Yükleniyor...
Yukleniyor

Yükleniyor

Kurtulmuş O Toplantıda Bunları da Not Aldı..

Gündem

30-11-2019 tarihinde yayınlandı.

Kurtulmuş O Toplantıda Bunları da Not Aldı..

Bu haberi arkadaşlarınla hemen paylaş!

YEREL YÖNETİCİLERE SERT ELEŞTİRİLER: “CUMHURBAŞKANIMIZA İLETİN..”AKP Genel Başkan Vekili Numan Kurtulmuş’un Malatya ziyareti kapsamında düzenlenen Sivil Toplum Kuruluşları (STK) ile Buluşma toplantısının gerilime ve yüksek tansiyon üreten tartışmalara sahne olduğu öğrenildi.

Nikah Sarayı’nda, geçtiğimiz Perşembe akşamı AKP Genel Başkan Vekili Numan Kurtulmuş yönetiminde yapılan ve Malatya Valisi Aydın Baruş, AKP Malatya Milletvekilleri Hakan Kahtalı, Bülent Tüfenkçi, Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, ilçe belediye başkanları, AKP Malatya il yöneticileri ile STK temsilcileri ve muhtarların katıldığı toplantıda, AKP Malatya İl Başkanı İhsan Koca ve Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan sert eleştirilere muhatap olunca gerilimli anlar yaşandı.

Toplantıda konuşan AKP Genel Başkan Vekili Numan Kurtulmuş, toplantıda söz alacak STK temsilcileri ve muhtarlara, “Bize, bizim hoşlanacağımız şeyler değil, eksiklikler nelerdir, yanlışlar nelerdir, bunları söyleyin” dedi.

Numan Kurtulmuş’tan sonra konuşan bir mahalle muhtarı, AKP Malatya İl Başkanı Koca ve Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Gürkan’ı, yeterli hizmet üretemedikleri ve ulaşılır olmadıkları için sert sözlerle eleştirirken, Malatya Tarım Platformu Başkanı İhsan Akın, “Sayın Genel Başkan Vekili, Malatya’da STK’lar şehirde yanlış giden işleri konuşunca, doğruları söyleyince istenilmeyen kişi ilan ediliyorlar. Bu durumu lütfen Sayın Cumhurbaşkanımıza iletiniz” dedi.

Bu eleştirilere, salondaki STK temsilcileri ve muhtarların bir bölümü tarafından alkışla destek verildi.

AKP Genel Başkan Vekili Numan Kurtulmuş, bu eleştirileri dikkatle dinleyip not alırken, Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, eleştiri konusu hususları reddeden cevaplar verdi.

Bazı muhtarların da toplantıyı terk ettiği belirtildi.

“İhsan Koca ve Selahattin Gürkan’a sarı kart gösteriyorum”
AKP Genel Başkan Vekili Numan Kurtulmuş’un, STK temsilcileri ve muhtarların gözünden Malatya’nın ve ülkenin sorunlarını dinlemek amacıyla düzenlendiği belirtilen toplantının basına kapalı bölümünde, Numan Kurtulmuş, görüş ve düşüncelerini açıklaması istenen konuşmacılara yönelik olarak, “Bize, bizim hoşumuza gidecek sözler değil, eksiklikleri, yanlış giden hususları söyleyin” dedi.

Kurtulmuş’un konuşmasından sonra, söz alan ve Melekbaba Mahallesi Muhtarı Ali Demir olduğu belirtilen bir konuşmacının, elindeki dosyadan bir kart çıkararak, “Ulaşamadığımız, telefonlarımıza çıkmayan ve bu nedenle mahallemizin sorunlarını iletemediğimiz AK Parti İl Başkanı İhsan Koca’ya sarı kart gösteriyorum. Çevre yolunun altına hizmet getirmediği için Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan’a sarı kart gösteriyorum” dediği öğrenildi.

Melekbaba Mahallesi Muhtarı Ali Demir’in bu eleştirisinin salonda alkış toplamasının yanı sıra gerilimli bir atmosfer oluşturduğu, eleştiriye muhatap olanlarının yüzünün asıldığı, Numan Kurtulmuş’un ise tepki vermeden konuşulanları not aldığı belirtildi.

 “Malatya’da yanlış giden işler eleştirilince istenilmeyen kişi ilan ediliyoruz”
Toplantıda daha sonra söz alan Malatya Tarım Platformu Başkanı İhsan Akın, “Sayın Genel Başkan Vekilim, eksikliklerinizin, Malatya’da yanlış giden şeylerin söylenmesini istiyorsunuz bizden. Bu çok güzel bir tavır, ama ne hikmettir ki, eksikleri, yanlışları söylediğimiz zaman, konuştuğumuz zaman istenmeyen adam ilan ediliyoruz. Bu çok acı bir durumdur” diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve merkezi hükümetin Malatya’ya gösterdiği hassasiyetin Malatya yerel yöneticilerinde yeterince görülmediğini ifade eden İhsan Akın, “Malatya’da yöneticiler eleştiriye açık değil. Hâlbuki yönetici eleştiriye açık olmalı ve işi şahsileştirmemelidir. Biz eleştiri getirince, ‘Her doğru her yerde söylenmez’ diyorlar. Bana göre her doğru her yerde söylenmelidir. Benim doğrum, senin doğrun değil, gerçekten doğru olan yapılmalıdır ve biz bu yolda Malatya için yapılacak her işte bedenimizi taşın altına koymaya hazırız” dedi.

“Kamu bütçesiyle kişilere özel projeler yapılıyor”
Malatya’da şehri yönetenlerin ve aralarında KOSGEB, DAP, Kalkınma Ajansının da olduğu birçok kamu kuruluşunun geniş halk kesimlerinin sorunlarını çözmek yerine, kamu bütçesiyle kişilere özel yatırım yaptığını ileri süren Malatya Tarım Platformu Başkanı İhsan Akın, “Size somut bir örnek vereyim: Malatya’da yapılan ve 1 milyon TL’ye mal olan bir gölet, 3-5 kişiye özel hizmet verecek şekilde sunuluyor. Kişiye özel hizmet verilmesine karşıyız. Devlet bütçesinden yapılan hizmet Malatya’nın tüm çiftçilerine, hayvan yetiştiricilerine, Malatya halkının tamamına sunulmalıdır” ifadelerini kullandı.

