SON DAKİKA

"Şehit Aileleri ve Gaziler Baş Tacı"

PAYLAŞ

AKP Malatya Milletvekili Hakan Kahtalı ve Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, 19 Eylül Gaziler Günü dolayısıyla Türkiye Muharip Gaziler Derneği Malatya Şube Başkanı Halil Ziya Öztürk ve üyelerini ziyaret ederek, tüm gazi ve şehit yakınlarının Gaziler Günü’nü kutladı. Başkan Öztürk, Milletvekili Kahtalı ve Başkan Güder’in gazilere ve şehit ailelerine büyük önem ve özen gösterdiğini belirterek, “Bizlere vermiş olduğunuz değerlerden dolayı teşekkür ederim” dedi.

Ziyaretten duyduğu memnuniyet dile getiren Türkiye Muharip Gaziler Derneği Malatya Şube Başkanı Halil Ziya Öztürk, “Türkiye Muharip Gaziler Derneği Malatya Şubesi olarak ziyaretinizden ve katkılarından dolayı teşekkür ediyorum. Sizler bizleri hiçbir zaman yalnız bırakmıyorsunuz. Allah sizden razı olsun. Arkadaşlarım adına sizlere teşekkür ediyorum.”

“ALLAH BİRLİĞİMİZİ VE BERABERLİĞİMİZİ DAİM EYLESİN”

‘Gazi derneklerimiz, şehit aileleri derneklerimizin görüşleri, bizim yol haritamız ve yön pusulamızın belirlenmesinde önemli katkı sağlamaktadır’ diyen Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, “Türkiye Muharip Gaziler Derneği başkanımıza bugüne kadar gösterdiği katkıdan ve duyarlılığından dolayı teşekkür ediyorum. Gazi derneklerimiz, şehit aileleri derneklerimizin görüşleri, bizim yol haritamız ve yön pusulamızın belirlenmesinde önemli katkı sağlamaktadır. Milletçe ölümü yok oluş değil yeni bir başlangıç ve diriliş olarak gördüğümüz için Türk milleti olarak gözümüzü kırpmadan düşmanın üzerine yürümüş ve her zaman gerekeni yapmışızdır. Aslında hepimiz birer askerizdir. Bu görevimizi ifa ederken kimileri şehit oldu, kimileri ise gazi oldular. Rabbim onların ecirlerini verecektir. AK Parti hükümeti ve yerel yönetimler olarak bugüne kadar, her zaman şehit yakınlarımıza ve gazilerimize sahip çıktık, çıkmaya da devam edeceğiz. Gazilerimiz ve şehit ailelerimiz, bizim başımızın tacıdır. Allah birliğimizi ve beraberliğimizi daim eylesin” dedi.

“BU TOPRAKLAR ÇOK KIYMETLİ TOPRAKLARDIR”

Şehit ve Gazi ailelerin bu özel gününü kutlayan AKP Malatya Milletvekili Hakan Kahtalı, “Vatan uğrunda ölen varsa vatan olur. Şehitlik ve gazilik ikisi aynı anlama gelir. Allah uğrunda vatanı, toprağı, namusu, ezanı ve inançları için canını ortaya koyabilmektir. Bu anlamda vatanımızın her bir karış toprağında şehitlerimizin ve gazilerimizin kanı vardır. Bu topraklar çok kıymetli topraklardır. Osmanlı’nın bakiyesi olan topraklar. 100 yıllık yeni bir ülkeyiz, yani genç bir ülkeyiz. 2020 yılında da aynı mücadeleyi devam ettiriyoruz. Şimdide aynı şekilde hem Akdeniz’de yapmış olduğumuz çalışmalarda, daha önce haçlı ordusu olarak bilinen ama şimdiki zamanda ise Avrupa Birliği olarak bildiğimiz bir yapı ile karşı karşıyayız. Ama 83 milyon tek yürek olmuş, vatanına, bayrağına, ezanına, namusuna sahip çıkan bir millettir. Bu millet hiç kimsenin sözü ile hareket etmeyecek bir millettir. Dünyaya kanun yazmış Kanuni Sultan Süleyman’ın torunlarıdır bu millet. Hiç kimse bize rol çizemez. Bu anlamda sizlerin göstermiş olduğu gayretten dolayı da sizlere ve yönetiminize de çok teşekkür ediyorum. Vefat eden gazilerimize de Allah’tan rahmet diliyorum, hayatta olanlara hayırlı ömürler diliyorum, şehitlerimize ise Allahtan rahmet diliyorum” Şeklinde konuştu.

Ziyaret sonunda Milletvekili Kahtalı ve Başkan Güder, Gaziler Derneği Başkanı Halil Ziya Öztürk’e Kuran-ı Kerim hediye etmesinin ardından, şeref anı defterini imzaladılar.

Bülten

UYARI: Sitemizde çoğunlukla muhabir arkadaşlarımızın imzalarıyla ya da mensubu oldukları basın kuruluşları kaynak belirtilerek yayınlanan üstteki haber benzeri araştırmalar, haberler, röportajlar, maalesef “emek hırsızı” –özellikle de biri sürekli olmak üzere- sözde bazı internet yayıncıları tarafından, ya aynen ya da küçük bazı değişiklikler yapılarak, kendi özel araştırmaları ya da haberleriymiş gibi kendi yayın organlarında yayınlanabilmektedir. Haber kaynağıyla ya da araştırmasıyla, istihbaratıyla uzaktan yakından ilgisi olmayan, sadece gerçek gazetecilerin ‘kamuoyunun bilgisine sunulmuş’ emeğinin üzerine ‘çöküp’, gazetecilik- habercilik yaptıklarını zanneden ve böylece kamuoyunu da aldatanların bulunduğuna bir kez daha dikkat çekerken, söz konusu unsurları da ‘gerçek gazetecilerin emeğini çalmamaları’ konusunda uyarıyoruz.
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.

Yorum yazın

İsim yazmalısınız
Doğru bir email yazmalısınız
Yorum yazmalısınız