Yükleniyor...
Yukleniyor

Yükleniyor

“Malatyalılık Bu Şehre Ait En Üst Kimliğimizdir”

Gündem

06-12-2019 tarihinde yayınlandı.

“Malatyalılık Bu Şehre Ait En Üst Kimliğimizdir”

Bu haberi arkadaşlarınla hemen paylaş!

Malatya Kent Konseyi Şehir Gönüllüleri Meclisi istişare toplantısı yapıldı. Yaklaşık bin kişinin katılımı ile Nikâh Sarayında gerçekleşen programa Malatya Valisi Aydın Baruş, Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Malatya İl Emniyet Müdürü Ercan Dağdeviren, Malatya Baro Başkanı Enver Han, Malatya Kent Konseyi Genel Sekreteri Abdulkadir Artan, STK temsilcileri, akademisyenler, kurum ve kuruluş temsilcileri ve kanaat önderleri katıldı.

Baruş: Malatyalılık bu şehre ait en üst kimliğimizdir
Program açılış konuşmasını yapan Malatya Valisi Aydın Baruş, Ortak paydamızın Malatya olması gerektiğini ifade ederek, “Herkes birer şehir gönüllüsü olmalı. Malatya’lılık bu şehre ait en üst kimliğimizdir. Sivil Toplum Kuruluşları, hemşeri dernekleri bu kimliği oluşturma da ayrıştırıcı değil daima birleştirici olmalıdır. Şehir gönüllerinin bu anlamda çok önemli bir role sahip olacağını düşünüyorum. Şehrimizin sorunlarını hep birlikte sahiplenelim, çözüm yollarını hep beraber arayalım. Unutmayalım doğduğumuz yerler farklı olsa da hepiniz bugün Malatyalıyız. Malatya’yı yüceltmek kendinizi yüceltmektir. Malatya’nın birlik, beraberlik ve kardeşliğine katkıda bulunan herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Gürkan: Şehrimizin bütün zenginliklerini değerlendirmemiz lazım
Malatya Büyükşehir Belediyesi Başkanı Selahattin Gürkan, Malatya Kent Konseyi bünyesinde oluşturulan Şehir Gönüllüleri Meclisi ile kentte yaşayan tüm farklı renkleri bir arada görmenin mutluluğunu yaşadığını ifade etti. Başkan Gürkan, “Yerel dinamikleri hayata geçirerek gönüllerin meclisi olmak adına Şehir Gönüllüleri Meclisi çatısı altında bu şehir benim şehrim diyen, şehrine emek veren insanlarımız var” dedi.

Şehri gerçek anlamda anlamlı kılmak, yaşadığımız şehri faziletli ve huzurlu bir şehir yapmak için şehri bütün değerleri ile ele alınması gerektiğini ifade eden Gürkan, “Şehrimizin bütün zenginliklerini değerlendirmemiz lazım. Buradaki formal meclis diye tabir ettiğimiz mecliste herkesin katılımcı belediyecilik anlayışı içerisinde yer almasını istiyoruz. Şehrimizin eksiklerinin telafi edilmesi için, şehrimizin tekrar mazisine layık istikbale hazırlanması için hep birlikte el ele vereceğiz” dedi.

Artan: Her düşünceden insanın bir arada olmasında mutluluk duyuyoruz
Malatya Kent Konseyi Genel Sekreteri Abdulkadir Artan, Malatya’nın unvanlarından birinin de Dar-ül Rifat yani “Büyük İnsan Yetiştiren Şehir” olduğunu ifade ederek Şehir Gönüllüleri Meclisi çatısı altında bir araya gelen katılımcılar ile bunu daha net gördüklerini söyledi. Artan, “Şehir Gönüllüleri Meclisi istişare toplantısında her düşünceden insanın bir arada olmasından mutluluk duyuyoruz. Şehir Gönüllüleri Meclisi ile Malatya için sizlerden fikir ve önerilerini alacak olgunlaştıracak kentin ekonomisinden mimarisine, peyzajından kültürel hayatına kadar her konuyu Kent Konseyi Genel Kurulu aracılığı ile Belediye Meclisine sunacağız” dedi.

