Yükleniyor...
Yukleniyor

Yükleniyor

Millet İçin.. Gelin Bu 3 Yeri Yıkmaktan Vazgeçin..

Gündem

31-10-2018 tarihinde yayınlandı.

Millet İçin.. Gelin Bu 3 Yeri Yıkmaktan Vazgeçin..

Bu haberi arkadaşlarınla hemen paylaş!

Battalgazi ilçesi Uçbağlar Mahallesi’nde Millet Bahçesi olarak düzenlenmek üzere diğer bazı binaların yanı sıra İnönü Stadı, Atatürk Spor Salonu ve Osman Çağlı Kapalı Yüzme Havuzu’nun da yıkımı kararının, yıkım ihalesi yapılmasına ve başlanmasına rağmen yeniden gözden geçirilmesi, stadın kapalı tribününün yanı sıra, halen aktif olarak kullanılan Atatürk Spor Salonu ile Osman Çağlı Kapalı Yüzme Havuzu’nun, Millet Bahçesi kampusunda muhafaza edilmesi gerektiği, bunun için iktidar ve muhalefet partilerine mensup siyasilere, yerel meslek örgütlerine önemli görev ve sorumluluk düştüğü belirtiliyor.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, Türkiye’de yeni stad yapılan illerdeki tüm eski stadların yıkılması ve Millet Bahçesi yapılması kararına ilişkin talimatının ardından Malatya’da da Büyükşehir Belediyesi, 38 bin 587 metrekare alanla ilgili herhangi bir proje hazırlamadan, yıkım işlemlerini hemen başlatmıştı.

Battalgazi Belediyesi’nin daha önce gündeme getirdiği, Atatürk Anıtı ile Battalgazi Belediyesi arasında, parkın da bulunduğu alanın, aradaki Atatürk Anadolu Kız Lisesi -ki burası park için zaten yıkıldı- , ŞKÖ Endüstri Meslek Lisesi binalarının yanı sıra, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’ne ait idari binalar, lojman vs.’nin yıkılıp park olarak düzenlenmesi projesi bir bütün olarak düşünüldüğünde, bütün bu alanın,  kapalı tribün, spor salonu ve yüzme havuzunun dahil olduğu ‘Millet Bahçesi’ olarak düzenlenmesinin, ‘millet için’ çok daha uygun bir ortam yaratılmasını sağlayacağı belirtiliyor.

İnönü Stadı’nın açık tribünlerinin yıkılıp, kapalı tribünün muhafaza edilmesi, önündeki alanla birlikte ata sporları, halk sağlığına yönelik sportif faaliyetler vs. için Millet Bahçesi amacına yönelik olarak kullanılabileceği, yine halen salon sporları için kullanılan spor salonu ile yine faal olarak yararlanılan Osman Çağlı Kapalı Spor Salonu’nunun yıktırılmayıp, millet bahçesi içerisindeki sportif tesis olarak değerlendirilmesi, buna karşılık eski idari bina, lojmanlar ve kamp binasının yıktırılmasına ilişkin önerinin, Malatya’ya özel ve gerekli bir hizmet talebi olarak Cumhurbaşkanı Erdoğan’a sunulması gerektiği ifade ediliyor.

Yeni stadyumun açılmasından sonra profesyonel futbol etkinliğinde kullanımına son verilen, ancak geçtiğimiz yaz sezonunda Battalgazi Belediyesi tarafından yapılan bir Okçuluk etkinliğinde kullanılan İnönü Stadı’nın çim alanının, kapalı tribünü ile birlikte, konser, miting, bireysel sporlar, gösteriler için kullanılabileceği, bunun için muhafaza edilmesi gerektiği görüşünün, AKP’li siyasiler ve yerel yöneticilerin önemli bir bölümünce olumlu bakılmasına karşın, pasif kalmayı tercih ederek,  Cumhurbaşkanı’na iletilebilmesinin mümkün görülmediği, bu tesislerin kullanımına devam konusundaki en önemli engellerden birinin de bu ‘cesaretsizlik’ olduğu öne sürülüyor.

