Yükleniyor...
Yukleniyor

Yükleniyor

“Malatya Yüksek Hızlı Tren Konusunda da Kandırıldı”

Gündem

22-10-2019 tarihinde yayınlandı.

“Malatya Yüksek Hızlı Tren Konusunda da Kandırıldı”

Bu haberi arkadaşlarınla hemen paylaş!

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, ”AKP’de yıllardır kim erken kalkıp mikrofonu kaptıysa Malatya’ya hızlı tren müjdesi verdi.Ancak görünen o ki müjde çok, icraat yok. Hızlı trenin 2023’te bile Malatya’ya gelmesi hayal” dedi.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan’ın geçtiğimiz günlerde Sivas’ta hızlı trenlerle ilgili yaptığı “Sivas-Malatya-Elazığ hattı proje çalışmalarımız devam etmekte” açıklamasıyla Malatya’nın 2023’te hızlı trene kavuşacağı söylemlerinin hayalden öteye gidemeyeceğini söyleyen CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, “Yaptıkları en iyi iş Malatyalıların hayalleri ile oynamak” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, konunun gündeme geldiği 2012 yılından beri, AKP milletvekillerinin farklı tarihler açıklayarak Malatyalılara müjde üstüne müjde verdiklerini belirterek, “Geldiğimiz noktada görünen odur ki Malatya bu kez de Yüksek Hızlı Tren konusunda kandırılmıştır. Aynı kişilerin, aynı konuyla ilgili defalarca farklı açıklamalar yapması, her açıklamalarında,projelerden ihale aşamalarından bahsetmeleri Malatyalıları kandırmak değil de nedir? Açıklama yapan AKP’li siyasetçiler arşiv taraması yapsınlar ve Malatyalılara hızlı tren konusunda kaç kez farklı açıklama yaptıklarını görsünler. Malatyalılar bu siyasi anlayışı asla hak etmiyor” ifadelerini kullandı.

Ekonomik, sosyal, nüfus büyüklüğü bakımından Malatya’dan daha geri olan şehirlere daha erken yüksek hızlı trenin götürülmesinin haksızlık olduğunu söyleyen CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, “Sivas’tan sonra Malatya’ya gelmesi gereken Yüksek Hızlı Tren ‘hemşehricilik’ yapılarak başka şehirlere götürülmüştür.Hızlı trenin Malatya’ya en iyi ihtimalle 6-7 yıl sonra gelmesini kabul etmek mümkün değil. Malatya kuzeyi güneye, doğuyu batıya bağlayan bir kavşak noktası üzerinde bulunuyor. Böyle önemli bir coğrafi konumu olan kentin hızlı trenin en son geleceği şehirlerden biri olmasının sebebi AKP milletvekilleri tarafından kamuoyuna açıklanmalıdır” dedi.

Ağbaba,Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan’ın geçtiğimiz günlerde Sivas’ta hızlı trenlerle ilgili yaptığı açıklamada Sivas-Malatya-Elazığ hattı proje çalışmalarının devam ettiğini söylediğini belirterek, “Sivas-Malatya hattında 34 adet tünel, 17 adet viyadük, 19 adet köprü, 44 adet alt geçit,22 adet üst geçit yapılacak. 2019 yılı sonunda hala Elazığ ve Diyarbakır bölgesi projesi tartışılan yüksek hızlı tren yolunun 2023’te tamamlanmasını müjdelemek AKP’li siyasetçilere özgü bir davranıştır” dedi.

Bülten

veliağbaba1

UYARI: Sitemizde çoğunlukla muhabir arkadaşlarımızın imzalarıyla ya da mensubu oldukları basın kuruluşları kaynak belirtilerek yayınlanan üstteki haber benzeri araştırmalar, haberler, röportajlar, maalesef “emek hırsızı” –özellikle de biri sürekli olmak üzere- sözde bazı internet yayıncıları tarafından, ya aynen ya da küçük bazı değişiklikler yapılarak, kendi özel araştırmaları ya da haberleriymiş gibi kendi yayın organlarında yayınlanabilmektedir. Haber kaynağıyla ya da araştırmasıyla, istihbaratıyla uzaktan yakından ilgisi olmayan, sadece gerçek gazetecilerin ‘kamuoyunun bilgisine sunulmuş’ emeğinin üzerine ‘çöküp’, gazetecilik- habercilik yaptıklarını zanneden ve böylece kamuoyunu da aldatanların bulunduğuna bir kez daha dikkat çekerken, söz konusu unsurları da ‘gerçek gazetecilerin emeğini çalmamaları’ konusunda uyarıyoruz.

