktidara gelene kadar terör saldırılarında hayatını kaybetmiş hiçbir sivilin yakını hiçbir haktan faydalanamazdı. Bu konuda Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla çok büyük yasal düzenlemeler yaptık. 2004 yılında tarihte ilk kez terör mağduru sivillerin yakınlarına nakdi tazminat, 2012 yılında kamuda istihdam hakkı ve 2013’te de aylık bağlanması sağlanmıştır. Bu aylık da 1.467 TL’dir. Bu da SGK’dan gelen bilgiler. Yani özetle; şehit polislerimizin ailesine 6.150 TL’den daha az aylık asla bağlanmıyor. Terör mağduru sivillerin ailesine de 1.467 TL aylık bağlanıyor. İşte hesap bu kadar net biçimde ortadayken Kılıçdaroğlu’nun yaptığı şehitlerimiz üzerinden siyaset yapmaktır. Ama biz yaptırmayız. Hele de Kılıçdaroğlu, şehitlerimizi ağzına alacak en son kişilerden biridir” şeklinde konuştu.

Kemal Kılıçdaroğlu’nun terör örgütünün siyasi uzantısı HDP ile işbirliği yaparak tüm şehitlerin kemiklerini sızlattığını ifade eden Öznur Çalık, “Daha açık ifade edeyim ne şehitlerimiz, ne şehit yakınlarımız, ne de gazilerimiz Kılıçdaroğlu’nun umurunda değildir. Eğer birazcık umurunda olsaydı CHP’nin şehitlerimizin katili terör örgütünün siyasi uzantısı HDP ile kol kola girmesine müsaade etmez ve CHP’yi HDP’lileştirmezdi. Bugün CHP; PKK’nın, DHKP-C’nin, FETÖ’nün ve Türkiye düşmanı tüm merkezlerin son umudu ve son kalesi haline gelmiştir. Kılıçdaroğlu, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, tüm şehitlerimizin kemiklerini sızlatmaktadır. Sayın Kılıçdaroğlu illa bir şeylerin hesabını sormak istiyorsa gitsin, işbirlikçisi HDP’ye dağa kaçırılan çocukların hesabını sorsun. İlla hesap soracaksa, 40 yıldır terörle mücadele için harcamak zorunda kaldığımız 500 milyar doların hesabını sorsun. Eren’in hesabını sorsun, Yasin’in hesabını sorsun. Necmettin Öğretmenin, Aybike Öğretmenin hesabını sorsun. Muhammed Fatih Safitürk kaymakamımızın hesabını sorsun. İlla hesap soracaksa üzerinden siyaset yapmak istediği ve gündeme getirdiği 19 yaşındaki tıp öğrencisi Berkay’ımızın canının hesabını PKK’ya sorsun ve onun siyasi uzantısı HDP’ye sorsun. Biz soruyoruz, sormaya devam edeceğiz” dedi.

AKP’nin her daim şehitlerin emanetlerine sahip çıkan bir parti olduğunu ifade eden Öznur Çalık, “Bütün terör örgütlerinin başına ateş olup yağmaya ve her birini cehennem azabıyla yakmaya devam edeceğiz. Biz bugüne kadar şehitlerimizi şehit yakınlarını ve gazilerimizi siyasete asla alet etmedik. Etmeye çalışanlara da asla müsaade etmedik ve etmeyeceğiz. AK Parti olarak şehitlerimizin emanetlerine bugüne kadar nasıl sahip çıktıysak, bundan sonra da aynı sevgi, hürmet, muhabbet ve bağlılıkla sahip çıkmaya devam edeceğiz, son olarak ben anneyim ve 2 evladım var. Allah hiç kimseye evlat acısı vermesin. Kılıçdaroğlu’nun sataşma arzusuyla gündeme getirdiği şehit polislerimizin ve terör mağduru evlatlarımızın ailelerinin acısı benim acımdır, bizim acımızdır. Acılı annelerimizin, babalarımızın yürek acılarını en derinden yaşarken onların siyasete gündem olmasından dolayı üzüntülüyüm. Rabbim bizlere sabr-ı cemil nasip eylesin. Şehitlerimizi bizlere şefaatçi eylesin. Bu vesileyle; bir kez daha aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyor, kahraman gazilerimize şükranlarımı sunuyorum. Şehitlerimizin kıymetli ailelerine ve milletimize, selamlarımı hürmetlerimi sunuyorum” diye konuştu.

