Yükleniyor...
Yukleniyor

Yükleniyor

“Yapılacak Demiyorum, Başlandı Hepsine..”

Gündem

19-10-2020 tarihinde yayınlandı.

“Yapılacak Demiyorum, Başlandı Hepsine..”

Bu haberi arkadaşlarınla hemen paylaş!

“SEÇİLMİŞLERİN EN DEĞERLİSİ MUHTARLARIMIZDIR..” 19 Ekim Muhtarlar Günü dolayısıyla Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından Muhtarlar Günü Buluşması gerçekleştirildi.

Nikâh Sarayında düzenlenen programa Malatya Valisi Aydın Baruş, Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Genel Sekreter ve Genel Sekreter Yardımcıları, Türkiye Muhtarlar Derneği Malatya Şube Başkanı Mustafa Eren, Kayısı Kent Muhtarlar Dernek Başkanı Alaaddin Aktaş, Yeşilyurt Muhtarlar Dernek Başkanı Süleyman Şahbaz, Battalgazi Muhtarlar Dernek Başkanı Abdulvahap Ortaç, Köy ve Mahalle Muhtarları Dernek Başkanı Ali Seydi Yücekaya, Akçadağ Muhtarlar Derneği Başkanı Eyüp Gönültaş, muhtarlar, Daire Başkanları ve Muhtarlık İşleri Şube Müdürler katıldı.

Büyükşehir Belediyesi Nikâh Sarayı’nda gerçekleştirilen programda mahalle muhtarları adına konuşma yapan Kayısı Kent Muhtarlar Derneği Başkanı Alaaddin Aktaş, muhtarlar olarak 7/24 mahalle halkı için görevde olduklarını söyledi. Aktaş, “ 19 Ekim Muhtarlar Günü dolayısıyla Büyükşehir Belediyemizin düzenlemiş olduğu programda bir araya geldik. Bundan dolayı Büyükşehir Belediye Başkanımıza teşekkür ediyoruz. Muhtar mahalle sakinleri tarafından Türkiye Cumhuriyeti’nin mührünü taşıyan, güvenilir, sırdaş, liyakat sahibidir. Mahallenin sorun ve eksiklerini görüp yapılacak olan hizmetleri gerekli kurumlara ileterek çözüm arayan 7/24 görev yapan, mahalle halkına elinden geldiği gücünün yettiği kadar yardımcı olan, tüm devlet ve belediye kurumlarıyla çalışan, halka en yakın kişidir muhtar. Vefat eden muhtarlarımıza rahmet diliyorum. Görevi başındaki muhtarlarımıza sağlık ve başarılar dilerim. 19 Ekim Muhtarlar Gününü bir kez daha kutluyorum” dedi.

