Yükleniyor...
Yukleniyor

Yükleniyor

‘Modern Spor Tesislerine Kavuşacağız”

Ekstra Haber

11-05-2021 tarihinde yayınlandı.

‘Modern Spor Tesislerine Kavuşacağız”

Bu haberi arkadaşlarınla hemen paylaş!

AKP MKYK Üyesi ve Milletvekili Bülent Tüfenkci, Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar’ın yeni dönem vaatlerinden olup Yeşilyurt’un 30 farklı noktasında yapımına başlanan ‘Spor Tesisleri’ projesi kapsamında Çilesiz Mahallesinde yapımına hız verilen Kapalı Halı Sahanın inşaatını inceledi.

Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar’ın yeni dönem vaatlerinden ‘Spor Tesisleri’ projesi kapsamında Çilesiz Mahallesi Karlık Sokakta ki yedi dönümlük alan üzerine,  25x 45 ölçülerinde sentetik çim yüzeyli halı sahanın inşaatı hızla yükseliyor.

Soyunma odaları, duş alanları, kafeterya ve oturma alanlarını içerisine alacak olan idari binanın da yerleştirileceği alan üzerinde ki imalat ve yapım işleri iki ay içerisinde tamamlanıp, halı saha gençlerin hizmetine sunulacak.

Yeşilyurt’un tüm bölgelerinde yatırımları yakından takip ederek çalışmaların zamanında tamamlanmasına büyük önem veren Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, inşaat alanını ziyaret eden Milletvekili Bülent Tüfenkci ile beraberindeki heyete projenin teknik detayları hakkında bilgiler paylaştı.

Çilesiz Mahalle Muhtarı Veysel Özfındık, Çilesiz mahallesindeki alt ve üst yapı yatırımlarının yanı sıra yapımı devam eden Semt Pazarı ve Yaşam Merkezi projesi, Çilesiz Spor Tesisleri ve diğer hizmetlerden dolayı Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar’a teşekkürlerini sundu.

Yeşilyurt Belediyesinin yatırımlarının dur durak bilmeden devam ettiğini söyleyen AKPYeşilyurt İlçe Başkanı Muhammed Emin Yalçınkaya, “ Belediyemizin yaptığı hizmetler neticesinde bölgemizdeki yeşil alanlar ve spor alanlarımızın sayısı hızla artmaktadır. Tamamlanan yatırımların yanı sıra şu anda yapımları süren ve bölgeye değer katacak çok güzel yatırım alanlarına kavuşmuş olacağız.Çilesiz mahallemizde yılın her mevsiminde kullanılabilecek halı sahamızın yapımı da sürmektedir.Bu güzel yatırımın bölgemize ve mahallemize hayırlı olmasını temenni ediyorum. Belediye Başkanımız ve ekiplerine hizmetlerinden dolayı teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

