Yükleniyor...
Yukleniyor

Yükleniyor

“Malatya’ya Yeni Bir Tören Alanı Kazandıracağız”

Gündem

02-10-2019 tarihinde yayınlandı.

“Malatya’ya Yeni Bir Tören Alanı Kazandıracağız”

Bu haberi arkadaşlarınla hemen paylaş!

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, resmi törenlerin dar alanlara sıkıştırılmaması adına Malatya’ya yeni bir tören alanı, şehir meydanı kazandıracaklarını açıkladı.

Malatya’da İnönü Stadyumunun yerine yapılacak olan Millet Bahçesi projesini sürdüren Malatya Büyükşehir Belediyesi, bir yandan da Malatya’ya bir tören alanı kazandırmak için kolları sıvadı. Özel günler ve resmi törenlerin dar alanlara sıkıştırılmaması, tek artel olan ana caddelerin kapatılmaması ve Malatya’ya nefes aldıracak bir şehir meydanı yapılması konusunda çalışma yürüten Malatya Büyükşehir Belediyesi bu kapsamda Malatya’ya yeni bir tören alanı yapmayı hedefliyor. Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Kanalboyu’nda bulunan Hacı Hüseyin Kölük Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile Malatya Ticaret Lisesi’nin başka bir alana taşınacağını ve o bölgenin de şehir meydanı, aynı zamanda tören alanı olarak kullanılması noktasında çalışma yürüttüklerini açıkladı.

Gürkan, “Hacı Hüseyin Kölük Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile Malatya Ticaret Lisesi’nin bulunduğu alanın Malatya’ya bir meydan olarak kazandırılması noktasında ve bundan sonraki törenlerde tek artel olan ana caddelerin kapatılarak tören yapılması yerine okulları oradan kaldırıp başka bir mekana taşıyacağız. O alanın da şehir meydanı ve aynı zamanda tören meydanı olması noktasındaki çalışmalarımız devam ediyor” diye konuştu.

Başkan Gürkan, ilk aşamada ihale sürecine gidileceğini, herhangi bir aksaklık ve itiraz olmadığı takdirde önümüzdeki yıl ilk kazmayı vurarak Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile ortak çalışma içerisinde süreci tamamlayıp, Malatya’ya nefes aldıracak bir şehir meydanını vatandaşların hizmetine sunacaklarını kaydederek şu ifadeleri kullandı; “Bir yıl içerisinde buranın ihalesinde herhangi bir aksaklık ve itirazlar olmadığı takdirde hemen akabinde kazma vurularak temel atılacak. En kısa zamanda buranın bitirilerek milletimizin hizmetine sunulması noktasında Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile ortak çalışmaya devam edeceğiz. Bu şehir hakikaten bir nefes alabilecek, akciğeri olabilecek. Aynı zamanda şehrin meydanları, millet bahçelerinin olduğu, herkesin gezeceği, göreceği, spor yapacağı ve piknik yapabileceği, dinlenebileceği bir mekan olması açısından önemli bir merkez oldu.”

İha

AW816987 03

AW816987 04

AW816987 05

UYARI: Sitemizde çoğunlukla muhabir arkadaşlarımızın imzalarıyla ya da mensubu oldukları basın kuruluşları kaynak belirtilerek yayınlanan üstteki haber benzeri araştırmalar, haberler, röportajlar, maalesef “emek hırsızı” –özellikle de biri sürekli olmak üzere- sözde bazı internet yayıncıları tarafından, ya aynen ya da küçük bazı değişiklikler yapılarak, kendi özel araştırmaları ya da haberleriymiş gibi kendi yayın organlarında yayınlanabilmektedir. Haber kaynağıyla ya da araştırmasıyla, istihbaratıyla uzaktan yakından ilgisi olmayan, sadece gerçek gazetecilerin ‘kamuoyunun bilgisine sunulmuş’ emeğinin üzerine ‘çöküp’, gazetecilik- habercilik yaptıklarını zanneden ve böylece kamuoyunu da aldatanların bulunduğuna bir kez daha dikkat çekerken, söz konusu unsurları da ‘gerçek gazetecilerin emeğini çalmamaları’ konusunda uyarıyoruz.

