Yükleniyor...
Yukleniyor

Yükleniyor

“Türkiye’nin Büyümesini İstemiyorlar”

Gündem

03-08-2021 tarihinde yayınlandı.

“Türkiye’nin Büyümesini İstemiyorlar”

Bu haberi arkadaşlarınla hemen paylaş!

AKP Merkez Karar Yönetim Kurulu Üyesi ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık, AKP Malatya Milletvekili Ahmet Çakır ve partililerle birlikte Darende ilçesini ziyaret ederek, bir dizi temaslarda bulundu. İlçede vatandaş ve esnaflarla bir araya gelen Çalık, sivil toplum kuruluşları ve muhtarlarla gerçekleştirilen toplantıda Darende’ye yapılan yatırımlar ve bundan sonraki projelerle ilgili bilgi verdi.

“AK PARTİ, HEM DARENDE HEM DE TÜRKİYE’YE ÖNEMLİ HİZMETLER KAZANDIRDI”
Milletvekili Öznur Çalık, AKP’nin 20 yılda Türkiye’ye önemli hizmetler yaptığını, bundan sonrada yapmaya devam edeceğini belirtti.

“Siyaset, 20 yıldır AK Parti’nin şanlı bayrağıyla taçlanmış hem Türkiye’ye hem Malatya’ya hem de Darende’ye çok önemli hizmetler kazandırmıştır” diyen Çalık, “20 yıldır çok önemli hizmetler yaptık yapmaya da devam ediyoruz. En önemlilerinden bir tanesi içinde bulunduğumuz Turgut Özal Üniversitesi Meslek Yüksek Okulu’dur. İsa Başkanım mesleğe başladığı günden beri “Darende’ye bir Meslek Yüksek Okulu kazandırmak istiyorum” dediğinde destek bulmak çok zordu. O kapı kapı gezdi. İşadamlarımızdan destekler istedi ve işadamlarımızdan destekler alarak Meslek Yüksek Okulunun Darende’ye kazandırılmasına vesile oldu. Yapılan birçok iş var. Tohma Kanyonu’nun restorasyonundan başlayıp kültür miraslarımızı, vakıf eserlerimizin restore edilmesine yolların yapılmasına, mahallelerimizin erişimine kadar çok önemli hizmetler var. Ahmet Çakır Belediye Başkanlığı döneminde hem şehrimize hem de Darende’ye çok önemli hizmetler kazandırdı. Darende için en önemli hizmetlerden bir tanesi içme suyu altyapısı için o dönemin parası ile 22 milyon TL harcandı” ifadelerini kullandı.

Milletvekili Çalık, Darende’ye eğitim alanında önemli yatırımların yapıldığını kaydederek, şunları söyledi:

“Darende’ye Halk Eğitim Merkezi’nin yanı sıra Heyiketeğine 15 derslik Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu Karabayır’a 8 derslikli ilkokulu, 24 derslikli İmam Hatip Lisesi, 200 kişilik pansiyon ve spor salonu, Darende Balaban Lisesine ek bina, Darende Nurkuyusu İlkokulu, Darende Yeşiltaş İlkokulu, Darende Anaokulu, Hacı Ahmet Çokyaşar İlkokulu, Yenice İlkokulu, Akova İlkokulu, Aşağıulupınar İlkokulu 12 derslikli, Ilıca İlkokulu 12 derslikli okulu kazandırdık.”

