Yükleniyor...
Yukleniyor

Yükleniyor

‘Oğlunu Belediyeye Yerleştirmenin Diyetini Ödedi’

Gündem

02-06-2021 tarihinde yayınlandı.

‘Oğlunu Belediyeye Yerleştirmenin Diyetini Ödedi’

Bu haberi arkadaşlarınla hemen paylaş!

İNÖNÜ’YÜ ELEŞTİREN AKP’Lİ ÜYEYE ‘DİYET’ TEPKİSİ.. YEĞEN, ENİŞTE VE İŞ ORTAĞI İDDİASI.. Yeşilyurt Belediye Meclisi’nin toplantısına, belediyeye ‘insan kaçakçılığı’ suçlaması yöneltilmesine neden olan, belediye aracılığıyla yurt dışına gri pasaportla gönderilen 45 kişiden 43’ünün geri dönmemesiyle ilgili geçtiğimiz ay AKP’li meclis üyesi Ramazan Yakıcı’nın yaptığı, İsmet İnönü dönemine yönelik suçlamalar içeren ‘AKP savunması’na karşı, CHP’li Günnur Tabel’in yaptığı konuşma ve yönelttiği sorular damgasını vurdu. CHP’li Tabel, Mayıs toplantısında, İnönü’yü de kattığı ‘anlamsız’ konuşmasıyla tepki toplayan Yakıcı’ya, oğlunu belediyede işe yerleştirmenin diyetini ödediği eleştirisini yöneltirken, Haziran toplantısına katılmayan Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar’a da sorular yöneltti.

ÇINAR YOK, TANRIVERDİ BAŞKAN VEKİLİ..
Yeşilyurt Belediye Meclisi’nin, Gedik Kültür Merkezi salonundaki Haziran ayı toplantısına Belediye Başkanı Mehmet Çınar katılmazken, meclisi aynı zamanda AKP Yeşilyurt İlçe Kadın Kolları Başkanı olan, meclis başkan vekili Esin Tanrıverdi yönetti.

Mazeretli oldukları için toplantıya katılamayan Meclis Üyelerinin dilekçeleri okunup kabul edildikten sonra gündemdeki maddeler görüşüldü. Özal (Cihadiye) mahallesinde bulunan Rezerv Yapı alanı içerisinde mülkiyeti Yeşilyurt Belediyesine olan taşınmazların satışına yönelik Kentsel Dönüşüm Müdürlüğünün teklifi Plan ve Bütçe Komisyonuna havale edilirken, Çilesiz Mahallesi 5405 ada 2 nolu parsel üzerinde ki Sağlık Ocağı Kamu Ortaklı Payı alanının Yeşilyurt Belediyesine hibe edilerek inşaat yoğunluğunun 5400 ada 7 nolu parselde kullanılması yönünde hazırlatılan imar plan tadilatı ile Yaka-Samanköy Mahallesi 1/100 ölçekli Revizyon Uygulama İmar Planına yapılan itirazlar İmar Komisyonu raporu doğrultusunda reddedildi.
Gündemdeki dört maddenin ertelenmesine, bir maddenin de İmar Komisyonuna havale edilmesine karar verildi.

“OĞLUNU BELEDİYEDE İŞE YERLEŞTİRMENİN DİYETİ..”
ramazanyakiciToplantıda CHP Grubu adına söz alan CHP’li Günnur Tabel, toplantıya gelmeyen Belediye Başkanı Çınar’a yeni sorular yöneltirken, geçen toplantıda ‘insan kaçakçılığı’ suçlamalarına yolaçan gri pasaport skandalı ile ilgili AKP Grubu adına konuşurken, İsmet İnönü dönemini gündeme getirerek eleştirilerde bulunan Ramazan Yakıcı’ya da (yandaki fotoğrafta), “oğlunun belediyede işe yerleştirilmesinin diyetini ödediği” eleştirisini yaptı.

Tabel, şunları söyledi:

“Evrensel belediyecilik anlayışında seçilmiş başkan ve meclis üyelerinin siyasal kimliklerini bir kenara bırakarak, seçildikleri bölgenin gerek altyapı sorunlarını, gerek ulaşım, sağlık veya imar ile ilişkili sorunlarını, yani kısacası her türlü akla gelen hizmeti sosyal bir anlayışla yapmaları gerekir.

