Yükleniyor...
Yukleniyor

Yükleniyor

Prof. Dr. Otlu ve Ekberi Koronadan Vefat Ettiler

Gündem

14-11-2020 tarihinde yayınlandı.

Prof. Dr. Otlu ve Ekberi Koronadan Vefat Ettiler

Bu haberi arkadaşlarınla hemen paylaş!

İnönü Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof.Dr. Fikret Otlu ile ‘Ekberi’ mahlasıyla tanınan Arguvanlı Şair- Halk Ozanı Ali Ekber Gülbaş, koronadan vefat ettler.

PROF.DR. OTLU..

İnönü Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Fikret Otlu (61) koronavirüs nedeniyle tedavi gördüğü Turgut Özal Tıp Merkezi’nde hayatını kaybetti.

Bir haftadır yoğun bakımda tedavi gören Prof. Dr. Fikret Otlu 1987 yılında İnönü Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü’nde akademik görevine başlamış, 2013 yılında profesör olmuştu. 33 yıldır İnönü Üniversitesi’nde görev yapan Prof. Dr. Otlu, bir süre dekan yardımcılığı görevini de sürdürmüştü.

Evli ve 2 çocuk babası olan Prof. Dr. Fikret Otlu, Hekimhan İlçesi Güzelyurt Karamahmut Mahallesi’ndeki (köyündeki) mezarlığa defnedildi.

EKBERİ DE VEFAT ETTİ..

Bu arada Arguvan İlçesi doğumlu ünlü Şair Aşık Ali Ekber Gülbaş, korona virüs nedeniyle vefat etti.

Bir süre önce korona virüse yakalanan ve tedavi altına alınan, ‘Ekberi’ mahlasıyla da tanınan 80 yaşındaki Ünlü Şair Aşık Ali Ekber Gülbaş’ın, İstanbul’da yakalandığı virüse yenik düşerek hayatını kaybetmesi nedeniyle doğduğu yer Arguvan ilçesine bağlı Çavuş Mahallesinde Pazar günü defnedilecek.

malatyahaber.com

FOTO: Prof.Dr. Fikret Otlu

Prof. Dr. Fikret Otlu

FOTO: Ali Ekber Gülbaş (Ekberi)

ekberi

UYARI: Sitemizde çoğunlukla muhabir arkadaşlarımızın imzalarıyla ya da mensubu oldukları basın kuruluşları kaynak belirtilerek yayınlanan üstteki haber benzeri araştırmalar, haberler, röportajlar, maalesef “emek hırsızı” –özellikle de biri sürekli olmak üzere- sözde bazı internet yayıncıları tarafından, ya aynen ya da küçük bazı değişiklikler yapılarak, kendi özel araştırmaları ya da haberleriymiş gibi kendi yayın organlarında yayınlanabilmektedir. Haber kaynağıyla ya da araştırmasıyla, istihbaratıyla uzaktan yakından ilgisi olmayan, sadece gerçek gazetecilerin ‘kamuoyunun bilgisine sunulmuş’ emeğinin üzerine ‘çöküp’, gazetecilik- habercilik yaptıklarını zanneden ve böylece kamuoyunu da aldatanların bulunduğuna bir kez daha dikkat çekerken, söz konusu unsurları da ‘gerçek gazetecilerin emeğini çalmamaları’ konusunda uyarıyoruz.

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.
Subscribe
Bildir
guest
31 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Mustafa Talas

Kendisini tanımıyor olmamıza rağmen arkasında sayısız yüreğe dokunur türkü bırakan EKBERİ için de Allah’tan rahmet diliyorum. Bazı Türkülerde adını duyardık. Kendisi memleketimiz için kaybedilmiş bir değer olma özelliğine sahiptir. Ruhu şad mekanı uçmağ olsun

Mustafa Talas

Ölenlerin arkasından methiyeler dizmek modadır ya. Bu bazı güzel insanların ölümü için geçerli değildir. Fikret Otlu Hoca İnönü Üniversitesi’nde duruşu da belli olan ve hiç kimseyi de boş beleş hususlar için kırmayan yapıda bir akademisyen idi. Ruhu şad mekanı uçmağ olsun. Kendisi arkasında hayırla yad edilen ender insanlardan olmayı bilerek göçüp gitti bu dünyadan

AHMET

Allah rahmet eylesin fikret hocamıza, temiz, düzgün, naif, ahlaklı, kişilikli bir insandı. Biz razıyız rabbimde fikret hocamızdan razı olsun, cenetinde cemalini görmeyi nasip eylesin.