“DARENDE’YE YATIRIMLARIMIZ DEVAM EDİYOR”
Sağlık alanında da ilçeye ciddi yatırımların yapıldığını dile getiren Çalık, “Darende Hulusi Efendi Devlet Hastanesi(2006 yılında hizmete açıldı ve 8 milyon 226 bin TL harcandı), Balaban ASM+112 Acil İstasyon (3 Hekimlik), Darende Toplum Sağlığı Merkezi+ Aile Sağlığı Merkezi (7 Hekimlik), Ayvalı ASM( 2 Hekimlik +Lojman) Irmaklı Sağlık Evi, Yenice Sağlık Evini ilçemize kazandırdık” dedi. Darende’ye yatırımların devam ettiğini kaydeden Çalık, “Malatya için 3 bin kişilik istihdam sağlayacak bir tekstil kent projesini hayata geçiriyoruz. Bunun 400 kişisini Darende’ye Organize Sanayi’ye yapıyoruz Darende tekstil kent projemiz bölgeye hayat kazandıracak, yeni yatırımların olmasına da vesile olacak. TOKİ Malatya’da çok iş yaptı Darende’de en fazla iş yapılan ilçelerden bir tanesiydi, tam 743 tane konut yapıldı, 3 ticaret merkezi ve 2 tane camiden oluşan sosyal donatımlar yaptık” dedi.

“TÜRKİYE’NİN BÜYÜMESİNİ İSTEMİYORLAR”
AKP Malatya Milletvekili Ahmet Çakır ise “Cumhurbaşkanımızın talimatıyla sürekli sahadayız. Şunları unutmamamız lazım bizler bu ülkenin birer ferdiyiz, Darendeli her zaman sağduyuludur; milletine, devletine, çevresine, toplumuna ne olup olmadığına her zaman dikkat eder ve bu her zaman takdir almıştır. Ülkemiz hangi sorunları yaşıyor bizler hangi sıkıntılar içerisindeyiz bunları görmemezlikten gelemeyiz. Bugün Cumhurbaşkanımızın, Türkiye’nin verdiği mücadeleyi hep birlikte görüyoruz. Ormanlarımız cayır cayır yanıyor bunun temelinde yatan nedenler var bir orman yangını oradaki milyonlarca canlının ölümüne, ekonomiye, insanların mağduriyetlerine, çevreye, karbondioksit salınımı, dünyayı kirletmesi gibi. Yapılan mücadeleyi görüyoruz. Ama bu yangınların altındaki yatan neden Türkiye’nin neredeyse 50 yıldır mücadele verdiği terör örgütü PKK’dır. Oraya ayrılan kaynak millete, ülkeye, altyapıya harcansa Türkiye’nin geleceği durumu ve ekonomisinin duruşudur. Türkiye güçlenmesin, Türkiye büyümesin, Türkiye kendi ayakları üzerinde durmasın diye bunları başımıza bela ediyorlar” dedi.

Milletvekili Çalık ve Çakır daha sonra Darende Hulusi Efendi Devlet Hastanesini, yapımı devam eden ve 2022 yılının ilk aylarında hizmete açılacak 20 yataklı Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezini, Darende Toplum Sağlığı Merkezi, Darende Osman Hulusi Ateş İmam Hatip Lisesi ile Darende ilçe stadını ziyaret etti. Çalık ve Çakır, Balaban ve Aşağıulupınar Mahallelerini de ziyaret ederek, esnaf ve vatandaşlarla bir araya geldi.

Bülten

calik cakir darende

calik cakir darende2

UYARI: Sitemizde çoğunlukla muhabir arkadaşlarımızın imzalarıyla ya da mensubu oldukları basın kuruluşları kaynak belirtilerek yayınlanan üstteki haber benzeri araştırmalar, haberler, röportajlar, maalesef “emek hırsızı” –özellikle de biri sürekli olmak üzere- sözde bazı internet yayıncıları tarafından, ya aynen ya da küçük bazı değişiklikler yapılarak, kendi özel araştırmaları ya da haberleriymiş gibi kendi yayın organlarında yayınlanabilmektedir. Haber kaynağıyla ya da araştırmasıyla, istihbaratıyla uzaktan yakından ilgisi olmayan, sadece gerçek gazetecilerin ‘kamuoyunun bilgisine sunulmuş’ emeğinin üzerine ‘çöküp’, gazetecilik- habercilik yaptıklarını zanneden ve böylece kamuoyunu da aldatanların bulunduğuna bir kez daha dikkat çekerken, söz konusu unsurları da ‘gerçek gazetecilerin emeğini çalmamaları’ konusunda uyarıyoruz.