Bizler muhalefet meclis üyeleri olarak ilk günden beri bu anlayışla çalıştık ve çalışmaya gayret ediyoruz. Aslında sizlerin anlamadığı konu, biz sizleri bu şekilde bir belediyecilik yapmadığınız için eleştiriyoruz. Yoksa sizin iddia ettiğiniz gibi; kıskançlıktan ya da siyasi görüş farklılıklarımızdan dolayı eleştirmiyoruz.

Keşke;
1. Sizler bu evrensel belediyecilik anlayışı ile hizmetler yapsaydınız,
2. Sizler gri pasaportlar vererek resmi insan kaçakçılığına vesile olmasaydınız, hadi vesile oldunuz bunu başta biz meclis üyeleriyle, sonra Yeşilyurt seçmeniyle ve tüm kamuoyu ile açık yüreklilikle paylaşarak en azından bir özür dileyerek, sorularımıza cevap verseydiniz,
3. Belediye meclis üyeniz oğlunu belediyede işe yerleştirmenin diyetini geçtiğimiz ayki meclis toplantısında 70 yıl öncelere kadar gidip, partimizi, 2. Cumhurbaşkanımız İsmet İnönü’yü hararetle eleştirerek ödemeseydi,
4. Sizler sahte değil de gerçekten UNESCO’dan ödül alsaydınız ve birlikte kutlasaydık,
5. Sizler yeğeniniz yetmiyormuş gibi büro ortağınızı da İŞGEM’e atamasaydınız,
6. Sizler millet kıraathanesinin kitap ihalesini eniştenize vermeseydiniz,
7. Sizler lüks konutlar yapıp, partinizin siyasetçilerine, bürokratlara maliyetinin bile altında satacağınıza ihtiyacı olan binlerce Yeşilyurtluya sosyal konutlar yapsaydınız,
8. Sizler bütün bunları yaparken bunları gündeme getiren bizleri ve saygıdeğer genel başkan yardımcımızı kıskançlıkla ve sizleri kamuoyuna rezil etmekle suçlamasaydınız,
9. İhtisas ve çalışma komisyonlarının sayısını azaltıp bizleri komisyonlardan dışlamasaydınız,
Biz de Yeşilyurt’umuz için sizlerle beraber çalışmaya devam ederdik,

günnurtabel1Daha önce de dile getirdik, ancak biz sordukça sizler her nedense dut yemiş bülbüle dönüyorsunuz,

Tekrar soruyoruz;

1. Yeşilyurt Belediyesi ile Malatya Kişisel Gelişim Derneği işbirliğinde 45 kişinin gidip 2 kişinin geri dönmesinin dışında ayrı bir heyetin daha gönderildiği doğru mudur? İkinci yurt dışı heyetinde kaç kişi gönderilmiş, kaç kişi geri dönmüştür?
2. Şubat ayından beri İçişleri Bakanlığı müfettişleri tarafından soruşturma yürütüldüğü belirtiliyor. Bu zamana kadar hangi gelişmeler yaşanmıştır? Belediye meclisini bu konuyla ilgili bilgilendirmeyecek misiniz?
3. Soruşturma kapsamında hangi personellerle ilgili hangi tasarrufta bulunuldu? Görevden alınan Belediye Başkan Yardımcısı ile ilgili disiplin soruşturması yapılmış mıdır? Bu kişiyle ilgili meclise bilgi vermeyi düşünüyor musunuz?
4. Tüm dünyayı sarsan gri pasaport skandalıyla ilgili belediyeden sadece 1 kişi mi günah keçisi ilan edilmiştir? Yurt dışına kaçırılan kişilerin derneğe üye yapılması başta olmak üzere belediye başkan yardımcısına yardım eden kişiler belirlenmiş midir? Bu kişilerle ilgili belediye tarafından nasıl bir işlem yapılmıştır?
5. AKP Grubu olarak bu konunun konuşulmayarak, tartışılmayarak, meclis gündemine alınmayarak, sorularımıza cevap verilmeyerek konunun üzerinin örtülmesi mi hedeflenmektedir?”