Bülten

Etiketler: / /

Yorumlar
 1. berk dedi ki:

  vekil hnm 15 ocakta emeklilerin maaş farkını verecektiniz 19 oçak oldu halen para yok bütçe sıfırmı

 2. berk dedi ki:

  masallah 2021 8.33 maaş zam çok verdiniz elektrik doğalgaz zam kömürün ve odunun fiyatı ne kadar acaba vekilim

 3. Abbas ağa dedi ki:

  Nankör olamamak lazım Hızlı Trenimiz var, Türkiyenin en büyük hava limanı Malatya’da, Kaysı 40- 50 TL daha ne istiyorsunuz.

 4. Misafir dedi ki:

  Öznur Hanım lütfen gerçekleri çarpıtmayın. Malatya’ya yapacağınız en hayırlı iş milletvekilliğinden istifa etmektir. Milletin geçim derdini, ekonomik sorunları unutturmaya çalışsanızda gerçekler ortada.

 5. Mac dedi ki:

  Bugün de gördüm nur yüzlümü Allah ondan razı olsun, kapandıktan sonra daha iyi mi oldu ne milletvekilliği!

 6. Kadir dedi ki:

  Abla sal milletin yakasını

 7. Mehmet Çalışkan dedi ki:

  Sayın vekilim, şayet sayın Kılıçdaroğlu elindeki resmi belgedeki bilgileri paylaşıyorsa bu yalan değildir. Eğer bir hata veya yanlışlık varsa o resmi belgeyi veren kurumun hatasıdır bu bir. Ikincisi , şehitlerimiz ve onların aileleri üzerinden siyaset yapılıyorsa siz bu açıklamanızla daha fazla siyaset yapmışsınız. Lütfen bu zor günlerde vatandaş için neler yapacağınızı samimi olarak açıklayınız. Yoksa bu tür polemikler artık para etmiyor.

 8. sizi her gördüğümde şehirde yapılan temayül seçimleri geliyor. dedi ki:

  Benim gördüğüm ;
  Öznur hanım burda bir ali cengiz oyunu yapıyor kılıçtaroğlu diyorki ”bizim bir poliş şehidi yakınımıza ” 121 tl aylık bağlanmıştır elimizdede makbuzu vardır. kılıçtaroğlu burda bizim derken ne kastediyor …. ama burda direk bir şahısa bağlanan maaştan bahsediliyor.
  Öznur HANIM ise genel şehit ailelerine bağlanan emsal aylık tan 6 bin tl den bahsediyor.
  Öznur hanıma diyorimki kılıçtaroğlunun bahsettiği şehit kişisine yatan aylık makbuzunu neden göstermediniz de şehit ailelerine yatan genel tutar hakkındaki bir yazıyı gösterdiniz.bu makbuza ulaşmak içinde gayet muktedirsiniz.

 9. kavuncu dedi ki:

  şehit babası 121 tl veriliyor dedi makbuzunu gösterdi, öznur çalıkta aynı kişinin makbuzunu gösterip ne kadar aldığını ispatlamalıdır. ne alaka şimdi kılıçtaroğlu şunu dedi bunu dedi ispat edin sayın vekil ispat 121 tl alan kişinin maaşını ispat edin

 10. MUSTAFA dedi ki:

  Sayın vekil güneş balçıkla sıvanır mı? Adam belgesi ile terör saldırısında şehit olan çocuğun ailesine bağlanan aylığı açıkladı. Mecliste konuyu anlamadan yalan olduğunu beyan ettin. Konu açık seçik ortada. Şimdi de deki yanılmışım özür dilerim. Büyüklük sende kalsın. Belki bir yanlışlık sonucu az maaş bağlanmıştır, bilemiyorum. Ancak cumhurbaşkanı yardımcısı da konuyu araştıracağını söyledi ancak günlerdir ses yok. Belli ki Kılıçdaoğlu haklı. Zaten resmi belgesi de var. Daha neyin peşindesiniz. Bu kadar uzatmaya gerek var mı bilmiyorum.