Malatya Kent Konseyi Malatya İktisadi, Sosyal ve Kültürel Araştırmalar Çalışma Grubu Temsilcisi Prof. Dr. Abdullah Korkmaz, Yaşadığımız kente karşı sorumluluklarımızı yerine getirmek için Şehir Gönüllüleri Meclisinin büyük bir önem taşıdığını söyledi. Korkmaz, “Yaşadığımız kentin sorunlarının tespiti noktasında üniversiteden konuştuğumuz hocalarımız bu şehre ve bu şehrin insanına olan saygısından, sorumluluğundan ve sevdasından ötürü hiç tereddüt etmeden çalıştılar, bu şehre katkı sunmayı kendilerine görev bildiler” dedi.

Bu kapsamda İnönü Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Bülent Yılmaz tarafından, “Peyzaj/Ekolojik Planlama ve Kentsel Tasarım”, Turgut Özal Üniversitesi Ziraat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Bayram Murat Asma tarafından “Dünya Tarımında Kayısı Yetiştiriciliğinde Son Gelişmeler” ve Erkan Gölgeli tarafından “Türkiye ve Malatya Rekabet Endeksi” konuları katılımcılara anlatıldı.

Program sonunda kent ile alakalı görüş ve önerilerini almak için hazırlanan anket formları katılımcılara dağıtıldı.

Bülten- malatyahaber.com

ehirgönüllüleri

ehirgönüllüleri1

ehirgönüllüleri2

UYARI: Sitemizde çoğunlukla muhabir arkadaşlarımızın imzalarıyla ya da mensubu oldukları basın kuruluşları kaynak belirtilerek yayınlanan üstteki haber benzeri araştırmalar, haberler, röportajlar, maalesef “emek hırsızı” –özellikle de biri sürekli olmak üzere- sözde bazı internet yayıncıları tarafından, ya aynen ya da küçük bazı değişiklikler yapılarak, kendi özel araştırmaları ya da haberleriymiş gibi kendi yayın organlarında yayınlanabilmektedir. Haber kaynağıyla ya da araştırmasıyla, istihbaratıyla uzaktan yakından ilgisi olmayan, sadece gerçek gazetecilerin ‘kamuoyunun bilgisine sunulmuş’ emeğinin üzerine ‘çöküp’, gazetecilik- habercilik yaptıklarını zanneden ve böylece kamuoyunu da aldatanların bulunduğuna bir kez daha dikkat çekerken, söz konusu unsurları da ‘gerçek gazetecilerin emeğini çalmamaları’ konusunda uyarıyoruz.

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.
Subscribe
Bildir
guest
11 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Mustafa

Yüksek istişare heyetinin kararlarını ben de merak ettim. Bu formal bir yaklaşım mı, informel bir yaklaşım mı Selahattin başkan.

bağcı

malatyada çok fazla dilenci var zabıta yok!

Temur

Yılbasında hepsi olacak merak etmeyin az sabredin

recep solmaz

Malatya emniyet müdürümüz bir ilk i yaparak bugün oynanan Malatyaidmanyurdu Elbistanspor bal ligi müsabakasında her iki takımada başarılar dileyerek futbolcu kardeşlerimize moral motivasyon desteği verip,, şehrimizi yönetenlerin spor sahalarında da böyle güzel örnekler vermelerinin önünü açmalarından dolayı Malatya emniyet müdürümüz ERCAN DAĞDEVİREN beye teşekür ediyoruz .huzur ve asayiş sorunlarını spor yaparak sporculara imkan sağlayarak Malatyamızı yaşanabilir şehirlerin başında gelmesini sağlayabiliriz.

Neco

Malatya da Malatyali mi kaldı genclerimiz issizlikten bu sehirden gidiyor once Malatyalilara sahip çıkın belediyeler Adıyamanlı dolu iki belediye baskani adiyamanli yeşılyurt ve Battalgazi başkanlari adiyamanlı

