Yükleniyor...
Yukleniyor

Yükleniyor

“Ülkeye ve Ülke Dışına da Hizmet Verecek”

Gündem

08-09-2018 tarihinde yayınlandı.

“Ülkeye ve Ülke Dışına da Hizmet Verecek”

Bu haberi arkadaşlarınla hemen paylaş!

Battalgazi Belediyesi tarafından İspendere İçmeleri’ndeki çalışmalarda sona geliniyor. Çalışmaların tamamlanması ile birlikte İspendere İçmeleri, hem şifa merkezi, hem de geleneksel ve tamamlayıcı tıp alanında eğitim merkezi olacak.

İspendere İçmeleri, Türkiye’nin en önemli şifa merkezlerinin yanı sıra geleneksel ve tamamlayıcı tıp hizmetlerinin uzman kadrolar tarafından verileceği ilk merkez olmakla birlikte geleneksel ve tamamlayıcı tıp alanında eğitim merkezi konumu özelliğini de kazanacak.

-“Uluslararası nitelikte bir formata kavuşması gerekir, dedik”

Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Tarım ve Orman Bakanlığı ve İnönü Üniversitesi’nin desteği ile sürdürmekte oldukları çalışmalar hakkında bilgi vererek, “Burası çok eski tarihlerden beri sadece Malatya halkına değil, bölge halkına da hizmet sunan, özellikle böbrek taşı olan, parazitleri olan, egzama olan, mantar gibi hastalıkları olanlara şifa dağıtan bir merkez hüviyetindeydi. Öncelikle topluma tanıtılması noktasında, hakikaten orada hijyenik koşulların ve gelen insanların sosyal ihtiyaçlarına cevap verebilecek bir alt yapı, sosyal tesislerinin olması gerekiyordu. İspendere Şifalı içme suları sadece Malatya’ya, sadece bölgeye, sadece Türkiye’ye değil, uluslararası nitelikte bir formata kavuşması gerekir, dedik. Geleneksel ve tamamlayıcı tıp merkezinin yapılması  İspendere şifalı içme sularının aynı zamanda havuzlara alınması, hem yürüyüş havuzları kulvarları itibariyle, hem dinlenme ve hemde yüzme havuzları anlamında olimpik anlamda sosyal tesislerin hemen finansmanı temin ettik ve ihalesini yaparak şuanda son aşamaya geldi.”dedi.

-“ Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp Uzmanlarını da Merkezi olacak”

İspendere Şifalı İçme Suları Merkezi’nin ayın zamanda Türkiye’nin Geleneksel ve tamamlayıcı Tıp Uzmanları içinde bir merkez olacağını belirten Gürkan şunları söyledi:

“Bu şifalı suların hakikaten memleketimize hizmet sunacak bir hüviyete bürünmesinin yanında, aynı zamanda bu şifalı suların yanına yapılacak bir rehabilitasyon merkezi ile geleneksel ve tamamlayıcı tıp uzmanlarının da burada tedavi ve poliklinik yaptığı bir merkez hüviyetin de burayla bütünleştirme amacını gerçekleştirdik. Geleneksel ve tamamlayıcı tıp uzmanlarının poliklinik odalarını ve poliklinik yapılan muayene odalarının olduğu, akabinde tedavi odalarının olduğu ve Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp Uzmanlarının Türkiye genelindeki hizmetiçi eğitim faaliyetlerinin hizmet içi eğitim merkezi olma hüviyeti noktasında da İspendere şifalı içme sularının bulunduğu bu mekan aynı zamanda Türkiye’de ilk olması hesabiyle Türkiye’deki Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp uzmanlarının da merkezi olacak.”

