Yükleniyor...
Yukleniyor

Yükleniyor

Vatandaş Tepkili… “Bu Keyfi Uygulamalara Son Verilsin”

Gündem

27-10-2020 tarihinde yayınlandı.

Vatandaş Tepkili… “Bu Keyfi Uygulamalara Son Verilsin”

Bu haberi arkadaşlarınla hemen paylaş!

Malatya’da hizmet veren bazı aile hekimliği birimlerinin keyfi uygulamalar yaparak, vatandaşların mağduriyetlerine sebep olduğu belirtildi.

Koronavirüs vakasının Türkiye’de ilk tespit edildiği Mart ayında bugüne virüsle mücadele kapsamında başta sağlık kuruluşları olmak üzere birçok kamu ve özel kuruluşta önlemler mevzuatlar gereği alınırken, özellikle bazı aile hekimliği birimlerinde mevzuat dışında alınan keyfi kararlar vatandaşları mağdur ediyor.

Aile hekimliği birimlerinin bazılarında, Sağlık Müdürlüğü’ne pandemi koşullarına da uygun olarak bildirilen mesai saatlerine uyulmadığı ve personelin keyfi bir şekilde müdürlüğün bilgisi dışında  bir mesai uygulamasına gittiği belirtiliyor.

“Emeklerini inkar Edemeyiz Ama..”

Konuyla ilgili yaşadıkları sıkıntıları dile getiren bazı vatandaşlar, “Koronavirüs sürecinde özellikle sağlık çalışanlarının emekleri hiçbir şekilde göz ardı edilemez. Çok büyük emek ve fedakârlık sarf ediyorlar. Ancak bu pandemi sürecinde tek tehlikede olan sağlık görevlileri değildir. Tüm insanlar bu pandemi sürecinden olumsuz etkilenmektedir. Bazı aile hekimliği birimlerinde personel, müdürlüğün pandemi süreci de göz önüne alınarak belirlediği mesai saatlerini ihlal ediyorlar. 4 birimi bulunan aile sağlığı merkezinde ya 2 birim çalışıyor, ya da tek birim çalışıyor. Vatandaşlar bu durum karşısında çok uzun bir süre aile sağlığı merkezlerinde bekletilmek zorunda bırakılıyor. Bu durum da vatandaşların koronavirüs açısından risk almasına neden oluyor. Evet sağlık görevlileri çok emek çekiyor ancak bazı sağlık çalışanları kendi canlarını düşünürken vatandaşın canını hiçe sayıyorlar ve aile sağlığı merkezlerinde yoğunluğa neden oluyorlar. Zaten pandemi sürecinde Sağlık Bakanlığı, konunun vatandaş ve sağlık görevlileri yönlerini de düşünerek kurallar koyuyor. Bakanlığın kurallarının üzerine keyfi kurallar koymak, söylemeye dilimiz varmıyor ama artık bu işi istismar etmektir.” diyerek ortak tepkilerini gösterdiler.

“Bazı Birimler Yasadışı Kurallar Koymuş”

Bir vatandaş ise “Bu süreçte sağlık çalışanlarının emek ve fedakarlıklarını görmemek mümkün değil. Allah yardımcıları olsun, işlerini kolaylaştırsın. Bu süreçte bunları dile getirmek istemezdik ancak artık bıçak kemiğe dayandı” diyerek sözlerine başlayıp, “Maalesef aile sağlığı merkezlerindeki sıkıntı bugün yaşanılanlarla sınırlı değil. Başımdan geçen en basit bir olayı anlatayım. Yaklaşık bir yıl önce birden fazla birimi bulunan aile sağlığı merkezinde, kayıtlı olduğum birimi değiştirmek istedim. Aldığım cevap bunun mümkün olmayacağı, birimden memnun değilsem ancak başka bir aile sağlığı merkezine gideceğim şeklindeydi. Evime en yakın aile sağlığı merkezi olduğu için birimi değiştiremedim. Sonra öğrendim ki mevzuata göre aynı aile sağlığı merkezi bünyesindeki başka bir birime kaydımı aldırabiliyormuşum. Devletin bana verdiği hakkı kullanmak için tekrar gittiğimde söz konusu mevzuata uymadılar ve direndiler. Sonra öğrendim ki bazı aile sağlığı merkezlerinde bu yasadışı kural geçerliymiş. Meğer bu birimler kayıtlı kişi sayısına göre devletten para alıyormuş. Bizleri mevzuatlarca verilen hakları olan bir vatandaş olarak görmeyip, müşteri olarak mı görüyorlar acaba? ‘Nasıl olsa evine uzak olan aile sağlığı merkezine gidemez burada kalır’ diyerek birimler arası nüfusu ‘parasal açıdan’ dengeliyorlarmış. Devletin koyduğu kuralı hiçe sayıp kendi kurallarını koyup, vatandaşın haklarını elinden alacak kadar gözleri dönen personel var. Tabi ki bu sözlerimiz bazılarına personelin geneline değil bu işi dört dörtlük yapanlarda var.” dedi.

