Miram

Final

Fuat


Serdar doktor

Lab


Malatya Haber -

YMS Divan Kurulu’ndan Yönetime İstifa Çağrısı

YMS Divan Kurulu’ndan Yönetime İstifa Çağrısı
 • 07.08.2020

Yeni Malatyaspor Divan Kurulu olağanüstü toplandı. Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan’ın da katıldığı toplantıda radikal kararlar alındı. Divan Kurulu’nun, “geçtiğimiz sezon sonu itibarıyla kamuoyunda büyük güven kaybına uğrayan yönetimin gereğini yenine getirmesi yolundaki tavsie ve çağrısı”, Adil Gevrek yönetimini istifaya davet olarak yorumlandı.

Divan Kurulu en kıdemli üye sıfatıyla Prof.Dr. Sezai Yılmaz başkanlığında Sanat Sokağında Çamlıca’da toplandı. Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan’ın da katıldığı toplantıda Yeni Malatyaspor ile ilgili radikal ‘tavsiye’ kararları alındı.

Yaklaşık 4 saat süren toplantı sonrası divan kurulu, Malatya kamuoyunun beklentisi doğrultusunda kulüp başkanı ve yönetim kurulunun gereğini yerine getirmesi, tavsiye ve çağrısında bulundu.

Divan kurulu toplantı sonrasında açıklanan karar tutanağında, şöyle denildi:

“Yeni Malatyaspor Divan Kurulu, 7 Ağustos Cuma günü mevcut gelişmelere yönelik gündemi değerlendirmek ve izlenimleri doğrultusunda tavsiye niteliğinde kararlar almak üzere toplanmıştır.

Divan Kurulu, kulübümüz tüzüğünün 96/a madesinde yer alan “… izlenimleri tavsiye niteliğinde olmak kaydıyla yönetim kuruluna sunmak…” hükmü gereği şu kararları almış bulunmaktadır:

1-Özellikle Mart 2020’den itibaren yaşanan gelişmeler Yeni Malatyaspor’un küme düşme hattında ligi tamamlaması, camiamızı derinden üzmüştür.

2-Geçtiğimiz sezon ortalarına kadar oldukça başarılı performans sergileyen yönetim ve takımımız, ne yazık ki, telafisi mümkün olmayan hatalar yapmıştır. Düçar olunan hatalar sonucu kulüp başkanı ve yönetim kurulu, kamuoyunda büyük güven kaybına uğramıştır.

3-Malatya kamuoyunun bu beklentisi doğrultusunda kulüp başkanı ve yönetim kurulunun gereğini yerine getirmesi, tavsiye ve çağrımızdır.”

Son maddenin, Adil Gevrek başkanlığındaki yönetime istifa çağrısı olduğu değerlendirildi.

Ferdi DURDU, Yeni Malatya Gazetesi- malatyahaber.com

Etiketler: /

Yorumlar
 1. Kamil dedi ki:

  O kulüp belediyenin kulübü sıfır borç la verilen kulübün 100 trilyon borcu var

 2. Selami y. dedi ki:

  Adil Gevrek sosyal medyayı salladı.
  Reklamın iyisi kötüsü olmaz.

  Dünya onu ve Y.Malatyasporu konuşuyor takibe aldı.
  Onlarca menejer Malatyaya oyuncu vermek için yarışıyor.

  Büyük Başkan…..

  1. Salih dedi ki:

   Sık yalanı sevsinler inananı az insan da karakter olur fake hesaplardan algıya ortak olma Malatyahaber

 3. Malatya44 dedi ki:

  Adil Gevrek ve yönetim bundan sonra yok hükmündedir. Bir an önce istifa edin ve Malatyaspor’un yakasından düşün. Adil Gevrek stada gelemezsin taraftar seni istemiyor daha fazla direnme de İstifa et. İstifa etmekte bir Erdemdir.Yönetim İstifa.

 4. malatyalı dedi ki:

  belediye başkanının ne işi var orada bu bir şahıs malı değilmi.halkın malı ise nerede hesap dökümü ,hep hikaye anlatıp dururlar.vatandaş yer nasılsa..

 5. Sarp dedi ki:

  Yarım sezon dediğin kümeye düşürdü takımı neyin kafasını yaşıyorsunuz bundan daha büyük bi eziklik varmı

 6. Ali YILMAZ dedi ki:

  Adil Gevrek ve yönetimi geçmişte,takım tff 1.lig deyken de futbolcularla sorun yaşamış, takım ligde açık ara öndeyken son haftalarda futbolcuların pirim beklentileriyle maçları bilerek kaybetmeleriyle az daha süper lige yükseltmekten oluyorduk. Son maçta ise teknik kadroyla nasıl bir sorun yaşadılar bilmiyoruz ama Sivas maçına yedek ağırlıklı kadroyla çıkıldı ve şampiyonluktan olduk. Bu sezon da küme düşmeyecek takım puan avantajına rağmen benzer sorunlardan dolayı ligi küme düşme hattının altında tamamladı. Süper ligde transferden en fazla gelir elde eden kulüplerden olmasına rağmen takımın otobüslerini satacak duruma düşüldü. Ayrıca yeni ve borçsuz bir kulüp olduğu söyleniyordu şimdi 70 milyon civarı borç var ki,Bu borç batıyor denilen Elazığspor’un borcundan daha fazla..