YIKIM FAALİYETİ BAŞLADI..
Bu arada, 1 milyon 150 bin lira karşılığında yıkım ihalesi yapılan söz konusu tesislerde, ihaleyi alanların yıkım için çalışmalara başladıkları, stadın açık tribün koltuklarının sökülmekte olduğu bildirildi.

malatyahaber.com

ARŞİV FOTO: Yeni Malatya Stadı’nın açılmasıyla kullanımına son verilen İnönü Stadı’nda, geçtiğimiz yaz mevsiminde Okçuluk yarışmaları gerçekleştirilmişti.

stad inönü

UYARI: Sitemizde çoğunlukla muhabir arkadaşlarımızın imzalarıyla ya da mensubu oldukları basın kuruluşları kaynak belirtilerek yayınlanan üstteki haber benzeri araştırmalar, haberler, röportajlar, maalesef “emek hırsızı” –özellikle de biri sürekli olmak üzere- sözde bazı internet yayıncıları tarafından, ya aynen ya da küçük bazı değişiklikler yapılarak, kendi özel araştırmaları ya da haberleriymiş gibi kendi yayın organlarında yayınlanabilmektedir. Haber kaynağıyla ya da araştırmasıyla, istihbaratıyla uzaktan yakından ilgisi olmayan, sadece gerçek gazetecilerin ‘kamuoyunun bilgisine sunulmuş’ emeğinin üzerine ‘çöküp’, gazetecilik- habercilik yaptıklarını zanneden ve böylece kamuoyunu da aldatanların bulunduğuna bir kez daha dikkat çekerken, söz konusu unsurları da ‘gerçek gazetecilerin emeğini çalmamaları’ konusunda uyarıyoruz.

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.
Subscribe
Bildir
guest
22 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
yuxel

Yıkın bakalım yıkın çocukluğumuza gençliğimize ait her şeyi yıkın kent hafızasını yok edin insana yabancılaşan yeni estetikten uzak yapılar kurun bakalım ne olacak

TURGUT ÖZMÜŞ

Yıkmak kolay yapmak zordur,

Taner

Yıksınlar yerine Millet bahçesi yapılacak

Erdoğan

Şehir merkezlerinde şehire nefes aldıracak yeşil alanlar gerekli Millet Parkı düşüncesi uygun aracı olamayan insanlar yazın Orduzuya bile gidemiyor ha deyince bence park yapılmalı diye düşünüyorum.

Mehmet demirhan

Biz yüzecek havuz bulamıyotuz bunlar yıkıyor.

Bayram Yekdeş

Yerinde bir karar olur inşaallah kabul görülür..

İrfan

Oradaki şkö okulu ne kadar büyük ve eski. Sağlamlığı kontrol edilsin değil de yıkılsın. Sağlamsa aynı büyüklükte bir okulu yapmak baya masraflı olur.
O parayla eski devlet hastanesi ni yapsınlar.
Parklarda yeter.

Emrah

Haberi yapan kişi kim ise kendi fikrini toplumun fikri gibi haber yapmış. Kim istedi, kimden istedi, hangi toplum örgütleri bunu destekledi? Sadece haberi yapanın kendi fikri. Biz de buna yorum yaparak adamın haber diye sunduğu kişisel kanaatine prim yaptırıyoruz.

Kn.

Kesinlikle yıkılması gerekiyor ve hiç bir şekilde yeni beton yapılaşma olmamalı. Bu Haberide pek iyi niyetli görmüyorum Reis verdiği sözden asla caymaz??

Ergün

Bir an önce yıkılsın, yerine güzel bir şeyler yapılsın

Sunay

Şehrimizde yeteri kadar yeşil alan yok malesef .Şehirde yaşamak zorunda olan vatandaşlar olarak doğaya ihtiyacımız var yıkılsın bence önemli bir eksikligimiz. Ailemizle çoluk çocuğumuz la rahatlıkla gelebileceğimiz yerler olmalı şehrimizde .Malatyada okadar çok gereksiz binalar varki bunlar yikilarak yüzme havuzu vs.olarak değerlendirilebilir aslinda

Malatyalı

Stadın kapalı tribünü haricinde kalan her yer yıkılmalıdır! Her yer fazlasıyla eskidi. Çim alanda konser, miting vb. etkinlikler düzenlenerek alternatif meydan oluşturulmalıdır. Hatta bölge otoparkı olması şartıyla fuar alanı olarak bile kullanılabilir!