“Sistem Kontrolü Yapılsın, Mesaide Olup Olmadıkları Tespit Edilsin”

Vatandaşlar mağdur oldukları konuda yetkililerden yardım beklerken, gerekirse bu kişilerin görevlerinin başında olmadığı ve birimler arası geçişlerin mevzuatın hiçe sayılarak yasa dışı şekilde engellendiğini yasal yollardan kayıt altına alacaklarını söyledi. Aile hekimliği birimlerinin ‘hasta muayene programlarındaki işlemlerin’ kontrol edilmesiyle, mesaide görünen personelin belli bir dönem hiç hasta bakmadığının,  kendi birimine kayıtlı kişilere  ‘sözde mesaide’ görüldüğü zamanlarda bile başka birimin baktığının belirlenmesiyle, gerçekte mesaide olmadığının da rahatlıkla görülebileceği ifade ediliyor.

Diğer sağlık kuruluşlarında uygulanan ve  bazı illerde aile sağlığı merkezlerinde de uygulanan ‘sadece randevu alarak sağlık kuruluşuna gitme’ uygulamasının Malatya’daki aile sağlığı merkezlerinde de uygulanmasıyla bir nebze de olsa sorunların azaltılabileceği değerlendirildi.

malatyahaber.com

UYARI: Sitemizde çoğunlukla muhabir arkadaşlarımızın imzalarıyla ya da mensubu oldukları basın kuruluşları kaynak belirtilerek yayınlanan üstteki haber benzeri araştırmalar, haberler, röportajlar, maalesef “emek hırsızı” –özellikle de biri sürekli olmak üzere- sözde bazı internet yayıncıları tarafından, ya aynen ya da küçük bazı değişiklikler yapılarak, kendi özel araştırmaları ya da haberleriymiş gibi kendi yayın organlarında yayınlanabilmektedir. Haber kaynağıyla ya da araştırmasıyla, istihbaratıyla uzaktan yakından ilgisi olmayan, sadece gerçek gazetecilerin ‘kamuoyunun bilgisine sunulmuş’ emeğinin üzerine ‘çöküp’, gazetecilik- habercilik yaptıklarını zanneden ve böylece kamuoyunu da aldatanların bulunduğuna bir kez daha dikkat çekerken, söz konusu unsurları da ‘gerçek gazetecilerin emeğini çalmamaları’ konusunda uyarıyoruz.

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.
Subscribe
Bildir
guest
29 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
TUNC

Herkes kendi mesleğinde doktor kardeşim, bu ülkede canla başla çalışan tek çalışan sağlık çalışanları mıdır?
Mesela elektrik kesildiğinde , canını hiçe sayan, direğe tırmanan elektrikçi, yangının içine giren itfaiyeci, gece gündüz araç kullanan şoförler, yerin derinliklerinde çalışan madenciler vb. Bu örnekler çoğaltılabilir. Bu ülkede tek kıymetli olan meslek sağlık çalışanı mı olmak. Çok abartmayın yaptığınız işi, pandemiyi bahane edip zam istemek, bu zor günlerde bunu fırsata çevirip Hükümet’ten istediğini koparmaya çalışmak, izine ayrılmak, görev yerini beğenmeyip istifa eden, doktorlar var bu ülkede. Allah size bir iş nasip etmiş, çalışın aldığınız ücreti helal ettirmeye çabalayın. Sizden daha zor şartlarda, daha az paraya çalışan, şımarmayan mütevazi insanlar var. Bu yazdıklarım işini düzgün yapan bütün sağlık çalışanlarına için değil, sağlık sistemi içindeki çürük elmalara

orhan

Sağlıkçılar kadar sayıştay raporları tartışılsa türkiyede yolsuzluk biter

Ke

Sorumlu gazetecilik nasıl yapılır…
Konuyu araştırın sonra haber yapın, şuan sağlık çalışanlarını hedef göstererek suç işliyorsunuz. Bu haber belge niteliğinde kayda alınmıştır.