“Anlattıklarımızı Sayın Cumhurbaşkanımıza iletmenizi talep ediyoruz”
Malatya Koyun ve Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı da olan İhsan Akın, Numan Kurtulmuş’tan, toplantıda dile getirilen şikayet ve sorunların Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a iletilmesini de istedi. Akın, “Sayın Genel Başkan Vekilim, siz aynı zamanda Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ı da temsil ediyorsunuz. Malatya’da bazı şeylerin düzelmesi için, bu toplantının amacına ulaşması için şikâyet, sorun ve muhatap olduğumuz durumları Sayın Cumhurbaşkanımıza iletmenizi rica ediyoruz” diye konuştu.

İhsan Akın’ın konuşması da salondan alkış aldı.

Gürkan eleştirileri reddetti
Numan Kurtulmuş başkanlığındaki toplantıda, muhtarların ve Tarım Platformu Başkanı İhsan Akın’ın eleştirileri soğuk rüzgârlar estirdi.

Eleştirilere cevap veren Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, eleştirileri reddetti ve Malatya’ya Çevre yolunun altı-üstü ayrımı yapmadan hizmet sunduklarını kaydetti.

Melekbaba Mahallesi Muhtarı’nın eleştirilerine sert ifadelerle karşılık veren Selahattin Gürkan, daha önce de Yeşiltepe – Hoca Ahmet Yesevi Mahallesi Muhtarı Orhan Ünalır’ın Ekim ayında yaptığı açıklamada “Mahallemizin sorunlarını anlatmak için Büyükşehir Belediye Başkanımız Selahattin Gürkan’dan 3 aydır randevu istiyoruz, ama alamıyoruz. Başkan telefonlarımıza çıkmıyor” şeklindeki eleştirileri nedeniyle, Ünalır ile tartışmıştı.

Albayrak gibi Kurtulmuş’un gelişi de duyurulmadı
Bu arada, AKP Malatya İl Yönetimi’nin kenti ziyaret eden bakan ve parti üst düzey yöneticilerinin Malatya programı hakkında medyayı bilgilendirmek konusunda yeterli çalışmayı yapmadığı gözleniyor.

Kısa süre önce Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın Malatya ziyaretinde olduğu gibi AKP Malatya Yönetimi, Numan Kurtulmuş’un Malatya’da yürüteceği program akışı hakkında basın kuruluşlarına bilgi aktarmazken, sadece AKP ve AKP’li belediyelerde kayıtlı kişi ve kurumlara bilgi iletildiği belirtiliyor.

malatyahaber.com

ARŞİV FOTO: AKP Genel Başkan Vekili Numan Kurtulmuş’un, Nikah Sarayı’nda STK temsilcileriyle yaptığı toplantıdan

kurtulmuş stk2

kurtulmuş stk1

UYARI: Sitemizde çoğunlukla muhabir arkadaşlarımızın imzalarıyla ya da mensubu oldukları basın kuruluşları kaynak belirtilerek yayınlanan üstteki haber benzeri araştırmalar, haberler, röportajlar, maalesef “emek hırsızı” –özellikle de biri sürekli olmak üzere- sözde bazı internet yayıncıları tarafından, ya aynen ya da küçük bazı değişiklikler yapılarak, kendi özel araştırmaları ya da haberleriymiş gibi kendi yayın organlarında yayınlanabilmektedir. Haber kaynağıyla ya da araştırmasıyla, istihbaratıyla uzaktan yakından ilgisi olmayan, sadece gerçek gazetecilerin ‘kamuoyunun bilgisine sunulmuş’ emeğinin üzerine ‘çöküp’, gazetecilik- habercilik yaptıklarını zanneden ve böylece kamuoyunu da aldatanların bulunduğuna bir kez daha dikkat çekerken, söz konusu unsurları da ‘gerçek gazetecilerin emeğini çalmamaları’ konusunda uyarıyoruz.

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.
Subscribe
Bildir
guest
67 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Orhan

Malatyalıyım ve ölene kadarda nerde haksızlık varsa savunacam benim size açık apaçık tavsiyem gidin ve memleket için çırpınan insanları getirin işini seve seve yapanları getirin ihsan beye muhtara çok teşekkür ederim İhsan akın beyi bu hükümet neden değerlendirmiyor neden bu adamla ilgilenen Yok ya heryerde hakkı savunan adam diğer muhtar kardeşim seni neden değerlendirmiyorlar açık konuştuğu içinmi malatyam gözünü aç ve içinizden birileri gelsin artık yeter

yabancı

Yazı içeriği ile değil bazı yorumlara cevap vermek istiyorum. İnsanları .malatyalı ve dışarıdan gelen şeklinde ayrıştırmak iyi bir tutum değildir. Türkiye Cumhuriyeti Devleti bir bütündür. Bu bütün içinde 81 il mevcut ve bu birlik ve bütünlüğü bozmak kimsenin tekelinde değil, diğer illerde aynı tutumu sergilse ne olacak, diğer illerde görev yapan bir çok liyakatlı Malatyalı olan bürokrat var. Bu söylemler sadece emperyalıistlerin ekmeğine yağ sürmüş oluruz. Kim en iyi şekilde devletin kalkınması için çalışıyorsa, ekmeğini yediği yere ihanet etmiyorsa, Ahlak bilinci üzerine hareket ediyorsa kim olursa olsun yönetime gelebilmeli.