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.
Subscribe
Bildir
guest
31 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Ziya

Ne fark eder zaten akp oyları alıyorlar.Oy alamadıkları yerde bak nasıl çalışıyorlar.

Hakan oğuz

Malatya iktidarın oy deposu hizmet olsada olur olmasada olur nasıl olsa kayıtsız şartsız %75 millet gözü kapalı oy veriyor bir %40 oya düşse bak hızlı tren bir yılda nasıl geliyor.

MALATYAPLATFORMU

Dahada Beter olun inşallah ülkeyi de malatyayıda ekonomik sosyal kültürel diplomasi anlamında enkazı çevirdiniz. Yeter artık 2020 yılında erken seçim istiyoruz. Tabi Cesaretiniz var ise…

maho

AKP vekilleri ne zaman doğruyu söylediler ki. Hızlı tren konusunda halkımıza hep yalan söylediler. Yıllardır AKP ye oy veriyorum bu seçimlerde vermeyeceğim. 2012 yılından beri bu konuda bize yalan soylediler.

cafer

17 Yıldır Toplu açılışlar şakşaklar Malatyanın Bir ana cadde haricinde Belediyeler Kendi aralarında Malatya şehir olarak bitirmişler.Vekiller dahil .

cumali

veli agbaba sonuna kadar haklidir. malatya hakettigini bir turlu alamamistir. odedigi vergiden hep daha az yatirim almistir. mesela 300 trilyon ihale bedelli cevre yolu ihalesine bu yil dalga gecer gibi 10 milyon odenek ayrilmistir. bu sekilde 30 yilda bitmez. ikincisi yol yaptik diyip duruyorlar. 250-300 kmlik kara yolunun maaliyeti 300 milyon dolar bile degil, 18 senedir onuda yap artik! ustelik ucuz asfaltli, her yeri delik desik!
bu vekillerle olmuyor. secildikleri gunden beri ne meclisde bir konusma, ne soru onergesi ne kanun teklifi hic bir sey yok, gidip yatmislar!

Emre

Önce kuzey cevre yolunu yapsınlar ihaleyi 2020 diye yaptılar 2022 deniliyor 15 dk lık yol 45 dk sürüyor

Hasan

Vekiller iyi çalışmıyor.. metro ve tramvay gibi son model ulaşım araçları yapacaklarına çağ dışı olan ve işin kolayına kaçan tranbus ü yaptılar..hızlı tren konusunda ne olacağı belli değil..gelecek dediler fakat 6 yıldır proje çalışması devam ediyormuş..çok inandırıcı değil.. kaplumbağa hızıyla gelişen bir Malatya.. sorumlusu tabiki bu ilin vekilleri ve belediye başkanları..konuyla alakalı değil ama akp eğer şu Suriyelileri gonderemezse iktidarı kesin kaybedecek..bak İstanbul gitti..

Nuri

Sayın veli Ağbaba doğru söylüyor bende bir ak partili olarak Malatya’ya yapılan hizmetler de hiç memnun değilim Malatya milletvekil”leri ne işe yarar bilmiyorum.

salim

ağam bizimle eglenir

Hasan

Şikayet etmeyin.Bu şikayet ettikerinizi siz seçtiniz.

vagon fabrikası

çevre yolu yok hızlı tren ne alaka

Ahmet

Milletvekili halkın aynasıdır, çünkü halk seçiyor, parti şöyle oldu adam böyle oldu bunlar hikaye, halk secmese bunlar vekil olmazdı, nasılsa yüzde altmış bilmem kaç alıyor, ne yol yapılır ne ray yapılır ne de uçak düzenli gelir

Malatyalı

Sen yaptığım yorumu neren okudun bilmiyorum ben diyorumki projelerinizle milleti ikna ediniz böyle basit siyasi çekişmelerle değil işte bende diyorum ki bunlar projeleriyle milletin karşısına çıksa doğru siyaset yapsa o boş tenekelere kimse oy vermez

BÜLENT

Hızlı tren yerine bizim kısmetimize ,TROMBÜS cıktı.araştırma hastanesinde bindiğiniz zaman 55 dakikada merkezde oluyorsunuz..