Fikir

Bırakın artık bu bakış açısını, vatandaş sorun yaşamış derdini dile getirmiş. Zaten haberin içinde de işini dört dörtlük yapanlar var diye ifade geçiyor. Nereden çıkarıyorsun sağlık çalışanları hedef gösteriliyor diye. Neyi ne kadar biliyorsun da suçun gazeteci tarafından işlendiği kanaatine varıyorsun. Gazeteciyle mi konuştun, vatandaşla mı konuştun veya sağlık merkeziyle mi konuştun da suçu suçlu tespit ettin. Gazeteci kaynağını belki de o kişinin kendinin deşifre edilmemesi için, yer zaman bilgi yayınlamadı. Bildiğim kadarı ile bu mesleki bir haktır. Açsın müdürlük soruşturma o zaman nokta vuruşu bilgiler ortaya çıkar. Eğer sağlık personeliysen tüm meslektaşlarına her konuda kefilim diyebilecek kadar yüzbinlerce insanı tanıyor musun? Konuşmayın ezbere yok suçmuş yok kayda alınmış. Konuyu anlamıyor musun devlet bu süreci de göz önüne alarak kural koyduysa üstüne kural koymayacaksın. Pandemi öncesi bazı aile hekimlerinin mesai ihlali yaptığı gerekçesi ile şok denetimler yapıldı. Hakkında tutanak tutulan bile oldu. Pandemi öncesi de böyleydi. Kaç aile sağlığı merkezine tüm personeli yerinde bulabildi? Hep bugün şu doktor bakacak, yok bugün bu doktor burada. Haberde sistem üzerinden mesai denetiminden bahsediyor. Araştırılsın pandemi ve öncesindeki dönemler, mesaiye göre işlemler karşılaştırılsın herkes görür kim yalan söylüyor kim doğru söylüyor.

Ke

Haber kulakdan duyma, milleti gaza getirme, suçlu aramayla yapılmaz. Sizin işinizi size öğretecek değiliz. Sayın editör…
Keşke durumu il sağlık müdürlüğünden bilgi alarak yapsaydınız. Bu aile sağlığı merkezi çalışanları covid hastalığı geçiren ve zorunlu istirahate çekilen arkadaşlar olmasın. İyi araştırın. Sonra haber yaptığınızı sanın…

murtaza

Aile hekimleri bu dönemde tüm yükü eczanelere atmak istiyorlar.
Annemin ilaçlarını yazdıracaktım, bana eczaneden raporlu ilaçları veriyorlar deyip sallamak istedi; raporsuz ilaçlarım da var deyince öfledi. Sizin kadar eczanelerde de yoğunluk var, onlar da mı canını düşünüp hastayı kovsun.
Ayrıca hasta isterse, doktor, evde de kontrole gitmek zorunda ama çoğu gitmiyor ve kayıtlı hastaya göre maaş alıyor.

mehmet

Grip aşısı ne olacak? Kronik hastayım e-nabızda yok diyor Karaborsa diyorlar 400.TL imiş yazık grip aşısını alamazsak Covit 19 aşısını nasıl alacağız..? Lütfen Yetkililer açıklama bekliyoruz.

kaan

Bazı konularda eksik olabiliyor,hepimiz insanız hata oluyor,ama hiç kimse bu kanunu çıkarıpda vatandaş ile Doktoru bu hale sokanları araştırmıyor,duruma bakıyorsun,herkes haklı ama alacaklı yok,bir karmaşa almış başını gidiyor,……………………………nereye kadar…………

İçinizden biri

Keşke sağlıkçılara gösterdiğiniz tepkileri engin tecrübelerinizi düğün yaparken bir yakınınıza söyleseniz maske takmayın birine tepkinizi gösterseniz bu sıkıntılar olmaz ayrıca keyfi bir uygulama varsa 183 arayın gereken yapılır cimere yazın dönüşü yapılır. O pozitif olan arkadaşta bir tek kendini pozitif zannediyor sanki yetmiyor kardeşim yetmiyor 500 bin çalışan sağlıkçı var 80 milyon nüfus var. Tedbirlere uyalım yoksa herkesin çok canı yanacak. ?