Ahmet

Buradan memleket sevdalısı herkese sesleniyorum malatyada yaşanmış olayı bütün türkiye olarak herkes duydu yanlız hoşuma giden taraf 2 tane malatyalı kardeşimizin bakana gerçekleri söylemesi beni etkiledi ilk önce ihsan akın beye lafını esirgemediği için ve gerçekleri söylediği için teşekkür ediyorum ve bir diğer arkadaş olan muhtarımızada ayrıyetten teşekkür ediyorum memleketi için gönül veren herkese bu durumlarda birlik ve beraberlik sağlansın istiyorum İhsan başkan da bu mesajı okuyorsan eğer dost ve yakınlarımla Yanına uğramayı düşünüyorum hoşçakalın

Mahmut

Selehattin baskan senin yanındayız merak etme.Asagıfa da yazılanlar gibi artık Adıyamanlı Elazığlı Maraşlı kayserili Vanlı adamları değil Malatyalı ları göreve getir.Zaten yılsonunda değişiklik yapacakmışsınız öyle söyleniyor.Bunlara dikkat et selametle büyük başkan

Arif

Bari değiştirecekse sürücü ehliyeti olan adamları getirsin Malatya bunu konuşuyor

MEHMET

SENERYO
Selahattin Başkanı yıpratmak için önceden hazırlanmış seneryo.Belediyenin borçlarını,gereksiz ihalelerin ve sağlanan rantların birs kısmını kamuoyuna açıkladığı için birilerinin ayağına bastığını biliyoruz.
Ayrıca çoğu yorumcuların dile getirdeği MALATYADA ARTIK BASKİLLİ,ADIYAMANLI,ELAZIĞLİ BELEDİYE BAŞKANLARI,AKP YÖNETİCİLERİ VE KURUM MÜDÜRLERİ İSTEMİYORUZ.

Aspuzulu

Basın-yayın yoluyla olayı büyütmeye,abartmaya ve algı oluşturmaya çalışanlar var.keçi ve koyun başkanı bazı kitleleri harekete geçirmiş anlaşılan.Bunlar beyhude çaba.Selahaddin başkanı öyle hemen yedirtmeyiz.Verdiğimiz kredi devam ediyor.Yalnız başkan da kendisinin iyiliğini isteyen kişilerin halktan getirdiği eleştirileri ve mesajları dikkate almalı ; gereğini yapmalıdır.Yoksa Cemal Akın Başkan gibi olur.

Eskimalatyalı

Sayın cumhurbaşkanımız geldi Çakıra şunu dedi bunu dedi meselesine dönmüş..
Hikayelere ne kadarda inanan bir millet olduk …

44

artık malatyada Adıyamanli baskilli Elazığli il başkanı belediye başkanı kurum müdüru millet vekili istemiyoruz büyüklerimiz bunu duysun Malatyaya malatyayi bilen malatyayi seven Malatyaya çalışan MALATYALİ adamlar istiyoruz.

Asena

Başkanım Akp 17 yıldır hızlı tren getirecegiz diye Malatya halkını oyalıyor duy sesimizi Reise şöyle bunlari halkla oyun olmaz dediklerini yapmıyorlar burdahaki seçimde Malatya dan bu oyu bulamazsa sasmayin

Malatyalı

Sayın kurtulmuş Doğu ve Güneydoğu yu batıya Akdeniz’e Karadeniz’e bağlayan kavşakta olan ve 30 km boydan boya şehrin ortasından geçen çevre yolu hangi ilde var kütahya Isparta gibi yolcusu olmayan bir çok ile havaalanı yapılırken sivil hava alanı olmayan il varmı bir tane trafiğin sürekli aktığı döner kavşağı olmayan bu il sarı kart gostermesinde kim göstersin.

Türkiye sevdalısı

Sayın muhtarim sizi tanıyorum çalışkan dürüst seçmeninin sevdiği birisiniz keşke kırmızı kart gosterseydiniz şimdi size ak parti muhalifi diyecekler sizi karalayacaklar sizin sayın cumhurbaskanimizi ne kadar sevdiginizi ben biliyorum sizin itirazınız bu ilin kötü yönetimine siyasi bir amacınız kesinlikle yoktur bir açığiginiz olsa böyle konuşamaz siniz helal size muhtarim sayın muhtar sizde yakinen yaşıyorsunuz devlet dairelerinde ve belediyede iş yapilmiyor her taraf liyakatsiz insanlarla doldurulmuş şu ilde 17 yıldan beri 15 bilemediniz 20 kişi siyasete ordanda Malatya’ya yön veriyor sayın cumhurbaskanim bakıyor oylar sürekli yüzde yetmiş demekki Malatyalılar ildeki parti yöneticileri ve vekillerden memmunlar diyor bu arada Akçadağ ve arapgirlilere gösterdikleri kırmızı kart için teşekkür ediyorum.

Suat

İhsan Akın başkanı yaptığı eleştirilerden dolayı tebrik ve takdir ediyorum. Büyük bir medeni cesaret sergilemiş ve haksızlık karşısında dik duruş sergilemiştir. Bizim ülke olarak birlik ve beraberlik verdiğimiz şu günlerde daha sıkı kenetlenmeliyiz. Uluslararası arenada hak ettiğimiz yere gelmişken iç siyasette benim adamım, adam kayırma, yandaştan başkasına iş vermeme, memuriyetten ayrılmış olanları yaşının bahane ederek (40 yaş ve üstü) işe almama, herhangi bir parti üyesi değilsen iş sahibi olamama almış başını gidiyor. Ülke olarak geldiğimiz durum bu olmamalı. Taşın altına elimizi koyacaksak herkese hitap etmeliyiz.

Malatyalı

Suat bey çok doğru söylüyorsun parti ile işe girenler çoluk çocuğunu kamuya sokan tuzu kurular ne anlar şu anda iş bulamadigi için maddi krizde olan insanların halini .

