Final

Fuat


Lab


Malatya Haber -

Prof. Dr. Otlu ve Ekberi Koronadan Vefat Ettiler

Prof. Dr. Otlu ve Ekberi Koronadan Vefat Ettiler
 • 14.11.2020

İnönü Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof.Dr. Fikret Otlu ile ‘Ekberi’ mahlasıyla tanınan Arguvanlı Şair- Halk Ozanı Ali Ekber Gülbaş, koronadan vefat ettler.

PROF.DR. OTLU..

İnönü Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Fikret Otlu (61) koronavirüs nedeniyle tedavi gördüğü Turgut Özal Tıp Merkezi’nde hayatını kaybetti.

Bir haftadır yoğun bakımda tedavi gören Prof. Dr. Fikret Otlu 1987 yılında İnönü Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü’nde akademik görevine başlamış, 2013 yılında profesör olmuştu. 33 yıldır İnönü Üniversitesi’nde görev yapan Prof. Dr. Otlu, bir süre dekan yardımcılığı görevini de sürdürmüştü.

Evli ve 2 çocuk babası olan Prof. Dr. Fikret Otlu, Hekimhan İlçesi Güzelyurt Karamahmut Mahallesi’ndeki (köyündeki) mezarlığa defnedildi.

EKBERİ DE VEFAT ETTİ..

Bu arada Arguvan İlçesi doğumlu ünlü Şair Aşık Ali Ekber Gülbaş, korona virüs nedeniyle vefat etti.

Bir süre önce korona virüse yakalanan ve tedavi altına alınan, ‘Ekberi’ mahlasıyla da tanınan 80 yaşındaki Ünlü Şair Aşık Ali Ekber Gülbaş’ın, İstanbul’da yakalandığı virüse yenik düşerek hayatını kaybetmesi nedeniyle doğduğu yer Arguvan ilçesine bağlı Çavuş Mahallesinde Pazar günü defnedilecek.

malatyahaber.com

FOTO: Prof.Dr. Fikret Otlu

FOTO: Ali Ekber Gülbaş (Ekberi)

Etiketler: / / /

Yorumlar
 1. Mustafa Talas dedi ki:

  Kendisini tanımıyor olmamıza rağmen arkasında sayısız yüreğe dokunur türkü bırakan EKBERİ için de Allah’tan rahmet diliyorum. Bazı Türkülerde adını duyardık. Kendisi memleketimiz için kaybedilmiş bir değer olma özelliğine sahiptir. Ruhu şad mekanı uçmağ olsun

 2. Mustafa Talas dedi ki:

  Ölenlerin arkasından methiyeler dizmek modadır ya. Bu bazı güzel insanların ölümü için geçerli değildir. Fikret Otlu Hoca İnönü Üniversitesi’nde duruşu da belli olan ve hiç kimseyi de boş beleş hususlar için kırmayan yapıda bir akademisyen idi. Ruhu şad mekanı uçmağ olsun. Kendisi arkasında hayırla yad edilen ender insanlardan olmayı bilerek göçüp gitti bu dünyadan

 3. AHMET dedi ki:

  Allah rahmet eylesin fikret hocamıza, temiz, düzgün, naif, ahlaklı, kişilikli bir insandı. Biz razıyız rabbimde fikret hocamızdan razı olsun, cenetinde cemalini görmeyi nasip eylesin.