Vatandaş

Bizim vergilerimizle mayış alıysınız ek ödemeyi en yüksekten veriyi hükümet size

can

aynı şey yukarı fırat semt polikliniği içinde geçerli adamları 1 gün görüp 3 gün kafadan görmüyorsun bu nasıl bir sistemdir ?? ayriyeten hem askeri hem sivil karışık olduğu için halk dilinde iğne atsan yere düşmez bile oluyor gerisini siz hesap edin

Malatyalı44

Bu pandemi döneminde Sağlık Bakanlığı gerek gördüğü için izinleri, istifayı, emekli olmayı kaldırıyor. Bazı aile hekimliği personelleri ise hala eski alışkanlıklarını sürdürüp nasıl haftanın kaç günü yarım gün gelmem, tam gün gelmem hesaplarını yapıyor. Yetkililerden ricam pandemi döneminde sağlık çalışanlarının üzerine gitmeyelim demeyin. Çünkü bu haberde yazılan böyle bir durum değil. Asıl bu dönemde gereğini yapın diğer sağlık kuruluşlarındaki çalışanlar izinleri kaldırılmış gece gündüz çalışıyor. Bazı aile hekimliği personelleri de bu pandemi döneminde bile çok af edersiniz halk arasındaki deyimle hala arazi olmanın peşinde

Vatandaş

bu pandemide canı sıkılan aile sağlığı merkezine giderse olacağı bu. Pandemide B12 vitamini tahliline baktirmaya gelmis , saçları dökülüyormuş tum tahlillerine bir baktirmak istemiş cok acil bir durum tabi, pandemide olsa nolacak! Ama cok değil kısa sure sonra amerikdaki, avrupadaki gibi olacak bu mantikla ilerenirse, doktora da ulasilamayacak , hastaneler de parali olacak , sosyal sigorta herseyi karsilayamayacak…

mustafa

Evt coronaya zerre faydasi olmayan butun memurlar belediye calisanlari esnek calissin aile hekimleri diger saglikcilar sabah 8 aksam 5 corona cümbusu icinde ölduresiye 365 gun calissinlar oylemi, peki size sorarim ornegin 2 aile hekimli asmdeki bir doktor veya personel covide yakalanirsa diger personellerin covide yakalanma olasiligi nedir veya yogun pandemi surecinde hergun araliksiz calisan vucudu yorgun dusen bir saglikci hasta olunca iyilesene kadar aksayan sistemi kim yurutecek::diger arladasi, eger siz bu insanlara donusum saglamazsaniz covidde halka hizmet verecek saglikci bulamazsiniz

Malatyalı44

Belli ki aile hekimliği personelisin, çeşitli gerekçeler sıralamışsın iyi o zaman dükkanı kapatıp evinize gidin. Koronavirüs geldi diye diğer tüm hastalıklar ortadan kalktı mı, şekeri olan, kalp rahatsızlığı olan v.s iyileşti mi? tabi ki insanlarda bu durumlar nedeni ile sağlık hizmetini almak isteyecek. Ama bu hizmeti alırken kendine gayri yasal izin vermiş personel nedeni ile uzun uzun beklemeyecek. Mesai ve çalışma koşulları ile ilgili bir sorununuz, haksızlığa uğramışlığınız varsa sizde taleplerinizi ilgili yerlere bildirebilirsiniz, bu sizin de hakkınızdır. Ancak müdürlük size bir mesai çizelgesi verdi ise ve siz buna uymayıp kendinize izin veriyorsanız, o zaman bu tutumun karşılığı haberde yazıldığı gibi “…söylemeye dilimiz varmıyor ama artık bu işi istismar etmektir…”den başka hiç bir yere çıkmıyor. Sağlıkçısınız baş tacısınız ama bu size kafanıza göre hareket etme hakkı vermiyor. Hele o birim değiştirme konusunda vatandaşa engel olma konusuna gelince bu konuya diyecek bir şey bile bulamıyorum .