Seçim usul esasları itibari ile yapmış oldukları görev ve yüklenmiş oldukları sorumluluk itibariyle bütün muhtarlara müteşekkir olduğunu belirten Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, “19 Ekim Muhtarlar Gününü tebrik ediyorum kutluyorum. 717 muhtarımızın Muhtarlar Gününü tebrik ediyorum kutluyorum ve hayırlı görevler temenni ediyorum. Bizim burada özellikle muhtarlarla ilgili görüşlerimiz her platformda ifade ettiğim gibi hakikaten seçilmişlerin en değerlisi ve en özeli muhtarlarımızdır. Biz mesai arkadaşlarımıza vermiş olduğumuz talimat da şu çerçeve içerisindedir; muhtarlarımız karşılık beklemeden toplumda huzur ve asayişi temin etmek için yoğun çalışma içerisindeler. Bunu da severek, isteyerek ve gönüllülük esasına göre yapıyorlar. Muhtarlarımızdan gelen talepleri yasal mevzuat içerisinde en kısa ve en seri şekilde yerine getirmek gayesi ve çabası içerisinde olun demişizdir. Çünkü muhtarlarımız vatandaşın talebini bize iletiyor. Muhtarlarımızın görüş ve istekleri bizim belediyemiz nezdinde ve görev yapan bürokrat arkadaşlarımız nezdinde önemlidir, kıymetlidir ve değerlidir. Muhtarlarımız bu görevleri yaparken bizlerde muhtarlarımızın bu görevlerine karşılıksız her türlü gayreti ve çabayı göstermemiz gereklidir diye düşünüyorum. Bizlerde şehr-ül emin olarak bu şehre hizmet etme noktasında ve bu şehri mazisine layık istikbale hazırlamak noktasında görev ve sorumluluğumuz var. Ayrıca bizler vatandaşa birlik, beraberlik, dirlik üzerinde ve şemsiyemiz gökyüzüdür anlayışı içerisinde hizmetlerimiz gökyüzü gibi olmalıdır.” şeklinde konuştu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Bakanlar Kurulu’nda Malatya’nın kendisi için önemli olduğunu ve bütün bakanlıkların Malatya için ellerinden geleni yapmasını istediğini ifade eden Gürkan, “Malatya’da konuşulan sorunların hepsi bir bir çözülüyor. Kırsal kesimlerde bin 600 Km yol yapıldı. Polis Evi’nden Özel Harekât Merkezi’ne aklınıza gelen ve on yıllarca yapılamayan hizmetler bu dönemde yapılıyor. Yapılacak demiyorum, başlandı hepsine. Birlik beraberlik içerisinde olduğumuz takdirde üstesinden gelemeyeceğimiz hiçbir iş yoktur. Bilindiği gibi deprem ve pandemi ile birlikte şuanda belediyeler tarihinin en sıkıntılı sürecini yaşıyoruz. Ama Malatya Büyükşehir Belediyesi olarak en başarılı dönemini yaşıyoruz. Eğer zaman kifayet etse şuanda da bütün şehrin her tarafının asfaltını yapacağız ve şehrin alt yapısını yapacak finansman kaynakları mevcuttur. Dolayısıyla bizim finans sorunumuz diye bir sorunumuz yoktur. Burada da Sayın Cumhurbaşkanımıza müteşekkir olduğumu ifade etek istiyorum. Sayın Cumhurbaşkanımız bizleri Bakanlar Kurulu’na götürdüler ve Bakanlar Kurulu’na da ‘Malatya bizim için çok önemlidir ve Malatya ile ilgili bütün bakanlıklarımız elinden gelen her yardımı yapsınlar’ dedi. Sadece 250 milyon TL’lik rakam geçtiğimiz günlerde Gençlik ve Spor Bakanımız geldiğinde buraya aktardı. Biz 5 bin kişilik spor salonunu hazırlıyoruz. Yanında Jimnastik salonu yapıyoruz. Bütün semtlerimize ve ilçelerimize Gençlik ve Spor Bakanlığımız ve diğer bakanlıklarımızın her hizmeti yansıyacaktır. Bir buçuk iki sene sonra yapılan yatırımlar ayağa kalktığında sizler diyeceksiniz ki yıllardan beri konuşulan sorunlar bir bir ortadan kalkıyor. Malatya’nın her tarafında hizmet yapılacak. Bu hizmetleri sizlerle birlikte yapacağız. Şeyh Edabali diyor ya, ‘Çıktığın yolu iyi bil, azminden dönme, insanı yaşat ki devlet yaşasın’ biz insanımızı yaşatacağız ki devletimiz ebed müddet olsun. İnşallah yaptığımız hizmetler iki yıl sonra ayağa kalkacak. Bunun semeresini de siz değerli muhtarlarımız ve hemşerilerimiz, valililerimiz, milletvekillerimiz ve hükümetimizle paylaşacağız diyorum. Ben tekrardan 19 Ekim Muhtarlar Gününüzü tebrik ediyorum” diye konuştu.

Muhtarlar Günü buluşmasında yaptığı konuşmada muhtarların devletin en ücra köşesindeki temsilcileri olduğunu ifade eden Malatya Valisi Aydın Baruş da, 19 Ekim Muhtarlar Gününün tüm muhtarlara hayırlı uğurlu olmasını temenni ederek sözlerini şu şekilde sürdürdü:

