Yükleniyor...
Yukleniyor

Yükleniyor

Zihinsel Engelli Kıza Tecavüz İddiası Soruşturuluyor

Gündem

02-01-2021 tarihinde yayınlandı.

Zihinsel Engelli Kıza Tecavüz İddiası Soruşturuluyor

Bu haberi arkadaşlarınla hemen paylaş!

BAKAN, VALİLİK ve BAŞSAVCILIK: ‘BULGU YOK,  SORUŞTURMA TİTİZLİKLE SÜRDÜRÜLÜYOR’.. Malatya’nın Arguvan ilçesine bağlı kırsal Yazıbaşı (Narmikan) Mahallesi’nde zihinsel engelli bir kıza tecavüz edildiği yolundaki iddiaların soruşturulmakta olduğu öğrenildi. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu sosyal medya hesabından, Malatya Valiliği  ve Cumhuriyet Başsavcılığı ise yazılı açıklama yaparak, mağdurda tecavüz bulgusuna rastlanmadığı belirtildi. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’ndan gece yarısı yapılan açıklamada ise, adli sürecin bakanlık tarafından takip edileceği bildirildi.

SOSYAL MEDYADAKİ İDDİA..

Sosyal medyada binlerce paylaşım yapılan bir mesajda, zihinsel engelli 16 yaşındaki kıza toplu tecavüzde bulunulduğu, ailesinin yoksul olduğu için olayın üstünün örtüldüğü iddiaları dile getirildi.

Bu iddiaların ardından, yüzde 50 engelli olduğu belirtilen kızın Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı İl Müdürlüğü tarafından koruma altına alındığı, ancak tecavüz iddialarının şu ana kadar doğrulanamadığı bildirildi.

BAKAN SOYLU’NUN SOSYAL MEDYADAN AÇIKLAMASI..

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, saat 23.15’de twitter hesabından konuya ilişkin yaptığı açıklamada, “Her meseleyi siyasi malzeme yapmak isteyenlerden, sosyal medya mahkemelerinden YORULDUK” diye yazdı ve tecavüz bulgusu olmadığını belirttikten sonra, Malatya Valiliği’nin açıklama yapacağını duyurdu.

Soylu’nun mesajı şöyle:

“Her meseleyi siyasi malzeme yapmak isteyenlerden, sosyal medya mahkemelerinden YORULDUK

Malatya’daki olayla ilgili birazdan valiliğimiz açıklama yapacak.

Olayı tüm yönleriyle adli ve güvenlik birimlerimiz tetkik ediyor ve tecavüz bulgusu yok.

Ailesi var, çocuk var. YETER ARTIK”

“ADLİ SÜREÇ BAKANLIĞIMIZ TARAFINDAN TAKİP EDİLECEK”

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı da, Malatya’da yaşayan 16 yaşında bir çocuğun, istismar edildiğine ilişkin iddialar üzerine, ivedi olarak devlet koruması altına alındığını bildirdi.

Bakanlıktan yapılan açıklamada, sosyal medyada, Malatya’da yaşayan 16 yaşında bir çocuğun istismar edildiğine ilişkin paylaşımlar yapıldığı belirtildi.

Açıklamada, şunlar kaydedildi:

“Malatya Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğümüz, 25 Aralık 2020 tarihinde aldığı ihbar üzerine kızımızın yaşadığı ikamet adresine giderek sosyal inceleme yapmıştır.

Çocuğumuz ivedi olarak devlet koruması altına alınmıştır. Yine aynı gün, konuyla ilgili kolluk ve adli merciler soruşturmasına başlamıştır. Çocuğumuz kuruluş bakımında ihtiyaç duyduğu psikososyal desteği almaya devam etmektedir. Adli süreç Bakanlığımız tarafından takip edilecektir.”

VALİLİK’TEN AÇIKLAMA: “BULGU YOK, BAŞSAVCILIK SORUŞTURMAYI SÜRDÜRÜYOR..”

Bu arada, iddialarla ilgili olarak saat 23.15’de Malatya Valiliği’nden yapılan açıklamada, istismar ihbarının üzerine derhal soruşturmaya başlandığı, Adli Tıp’dan alınan raporda mağdurun cinsel istismara uğradığına dair bulgu tespit edilemediğ, soruşturmanın Malatya Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından titizlikle yürütüldüğü bildirildi.

