Yükleniyor...
Yukleniyor

Yükleniyor

TÖTM’nin İki ‘MARKA’sının Gözü Yaşlı Vedalaşması

Gündem

20-02-2017 tarihinde yayınlandı.

TÖTM’nin İki ‘MARKA’sının Gözü Yaşlı Vedalaşması

Bu haberi arkadaşlarınla hemen paylaş!

  • Malatya’nın iki marka ismi Prof.Dr. Özdemir ve Prof.Dr. Yılmaz’ın vedalaşmasında, her ikisi de gözyaşlarını tutamadılar..

Emekli olup Bezmialem Üniversitesi’ne geçen İnönü Üniversitesi Tıp Fakültesi Turgut Özal Tıp Merkezi Kardiyoloji Anabilim Dalı Başkanı Kardiyolog Prof. Dr. Ramazan Özdemir için düzenlenen veda töreninde duygusal anlar yaşandı.

Turgut Özal Tıp Merkezi’ni marka yapan isimlerin başında gelen, tıp merkezine büyük katkılar sunan, dünyanın çeşitli üniversitelerinde ders veren Prof. Dr. Ramazan Özdemir’in vedası için Kongre ve Kültür Merkezinde düzenlenen törene başarılı hekimin mesai arkadaşları, öğrencileri, hastaları ve çok sayıda öğretim üyesi katıldı.

Bir süre önce çocuklarının eğitimi için 27 yıl görev yaptığı Turgut Özal Tıp Merkezi’nden ayrılıp, Bezmialem Vakıf Üniversitesi Tıp Fakültesi’ne geçen Özdemir’in Malatya’nın bir diğer önemli hekimi Karaciğer Nakli Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Sezai Yılmaz ile vedalaşmasında duygusal anlar yaşandı.

Yakın arkadaş olan Prof. Dr. Sezai Yılmaz ile Prof Dr. Ramazan Özdemir’in vedalaşmasında iki başarılı hekim gözyaşlarına hakim olamazken, bu ana tanıklık edenler de duygusal anlar yaşadı.

“Ben gitmemesi için çok da çaba sarf ettim ama yapacak bir şey yok”
Vedaların hoş olmadığını söyleyen Yılmaz, “Ben gitmemesi için çok da çaba sarf ettim ama yapacak bir şey yok” diyerek, konuşmasını sürdüremedi ve Özdemir’e sarılarak ağladı.

“Önemli olan gök kubbede hoş bir seda bırakmak”
İHA’ya yaptığı açıklamada yaklaşık 27 yıl görev yaptığı İnönü Üniversitesinden çocuklarının eğitimi için ayrılma kararı aldığını söyleyen Özdemir, “Para için alınmış bir karar değil” dedi.

Gittiği yerin bir devlet üniversitesi, mütevazı bir vakıf üniversitesi olduğunu belirten Özdemir, “Para için alınmış bir karar değil, onu da bilmenizi istiyorum. Yani gittiğimiz yer bir devlet üniversitesi, mütevazı bir vakıf üniversitesi. Orada da hizmet edeceğiz, yine öğrenci yetiştireceğiz, yine geleceğin doktorlarını inşallah yetiştireceğiz. Tabi 26-27 yıldır bir yerde hizmet ediyorsunuz, o tabi ki büyük bir duygusallık katıyor insana. Malatyalılara ben teşekkür ediyorum. Arkamızda dualar ediyorlar. Bu güzel bir olay diye düşünüyorum. İnsanların sevgisine mazhar olmak da çok güzel. Neredeyse duasını almadığımız bir ev yok Malatya’da, Allah razı olsun herkesten. Ben, rahmetli Turgut Özal’ın kurmuş olduğu merkezde üzerimize düşen vefa borcunu ödediğimize inanıyorum. Önemli olan gök kubbede hoş bir seda bırakmak” diye konuştu.