Vartolu

İhsan başkan ve muhtarimış memleketin sözcüsü olmuştur onlaraçok teşekkür ederim ülkemizin genetiği ni bozdular devleti partiye bagladılar devletin valisi il başkanının önünde dügmesini ilikliyor parti sanki insanların rızkını veriyor

Malatya sevdalisi

Siz vali olunda katilmayin ikinci gün merkezde siniz benim adaletinden tarafsizligindan şüphe duymadığım bir tanıdığım bir makama geldi uygulamaları ile tanıyamaz olmuştum bir gün bunları nasıl yaparsin bunlar kul hakkına girer bunun hesabını nasıl vereceksin dedim bana kırıldı ben yapmasam yapacak birilerini bulurlar demişti .bir anımı anlatayım yetmişli yıllar MTTB bir abimiz bizlere makam mevki peşinde koşmayın size bir makam teklif edilirse günlerce düşünün yapamayacağınız makamları ret etmeyi biliniz geldiğiniz makamlardada yapisip kalmayiniz makam uğruna degerlerinizi cignemeyin demişti.simdi makam için kırk takla atanlar arkadaşlarının önünü kesenler değerlerini bozuk para gibi harcayanlar keşke bu günleri görmeseydim Allah’ım diye dua ediyorum.

Malatyalı

Malatya haber, bir ilçe belediyesi olsaydı spottan başlık atardınız ama sayın gürkanın muhtara verdiği cevabı neden yazmadınız ” lakin lafa bakarım laf mı diye. Birde adama bakarım adam mı? diye” gürkan’a aman ha olumsuz bir şey yazmayın..

Merve konat

Sevgili başkan İhsan akın bey ağzına sağlık kimseden lafını esirgemedigi gibi bakanın yanındada gerçekleri söylemiş helal olsun bize böyle adamlar lazım

Kırmızı kart

Bütün akpartili siyasilere kırmızı kart partinin
Gücüyle varsınız ama onuda tükettiniz artık
Sizin yüzünüzde partiden soguduk makam
Partisi olduk

Malatyalı

Helal sana ali bey bütün muhtarlar sizin gibi sarı kart gösterse ama 2023 secimler inde bunlara kırmızı kart bu millet gösterecek tabi 2023 ömürleri yeterse maalesef çoğu muhtarlar yanlışa doğru diyorlar yalaka lar çocuğunun işi ailesinin işi görüldüğü zaman mahle sorunlarını dile getirmezler

Hayri

Kısa bir not. Fuar alanınına atılan temel Ahmet Çakır döneminde hibe projesi kapsamında parası gelmişti

Doğan

Bi elazığ kadar olamadık yahu yazık bize vali bey kanyonları gezip resim paylastı diye bir sehir bir araya geldi elazıgına kanyonuna sahip çık tek yürek oldular enson bizim valiliğimizin resmi internet sitesi ziyaret fotograflarını silmek zorunda kaldı.Ortada belkide okadar büyütülecek bişey yoktu ama adamlar kenetlendi cünkü elazıgı elazıglılar yönetiyor ya malatya ? Ben burda memleket ayrımı yapmıyorum herkes bir ama işte malatyayı yönetenlerin kamu kurum yöneticilerinin partilerin il ilçe başkanları kimlik bilgileri paylasılsın bakalım içinde kaçtane malatyalı çıkacak benim şahsi görüşüm malatyalı yok denecek kadar az eee ozaman biz neden dert yanıyoruz ki neden sitem ediyoruz ki kendi memleketimizde yetim kalmışız kendi memleketimizi kendimiz yönetmiyoruz ki

Malatyalı

Malatya Büyükşehir de yöneticilere bakın şimdi hep Adıyaman ,Elazığ Bingöllü Vanlı Kayserili adamlar Selehattin Başkan Malatya milliyetçisi bir adam inşallah bu durumu çözer Ocak ayında da kendi ekibini kuracak diye söyleniyor inşallah öyle olur

Mehmet

Güzel bir toplantı olmuş, yerli yerinde sorular sorulmuş ve ilk defa milletin sesine kulak verilmiştir. Ancak toplantının gerçeklerini konuşmak gerekirse;
1) Vali bey o toplantıda olmamalıydı. Bir valinin siyasi parti toplantısında yeri olmamalı.
2) Akp il başkanına gösterilen tepki yetersiz. Çünkü zayıf bir profil çizerek partinin Malatya’da erimesini hızlandırıyor. Oradaki Akplilerin bunu daha kesin bir söylemle dillendirip Numan beyi harekete geçirmeleri gerekirdi. Yoksa Akpnin Malatya’da bir sonraki seçimde işi zor.
3) Büyükşehir belediye başkanına gösterilen tepkide zayıf kalmış. Yeşiltepe Muhtarı kasıtlı olarak mi çağrılmamış toplantıya? Selahattin beyin ulaşılmaz bir belediye başkanı olduğunu her ortamda dillendiren bir muhtarımızda. Selahattin beyde kendisini parti bir isim olarak görüp hareket ettiği için, Akpnin zayıflamasında başrol oynayanlardan. Böyle giderse Selahattin bey sayesinde 2024 seçimlerinde Akp; İstanbul ve Ankara’da yaşadığı hezimeti Malatya’da da yaşayacaktır.
4) Bülent bey eski bakan olması hasebiyle; partide ağabeylik görevi üstlenmesi gerekip il başkanı ve belediye başkanlarını dizginlemesi gerekirken Selahattin beyin yanında olmayı seçmiştir. Bu da 2023 seçimlerinde Akpnin tam bir ekip ruhuyla girmesini engelleyecektir.
5) İlçe belediye başkanlarına gelince; onların tepki almaması başarılı oldukları manasına gelmiyor. Zayıf profil çiziyor olmaları, partiyi zayıflatan en büyük faktörlerden ama önlerinde Selahattin bey gibi handikapları olan bir belediye başkanı olması onların zayıflıklarını örtüyor. Onlarda gereken tepkiyi bir süre sonra alacaktır.
6) STK yöneticileri ve muhtarlara gelince; Yeşiltepe Muhtarı, Melekbaba Muhtarı, İhsan Akın gibi insanların sayısı çoğalmalı ve toplantıda sadece alkış çalan insanlar daha yüksek sesle tepkilerini yerine getirmeliydi. Tepkiler alkış boyutunda kalmamalıydı.
7) Numan beye gelince partinin Malatya’da geldiği durum ortada. Umarım gereken yaptırımların uygulanmasında ön ayak olur. Yoksa partinin Malatya’da işi zor.
-Velhasılı kelam, vatandaşa sorulursa bu il başkanı bu büyükşehir belediye başkanı ve bu ilçe başkanlarından olmaz diyeceklerdir. Bir önceki dönem olan yöneticiler yerini basiretsiz yöneticilere bırakmıştır. Bu da Malatya için bir kayıp 5 yıl demektir.

