Yükleniyor...
Yukleniyor

Yükleniyor

“Üniversite Taşınmıyor, Büyüyor”

Gündem

08-12-2019 tarihinde yayınlandı.

“Üniversite Taşınmıyor, Büyüyor”

Bu haberi arkadaşlarınla hemen paylaş!

AKP İl Başkanı İhsan Koca, Malatya Turgut Özal Üniversitesi’nin (MTÜ) Yeşilyurt’taki Beylerderesi  Yerleşkesine taşınacağı iddiasına ilişkin olarak, “Taşınma değil, üniversitenin büyümesi söz konusu. Bazı fakülteler Beylerderesi’ne yapılıyor” dedi.

Battalgazi’nin il merkezindeki bazı mahalle muhtarlarının “Malatya Turgut Özal Üniversitesi Beylerderesine taşınıyor, Battalgazi bölgesindeki arsa ve ev fiyatları para etmeyecek, ilçemiz gelişmeyecek” iddiasını AKP İl Başkanı İhsan Koca cevaplandırdı.

“ÜNİVERSİTE TAMAMEN TAŞINMIYOR, BÜYÜYOR”

İl Başkanı Koca, Vuslat TV’de Merve Karadağ Doğan’ın hazırlayıp sunduğu programda yaptığı açıklama da, “Son günlerde gündem gelen bir konu. Taşınmadan ziyade üniversitenin büyümesi söz konusu. Üniversitenin yeni bölümlerinden bazılarının Yeşilyurt’un Beylerderesi bölgesinde arazilerdeki bir kısmına yeni binalarının yapılması söz konusu. Üniversitenin tamamen taşınması diye bir şey söz konusu değil.”  ifadelerini kaydetti.

BATTALGAZİ- YEŞİLYURT TARTIŞMASI..

Bu arada, eski levazım alayı arazisi ve binalarının tahsisiyle Eskimalatya yakınlarında, İnönü Üniversitesi’ne bağlı olarak “Battalgazi Yerleşkesi” adı altında Ziraat Fakültesi ve bazı MYO’ların faaliyete geçirildiği kampus, Malatya Turgut Özal Üniversitesi’nin kurulmasıyla, bu üniversiteye devredilmişti.

Battalgazi Belediyesi’nin, geniş bir alanı imara açma çabalarının başladığı bir dönemde, Battalgazi ilçesinin eski merkezi olan, Eskimalatya olarak bilinen semtin yakınında bulunan MTÜ Rektörlüğü’nün yeni yerleşkeye taşınacağı, dolayısıyla Battalgazi’de imara açılan arazilerin rantının azalacağı gerekçesiyle Yeşilyurt Yerleşkesi’nin yapımına karşı çıkıldığı öne sürülüyor. İnönü Üniversitesi’nin de Battalgazi ilçesi sınırlarında yeraldığı belirtilirken, MTÜ’nün Yeşilyurt’taki yerleşkesine, Battalgazi’nin kayba uğrayacağı iddiasıyla karşı çıkılmasına bir anlam verilemiyor.

Battalgazi’nin eski belediye başkanı olan Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan’ın da, Yeşilyurt Yerleşkesi ile ilgili tavrının bu yerleşkeye karşı çıkanlarla aynı olduğu ve Battalgazi’den yana tavır koyduğu öne sürülürken, “Gürkan, artık Battalgazi’nin değil, Büyükşehir’in belediye başkanı olduğunu hatırlayıp, kendisine bağlı bir başka ilçe olan Yeşilyurt’a üniversite yerleşkesinin yapılmasına karşı çıkmamalı. Mevcut tavrını sürdürürse, Yeşilyurt’a karşı açıkça Battalgazi’nin, hatta bu ilçenin bir semti olan Eskimalatya’nın yanında yeralıyor demektir. Battalgazi diye ifade ettikleri ve ikinci kampüsle kayba uğrayacağını öne sürdükleri yer, şimdi artık Malatya’nın bir semti olan Eskimalatya. Selahattin Gürkan, ilk başka Battalgazi adıyla daha dar sınırlı olan Eskimalatya’nın belediye başkanıydı. Malatya Büyükşehir olduktan sonra, şehir merkezinin de yarısını kapsayan bir Battalgazi ilçesi oluştu ve Gürkan oraya da başkanlık yaptı. Eski ilçe merkezi artık sadece bir semt. Semtin menfaatleri Malatya’nın ve üniversitenin gelişmesine engel olmamalı.” eleştirileri yapılıyor.