iha

ramazanhoca

ramazan1

ramazan2

ramazan3

UYARI: Sitemizde çoğunlukla muhabir arkadaşlarımızın imzalarıyla ya da mensubu oldukları basın kuruluşları kaynak belirtilerek yayınlanan üstteki haber benzeri araştırmalar, haberler, röportajlar, maalesef “emek hırsızı” –özellikle de biri sürekli olmak üzere- sözde bazı internet yayıncıları tarafından, ya aynen ya da küçük bazı değişiklikler yapılarak, kendi özel araştırmaları ya da haberleriymiş gibi kendi yayın organlarında yayınlanabilmektedir. Haber kaynağıyla ya da araştırmasıyla, istihbaratıyla uzaktan yakından ilgisi olmayan, sadece gerçek gazetecilerin ‘kamuoyunun bilgisine sunulmuş’ emeğinin üzerine ‘çöküp’, gazetecilik- habercilik yaptıklarını zanneden ve böylece kamuoyunu da aldatanların bulunduğuna bir kez daha dikkat çekerken, söz konusu unsurları da ‘gerçek gazetecilerin emeğini çalmamaları’ konusunda uyarıyoruz.

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.
Subscribe
Bildir
guest
30 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Fk

malatyanın gururu

Bahri ufuk sözeri

Üniversitemiz gibi malatyada büyük bir hocamızı kaybediyor. Hocam malatya ya büyük emek vermiştir. Hakkını helal et hocam. 1998 sabahın 04 de kalp krizi geçirdiğimde devlet hastanesinde hayatımı kaybetmiş ken saat 07 hocam ve ekibi hayata döndür dü benim gibi bir çok kişinin önce allah dan sonra Ramazan hocama borçluyuz alla yar ve yardımcınız olsun hocamın

ŞANAL TOSUN

Sn. RAMAZAN ÖZDEMİR HOCAM,
DÜNYA TIBBININ İLERİ BİLGİ VE TEKNOLOJİLERİNİ MALATYA DA ACILI VE DERTLİ İNSANLARIN TEDAVİSİNE SUNDUNUZ VE ŞİFA DAĞITTINIZ.
ANKARA , İSTANBUL GİBİ BÜYÜK TIP MERKEZLERİNE OLAN SAĞLIK GÖÇÜNÜ TERSİNE ÇEVİRDİNİZ. HASTALARIMIZ ISRARLA SİZDE TEDAVİ OLMAYI TERCİH ETTİ .
ACIYI DİNDİRDİNİZ, DİĞER SAĞLIK ÇALIŞANLARINA İYİ ÖRNEK OLDUNUZ, İYİ ÖĞRENCİLER, İYİ DOKTORLAR YETİŞTİRDİNİZ. DOĞUP BÜYÜDÜĞÜNÜZ MALATYA DA
BİRLEŞTİREN, KUCAKLAYAN, MERHAMETLİ TAVRINIZLA GÖNÜLLERE VE HAFIZALARA KAZINDINIZ.
MALATYA BİR EVLADINI YERELDEN TÜRKİYE YE TAŞIDI ORADA DA SİZİ SEVENLERİNİZ KAPINIZDA VE ODANIZDA OLACAKLAR.
ÖNCE İYİ İNSANSINIZ
SONRA İYİ DOKTORSUNUZ
İSTANBUL DA DAHA ÇOK YORULACAKSINIZ. BİR MALATYA DA MALATYA DIŞINDA VAR,
AMA BİZDEN KURTULAMAYACAKSINIZ.
SİZİN BUGÜNLERİNİZE GELMENİZDE BAŞTA ANNE VE BABANIZA SİZİ YETİŞTİREN HOCALARIMIZA SİZE BU İMKANLARI VEREN DEVLETİMİZE VE MİLLETİMİZE MİNETTARIZ.
ALLAH YOLUNU VE BAHTINI AÇIK ETSİN.
DR. ŞANAL TOSUN
SAĞLIK BAKANLIĞI
ESKİ MÜSTEŞAR YRD.