Mehmet Fırat

Hocam mekânın cennet olsun. Ticaret Lisesinde hocamdı

Niyazi Doğan

Fikret Otlu hocamız, iyi bir akademisyen ve iyi bir insandı. İİBF’de, öğrencilerine değer veren, öğrencisini önceleyen bir yapısı vardı. İİBF’deki birçok makam – mevki peşindeki öğretim elemanının aksine, o hiçbir zaman bir makama, bir yönetim pozisyonuna gelmek için özel bir çaba harcamadı. Fikret Hocamız, bilim insanının asıl uğraşının, bilimsel üretim, araştırma ve nitelikli öğrenci yetiştirme olduğu anlayışı ile çalıştı; çaba harcadı. Bilim insanı duruşuna sahipti; hiç kimsenin önünde eğilip bükülerek, ceketini ilikleyerek mevki – makam talep etmedi; müdanasız yaşadı. Akademiyi saran, İnönü İİBF’de daha da yoğun yaşanan iktidara yanaşarak bir yerlere gelmek şeklindeki hastalığa tutulmayan, sadece kendi akademik ve insani emeği ile yükselen, yani nesli tükenmeye yüz tutan değerli hocalarımızdan biriydi. Allah rahmet eylesin… Mekânı cennet olsun. Ailesine sabır diliyorum.

Nazli

O kadar çok üzgünüm ki.Bu haberi aldığımda derinden sarıldım kahroldum. Ben hayatımda bu kadar babacan bir insan tanımadım.Hem hemşerim hem üniversiteden hocam hem de bana yol gösteren değerli insan. Benim canım hocam.Mekanın cennet olsun dualarım her zaman seninle.

Vehbi pekcan

Rabbim mekanını cennet eylesin geride kalanlara rabbim sabır versin

U.G.Doğan

Değerli hocamız ve kıymetli hemşerim Prof.Dr Fikret Otlu’nun ülkemizi saran salgın sebebiyle vefatından dolayı kendisine Cenab-ı Allah’tan rahmet, acılı ailesine başsağlığı dilerim.

Çetin doğan

Allah rahmet etsin.ailesine başsağlığı ve sabırlar dilerim.

Ali Kaya

Bir seyahatim esnasında tanışıp, “üniversiteler ve rektör seçimleri” konusunda şikayetlerimi sabırla dinleyip fikir birliği olduğumm sevgiliFikret hocama Allahtan rahmet ve kederli ailesine sabır diliyorum. Hiç tanışma şerefine mazhar olmamakla birlikte gönlümüzün teli ve deli tarafını türküleştiren “Deli gönül hangi dala konarsın? Senin tutunacak dalın mı kaldı?” dizeleri gibi bir çok türkünün aşık üstadı Arguvanlı sevgili Ali Ekber Beye rahmet, yakınlarına sabır dilerken . Bu ikinci vefat haberinin “ayrı başlıık ve linkle” malatyahaber.com’ da olmasını dilerdim. Çünkü deyip en az 50 sayfa yazmam gerekir de ondan. Ali Ekber ustanın vefat haberi verilirken etraflı bilgilerle donatılarak, editöryal açıdan, beklentilere malzeme verilebilirdi. Ya da bu durumn benim beklentim. Neyse.. Bu virüs ve beraberinde kanıksama durumumuz öyle hazin ki, toplumsal ve kudsi gördüğümüz bir çok değerler ezber pratiģimizi öldürüyor. Kanımca bu süreçte çok ders almamız gerekiyor

MUSTAFA

Ali bey, eleştirinize bende katılıyorum. Bu kadar önemli kişileri tek başlıkta haber olarak vermek o insanları küçültmez ancak, okuyucuların bu önemli şahsiyetleri daha iyi tanımalarına olumsuz etki eder.
Her biri kendi konusunda bu kadar önemli kişileri tek başlarına bir haber bile yetersiz kalır.
Bu nedenle malatyahaberi eleştiriyorum.
Malatya için bu kadar önemli şahsiyetlerin biyografi ve eserleri daha detaylı verilebilirdi.