O ARSA FETÖ’YE VERİLMİŞTİ

Beylerderesi’ndeki Malatya Turgut Özal Üniversitesi’ne devredilen ve imar planında da üniversite kampüsü olarak yeralan arsa; 15 Temmuz darbe girişimi öncesinde FETÖ ile iltisaklı olan ve yöneticilerinin tamamı da FETÖ’den işlem gören ve kapatılan Malatya Eğitim Kültür Sanat ve Sağlık Vakfı’na 4 Temmuz 2013 tarihinde Malatya Defterdarlığı tarafından 49 yıllığına tahsis edilmişti. Söz konusu arsa tahsisi işlemi 11 Mart 2016 tarihinde iptal edilmişti.

BAZI VAKIFLAR İSTEMİŞ..

FETÖ’den geri alınıp MTÜ’ye verilen ve üzerinde 4 katlı kaba inşaatı yarım kalan arsa için Malatya’daki bazı vakıfların “Özel üniversite kuracağız” diyerek talipli olduğu, bu arsanın devrinin iptali için kulis yaptıkları, ancak arsanın 11 Kasım 2018 tarihinde Malatya Turgut Özal Üniversitesine tahsis edildiği de biliniyor.

MTÜ ise, bu tahsisin ardından yeni fakülte binalarının yapımına başladı.

malatyahaber.com- Vuslat TV

GÖRSEL: MTÜ’nün Beylerderesi Yerleşkesi’nin maket görüntüsü

mtü beylerderesi kampus

UYARI: Sitemizde çoğunlukla muhabir arkadaşlarımızın imzalarıyla ya da mensubu oldukları basın kuruluşları kaynak belirtilerek yayınlanan üstteki haber benzeri araştırmalar, haberler, röportajlar, maalesef “emek hırsızı” –özellikle de biri sürekli olmak üzere- sözde bazı internet yayıncıları tarafından, ya aynen ya da küçük bazı değişiklikler yapılarak, kendi özel araştırmaları ya da haberleriymiş gibi kendi yayın organlarında yayınlanabilmektedir. Haber kaynağıyla ya da araştırmasıyla, istihbaratıyla uzaktan yakından ilgisi olmayan, sadece gerçek gazetecilerin ‘kamuoyunun bilgisine sunulmuş’ emeğinin üzerine ‘çöküp’, gazetecilik- habercilik yaptıklarını zanneden ve böylece kamuoyunu da aldatanların bulunduğuna bir kez daha dikkat çekerken, söz konusu unsurları da ‘gerçek gazetecilerin emeğini çalmamaları’ konusunda uyarıyoruz.

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.
Subscribe
Bildir
guest
54 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Malatyalı

Çevreyolu altına olan düşmanlığın sebebebi nedir anlayamadım.

seyfettin atay

yeni kurulan Turgut özal ünü. teknik olarak teknik müh bölümleri osb den dolayı beylerderesine taşınması, şehirin doğusunda inünü ünüversitesinin olması trafik yükünün dağıtılması nedeni ile beylerderesi yerleşkeside olması çok doğru bir karardır. Kim düşündüyse teşekkürler.

Mehmet

Sizce yeşilyurtta gidince unversite bütün sorunlar cozulecekmi malatya da ne varsa yeşilyurt tarafında bide üniversiteyi görürdünüz farz edelim sorunlar cozulecekmi şuanda trafikten gecilmiyo unversite de orda olursa hic gecilmez yesilyurt olur karazulum trafikten cikilmaz insanlara bu zulmu yapmayin

Mahmut

Yeşiltepe’ye yapılsın. O taraflara yeter. Şehri çok yönlü geliştirmek bence en mantıklı olanı