Kündübegli

81 ilin içinde yaşam olanakları olarak ve gelişmişlik düzeyi ilk 25 de olan bir şehir. Hangi şehirden akrabam yada iş arkadaşlarım geldiyse şehire hayranlıkla baktılar AKP Malatyaya hiçbirşey yapmadı diyen biri varsa ayıp eder! Malatya gelişmiş bir şehir hem sağlıkda hem eğitim de hem sanayide istediğini bulabiliyorsun. Erhaç daki havaalanı şuan Malatyaya yetiyor gayet iyi 2. Yapsalar israf ne gerek var diyeceksiniz zaten! Hızlı tren olayı okadar basit bir olay değil maliyetli herşeyin bir zamanı var. Malatya için gerekenler yapılıyor. Eğer şikayetçi olduğunuz nokta varsa belediye başkanının görüş günleri var gidin görüşün yada millet vekillerinin konuşun derdinizi anlatın.

Nuri

Malatya’da doğru dürüst bir yatırım yok.Neresi gelişmiş.allah aşkına gidin bir Elazığ a bakın bir Kayseri ye bakın.kandirmayin insanları.

zibetra

Kayseri’yi anlarımda Elazığ ne alaka!

Emre

Cıkıp gezemediğimiz için diğer illeri karsılastırma yapamıyoruz sizin gibi

Malatyalı

Sen hikayeden sallıyorsun, sanayide ne var ürettiğin, tuğlayı, çimentoyu, alçıyı, balkon camını komşu illerden alan İlsin, tüm bölge müdürlükleri komşuda, eğitimde ilk 50 değilsin, yurtdışında uçakla gelenler elazığa iniyor, yapılan yatırımlar önce başka illere yapılıyor sonra bize geliyor, dışarda gele bir kaç gün kalıp gidiyor, burda yaşayan bilir eksiği gediği, dışardaki ne bilir, biraz gerçekçi olalım, hakkınızı arayın, partizanlık yapmayın.

yıldırım

malatyamızda malesef söylem var eylem yok.. söylem eyleme hayatta geçmez.. 22-23. senedir şu memlekette kuzey çevre yolu muhabbeti oldu. yok. proje ihalesi yapıldı yok çevre yol ihalesi yapıldı. allah aşkına. allah aşkına çevre yolu ile ilgili bilgisi olan varsa sölesin.. gelelim hızlı tren muhabbetine.. bunun hayel olduğunu cümle alem biliyordu zaten söylemlere zaten inanmıyorduk. hızlı tren hayel dedikleri norma birşe. en basit işleri yapamıyoruz. hızlı teni mi getirecekler allah aşkına.. sivil havalanı diyorladı senelerdir. ve şunu da diyorlardı..! malatyalı hacı adayları artık malatyadan gidip gelecek. onu diyen milletveikilini de herkes biliyor. hani ne oldu

Feryat

Söylenen herşey yalan çıktı. Hızlı tren. Çevreyolu. Havalimanı. Şehir hastanesi VS. Her seçim döneminde söz verildi. Ama hiçbirinde yapılmadı. Zaten bundan sonra yapılması da mümkün değil. Bu şehri yıllardır kandıranlar utansın. Biz onları Allaha havale ettik. Bizleri kandırdılar gibi Reis ide yanılttılar. Ama Allah büyük. Bunları anlatacaklar.