YAKICI’NIN ALAY KONUSU OLAN KONUŞMASI..
Yeşilyurt Belediye Meclisi’nin Nisan ayı toplantısında, CHP’nin belediyenin alet edildiği ‘insan kaçakçılığı’ ile ilgili suçlamalarına yanıt için AKP Meclis Grup Başkan Vekili Ramazan Yakıcı söz almıştı.

CHP analizi yapacağını iddia ederek sözlerine başlayan Ramazan Yakıcı, şöyle konuşmuştu:

“Elbette CHP muhalefet partisidir. Takip edeceği, eleştireceği bir durum varsa bunu eleştirebilirler bu en doğal haklarıdır. Ama bizim için başlangıçta şer gibi görünse de bu olay hayra vesile oldu. En azından 30-40 yıldır uygulanan sistem, yeniden gözden geçirildi. Diğer kısımları da başkanımız arz etti. Olay yargıya intikal etti. Ben CHP’nin bu eleştirileri yaparken girdiği bu psikolojiyi anlamaya çalışıyorum. Yani onlarca belediyede yaşanan bir olay var. Ama bir tek Yeşilyurt Belediyesi, muhalefet milletvekili olsa bile Malatya Milletvekili Türkiye’nin gündemine bu kadar şık olamayan bir şekilde getirilmesini doğrusu ben bunu psikolojisine bağlıyorum. CHP’nin geçmişine baktığımız zaman Atatürk dönemini bir kenara bırakıyorum. Savaş sonrası ve dünya buhranının yaşandığı bir dönem. O yüzden o döneme zerre kadar sözümüz yok. Ama İnönü dönemine baktığımız zaman gerçekten Cengiz Aytmatov’un romanında çocukluk dönemini geleceğin tohumu olarak nitelendiriyor. Bence CHP’nin ilk dönemi bebeklik, İnönü dönemine çocukluk dönemi diyelim. Bence CHP’nin bu karakteri İnönü döneminde oluşmuştur. Nedir İnönü dönemi, Cumhuriyet rejimi adı altından istibdat dönemi, karneyi, yoksulluğu da bir kenara bırakalım. O günkü CHP’nin demokrasi ve cumhuriyet hakkındaki icraatlarına bakalım. CHP hiçbir zaman halkçı olmamıştır. Adında halk kelimesi olmasına rağmen hiçbir zaman halka ve cumhura güvenmemiştir. CHP partili cumhurbaşkanı olur mu olmaz mı diyor ama o önemde bırakın partili Cumhurbaşkanını partili devlete dönüştürmüş ülkeyi”.

Yeşilyurt Belediye Meclisi’nin AKP Grup Başkanvekili Ramazan Yakıcı hızını alamayıp daha sonra şöyle devam etmişti:

“Parti müfettişlerinin raporlarını okuyorum. Kocaeli delegesi 7. Kurultayda söz alıyor, CHP’nin hiçbir zaman kitle partisine kavuşmadığını söyleyerek sözlerine şöyle devam ediyor: CHP diye bir zümre vardı. Fakat hiçbir şeye karışmazdı. Atatürk ve İnönü ne dilerse o olurdu. Esasen CHP isteseydi de işlere karışamazdı. Çünkü ismi var cismi yoktu”.

Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar da, kendisi ve hakkındaki suçlamalarla uzaktan yakından ilgisi bulunmayan sözlerle savunma yapmaya kalkışan Ramazan Yakıcı’nın sözlerini onayladığını söylemişti.

Yakıcı’nın, kamuoyuna da yansıyan sözde savunma konuşması alay konusu olmuştu.

malatyahaber.com- Bülten

meclishaziran2021 yesilyurt1

UYARI: Sitemizde çoğunlukla muhabir arkadaşlarımızın imzalarıyla ya da mensubu oldukları basın kuruluşları kaynak belirtilerek yayınlanan üstteki haber benzeri araştırmalar, haberler, röportajlar, maalesef “emek hırsızı” –özellikle de biri sürekli olmak üzere- sözde bazı internet yayıncıları tarafından, ya aynen ya da küçük bazı değişiklikler yapılarak, kendi özel araştırmaları ya da haberleriymiş gibi kendi yayın organlarında yayınlanabilmektedir. Haber kaynağıyla ya da araştırmasıyla, istihbaratıyla uzaktan yakından ilgisi olmayan, sadece gerçek gazetecilerin ‘kamuoyunun bilgisine sunulmuş’ emeğinin üzerine ‘çöküp’, gazetecilik- habercilik yaptıklarını zanneden ve böylece kamuoyunu da aldatanların bulunduğuna bir kez daha dikkat çekerken, söz konusu unsurları da ‘gerçek gazetecilerin emeğini çalmamaları’ konusunda uyarıyoruz.