CD

Benim yorumumu yayınlamadınız özgür basın anlayışınızı gözler önüne serdiniz!! Yayınladığınız ikinci yorumumu ivedilikle kaldırın ve yoruma açık olmayan haber yapmayın

Ömer ilhan

Yalnızca bir yere yüklenilmesin 50 yıl sonrasını göz önününe alınarak Malatyamızı dengeli büyütelim.Yıllardır söylenir ama yapılmaz Eskimalatya nında imar sorunu acilen çözülmeli

Ahmet Koç

Selahattin başkan, büyükşehir belediye başkanı olana kadar bir Malatya, Türkiye’deki tüm ilklerin, ilk icraatların battalgaziye yapıldığını sanıyordu. Meğer hepimiz yanıldık, ortada bir şey yokmuş.

muhtar

Üniversite taşınmıyor diyorlar ama alttan işi bitirmişler. Yok bir fakülte gidecek diyorlar ama tepkileri azaltmak için öyle diyorlar. Kanaatimce üniversitenin bir fakültesinin dahi batıya gitmesi doğru değil. Gelişmiş ülkelerde üniversiteler yeşillik içinde ferah ve gürültüsüz yerde olur. Bu bakımdan battalgazi kampusü idealdır. Taşınma olayının arkasında rant olmasın?

malatyalı

turgut özal ünüversitesine beylerderesinde yer tahsisi eski malatyadaki yerleşkeyi tamamen bitirir.tüm karşılamalar konferanslar yönetimde oraya taşınır.eski malatya battalgazinin daha doğrusu hep söylenen çevre yolu altı yine kendi haline bırakılır.bu ünüversitenin kurulma amacı zaten bu bölgelerde yatırım yaparak buraların gelişmesine ön ayak olmasıydı. daha tam kurulmadan zaten rantı yüksek bir yere kaydırılıyor.yazıklar olsun demekten başka bir şey gelmiyor içimden.amaç eğitim hizmet değil ..büyük büyük laflar edilir hepside boş boş ….

Malatyali

Bir çok insan buraya yorum yazmış. 1. Merak ediyorum orda arsalar hakkında birşeyler diyen arkadaşlar o arsalar kime ait bize söyleyin bilelim bizde. Laf atma ile olmaz isim verin bu hukuki birşey.oraya yapılacak üniversitenin bölümleri hakkında bilgisi olmayan ak parti dusmanligondan uçağa satmışlar:). O uçak ak partili değil . Türkiye’nin bir çok yerinde kampusler parça halinde niye art niyet var. Üniversitenin biri doğu biri batıda olması şehir için iyi degilmi. Acaba sorarlar size sizin mi battalgazide arsalarınız var da burda degerlenmemesinden korkuyorsunuz diye dizede sorarlar. CHP li birini bu şehirde belediye başkanı yapamadiginiz için mi bu kin.yanlislari olanlar vardır . Ama herkesin kendi dusuncesi. Kime oy verip vermeyeceklerini sizemi soracak insanlar.
Hiç şunu sorguladinizmi bu şehirde brokrat ,vekillerin ,bekediye başkanlarının bu kadar yanlışını rağmen karşı partiler bu halka niye güven verip ,proje sunup ,halkın değerlerine samimi saygı duyup seçimleri kazanamıyor. Demekki oldukça basarisizlar.

Eskimalatyalı

Hayırlı olsun ne diyelim yapılsında beylerderesi olsun ama yerleşke dar alanda genişleme imkanı kısıtlı olur bildiğim kadarıyla Havacılık ile ilgili olacak yeni yerleşke bu arada o uçak nedir diye yazanlar olmuş.. Havacılık hızlı gelişen ve sektör ihtiyacı çok olan bir hizmet çocuklarımız için yeni iş alanları bu imkandan Malatyamızın faydalanması bizi mutlu eder

