Yükleniyor...
Yukleniyor

Yükleniyor

MAFSAD Türkiye 2’ncisi Oldu

Gündem

2 sene önce yayınlandı.

MAFSAD Türkiye 2’ncisi Oldu

Bu haberi arkadaşlarınla hemen paylaş!

Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonu (TFSF) tarafından düzenlenen ve konusu serbest olan TFSF Kupası Ulusal Fotoğraf Yarışması 2018 sonuçlandı.

TFSF’yi oluşturan derneklerin ve onların üyelerinin fotoğraf üretimine katkı sağlamak, üyelerin bağlı oldukları derneği sahiplenmesi, desteklemesi ve derneklerin sanat ortamında kaliteli bir rekabet ile kaynaşmasını, birbirlerini sanat ortamında tanımalarını sağlamak ve Türk fotoğraf sanatı için özgün eserlerin oluşmasına ve değerlendirilmesine imkân tanımak için düzenlenen TFSF Kupası’nda Malatya Fotoğraf ve Sinema Sanatı Derneği (MAFSAD) Türkiye ikincisi oldu.

MAFSAD Yönetim Kurulu Başkanı İnan Orhan bu başarıyla ilgili yaptığı açıklamada, yarışmaya Malatya’yı temsilen katıldıklarını, amaçlarının hem Malatya’nın sesini duyurmak, hem de üyeleriyle birlikte güzel bir birlikteliğe imza atmak olduğunu söyledi.

Dernek olarak iyi işler yapmaya çalıştıklarını belirten Başkan Orhan emeği geçen herkese çok teşekkür etti ve yarışmayla ilgili şu bilgileri verdi:

“TFSF Kupası 2018 için üye dernekler 10  fotoğraf ile yarışmaya iştirak etmiş, dernek üyelerinin her biri yarışmada en fazla 2 fotoğrafla katılabilmiştir. Yarışma iki aşamalı olarak gerçekleşmiştir. Toplamda 29 üye dernek 290 fotoğraf hem birinci aşamada dernekler arasında hem de ikinci bölümde bireysel olarak değerlendirilmiştir.

Birinci bölümün Seçici kurulunda yer alan TFSF Başkanı Doç.Dr. A.Beyhan Özdemir, Fotoğraf Sanatçısı İbrahim Demirel, Fotoğraf Sanatçısı Cengiz Karlıova ve Fotoğraf Sanatçısı İzzet Keribar tarafından yapılan değerlendirmede TFSF Kupası 2018 Takım Birincilik Kupasını Bursa Fotoğraf Sanatı Derneği-BUFSAD, Takım İkincilik Kupasını Malatya Fotoğraf ve Sinema Sanatı Derneği – MAFSAD, Takım Üçüncülük Kupasını Mersin Olba Fotoğraf Derneği – MOF, Takım Mansiyonlarını Mersin Fotoğraf Derneği – MFD, Gölcük Fotoğraf ve Sinema Sanatı Derneği – GFSD ve Fotoğraf Sanatı Derneği – FSK fotoğraf dernekleri kazanmıştır.

İkinci Bölümün seçici kurulunda yer alan TFSF Başkan Yardımcısı Dr. Sefa Ulukan, Fotoğraf Sanatçısı ve Akademisyen Prof. Emre İkizler, Fotoğraf Sanatçısı Ozan Sağdıç ve Fotoğraf Sanatçısı Özcan Taras üye derneklerden gelen fotoğrafları bireysel fotoğraflar olarak değerlendirilmiştir. Seçici kurulun değerlendirmesine göre TFSF Kupası 2018 Bireysel Bölümde, Birinciliği/Altın Madalyayı Bülent Şentürk – GFSD, İkinciliği/Gümüş Madalyayı Leyla Emektar – MOF, Üçüncülüğü/Bronz Madalyayı Mehmet Çakır – DEFSAD, Bireysel Bölüm Mansiyonlarını Mustafa Ööztürk – MFD, Özcan SARLI – GFSD ve Deniz Aydemir – MUFSAT dernekleri üyeleri kazanmıştır.”

Yarışmaya MAFSAD’ı temsilen takım olarak Akif Özbildirici, Bayram Ayhan, Erdal Kınacı, Güray Kuzu, İbrahim Aysündü, Özgür Yıldız, Ramiz Akar ve Süleyman Turan katıldılar. Katılımcılardan Fotoğraf Sanatçısı Bayram Ayhan bu başarının Malatya için çok önemli olduğunu, güzel bir birliktelikle çok iyi bir sonuç elde ettiklerini söyledi. Bu sonucun hem profesyonel fotoğrafçılar için, hem de fotoğrafa yeni başlayanlar için çok iyi bir motivasyon kaynağı olacağını sözlerine ekledi.

Bülten

MAFSAD sanatçılarının fotoğraflarından bazıları

Akif Özbildirici

mafsadakifözbildirici

Bayram Ayhan

mafsadbayramayhan

Güray KUZU

mafsadguraykuzu1

İbrahim AYSUNDU

mafsadibrahimaysundu

Özgür Yıldız

mafsadözgüryıldız

Ramiz Akar

mafsadramizakar

Subscribe
Bildir
guest
1 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
HAS

Dere kenarında yıkanmak apayrı bir duygu
BU TÜRKÜ NE GÜZEL ANLATMIŞ
Dere kenarından geçtim
Soğuk sularından içtim
Ben bu derde nerden düştüm
Bilemem bilemem yar bilemem

Şu gönlümü aldı kaçtı
Başka yar ile dolaştı
Bana nisbet yaptı kaçtı
Gülemem gülemem yar gülemem

Aylar geçti hala gelmez
Gelip şu halimi görmez
Perişanım kimse bilmez
Diyemem diyemem yar diyemem

Malatyahaber.com © Copyright Tüm Hakları Saklıdır

MalatyaHaber.com'da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır. Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı MalatyaHaber sorumlu tutulamaz...