ateş

yorumların çoğu birbirinden esinlenmiş. sadece iyi reklamları vardı. sanki kimse hiçbir yere gidemezmiş mantığı ne kadar saçma.

canani

Yolun açık olsun gardaş.Dualarımız seninle Allaha emanet ol

canani

Yolun açık olsun gardaş.Dualarımız seninle

BÜLENT

yolun açık olsun,güzel insan….

cafer canbay

Yolun açık yeni işiniz hayırlı olsun hocam,Malatya hasüt millet derler kadir kıymetini bilmediler kendileri bilir ama malatya yazık oldu böyle bir evladımızı kayıp ettiğimiz için

nusret erdoğan

ayrım yapmayan insana insan değeri veren bir insan evladı sana minnettarız.,seni allah esirgesin ,

mikail eren

Ramazan hocamız her insan gibi.evi var cocukları var ve memurıyetınde bir sonu var.hocamız emekli oldu.başka bir bahane aramaya gerek yok.her insan gibi cocuklarının mesulıyeti var.ömur boyu calışacak hali yok.her memur gıbı emeklılıgı doldurdu.işi rastgelsın yolu acık olsun.cok dua aldı hocamız.

hasan tatar-ankara

Sayın Ramazan hoçamı basından devamlı takip eden ve başarılarını gördüğüm sayın hoçam malatya için büyük kayıp ama Türkiye için büyük bir kazanım.
hasan tatar-Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı-uzman

Bekir Sözen

Bir insan ömür boyu aynı yerde kalacak diye bir kural yok.Hoca ve ailesininde hayatlarına dair planları olabilir.MALATYA YA büyük hizmetleri oldu.Çok dua aldı,şimdi İstanbul da dua alma zamanı,yolu açık olsun.Allah yar ve yardımcısı olsun.

oktay

bu kadar du a ile sana birşey olmaz güzel insan Allah yar ve yardımcın olsun malatya için büyük kayıp hemde çok

Cem

Kaçan kurtuluyor kardeşim memlekette n ….hocam en hayırlısı ni yaptı. ..yine kaybettin bir arslanı daha

bayram

ne biçim konuşma cahil insanlar nereye kaçıp kurtuluyor,bugüne kadar hizmet vermiş biri Allah razı olsun kafada konuşmayın

Adnan ERMEZ

Çok değerli sevgili hocam.Başta benim Rahmetli Annem ve birçok hastaya elinizden gelenin çok üstünde emekler verdiğiniz meslek hayatımızda biz hasta yakınlarının gönüllerinde de taht kurdunuz.Yolunuz Açık ömrünüz uzun olsun.Hakkınızı helal ediniz.Saygı ve sevgiyle hürmet ederim.

malatyalı

Helal olsun Malatya yine bir harcama yine ihanet. Sanki birileri Malatya’ya hizmet edenleri harcama mücadelesine son gaz gidiyor. Hocam yolun bahtın açık olsun . Hakkını vermeyen ve senin gibi bir cevheri Malatya’da saf dışı bırakan zihniyetleri Allah bildiği gibi yapsın.

MEHMET

Malatya’lı arkadaşım hocamız açıklamasında çocuklarının eğitimi için malatya dan ayrılacağını beyan etmiş okumamışsın galiba.yani bir harcama bir ihanet söz konusu değil…

Ramazan Özdemir

Değerli hocam yolun açık ömrün uzun olsun güzel insan

Suat kuluşaklı

Birçok insanın hayatına dokunmuş hafızasına kazınmış bir isim Ramazan Özdemir Hocam ve Aynı zamanda mütevazi kişiliği alçak gönüllülüğü ile Gönüller’e taht kuran örnek bir şahsiyet idi ve yine ramazan hocamın sohbetlerinde bizlere çok sık kullandığı ” önemli olan gök kubbede hoş bir seda bırakmak ” dediği gibi gerçekten öylede oldu Hoş bir seda bırakarak unutulmamak üzere aramızdan ayrıldı Ramazan Hocamız ,