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.
Subscribe
Bildir
guest
16 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
44malatya

Surekli ayni soylem ulkeyi siz yonetiyorsunuz
Elinizi kolunuzu bagliyan yok

Hasan

Yaşadığınız yerler, oturduğunuz villalar, bindiğiniz arabalarla, arka fonda yer alan yıkık kerpiç ev ile eski model otomobili kiıyaslayinca, her şey meydanda aslında…evet fena zenginleşti birileri hem de AVRUPALIYI kıskandıracak derecede…

Last edited 1 ay önce by Hasan
bülent

Yillardir almanya da yasiyorum emin olun haritada yerimizi bilmiyorlar! Siz ne icip böyle bir kafa yapiyorsunuz cok ilginc gercekten. Yillardir ayni masal “bizi cekemiyorlar,bizi istemiyorlar,cok kiskaniyorlar!” Seni cekemedigini iddia ettigin adamlarin memleketine gidebilmek icin vize alamiyorsun sen! Hangi cekememezlik? Vatandas 3 kurusu icin cani burnunda calisiyor, doldurdunuz ne oldugu belli olmayan milyonlarca insani paldir küldür,memleket son sürat yokus asagi freni patlamis kamyon gibi gidiyor siz hala ayni terane! Ayip koskoca ayip!

Ahmet

Allah rızası için artık bırak bırak bırakkkkk. Duydunöu düşün artık şu gariban milletin pesinden. Yeter ya yeter

Ali

Eğer Türkiye sizseniz evet büyüyorsunuz hemde doymaz bir iştahla. Ama Türkiye biz vatandaşlarsak vallahi büyümüyoruz. Sizin pencere camınız aynalı dışarı bakıyorsunuz ama kendinizi görüyorsunuz.

koray

Genel başkanından milletvekiline, il başkanından trolüne kadar aynı 5 kelimeyi sarf ediyorlar.Ülkenin hergün daha geriye gittiğini görüyor ama sırça köşklerinden olmamak için susuyorlar. Bu ülkenin namuslu ve ahlaklı insanları ülkenin büyümesini canı gönülden istiyorlar. Adaletin, liyakatın, ahlakın, vicdanın olmadığı bir ülke istemiyorlar. Anlamadığınız daha doğrusu menfaatlarınız gereği anlamak istemediğiniz bu. En kısa sürede gitmeniz dileğiyle..

Vatansever

artık bırakın şu argümanı halk yemiyor. yok Türkiyenin büyümesini istemiyorlar yok Hizmet edilmesini istemiyorlar vs. yalancılıktan sıkıldı bu millet lütfen yani.

Delibattalgazi

Şöyle fotoğraflara bakıyorum bunların yanında gezen hiçmi fit bir insan olmaz yahu… Ya karın büyük ya kafa büyük ya da ense kalın

MUSTAFA

İktidarın klasik oyunu. Sanal düşmanlar yaratarak, Türkiyenin büyümesini istemiyorlar falan filan. Geçin bunları.

Sayın Çalık kardeşinin ne özelliği ve liyakatı vardı ki Rektör atadın?

Ya da kızkardeşine rektörlük vermek için mi Malatya ya Üniversite kurdun. Sadece bu olay bile normal bir ülkede olamazdı.

Ülkeyi çiftliğe çevirdiniz. Yolsuzluk yapablar yargılanmıyor yanına kar kalıyor.

Kendi bakanlığına usulsüz ve pahalı dezenfe3ktan bakan vardı. Ne oldu sayın Çalık? Haber yok kaç ay oldu. Unutturmaya mı çalışıyorsunuz?

Tuz koktu tuz. Ancak bu halk elbet bir gün gerçekleri görecektir.