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.
Subscribe
Bildir
guest
21 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Abdulkadir

Selattin Başkan da kaybederse bu yüzden kaybedecek. Bir türlü alışılmışı terk edemiyor, kalıpları kıramıyor. Koskoca Malatya ovasında park yapacak bir yer bulamadı geldi Atatürk Lisesini yıktı. Gelişmiş ülkelerin hepsinde eğitim kurumları şehrin en önemli yerlerinde bulunur. Bunlar kentin tarihidir. Malatya’nın ikinci ( Sanat Okulu) üçüncü (Atatürk Lisesi) ve dördüncü ( Ticaret Lisesi) liselerini yıkmaya kalkışıyor. Ayıptır, ayıp. İyi veya kötü, bunlar bizim tarihimiz. Güzelleştirmek için elinden bir şey geliyorsa yap, gelmiyorsa karışma lütfen. Bunlar bizim hatıralarımız. yıkıp yapmakla gün geçmez. Başka bir yer seç orayı güzel yap millet seni alkışlasın. Kayseri, Konya, Ankara, Eskişehir eski hatıralarını yok etmedi. Şehrin trafik sorununu çözmeden buraları meydan yapsan ki ne olur. Sana açılan krediyi heba etme ne olur.

Şeyma Kuru

Burdan bir kac defa yazdım. Allah billah aşkına su 2. Ordu Komutanlığının önundeki kaldırımi bir elden geçirin. Vallahi yürüyemiyoruz. Malatyanin en merkezi konumundaki kaldırımı yapmaktan aciz olanlar Pütürgeye Kuluncağa Arguvana ne yapabilirler. Güvendığimiz dağların başı puslanmaya başladı. Bir defa da olsun kar yağmasin şu güvendiğimiz dağlara.

Mehmet Ali

Sn. Başkanım siz Malatyaya bir meydan kazandırmadan önce Malatyanın klabindeki meydana sahip çıkın. Eski Belediye Meydanı artık meydan olmaktan çıktı. Bufe, Taksi Durağı, YMS Satı Ofisi, Bankamatikler yetmezmis gibi bir de Kızılay Kan Toplama Merkezinin koca cam çerceveli prefabrik ofisini koydunuz. Eski soykan Meydanına da Şehir Mezarlığına aldığıniz 3 cenaze taşıma minübüsü ile Zabıtaya aldığınız 3 pikabı sergiliyorsunuz.. Ya Allah aşkına hangi devirde yaşıyoruz Kasaba Belediyesi mantığından kurtulun yeter artık.

Alirıza

Bence orayı hürriyet parkı ve yeni yapılacak millet bahçesiyle birleştirip büyük bir park yapsınlar insanların koşup spor yapacakları bir alan olur.

Pukay

Bırakın bunları daha önemli şeyler var
Türkiyenin ihraç ettiği bir kaç üründen biri olan kayısı malesef kurumaya başlıyor, siz bunları bırakın da kayısılarımızı kurutan ithal ilaçlara bir çözüm bulun. Koca şehirde gizlenen bir gerçek ki kimse gündeme dahi getirmiyor, bilmiyom bilerek mi yapılıyor. Biz çifçi ve Fidan yetiştiriciler bunu Anlıyoruz da koca koca insanlar ve ilgili kurum ve kuruluşlar anlamıyor mu. Yoksa.. sı ihanettir evet dünya piyasasında malatya kayısı payı her geçen yıl azalıyor.
Kayısılarımız kuruyunca bol bol meydankarda gezersin iz yarı aç

Sami

Milli Egitim Mudurlugu binasinin da kaldirilmasi lazim. MEM yeni ve modern bir binaya tasinmali artik. MEM alani şehir meydani projesine eklenmelidir.

Hasan

Yeni caminin orayı meydan gibi birşey yaptılar betona boğuldu
Kernek şelalesinin orayı meydan gibi birşey yaptılar orasida betona boğuldu
Toprağa yeşile ne ihtiyacımız var canım bize beton lazım beton
yaşasın beton belediyesi
Beton deyince nefesim kesiliyor yahu
Gündelik alanlarda Toprağa yeşile hasret kalmisiz

Yusuf

Bir şehrin ilaki meydana ihtiyacı vardır .ama meydan dan önce otobüs meydanı daha iyi olur.burdan sayın belediye başkanına ulasamazsakta fikir duygumu belirtmek isterim esgi yıkılan belediye binası yani şimdi emeklilik parkının yerini otobüs durağı yapılırsa uygun olur büyük şehir ettiniz otobüs binim alanını genişletin o yerde alan için uygundur.(U) harfinde otobüs giriş yaparak herkesin durağını ayırarak bu kargaşa ya yani simdiki durak bir otobüs geldinde hurra herkesin dalmadigi bı alan yaratilsa iyi olur . Malatya’nın en gözde yerlerini AVM vermeyle olmaz bir tane türk firması gösterin o yerlerde o yüzden bu vatana kötülük mevkisini beceremeden yürü tenlerdir.

Hasan

Toki konutlarının bulunduğu yere bir gidin şehre tepeden bakın bakalım.İç içe geçmiş beton yığınlarından başka ne görüyorsunuz.Daracık yollar,çok çok az ağaçlar ve sıkışık bir alan.Bu görüntü şehirde yaşayanları memnun ediyorsa böyle kalsın. Ancak şehirde kötü bir görüntü varsa ki var bırakın da merkezde açık meydanlar olsun.