 7. new malatya dedi ki:

  bizim taraftar bir garip. bir senedir adil gevrek istifa deniyor. istifa söylentileri çıkınca gitmesin deniyor. ancak ligin başlamasına 3-4 hafta var ne olacaksa biran önce olmalı. yönetim gidecekse gitmeli kalacaksa kalmalı. bu gidişle yeni yönetim gelene kadar piyasada yine iyi oyuncu kalmayacak yine iş yapmayacak adamlar alıp ligden düşürecekler. doğru olan şudur: kulübe en az 70-80 milyon katkı sağlayacak bir aday varsa buyursun gelsin hiç kimse itiraz etmez. ancak parasız biri gelip adil gevrek gidecekse adamın bunca yıllık emeğine saygısızlık olur. Uzun lafın kısası paralı başkan varsa bir kaç gün içinde çıksın adayım bu takımı ilk 5 e oynatacak gücüm var desin ve gelsin yoksa boş yere kafa karıştırmaya gerek yok takım ortaya düşmesin. Son olarak önetim kim olursa olsun hikmet karaman gitmeli hikmet karamanın malatyasporda devam etmesi mümkün değil.

 8. mehmet dedi ki:

  kimse kendi kendine ağalık yapmasın takıma yapılan üç beş milyonluk destekle bu takım dönmüyor bu takım yayın gelirleriyle ayakta duruyor takımın gelirlerinin %95 i yayın geliri

 9. Mahmut dedi ki:

  Herkes futbol profesörü olmuş. Biz önce taraftar olarak kendimize bakanlım stadı ne zaman doldurdukta bu kadar ahkam kesiyoruz.

 10. MUTLU dedi ki:

  Zamanında müdahale edilmesi lazımken ses çıkarmayanlar sezon açılmasına kısa süre kalmış şiddetle transferlere ihtiyaç varken saçma sapan işler yapılmasın mevcut yönetim güçlendirilerek devam edilmesi lazım yoksa kausun büyüğü bizi bekler…

 11. Ruşen ucar dedi ki:

  taraftarlarda aynı şeyı soylüyor,asil olan cözüm ne?ben de soruyorum gunaydin sayın divan…takimlarin kampa basladigi transferlere yogunlaştigi bu donemde ..vel hasil divan da sinifta kaldı görevinizin sadece kağitta kaldigıni da anlamış olduk…

 12. ALİ dedi ki:

  liglerin başlamasına daha 1 yıl var acele etmeyin

 13. Atıf dedi ki:

  Ne divanı? Boyle divan mi olur? Cafede çay içip dönmüşler Şavata ve A. Çakır zaten isin içinden sıyrılmak ve eleştirilerden kurtulmak için istifa etti. Bu Âdil kim ki kimse dokunamıyor. Neden kimse mudahale edemiyor? Milyonluk kulüp neye dayanarak bu adama verildi? Bu adama nasıl güvenilir? O zaman yapılması gereken tek şey kaldı. Taraftarların savcılığa suç duyurunda bulunması. Ayrıca Cumhurbaskanina sesimizi duyuralım. Ancak Reis el.atarsa takım kurtulur.

 14. Bestami c. dedi ki:

  Divan kurulu önce malatya medya yerel tv deki spor yorumcularını istifaya davet etsin .
  Adamın arkasında durmadınız şivesiyle bile dalga geçtiniz. Alaycı tavırlarla hakaret ettiniz .
  Ya muhteremler , eleştirin tamam, yanlışları söyleyin yazın tamam , ama dalga geçmeyin hele hele küfür etmeyin. Malatya iş adamları ileri gelenleri neler yaptınız çıkın açıklayın. Malatyanin özelliği iyi TENKİT eder. Kenara çekilir seyreder. Gereğini yapın ne demek bir çok anlam çıkar. Tamam mı devammı………

  1. beydağı dedi ki:

   gereğini yap demek çekil git ayrıl vazgeç anlamındadır tabiki anlayışı olana anlayışı olmayanda senin gibi ters anlar, tamam demişler ta mam

 15. Ahmet kazgan dedi ki:

  Osman Güder açık yüreklilikle Adil Gevrek devam ederse beledşyenolarak destek vermeyiz dedi. Ayakta alkışlıyorum. Diğerleri de çıksın ya destek Vereceği ya da vermeyeceğiz desin ve kesin olarak noktayı koysunlar. Bu belirsizlik Malatya nın aleyhine. Çok az zaman kaldı transfer sürecinin bitmesi lazım susunca işler kendiliğinden halloluyor mu zannediyor Selahattin Gürkan ve Mehmet Çınar. Zaten Ahmet Çakır açıklaması ile açık destek verdi. Diğer vekiller de sessiz kalarak Adil’e bırakalım bu sene düşüremedik Allah nasip ederse önümüzdeki sene düşürürüm diye fikirlerini belirttiler. Başkanlar siz hangi fikirdesiniz. Destekseniz destek olun değilseniz çıkıp açıklayın bitsin bu çile

 16. Malatya44 dedi ki:

  Adil GEVREK neden istifa etmiyorsun? Yoksa hesap mı veremeyeceksin. Hemen İSTİFA et.