“Muhtarlık çok önemli bir müessese. Devletin en ücra köşedeki temsilcisi. Asayişin, güvenin sağlanması noktasında bütün kamu kurumlarına yardımcı olan, belediye hizmetinin götürülmesi noktasında belediyelere yardımcı olan ama aynı zamanda vatandaşın sözcüsü konumunda bulunup demokrasinin ilk basamağını teşkil eden ve bu anlamda da yerel demokrasi için gerçekten paha biçilmez bir değere sahip rolü olan muhtarlarımızdan bahsediyoruz. Bu önemli rolü bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da en güzel şekilde ifade edeceğinize yürekten inanıyoruz. Malatya 2020 yılında çok sıkıntılı günler yaşadı ve yaşamaya da devam ediyor. Önce 24 Ocak‘ta deprem, arkasından gelen yeni depremler arkasından pandemi gelince vatandaşımız da bir karamsarlık havası hâkim oldu. Deprem ve pandemi hadiselerin de bizim elimiz ayağımız muhtarlarımız oldu. Çünkü vatandaşımızın yaşamış olduğu sıkıntıları birebir dile getirebilen bizim bazen göremediğimiz, farkına varamadığımız problemleri bize aksettiren ve bunların çözümüne vesile olan değerli muhtarlarımız oldu. Bu anlamda bütün muhtarlarımıza çok teşekkür ediyorum. Bugün bizi burada buluşturup sizlerle birlikte bu sofra etrafında bir araya gelmemize vesile olan Büyükşehir Belediye Başkanımıza da ayrıca teşekkür ediyorum” açıklamalarında bulundu.

Bülten

vali muhtarlar

gurkan muhtarlar

gurkan muhtarlar1

UYARI: Sitemizde çoğunlukla muhabir arkadaşlarımızın imzalarıyla ya da mensubu oldukları basın kuruluşları kaynak belirtilerek yayınlanan üstteki haber benzeri araştırmalar, haberler, röportajlar, maalesef “emek hırsızı” –özellikle de biri sürekli olmak üzere- sözde bazı internet yayıncıları tarafından, ya aynen ya da küçük bazı değişiklikler yapılarak, kendi özel araştırmaları ya da haberleriymiş gibi kendi yayın organlarında yayınlanabilmektedir. Haber kaynağıyla ya da araştırmasıyla, istihbaratıyla uzaktan yakından ilgisi olmayan, sadece gerçek gazetecilerin ‘kamuoyunun bilgisine sunulmuş’ emeğinin üzerine ‘çöküp’, gazetecilik- habercilik yaptıklarını zanneden ve böylece kamuoyunu da aldatanların bulunduğuna bir kez daha dikkat çekerken, söz konusu unsurları da ‘gerçek gazetecilerin emeğini çalmamaları’ konusunda uyarıyoruz.

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.
Subscribe
Bildir
guest
12 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Serkan

Once ana yollarin asfaltini yenileyin arabayla 1 km duz gidemiyoruz. El insaf el merhamet bu millet akp icin size oy verdi sizin verdiginiz hizmet ortada. Adiyaman bile bizden daha duzenli ve temizdir. Yazik gunah 18 yildir yeni bir sehir kurulurdu siz olani bile mahvettiniz. Isinize gelene imar verip yamuk yunuk sokaklar insaa ettiniz. Bunun hesabi obur dunyada sizden catirr catir cikar. Insani memleketten soguttunuz be

Mihenk44

Kuzey çevreyolu başlandığından beri şehir buyüdü gelişti yolun yapımı bitince şehrin güneyinde kalacak böylece bu yolu bu günlerde “müstakbel güney çevreyolu” olarak anıyoruz. Gürkan dönemi hep ilklerle anıldığı için olsa gerek çevreyolu hikayesi de bir ilk. Nasıııl!.. Egleniyormuyuz Malatya!.. Tey.. teeey teeey!.. Şen olasın şen olasın Malatya!…

Vedat

Bu Selahattin G. ye gülermisin halimize ağlarmısın. Sabah çıktım malatyayı işimden ötürü geziyorum.Birde ne göreyim heryerde çalışma var(!) Hatta malatyanın gökyüzüne bile çalışma başlatmış. (!) Ayrıca bir anektod Çevre bakanlığında bazen malatyanın hava kalitesine bakıyorum havası bariz kirli tehlikeli. Selahttin G. nin gündemine girer mi sanmam. Hülasası bu kadarda sallanmaz be kardeşim

hamza

başkanım seni tebrik ediyorum ,benim yaşım almışı geçti bu yaşıma kadar senin kadar vatandaşı aptal yerine koyan başka bir idareci görmedim, senin konuşmalarını okuyunca, acaba başkan nereden bahsediyor diyorum zira malatyadan bahsetmediğin kesin

Malatyahmet

Yine dunyada bir ilk Selo baskan yine buyuk icratlerini gerceklestiriyor

Deniz

Birisi şu adama millet bahçesini TOKİ’nin yaptığını söylesin belediye yapıyor zannediyor her yerde diline doluyor. Gerçi yol yamasını 3000 km yol yaptık diye anlatan adama neyi izah edeceksin. Gerçekten Malatya da bir ilk oluyor ilk kez böyle bir Belediye başkanı belki Türkiyede de bir ilktir sanmıyorum bu kadar değişiğinin daha olacağını

Mehmet Ali

Büyük başkandan Reddi Miras

“on yıllarca yapılamayan hizmetler bu dönemde yapılıyor.”