Fırat

Öz yurdunda garip Öz vatanında parya Yüz üstü çok süründün ayağa kalk Malatya.Büyük umut ve hayallerle göreve gelen yöneticilerimiz ne yazıkki halkın beklentilerine cevap verecek çalışmalar yapmak yerine halka kulağını tıkamış tabiri caizse halka sırtını dönmüştür.Tabi bizler Malatyalılar bi yandan bunları hakediyoruz çünkü Nasıl yaşarsanız öyle yönetilirsiniz sözü tam da bizlerden bahsediyor bizler takım tutar gibi parti tutarsak kulakdan dolma bilgilerle şehir efsanesi sözlere kanarsak inanırsak sonucunun hüsran olması bizleri yanıltmamalıdır ki bu şehrin belediye başkanı ve il başkanı sınıfta kalmıştır başarısızlıkları artık ayyuka çıkmıştır

Ali haydar

Sayın gürkana hiçbir eleştiri yöneltemezsiniz.Çünkü herşeyin en iyisini biliyor diye biliyorduk.Ama beş yılı heba olacak malatyanın şimdi saha iyi anlıyoruzz.Battalgazide temizlik araçlarına verilen milyonlarca liralar ve borçsuz dediği belediyede borç çıkıyor.Şirketleri mahvettiler takavuta ayrılmış adamları genel müdür yaparak ilerleme bekleyemezsiniz.Bi ton garibanı işinden etti onlara kalsa işi rast gitmez bundan sonra.Umarız numan başkanımız bunları reise anlatır ve malatyada radikal kararlar alınır

Ali rıza

Emniyet müdürüde öyleydi ,yakında valiyide değişirlerse şaşırmam.herkes işine baksa ne güzel olur

Kemal

Geçenlerde Gürkan ve maski genel müd Karataş Kahramanmaraş’da düzenlenen 20 yıl sonra geri ödemeli ve bir kısmı Avrupa Birliği hibe projesi kapsamında belediyeler arası programa katılmışlar buraya kadar herşey normal sıkıntı o ki Malatya’ nın projesi olmadığından yatırım kapsamından çıkarmışlar. Akabinde maski’nin özgür özdemiri döneminin Facebook Twitter gibi sosyal medya sitelerinden geriye hizmetlerinin hepsini silmişler

Zafer

Helal olsun böyle yürekli muhtarlar çıktıkça malatya düzelecek inşallah. Kral Çıplak net bi şekilde ortada, bunu dillendirecek yürekli insanlar bu halkın asıl kahramanlarıdır.

aras

valla ne yalan söylüyeyim benim de dikkatimi vali çekti.Sayın numan bey siyasi bir kişilik.devlette bir görevi yok.orada akp nin bir toplantısı var.Mülki amir olarak bir valinin orada bulunmaması gerekir.İşte bu yüzden liyakat bozuldu maalesef.Gitmemesi gerekirdi.Kişisel görüşüm değil bu.Devlette olması gereken kuraldır.Buna da herkes uymalıdır.Sonuçta vali de devlet memurudur ve siyasi faaliyete etkinliğe katılamaz.Orada baktığınızda hep akpli yöneticiler vardır

Malatya sevdalisi

Aras bey doğru söylüyorsun ama şu anda parti devleti olduk yakında bütün devlet memurları tek sendika altında toplanacak diğer sendikalar üye bulamadığından kapanacak .

Basri

Yaw gece gece gülünecek haldeyiz doğruları söyleyenler neden hep eleştiri alır neden yazılıp çizilir ya kardeşim millet ortalık karışmış diyor bakan geldi neden bunlar oldu diyor STK’ların ne işi var diyenler var ! Delikanlı gibi bir iki adam gördüm memleket için çalışan kendini parçalayan onlarıda kimse görmüyor,mesela biri İhsan akın helal olsun adama tanımam etmem ama konuşuyor herşeyi söylüyor muhtar kardeşimiz de öyle çıkın bakana gösteriş yapmayın eksikleri söyleyin göz boyamayın. iki kardeşimide destekliyorum helal olsun memleket sevdalılarına

Sezai

Sonunda Akpli bir yönetici doğru soruyu sordu ve gereken cevabı aldı.
Malatya’da İhsan Koca il başkanı selahattin Gürkan büyükşehir belediye başkanı olursa; daha çok tepkiler alırlar. İkisi de kulağını halka tıkamış yöneticiler.
Akp’nin en basiretsiz dönemini yaşıyoruz. Çakır dönemindeki heyecan iş aşk ile çalışma şimdi yerini asık süratlara bırakıyor. İhsan akın yerli yerinde bir eleştiride bulunmuştur. Muhtarlarımız haklıdır. Malatyahaber’de tarafsız duruşunu bir kez daha sergilemiştir. Umarım bunlar Malatya’daki akpnin çöküşünü hızlandırır.

Özpötürge

İlçelerde yollar sıkıntılı Başkanım yol asfalt Müdürü telefonumuza bakmıyor yardımını bekliyoruz sen başımızın tacısın büyük başkan..