hakan

Abi yıkıp cafe, kaldırım yapacaklar onlar lazım şehrimize kim ne yapsın havuzu salonu sporu vukuat yeri lazım gençlere

akif tütüncü

adamlar ilk defacdoğru dürüst bir şey yapıyor engelliyorsunuz

Ali

Kapalı trübünün bina ömürünü doldurduğu ve yıkılma tehlikesinin olduğu yıllar önce söylendi.Hatta bazı maçlarda kapalı tribüne seyirci alınmadı.Şimdide birileri çıkmış yıkılmasın diyor.Havuz yıkılmasın diyen,kapalı spor salonu yıkılmasın diyen diyene.Bu bölgeye büyük bir park yapılacak.Yeşil alanlar artık şehirlerimiz için çok önemli.Herşeye muhalefet olmak zorundamısınız.

Mltyli

Cezmi kartay danda en once buralarin yikilmasi gerekirdi dogru karar.sehrin gobeginde alkol kokulu nefis ortm

Yıkılsın

Yıkılsın

malatyalı

hepsi yıkılsın .ne özellikleri var hiçbir özellikleri yok tarihsel ,mimari hiçbir özelliği olmayan döküntü yapılar.harabe bunlar acilen yıkılmalı yerine ise hiçbir şey yapılmamalı sadece yeşillik olmalı.beton yığınları moloz bunlar.kim ister bu yıkıntıları anlaşılmaz.spor yapmak isteyene yer çok ,gidip yapar.

murat

350 bin nüfuslu battalgazi ilçesinin devlet hastanesi, kapalı spor salonu ve kapalı yüzme havuzu yok. ana haberlik komedi.

recai

Yıkin gitsin bizim betona değil yeşil alana ihtiyacımız var.

Nedim

STAD KESİNLİKLE YIKILMAMALIDIR. BU STAD FARKLI KÜLTÜR VE SPOR ETKİNLİKLER İÇİN HATTA SİYASİ PARTİ MİTİNGLERİ İÇİN KULLANILMAK ÜZERE KORUNMALIDIR. Açık tribün yıkılabilir, Kapalı tribün depreme dayanıklı ise yıkılarak ihtiyaca göre uygun malzeme ile bir tribün inşa edilebilir. Kentin kimliğini korumak insanların sosyal,kültürel ve spor ihtiyacını karşılamak ve de İSRAFI ÖNLEMEK ADINA stad mutlaka korunmalı ve BU HUSUSTA ETKİN BİR KAMPANYA MUTLAKA DÜZENLENMELİDİR.

KEMAL

Amatör takımlar ve sportif faailiyetler için bulunmaz hazır bir yer,biraz elden geçirilerek tamirleri yapılarak gençliğe sunulur .Benim acizane fikrim.Yıkılırsa bu yer yenisini yapmak için ne kadar masraf olur onu düşünmemiz lazım.

  • Spor Toto Süper Lig
  • Tff 1 Lig
Takımlar O G B M A Y Av P
Adana Demirspor 0 0 0 0 0 0 0 0
Alanyaspor 0 0 0 0 0 0 0 0
Altay 0 0 0 0 0 0 0 0
Antalyaspor 0 0 0 0 0 0 0 0
Başakşehir FK 0 0 0 0 0 0 0 0
Beşiktaş 0 0 0 0 0 0 0 0
Çaykur Rizespor 0 0 0 0 0 0 0 0
Fatih Karagümrük 0 0 0 0 0 0 0 0
Fenerbahçe 0 0 0 0 0 0 0 0
Galatasaray 0 0 0 0 0 0 0 0
Gaziantep FK 0 0 0 0 0 0 0 0
Giresunspor 0 0 0 0 0 0 0 0
Göztepe 0 0 0 0 0 0 0 0
Hatayspor 0 0 0 0 0 0 0 0
Kasımpaşa 0 0 0 0 0 0 0 0
Kayserispor 0 0 0 0 0 0 0 0
Konyaspor 0 0 0 0 0 0 0 0
Sivasspor 0 0 0 0 0 0 0 0
Trabzonspor 0 0 0 0 0 0 0 0
Yeni Malatyaspor 0 0 0 0 0 0 0 0

Malatyahaber.com © Copyright Tüm Hakları Saklıdır

MalatyaHaber.com'da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır. Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı MalatyaHaber sorumlu tutulamaz...