Vedat SOĞUKPINAR

Sayın Prof.Dr.Ramazan Özdemir hocam , Malatya isminin unutulduğu bir dönemde başarılarınızla Malatya ismini hafızlara kazıdınız.Bir kişinin, ekibi ile birlikte mucizeler yarattığını bizlere gösterdiniz.Allah sizden razı olsun, Allah sevdiklerinizle nice ömürler yaşamayı nasip etsin.

Saraç

Hocam babam size hep dua ediyor.Eminim babam gibi hastalarınızın hayır duası sizinle beraber olacaktır.Allah yar ve yardımcınız olsun.

Nihan çeliköz

Yolunuz açık olsun , keşke Malatya kıymetinizi bilseydi sizin hocalığınızı değerlendirecek kapasitede değilim ama çok çok çok büyük ve kıymetli bir değerdiniz hocam

ramazandogan

Saçlarını Malatyaya hizmette beyazlatan Sezai ve ramazan hocalarım Malatya sizleri unutmuyacak her konuda örnek oldunuz sadece üzülüyorum yapacak bir şey yok.

Gürsel salik

Çok kıymetli saygı değer hocam yolun bahtın açık olsun.Allah’a emanet ol.saygılarımla.

Selçuk

Allah yolunu açık etsin inşallah vatana kendin gibi iyi insan yetiştirirsin zaten gerisi gelir Malatyalı sizi unutmaz

mustafa

Hizmetlerinden,dolayi,malatya,halki ne,kadar
Tesekkur,etse,az,yolun,acik,olsun,basarilar
Dileriz,malatya,seni,unutmayacak

Dr.Gökhan Gökçe

Malatya’nın insan hazinesi sayın Prof.Dr.Ramazan Özdemir’in ayrılışı ilimiz için çok büyük bir kayıptır. Kadir şinas Malatya halkı sana minnettardır . Yolun açık olsun değerli hocamız.

Bahadır

İşin rastgelsin, Yolun açık olsun gardaş

mercan sarı

sevgili hocam kalplerımıze hep saglık verdiniz.o guzel kalbiniz her daim sağlıklı kalsın inşallah

  • Spor Toto Süper Lig
  • Tff 1 Lig
Takımlar O G B M A Y Av P
Adana Demirspor 0 0 0 0 0 0 0 0
Alanyaspor 0 0 0 0 0 0 0 0
Altay 0 0 0 0 0 0 0 0
Antalyaspor 0 0 0 0 0 0 0 0
Başakşehir FK 0 0 0 0 0 0 0 0
Beşiktaş 0 0 0 0 0 0 0 0
Çaykur Rizespor 0 0 0 0 0 0 0 0
Fatih Karagümrük 0 0 0 0 0 0 0 0
Fenerbahçe 0 0 0 0 0 0 0 0
Galatasaray 0 0 0 0 0 0 0 0
Gaziantep FK 0 0 0 0 0 0 0 0
Giresunspor 0 0 0 0 0 0 0 0
Göztepe 0 0 0 0 0 0 0 0
Hatayspor 0 0 0 0 0 0 0 0
Kasımpaşa 0 0 0 0 0 0 0 0
Kayserispor 0 0 0 0 0 0 0 0
Konyaspor 0 0 0 0 0 0 0 0
Sivasspor 0 0 0 0 0 0 0 0
Trabzonspor 0 0 0 0 0 0 0 0
Yeni Malatyaspor 0 0 0 0 0 0 0 0

Malatyahaber.com © Copyright Tüm Hakları Saklıdır

MalatyaHaber.com'da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır. Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı MalatyaHaber sorumlu tutulamaz...