Yükleniyor...
Yukleniyor

Yükleniyor

“Siyasetlerini Şehit Kanı Üzerinden Yapıyorlar”

Gündem

24-12-2019 tarihinde yayınlandı.

“Siyasetlerini Şehit Kanı Üzerinden Yapıyorlar”

Bu haberi arkadaşlarınla hemen paylaş!

CHP’nin Doğanşehir İlçe Kongresi yapıldı. İki listenin yarıştığı kongrede, ilçe yönetimine Kenan Erdem başkanlığındaki liste seçildi.

Doğanşehir Belediyesi Düğün Salonu’nda yapılan ve Kenan Erdem ile Hasan Değirmenci başkanlıklarındaki listelerin yönetime aday olduğu kongreye, CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, Malatya İl Başkanı Enver Kiraz, bazı ilçe belediye başkanları ile parti üyeleri katıldılar.

“TÜRKÇEDEN NİYE RAHATSIZSINIZ?.”
Ağbaba, yaptığı konuşmada Ağbaba iç ve dış politiakaya dair önemli değerlendirmelerde bulundu. İşsizlik fonundan işsizlerin yararlanamadığını belirten Ağbaba, “10 işsizden 8’i işsizlik maaşı alamamış. İşsizlik fonundan biriken para sadece işsizler için kullanılmalıdır.” dedi. Ağbaba, AKP politikalarının iflas ettiğini öne sürerek, Türkiye’nin sorunlarına çözüm olabilecek tek partinin Cumhuriyet Halk Partisi olduğunu belirtti. Kırıkkale Üniversitesi’nde İstiklal Marşı’nın Arapça okunmasını da eleştiren Ağbaba, “Türkçe bizim ortak dilimiz. Türkçeden niye rahatsızsınız? Türkçe’den niye utanıyorsunuz?” dedi. Geçtiğimiz günlerde TBMM’de onaylanan Libya’ya asker gönderilmesiyle ilgili mutabakata dair de değerlendirmelerde bulunan Ağbaba, “Tutarsız dış politikalarla Türkiye’yi ne hale getirdiler. Dün düşman oldukları Sisi’ye bugün kuyruk sallıyorlar. Şimdi de Libya diye tutturdular. Türk askerinin Libya’da ne işi var? Buradan tekrar soruyorum: Libya’dan sanane?” şeklinde konuştu.

“10 İŞSİZDEN 8’İ İŞSİZLİK MAAŞI ALAMADIYSA BU FONUN SADECE ADI İŞSİZLİK FONUDUR!”
İşsizlik fonundaki mevcut uygulamanın büyük hatalar içerdiğini ve fondan işsizlerin yararlanamadığını söyleyen Ağbaba fonun amacına uygun biçimde kullanılması gerektiğini belirtti. Ağbaba şöyle konuştu: “Adı üstünde ‘İşsizlik Fonu’ ama işsize verilmesi gereken para işverenlere veriliyor. 2019’un ilk 11 ayında işsizlere 9 Milyar TL verilirken, 14.7 Milyar TL işverenlere ödenmiş. İşsizlik fonunda biriken paranın çok büyük kısmı bankalara ve yandaşlara düşük faizli kredi olarak veriliyor. 10 işsizden 8’i işsizlik maaşı alamamış. Fondan yararlanmak için 600 gün prim şartı mutlaka 180 güne indirilmelidir. İşsizlik fonundan biriken para da sadece işsizler için kullanılmalıdır.” dedi.

“İKİ FARKLI TÜRKİYE VAR”
Hükümete yakın medya organlarının gerçekleri çarptırarak yaptığı iddiasıyla eleştirilerini sürdüren Ağbaba şöyle konuştu:

“Dün Akçadağ’daydık, MTV’ye %12 zam geldiğini gördük; bugün de Doğanşehir’deyiz, benzine ve mazota zam geldiği haberiyle uyandık. Adeta iki farklı Türkiye var: Biri yandaş kanallarda gösterilen Türkiye, diğeri içerisinde yaşadığımız, her gün şahit olduğumuz, Malatya’da gördüğümüz Türkiye. Birinde istihdam var, üretim var, zenginlik var, adalet var, demokrasi var. Ne yok? işsizlik yok, sefalet yok, intiharlar yok. Yandaş kanallarda gösterilen Türkyei’de adeta bir bayram havası var.