 4. Mehmet Fırat dedi ki:

  Hocam mekânın cennet olsun. Ticaret Lisesinde hocamdı

 5. Niyazi Doğan dedi ki:

  Fikret Otlu hocamız, iyi bir akademisyen ve iyi bir insandı. İİBF’de, öğrencilerine değer veren, öğrencisini önceleyen bir yapısı vardı. İİBF’deki birçok makam – mevki peşindeki öğretim elemanının aksine, o hiçbir zaman bir makama, bir yönetim pozisyonuna gelmek için özel bir çaba harcamadı. Fikret Hocamız, bilim insanının asıl uğraşının, bilimsel üretim, araştırma ve nitelikli öğrenci yetiştirme olduğu anlayışı ile çalıştı; çaba harcadı. Bilim insanı duruşuna sahipti; hiç kimsenin önünde eğilip bükülerek, ceketini ilikleyerek mevki – makam talep etmedi; müdanasız yaşadı. Akademiyi saran, İnönü İİBF’de daha da yoğun yaşanan iktidara yanaşarak bir yerlere gelmek şeklindeki hastalığa tutulmayan, sadece kendi akademik ve insani emeği ile yükselen, yani nesli tükenmeye yüz tutan değerli hocalarımızdan biriydi. Allah rahmet eylesin… Mekânı cennet olsun. Ailesine sabır diliyorum.

 6. Nazli dedi ki:

  O kadar çok üzgünüm ki.Bu haberi aldığımda derinden sarıldım kahroldum. Ben hayatımda bu kadar babacan bir insan tanımadım.Hem hemşerim hem üniversiteden hocam hem de bana yol gösteren değerli insan. Benim canım hocam.Mekanın cennet olsun dualarım her zaman seninle.

 7. Vehbi pekcan dedi ki:

  Rabbim mekanını cennet eylesin geride kalanlara rabbim sabır versin

 8. U.G.Doğan dedi ki:

  Değerli hocamız ve kıymetli hemşerim Prof.Dr Fikret Otlu’nun ülkemizi saran salgın sebebiyle vefatından dolayı kendisine Cenab-ı Allah’tan rahmet, acılı ailesine başsağlığı dilerim.

 9. Çetin doğan dedi ki:

  Allah rahmet etsin.ailesine başsağlığı ve sabırlar dilerim.

 10. Ali Kaya dedi ki:

  Bir seyahatim esnasında tanışıp, “üniversiteler ve rektör seçimleri” konusunda şikayetlerimi sabırla dinleyip fikir birliği olduğumm sevgiliFikret hocama Allahtan rahmet ve kederli ailesine sabır diliyorum. Hiç tanışma şerefine mazhar olmamakla birlikte gönlümüzün teli ve deli tarafını türküleştiren “Deli gönül hangi dala konarsın? Senin tutunacak dalın mı kaldı?” dizeleri gibi bir çok türkünün aşık üstadı Arguvanlı sevgili Ali Ekber Beye rahmet, yakınlarına sabır dilerken . Bu ikinci vefat haberinin “ayrı başlıık ve linkle” malatyahaber.com’ da olmasını dilerdim. Çünkü deyip en az 50 sayfa yazmam gerekir de ondan. Ali Ekber ustanın vefat haberi verilirken etraflı bilgilerle donatılarak, editöryal açıdan, beklentilere malzeme verilebilirdi. Ya da bu durumn benim beklentim. Neyse.. Bu virüs ve beraberinde kanıksama durumumuz öyle hazin ki, toplumsal ve kudsi gördüğümüz bir çok değerler ezber pratiģimizi öldürüyor. Kanımca bu süreçte çok ders almamız gerekiyor

  1. MUSTAFA dedi ki:

   Ali bey, eleştirinize bende katılıyorum. Bu kadar önemli kişileri tek başlıkta haber olarak vermek o insanları küçültmez ancak, okuyucuların bu önemli şahsiyetleri daha iyi tanımalarına olumsuz etki eder.
   Her biri kendi konusunda bu kadar önemli kişileri tek başlarına bir haber bile yetersiz kalır.
   Bu nedenle malatyahaberi eleştiriyorum.
   Malatya için bu kadar önemli şahsiyetlerin biyografi ve eserleri daha detaylı verilebilirdi.

