Yükleniyor...
Yukleniyor

Yükleniyor

“Kuzey Çevreyolumuzu da Yakinen Takip Ediyoruz”

Gündem

19-01-21 03:18

“Kuzey Çevreyolumuzu da Yakinen Takip Ediyoruz”

Bu haberi arkadaşlarınla hemen paylaş!

“BELKİ 6-7 AY GECİKMELİ HİZMETE SUNACAĞIZ..” AKP Malatya Milletvekili ve MKYK Üyesi Bülent Tüfenkci ve Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder AKP Battalgazi İlçe Başkanlığı’nı ziyaret ederek, mahalle muhtarlarıyla bir araya geldi.

İlçe Başkanlığı’nda düzenlenen toplantıda konuşan AKP Battalgazi İlçe Başkanı Basri Kahveci, “Toplantımıza iştirak eden başta; Milletvekilimiz Bülent Tüfenkci ve Belediye Başkanımız Osman Güder olmak üzere siz değerli muhtarlarımıza hoş geldiniz diyorum. Bizler Battalgazi’yi marka ilçeler arasına koymak amacıyla var gücümüzle çalışıyoruz. Siz muhtarlarımızla istişare ederek çözüm odaklı çalışmak için gayret ve çaba gösteriyoruz. Battalgazi ilçemizde iştirak eden 304 bin vatandaşımızın sorunlarını kendimize sorun ediyor ve bu sorunların çözümü noktasında, gerek milletvekillerimiz gerekse Büyükşehir ve Battalgazi belediyelerimiz ile birlikte koordineli bir şekilde çalışmalarımızı yürütüyoruz. Bu dönem yıllarca parti teşkilatlarımızda çeşitli görevlerde bulunmuş, son olarak Battalgazi İlçe Başkanlığı görevini ifa etmiş ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın tensipleriyle Battalgazi Belediye Başkanlığı’na seçilmiş Osman Başkanımız ve geçtiğimiz dönem Battalgazi Belediye Başkanlığı yapmış ve daha sonrasında yine Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın tensipleriyle Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na seçilmiş Selahattin Gürkan Başkanımızla birlikte elimiz daha da güçlenmiş bulunmakta. Bu vesile ile Battalgazi bölgemizi tanıyan, bilen ve Battalgazi sevdalısı olan başkanlarımızla birlikte ilçemizin sorunlarını çözüp, vatandaşlarımıza daha nezih bir yaşam alanı oluşturmak adına gecemizi gündüzümüze katıyoruz” dedi.

“Pandemi Sürecini İyi Yönettik”
Pandemi sürecinde yapılan çalışmalar hakkında bilgi veren Başkan Güder bu süreci iyi yönettiklerini belirtti. Güder, “Belediye Başkanı olarak tüm muhtarlarımızla daima irtibat halindeyiz. Mahallelerimizin sorunlarını biliyor ve elimizden geldiğince bu sorunlara çözümler bulma noktasında elimizden gelen gayret ve çabayı gösteriyoruz. 2020 yılında bir yandan depremler bir yandan pandemi süreci derken çok sıkıntılı bir süreci geride bıraktık. Battalgazi İlçemiz Malatya’nın esasına teşkil etmesinden dolayı 2020 Battalgazi Belediyesi’ni ciddi anlamda etkilemiş oldu. Şehir merkezimizin ilçemiz sınırları içerisinde bulunmasından dolayı yoğun bir nüfusa hitap etmek zorunda kaldık. Bu vatandaşlarımızın şehirde sevk ve idaresi bizler için çok da kolay olmadı açıkçası. Personelimizin en az yüzde 30’luk kısmının pandemi dolayısı ile rahatsızlıklar geçirmesinden ötürü elimizde kalan personellerimizle bu süreci zor da olsa idare ettik. Pandemi süreci boyunca 1 milyon üzerinde maskeyi vatandaşlarımıza ulaştırdık. Zor durumda kalan vatandaşlarımıza gıda yardımları gerçekleştirdik. Elbette ki bu süreçte tek tük olumsuzluklar da olmuştur ama genel itibari ile vatandaşlarımızı mağdur etmemek için elimizden geleni yaptık ve şükürler olsun başarılı da olduk. Bizlere ulaşan tüm vatandaşlarımızın ihtiyaçlarını karşıladık. Yaklaşık 100 bin aileye çeşitli vasıtalarla dokunmuş olduk. Bundan sonraki süreçte de çalışmalarımızı tüm hızıyla sürdüreceğiz” ifadelerini kullandı.