Türkiye sevdalısı

Bugün covitten vefaat sayısı 92 olarak açıklandı ölüm raporlarina bulaşıcı hastalık yazıliyor covitten ölümleri azaltmış oluyoruz istanbul mezarlıklar müdürlüğü bugün sadece bulaşıcı hastalıktan İstanbul’da defnedilenlerin sayısını 164 olarak açıklamış değerli Malatyalılar lütfen işi ciddiye alalım biz tedbirleri alalım yani maskemizi takalım insanlarla mesafeye dikkat edelim zorunlu olmadıkça çarşıya pazara cikmayalim hijyene önem verelim ondan sonrada Allah’a tevekkül edelim bakiniz hz.omer bir köye gider köye yaklaştığında orda veba salgını olduğunu öğrenir o köye giriş çıkışı yasaklar kendiside geri döner arkadaşları ya Ömer Allah’ın kaderindenmi kaçıyor sun derler Hz Ömer evet Allah’ın bir kaderinden diğer kaderine kaçıyorum der.

Abuzer Orhan

‘ünver çalıştığım yıllarda tanışıyordum ağır vakarlı beyefendi ıyi bir akademisyen abimizdi rabbim rahmet eylesin ailesine sabir dilerim

Mehmet can

Allah rahmet eylesin fikret hoca iyi insandı süper bi hocaydı

Nuh Boyraz

Üzerimizde ve meslek camiamıza büyük emeği olan odamızın üyesi Tesmer şubemizin eğitmeni Değerli hocam sayın Prof.Dr.Fikret Otlu’yu kaybetmenin derin üzüntüsü içindeyiz. Bu gün definde ablasının ağıdında dediği gibi “selvi boylum güzel huylum” gerçektende naif bir insandı. Kimseyi kırmamıştır.Allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun inşallah. Tüm sevenlerine sabır ve başsağlığı diliyorum. Allah’tan Covid illetinin biran önce insanlığın üzerinden defetmesini diliyorum.

Malatya sevdalısı

İtalya Fransa İngiltere Almanya ile nüfuslarımiz birbirine yakın o ülkelerde günlük hasta sayıları 25 bin ile 40 bin arası bizde ise günlük vaka 2 ile 3 bin arasında bu iletişim çağında şimdi ben 2ile 3 bine nasıl inanayım lütfen gerçeklere dönelim.hocamiza Allah’tan rahmet diliyorum mekanı cennet olsun diyorum.

Ayhan Özaydın

Saygı değer Fikret Hocam ışıklar içinde uyu, mekanın cennet olsun inşallah. Bütün yakınlarına sabırlar dilerim, hepsinin başı sağ olsun.

Şemspare

Çok üzüldüm 🙁 20 yıl kadar önce İnönü İİBF’ de öğrencisiydim, çok sakin,beyefendi bir insandı,mekanın cennet olsun hocam?

Rıza Aktaş

Allah rahmet eylesin güler yüzlü bir insandı

Malatyalı

Biz bu işi ciddiye almıyoruz bir yerde olayın ciddiyetini anlatıyorum ordaki insanlar bana bakanimiz her gün açıklıyor Türkiye geneli hasta sayısı bin iki bin civarında bu işi abartmayin virüsle mücadelede dünyada ilk siralardayiz amacınız hükümeti başarısız göstermek diyor çıkın işin içinden nasıl çıkarsanız haklısınız diyorum biraz daha ileri gitsem başka suçlamalar getirecek diyorum.

Hikmet Geçkil

Fakültelerimizin farklı olması sebebiyle, Fikret Hoca’yı sadece arasıra kampüs etrafını saran yolda yürüyüşte görür, hoş beş ederdik. Çok nazik ve kibar bir arkadaştı. Gayet de sağlıklı görünüyordu. Arkadaşımızın vefatı, bu lanet virüsün ne kadar tehlikeli ve ciddiye alınması gerektiğini gösteriyor… Allah rahmet eylesin ve mekânı cennet olsun. Ailesinin başı sağolsun.

TUNCAY

Öğrencisiydim, çok değerli bir hocamızdı, Allah rahmet eylesin, mekanı cennet olsun inşallah, ailesine Allah sabır versin.

Levent Barış

1999-2003 yılları arası öğrencisiydim. Çok iyi bir insandı, Allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun.