RAMBO

Sayın Vekilim bu konuda çok haklısınız Akp ye oy verenlerden biriyim ama vermiş olduğunuz yazıda çok çok haklısınız Malatya halkı kandırılmaya çok müsait bir millettir öznur abla her defasında her konuyu hallederiz diyor ve bugüne kadar bırak halletmeyi görüşmeyi bile kabul etmiyor. zaten diğer vekillerde öznur ablanın onayı olmadan hiç bir şey yapamıyor bu açıkca belldir, öznur abla her toplantısında hızlı trenden bahsediyor ama gel gelelimki sizin dediğiniz gibi Malatya ya getirmeleri çok zor olacaktır ne kadar yazarsanız yazsın malatya gelecek diye bekliyor iyi seyirler

fatih

Havayolu ulaşımını düzeltsinler öncelikle. Malatya sefilleri oynuyor. THY ful karadeniz illerine çalışıyor. Bence Türk Hava yolları ismi yerine Öz Karadeniz Havayolları olsun daha mantıklı olur.Hakkımız haram olsun müsebbiplerine.

kayısı kentli

her şey sırayla azıcık sabredin

Malatyalı

Senin mensup olduğun parti de yapsın chp lilerde özgü bir davranışınız olsun eleştircek bişey bulamadı velii efendide böyle kendince eleştir bildiği bir konuda ön plana çıkmaya çalışıyor projelerle milleti ikna etmeye çalışınız devletinizin yanında durunuz ayranada yoğurda da muhalefetsiniz

Murat

yav arkadaş bırakın şu “siz yapın”ları. sizin seçtikleriniz yüzünden (daha doğrusu seçemedikleriniz yüzünden) kandırılıyoruz. adamlar boş teneke koysa oy vereceğinizi bildikleri için sizi ellerine almış oynuyorlar. azcık hakkınızı arayın vasıflı adamlar olsun isteyin

44 FFM

MALATYALI OLANLAR IYIYE IYI KÖTÜYE KÖTÜ AK VE KARA BUNU GÖREMEYEN GÖZLERE YAZIK
SENIN SEVDIĞÌN PARTI OLABILIR
YANLIŞA YANLIŞ DEMELIYIZ X PARTISI YANLIŞ DA
YAPSA DOĞRU DIYEN PARTILI DILSIZ ŞEYTAN
BIZIM DINIMIZ KÜLTÜRÜMÜZ DE BABAN DAHI OLSA
YANLIŞA YANLIŞ DEMELIYIZ

yavuz44

Bunu kimse inkar edemez Malatya’lıların aklı ile dalga geçiliyor

Harun

Veli agbabayi sevmem . Desteklememde . Ama ilimizin brokratlari yapılmayacak yada gelecek yıl deyip 10 yıldır yapmadıkları yığınla söz veriyor . Syn Erdoğan sayesinde hala oylar alınıyor .Tabiki Selahattin beyede bir sevgi var.

uğur türkan

Ya kardeşim sevme,destekleme fikirler ve görüşler farklıdır ama doğru tüm dünyada tektir yani doğruları söylemek için a partisi,b partisine gerek yok akıl ve vicdanla bu işi çözebiliriz.

  • Spor Toto Süper Lig
  • Tff 1 Lig
Takımlar O G B M A Y Av P
Trabzonspor 15 12 3 0 31 11 20 39
Konyaspor 14 7 5 2 23 13 10 26
Hatayspor 14 8 2 4 23 14 9 26
Fenerbahçe 14 7 3 4 20 17 3 24
Alanyaspor 15 7 3 5 20 23 -3 24
Galatasaray 15 6 5 4 21 19 2 23
Başakşehir FK 14 7 1 6 20 16 4 22
Fatih Karagümrük 14 6 4 4 21 18 3 22
Beşiktaş 15 6 3 6 22 22 0 21
Adana Demirspor 15 5 5 5 20 20 0 20
Sivasspor 15 4 7 4 21 15 6 19
Kayserispor 15 5 4 6 20 22 -2 19
Altay 15 5 3 7 20 23 -3 18
Antalyaspor 15 5 3 7 18 22 -4 18
Gaziantep FK 14 5 3 6 17 21 -4 18
Giresunspor 14 4 4 6 12 12 0 16
Yeni Malatyaspor 14 4 1 9 12 23 -11 13
Göztepe 14 2 5 7 13 20 -7 11
Kasımpaşa 15 2 5 8 14 22 -8 11
Çaykur Rizespor 14 3 1 10 12 27 -15 10

Malatyahaber.com © Copyright Tüm Hakları Saklıdır

MalatyaHaber.com'da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır. Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı MalatyaHaber sorumlu tutulamaz...