Mahmut Gandi

Yeşiltepe’nin ne günahı var. Mis gibi yer. Ordan askeriye kaldırılsa şahane bir kampüs olur. Hem daha iyi ve düzgün gelişme imkanına sahip olur burası. Tutturmuşlar Yeşilyurt da Yeşilyurt. Kıymetsiz bir mıntıkada yaşadığımızı bu kadar gözümüzün içine sokmasanız… Buralardan yüzde 55-70 bandında oy aldığınız halde…

derun

Fotoğrafa bakınca uçak görüyorum! Fakülte yerleşkesi mi yapıyorlar havaalanı mı? Yoksa makam aracı olarak mı kullanacaksınız?? siz bunları bırakında akp milletvekilleri Malatya erhaçta ki uçak sefer saatlerini ve sefer sayılarını düzeltin. Ankara’ya İstanbul’a , Elazığ havaalanından gidip gelmek hoşunuza gitmiş belli ki? yatacak yeriniz yok

Hasan

Türkiye’deki çoğu üniversitenin bizim aldığımız lise eğitiminin epey gerisinde olduğu, akademisyenlerin siyasete göre sınıflandığı, o akademisyenlerin oy verip rektör bile seçemediği düşünülürse üzerinde durmaya değmez

muharrem

Kısa , Özlü , meseleyi kökünden ele alan , görünmez yaraya parmak basan ne de güzel bir yorum . Aynen katılıyorum

Ruhi

Vizyon
Bir belediye başkanında olması gereken birleştirici güç olmalıdırbaşkan sınıfta kaldım yanlış yaptınilçeleri birbirine düşürdün yazık ettin memleketi Malatya

Marasa

Malatya haberi tebrik ediyoruz böyle güzel haberler yaptığımız için işi bilimsel çalışmalar yapmak olan uluslararası bir üniversiteye böyle suni gündemlerle meşgul ettiği için Büyükşehir belediye başkanı olduğunu zannettiğimiz aslında gönlü Battalgazi’de kalanBaşkana sesleniyoruz lütfen artık bir @ Büyükşehir belediye başkanı olduğunu anla yoksa sabah anlatırlar her şey Malatya için Allah kuru ihtira dan insanları korusun ve yalan itibarsız haberlerle suni gündemlerle insanları meşgul etmesin..,

Melika

Üniversite rektörü açıklama yapıyor taşınmıyoruz diyor kimse anlamıyor Büyükşehir bld başkanı madem battalgaziyiyi bu kadar seviyordu neden Büyükşehire başkan olmuş anlamadık yazık çok yazık…. Vizyona yakışmadı Oyun bozuldu

Neco

Hersey yeşilyurt a gidiyor Battalgazi nin bi onemi yok zaten hizmet de Yeşilyurt a yapiliyor yazik

Birisi

Üniverste acmanin amacina bir bakim bir de halkin beklentisine bakin. Ikiside birbirinden beter universteler bilim uretmw yeri olmaiyken ogrenciler o bolgeye para kazandira musteri , arsa sahipleri icin rant siyasiler icon fırsat olmus durumda. Yani afrika da kabileler bile bizde daha ileri gorusludur eminim kendi toplumlarin faydasi icin yapilan islerde gerci sasirmamak lazim bu sehre ne de olsa biri dedi ki bizim ölümüz yizde elle oy alir kisacasi keçiyi bağlasak bunlar yine bize oy verir dedi ama gel gor ki hala anlayamadi malum secmenler

Arda

Bu binaları yapıp üniversiteyi taşıyacağımız malatyaya yeni kampüs şeklinde adliye yapsaydınız. Bence adliye için en iyi en güzel yerdi.

Ömer

Beylerderesi viyadük deki trafik yoğunluğundan vekillerin haberi var mı? Bir sabah tebdili kiyafét vatandaş gibi organizeye gelsin yoğunluğu görsün. Ha bir de mü buraya gelirse vur patlasın çal oynasın trafik felç…

Muhtar

Battalgaziye müstehaktır
%85 oy ver ak partiye sonuç bu olsun
Hersey yerinde güzel
Ayıp Ayıp biz oradaki Yeşilyurt’tan yapılanları biliyoz
Orasında bizim
Herşey Güzelken bu işleri kim çıkardı

Ahmet

Arsa bahane, tarım arsalarının imara dönüştürme operasyonu şahane. Ortalığa düşen muhtarların yüzde 95’inin eski malatya ile nüfus bağı bile yoktur.
Üniversiteyi tarım arazilerinin rantı için düşünenleri ve öğrencileri de para kapısı olarak görenleri lanetliyorum.