Metin

Efsane başkan diye görülürken şimdi eleştirilen bir insan haline geldin Başkan kuzey mi Güney mi karar veremediğiniz çevre yolu ortada yok şehir içi ulaşımı sağlayacak kolaylaştıracak hamleler yapamadınız kaldırım da sokaklar da oluşan düzensiz araç parklarını kontrol edecek bir mekanizmanız bile yok sınıfta kaldınız

Adelet

Malatya yi köy yaptınız AKP nin yönetiminin tamammi değişmeli kırmızı kart bunlara az

Vatandas

Bırak şu köy muhabbetini . Yanlışlar var .Malatya’nın eskisinide yenisini de biliyoruz. Yerel yönetici vekillerde sıkıntı var ama yapılanı görmeyecek kadar nankör değiliz

Mustafa

VAR’a gidilse kesin kırmızı kart olurdu….

kadir

öznur hanım haberi almış ki toplantıya katılmamış 🙂 yoksa kırmızı kartı yerdi…

Mustafa

Sayın gürkan çevreyolunun altīna ne yaptınız?melekbaba taștepe kiltepe șehit fevzi hidayet mahallelerine ne yaptınız?bomboș devasa arazilere 15 kat veriyorsunuzda bu mahallelere hala neden 3 kat izni veriyorsunuz?halı altına süpürmekle ötelemekle ilerleyemeyiz..100 yīllık mahalleler olduğu gibi dururken tecdeye fahri kayahana bostanbașına saplanıp kaldınız.göçmenlerle birlikte çevreyolu altı daha fena bir duruma geldi.

Burhan

İhsan Koca AKP’yi pervasız tavırlarla partiyi yönetiyor. Yönetme de denmez ama neyse, ortada AKP denen bir parti fiiliyatta kalmamış zaten.
Selahattin Gürkan kendisini büyük Türk hükümdarı 2. Selahattin gibi görüyor, kendisinin Selahattin Gürkan olarak seçildiğini sanıyor ve AKP adayı olduğundan dolayı seçildiğini unutuyor. Kimseyi hesaba almıyor, kimseye güvenmiyor, kendisi haricinde herkesi hain hırsız sanıp kimseye yetki vermeyerek belediye işlerini tıkıyor. Belediye normal sürecini bile yürütemiyor, her alanda tıkanmış durumda.
Peki Malatya olarak biz bunu haketmiyor muyuz?
Tabiki hakediyoruz. Neden mi?
Çünkü Selahattin Gürkan Battalgazi’de Vakıflar Bölge Müdürlüğünün yapmış olduğu hizmetleri kendisine mal etti, bizde inandık. Borcum yok dedi 110 milyon borç çıktı ama biz yine O’na inandık. Yaptığı hizmetleri anlattı, hepsi abartıydı ama biz yine inandık. Mantığımızı kullanıp sorgulamadık. Malatya 5 yılını kaybetti, şimdiden geçmiş olsun!!!
Böyle tepkiler çığ gibi büyümeye devam edecek. Yeşiltepe Muhtarı, Melekbaba Muhtarı, İhsan Akın derken herkes bu basiretsiz yönetimden şikayet edecek. Olan AKP’ye olacak. Gerçi bu adamlar olacağına Davutoğlu yada Ali Babacan ekibi gelsin vesselam.

avşar

Sayin valim senin parti toplantisinda olmaman gerekiyor. Sen Malatya da mulki amirsin siyasetci degil.

avşr

Sapka dustu kel gorundu…
8 aydir belediye husran insallah en kisa zamanda toparlanir.bu kadermidir bilmem gelen gideni hep arartirir..Selahattin baskan bu ekiple bu zihniyetle olmaz acilen sistemi ve ekibini guncellemen gerekiyor.
Sen aslfalt acilisi yapacak Baskan degilsin sana cevreyolu alt gecit ust gecitler viyadukler yani kalici eserler yakisir..

Abdulvahap

Kesinlikle durumu iyi özetlemişsiniz.Selehattin başkana ayak uydurabilecek bileğimi akıllı Kişiler gerekli daire başkanlarını komple elden geçirmeli sene sonunda.

Turgut

Selahattin Gürkan dediler yine oy verdik ama tamamen balonmuş. Asfalta kaldırımla olmaz olmaz başkan. Bizler senden tramvay, dönerli kavşaklara, alt_üst geçitler, viyadükler VS. bekledik. Ama olmuyor beceremiyorsunuz. Bir Büyükşehir olduğumuzu bize yaşatacak ve hissettirecek başkan bekledik ama hiç yanından bile geçmedin sayın Gürkan. Belki becerir dedik. Ama hayal kırıklığı yaşadık. Aslında Malatya nın kaderi bu. Olmaz olmaz.

Ahmet

Bari ulaşımın başkanlığına sürücü ehliyeti olan birini koyaydın baskanım hakikaten çok enteresan

Amatör

maalatya da 20 yılı aşkındır
her yıl malatyadaki semt kulüplerine belediya tarafından düzenli olarak malzama yardımı yapılırken her ne hikmetse
sn selehatin GÜRKAN tarafından bu yardımler kesilmiştir
malatya amatörü kendine yaplılan iyiliğide kötülüğüde hiç bir zaman unutmaz ve bunun hesabını sn gürkandan seçimlerde elbette soracaktır.

murat

İhsan başkanı ve muhtarı yaptıkları eleştirilerden dolayı tebrik ediyorum,

Yerelli

Sari kartlar kirmizi kartin habercisidir.
Kirmizi karti hak edenler,
Motas, maski, belediyeler, meclis uyelerinin tamami, bir il baskani cikaramayip eskisini getirip tekrar il baskani yapan malatya ak parti teskilatinin tamami vs. Ve tüm bu sorunlara sebep olan vekiller. Bu zübüklerin ayak oyunlari ile bu gidişle malatyali sari karttan kirmizi kartta terfi etmesi yakindir.

Malatyalı

Yatırımlar ve hizmetler hep yolun üstüne yapılıyor yolun altına biraz yatırım ve hizmetler yapın çok geri kalmış

bek

dertleri eskimalatya olsaydı beldeiye binası yıkıldı.eski kaymakamlığıda yıkacaklarmış.Eskimalatya köy oldu.Eskimalatya da bir lise olarak İmam hatip var.en yakın lise 4km uzakta ziraat okulunda.Eskimalatyayla üniversitenin hiç bir alakası yok.Eskimalatya ya ne yapılmış onu söyleyin.