 17. Alp Tunga dedi ki:

  Şahıs tutulmaz, Efendiler..
  Kurum tutulur.
  Şahıs yüceltilmez, Beyefendiler..
  Müessese yüceltilir.
  Marka olan, her zaman kurumdur.
  Şahıslar gelip geçicidir.
  Şahıs hizmet verir.
  Şahıs özveri gösterir.
  Şahıs yaptıklarıyla ya alkış alır,
  Ya da Yanlışlarına yenik düşer.
  Doğruları, devamlılığını sağlar.
  Yanlışları sonunu hazırlar.
  Dünya da hiç bir kimse,
  Vazgeçilmez değildir…
  İkinci Sultan Murat Kendinden vaz geçti…,
  Sultan Mehmet Hanın, 18 yaşında Fatih Sultan Mehmet olmasını sağladı.
  Vaktin de ve zamanında yapılan her değişiklik aslında bir yeniliktir.
  İmaj tazelenmesidir.
  Güven vermektir.
  Var sa, ki var…
  Korkuların azaltılması ve son bulmasıdır.
  Şahsın eteğine yapışanlar,
  O etekten akçe toplayanlardır.
  Şahsın eteğini öpenler,
  Etek sahibi ile var olanlardır.
  Kurum onların umurun da bile değildir.
  Gözleri,
  Hep şahısta ve ihtiraslarındadır.
  Şahsi ikbal, kurumun geleceğinin önündedir.
  Kimse kendini akıllı sanıp,
  Alemi fukara görmesin…
  Kurumu, hiç aşağılamasın.
  Çok şahıs, gelip geçer.
  Çok şahıs, yitip gider.
  Ama kurum, Ezel ve Ebed devam eder..

  Şahıs tutulmaz, Efendiler..
  Kurum tutulur.
  Şahıs yüceltilmez, Beyefendiler..
  Müessese yüceltilir.
  Marka olan, her zaman kurumdur.
  Şahıslar gelip geçicidir.
  Şahıs hizmet verir.
  Şahıs özveri gösterir.
  Şahıs yaptıklarıyla ya alkış alır,
  Ya da Yanlışlarına yenik düşer.
  Doğruları, devamlılığını sağlar.
  Yanlışları sonunu hazırlar.
  Dünya da hiç bir kimse,
  Vazgeçilmez değildir…
  İkinci Sultan Murat Kendinden vaz geçti…,
  Sultan Mehmet Hanın, 18 yaşında Fatih Sultan Mehmet olmasını sağladı.
  Vaktin de ve zamanında yapılan her değişiklik aslında bir yeniliktir.
  İmaj tazelenmesidir.
  Güven vermektir.
  Var sa, ki var…
  Korkuların azaltılması ve son bulmasıdır.
  Şahsın eteğine yapışanlar,
  O etekten akçe toplayanlardır.
  Şahsın eteğini öpenler,
  Etek sahibi ile var olanlardır.
  Kurum onların umurun da bile değildir.
  Gözleri,
  Hep şahısta ve ihtiraslarındadır.
  Şahsi ikbal, kurumun geleceğinin önündedir.
  Kimse kendini akıllı sanıp,
  Alemi fukara görmesin…
  Kurumu, hiç aşağılamasın.
  Çok şahıs, gelip geçer.
  Çok şahıs, yitip gider.
  Ama kurum, Ezel ve Ebed devam eder..

 18. Malatya44 dedi ki:

  Adil GEVREK daha ne duruyorsun? İSTİFA et.

 19. Yakup dedi ki:

  Önce milletin ağzına sakız ettiler İSTİFAYI şimdide zemin hazır istifa büyük TRAFTAR ayık olun derin futbol lobisine yem olmayalım başkana sahip çıkalım burda oyun büyük

 20. Paraşüt dedi ki:

  İnsan çakılırken gökyüzünden paraşüt açar bizimkiler paraşütsüz!!!takım düşerken ne adil ne yönetimden tek kişi ne bi siyasi ne bi belediye başkanıı ses etmedi bu kadar onursuz ligden düşüldüğünü görmedim he taraftarımızdanda bende dahil daha yüksek bi tepki olmalıydı hepimiz izledik vesselam…Halen adile inananlar var ne diyemm saflığın mı art niyetinmi etkisi bilinmez

 21. Metoo dedi ki:

  Baskan istifa etmez edemez..divan kurulu da kendisine gelen tepkileri azaltmak icin boyle bir aciklama yapti..cunku yolsuzluk dizboyu..birseylerin ustunu ortmek icin takimi bile bile ezdire ezdire kume dusurduler..bu baskanla ve fatih terimin benzeri hocamiz bu takimi goturemez..guven duyulmayan iki karakter..ikiside acilen gitmeli bence..