Alper

3-5 tane mahalle muhtarı ayağa kalkacak araziler para etmiyor diye, sonra koskoca malatyanın okul yolu baraj yolu olacak. şehrin bir doğusunda bir de batısında kalan üniversitesi olup hem battalgazi ilçesine hem de yeşilyurt ilçesine hitap eden üniversite yapılması kadar akılcı bir şey var mı? benim mi kafam almıyor acaba

Erdem

Alper bey ; Basite aldığınız 3-5 tane diye tabir ettiğiniz mahalle muhtarları bana göre takdire şayan bir direniş sergiliyorlar.Onları battalgazili olarak ölümüne kadar takdir ediyor, herzaman yanlarında olduğumuzu vurgulamak istiyorum. O basite aldığınız MUHTARLAR ortalıkta dönen pislikleri şeffaf bir şekilde vatandaşla paylaşmışlardır.Baraj yolu diye tabir ettiğiniz yerlerin herhangi bir yatırıma,kurumun oraya gelmesine hakkı yokmudur. Hiçbir zaman gelişmeyeceklermidir.Herzaman VEKİLLERİN,çevrelerinin o doymayan ensesi kalınların arsalarımı kıymetlendirilecek.Nefis duygularıyla değilde adalet ekseni ile yaklaşın. Battalgazili Vatandaş olarak herşeyi sizin küçük gördüğünüz muhtarlarımız dan takip ediyoruz…

Malatyalı

Bana göre eski malatyanin gelişimi bitmiş esnaf kan ağlıyor hükümet konağı ve daireler ilçe merkezi dışında okullar merkezden dört km uzaklıkta eski tarım meslek lisesi alanında milli eğitim taşınmış bütün esnaf siftah bile yapamıyor tabi biz büyük şehir olurken demiştik merkezi dört ilçeye bölün mevcut Yeşilyurt ve Battalgazi yerinde kalsın Beydağı ve Fırat adı altında iki merkez ilçe daha oluşturun böylece eski yeşilyurt ve Battalgazi mız bu durumlara düşmezdi.

Hakan

Yeşilyurta yapılması ulaşım açısından iyi olur tranbüs iki ünüversite arasında gitsin gelsin.

Sidi

Üniversiteler fakülteleri ve fakültelerindeki hocaları ile değer kazanır. Uluslararası ilişkiler ve sosyal alanları ile önem kazanır. Ürettiği bilimsel projeler ile öne çıkar. Şimdi kalkmış birileri birilerinin arazisi değer kazanacak diye haber yapıyor. Bizim vizyonumuz bu kadar işte, kardeşim şu an ziraat fakültesi ve MYO ların öğrenci sayısını bilen var mı? Bu mantıkla kimse bu üniversiteleri tercih etmez. Üniversite yalnızca binaları ve binaların yerleriyle tercih edilmez. Bilim, bilim…

Erdem

Vallahi bilimse o zaman bilimdede tek bölgeye mahkumlukta olmaz. Bilimden bahsediyosunya arkadaşım herşeyi bir yere kazandırmakmıdır bilim. Yapmayın,etmeyin doğru konuşun…

Mustafa

Beyler deresinin tarıma elverişli olmayan arazileri dururken Battalgazi gibi tarım yerine bina yapmak oldukça yanlış bir karar olurdu. Şahsen destekliyorum binaların Beyler deresine yapılmasını.

Cemil

Çok haklısın Mustafa Bey, Beylerderesi arazisinde tek bir ağaç dahi yok. Tamamen taşlık, kayalık. Bir metrekaresinde tarım yok. Bence çok uygun bir alan. Bir de herşey Yeşilyurt ‘a yapıyor muş. Bütün şehirlerin batı tarafı gelişmeye açık olur. Bu doğanın kanunu gibi bir şey..

battalgazili

yeter bu batiyaa dogru götürme rant mi var ne var battalgazi okadar musaitken yeterr

bek

Eskimalatya köy oldu.hala eskimalatya deyip duruyorsunuz.Eski ilçeyi verin büyükşehiriniz sizin olsun.

