Tren Kazasında Ölen Makinistin Ailesiyle Dayanışma

Tren Kazasında Ölen Makinistin Ailesiyle Dayanışma
PAYLAŞ

TCDD Çalışanları ve Emeklileri Sosyal Yardımlaşma Vakfı (DECEV) Başkan Yardımcısı Yalçın Atak, 13 Haziran'da Malatya'da iki yük treninin çarpışması sonucu hayatını kaybeden makinist Mehmet Ulutaş'ın ailesini ziyaret etti.

Atak, beraberindeki yönetim kurulu üyeleriyle birlikte, Battalgazi ilçesi Kemerköprü Mahallesi'ndeki kazada yaşamını yitiren makinist Mehmet Ulutaş'ın eşi Sevim Ulutaş'ı ziyaret ederek başsağlığı diledi.

Böyle üzüntülerin bir daha yaşanmaması temennisinde bulunan Atak, vakıf olarak her yıl demir yolu çalışanlarını sigortaladıklarını, sigorta teminatının 150 bin lira olduğunu, bunun yanında vefatlar için ödedikleri yardımı aileye takdim etmek için geldiklerini ifade etti.

Ulutaş'ın çocuklarına eğitim hayatları boyunca burs vereceklerini dile getiren Atak, 162 bin 612 liralık yardım çekini Sevim Ulutaş'a verdi.

Ulaştırma Memur-Sen Malatya Şube Başkanı Mustafa Adak ise Ulutaş'ın sendikalarına üye olmasından dolayı aileye 20 bin liralık yardımda bulunduklarını belirtti.

Ziyarette Türk Ulaşım-Sen Malatya Şube Başkanı Önder Akgül ile Demiryol-İş Malatya Şube Başkanı Macit Yorulmaz da hazır bulundu.

Battalgazi ilçesi Kemerköprü Mahallesi yakınlarında 13 Haziran'daki kazada 2 yük treni çarpışmış, 2 kişi ölmüş, 2 kişi de yaralanmıştı.

AA

ARŞİV FOTO: Kaza görüntüsü

[contact-form][contact-field label="İsim" type="name" required="true" /][contact-field label="E-posta" type="email" required="true" /][contact-field label="İnternet sitesi" type="url" /][contact-field label="Mesaj" type="textarea" /][/contact-form]

[contact-form][contact-field label="İsim" type="name" required="true" /][contact-field label="E-posta" type="email" required="true" /][contact-field label="İnternet sitesi" type="url" /][contact-field label="Mesaj" type="textarea" /][/contact-form]

UYARI: Sitemizde çoğunlukla muhabir arkadaşlarımızın imzalarıyla ya da mensubu oldukları basın kuruluşları kaynak belirtilerek yayınlanan üstteki haber benzeri araştırmalar, haberler, röportajlar, maalesef “emek hırsızı” –özellikle de biri sürekli olmak üzere- sözde bazı internet yayıncıları tarafından, ya aynen ya da küçük bazı değişiklikler yapılarak, kendi özel araştırmaları ya da haberleriymiş gibi kendi yayın organlarında yayınlanabilmektedir. Haber kaynağıyla ya da araştırmasıyla, istihbaratıyla uzaktan yakından ilgisi olmayan, sadece gerçek gazetecilerin ‘kamuoyunun bilgisine sunulmuş’ emeğinin üzerine ‘çöküp’, gazetecilik- habercilik yaptıklarını zanneden ve böylece kamuoyunu da aldatanların bulunduğuna bir kez daha dikkat çekerken, söz konusu unsurları da ‘gerçek gazetecilerin emeğini çalmamaları’ konusunda uyarıyoruz.
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.

Yorum yazın

İsim yazmalısınız
Doğru bir email yazmalısınız
Yorum yazmalısınız

1 yorum yapılmış

  • Akıldane (1 yıl önce)
    Allah rahmet eylesin.güzel bir davranış,helal olsun.
    0
    0
    Yanıtla