“Battalgazi İlçemiz Bizim Gözbebeğimiz”
Toplantıya katılan muhtarların sorunlarını dinleyen Milletvekili Tüfenkci ise, “Malatya ilimiz büyükşehir olduktan sonra büyüme ve kalkınma noktasında önemli yatırımlar aldı. İlimizin hem yaşam kalitesini arttırmak hem de vatandaşlarımıza nezih bir yaşam alanı sağlamak adına çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Muhtarlarımızla, parti teşkilatlarımızla, belediye başkanlarımızla ve milletvekili arkadaşlarımızla birlikte; şehrimizi daha yaşanabilir daha konforlu ve refah seviyesi daha yüksek marka bir şehir haline getirmek için gayret ediyoruz. Siz muhtarlarımızla birlikte istişareler ederek, şehrimizi hep birlikte kalkındıracağız. Battalgazi ilçemiz bizim gözbebeğimiz ve deyim yerindeyse bizim ana merkezimiz. Dolayısıyla Battalgazi’nin değişmesi, dönüşmesi ve kalkınması Malatya’nın kalkınması demektir. Göreve geldiği günden bu yana elinden gelen gayret ve çabayı göstererek ilçenin sorunlarını giderme noktasında sizler ve bizlerle birlikte işbirliği yaprak vatandaşlarımıza daha modern bir şehir sunmak amacıyla çalışan Belediye Başkanımız Osman Güder ve Battalgazili olması hasebiyle bu yörenin sorunlarına hâkim olan Büyükşehir Belediye Başkanımız Selahattin Gürkan ile birlikte vatandaşlarımıza hizmet etmeyi bir borç biliyoruz” diye konuştu.

“Kuçey Çevreyolumuzu 6-7 Ay Gecikmeli Bir Süre İçerisinde Vatandaşlarımızın Kullanımına Sunacağız”
Battalgazi İlçesine yapılan yatırımlar ile alakalı da konuşan Tüfenkci, Battalgazi İlçesinin her anlamıyla gelişmekte olduğunu ve bu bölgeye olan yatırımların tüm hızıyla devam ettiğini dile getirerek, Kuzey Çevreyolu’nun büyük bir kısmı Battalgazi İlçemizden geçmekte. Yine Kuzey Kuşak Yolu bu bölgemizden geçiyor. İnşallah Kuzey Kuşak Yolumuzu da 2021’in sonunda veyahut 2022 başında faaliyete geçirmeyi planlıyoruz. Geçtiğimiz günlerde Hanımınçiftliği bölgesine yapılacak olan viyadüğün de ihalesi yapıldı. İnşallah yer tespiti ile beraber oradaki en büyük sorunu da çözerek, şehrin trafiğini rahatlatacak bir alternatifi daha bölgemize kazandırmış olacağız. Kuzey Çevreyolumuzu da yakinen takip ediyoruz. Orayı da belki 6-7 ay gecikmeli bir süre içerisinde vatandaşlarımızın kullanımına sunacağız. Battalgazi bölgemize yapılan diğer hizmetlere gelecek olur isek, geçtiğimiz yıllarda ilçemize ikinci bir üniversite kazandırdık. Ülkemizin ve şehrimizin gururu olan Karaciğer Enstitümüz Battalgazimizde. Yine geçtiğimiz aylarda Battalgazi İlçemize 217 yataklı bir Onkoloji Hastanesi kazandırarak ülkemizde ilk üçe girebilecek bir yatırım gerçekleştirdik. Battalgazi Devlet Hastanmizin yapımı da tüm hızıyla devam ediyor. Son modern cihazlarıyla Battalgazi bölgesindeki vatandaşlarımızın hizmetine sunacağımız 300 yataklı bu hastanemizin vatandaşlarımız için gurur kaynağı olacağını düşünüyorum” dedi.

TKDK’YI ZİYARET ETTİ..
Bu arada, AKP MKYK Üyesi ve Malatya Milletvekili Bülent Tüfenkci, Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) Malatya İl Koordinatörlüğünü ziyaret ederek, İl Koordinatörü Murat Tunç’tan çalışmalarla ilgili bilgiler aldı.