Malatya Valiliği’nin açıklaması şöyle:

“02 Ocak 2021 tarihinde bazı sosyal medya hesaplarında; Malatya İli Arguvan İlçesi “Narmikan (Yazıbaşı) Mahallesinde engelli bir kız çocuğuna birden çok kişi tarafından cinsel istismarda bulunulduğuna” dair paylaşımlara yer verilmesi nedeniyle açıklama yapılması gereği duyulmuştur.

25.12.2020 tarihinde Arguvan İlçe Jandarma Komutanlığınca, Arguvan İlçesi Yazıbaşı (Narmikan) Mahallesinde yaşayan 2004 doğumlu zihinsel engelli E.G. isimli kız çocuğuna cinsel istismarda bulunulduğuna ilişkin ihbar alınması üzerine derhal Cumhuriyet Başsavcısına bilgi verilerek tahkikata başlanmıştır.

Mağdur çocuk aynı gün Malatya Eğitim ve Araştırma Hastanesi Çocuk İzleme Merkezinde ifadesinin alınmasını müteakip MİAD Çocuk Evleri Sitesi Müdürlüğüne bağlı Çocuk Koruma İlk Müdahale ve Değerlendirme Birimine teslim edilerek 5395 sayılı Çocuk Koruma Kanunu kapsamında koruma ve bakım altına alınmıştır.

Soruşturma kapsamında mağdur ve diğer ilgilerin beyanı üzerine Adli Tıp Kurumundan aldırılan raporda; mağdurun “herhangi bir şekilde cinsel istismara uğradığına dair bulgu tespit edilemediği” belirtilmiş olup soruşturma Malatya Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından titizlikle yürütülmektedir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

MALATYA CUMHURİYET BAŞSAVCILIĞI’NIN AÇIKLAMASI..

Konuyla ilgili olarak Malatya Cumhuriyet Başsavcılığı’ndan da bir yazılı açıklama yapılarak, mağdurun cinsel istismara uğradığını doğrulayan herhangi bir bulguya rastlanmadığı, soruşturmanın titizlikle sürdürüldüğü belirtildi.

Başsavcılık açıklamasında, “Bazı sosyal medya hesaplarında; Malatya İli Arguvan İlçesi “Narmikan Mahallesinde engelli bir kız çocuğuna birden çok kişi tarafından cinsel istismarda bulunulduğuna” dair paylaşımlara yer verilmesi nedeniyle açıklama yapılması gereği duyulmuştur.

Malatya İli Arguvan ilçesinde 16 yaşındaki zihinsel engelli mağdur E.Y.’nin cinsel istismara uğradığı ihbarı üzerine Başsavcılığımızca soruşturma başlatılmıştır.

Adli Tıp Kurumu raporunda mağdurun cinsel istismara uğradığını doğrulayan herhangi bir bulguya rastlanmamış olup soruşturma titizlikle sürdürülmektedir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.” denildi.

Öte yandan, olayla ilgili iddiaların, Gaziantep’ten bölücü terör örgütü PKK’ya yakın olduğu öne sürülen bir kaynaktan yayıldığı iddialarının da ayrıca soruşturulduğu öğrenildi.

malatyahaber.com

UYARI: Sitemizde çoğunlukla muhabir arkadaşlarımızın imzalarıyla ya da mensubu oldukları basın kuruluşları kaynak belirtilerek yayınlanan üstteki haber benzeri araştırmalar, haberler, röportajlar, maalesef “emek hırsızı” –özellikle de biri sürekli olmak üzere- sözde bazı internet yayıncıları tarafından, ya aynen ya da küçük bazı değişiklikler yapılarak, kendi özel araştırmaları ya da haberleriymiş gibi kendi yayın organlarında yayınlanabilmektedir. Haber kaynağıyla ya da araştırmasıyla, istihbaratıyla uzaktan yakından ilgisi olmayan, sadece gerçek gazetecilerin ‘kamuoyunun bilgisine sunulmuş’ emeğinin üzerine ‘çöküp’, gazetecilik- habercilik yaptıklarını zanneden ve böylece kamuoyunu da aldatanların bulunduğuna bir kez daha dikkat çekerken, söz konusu unsurları da ‘gerçek gazetecilerin emeğini çalmamaları’ konusunda uyarıyoruz.