Çakırr

Gerçektende çok büyük bir hizmet.Yıllardan beri eksikliğini hep yaşadık.Artık kimse meydanı boş bulup sallamaz.

Nilüfer EKICi

İki köklü okulun taşınması kabul edilemez zaten Malatya ticaret lisesi MEB e verildi bir yanlışın üstüne bir yanlış daha yapılmamalı

Seda Eserdi

Kesinlikle katılıyorum ???????? Yanlışın üstüne yanlış yapılmamali!!!

Ahmet

Okul köklü diye kaldirilmayacakmi.Mantığa bak.Okul ortadan kaldirilmayacak.Başka bir yere taşınacak.

Bilal

Meydansızlıktan dolayı kan ağlayan bir şehirdik yaşasın bizimde artık bir MEYDANIMIZ var…

Ziya

Birşeyler yapılıyor ama bu insanları alakadar etmiyor, insanların refahını yükseltecek projeler nasıl olur? Tabi o tören yerlerinde olmayan refahın kutlamalarını yaparsınız

Kernekli

Güzel olur fakat umarım trafikte aksaklıklara yol açılmaz

Bilal

En iyisi sehri dümdüz edin. Malatyalilardaki meydan aşkını anlamak mümkün değil. Oldu olacak Gazi ile Atatürk ortaokulunu da yikin orayi da meydan yapın. Hatta kernege kadar dümdüz edin. Meydan yapmak için okul yikmak nasil bir zihniyettir?

Harun

Bilal park ve meydan okuyor bu şehrin meydanı varmı kapalı çarşı üstü tam bir meydan değil bence . Ne yapsınlar binami ,rezidasmi . Okullar 30,40 yıllık okullar , sanki okul yıkıp yenisi yapılmayacak gibi yazmışsın . Yenisi yapılacak diyor tam okumuyormusun .şehrin göbeğinde insanların toplanıp vakit geçireceği alan yapılması gayet iyi fikir . Bırak şu Banaz ideoloji . elestirikecek işleri eleştirin .

Battal

Mevcut meydanlar emeklilere dar geliyor. Yenilerini yapmak lazim.
Ama yeni yapilan meydanlardaki oturma banklarına numara versinler. Bankin yanına bir jetonlu makina koyup jetonlu bankamatik yapsınlar. Erken gelen emekli ücretsiz jetonu makinaya atsın. O gun boyunca o bankta sadece o emeklimiz oturup ETRAFTAN GEÇENLERİ SEYRETSIN.

Bir de mümkünse emekli teyzelerimize de özel yer ayıralim. Onlar mağdur olmasınlar. Burası çok önemli. Parklarda çoğunlukla emekli amcalar oturuyor. Emekli teyzelerimize özel yer ayıralim.

Bünyamin

Malatya’nın en büyük sorunu çözülüyor yaşaa

Cengiz

Dalga mı geçiyorsun.Ayıp ayıp .Bir şehiire meydan da lazım park da lazım.700 000 nüfusu olan bir şehire yakışacak meydan ve parklar olmalı ufku geniş olanlar şehire yapılacak güzellikleri desteklerler.

  • Spor Toto Süper Lig
  • Tff 1 Lig
Takımlar O G B M A Y Av P
Trabzonspor 15 12 3 0 31 11 20 39
Konyaspor 14 7 5 2 23 13 10 26
Hatayspor 14 8 2 4 23 14 9 26
Fenerbahçe 14 7 3 4 20 17 3 24
Alanyaspor 15 7 3 5 20 23 -3 24
Galatasaray 15 6 5 4 21 19 2 23
Başakşehir FK 14 7 1 6 20 16 4 22
Fatih Karagümrük 14 6 4 4 21 18 3 22
Beşiktaş 15 6 3 6 22 22 0 21
Adana Demirspor 15 5 5 5 20 20 0 20
Sivasspor 15 4 7 4 21 15 6 19
Antalyaspor 14 5 3 6 18 20 -2 18
Altay 15 5 3 7 20 23 -3 18
Gaziantep FK 14 5 3 6 17 21 -4 18
Giresunspor 14 4 4 6 12 12 0 16
Kayserispor 14 4 4 6 18 22 -4 16
Yeni Malatyaspor 14 4 1 9 12 23 -11 13
Göztepe 14 2 5 7 13 20 -7 11
Kasımpaşa 15 2 5 8 14 22 -8 11
Çaykur Rizespor 14 3 1 10 12 27 -15 10

Malatyahaber.com © Copyright Tüm Hakları Saklıdır

MalatyaHaber.com'da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır. Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı MalatyaHaber sorumlu tutulamaz...