Malatya olarak 500 projenin gerçekleşmesini sağladıklarını belirten TKDK İl Koordinatörü Murat Tunç, “TKDK olarak bugüne kadar yapmış olduğumuz yatırımlarda yaklaşık 500 projenin gerçekleşmesini sağladık. Bu 500 milyon gibi bir yatırım tutarına denk geliyor. Bu anlamda bize destek veren sayın bakanımıza teşekkür etmek istiyorum. Bakanımızın bu anlamda bize çok ciddi destekleri oldu. Kurumumuzu birebir takip edip projelerimizi izleyip, bize her anlamda destek verdi” dedi.

“Yapılan yolları, yapılan köprüleri, tünelleri görmeye bilirler”

Milletvekili Tüfenkci ise TKDK’nın illerin kalkınması noktasında önemli bir görev yaptığını kaydederek, şunları söyledi:

“TKDK özellikle Türkiye’de bazı illerin kalkınması noktasında gerçekten önemli bir görev yapıyor. Çiftçimizi ve tarım endüstrisinin kalkınması noktasında bugüne kadar yaptığı çalışmalarla göz dolduruyor. Malatya’mızda da gerçekten önemli yatırımlara imza atıyor. Biz bugün hem yapılanları hem de bundan sonra yapılacak olanları değerlendirme noktasında bir araya geldik. Geriye doğru baktığımızda yaklaşık 500 projeye 300 milyona yakın destek verildi ve toplamına baktığımızda 500 milyon yatırım tutarına denk geliyor. Böylece işsizlik noktasında da önemli bir yer tutuyor. Tabi bazıları bu istihdamları yeterli görmeyebilir. Çorbada tuzu olmayanlar lafla, algılarla iş yapıyor. İcraat yapanlar ise yüz istihdamı da beş yüz istihdamı da bin istihdamı da yeterli görmeye bilirler. Kangren olan sorunların AKP tarafından nasıl çözüldüğünü anlamayanlar, yapılan yolları, yapılan köprüleri, tünelleri görmeye bilirler. Geçmişte organize sanayide fabrika sayısı ile bugün gelinen fabrika sayısını küçümseyen bu kişiler, Malatya’da bir tane çivi çakmadılar. Sadece söylemlerle eleştirilerle, sadece yapılanları küçümsemekle AKP’yi itibarsızlaştırmak istiyorlar. Kim Malatya’ya bir çivi çakarsa biz onun yanındayız.”

Bülten

tufenkci muhtarlar

tufenkci tkdk

Subscribe
Bildir
guest
22 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Ali

Malatya belediyesi ve milletvekilleri koca bir hiç. Orduzu ve hanımın çiftliği 6 yıldır revizyon da bı 6 yılda suulandirma sürer. Yzaiklar olsun insanlar aralarına ne ev yapıyor nede satabiliyor. . Belediyecilik değil karın ağrısı. Yeni dönemde kesinlikle size oy yok

  • Spor Toto Süper Lig
  • Tff 1 Lig
Takımlar O G B M A Y Av P
Galatasaray 26 18 3 5 52 19 33 57
Beşiktaş 25 17 3 5 56 26 30 54
Fenerbahçe 26 17 3 6 48 27 21 54
Trabzonspor 26 14 6 6 32 25 7 48
Hatayspor 26 13 6 7 46 31 15 45
Alanyaspor 26 12 6 8 40 26 14 42
Gaziantep FK 26 10 10 6 37 29 8 40
Fatih Karagümrük 26 11 7 8 41 34 7 40
Göztepe 26 9 8 9 36 31 5 35
Antalyaspor 26 7 13 6 24 29 -5 34
Sivasspor 25 7 11 7 28 29 -1 32
Konyaspor 25 8 7 10 32 30 2 31
Yeni Malatyaspor 26 7 10 9 33 35 -2 31
Kasımpaşa 26 8 5 13 29 41 -12 29
Çaykur Rizespor 26 6 10 10 30 42 -12 28
Kayserispor 25 6 7 12 17 30 -13 25
Başakşehir FK 26 6 7 13 28 44 -16 25
BB Erzurumspor 26 6 7 13 24 41 -17 25
Denizlispor 26 5 6 15 23 46 -23 21
Gençlerbirliği 25 5 6 14 21 46 -25 21
MKE Ankaragücü 25 5 5 15 28 44 -16 20

Malatyahaber.com © Copyright Tüm Hakları Saklıdır

MalatyaHaber.com'da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır. Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı MalatyaHaber sorumlu tutulamaz...