 11. Bre bolu beyi dedi ki:

  Adam belge koydu biriniz inkar edemediniz calik

 12. Mülayim dedi ki:

  Hiçbişeyin tadı kalmadı

 13. Mertali dedi ki:

  Dünyada başka örneği yoktur.iktidarın milletin en zora düştüğü zamanda ,geçim derdi ile uğraşırken kriz demeyelim ekonomik sıkıntı çekerken diyelim ayıb olmasın böyle bir zamanda bile ortada seçim olmamasına rağmen muhalefet partilerini eleştirmeleri vatandaşın aklıyla alay etmektir. Allah yar ve yardımcımız olsun ne diyelim.suç onlarda değil

  1. Vatandaş dedi ki:

   Daha iyi özetlenemezdi.

 14. Özer dedi ki:

  Sn. Kılıçdaroğlu bunu çok yapıyor eline her tutuşturulanı Resmi belge gibi sunuyor sonra yalan çıksın çıkmasın umurunda değil ona inananlar yetiyor. Malatya nın yetiştirdiği kardeşimiz Sn. Öznur Çalık hanımı mücadeleci ruhu ve Malatya sevgisinden dolayı kutluyorum.

  1. Mehmet Gür dedi ki:

   Yemin ediyorum size müstehak

  2. Ülkü KOÇAK dedi ki:

   Yalan olduğunu iddia ettiğiniz belgelerden bir tanesine örnek gösterebilir misiniz ?

  3. aras dedi ki:

   dolar 50 tl olsa enflasyon yüzde 50 olsa bunlar yarabbi şükür diyecek yav.harbi müstehak ya.Kılıçdaroğlu, Şaban dişli,melih gökçek,dengirmir Mehmet fırat hepsine belgeyle çıktı ne oldu sonra.yalanmıydı.hepsi nasıl terlediler karşısında.Adam ssk dan alınan belgeyi gösteriyor yalan diyor ya.Ayette diyor arkadaş.gözleri var ama görmezler,kulakları var ama duymazlar.daha ne diyeyim ben.

   1. Özer dedi ki:

    Ben hep doğru bildiğimi yazarım. Asla nankör olmadım. Birden bu ne müstehak veya hikaye yerine Diyarbakır anneleri ne Kılıçdaroğlu destek verdi de ben mi bilmiyorum. Mehmetçiğe mermi atan teröristi hain dedi de ben mi okumadım. BANA BUNLARI SÖYLEYİN. Türkiye Cumhuriyeti Güzel yönetiliyor. Allah emek verenlerden razı olsun.

    1. aras dedi ki:

     evet sen duymamışssın sen görmemişsin.Kılıçdaroğlu 50 kere terörist dedi.Biz niye cumartesi annelerinin yanında görmedik hükümeti.onlar ana değilmiydi.15 yaşındaki Berkin elvanın ailesini neden ziyaret etmediniz.Çocuk sokakta ekmek almaya gidiyordu.çocuk bu ya.Yav eskişehirde Ali İsmail korkmazı döve döve öldürdüler neredeydiniz kardeşim.Türkiye cumhuriyeti güzel yönetiliyor.görüyoruz bunu ekonomiden,dış politikadan.Sana tavsiyem fazla A haber izleme.arada başka kanallarada bak.

 15. ramazan dedi ki:

  Kılıçtaroglu tahminimce akp nin gizli kurucu üyesi. Yoksa muhalefet partisi genel başkanı partisine anca bu kadar oy kaybettirir.

 16. Sevda44 dedi ki:

  Malatyanın yiğit kadını
  Destan şehrin gerçek lideri

  1. Zafer dedi ki:

   Destan kelimesi bukadar basit kullanilmaz…..