‘Gençlik ve Spor Yılı’ olarak ilan ettikleri 2021 yılı içerisinde yatırımlara devam ettiklerini ifade eden Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, “İlçemizin 30 farklı noktasında spor tesislerimizin yapımı tüm hızıyla sürmektedir. Futboldan basketbola, voleyboldan yüzmeye, bocceden tenise, güreşten halı sahaya kadar farklı spor branşlarının temiz, düzenli ve modern alanlarda yapılmasına imkan tanımak adına çok önemli yatırımları inşallah Yeşilyurt’lu hemşehrilerimizle buluşturacağız. Yeşilyurt’umuzun dört bir tarafını teknik alt yapısıyla, iç ve dış mimarisiyle, hizmet alanlarıyla idari alanları ve çevre düzenlemeleriyle modern ve güçlü spor yatırımlarla donatmak adına var gücümüzle çalışıyoruz.Yürüyüş ve bisiklet yollarımızla daha nezih ve güzel bir görüntüye ulaştıracağımız spor tesislerimiz sayesinde gençlerimize verdiğimiz sözleri yerine getirmiş olacağız. Bu yatırımlar kapsamında şu anda yapımı devam eden Çilesiz Mahallesi Kapalı Halı Saha projemiz içinde çalışmalarımıza hız verdik.25’e 45 ölçülerinde sentetik yüzeyli güzel bir sahayı gençlerimizin hizmetine açacağız. Soyunma odaları ve kafeteryanın da olduğu modern bir binayıda tesislerimizin yan tarafına inşa edip bu bölgeye güzel bir tesis kazandırmış olacağız. Halı Sahamızın yan tarafından geçen Horata Deresi etrafındaki parklarımız, sosyal donatılarımız, aydınlatmaları ve yeşil alanlarımızla birlikte bu güzergahı daha nezih ve güzel bir görüntüye ulaştırmış olacağız. Bu bölgede yapımı devam eden üç adet parkımızla birlikte Yeşilyurt’ta hizmete sunduğumuz park sayısını 212’ye çıkartacağız. Altınparkımız ve Mıhlıdut caddemizdeki yeşil alanlardaki çalışmalarımızı tamamladık,Tecde’deki Horata deresinin üst tarafındaki çalışmaların yanı sıra bölgedeki diğer yeşillendirme çalışmalarımızı bu yıl içerisinde tamamlayarak  Hilal Park projesindeki yatırımları da bitirmiş olacağız. Fen İşleri, Park ve Bahçeler ile diğer ilgili birimlerimiz sahada koordineli ve aktif bir şekilde çalışarak hemşehrilerimize verdiğimiz sözleri yerine getirmek için gece gündüz demeden çalışıyorlar. Çilesiz Kapalı Halı Sahamızda şimdiden mahalle halkımıza ve gençlerimize hayırlı olsun.” şeklinde konuştu.

Çilesiz’in Yeşilyurt’un hızla gelişen bölgelerinden olduğunu söyleyen Milletvekili Bülent Tüfenkci ise, “ Son dönemlerdeki yatırımlarla Yeşilyurt’umuzun değişen bölgelerinin başında gelen Çilesiz mahallemiz, Yeşilyurt Belediyemizin yaptığı yeni parklar, yeşil alanlar ve spor tesisleriyle daha güzel bir görüntüye kavuşuyor.  Yeşilyurt’ta semt sahalarının artması hepimizi sevindirmektedir. İlçemizde şu anda devam eden parklarla birlikte bu sayının 212’e çıkacak olması Yeşilyurt’umuzun her noktasının daha ferah ve güzel bir görüntüye kavuşmasına neden olacaktır.Tabii ki sadece bu bölgelerde değil bu tür güçlü ve kalıcı yatırımlar kırsal bölgelerimizde de yapılmaktadır, Salkonak mahallesine kazandırılacak olan yeni spor tesisinin ihaleside yapıldı, yakında yapım işleri başlayacak.Sadece merkezde değil tüm yaşam alanlarında bu tür yatırımların sayısının artması Yeşilyurt’un topyekün gelişmesini sağlayacaktır.Gençlerimizin sosyal ve sportif yönden kendilerini geliştirmeleri için bu tür tesislerin büyük önemi vardır.Spor Tesislerinin yeşil alanlarla bütünleştirilerek hizmete sunulacak olması da, bu tür yatırımların kent estetiğine vereceği katkıyı da doğal olarak artıracaktır.Çilesiz Halı Sahanın bulunduğu bölgeden geçen Horata Deresi ve etrafındaki oluşturulan parklar, yeşil alanlar, sosyal, sportif mekanlar, mesire alanları, yürüyüş ve bisiklet alanları da Malatya’nın geçmişe gelecek arasında bir nevi köprü oluşturmaktadır. Malatya2da yeşil alanların korunması, kişi başına düşen yeşil alan miktarının artırılması yönündeki gayretlere bu tür yatırımlar ve projelerle ciddi şekilde destek sağlanmış oluyor. Yeşilyurt’un yeşil kimliğinin korunması, geliştirilmesi ve geleceğe taşınması açısından yürütülen bu tür projeleri destekliyoruz. Yeşilyurt’ta sayısı hızla artan spor yatırımlarına desteklerini esirgemeyen Gençlik ve Spor Bakanlığımız ile Spor Toto Teşkilatımıza da ayrıca teşekkürlerimi sunuyorum. Yeşilyurt’taki bu tür güzel ve kalıcı yatırımlarda emeği geçen başta Belediye Başkanımız olmak üzere destek sunan herkese teşekkürlerimi sunuyorum.” diye konuştu.