Kaynak malatyahaber.com- Bülten
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.
Subscribe
Bildir
guest
30 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Metehan

Bu işe yerleşenlerde kesin Adıyamanlıdır adamlar Yeşilyurt belediyesini Adıyamanlıların çiftliğine dönüştürdüler personellere bir bakın %85-90 Adıyamanlıdır. Nede olsa başkanın kendisi Adıyamanlı ne bekliyoruz ki.

Fehmi dayı

Oğlum adın Reşid kendin söyle kendin eşit. Derlerdi atalarımız. Ne hale geldik hesap soran sorduğuyla kalıyor yazık yazık hemde çok yazık. Diğerleri de bildiğine devam ediyor. Hesap sorulan yanlışlarda da tatmin edici bir cevap verilmiyor.

malatyalı

bu haberi birkaç gün daha yayında tutarsanız ,toplum açısından çok iyi olur.editörü ve yayıncı kuruluşu tebrik ediyorum.

Ömer

“Ben bunlara değil Erdoğana oy veriyorum” diyenler yüzünden ülke bunların arpalığı haline geldi

Duyarlı Bir Birey

Bazı şeylerin düzelmesi için ne desek ne kadar haklı olsak da adamlar bildiklerini yapiyorlar.Bu yaptıklarını kendilerine hak olarak görüyorlar umrunda mı senin çocuğun üniversite bitirmiş işsiz güçsüz.umurlarinda mi liyakatli kişiler gelsin diye.nitekim yaşadıklarımız da vasıfsız insanların biryerlere gelmesinden kaynaklanmıyor mu?Düzen bu sistem bu boşuna kendinizi yormayın.demokrasilerde sandık var bekleyin sandıkta hesabını sorun

Maalesef ki sandık başına gidince bunların hepsini de unutuyoruz .Ama ben unutmayacağım bu yapilanlari

TUNC

Malatya da Belediye kadrolarında işe girenlerin tamamını incelemek lazım, kimler kaç puanla, hangi üstün yetenekleri ile işe girmişler, kimler kimin yakını, kimin akrabası? bence Belediyelerde bir tane torpilsiz işe giren personel yok denecek kadar az. En basit işlerde bile torpille adam alıyorlar, yani KPSS’ ye boşuna çalışmayın, işe yaramıyor, KPSS’ye çalışacağınıza bir siyasi partiye girin ve bekleyin, bence daha kolay iş bulursunuz. Yeni Trend bu.

öneri

Brütüs : çamur atma,
—oğlun belediye memuru (!!!) olmaya layık mıydı? marifeti nedir?
—İşgem arpalık mıdır? yeğenin ve paydaşın ne iş görür? marifeti nedir?
— ve devamında keşke ile başlayan 9 soruya, tekrar sorulan 5 soruya cevap ver.
tısss…
Bunlar görünen yüz. Bizim bilmediğimiz acaba daha ne filim? ne halt? çeviriyorsunuz…
size oy vermeyen elime sağlık.

Faruk

Sadece kendi değil AKP il başkan yardımcısı olan ortağı da kardeşini yerleştirmişti.

koray

2 Hafta önce yaptıkları şeyler için “bunlar geçmişte kaldı, konuşmanın manası yok” diyenler M.Kemal Atatürk ve İnönü dönemini eleştiriyorlar.