Nurullah

Malatya haber biz okuyor geziyor sonra mesaj yazıyoruz o mesajıda yazmayacam ama insan dayanamıyor tartışma oldu evet malatyamızı en iyi yerlerde görmek istiyoruz ama kim sahip çıkıyor değerlere ya STK toplantısı var kimseden tık çıkmıyor ama ihsan akın denen bi adam var yanınada gitmeyi düşünüyorum herşeye müdahale ediyor ne için memleket için helal olsun diyorum başka söze gerek Yok bize böyle adamlar lazım arkadaşlar hoşçakalın

avşar

Sapka dustu kel gorundu…
8 aydir belediye husran insallah en kisa zamanda toparlanir.bu kadermidir bilmem gelen gideni hep arartirir..Selahattin baskan bu ekiple bu zihniyetle olmaz acilen sistemi ve ekibini guncellemen gerekiyor.
Sen aslfalr acilisi yapacak Baskan degilsin sana cevreyoly alt gecit ust gecjitler viyadukler yani kalici eserler yakisir..

Hakan

Malatya’da o kadar liyakatsız Kişiler o koltukları isgal ediyor ki memlekete laftan başka birsey üretmeyen kişilerle doldu. Geçen ay yüzakı bulvarına aslfalt seriyorlar başkan diyorki Malatya tarihine geçtik diyor. Neymiş efendim bu tarihe geçen güya bir günde ilk defa bu kadar asfalt üretilmiş ve serilmiş. Resmen bizlerle dalga geçiyor. Bizlere böyle görevleri olan şeylere abartılı sözler söyleyerek dalga geçmeye devam ediyor. Ama takke düştü. Daha 1 sene önce yere göğe sığdıramayanlar bugün bizlere hizmet için göreve gelen bu insanların kendilerini muhatap almadığını görüyor. Balon hava kacirmaya başladı..

Sedat

Bence muhtarda STK Başkanı da yerden göğe kadar haklı. Yapılan hataları objektif bir şekilde sıralamak gerekirse

1) Selahattin Gürkan kendini mensubu olduğu siyasi partinin de üstünde görüyor. Toolumun AKP ye değil.kendine oy verdiğini düsünüyor, bundan dolayı da teskilat disiplinine riayet etmiyor. Teşkilatı karşısına aldı.

2) Selahattin Gürkan tabii ki kendi ekibini kuracak, ama bir reddi miras yaparak değil. 80 den fazla müdür, daire başkanı ve üstü memuru gorevden aldı, hatta görevden almakla kalmayıp kadrolarını da aldı. Tüm yönetimi tasfiye ederek kurumun hafızasını yerle bir etti.

3) Yüzlerce personelin iş akitlerini feshetti. Meclis uyeleri 1 Nisandan itibaren Belediye Şirketlerinden kaç personelin iş akdinin fesh edildiğininsoru önergesi ile sorabilirler.

4) Binlerce sirket.personelinin maaş katsayıları düşürüldü. Abim Park Bahçelerde çalışıyor 8 yıldır. 2800 TL maaş alıyordu, bu ay 2470 TL maaş aldı.

5) Memurların Sosyal Denge Tazminatını kesti. Sonra %40 verdi. Yani her bir memurun 600 TL sini kesti.

6) Selahattin Baskan memurların yasal yemek parasını dahi vermiyor.

7) Kisaca tum personeli de karşısına aldı.

8) Battalgazidr 5 kuruş borcum yoktu diyordu,110 milyon borcu çıktı güvenimiz sarsıldı. Adam iş yapmıştır borcu da olabilir, mesele borcun olması değil bizlere yanlış bilgi vermesi.

9) Tasarruf tedbirleri o kadar abartıldı ki Belediye işlemez hale getirildi.

10) Pembe trambüsü kaldırarak binlerce öğrenci ve velinin tepkisini aldı.

11) Eleştirilere hiç ama hiç tahammül edemiyor. Her eleşireni hain zannediyor. Oysa kendisi hepimizin Başkanıdır. Keşke güzel işler yapsa da Allah başarılar nasip etse.

12)6 aylık görev süresinde 4 tane Yöresel Ürünler Fuarı açarak esnafların tepkisini aldı.

Ahmet

herkes kendi ekibini kurar bu normal.Ama hala eski ekipten başkanlar var yılbasında Selehattin Başkanımız tüm değişikliği yapacak eski dönemin adamları ve Adıyaman Elazığ Bingöllü adamlar düşünsün şimdi

Metin

İhsan başkan bunları senden başkası dile getiremezdi.İnşallah bu şikayetler malatyayı cepecevre saran rantcıların sonu olur.Tekrardan ihsan başkana teşekkür ediyorum.

Hasan

Valinin AKP toplantısında ne işi var. Numan Kurtulmuş’un devlet kademesinde görevi neki vali hazırolda izliyor.

Malatyalı

Protokol partisi haline geldi Malesef malatya
Çok şanssız siyasetciler den dolayı reise ulaşırsın
Bizim başkanlara ulaşamazsın ulaşanlarda yakın
Çevresi bitirdiniz partiyi malatyada vekiller ve
Başkanlar

Mahmut

Teşkilat üyelerine bı gizli anket yaptırın.bakalim kim kimi seviyo.kim kimden şikayetçi.ama içerden bildiğimiz. Tüm teşkilat ve halkın tamamı 2 kişiden şikayetçi.onuda reis ve ekibi değerlendirsin.vallahi yoksa istenmeyen sonuçlar doğacak secimlerde

Taştepeli

Muhtar sonuna kadar haklı.cevre yolunun altı 2.sınıf muamele goruyo resmen,tabiri caizse taştepe,melekbaba malatyanın filistini gibi,

Haydar

İhsan akını tanımam etmem ama Gördüğüm kadarı ile çok mert bir adammış.en azından diğerleri gibi arkadan konuşmayıp doğruları insanların yüzüne söyleyebilmiş. Malatya için her zaman elini taşın altına koyan böyle çalışkan mert insanları daha iyi yerlerde görmek istiyoruz.