 17. Aslanbey dedi ki:

  Öznur hanım türkiye siyasetini yön verirken diğerler kendi yönlerini bile bilmiyor
  Helal olsun sana allahına gurban reis in izinden yürüyen milletin gerçek vekili…

 18. Hikmet dedi ki:

  Olayı açıklıyorum. Biri çıkıyor eline bir kalem alıyor diyor ki bu kalem. Ardından Öznur hanim çıkıyor, eline bir silgi alıyor hayır o kalem değil bu silgi diyor. Yıllardır aynı herşeye verdikleri cevap aynı. CHP de bı taciz olayı çıktı sürekli taciz o çıkmasa olayla alakasız yol yaptık köprü yaptık diyecekti. Soruya cevap var mı hayır. Cevap hep aynı elimde silgi var 🙂

 19. Erolll dedi ki:

  Millet işsiz millet ekonomik çöküntü içinde boş beleş işlerle uğraşmanın gereği varmıdır üretime istihdama geleceğe dair planlar yapıp refahı sağlamaya yönelik eylemleriniz olsun sırf görüntü ve birilerinin gözüne girmenin manası anlamsız..

 20. Brk Dnmz dedi ki:

  Malatyanın tek calısan siyasetcisi öznur hanımdır

 21. Harun dedi ki:

  Yazık gerçekten çok yazık. Öznur hanım ülkesi ve Malatya için gecesini gündüzüne katıyor. Her zaman çalışıyor. Parti ayırt etmeden insan odaklı bir şekilde herkese yardımcı oluyor. Bu kadar emek verirken sizlerin bol keseden atması ayrı bir hadsizliktir. Öznur hanım Malatyamızın Emektardır, değeridir, ablasıdır ! Vesselam

 22. Hacı ahmet dedi ki:

  Sayın vekilimiz oznur hanım kesinlikle doğru olmayan birşeyleri emin olmadan söylemez

 23. Ferit dedi ki:

  Sayın vekil hanım size ve partimize başkanlık seçimi hariç oy vermedim yorumlara bakınca size en fazla sitem oy verenler tarafından yazılmış gündemi bir şekilde değiştirebiliyorsunuz ama artık bu gündem değiştirme politikası da işe yaramıyor siz ve partiniz sürekli bir mağdur sürekli yanılan bir iktidar oldunuz siz cikipta bir gün belediye başkanı adayı oldugunuzda inanıyorum vekillikten daha iyi bir yol izleyeceksiniz vekilliği aslının yani milletin sesini duymadan yaptınız inşallah belediye başkanı olunca milletin sesini duyarsiniz

  1. Yusuf Yilmaz dedi ki:

   Ferit bey, sosyal medya hesaplarından takip edersen vekili her daim halkın içinde olduğunu görürsün. Milletin sesini derdini dinlediğine bende bir esnaf olarak şahidim.

 24. Ali dedi ki:

  Bu açıklama bana eski bakan albayrağın laba laba luppa laba lup ta lup lup açıklası gibi geldi. Çok şey söyleyipte aslında hiçbirşey söylememek diye buna denir. Ama reklamın iyisi kötüsü olmaz, sayın çalık işini bilir bak her yerde ismi yazıyor ve chp üstüne gittikçe o yerini sağlamlaştırıyor malum reisi biz bile tanıdık artık chp ne derse tersini yapar, tek korkum var bir gün chp nin din iman hakkında doğruları söylemesi, dilerim ozaman reis inadından vazgeçer yoksa yandık. ALLAH var sayın çalık tam siyasetçi ama başka bişey değil sadece siyasetçi, daha bunu bir yıl sürdürür. Bu arada şehidin babasından bi vatandaş olarak ben özür diliyorum, bi siyasetçi malzeme yaptı diğeri babanın açıklamasını yalanladı. Hele halimize bak..

 25. Baris dedi ki:

  Artik yeter kim gelirse gelsin 2 donemde fazla kalmayacak kaldigi zaman milletin hali ortada bitiyoruz

 26. Misafir dedi ki:

  Kılıçdaroğlu belgesini yayınladı ve hala çıkmışlar yalan diyorlar. Ne diyelim sözün bittiği yer.