 22. HÜSEYİN ATICI dedi ki:

  Takım bu hâle geldikten sonra divan kurulu bilmem neyi tavsiye etmiş…ya arkadaş şu ana kadar nerdeydiniz…dia diye bir futbolcuya! Üç yıldır para ödeniyor.. yeşilyurtspora bile layık görmediğimiz futbolculara! Üç yıldır para ödeniyor.. ha bire teknik yönetim değişiyor.. üç yıldır mevcut yönetim aldığını sattığını açıklamıyor…tüm bunlarda nerdeydiniz…stadı yaptınız ucube bir yere seyirci gelemiyor..yaptığınız stadda aylarca su yoktu… o zaman nerdeydiniz…seyirci gelmiyor..seyirci geliyor yok çerez sokamazsın.. yok yemek sokamazsın.. yok bozuk para sokamazsın.. en çok ta bozuk parayı anlamıyorum.. ıçerde aldığınız herşeyin üstü bozuk para olarak veriliyor ama kapıda yasak…seyirci 9 da başlayan maçı seyredip malatya gibi bir ilde gece yarısı evine bin bir güçlükle varıyorsa,ben iki kere trafik kazası geçirdim mac çıkışı.. bur düşünün seyirci maça gelmiyor…divan kurulum istifa et diyorsun da yerine sözlerimi geleceksiniz…

 23. Emre dedi ki:

  Malatya kamuoyu internetteki 3-5 troll den ibraretmis . Vay be !

 24. metin dedi ki:

  beklenen hamleler geldi geliyor,malatyayı göz göre göre küme düşürüp tarihe kara leke bırakanlarda birazcık utanma varsa istifa ederler ,bir sonraki aşama kovulma olacak koltuğa yapışıp çamura yatmanın kimseye faydası yok,malatyada bu yönetime yandaşlar hariç sempati sevgi güven kalmadı ağızlarıyla kuşta tutsalar bitti arkadaş bitti,kayseri sayesinde ligde duran bir takımın yönetiminin istafasından çekip gitmesinden daha doğal ne olabilir,güzel cümleler kurmaya çalışıyoruz ama cümleler taşıyor arkadaş istifa edin gidin işte.

 25. istifa dedi ki:

  Selim pilten istifa etsin Adil Gerçeğin işine belediye karışmasın bu takım hep üst sıralarda oynar adamda İlhan Cavcav kadar kapasite var bedava aldığı oyuncuları parlatıp iyi paralara satıyordu ta ki Selahattin başkan gelene kadar adam 2 Lig takımını UEFA heyecanı yaşattı at gözlüğüyle bakmayın adamın başarılarını hiçe saymayın yoksa sonumuz Gine bal ligi olur

 26. irfan dedi ki:

  adil başkan bıraksın bu takım amatöre kadar gider kim başkan olacakmış öyle genel müdürle batmış iş adamlığı bile kalmamışlarla bu işler yürümez

 27. Hakan dedi ki:

  15 temmuzda bir araya gelmeyen siyaset bugün ne olduda birlik oldular bir düşünün

 28. Malatyaspor dedi ki:

  Burda bayram havasinda olan arkadaşlara söylüyorum.O çok istediğiniz adaylara bakın seçilebilmek için yatırılması gereken 500 bin lirayı hiç biri yatiramaz….Yani dereyi görmeden paçayı sivamayin derler

 29. Bahattin dedi ki:

  Göreve devam edip etmemenin kriteri başarıdır, güvendir. Bu yönetim ikisinide kaybetmiştir. Temel mantıkları takımda kendini ispatlayan oyuncuları satmak olan ve buna rağmen kulübü borca batıran bu yönetim bu kafayla bu takıma birşey veremez. Herkesin gördüğünü göremiyecek kadar kör. Vizyonsuz gevrek istifa

 30. Bekir dedi ki:

  Gelenin iyi olacağını nereden biliyorsunuz. Mevcut başkanın tecrübesi var bunca yıldır. Hatalarından da ders almıştır. Nedense beni korkutuyor bu durum ya daha kötü bir yinetmi gelirse?

 31. Ahmet dedi ki:

  iyi istifa etsinde istambulda ki zengin iş adamları gelmedikten sonra boşuna istifa ettirmeyin sonra gelen gideni arattirmasin

  1. Bekir dedi ki:

   Bu takımı hep İstanbul’daki zengin iş adamları küme düşürdü.