128 Milyar dolar nereye buharlaştı? Haber var mı?

Pütürgeli

Senidemi korkuttular malatya haber yurumu yayınlamıyursun bunlarıda korma malatyada biraz konuşan sensin eyer sende yalakalar grubuna katılırsan malatyanın sesi çıkmaz

Bayram akgeyik

biz büyümesini istiyoruzda siz bazı haramilerin cebi çok büyük dolmuyor o yüzden ülkemiz büyüyemiyor

Zurna

Ne kadar düşmanımız varmis herkes bize düşman olmuş. Kimse bizi istemiyor. Herkes bize saldırıyor. Dis güçler dolarla bizi terbiye ederken ic güçler de zillet ittifakı ile bizi bölmeye çalışıyor. Böyle bir ortamda Allah Akpmizi başımızdan eksik etmesin her kulvarda bunlarla savaşıyor. Ama ne hikmetse 20 yıldır bizi bi rahata kavusturmadi. En iyisi bir keyif çayı içeyim de kendime geleyim

Köyün DELİSİ

Sayın Vekilim, Türkiye nin büyümesini istiyorum. Parasını verdiğimiz F-35 lerin ülkemize gelmesini istiyorum. Parasını verdiğimiz S-400 lerin aktif olmasını istiyorum. Bir de ” Her şey çok güzel olsun ” istiyorum.

Zibetra

Sorması ayıp, iktidara geldiklerinden itibaren Malatya ne kadar büyüdü ve gelişti?

Pütürgeli

Türkiye büyümüyor siz kendinizi büyüttünüz reklamınızı iyi yapiyursunuz başka da yaptiğınız bişey yok malatyayı 20 sene geriye gütürdünüz halk artık yemiyor nefesini boşuna tüketme

Zafer

Şaka gibisinizzz.ülke yanıyor,ekonomi yanıyor,insanlar yanıyor..marketler ateş pahası,hayat ateş pahası,yoksulluk almış başını gitmiş,yolsuzluk yüzyılın zirvesinde ve yüzünüz kızarmadan neyin zaferini yaşıyorsunuz…her yönden dibe vurmuş ülke hayırdir siz nerde yaşıyorsunuz Vekiller..ağzınız ALLAH diyor ama uygulamalar nefs diyor.her kim bu vatanın nokta hakkını suursuzca kullanip zarar vermişse bin türlü belasını versin.artık pembe tabloları bırakın bir kez özeleştiri ile kendinizr ve övündüğünüz eserinize bakın.

  • Spor Toto Süper Lig
  • Tff 1 Lig
Takımlar O G B M A Y Av P
Beşiktaş 4 3 1 0 7 0 7 10
Trabzonspor 4 3 1 0 10 4 6 10
Fenerbahçe 4 3 1 0 6 1 5 10
Konyaspor 4 3 1 0 7 3 4 10
Galatasaray 4 2 2 0 8 5 3 8
Hatayspor 4 2 1 1 9 3 6 7
Fatih Karagümrük 4 2 1 1 7 3 4 7
Kayserispor 4 2 1 1 4 4 0 7
Altay 4 2 0 2 8 6 2 6
Yeni Malatyaspor 4 2 0 2 4 8 -4 6
Alanyaspor 4 2 0 2 3 9 -6 6
Göztepe 4 1 2 1 5 5 0 5
Kasımpaşa 4 1 2 1 5 5 0 5
Gaziantep FK 4 1 1 2 4 5 -1 4
Antalyaspor 4 1 1 2 4 7 -3 4
Sivasspor 4 0 2 2 4 6 -2 2
Adana Demirspor 4 0 2 2 2 7 -5 2
Çaykur Rizespor 4 0 1 3 2 8 -6 1
Başakşehir FK 4 0 0 4 2 6 -4 0
Giresunspor 4 0 0 4 0 6 -6 0

Malatyahaber.com © Copyright Tüm Hakları Saklıdır

MalatyaHaber.com'da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır. Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı MalatyaHaber sorumlu tutulamaz...