 27. mlx dedi ki:

  Milletin derdi bitti,sizin chp ile atışmanız kaldı.süper.devam edin lüften.akp artık chp üzerinden prim yapmaya kalkmasın.vatandaşın cebi boş,cüzdanında kocaman bir enfasyon canavarı var ve siz bunu görmüyorsunuz,görmezden geliyorsunuz

 28. BERK dedi ki:

  sayın vekil bunları bırakın 24 aralık geliyor yarın askeri üçrete ve emekli zammına bakalım

 29. yavuz44 dedi ki:

  Yav he he oda yalancı şehit aileside yalancı bir siz doğrusunuz

 30. Malatyalı dedi ki:

  Vekil hanım siz neyi anlatıyorsunuz kemal bey devletin sgk alınan evrakla doğruluyor şehit babasının elinde devletin makpuz var siz gündem değiştirmek için elinizden geleni yapıyorsunuz insanlar aç askeri üçret için ne yapıyorsunuz emekli için memur için ne yapıyorsunuz onu millete anlatın çıkmışsınız elinize bir parça kağıtla insanlarla dalga geciyorsunuz bu sizin son çırpınışınız 2021 de seçim var gidiyorsunuz millet sizde kurtuluyor

  1. realist dedi ki:

   bilmiyorsun bu çok sıkıntı değil ama bilmediğini de bilmiyorsun.

 31. MALATYAPLATFORMU dedi ki:

  Malatyanın bitmek bilmeyen yılan hikayesine dönen çevre yolu inşaatınıda böyle meclis kürsünden haykırarak 4 dönemdir söyleseydiniz çoktan bitmişti sayın vekil…???

 32. Abla ya kısa mektup... dedi ki:

  Abla nolur bı ara basın a çıkmayın. Hatta Malatyayada gelmeyin. Asgari ücret noldu asgari ücret. AK Parti’nin oy potansiyeli olan dar gelirli ailelere bunumu reva görüyorsunuz. Ama artık herşey alalen apaçık ortada.

 33. Vatandaş 44 dedi ki:

  Malatya esnafının derdine derman olmaya bakin

 34. Ali dedi ki:

  Çarpıtma, Kılıçdaroğlu’nun ortaya koyduğu belge şehit polisin eşine bağlanan maaş belgesi değil. Kimin yalan söylediğini aklı selim insanlar çok iyi biliyor. Önünde iki seçenek var, ya istifa, ya özür.

  1. Vatandaş 44 dedi ki:

   Bence ekonomik sorularla uğraşın esnafın sorunlarına çözüm yolu bulum vatandaşın dertlerine derman olun

  2. adil dedi ki:

   Kilicdaroglu şehit polis dedi kendisi yalan mı söyledi.ben videoyu izledim

 35. Vatandaş dedi ki:

  Sayın vekilim biraz vatandaşın haline baksanız o onu demiş bu bunu demiş yazık yazık size verdiğim oylara yazık Millet aç bi dürüm nedir ki adam dürümün fiyatını soruyor sonra Demir parasını sayıyor yetmediği için alamıyor

 36. Hasan dedi ki:

  Size inanmıyorum..ülkeyi ne hale getirdiniz..orta doğu bataklığına sürüklediniz..

 37. mustafa44 dedi ki:

  Sayın Kılıçdaroğlu nun söylediğinin kanunen de fiilen de gerçekleşme ihtimali yok. Yasa belli keyfiyet kesinlikle olmaz. Kemal Beyi ya yanlış yönlendirip zor durumda bırakmaya çalışıp itibarını zedelemeye çalışıyorlar ya da Kemal Bey ortaya bi laf atayım inandırdığım her bir kişi bana kâr diye düşünüyor.

 38. 44 FFM dedi ki:

  Siyaset bu kadar kirli olan başka ülke yok
  Vekiler miletin vekili diyenler yanliş yetiştirilmiş cahil insanlar vekiller milletin değil ailesinin akrabasinin kendinin vekili
  Partiler birbirleriyle kavgasi halka nenni gibi uyutup bardağin boş yerini görmeyek diye numara
  Bir Vekil dünyaca para harcar seçilmek için
  Belediye başkani yine hatta hatta muhtarda ayni
  13 tane oya 50 bin tl verem bir muhtar kaç yil da
  O parayi Toplar bir düşünün Türkiyenin en büyük düşmani siyasiler makam için her şey mübah
  Sananlar