Türkiye sevdalısı

Gerçekten köy olmuş nerde ilçenin o canlı yapısı insanlar malesef göç ediyorlar tarım meslek lisesi kapatılmış hükümet konağı merkezden taşınmış merkezde bir lisesi bile kalmamış esas Battalgazi Sivas yolu şu andaki bölgeye taşındığında bitmişti halbuki tecirli bölgesinden yapılacak bir köprü ile Sivas yolu burdan gecebilirdi.

Serkan

Birde tarafsiz olacaksiniz…

HAS

Daha önce yazdım asıl TÖÜ yeri atıl durumdaki vagon fb binasıydı bu bina daha sonra kızıl ya tahsis edildi

Muhtar

Çok yerinde olmuş
Kaç para aldın bu haber için
Satılmış kalem

Taha

Mantık şu orada üniversitenin olması değil. Arazinin değerlenmesi. Yani oraya cezaevi yapsalar arazi değerlense o da olur. Eğitime verdiğimiz önem arazinin değerlenmesi ile ölçüt

Malatya sevdalisi

Önce Turgut Özal üniversitesinin ulaşım sorununu çözünüz bir saate hasircilarin küçük halk otobüsü dışında üniversiteye toplu taşım aracı yok o bölgede altı tanede milli eğitime ait okul var tek çözüm kar amacı gütmeyen hizmet amaçlı motas araçlarının üniversiteye yarım saatte bir sefere başlaması sabah ve akşamları o gençlerin ulaşım çilesi bizleri üzüyor.o güzelim arazi tarım bakanliginda iken orası malatyamizin gözde yerlerinden birisiydi milli eğitime devredildi mevcut durum çok üzücü keşke etrafında yerleşim yeri olmayan öğrencilerinin tamamı taşımalı olan o okulların yeride üniversiteye veya meyvecilik araştırmaya verilse idi daha iyi olurdu ama maalesef ilimizin büyük ölçekli geleceği gören bir planı yok günlük yaşıyoruz.anlik kararların alındığı bu kentte bundan daha iyisi olmaz diyorum.

Halim Uzman

Oncelikle Malatya hangi yöne gelişecek, Yeşilyurt zaten yeterince gelişiyor. Üniversite kısmen Yeşilyurt taşınır Battalgazi otomatikman gelişmesi sekteye uğrar. Yanlış kararlar ileriki yıllarda sorunları da beraber getirir.

Malatya

Şehrin gelişmesinden çok öğrencileri de biraz düşünün. Okulun Eski Malatyada olması ne kadar doğru hadi en azından Ziraat Fakültesinin orada olma amacı Tarım alanları var ama diğer Fakülteler için en doğru karar ya İnönü gibi kolay ulaşım imkanı olan Battalgazi’de bir yer ya da Yeşilyurt olmalı..

Fmc

Peki Beylerderesi projesi kime ait???
Etrafındaki arsalar kime ait???

Harun

Yazın kime ait . Ortaya birşey atıyorsunuz . Algı üzerine söyleyin isimde verin . Bekliyoruz merak ediyoruz.

Erdem

İnsanları APTAL yerine koymayın İhsan KOCA. Battalgazi ve Yeşilyurt ayrımcılığını sizin ekiptaşınız Ahmet ÇAKIR bey yapmıştır. Yeşilyurtun ana caddelerine maaşallah Ahmet ÇAKIR varını yokunu vermişti;ancak Battalgazi bölgesine bir çivi çakmamıştı. Keşke bugünkü büyükşehir belediye başkanının her tarafa eşit hizmet vereceğini ÇAKIRIN döneminde de ifade etseydin. Battalgazi de Muhtarlar DİK durmuşsa hepsinin dik durduğunu zannetmiyorum ancak dik duran MUHTARLARIN Allah’ına kurban diyorum. Vatandaş olarak bu konuda MUHTARLARIMIZIN sonuna kadar arkasındayız…

İstiyorlarsa Battalgazi deki bütün kamu kurumlarınıda YEŞİLYURTA taşısınlar. ÇALIK hanımefendi ile KOCA beyefendi insanları birşey bilmiyor zannetmesinler;insanlar yeri ve zamanı geldiğinde çok güzel konuşmasınıda bilirler.