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.
Subscribe
Bildir
guest
12 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Alper

en tehlikeli olan durum, böyle bir hadisenin varlığını yokluğunu araştırmadan olamaz böyle bir şey, iftiradır deyip kenara çekilmektir.

MUSTAFA

Kız ve ailesi ile köylüler bakımından konu çok hassas bir konudur. Ancak ortada olayın olduğuna dair kesin bir durum bulunmamaktadır. Bu nedenle yorum yaparken dikkatli olmak gerek. Adli tıp olayın olduğuna dair herhangi bir bulguya rastlanmadığını belirtmiştir. Savcılığın soruşturmasının sonucunu beklemek gerekir.

MAC

Kıyamet artık gelebilirsi.

Hüseyin karademir

Inşallah doğru değil Allah sonumuzu hayreylesin

Vatandas

Ondan sonra bu belalar(virus,deprem,kuraklik,) neden basimiza geliyor.rabbim islah eylesin

Ali Koç

Tam yerinde yorum….

Akemi

Yani şimdi SANA göre depremler yağmurun olmaması bi olaya mi bağlı YUH nasıl da bağlama çektin bilimsellikten uzaksin yinede yuh

MALATYAPLATFORMU

Bu nasıl bir alçalmışlıktır nasıl bir zulümdür. Olay sosyal medya ya düşmese haberimiz olmayacak. Validen açıklama bekliyoruz açık net şeffaf bir açıklama…????

Çayçı 44

Başlığı okuyup yorum yapıyorsun,zahmet etde 2 dk haberin içeriğini oku sonra yorum yap

MALATYAPLATFORMU

Çayçı 44 işine bak. Ben kaçta yorum yapmışım bak bakalım. Ben yorum yaptığımda hiç bir açıklama yoktu. Ayrıca ne seni bu kadar rahatsız etti…?

Cihat Meydan

Kaldı mı böyle sapıklar. Yaşandıysa Allah bin türlü belasını versin yapanların. Çıkarın ortaya da cezasını halk versin. Yapanların ve ses çıkarmayanların aynı cezayla cezalandırılması lazım.

Arguvanlı

Herkes klavye delikanlısı. Öyle bi durum varsa o köy onları orada meydan dayağı atar ama bir iftira atıldı savcılık adli tıp ve süleyman soylu taciz tecavü yok dedi ama birileri tecavüz olmadığına üzülmüş heralde illa köyü be bazı insanları lekemelek istiyor.

  • Spor Toto Süper Lig
  • Tff 1 Lig
Takımlar O G B M A Y Av P
Beşiktaş 40 26 6 8 89 44 45 84
Galatasaray 40 26 6 8 80 36 44 84
Fenerbahçe 40 25 7 8 72 41 31 82
Trabzonspor 40 19 14 7 50 37 13 71
Sivasspor 40 16 17 7 54 43 11 65
Hatayspor 40 17 10 13 62 53 9 61
Alanyaspor 40 17 9 14 58 45 13 60
Fatih Karagümrük 40 16 12 12 64 52 12 60
Gaziantep FK 40 15 13 12 59 51 8 58
Göztepe 40 13 12 15 59 59 0 51
Konyaspor 40 12 14 14 49 48 1 50
Başakşehir FK 40 12 12 16 43 55 -12 48
Çaykur Rizespor 40 12 12 16 53 69 -16 48
Kasımpaşa 40 12 10 18 47 57 -10 46
Yeni Malatyaspor 40 10 15 15 49 53 -4 45
Antalyaspor 40 9 17 14 41 55 -14 44
Kayserispor 40 9 14 17 35 52 -17 41
BB Erzurumspor 40 10 10 20 44 68 -24 40
MKE Ankaragücü 40 10 8 22 46 65 -19 38
Gençlerbirliği 40 10 8 22 44 76 -32 38
Denizlispor 40 6 10 24 38 77 -39 28

Malatyahaber.com © Copyright Tüm Hakları Saklıdır

MalatyaHaber.com'da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır. Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı MalatyaHaber sorumlu tutulamaz...