Vatandas

E nabızdan baglı bulunduğunuz aile hekimliginden doktor degisikligi yapabilirsiniz.Bu arada bazı aile hekimligi merkezleri tahlil sonuclarını e nabıza yüklemiyor.Sebebini sorunca bize degil il saglik mud.soracaksinız diyorlar.Il sağlık müd.yetkili ,ilce sağlık diyor.En son yine aile hekimligine söyleyin diyorlar.Dar alanda kısa paslasmalarla cözümsüzlüğe ulaşıyoruz.Hakkınız ödenmez ey sağlıkcılar ama bazı sorunları da hakkıyla çözün lütfen

Porgalı

Böyle bir keyfi uygulama kabul edilemez. İl sağlık müdürlüğünün gerekli müdahaleyi yapacağından eminim.

Osman

Biraz fazla mı büyüttük sağlıkcıları sanki! Geçenler de saygı gereği Doktorun birine hocam diyerek hitap ettim . Adam beni bir dövmediği kaldı Bana cevap olarak ben hoca değilim öfkeli bir şekilde doktorum dedi . Bende doktor bak buraya dedim sanırım o daha iyi oldu

Malatyasporlu

Osman bey inanırım bende yaşadığım sıkıntıyı aşağıda paylaştım ilavede yapayım aslında aynı birimde birde bunların bir sekreterleri var 2 gün önce bir karışıklık oldu bende bu birimin sekreterliğine gittim durumu anlattım benim yapacağım bir şey yok dedi sonra aynı yerdeki diğer sekretere gittim o sağolsun durumu dinledi sonrada yardımcı oldu kayıtları yaptı. Bende bu ZATA dedimki işini bilmiyorsan oraya oturma dedim oda gel sen otur yap dedi bende merak etme yaparım dedim… Karışıklık durumunu sonradan detaylıca öğrenince o ZAT ile azda olsa birbirimizin gönlünü aldık ama hani diyorsunuz ya “biraz fazlamı büyüttük sağlıkçıları sanki!” kesinlikle katılıyorum yine üstünü basa basa söylüyorum işini ehli ile yapan tüm sağlıkçılardan Allah razı olsun diyorum onlarada minnettarız. Umarım bu sağlık teşkilatına yakışmayan ZAT’larda bu güzide teşkilattan bir an önce temizlenir.

Gül

Sayın sağlık bakanı ağzını açıyor sağlık çalışanlarına saygı,ağzını kapıyor sağlık çalışanlarına saygı. Tamam Eyvallah Saygı AMA Bu Saygı karşılıklı olacak.Hasta da İnsan yerine konacak.Bazı doktorlara korkuyorsun derdini anlatamıyorsun.Lütfen biri de sağlıkçılara da normal vatandaşında türlü türlü dertleri olduğunu, onlarında insan olduklarını ve hakettiği muameleyi görmesi için bir tanıdığa ihtiyacı olmaması gerektiğini anlatsınnn..!

Battalgazi

Hastanelerden randevu alamıyoruz

kayisikentli

Sağlık çalışanları içinde fedakar çok insan var muhakkak ama hastaneler olsun aile sağlığı merkezileri olsun bir denetleyen doğru dürüst yok mesai kavramı hak getire zaten kafalarına göre gidiyorlardı şimdi corona bahaneleri oldu insanın içinde olacak Allah ın rızası olacak vicdanı rahat olacak ama nerede fedakar ve işinin hakkını verenleri tenzih etmek lazım hiç bir amir müdür alt birimindekini sorgulayamaz çünkü hepsinin bir referansı var ama ne olursa olsun netice itibariyle evine ekmek götürüyor bu insanlar helali haram etmemek lazım kul hakkı var seksen üç milyon kişinin hakkı var söylenecek çok şey var ama neyse herkes kendinden sorumludur