Bülten

cinar

UYARI: Sitemizde çoğunlukla muhabir arkadaşlarımızın imzalarıyla ya da mensubu oldukları basın kuruluşları kaynak belirtilerek yayınlanan üstteki haber benzeri araştırmalar, haberler, röportajlar, maalesef “emek hırsızı” –özellikle de biri sürekli olmak üzere- sözde bazı internet yayıncıları tarafından, ya aynen ya da küçük bazı değişiklikler yapılarak, kendi özel araştırmaları ya da haberleriymiş gibi kendi yayın organlarında yayınlanabilmektedir. Haber kaynağıyla ya da araştırmasıyla, istihbaratıyla uzaktan yakından ilgisi olmayan, sadece gerçek gazetecilerin ‘kamuoyunun bilgisine sunulmuş’ emeğinin üzerine ‘çöküp’, gazetecilik- habercilik yaptıklarını zanneden ve böylece kamuoyunu da aldatanların bulunduğuna bir kez daha dikkat çekerken, söz konusu unsurları da ‘gerçek gazetecilerin emeğini çalmamaları’ konusunda uyarıyoruz.

Kaynak Bülten
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.
Subscribe
Bildir
guest
1 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
M.Saim

Yapılan hizmetler güzel Ancak yeterlimi ona bakmak gerekir.Bakınız ,Büyükşehir olmuş Malatya’mız da sadece ve sadece üst ligde temsilcimiz Malatyaspor’umuz var bunu dışında basketbol,hentbol,veleybolgibi üst liglerde temsilcileri Yok.Yine Malatya’mızı milli düzeyde ve özellikle olimpiyatlarda temsil edecek atletizim,güreş,eskirim,boks, okçuluk vb. gibi amatör branşlarda temsil edecek sporcularımız Yok.Şayet belediyelerimiz spora hizmet ediyoruz diyebiliyorsalar bahsetmiş olduğum konularda organizasyonlarını,planlamalarını,tesisleşmelerini ve eğitim yönünde gayretlerinin önemli olduğunu düşünmekteyim.

  • Spor Toto Süper Lig
  • Tff 1 Lig
Takımlar O G B M A Y Av P
Beşiktaş 40 26 6 8 89 44 45 84
Galatasaray 40 26 6 8 80 36 44 84
Fenerbahçe 40 25 7 8 72 41 31 82
Trabzonspor 40 19 14 7 50 37 13 71
Sivasspor 40 16 17 7 54 43 11 65
Hatayspor 40 17 10 13 62 53 9 61
Alanyaspor 40 17 9 14 58 45 13 60
Fatih Karagümrük 40 16 12 12 64 52 12 60
Gaziantep FK 40 15 13 12 59 51 8 58
Göztepe 40 13 12 15 59 59 0 51
Konyaspor 40 12 14 14 49 48 1 50
Başakşehir FK 40 12 12 16 43 55 -12 48
Çaykur Rizespor 40 12 12 16 53 69 -16 48
Kasımpaşa 40 12 10 18 47 57 -10 46
Yeni Malatyaspor 40 10 15 15 49 53 -4 45
Antalyaspor 40 9 17 14 41 55 -14 44
Kayserispor 40 9 14 17 35 52 -17 41
BB Erzurumspor 40 10 10 20 44 68 -24 40
MKE Ankaragücü 40 10 8 22 46 65 -19 38
Gençlerbirliği 40 10 8 22 44 76 -32 38
Denizlispor 40 6 10 24 38 77 -39 28

Malatyahaber.com © Copyright Tüm Hakları Saklıdır

MalatyaHaber.com'da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır. Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı MalatyaHaber sorumlu tutulamaz...