Ali

Ne var bunda.
Mehmet Çınar yeğenini
Selahattin Gürkan oğlunu ve yeğenini
Osman Güder ortağını
Yerleştirmiş…
Bizim halimiz bu
Hem seçilmişler hem de atanmışlar konusunda Malatya tarihinin en kötü dönemini yaşıyor.
Yazık

MUSTAFA

İsmet İNÖNÜ ve Ramazan YAKICI aynı tabloda, dünyaya kafa tutmuş İsmet İNÖNÜ diğeri kimdi Ramazan YAKICI hadi bakalım kim kazanacak savaşı….
hey gidi dünya ne günlere kaldık
yazık çok yazık…

mustafadmrrn

Bakalım açıklama gelecek mi , oğlunu işe yerleştirmiş mi , usulen uygun mu , kişi acaba bu işe girerken hak etmiş midir ?
Türkiye’nin genel fotoğrafı da budur işte maalesef gücü olan oğlunu yeğenini işe yerleştiriyor işi ehline teslim ediniz mantığından bizci benci mantığına doğru evriliyoruz.
Belki de Yakıcı Çocuğunu işe yerleştirmenin bedelini değil de , İhsan Koca ve Ramazan Bozkurt ile olan komşuluğunun bedelini ödüyordur ne malum ?

MUSTAFA

Kim ki siyasetçi olup, ağzından din iman kelimesini eksik etmiyor ise, bu kişi inancını şahsi çıkarı için kullanıyor demektir. Bu insanlardan uzaklaşacaksın.

Talan

Talan zihniyeti akp yi ve samimi insanları bitirdi yüce değerleri yerle yeksan ettiniz

Ali

Eğer o lüks villaları usulsüz bir şekilde yandaşlarına satmada aracı olanların hakkımız en sevdiklerinden ciksin

Seçmen

Yapılan bütün konuşmaları bütün haberleri izledim ancak Yeşilyurt belediyesinin bu sorun ile karşı karşıya kaldığını gördüm ne yazık Türkiye gündemini bırakıp bir ilçe belediyenin haberi bayatladığını görüyorum bence daha iyi bir haber yapılacaksa Türkiye gündeminde bulunan ak partinin şuan ki gündemini haber yapmak ve gerçeklerini yazmak daha mantıklı dereyi geçip denize bakmak lazım neler oluyor ülkemize mafyalar bürokratlar neler yapıyor bir belediye başkanın yaptığı yanlış ya da doğru bunları eleştirme zamanı değil diye düşünüyorum 2023 seçimlerinde ne olacak ak parti seçmeni Türkiye gündemindeki haberlerlerin ne kadarını biliyor gerçek olan tek şey var ülkenin ve bayrağımızı taşıyan siyasi ve bürokratlarımız gerçekten bu ülkeye hizmet ediyorlar mı bunları arıştırmak lazım.

mehmet44

Burası yerel haber sitesi.

Nuri

Yerel bir haber sitesinde yer alan yerel bir problemi görmemezlikten gelip ,Konuyu Ülke sorunlarına getirmek,uyanıklık değil,Çaresizliktir.

Last edited 17 gün önce by Nuri
Cesur

Katılıyorum size , İnsanlar ne kadar menfatci olmuş demek oğlunu yerleştirmiş makine mühendisi mi oğlu , yorumlara göre öyle görünüyor , bilen varmı arkadaşlar ?

Nuri

Konu belediyenin yaptığı insan kaçakçılığı, beyefendi ise konuyu 80 yıl önce cehape ye getirerek zorlama ve konuyla alakası olmuyan anlamsız bir cevap konuşması yapmasıyla kendini belli etti.Meğerse oğlunu belediyeye yerleştirmiş.Parti ve Belediyeye olan diyetini ödüyor.Sizlere hakkımızı zerre kadar helal etmiyoruz.

Last edited 18 gün önce by Nuri
Can

Başkan toplantıda yok..almanya ya gitmesin?😆

Esnaf

Artık her iki partinin meclis üyelerinin bu tarz siyaset yapmalarını bırakın, duymak bile istemiyoruz.Bırakın siyaseti iş yapın iş.Bir icraatınız olsun.artık.İlçenin sorunlarına bakın.Vatandaşımıza nasıl hizmet götürebiliriz bunlara bakın.Yok şu böyle yapmış yok bu böyle demiş.Bu ne ya aylardır konuşulan konulara bakın. İnsanlar artık bu tarz gündemlerle sizleri duymak istemiyor kusura bakmayn.