  2. Salih dedi ki:

   Adil gevrek trolleri yeter çakma fake hesaplardan yazmayın kulübü resmen batırmışlar kayyum gelse bu kadar yanlış yönetilmez gerçek borç 100 milyon tl

   1. Bekir dedi ki:

    Yav ben kimsenin trolu değilim. Evet hataları var. Ama yerine kim gelecek? İstanbul’dan gelenleri gördük Malatyaspor u ne hale getirdiler. Biraz mantıklı olalım önce aday çıksın bakalım nedir.ne değildir. Kestirip atmayla olmaz.

 32. Hakan dedi ki:

  Adil gevreğe tam destek veriyoruz başkan istifa etme arkanda malatya var

  1. serkan44 dedi ki:

   Hangi Malatya var. Ben yokum. cevremdeki kimse istemiyor.

  2. yıldırım dedi ki:

   kendi şahsına konuş. malatya arkasında yok sadece sen varsın arkasında

  3. AYDIN dedi ki:

   Divan Kurulu net bir şekilde devam ediyor ve etmeyecek diye bir şey yok.Divan Kurulu nun tavsiyesini Adil Gevrek devam edeceğim diye anladı. Net bir şey yok.

  4. Mehmet can dedi ki:

   Gerçekten mi sokağın yüzde 90 ını bu adamı istemiyor lanet okuyor trol hesaplar bunlar itibar etmeyelim

  5. Serdar dedi ki:

   Hangi Malatya? Arkasında sadece senin gibi belesciler, yönetimdekilerin akrabaları, fazladan para aktardığı otel sahipleri, menejerler var..Adil fuzuliye, akpinara, kışla caddesine gelsin bakalım destek mi var yoksa başka bişey mi gorelim..Adamsa gelsin

 33. Malatya 44 dedi ki:

  İstifa!

 34. ÇÖPÇÜ dedi ki:

  Adil gevrek bu takımdan gitsin,bu takımı 3 .ligde bile göremezsiniz.İstifa etti diyelim ,kim yönetecek mevcut başkandan daha iyi kim yönetebilir,isim varmı.Sadece parayla yönetilmez kulüb ,yonetilseydi Fenerbahçe de Ali Koç başarılı olurdu.Bana göre mevcut başkanla devam edilmeli,bu takım birilerinin egoları için mahvedilmemeli.Suan Ahmet Çakır ve adil gevrek bu takımı ne şekilde olursa olsun ligde tuttu.O şekilde bu şekilde , şimdi hala süper ligde… EYLÜL de maçlar başlıyacak biz hala taht kavgasındayiz, bırakın adamlar transfere yoğunlaşsin..

  1. Kamil dedi ki:

   Sayın çöpçü kulübü küme düşürenleri nasıl savuna biliyorsunuz transferleri youtube den yapan 3 yıl da sayısız yanlışlar yapıp Türkiye nin en iyi iki hocasını da yollayanlarmı iyi yönetiyor bence siz konuşmayınn

 35. TAHİR dedi ki:

  Beğenirsiniz ya da beğenmezsiniz Adil Gevrek Haziran 2019 tarihinde kongrede yapılan seçimle işbaşına geldi ve görev süresi dolmuş değil. Seçimle işbaşına gelen bir yönetimi istifaya çağırmak anti demokratiktir. Prof. Dr. Sezai Yılmaz gibi seçkin bir ismin de dahil olduğu bu çağrı, aslında Türkiye’de demokrasinin neden yerleşmediğini de göstermektedir. Ayrıca, Prof. Dr. Sezai Yılmaz bildiğim kadarıyla kendisi de halen Yeni Malatyaspor yönetiminde Disiplin Kurulu üyesidir (İsim benzerliği değilse). İlla yönetim kurulu üyesi olmak gerekmiyor yönetimde olmak için. Disiplin Kurulu üyeliği de çok önemli bir görevdir. İstifa çağrısı yapmadan önce kendisi istifa etmiş olsaydı belki biraz anlaşılır olabilirdi ama kendisinin de içinde yer aldığı bir kulüp yönetimine istifa çağrısı yapması Selahattin Gürkan’ın güdümüne girmek gibi görünüyor. Prof. Dr. Sezai Yılmaz’a yakışmamış.

 36. Malatya44 dedi ki:

  Divan kurulunun aldığı kararı destekliyorum. Doğru karar. Geç kalınmış bir karar. Adil GEVREK ve Hikmet KARAMAN hemen bugün istifa etmelidir. Alınan karar kulübün yararınadır. Teşekkürler Divan kurulu.

 37. Bülent dedi ki:

  Adil başkan gitmeli diyenler haklı bir çok sebebiniz var ama arkadaşlar Sayın başkan bir çok başarıyada bu takımı ulaştırmıştır unutmayalım ve hatalı olduğunu kabul ediyor bizdende bir şans daha istiyor ben şahsen Adil başkanın aynı hataları tekrarlamıyacağına inanıyorum devam etmesinin takım için daha iyi olacağını düşünüyorum herkesin haklı tarafı var ama bizlerde biraz daha vefalı olmalıyız bence.İnşallah bu süreçte şehrimiz için hangi karar doğruysa o olsun.