Efecan

Evet eksiklik mi noksanlık mı yoksa hata mı diyelim. Malatya da düzeltilmesi gereken çok şey var mesela gençlik ve spor il müdürlüğü tam bir vaka. Atanan kişinin işin ne kadar uzmanı olduğunu anlamanız açısından bir örnekle açıklayalım. Geçen gün bir otelde yapılan toplantıda futbol lisanslarını çıkaracaklarını söylüyor orada ki haziruna. Futbol un ayrı özerk bir yapı olduğunu ya bilmiyor yada kendini kanunların da üstünde çok güçlü görüyor. Daha sonra gelen ikazla lisans çıkarmada yardımcı olacaklarını söylüyor. İşte malatya nın hali hangisini söyleyelim aile sosyal i mi Battalgazi belediyesi ni mi belki de güzel olan şeyleri söylesek daha az yorulur ve az zaman harcarız.

Objektif

Provakasyon yapıldı Selehattin bey ile ne zaman gitsem görüşebiliyorum ve telefonlarını açıyor.Sarı kart il başkanına olabilir HALKIN içinde değil.İhsan beyde seçim sürecinde Selehattin beyin peşinde gezip sonra da çıkarları çatıştı diye Selehattin başkanı eleştirdi.

Ergün

Belediye ye haklı şikayet ve fikirler olursa, o belediye daha iyi çalışır. Olmazsa, Herşeyin doğrusunu ben biliyormuşum havasına girer, fikir üretemez duruma düşerler. Farklı fikirler doğruyu bulmamızı sağlar. Belediye Başkanlarımızın her zaman, arabanın arka koltuğunda değilde, birazda ön koltukta gitmeleri lazım ki, görüş açıları daha çoğalsın, şehrin eksiklerini daha iyi görsünler.

Olmazki

Bravo.

Ahmet

Sarı kart gösterilmesi normal, hakları kırmızı kart aslında. Hatta sahaya çıkacak kadro da bile yer almamaları gerekir. Son günlerde Turgut Özal Üniversitesinin Yeşilyurt’taki kampüsüne yapılacak yeni fakülte binalarına kafayı takmışlar. Hanımınçiftliği eski belediye binasını bile sanat fakültesi açılması için, müzik ve resim eğitimi verilecek, uygunsuz kıyafetli öğrenciler gelir, muhite uygun olmaz endişesiyle vermediler. Dertleri üniversitenin gelişmesi olsa o binayı üniversiteye verirlerdi. Son günlerde ortalığı ayağa kaldıranların derdi üniversitenin gelişmesi felan değil. Sonra ağlıyorlar. Adamların vizyonu Alibaba çıkışına kadar. Battalgazi dendimi adamlar sadece eski malatya’yı anlıyorlar. Eski malatya artık bir semt. Orayı ilçe merkezi olarak görmek yanlış. 25 bin nüfuslu bir ilçe değilsiniz, 300 bin nüfuslu bir ilçenin semtisiniz artık. Batalgazinin merkezi selahattin başkanın yeni yaptırdığı hizmet binasının orasıdır, yada Valiliğin de bulunduğu hükümet meydanıdır. Kaymakamlık bile bu merkeze taşınmalıdır. Ama dertleri eski malatay felan değil. Tarım arazilerini imara açmak istiyorlar, tek dertleri rant. eski malatyadan baraj gölüne kadar olan bölgedeki tarım arazileri imara açmak istiyorlar. Ovayı beton yığınına çevirmek istiyorlar. Üniversitenin orada bulunmasının, ilçe belediye başkanının neşeyle keyfle rant için betona daha çok izin verileceğini açıkladığı imara artı rant getirecek düşüncesindeler. Ama ya giderse, rant gider diye korkuyorlar. Dertleri üniversite filan değil. Yoksa İnönü Üniversitesi battalgazi sınırlarında. Bunların derdi Battalgazi ilçesi filan değil, kendi rant sağlayacakları arazilerle ilgili. Hesapları günlük olan, metropqol şehri düşünmekten aciz kimi siyasileride alet ediyorlar. Yazık, günah, ayıp.

  • Spor Toto Süper Lig
  • Tff 1 Lig
Takımlar O G B M A Y Av P
Trabzonspor 15 12 3 0 31 11 20 39
Konyaspor 14 7 5 2 23 13 10 26
Hatayspor 14 8 2 4 23 14 9 26
Fenerbahçe 14 7 3 4 20 17 3 24
Alanyaspor 15 7 3 5 20 23 -3 24
Galatasaray 15 6 5 4 21 19 2 23
Başakşehir FK 14 7 1 6 20 16 4 22
Fatih Karagümrük 14 6 4 4 21 18 3 22
Beşiktaş 15 6 3 6 22 22 0 21
Adana Demirspor 15 5 5 5 20 20 0 20
Sivasspor 15 4 7 4 21 15 6 19
Antalyaspor 14 5 3 6 18 20 -2 18
Altay 15 5 3 7 20 23 -3 18
Gaziantep FK 14 5 3 6 17 21 -4 18
Giresunspor 14 4 4 6 12 12 0 16
Kayserispor 14 4 4 6 18 22 -4 16
Yeni Malatyaspor 14 4 1 9 12 23 -11 13
Göztepe 14 2 5 7 13 20 -7 11
Kasımpaşa 15 2 5 8 14 22 -8 11
Çaykur Rizespor 14 3 1 10 12 27 -15 10

Malatyahaber.com © Copyright Tüm Hakları Saklıdır

MalatyaHaber.com'da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır. Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı MalatyaHaber sorumlu tutulamaz...