Diğer Türkiye’de, yani içinde yaşadığımız Türkiye’de, işsizlik var, yoksulluk var, açlık var, toplu intiharlar var, üretim yok, zenginlik yok, adalet ve demokrasi yok. 2011’de milletvekili olduğumda geziler gerçekleştiriyordum. Çok iyi hatırlıyorum o zamanlar, insanlar pancar söküyorlardı. Şimdi Malatya’da pancar üretimi yok. Türkiye üretimden koparıldı. Üretemez hale geldik. Çiftçinin kan alacak damarı kalmadı. Bir taraftan yandaşların borçları affediliyor diğer taraftan çiftçi borç içerisinde yüzüyor. Ziraat Bankası’nın görevi sermayesini yandaş iş insanlarına peşkeş çekmek değildir. Ziraat Bankası çiftçiye destek için, çiftçinin derdine derman olmak için kurulmuştur ama hükümetin bu anlayışı yüzünden Ziraat Bankası amacından tamamen sapmış, çiftçiye sırtını çevirmiş, tüm sermayesini yandaşlara destek vermeye ayırmıştır.”

“TÜRKİYE’NİN CUMHURİYET HALK PARTİSİ’NE İHTİYACI VAR!”
Ağbaba, Türkiye’nin içinde bulunduğu çıkmazdan kurtulması için yeni bir anlayışa ihtiyacı olduğunu belirterek, “Türkiye’de artık sokağa çıktığınızda, AKP’ye oy verenlerin de MHP’ye oy verenlerin de bugünkü yönetim anlayışından mutlu olmadığını görüyorsunuz. Türkiye’nin yeni yönetim anlayışına ihtiyacı var. Yeni yönetim anlayışında, demokrasi olacak, üretim olacak, hayvancılık olacak, tarım olacak, adalet olacak, eşitlik olacak. Böyle bir anlayışa da Türkiye’nin çok ihtiyacı var, Türkiye’nin Cumhuriyet Halk Partisi’ne ihtiyacı var.” dedi.

“AKP İÇİN ASKERİN DEĞİL MUSALLA TAŞININ DEĞERİ VAR”
Libya’ya asker gönderilmesi kararını da sert biçimde eleştiren Ağbaba, “Türkiye’nin kötü yönetimi neticesinde bu noktaya geldik. Hükümetin geçmişteki Suriye politikasını, Irak politikasını hatırlayın. Suriye’de bit ateş var, bu ateşe benzin dökmeyin.’ dedik ama dinlemediler. Bizi Suriye bataklığının göbeğine çektiler. Sonucunda ne oldu? 2. Dünya Savaşı’ndan beri görülmemiş boyutta bir mülteci sorunu oluştu. Biz mültecilere değil, insanları mülteci yapan anlayışa karşıyız. Peki hükümetin bu yanlış politikalarının bedelini kim ödüyor? Mültecilere harcanan 40 Milyar doları kim ödüyor? Halkımız ödüyor, siz ödüyorsunuz. Şimdi tutturmuşlar ‘Libya’ya gireceğiz.’ diyorlar. Libya’daki iki tarafın arasında sıkışırsak Türkiye mahvolur. Buraya rahatça asker gönderiyorlar çünkü AKP açısından Türk askerinin değeri yok, musalla taşının değeri var çünkü şehir kanı üzerinden siyaset yapıyorlar. Libya’da bizim ne işimiz var? Beyefendi diyor ki ‘Atatürk de Libya’ya gitmişti.’ Neyi söylemiyor? Atatürk Libya’ya gittiğinde Libya Osmanlı toprağıydı. Bunu söylemiyor. Şimdi Libya Türkiye toprağı mı? Libya’dan sanane?” diye konuştu.