  1. Mehmet can dedi ki:

   hesaplar usulsüzlükle dolu gerçek borç 100 trilyon

   1. Cengiz dedi ki:

    Nereden biliyorsun.Belki vardır ancak mesnetsiz atmakta camiaya zarar veriyor.Sizin söylediklerinizin üstüne ekleyip dedikoduları çoğaltıyorlar.Yapmayın

   2. Hakan dedi ki:

    Siyasiler akıllı olun zorbalıkla başkan indirilmez eğer indiriliyorse hepinizin indirilmesi gerekiyo

  2. Malatyalı dedi ki:

   Belediye destek vermeseydi ne yapabilirdi aha bu sene küme düşerek gördük, bırakın savunmayı hangisinde yönetici vasfı var

 38. Rıfat dedi ki:

  B.belediye başkanı topa girdiyse geçmiş olsun. Öyle bir takım kurarki dünyada ilk. Öyle bir başkan bulurki kulübe avrupada dengi yok. Ve ilk haftadan borcu öyle bir kapatir ki direkt uefadayiz!!!
  Arkadaşlar küme dustugumuzde b.belediye başkanı orduda gezmedeydi ve tek bir açıklama yapmadı.
  Bakın lige 1 ay kala hersey sifirlanirsa burda yaxanlarin çoğu Adil Gevrek dönemi iyiydi diyecek seneye bu zamanlar.

 39. Sayim 44 dedi ki:

  Sayim44
  Adil.baskan.cin.olmafan.carpmak
  Istedi.bomba.elinda.patladi.hem
  Kendini. Yaktı. Hamdi. Malatyayi.

 40. 44malatya dedi ki:

  Madem.baskan.ve.yonetimin.istifasini.istiyorsunuz.yeni.baskan.ve.yonetimden..gorev..alacaklar.teminat.olarak.100.bin.dollar.bankaya.yatirmalarini..sart.
  Olmasin.tuzuge.konmasi.

 41. Ahmet dedi ki:

  Malatya ya son anda piyango vurarak ligde kaldı. Şimdi Adil Gevrek istifa etsin yada etmesin, bu kulübe başkan adayı olacak insanlar adil gevrek tipi benzeri insanlardır. Malatyanın yerli ve kaliteli insanları (bilmiyorum kaldımı) bu kulube başkan adayı olmayacaktır. Olsada mutlaka engellenir. Her halükarda malatyaspor seneyede kümede kalmak için oynar. O kadar da takmayın, futbolun malatyaya fazla bir getirisi yok. Malatyanın çok daha önemli sorunları var. Elâzığ o konuda mantalite olarak bizden çok önde..!

 42. Hakan dedi ki:

  Bu ne saçmalık neyin kafası. Yarım sezon başarısız olundu diye yönetimi değiştirmiş. Yeni yönetim demek bir ay demek ne zaman yapılacak transfer. Hadi şimdi hayırlı olsun 1.lig

  1. Harun dedi ki:

   Bu yarım sezon işi değil. 11 Milyon borç 60 Milyon a çıktı. Hadi kurdan 20 Milyon artsın 35 40 olsun. 60 nedir. Ve satılan oyuncular şeffaf satılmadı. Orta da kayıp 20 Milyon da değil. Farklı şeyler var

  2. Cngz301 dedi ki:

   Kardeşim bu adamları anlamıyorsun herhalde sen bu adamların bu memlekete bi faydası yok erkan kaş la eren tozlu ile vs. Vs. Bi sürü gereksiz adam var böyle süper ligde zaten kalamayız erol hoca ertuğrul hoca sergen hoca bunların hepsinin gidiş sebebi adil gevrektir tmm sağolsun buraya kadar getirdi ama bu çıta onu aşıyor agabey MALATYASPOR MALATYALILARINDIR

  3. Hakan dedi ki:

   Selattin Gürkan lobisi çalışıyor ayık olun. Benim ekibim olacak mantığı

 43. Battal dedi ki:

  Adeta sektör deki şirket edasıyla yönetilen malatya insanının salt çoğunluğunun (cüzi olsada destekleyen var) istek ve temennisine kulak tıkamış
  Bir kulübün (şirketin )ismindeki malatya isminin hayrına bir taraftar olarak gönlüm katiyen yoldaş olamıyor. Divan kurulunun bu beyanını geçikmiş bir açıklama da olsa destekliyorum.bu saatten sonra özür dilemek,hatadan ders çıkarmak vs izahat ler koltuk bırakmama sevdasından öte bir şey olamaz. Lütfen tadında bırakılsın. Malatyalilik kadirsinaslilik aynı zamanda 2.ligden 1.lige taşırken emeği olanlara elbette teşekkür edilir ve arkalarında hoş seda ile veda etmiş olurlar..