2002 den beri AKP iktidarda Cemal Akın, Ahmet Çakır 2 dönem ve Selo başkan

Vehbi

Ahmet çakır ne iş yapmış, sarı sokak lambaları kendini bile aydınlatmıyor

Dürüstlük

Çakır renkli ışıklı sözlerle sizlerin gözlerini boyamadı. Selahattin G. nin her gün basına gönderdiği mekanları , işleri ve altyapıyı Çakır yaptı. 1 yıldır Yapılan kısmi yollarda ve diğer hizmetlerinde tesislerini araçlarını iş makinalarını vb birçok sistemi Çakır kurdu. Selahattin G. İse çok çok çok abartma dehası. Yarın bir gün Cumhuriyeti de Malatya’da biz kurduk dese şaşırmayacağız. Malatya’da güneş batıyor. Lafla doğmaz.

Süleyman

Arkadaşım lütfen sözlerine dikkat et ! Sonuçta “Güneşin Altın Yumurtası Kayısı” nın başkentindesin üstelik Anadolu’yu Anayurt yapan destan şehir Malatya . Ve Türkiye’nin en büyük en güzel en gelişmiş itfaiyesi de Malatya da . Ayrıca herşeyin ilki de bizde.

Okan

reis ahmet çakır ne yapmış biraz yanlış bir cümle değil mi ? 2009 da ki malatya ile 2019 da ki malatya aynı mı sence ? lütfen hakkı teslim edin.

DELİDİR

Ne yapmış proje üretmiş mi yok bir projesi varmı yok, ha geçenlerde yama işi yapıyorlardı onu da yüzüne gözüne bulaştırdılar, belediye ye ait rögar çökme yapmış olabilir adamlar yirmi santim çöken rögarın kenarına biraz asfalt döküp geçti çukur yirmi santim hâlbuki esas olan rögarı yukarı kaldırıp asfalt ile bir etmek artı ekipler yama yapıyor araç var diye çukurun yarısını yapıp kalan yarısı çukur olarak kalıyor, şimdi bunlardan doğacak kazayı sürücü hatası diyemezsiniz bunu sizlere söylüyoruz ki haberimiz yoktu demiyesiniz sağlık caddesi yamalar tam bir komedi başkan kalkmış şöyle yaptık böyle yaptık sen bir yama yapamıyorsun.

  • Spor Toto Süper Lig
  • Tff 1 Lig
Takımlar O G B M A Y Av P
Trabzonspor 10 7 3 0 20 9 11 24
Hatayspor 10 6 2 2 19 8 11 20
Beşiktaş 10 6 2 2 20 12 8 20
Alanyaspor 10 6 2 2 16 15 1 20
Fenerbahçe 10 6 1 3 14 11 3 19
Fatih Karagümrük 10 5 3 2 16 12 4 18
Konyaspor 10 4 5 1 14 9 5 17
Galatasaray 10 5 2 3 15 14 1 17
Altay 10 5 0 5 16 16 0 15
Adana Demirspor 10 3 4 3 15 15 0 13
Başakşehir FK 10 4 0 6 13 13 0 12
Gaziantep FK 10 3 3 4 12 14 -2 12
Yeni Malatyaspor 10 4 0 6 11 17 -6 12
Sivasspor 10 2 5 3 14 12 2 11
Kayserispor 10 3 2 5 13 17 -4 11
Giresunspor 10 2 3 5 6 10 -4 9
Antalyaspor 10 2 3 5 11 16 -5 9
Göztepe 10 2 2 6 9 14 -5 8
Kasımpaşa 10 1 3 6 10 16 -6 6
Çaykur Rizespor 10 1 1 8 8 22 -14 4

Malatyahaber.com © Copyright Tüm Hakları Saklıdır

MalatyaHaber.com'da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır. Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı MalatyaHaber sorumlu tutulamaz...