-“Yüzme havuzları ve yürüyüş havuzları”

Gürkan, “İçinde iki yüzme havuzu alan ve içinde hem şifalı sularda yüzerek vücuttaki parazit, mantar ve egzama türü, dış yüzeydeki şeyleri ve cildi güzelleştirme yönündeki icraatları yerine getirilmesi noktasında, gerek oradaki poliklinik odalarında hacamat, sülük gibi 6 alanda geleneksel tıp uzmanları tarafından tedavi yürütülmesi, aynı zamanda oradaki sosyal donatı alanları ile birlikte Türkiye’deki geleneksel ve tamamlayıcı tıp uzmanlarının burada eğitim ve hizmet içi eğitim faaliyetlerini yürütmeleri noktasında gerekli alt yapılarını çalışmalarını yaptık. Burası şuanda gerek reaksiyon alanları, gerek sosyal donatı alanları ile gerek sosyal merkezleri ile, fiziki merkezleri ile sadece Malatya’ya veya bölgeye hizmet edebilecek bir hüviyet içerisinde değil, ülkeye ve ülke dışında da hizmet edebilecek bir formatta hazırlanmıştır. Yani havuza girmek isteyen havuza girecek, yüzmek isterse havuzda yüzecek, yürüyüş havuzlarında yürümek isterse yürüyüş havuzlarında yürüyecek, koşu yapmak isterse koşu kulvarlarına gidecek, yürüyüş yapmak isterse yürüyüş kulvarına gidecek, piknik yapmak isterse piknik alanlarında oturacak.” şeklinde bilgi verdi. 

“Bu şekilde bir rehabilitasyon merkezinin olduğu ikinci bir yer yok”

Battalgazi Belediye Başkanı Gürkan şu bilgileri de aktardı:

“Bayanlar içinde tabiî ki fiziki güzellik anlamında, cilt güzelliği anlamında suyun bu konudaki tıbbi ve teknik açıklamasında cildi pürüzleştirdiği ve cildin üzerinde değişik mantar ve gibi egzama türü hastalıkları giderdiği ve bunun içinde o bayanlarımızın da erkeklerimizin de yakışıklı olması, bayanlarımızın da güzelleşmesi için hem bayanlara, hem erkeklere ayrı ayrı havuzlar yaptık. Türkiye’de hiçbir şifalı merkezde, hiçbir kaplıcaların içerisine bu şekilde bir rehabilitasyon merkezinin olduğu ikinci bir yer yok. Bu buraya mahsusdur. Buda aynı zamanda Türkiye’ye rol model olma noktasında ve önemli bir kazanım anlamında ve bu anlamda geleneksel ve tamamlayıcı tıp uzmanlarının bizzat yerinde görüp hem teorik anlamda, eğitim faaliyetlerini yürütmesi anlamında salonlarımız ve dershanelerimiz var, aynı zamanda pratik yapma noktasında da pratik merkezlerimiz olacak. Bu öyle tahmin ediyorum ki, Türkiye’deki geleneksel ve tamamlayıcı tıp merkezlerine de bir artı katma değer ifade edecektir diye düşünüyorum.”

Burhan KARADUMAN, Yeni Malatya Gazetesi- malatyahaber.com

ispendere1

ispendere2

ispendere3

ispendere4

ispendere5

UYARI: Sitemizde çoğunlukla muhabir arkadaşlarımızın imzalarıyla ya da mensubu oldukları basın kuruluşları kaynak belirtilerek yayınlanan üstteki haber benzeri araştırmalar, haberler, röportajlar, maalesef “emek hırsızı” –özellikle de biri sürekli olmak üzere- sözde bazı internet yayıncıları tarafından, ya aynen ya da küçük bazı değişiklikler yapılarak, kendi özel araştırmaları ya da haberleriymiş gibi kendi yayın organlarında yayınlanabilmektedir. Haber kaynağıyla ya da araştırmasıyla, istihbaratıyla uzaktan yakından ilgisi olmayan, sadece gerçek gazetecilerin ‘kamuoyunun bilgisine sunulmuş’ emeğinin üzerine ‘çöküp’, gazetecilik- habercilik yaptıklarını zanneden ve böylece kamuoyunu da aldatanların bulunduğuna bir kez daha dikkat çekerken, söz konusu unsurları da ‘gerçek gazetecilerin emeğini çalmamaları’ konusunda uyarıyoruz.

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.
Subscribe
Bildir
guest
7 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Battalgazi

Bir tane hortum….bir parmak su. en az yirmi kez bu haber yapıldı. başkan elini uzatıyor. Su içiyor… Bu suyla erkeklere yakışıklı olması için, bayanlara da güzel olması için havuz yapılacakmış..Türkiye’de ve dünyada ilk. Malatyalıyı kayısı güzel ve yakışıklı yapıyor başkan. ..yazık harcanan paralara…

murat

ne yapacaktı? milyarları döküp saçıp yel değirmeni yapıp

sonra kaldıracak mıydı, yoksa çiçek, böcek, saat kulesi mi

yapsaydı? sağlık turizmi diye bir şey var. o yoldan geçen

tabelayı görüp girse hem şifa bulacak hem de bu kente

para bırakacak. yel değirmeni değil. sizin ufkunuz bu

kadar işte.