 44. Mehmet can dedi ki:

  Sonun da bu çok daha önce yapılmalı adil gevrek ve yönetimi derhal hesap vermeli sayın Valiyi göreve çağırıyorum 2 Maliye müfettişi acil bir şekilde hesapları incelemeli

  1. Hakan dedi ki:

   Arkadaşlar adil gevrek destek olalım

 45. CEVAT dedi ki:

  Malatyalılar futboldan pek anlamıyor,buraya kim geldiyse begenmediler yazdılar her şeyi eleştirdiler. İki tane bina ve köprülü kavşağa çok büyük yatırım gördüğünü sanan bir memleketiz. AMASYA çevre yolunu açıp bakın bi Malatya’nın 5te 1i büyüklüğünde bi şehre neler yapılmış bi bakın. Malatya ayarındaki şehirlere bakmayın gezmeyin kalpten gidersiniz maazallah. Malatyasporu Malatyalılar düşürdü. Bütün eleştiri haklarını Malatyaspor aleyhinde kullanıp siyasi olarak mutsuzluğuna ket vuran hemşerilerim. Stada gitmiyoshnuzz, Erol hocayı eleştirdiniz, stadın yerini eleştirdi iz, Sergen hocayı hepsini.. Adem Büyük kim ya 2.lig topçusu diyoedunuz adam Galatasaray’a gitti Şampiyonlar Ligi’nde tek golünü o attı. Hiçbir şeyi beğenmiyorsunuz ama küçücük park yapıyolsr açılışına gidiyosunuz hayırdır gardaşlar 😀😀

  1. Mehmet Aydın dedi ki:

   Çok haklısınız malatya malesef yerel yönetimde ve sporda vizyona sahip olmadı olamazda

 46. Mehmet dedi ki:

  YMS Divan kurulu yaptığı toplantıda yönetimi üstü kapalı istifaya davet etti
  Yönetim istifa etmezse yada olağanüstü genel kurul kararı olmaz yönetim kurulu olarak görevimizin başındayız derse ne olacak.
  BB Başkanı ve AKP-MHP vekilleri olağanüstü genel kurul için imza toplayacak mı
  Adil Gevrek’in yönetimin görevde kalması halinde BB Başkanı ve AKP-MHP vekiller bu destek verecekler mi
  Uzun sözün kısası bu basın açıklaması her yönü ile çok kötü sonuçlara gebe

 47. Suat dedi ki:

  Erol Bulut Fenerbahçe,de Sergen Yalçın Beşiktaş,ta bizim yönetim çokmu akıllı yoksa bu İstanbul takımlarının yöneticileri geri zekalımı biri bunu bana açıklasın…!!!

 48. TURGUT ÖZTÜRK dedi ki:

  Takımı düşüren Adil Gevrek ve yönetimi gereğini yapmayıp yaptığı basın toplantısını (!) şova çevirmeye ve hiçbir şey olmamış gibi davranmaya çalışınca Divan Kurulu tüm Malatyaspor sevdalılarının beklediği kararı geçte olsa almıştır hayırlı olsun.

 49. Hasan dedi ki:

  YMS da KOLTUK KAVGASI

  Dün eski büyükşehir belediye başkanı Ahmet Çakır YMS Divan kurulu başkanlığından istifa etti
  Bugün yeni büyükşehir belediye başkanı Selahattin Gürkan’ın katılımı ile YMS divan kurulu toplandı.
  İkisi de AKP li koltuk kavgası YMS üzerinden devam ediyor.
  Sezon başı YMS da yönetimi değiştirmek isteyen yeni büyükşehir belediye başkanı amacına ulaşamayınca YMS uzak kaldı gerek desteği vermedi.
  Ve hep birlikte başta Adil Gevrek olmak üzere AKP-MHP vekilleri ve büyükşehir belediye başkanı ile büyükşehir ilçe belediye başkanları ile birlikte YMS küm düşmesi için elbirliği ile çalıştılar ve başardılar.
  Sonrada şehrin her köşesine YMS küme düşürmeyen Cumhurbaşkanımıza teşekkür ederiz diye pankartlar astılar.
  Artık ok yaydan çıkmıştır. Bu saatten sonra ne Adil Gevrek o koltukta oturabilir nede YMS daki yeni başkan kavgası biter. Seneye kalmaz erken final yaparız.

 50. İsimsiz dedi ki:

  Adil ve şeffaf bir yönetim olmaya söz verirse mevcut yönetimin kalması daha doğru olur. Yeni maceraları kaldıracak durumda değiliz. Seçim süreci bu sezonu da kaybettirir. Biran önce takımı kurup sezona hazırlanmak lazım. Malatyamızın 1 gün bile bekleyecek lüksü yok