 39. Hakan dedi ki:

  Ya Allah için hangi partı olursa olsun bırakın birbirinizle dalasmayi millet için biseyler yapın gözünüz görmüyor kulağınız duymuyorsa söyleyeyim insanlar perme perişan herşey pahalli millet gırtlağa kadar borcta .kredi borclati kredi kartu borçları yakında milletin neyu varsa bankalarin olacak yakındır inanın esnaf bile kan agliyor market ve kuaförler hariç sizler hangi gündemin peşindesiniz Allah korkusu vijdan yokmu hiç biriniz de

 40. Malatyali dedi ki:

  Şimdi desemki Öznur Çalık haklı yorumu yayinlamazlar.haksiz desem Chp hep haklı desem veli Ağbaba kral dersem yayinlarlar.malatyahaber haklı tarafsız yansız özgür bir haber kanali maşallah tarafsızlığınızi ilkeli haber anlayışınızi CHP ve veli agbabaya karsi sempatinizi alkışlıyorum.

 41. vatandaş dedi ki:

  sayın çalık herşey belgesiyle doğrulandı.ve bunun yanında şehit aileside bunu doğruladı.siz hala yalan diyorsunuz.bence siz bunları bırakında malatyalı esnaf vatandas ne halde buna bakın.yazık bu millete.

 42. malatyalı dedi ki:

  kılıçdaroğlu nun muatabı olamaz..

  1. mustafa44 dedi ki:

   Doğru aslında Sayın İhsan Koca’ nın buna cevap vermesi ya da Doğanşehir Ak Parti ilçe başkanı Murat KAVUNCUOĞLU’ nun cevap vermesi lazımdı…

   1. aras dedi ki:

    gardaş cahilce konuşma.yürü git yoluna.il başkanı kim ki genel başkana hitap edecek.yeter mi onun donanımı.

 43. Ahmet dedi ki:

  Öznur Çalık hanimefendi;
  Nisan 2020 de asgari ücret ile fabrikada çalışıyordum. O ay pandemi için baş vuran 4 arkadaşımdan 2 si sadece 1 ay bin tl aldı. Ben ve diğer arkadaşım alamadı. Üstelik alanlar ev sahibi, alamayanlar kiraciydik. Eylül de n beri işsizim ve hala e-devletten pandemi muracaatini sorgulanığımda Değerlendirme sürecindedir mesaji yer almaktadır. Vay arkadaş ne değerlendirdiniz ama 9 aydır. Hala iş guc yok. Hanı sürekli çıkıp kendinizi ve partinizi övüyorsunuz ya… övünecek hiç bir şeyinizin kalmadığını sizler de çok iyi biliyorsunuz. Şimdi çıkıp istediğiniz kadar evrak çıkarın, nasıl olsa 1 dk. Da istediğiniz evrağı istediğiniz gibi çıkarma yeteneğine sahipsiniz. Inandirici ve güven veren siyasi olamadınız. Bakin bir ara Mustafa Şahin vardı. Eski m.v. oda ümmet dava vs diye diye aldı yürüdü. Hanginiz yurumediniz ki. Yok, diyeceğim Yolunuz Açık Olsun!

 44. Mehmet Ali. dedi ki:

  Bu iş öyle olmaz
  Kılıçtaroğlu isim verdi ve 121 TL maaş bağlandı diyor
  Çalıkta aynı kişiye SGK dan ne kadar maaş bağlandığının belgesini ortaya koymalıdır.
  Onun dışındakiler delil sayılmaz.

 45. Bülent Yavuz dedi ki:

  Malatyaya söylenen yalanları yazsanız roman olur. Hızlı tren havalanı vb

  1. yavuz44 dedi ki:

   10 numara yorum ???

YORUM YAZ
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici, saygısız ifadeler, cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, suçluyu ya da suçu övücü, uygunsuz gönderici adı, 'naylon- uyduruk' mail adresli, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır. Ayrıca, mesajların tüm yasal ve cezai sorumluluğu, mesajlarıyla birlikte IP numaraları da düşen göndericilere aittir."