“TÜRKÇEDEN NİYE UTANIYORSUNUZ?”
Kırıkkale Üniversitesi’nde Güzel Sanatlar Fakültesi öğrencilerine İstiklal Marşı’nın Arapça okutulması olayını “skandal” olarak nitelendiren Ağbaba, “Geçtiğimiz günlerde skandal bir olay yaşadık. Bir okulda İstiklal Marşı’nın Arapça okutulduğunu gördük. Türkçe herkesin ortak dili. Peki siz Türkçeden niye rahatsızsınız? Türkçeden niye utanıyorsunuz? Elbette bunu bilinçli bir politikayla yapıyorlar. Türkiye’yi çağdaşlıktan, demokrasiden ve laik Cumhuriyet’ten uzaklaştırmak istiyorlar. Türkçe bizim ortak dilimiz ve İstiklal Marşı’nı Türkçe okuyacağız. Bunun tartışılması bile bu kör anlayışın sonucudur.” İfadelerini kullandı.

“DÜN DÜŞMAN OLDUKLARI SİSİ’YE BUGÜN KUYRUK SALLIYORLAR!”
AKP’nin yürüttüğü dış politikanın, Türkiye’ye büyük zararlar verdiğini öne süren Ağbaba, Suriye ve Irak örnekleri üzerinden Libya kararını eleştirerek, “Beyefendi’nin örnek aldığı belli kişi ve gruplar var. Mısır’daki ‘İhvancılar’ bunlardan biri. Türkiye Müslüman ülkeleri arasında hala farklı bir yerdeyse, hala iç savaş yaşamıyorsa, Türkiye bugün Mısır, Somali, Bangladeş, Afganistan, Irak veya Suriye gibi değilse bunu laik Cumhuriyet’e borçluyuz. Bunu bu toprakların yetiştirdiği en büyük devrimci Mustafa Kemal Atatürk’e borçluyuz. Türkiye’yi bugün getirdikleri duruma bakın. Düşman oldukları Sisi’yle barışmak için el altından görüşüyorlar. Mısır’daki Sisi’ye kuyruk sallıyorlar, Sisi’nin etrafında dönüyorlar. E o zaman Sisi’yle niye düşman oldun? Artık Türkiye’nin yeni bir anlayışa ihtiyacı var. Nedir bu yeni anlayış: “Komşularla iyi ilişki.” Türkiye’nin komşuları ile barışması lazım. Türkiye’nin içerideki sorunlara eğilmesi lazım. Üretimi arttırması, vatandaşı zenginleştirmesi lazım. Bunu yapacak parti de Cumhuriyet Halk Partisi’dir.” ifadelerini kullandı.

“31 MART’TA YENİ BİR SİYASET ANLAYIŞI DOĞDU”
Genel Başkanımız 31 Mart öncesinde televizyonda, İstanbul’u, Ankara’yı, Mersin’i, Adana’yı, Antalya’yı alacağız dedi. Karşısındaki kişi güldü. Ekrem İmamoğlu ile yeni bir siyaset anlayışı ortaya çıktı. İstanbul İttifakı ile CHP İstanbul’u kazandı. Bu yeni siyaset anlayışından korkuyorlar çünkü bu anlayış, AKP’nin kutuplaştırıcı siyasetini mutlak bir başarısızlığa sürüklüyor.” dedi.

Malatya’da da başarılı bir süreci geride bıraktıklarını belirten Ağbaba, örgütün etkin çalışmalar gerçekleştirdiğini belirterek CHP Malatya örgütüne teşekkür etti ve sözlerini “İki olan belediye sayımızı üçe çıkardık ve birkaç ilçede de kıl payı kazanamadık. Cumhuriyet Halk Partisi Malatya’da da iddialı bir konuma geldi. Bu başarıda emeği olan herkese de ayrı ayrı teşekkür ediyorum.” diyerek tamamladı.

İLÇE BAŞKANLIĞINA ERDEM SEÇİLDİ..
Kongrede, Kenan Erdem ve Hasan Değirmenci başkanlıklarındaki listeler yarıştı. Erdem’in listesi 61, Değirmenci’nin listesi 40 oy aldı.