 51. Mehmet Aydın dedi ki:

  Ya böyle saçmalık olurmu divan kurulunın aldığı karar takim transfer kamp alanı hoca lig başlamasına bir ay var su saçmalığa bak yaaa.. Şimdiye kadar neden böyle bir alamadınız bu karar Malatyaspora vurulmuş en büyük darbedir bırakın takım topşansın hoca belirlensin transferleri yapılsın üç ay sonra oiağan üstü kongreye git ne gerekihorda orda yapılır anlaşılan bazıları pusuda zaten belediye olarak bir başarısı bulunmayan insanların yönetimde ancak bu kadar beklenilir şu an zaten en başarısız belediye yönetimi olarak bari sporda ve yönetilmesinde uzak durun.. Süpwr ligde o kadar takım onlar bile başarızlıklarından dolayı şu an için. Böyle bir riskli kafar almiyorlar ve alamiyorlat nedeni çok basit sanki bu divan kurulu reail madrid livorpul u yönetiyor yazıklar olsum.. Adil gevrek olmuş veya olmamiş sorun deil ama bu malatyaspora vurulan en büuük darbe olmuştur zamanla göreceğiz.. Sevgilerimle

 52. memo44 dedi ki:

  gec bile kaldilar aslinda adil gevrek geregini yapacakti ben basarisizim deyip gitmesi lazimdi inad eti inad edince geregi böyle yapildi bence yeni gelecek kisi büyük ihtimal parali biri

 53. Mehmet Ali dedi ki:

  Sonu belli olan başlangıç.
  Anlaşılan o ki divan kurulu üyesi olmayan
  BB Selahattin Bey. toplantıya düçar olmuş.

 54. Sayim 44 dedi ki:

  Sayim.44.istenmiyen.yerda.durmak.
  Zilettir

 55. Yms06 dedi ki:

  Beyefendiler doğru boş yaptıklarını zannediyorlar.Turubune oynamaktır bu.Simdi kim gelecek,gelen bu kadar kısa süre de ne yapacak.Bu takım düşerse divandaki beyefendilerin de suçu büyüktür şu saatten sonra…

  1. Aşağışeherli dedi ki:

   Bu nasıl bir mantık gardaş Gelen bunlardan çok iyi olur hatta bir mali müşavir tutsalar hesapları adam gibi kontrol etse yeter Parayı belediiye verdikten sonra en güzeli maaşlı bir yönetici bulsunlar Sanki yönetimdekiler cebinden kuruş vermiyor Başkan İş adamı değil adam gibi adam olsun yeter

   1. Yms06 dedi ki:

    Adam gibi adam olsun yeter mi?Asıl bu nasıl bir gardaşsşş..

 56. Seyff dedi ki:

  Adamlar illa her şeyde sallanacak.
  Kardeşim neyi bekliyorsunuz?
  Vahiy falan mı gelecek? Ne zaman yeni yönetim gelecek, ne zaman transfer olacak, ne zaman takım antrenman yapacak? Bu ne vurdumduymazlık arkadaş yav.

 57. Gece gözlüm dedi ki:

  Adil bir istifa istiyoruz.

 58. Taraftar dedi ki:

  Lig başlamasına 1 ay var inşallah her şey düşünülmüştür

 59. Mustafa dedi ki:

  Lig başlıyor şimdiye kadar neredeydiniz? Haftaya transferlerin bitmesi lazım. Inşallah bunuda hesaplamışsınızdır.

  1. Uğur dedi ki:

   Pandemi den dolayı Lig biteli zaten ne kadar oldu 3 hafta bu dediğiniz işler dünden bugüne olmuyor

   1. Cengiz dedi ki:

    Sn Uğur bey Mustafa doğru söylüyor.Maddm değişiklik istiyorlar ön hazırlıklarını yapmışlar.mı?Zamanlama çok ama çok yanlış.Öncelikle kamuoyunun endişelendiği hesap durumuna açıklık getirip kişileri töhmet altından kurtarsınlar.Varsa bir yolsuzluk gereğini yapsınlar.Yoksa adam gibi yönetimin arkasında dursunlar.

 60. Hakkı dedi ki:

  İşte budur bunu yapın Malatyalının gönlünde taht kurun. Danışıklı dövüş değilse eğer bu tavsiye tabikide.

  1. Hasan dedi ki:

   Gelecek yönetim bir hocayı ve alınacak futbolcu listesini cebine koymuş olmalı çünkü aday olan bu yola çıkarken takımdaki eksiklerin hesabı yapılmıştır gidenler ve gelenler olarak gelen hoca can sıkan değil göze hoş gelen golü düşünen bir hoca olmalı sergen erol karışımı bir şey

 61. Malatyalı44 dedi ki:

  Niye bıraksınki adam kendisine çalışmış köşeyi
  Dönmüş

 62. Mert dedi ki:

  İnşallah gevrek ve ekibi gider.adam hem kendini hemde takımı yıprattı ben adil gevrek olsaydım zirvede bırakırdım

YORUM YAZ
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici, saygısız ifadeler, cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, suçluyu ya da suçu övücü, uygunsuz gönderici adı, 'naylon- uyduruk' mail adresli, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır. Ayrıca, mesajların tüm yasal ve cezai sorumluluğu, mesajlarıyla birlikte IP numaraları da düşen göndericilere aittir."