Bilal

Güzel insandı. Rabbim mekanını da güzel eylesin

Bayram Murat Asma

Degerli Hocamızın vefatına çok üzüldüm. Mekanı cennet olsun. Allah yakınlarına sabır versin..

murat

Hocam mekanınız cennet olsun. Biz sizden razıyız Rabbimde razı olsun inşallah

Ddt

Allah rahmet eylesin.. mekani cennet olsun… Cok degerli bir hocamizdi, Allah ailesine sabırlar versin

M.Bahadır ALTAŞ

Allah rahmet eylesin.Mekanı cennet olsun inşallah.
Fikret Hocamız akademik unvanı yanında aynı zamanda SMMM ruhsat sahibi olarak muhasebe camiasında sevilen ve sayılan bir hocamızdı.
Benim Malatya SMMMO başkanlığım döneminde odamızın ve TÜRMOB’ün eğitmen kadrosunda yer alarak mali müşavir arkadaşlarıma mesleki açıdan çok önemli katkı sağlamıştır. İnönü üniversitesinden mezun olan ve bugün mali müşavir olarak görev yapan sayısı yüzlere ulaşan meslek mensubunda emeği vardır. Başta ailesi olmak üzere tüm sevenlerine meslektaşlarına ve öğrencilerine başsağlığı dilerim.

Aysel Elmas Söyler(Eşinin arkadaşı,aile dostu)

Ölüm sana yakíşmadí Fikret …mekanín cennet olsun …Seni hep güzel gönlünle,düzgünlüğünle anacağım…Íşıklarda uyu güzel insan

Aziz Dağ

Çok kıymetli bir hoca idi.Allah rahmet eylesin

Eğitimci

Allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun diyorum guzelyurtlu birlikte çalıştığım insanlar oldu çok iyi insanlardı onun için guzelyurda ve güzelyurtlulara karşı bende ayrı bir sevgi ve sempati oluştu değerli dostlar Almanya Fransa gibi ülkelerde günlük hasta sayısı 30-40 bin civarinda bizde ise yeni 3 bin oldu buna inanan varmı etrafimiz hasta insanlarla dolu insanlarimizda bir rehavet var 50 tanesi 15 liraya satılan sözde maskelerin koruyuculuğu varmı aynı maskeyi birkaç gün takan insanlarımız var sosyal mesafeye uyulmuyor herşeyi devletten beklemek polisiye tedbirlerle insanları kurallara uymaya zorlamak ne kadar doğru çarşıda bir yerdeyim havada dronlar uçuyor kontrol yapıyor oradaki insanlar araç üzerlerinde iken maskeyi takıyorlar araç gidince maskeyi çıkarıyorlar bu insanlara siz ne yapabilirsiniz onun için diyorum ki her şeyin başı eğitim eğitim yine eğitim.

  • Spor Toto Süper Lig
  • Tff 1 Lig
Takımlar O G B M A Y Av P
Trabzonspor 10 7 3 0 20 9 11 24
Hatayspor 10 6 2 2 19 8 11 20
Alanyaspor 10 6 2 2 16 15 1 20
Fenerbahçe 10 6 1 3 14 11 3 19
Fatih Karagümrük 10 5 3 2 16 12 4 18
Beşiktaş 9 5 2 2 18 11 7 17
Konyaspor 10 4 5 1 14 9 5 17
Galatasaray 9 5 2 2 14 12 2 17
Altay 10 5 0 5 16 16 0 15
Adana Demirspor 10 3 4 3 15 15 0 13
Başakşehir FK 10 4 0 6 13 13 0 12
Gaziantep FK 10 3 3 4 12 14 -2 12
Yeni Malatyaspor 10 4 0 6 11 17 -6 12
Sivasspor 10 2 5 3 14 12 2 11
Kayserispor 10 3 2 5 13 17 -4 11
Giresunspor 10 2 3 5 6 10 -4 9
Antalyaspor 10 2 3 5 11 16 -5 9
Göztepe 10 2 2 6 9 14 -5 8
Kasımpaşa 10 1 3 6 10 16 -6 6
Çaykur Rizespor 10 1 1 8 8 22 -14 4

Malatyahaber.com © Copyright Tüm Hakları Saklıdır

MalatyaHaber.com'da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır. Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı MalatyaHaber sorumlu tutulamaz...