Malatyasporlu

Doktorlar olsun sağlık çalışanları olsun HER DAİM HAKLIDIR…Vatandaş ise HER DAİM HAKSIZDIR… Araştırmada bir yakınım yatıyor doktor odaya girince bize azılı gibi ÇIKIN DIŞARI yada ÇIK DIŞARI diye bana ve yaşlı Anneme hitap ediyor. Nezaket sınırları içerisinde bize lütfen sizi dışarı alabilirmiyiz demek varken böyle hitap etmelerini hiç doğru bulmuyorum. Yine dün hastamıza takılı bir cihaz alarm veriyor bende doktor ve hemşirelerin olduğu alanda bir hanımefendiye söyledim bana tepki ile bana neden söylüyorsun hemşirelere söyle diye tepki gösteriyor sonradan öğrendim ki doktormuş ben onun doktor olduğunu bilseydim zaten ona söylemedim yani kısaca yukarıda da yazdım sağlık çalışanları her daim haklı biz yani vatandaş her daim suçluyuz… Düşünün bunlara en ufak bir tepki verdigimiz zamanda haklı bile olsak akşam tvlerde yada basında “Sağlık Çalışanlarına Şiddet”adı altında hemen haberlere çıkıyor. Ben altını çizerek yazıyorum kesinlikle sağlık çalışanlarına şiddette karşıyım tasvip de etmiyorum. Lakin işini ehli ile yapan tüm sağlıkçılara şükranlarımı sunarken bizleri azarlayan hastaları başından salmaya çalışan insanların sabırlarını zorlayan sağlık çalışanlarınıda önce kendi vicdanlarına sonrada Yüce Allah’a haval ediyorum.

Porgalı

Yapılan araştırmalarda hastaların doktorlardan en önemli isteği güleryüzdür. Bazı sağlık çalışanları bunun farkında değiller. Hasta geldiginde onun tahlillerini yapıp tedavi etmenin yanında biraz kibarlık ve hoşgörü ile hastalara yaklaşsalar daha güzel olur. Bazen hasta yoğunluğu bazen de doktorun işine uygunsuz şekilde müdahale eden doktora ” senin maaşını ben veriyorum ” edasıyla üst perdeden konuşan insanlar yüzünden sağlık çalışanları da hasta görme hevesini yitiriyor. Bazı hastaların ve hasta yakınlarının laf anlamaz tavırları sağlık çalışanlarını defansif bir yaklaşıma sürüklüyor. Bu mesele derinlemesine incelenecek bir konudur. Çok şey söylenebilir.

Gül

Aynen valla ?????

Cengiz Can Malatya

Arkadaslar ben pozıtıf oldugum halde kimse gelmedi ıgnem var dedim siz gelin dediler ben gelin kapıdan tarif edin dedıgım halde gelemeyiz dediler ben pozıtıfım diyorum banane der gibi siz gelin diyorlar aile saglıgı doktorum da ben kimseyi gondwremem dedi siz daha neyi anlatıyorsunuz

Sari44

Yavv kardeşim sende her şeyi devletten bekleme iğne dediğin kıl kalinliginda kan sulandırıcı dirseğini kır tam arka taraf kaba ete sok iğneyi enjekte et gide bu kadar da büyütmeye gerek yok bence

Porgalı

Bu söylediğiniz istek ne kadar insani ve haklı bir istek olsa da aile hekimliğinin böyle bir sorumluluğu ve de imkanı yok. Bu yüzden eleştirinizi haksız buldum.

Haberci

Bu tür durumlarda Evde Bakım Birimini arayın

  • Spor Toto Süper Lig
  • Tff 1 Lig
Takımlar O G B M A Y Av P
Adana Demirspor 0 0 0 0 0 0 0 0
Alanyaspor 0 0 0 0 0 0 0 0
Altay 0 0 0 0 0 0 0 0
Antalyaspor 0 0 0 0 0 0 0 0
Başakşehir FK 0 0 0 0 0 0 0 0
Beşiktaş 0 0 0 0 0 0 0 0
Çaykur Rizespor 0 0 0 0 0 0 0 0
Fatih Karagümrük 0 0 0 0 0 0 0 0
Fenerbahçe 0 0 0 0 0 0 0 0
Galatasaray 0 0 0 0 0 0 0 0
Gaziantep FK 0 0 0 0 0 0 0 0
Giresunspor 0 0 0 0 0 0 0 0
Göztepe 0 0 0 0 0 0 0 0
Hatayspor 0 0 0 0 0 0 0 0
Kasımpaşa 0 0 0 0 0 0 0 0
Kayserispor 0 0 0 0 0 0 0 0
Konyaspor 0 0 0 0 0 0 0 0
Sivasspor 0 0 0 0 0 0 0 0
Trabzonspor 0 0 0 0 0 0 0 0
Yeni Malatyaspor 0 0 0 0 0 0 0 0

Malatyahaber.com © Copyright Tüm Hakları Saklıdır

MalatyaHaber.com'da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır. Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı MalatyaHaber sorumlu tutulamaz...