recep solmaz

Semt kulupleri rumuzlu kardeşim Malatyanın en büyük problemlerinden bir tanesi spor ve sporcuya verilmeyen önemsenmeyen faal sporun tüm branşlarının desteklenmemesinin serzenişinde bulunmuş, Bu şehirde son on yılda futbolda voleybolda basketbolda profesyonel olarak kendini kanıtlamış yetenekli birtane sporcu çıkartamamanın sebeblerini niçinlerini nedenlerini yıllardır milli takımlara alt kategoriden enüst milli takımlara birtane malatyalı milli oyuncu gönderememizin nedenlerini bu yemeğinizi yerken( afiyet olsun) hatırınıza geldimi Yeni Malatyaspor takımı bizim takımımız tabiki destek vereceksiniz 14 yabancı futbolcusu bizim misafirimiz forması için mücadele ederken hakkınıda veriyorlar ahh keşke o kadroda üç tanede forması için memleketi için doğduğu yer için Malatyalı kardeşimiz oynasaydı diğer gençlere örnek olarak teşvik için güzel olmazmıydı Malatyanın bal liginde iki takımı var Malatyaidmanyurdu ve pütürgespor şehir gönüllüleri meclisi lütfedip bu şehrin bu gençleri bal liginde şartlar elverdiği sürece Malatyayı temsil ettiklerini bir maçlarını izlemek belki bir sıkıntılarına derman olmak Malatyakent konseyine yakışmazmı.siyaset se siyaset Malatyalılıksa Malatyalılık bu gençler bizim gençlerimiz maddi manevi sizler tüm malatyaya sahip çıkacaksınız bunun için oy verdik sizlere belediyelerde bir tane sporculukdan gelen spordan sorumlu başkan yardımcınız bu sorunları çözecektir spor sağlıklı nesil yetişmesine kardeşliğe arkadaşlığa hoşgörüye zemin hazırlayacaktır

Kamil

İstişare toplantısı mı olmuş?
Hem de 1000 kişi ile…
Neleri istişare etmişler ve kaç gün sürmüş.
Ne kararlar almışlar?
merak ettim hemi valla hemi billa.

Semt Kulüpleri

Başkanım bu şehrin 145 faal amatör spor kulübü ve binlerce sporcu çocukları var.Belediyemizin ve ilçe belediyelerinin niye yardım ve destekleri yok.profosyonel takimalra trilyon aktarılırken neden çocuklarımıza bindestek çıkılmiyor.Ayrica toplantı boyunca Malatya’nın spor kulüpleri ve gencligiyke alakalı neden 1 cümle 1 projeden bahsedilmedi.

erol

Malatya Kent Konseyi Şehir Gönüllüleri Meclisi umarım; Sayın Valimizin konuşmalarında ifade ettiği ayrıntıları dikkate alır, almazlarsa, bu şehre yapacakları fazla bir şey olmaz.

Niyazi

Senin Allahına kurban kral başkan.Yapacağın hizmetler Eminim daha önce kimsenin yapmadığı gibi güzel hizmetler olacak, yıl sonunda yeni ekibini kuracakmışsın duyduk senden beklediğimiz buydu yolun açık olsun Bilge baskan

Harun

Selahattin Başkanım gecte olsa dalkavuklardan, yalakalardan kendisine ve Malatyamıza hayır gelmeyeceğini anliyor. Unutmayalım ki düşmanın yiğidi merti, dost görünümlü dalkavuklardan daha iyidir.

  • Spor Toto Süper Lig
  • Tff 1 Lig
Takımlar O G B M A Y Av P
Trabzonspor 15 12 3 0 31 11 20 39
Konyaspor 14 7 5 2 23 13 10 26
Hatayspor 14 8 2 4 23 14 9 26
Fenerbahçe 14 7 3 4 20 17 3 24
Alanyaspor 15 7 3 5 20 23 -3 24
Galatasaray 15 6 5 4 21 19 2 23
Başakşehir FK 14 7 1 6 20 16 4 22
Fatih Karagümrük 14 6 4 4 21 18 3 22
Beşiktaş 15 6 3 6 22 22 0 21
Adana Demirspor 15 5 5 5 20 20 0 20
Sivasspor 15 4 7 4 21 15 6 19
Antalyaspor 14 5 3 6 18 20 -2 18
Altay 15 5 3 7 20 23 -3 18
Gaziantep FK 14 5 3 6 17 21 -4 18
Giresunspor 14 4 4 6 12 12 0 16
Kayserispor 14 4 4 6 18 22 -4 16
Yeni Malatyaspor 14 4 1 9 12 23 -11 13
Göztepe 14 2 5 7 13 20 -7 11
Kasımpaşa 15 2 5 8 14 22 -8 11
Çaykur Rizespor 14 3 1 10 12 27 -15 10

Malatyahaber.com © Copyright Tüm Hakları Saklıdır

MalatyaHaber.com'da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır. Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı MalatyaHaber sorumlu tutulamaz...