ÖZNUR ÇALIK,AHMET ÇAKIR,HAKAN KAHTALI VE İHSAN KOCA İSİMLERİNİN VE İZLERİNİN KESİNLİKLE MALATYA SİYASETİNDEN SİLİNMESİ GEREKTİĞİNİ DÜŞÜNÜYORUM.

BU DÜŞÜNCE SADECE BENİM FİKRİM OLMADIĞI GİBİ TÜM MALATYALILARIN FİKRİDİR…

Saygılarımla….

Ahmet

Senin derdin büyükmüş.

Erdem

Ahmet benim derdim değil,Malatya’nın ve malatyalıların derdinden bahsettim. Sanki senin bir yaran varki böyle avukatlıklarını yapıyorsun…

şahin

neden eskimalaya sığmıyordamı beylerderesinebir bölümü taşınıyor yarında diyecekler yok rektörlük binası kalkacak amaç rektörlük gitmesi aynen inönü ye bağlı olduğu duruma getirmek takurlduğu günden beri söyleniyordu filanca kişiler bu ünvt yi burdan götürecekler

Malatya

Malatyanın içinde okuyan gençler de ulaşım sıkıntısı yaşıyor özellikle Yeşilyurt tarafından oturanlar Eski Malatyaya gitmek için iki araç değiştirmek zorunda mı?? İnönü gibi kolay ulaşımı olan bir yere taşınmalı okul en azından Ziraat Fakültesi hariç diğer Fakülteler taşınmalı mutlaka…

Malatyalı

Turgut Özal üniversitesi eski Malatyayada kendi yerinde gelişse bütün fakülteleri burda yapılsa Battalgazi bölgesinde biraz gelişir o bölgedeki insanlar üvey evlat mı herşey Yeşilyurt bölgesinde yapılıyor yaptırılıyor Battalgazide olanlar oraya taşindiriliyor.bu hakmi adaletmi yazık bir şehri dengeli gelişmesine bakın hep bir bölgeye olmaz yazıktır.

Ali YENİER

Çünkü yapılacak arazinin kimlere ait olduğuna bakin

Dogrucu

Kime ait Ali yeniler şöyle. Doğru değilse suç isliyorsun iftira atıyorsun .Evet kime aitmiş yaz buraya.

emrah taş

uçak ne alaka,

vergi mükellefi

ikinci üniversite malatyaya fazla gelecek

  • Spor Toto Süper Lig
  • Tff 1 Lig
Takımlar O G B M A Y Av P
Trabzonspor 13 10 3 0 27 11 16 33
Hatayspor 13 8 2 3 23 10 13 26
Konyaspor 13 7 5 1 21 10 11 26
Alanyaspor 14 7 3 4 20 22 -2 24
Fenerbahçe 13 7 2 4 19 16 3 23
Fatih Karagümrük 13 6 4 3 21 16 5 22
Başakşehir FK 14 7 1 6 20 16 4 22
Galatasaray 13 6 3 4 19 17 2 21
Adana Demirspor 14 5 5 4 20 18 2 20
Beşiktaş 14 6 2 6 21 21 0 20
Antalyaspor 14 5 3 6 18 20 -2 18
Altay 14 5 2 7 18 21 -3 17
Giresunspor 14 4 4 6 12 12 0 16
Kayserispor 14 4 4 6 18 22 -4 16
Gaziantep FK 13 4 3 6 14 19 -5 15
Sivasspor 13 2 7 4 16 15 1 13
Yeni Malatyaspor 13 4 0 9 12 23 -11 12
Göztepe 13 2 4 7 12 19 -7 10
Kasımpaşa 14 2 4 8 13 21 -8 10
Çaykur Rizespor 14 3 1 10 12 27 -15 10

Malatyahaber.com © Copyright Tüm Hakları Saklıdır

MalatyaHaber.com'da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır. Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı MalatyaHaber sorumlu tutulamaz...