Sarıkamış Şehitlerine Trambüste Özel Anma

Sarıkamış Şehitlerine Trambüste Özel Anma
PAYLAŞ

Battalgazi Belediyesi, tarihimizin en acı olayları arasında yer alan ve binlerce askerimizin donarak şehit olduğu Sarıkamış Harekatının 107.yıldönümünde milli bilinci yaşatmak için Trambüs içerisinde özel bir tiyatro gösterisi düzenledi. Duygu dolu anların yaşandığı tiyatro gösterisinde yolcular gözyaşlarına hakim olamadı.

Battalgazi Belediyesi, 1914 yılında eli silah tutan herkesin savaşa çağrıldığı, annelerin bakmaya kıyamadığı evlatlarını gözyaşları ile cepheye uğurladığı ve binlerce askerimizin donarak şehit olduğu Sarıkamış Harekatının 107.yıldönümünde unutulmaz bir anma programına imza attı. Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından geçmişten günümüze milletimizin vatanı için yapmış olduğu fedakârlık duygusunu diri tutmak ve milli bilinci yaşatmak için organize edilen “Biz Unutmadık Ya Siz?” etkinliği kapsamında, Anadolu Sanat Tiyatro ekibi tarafından trambüs içerisinde Sarıkamış destanını anlatan tiyatro gösterisi düzenlendi. Sarıkamış harekatında şehit olan Mehmetçiklerin temsili olarak canlandırıldığı gösteri, yolculardan büyük ilgi gördü. Sarıkamış destanında görevli bir komutan,  trambüste yolculuk yapan yolculara şehit olan askerlerinin nerede olduğunu sordu. Duygu dolu anların yaşandığı gösteride şehit bir askerin harekat öncesi annesine yazdığı mektubun okunması ile birlikte yolcular gözyaşlarına hakim olamadı. Trambüste biranda gösterinin ortasında kalan yolcular, düzenlenen etkinlik ile Sarıkamış ruhunu yaşadıklarını belirterek, tiyatro gösterisinden çok etkilendiklerinin altını çizdi.

Tiyatro gösterisini yakından takip ederek duygu dolu anlar yaşayan Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, “Sarıkamış; yenilginin değil, dirilişin sembolüdür. Sizler o gün fedekarlığın, tahammülün inancın ve sevdanın olduğu kadar kahramanlığın ve kardeşliğin de destanını yazdınız. Vatan uğruna, istiklal ve istikbal yolunda korkusuzca ölüme yürüyen ve asla geri dönmeyi düşünmeyen kahramanlarımızı unutmadık, unutturmayacağız. Sarıkamış harekatının 107'nci yıldönümünde, başta Sarıkamış'ta şehit düşen kahramanlarımız olmak üzere, vatan uğruna canını veren tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum” dedi.

Bülten

 

UYARI: Sitemizde çoğunlukla muhabir arkadaşlarımızın imzalarıyla ya da mensubu oldukları basın kuruluşları kaynak belirtilerek yayınlanan üstteki haber benzeri araştırmalar, haberler, röportajlar, maalesef “emek hırsızı” –özellikle de biri sürekli olmak üzere- sözde bazı internet yayıncıları tarafından, ya aynen ya da küçük bazı değişiklikler yapılarak, kendi özel araştırmaları ya da haberleriymiş gibi kendi yayın organlarında yayınlanabilmektedir. Haber kaynağıyla ya da araştırmasıyla, istihbaratıyla uzaktan yakından ilgisi olmayan, sadece gerçek gazetecilerin ‘kamuoyunun bilgisine sunulmuş’ emeğinin üzerine ‘çöküp’, gazetecilik- habercilik yaptıklarını zanneden ve böylece kamuoyunu da aldatanların bulunduğuna bir kez daha dikkat çekerken, söz konusu unsurları da ‘gerçek gazetecilerin emeğini çalmamaları’ konusunda uyarıyoruz.
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.

Yorum yazın

İsim yazmalısınız
Doğru bir email yazmalısınız
Yorum yazmalısınız

2 yorum yapılmış

 • Çetin ÇOLAK (2 hafta önce)
  Sosyal ve kültürel faaliyetin sadece kitap fuarı,yemek kursu,müzik kursu olmadığını gösteren ve böylesine anlamlı bir etkinliği yapan başta başkanımız ve emeği geçen herkese sonsuz teşekkürler.. Kazanılan zaferin dili,dini ırkı olmaz. ÖDENMİŞ BEDELİ OLUR..Sarıkamış şehitlerine ve bayrakları bayrak yapan üzerindeki kandır vecizesinde bayrağa rengini katan tüm şehitlerimize ithafen...
  0
  0
  Yanıtla
 • Çetin ÇOLAK (2 hafta önce)
  Helal olsun emeği geçen herkese... Sosyal faaliyet sadece kitap fuarı değidir,müzik sanat ,yemek kursu değildir.. Sayın Başkanım saygı ve hürmetle ellerinizden öpüyorum. Emeği geçenlere sonsuz şükranlarımı sunuyorum. Kazanılan zaferin dini,dili ,ırkı olmaz. ÖDENMİŞ BEDELİ OLUR. Tüm Sarıkamış Şehitlerine ve bayrakları bayrak yapan üzerindeki kandır vecizesinde geçen tüm şehitlerimize ithafen...
  0
  0
  Yanıtla