Erdem başkanlığındaki yönetim kurulu İbrahim Ağar, Sait Aşkın, Metin Coşkun, Abuzer Çakır, Hüseyin Döndaş, Yusuf Kalik, Adem Karagöz, Mehmet Kayıkcı, M.Nedim Pencar, A.Özgür Tuncer, Umut Uçar ve Memet Yıldırım’dan oluştu.

Bülten- malatyahaber.com

ağbaba doğanşehir1

ağbaba doğanşehir2

UYARI: Sitemizde çoğunlukla muhabir arkadaşlarımızın imzalarıyla ya da mensubu oldukları basın kuruluşları kaynak belirtilerek yayınlanan üstteki haber benzeri araştırmalar, haberler, röportajlar, maalesef “emek hırsızı” –özellikle de biri sürekli olmak üzere- sözde bazı internet yayıncıları tarafından, ya aynen ya da küçük bazı değişiklikler yapılarak, kendi özel araştırmaları ya da haberleriymiş gibi kendi yayın organlarında yayınlanabilmektedir. Haber kaynağıyla ya da araştırmasıyla, istihbaratıyla uzaktan yakından ilgisi olmayan, sadece gerçek gazetecilerin ‘kamuoyunun bilgisine sunulmuş’ emeğinin üzerine ‘çöküp’, gazetecilik- habercilik yaptıklarını zanneden ve böylece kamuoyunu da aldatanların bulunduğuna bir kez daha dikkat çekerken, söz konusu unsurları da ‘gerçek gazetecilerin emeğini çalmamaları’ konusunda uyarıyoruz.

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.
Subscribe
Bildir
guest
5 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Doğanşehir

Doğanşehirliyim ama bu resimlerdekilerin hicbirini.
tanımıyorum.

Kılıçarslan

Hayırlı olsun,seçilen başkanın toplum yararına,daha sosyal olması lazım,oy verenler fazla tanımıyor……………………..

44malatya

Kendilerini milliyetci.olarak.tanitan yorumcular
Neden.sesini z cikmiyor istiklal.marsini.arapca
Okudular.turkce.okuyanin.kaninda.ruhunda.turkluk
Vardir.arapca.okuyanin.kaninda.araplik vardir

MALATYALI ROJDA

Arap, Kürt, Ermeni Süryani hepsi bu ulkenin değerleri.

bayram

Bari sen söyleme Veli bey.

  • Spor Toto Süper Lig
  • Tff 1 Lig
Takımlar O G B M A Y Av P
Trabzonspor 13 10 3 0 27 11 16 33
Hatayspor 13 8 2 3 23 10 13 26
Konyaspor 13 7 5 1 21 10 11 26
Alanyaspor 14 7 3 4 20 22 -2 24
Fenerbahçe 13 7 2 4 19 16 3 23
Fatih Karagümrük 13 6 4 3 21 16 5 22
Başakşehir FK 14 7 1 6 20 16 4 22
Galatasaray 13 6 3 4 19 17 2 21
Adana Demirspor 14 5 5 4 20 18 2 20
Beşiktaş 14 6 2 6 21 21 0 20
Antalyaspor 14 5 3 6 18 20 -2 18
Altay 14 5 2 7 18 21 -3 17
Giresunspor 14 4 4 6 12 12 0 16
Kayserispor 14 4 4 6 18 22 -4 16
Gaziantep FK 13 4 3 6 14 19 -5 15
Sivasspor 13 2 7 4 16 15 1 13
Yeni Malatyaspor 13 4 0 9 12 23 -11 12
Göztepe 13 2 4 7 12 19 -7 10
Kasımpaşa 14 2 4 8 13 21 -8 10
Çaykur Rizespor 14 3 1 10 12 27 -15 10

Malatyahaber.com © Copyright Tüm Hakları Saklıdır

MalatyaHaber.com'da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır. Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı MalatyaHaber sorumlu tutulamaz...