Nedüşüneceğinidüşünenadam

Bundan 30 yıl önce böbrek taşı sebebiyle, her sabah aç karnına, daha fazla su içmek için, cebime tuzlu leblebi koyarak defalarca gittiğim, İspendere’den şifa bulmuş bir kişi olarak, Başkan’ın yapmış olduğu bu girişimden dolayı kutluyorum. O dönemlerde kuş uçmaz, kervan geçmez, izbe bir yerdi.
Ülkemizdeki bir çok yerde bulunan termal tesislere, şifa bulmak için giden binlerce kişiyi göz önüne alırsak, yapilan bu yatırımın ne kadar doğru bir karar olduğu ortaya çıkacaktır.
Ayrıca, konuştukları zaman mangalda kül bırakmayan, AKP’li milletvekillerinin yapması gereken bu tür projeleri üreten ve hayata geçiren Selahattin beyi tebrik ederim.

malatyadan geçen birisi

İSPENDERE İÇMELERİ BALKANLARA,
ORTADOĞUYA ,AVRUPAYA, ASYAYA, AFRİKAYA HATTA DÜNYADIŞI GEZEGENLERE HİZMET VERECEK. UZAYLILAR BURADA ŞİFA BULACAK. GÜLMEK SERBEST !!!!!!!!!

ibrahim

Liyakat sahibi nadir bulunan başkan.Allah kolaylık versin

Cem Parlak

Yine kibir dolu bir açıklama yapmış başkan… Devletin 50 triyonunu götürüp dağa taşa basmak icraatsa tebrik ederim… Ama yine birileri zengin olmuş sayenizde…

Hasan

Hocam şu şehre bir kent park yapın
Doğru düzgün şehirde Gezi lecek alanlar yapın
Belediye sarayının Karşısı avm olsun bir zahmet
Ve fırat semt polikinligine Büyük bir sosyal tesis veya yeşil kuşak projesine katın veya
300 yataklı değil en az 700 yataklı bir hastane yapın yeri gayet iyi firat semt polikinligi yani çok güzel
Aynı Yeşilyurt gibu
Migros
Sümer parkı
Yeni Devlet Hastanesi
Battalgazi parkı
Yeşil Kuşak Parkı
Hastane …
Güzel olabilir bu proje rica ederim Selehattin gürkan yapılsın ..

  • Spor Toto Süper Lig
  • Tff 1 Lig
Takımlar O G B M A Y Av P
Fenerbahçe 7 5 1 1 10 5 5 16
Altay 7 5 0 2 14 9 5 15
Beşiktaş 7 4 2 1 14 7 7 14
Trabzonspor 6 4 2 0 13 6 7 14
Hatayspor 7 4 1 2 14 6 8 13
Konyaspor 6 3 3 0 9 5 4 12
Alanyaspor 6 4 0 2 6 9 -3 12
Kayserispor 7 3 2 2 9 7 2 11
Fatih Karagümrük 7 3 2 2 11 10 1 11
Galatasaray 7 3 2 2 10 10 0 11
Sivasspor 7 2 3 2 10 7 3 9
Adana Demirspor 7 2 3 2 12 11 1 9
Antalyaspor 7 2 2 3 7 10 -3 8
Gaziantep FK 7 2 2 3 6 10 -4 8
Başakşehir FK 7 2 0 5 7 7 0 6
Yeni Malatyaspor 7 2 0 5 7 14 -7 6
Kasımpaşa 6 1 2 3 5 8 -3 5
Göztepe 7 1 2 4 7 11 -4 5
Giresunspor 7 0 2 5 2 9 -7 2
Çaykur Rizespor 7 0 1 6 4 16 -12 1

Malatyahaber.com © Copyright Tüm Hakları Saklıdır

MalatyaHaber.com'da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır. Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı MalatyaHaber sorumlu tutulamaz...