 11. Türkiye sevdalısı dedi ki:

  Bugün covitten vefaat sayısı 92 olarak açıklandı ölüm raporlarina bulaşıcı hastalık yazıliyor covitten ölümleri azaltmış oluyoruz istanbul mezarlıklar müdürlüğü bugün sadece bulaşıcı hastalıktan İstanbul’da defnedilenlerin sayısını 164 olarak açıklamış değerli Malatyalılar lütfen işi ciddiye alalım biz tedbirleri alalım yani maskemizi takalım insanlarla mesafeye dikkat edelim zorunlu olmadıkça çarşıya pazara cikmayalim hijyene önem verelim ondan sonrada Allah’a tevekkül edelim bakiniz hz.omer bir köye gider köye yaklaştığında orda veba salgını olduğunu öğrenir o köye giriş çıkışı yasaklar kendiside geri döner arkadaşları ya Ömer Allah’ın kaderindenmi kaçıyor sun derler Hz Ömer evet Allah’ın bir kaderinden diğer kaderine kaçıyorum der.

 12. Abuzer Orhan dedi ki:

  ‘ünver çalıştığım yıllarda tanışıyordum ağır vakarlı beyefendi ıyi bir akademisyen abimizdi rabbim rahmet eylesin ailesine sabir dilerim

 13. Mehmet can dedi ki:

  Allah rahmet eylesin fikret hoca iyi insandı süper bi hocaydı

 14. Nuh Boyraz dedi ki:

  Üzerimizde ve meslek camiamıza büyük emeği olan odamızın üyesi Tesmer şubemizin eğitmeni Değerli hocam sayın Prof.Dr.Fikret Otlu’yu kaybetmenin derin üzüntüsü içindeyiz. Bu gün definde ablasının ağıdında dediği gibi “selvi boylum güzel huylum” gerçektende naif bir insandı. Kimseyi kırmamıştır.Allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun inşallah. Tüm sevenlerine sabır ve başsağlığı diliyorum. Allah’tan Covid illetinin biran önce insanlığın üzerinden defetmesini diliyorum.

 15. Malatya sevdalısı dedi ki:

  İtalya Fransa İngiltere Almanya ile nüfuslarımiz birbirine yakın o ülkelerde günlük hasta sayıları 25 bin ile 40 bin arası bizde ise günlük vaka 2 ile 3 bin arasında bu iletişim çağında şimdi ben 2ile 3 bine nasıl inanayım lütfen gerçeklere dönelim.hocamiza Allah’tan rahmet diliyorum mekanı cennet olsun diyorum.

 16. Ayhan Özaydın dedi ki:

  Saygı değer Fikret Hocam ışıklar içinde uyu, mekanın cennet olsun inşallah. Bütün yakınlarına sabırlar dilerim, hepsinin başı sağ olsun.

 17. Şemspare dedi ki:

  Çok üzüldüm 🙁 20 yıl kadar önce İnönü İİBF’ de öğrencisiydim, çok sakin,beyefendi bir insandı,mekanın cennet olsun hocam?

 18. Rıza Aktaş dedi ki:

  Allah rahmet eylesin güler yüzlü bir insandı

 19. Malatyalı dedi ki:

  Biz bu işi ciddiye almıyoruz bir yerde olayın ciddiyetini anlatıyorum ordaki insanlar bana bakanimiz her gün açıklıyor Türkiye geneli hasta sayısı bin iki bin civarında bu işi abartmayin virüsle mücadelede dünyada ilk siralardayiz amacınız hükümeti başarısız göstermek diyor çıkın işin içinden nasıl çıkarsanız haklısınız diyorum biraz daha ileri gitsem başka suçlamalar getirecek diyorum.

 20. Hikmet Geçkil dedi ki:

  Fakültelerimizin farklı olması sebebiyle, Fikret Hoca’yı sadece arasıra kampüs etrafını saran yolda yürüyüşte görür, hoş beş ederdik. Çok nazik ve kibar bir arkadaştı. Gayet de sağlıklı görünüyordu. Arkadaşımızın vefatı, bu lanet virüsün ne kadar tehlikeli ve ciddiye alınması gerektiğini gösteriyor… Allah rahmet eylesin ve mekânı cennet olsun. Ailesinin başı sağolsun.

