'Konutların Tamamı 7 Ay İçinde Bitirilecek'

'Konutların Tamamı 7 Ay İçinde Bitirilecek'
PAYLAŞ

Adalet ve Kalkınma Partisi Merkez Karar Yönetim Kurulu Üyesi ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık, 24 Ocak'ta Elazığ Sivrice merkezli 6,8 büyüklüğündeki depremde evleri ağır hasar görenler için yaptırılan konutların bir kısmının hak sahiplerine teslim edildiğini, yıl sonuna kadar 2 bin, 7 ay içinde de kalan 3 bine yakın konutun vatandaşlara teslim edileceğini bildirdi.

Çalık, Malatya Milletvekili Ahmet Çakır ve İl Başkanı İhsan Koca ile Malatya'nın Doğanyol ilçesinde depremzedeler için yapımı devam eden konutlarda incelemelerde bulundu.

Şantiye sahasındaki incelemenin ardından açıklamalarda bulunan Çalık, Malatya'da hem merkezlerde hem de kırsal alanlarda vatandaşların barınma ihtiyacını karşılamak adına konutların yapımının sürdüğünü belirterek, "Konutların ilk bölümü 8 ay gibi bir sürede tamamlandı. Biten konutlar hak sahibi vatandaşlarımıza teslim ediliyor. Yıl sonuna kadar 2 bin, 7 ay içinde de kalan 3 bine yakın konut vatandaşlarımıza teslim edilecek." ifadesini kullandı.

Çalık, 24 Ocak'taki depreminin ardından bir ay gibi kısa süre içerisinde konut ihalelerinin gerçekleştirildiğini anlatarak, şunları kaydetti:

"Battalgazi ilçesi Orduzu Mahallemizin Gelinciktepe bölgesine ilk etapta 678 konut projesinin ihalesi 17 Şubat’ta yapılmıştı, inşaatı bu ay içinde, ikinci etapta inşaat yapımı devam eden 553 konut Aralık'ta, üçüncü etaptaki 296 konutta Şubat'ta tamamlanacak. Pütürge ilçesinde 208 konut tamamlandı ve hak sahiplerine anahtar teslimi gerçekleştiriliyor ve Pütürge Tepehan Mahallesi'ndeki 96 konut da mart ayında tamamlanacak. Kale ilçesinde 309 konut projesinin inşaatı tamamlandı, bu ay içerisinde teslim edilecek. Gökçe dediğimiz içinde bulunduğumuz alanda da yaklaşık 117 konut ve 81 ticarethane yapılıyor. Konutlar mart ayında tamamlanacak. Doğanyol ilçe merkezimizde 353 konut ve 56 ticarethane yapımı devam ediyor. En geç 2021 yılı Haziran ayında tamamlanacak. Yatay mimari anlayışıyla tamamlanan konutlar etaplar halinde hak sahiplerine teslim edilecek."

Kırsalda ve ilçelerde inşaatların hızlı bir şekilde devam etmesinden duyduğu memnuniyeti dile getiren Çalık, "Bir taraftan da kırsal mahallelerimizde yapılması planlanan bin 555 köy konutundan 518'inin yapımı hızla devam ediyor. Tabii bu konutların yanında hemen ahır da var. Diğer taraftan altyapıya ilişkin belediyelere verilen hibe desteği de var. Malatya'mızda yapımı süren deprem konutlarının ihale bedeli yaklaşık 1,5 milyar lirayı buluyor." değerlendirmesinde bulundu.

AA

UYARI: Sitemizde çoğunlukla muhabir arkadaşlarımızın imzalarıyla ya da mensubu oldukları basın kuruluşları kaynak belirtilerek yayınlanan üstteki haber benzeri araştırmalar, haberler, röportajlar, maalesef “emek hırsızı” –özellikle de biri sürekli olmak üzere- sözde bazı internet yayıncıları tarafından, ya aynen ya da küçük bazı değişiklikler yapılarak, kendi özel araştırmaları ya da haberleriymiş gibi kendi yayın organlarında yayınlanabilmektedir. Haber kaynağıyla ya da araştırmasıyla, istihbaratıyla uzaktan yakından ilgisi olmayan, sadece gerçek gazetecilerin ‘kamuoyunun bilgisine sunulmuş’ emeğinin üzerine ‘çöküp’, gazetecilik- habercilik yaptıklarını zanneden ve böylece kamuoyunu da aldatanların bulunduğuna bir kez daha dikkat çekerken, söz konusu unsurları da ‘gerçek gazetecilerin emeğini çalmamaları’ konusunda uyarıyoruz.
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.

Yorum yazın

İsim yazmalısınız
Doğru bir email yazmalısınız
Yorum yazmalısınız

4 yorum yapılmış

 • Malatyali 2 (1 yıl önce)
  Daha ne yapsin sizde hiçbirşeyi beğenmiyorsunuz. Gece gunduz sizler için çalışıyor.
  0
  0
  Yanıtla
 • Malatyalı (1 yıl önce)
  Vatandaşın depremde zarar gören evi Malatya'nın en değerli yerinde yeni yapılan evi ise Orduzu gelincik tepesinde yani şehrin dışında .
  0
  0
  Yanıtla
 • misafir (1 yıl önce)
  Sayın vekillerim sayın valim merkezde Malatyanın tam ortasında depremde yıkılan söz verilen apartmanlar ne zaman yapılacak orda oturan yaşayan insanlarda mağdur lüften artık sesimizi duyun.
  0
  0
  Yanıtla
 • Sehitfevzili (1 yıl önce)
  Bunlar once bir soyledigi ertesi gun degisiyordu simdi bir saat surmuyor.sehitfevzi mahallesini tiyatroya cevirdiler.850 konut yapilacak dediler 600 dustu.halen fiyat aciklanmadi ne yapilacak evin ne bizim evlerin.kac ay oldu.
  0
  0
  Yanıtla