Last edited 18 gün önce by Esnaf
Aykut

Yaptıkları icraat lar ortada siz icraat yapın diyorsunuz

Nuray

Esin Tanrıverdi, hem ak parti kadın kolları başkanı hem Meclis üyesi hem Baskan vekili hem de kooperatif başkanı.10 parmaginda 10 marifet.Yeşilyurt’a diğer dönem kadın Belediye Başkanı geliyor inşallah.Çalışmalarında başarılar diliyorum.Yeşilyurt’a kadın başkan yakışır.

Koltuk sevdalıları

Millet ne dertte sen ne dertte, bakıyom da meclis haberi nerde varsa aynı yorumu kopyala yapıştır yapmışsın. Sende bir koltuk taşkala sına düşmüşsün. Sana kötü bir haberim var AKP nin artık eski potansiyeli yoktur ve gittikçede düşüyor. Bu millet reis için AKP nin peşinden gitti, ama artık sizlerle bu iş çok zor.

Mesut

Ne güzel Güzel belediyeye girmiş yakında sözleşmeli personel yaparlar 10bin TL maaş güle güle harcasın nasipli adammış.

Esin Emin ÜSTÜN

Ramazan Bey, yazık bilgi yoksunu. Değerli hemşehrimiz gerçek devlet adamı İnönü hakkında kulaktan kulağa bilinçsizce anlatılanları aklında tutmuş. İsmet İnönü elbette karneye bağlayacaktı ekmeği, Ülkeyi büyük bir savaşın içine sokup Ramazan Beyın babasını babasız bıraksa daha mı iyi olurdu?.İsmet İnönü’yü dünya ulusları diplomatik zekasıyla, gerçek bir devlet adamı kimliği ile tanıyor ve takdir ediyor. Siz eleştirmeye kalksanız ne fark eder Ramazan Bey?..

malatyalı

kim ki,maneviyatı kullanarak konuşursa bilin ki yalancının hasıdır.hiç kaale almayın hemen uzaklaşın.inancı kendine kalkan yaparak dolaşan zavallının tekidir.hiç yüz vermeyin..

Pırasa

Binlerce boş gezen Makina Mühendisi varken oğlunu gerçekten yerleştirmiş ise benden yana hakkım haram zehir olsun. Hak yiyerek bir yere gelmiş maaş alıyorsa o para ebediyen haram diye öğrettiler bize zamanında…

MUSTAFA

Kendi çocukları için haram değil.
Konu kendi çıkarları olunca her şey helal.
İşte böyle insanları kandırıyorlar.
Sen oy ver, kendi zenginlerine lüks konut yapsın, kendi akrabalarını belediye de işe yerleştirsin.
Sonra miting meydanlarında dinden, imandan bahsetsin.
Hep aynı hikaye.

  • Spor Toto Süper Lig
  • Tff 1 Lig
Takımlar O G B M A Y Av P
Beşiktaş 40 26 6 8 89 44 45 84
Galatasaray 40 26 6 8 80 36 44 84
Fenerbahçe 40 25 7 8 72 41 31 82
Trabzonspor 40 19 14 7 50 37 13 71
Sivasspor 40 16 17 7 54 43 11 65
Hatayspor 40 17 10 13 62 53 9 61
Alanyaspor 40 17 9 14 58 45 13 60
Fatih Karagümrük 40 16 12 12 64 52 12 60
Gaziantep FK 40 15 13 12 59 51 8 58
Göztepe 40 13 12 15 59 59 0 51
Konyaspor 40 12 14 14 49 48 1 50
Başakşehir FK 40 12 12 16 43 55 -12 48
Çaykur Rizespor 40 12 12 16 53 69 -16 48
Kasımpaşa 40 12 10 18 47 57 -10 46
Yeni Malatyaspor 40 10 15 15 49 53 -4 45
Antalyaspor 40 9 17 14 41 55 -14 44
Kayserispor 40 9 14 17 35 52 -17 41
BB Erzurumspor 40 10 10 20 44 68 -24 40
MKE Ankaragücü 40 10 8 22 46 65 -19 38
Gençlerbirliği 40 10 8 22 44 76 -32 38
Denizlispor 40 6 10 24 38 77 -39 28

Malatyahaber.com © Copyright Tüm Hakları Saklıdır

MalatyaHaber.com'da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır. Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı MalatyaHaber sorumlu tutulamaz...