 21. TUNCAY dedi ki:

  Öğrencisiydim, çok değerli bir hocamızdı, Allah rahmet eylesin, mekanı cennet olsun inşallah, ailesine Allah sabır versin.

 22. Levent Barış dedi ki:

  1999-2003 yılları arası öğrencisiydim. Çok iyi bir insandı, Allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun.

 23. Bilal dedi ki:

  Güzel insandı. Rabbim mekanını da güzel eylesin

 24. Bayram Murat Asma dedi ki:

  Degerli Hocamızın vefatına çok üzüldüm. Mekanı cennet olsun. Allah yakınlarına sabır versin..

 25. murat dedi ki:

  Hocam mekanınız cennet olsun. Biz sizden razıyız Rabbimde razı olsun inşallah

 26. Ddt dedi ki:

  Allah rahmet eylesin.. mekani cennet olsun… Cok degerli bir hocamizdi, Allah ailesine sabırlar versin

 27. M.Bahadır ALTAŞ dedi ki:

  Allah rahmet eylesin.Mekanı cennet olsun inşallah.
  Fikret Hocamız akademik unvanı yanında aynı zamanda SMMM ruhsat sahibi olarak muhasebe camiasında sevilen ve sayılan bir hocamızdı.
  Benim Malatya SMMMO başkanlığım döneminde odamızın ve TÜRMOB’ün eğitmen kadrosunda yer alarak mali müşavir arkadaşlarıma mesleki açıdan çok önemli katkı sağlamıştır. İnönü üniversitesinden mezun olan ve bugün mali müşavir olarak görev yapan sayısı yüzlere ulaşan meslek mensubunda emeği vardır. Başta ailesi olmak üzere tüm sevenlerine meslektaşlarına ve öğrencilerine başsağlığı dilerim.

 28. Aysel Elmas Söyler(Eşinin arkadaşı,aile dostu) dedi ki:

  Ölüm sana yakíşmadí Fikret …mekanín cennet olsun …Seni hep güzel gönlünle,düzgünlüğünle anacağım…Íşıklarda uyu güzel insan

 29. Aziz Dağ dedi ki:

  Çok kıymetli bir hoca idi.Allah rahmet eylesin

 30. Eğitimci dedi ki:

  Allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun diyorum guzelyurtlu birlikte çalıştığım insanlar oldu çok iyi insanlardı onun için guzelyurda ve güzelyurtlulara karşı bende ayrı bir sevgi ve sempati oluştu değerli dostlar Almanya Fransa gibi ülkelerde günlük hasta sayısı 30-40 bin civarinda bizde ise yeni 3 bin oldu buna inanan varmı etrafimiz hasta insanlarla dolu insanlarimizda bir rehavet var 50 tanesi 15 liraya satılan sözde maskelerin koruyuculuğu varmı aynı maskeyi birkaç gün takan insanlarımız var sosyal mesafeye uyulmuyor herşeyi devletten beklemek polisiye tedbirlerle insanları kurallara uymaya zorlamak ne kadar doğru çarşıda bir yerdeyim havada dronlar uçuyor kontrol yapıyor oradaki insanlar araç üzerlerinde iken maskeyi takıyorlar araç gidince maskeyi çıkarıyorlar bu insanlara siz ne yapabilirsiniz onun için diyorum ki her şeyin başı eğitim eğitim yine eğitim.

YORUM YAZ
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici, saygısız ifadeler, cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, suçluyu ya da suçu övücü, uygunsuz gönderici adı, 'naylon- uyduruk' mail adresli, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır. Ayrıca, mesajların tüm yasal ve cezai sorumluluğu, mesajlarıyla birlikte IP numaraları da düşen göndericilere aittir."