Final

Fuat


Opel Combo
Malatya Haber -

YMS’nin ‘Gölge Başkanı’ndan Sert Açıklama ve İddialar

YMS’nin ‘Gölge Başkanı’ndan Sert Açıklama ve İddialar
 • 07.03.2020

Yeni Malatyaspor’un Süper Lig’in ikinci yarısında oynadığı 6 maçta da mağlup olması ve küme düşme hattına yaklaşması futbol kamuoyunda sert tartışmalara neden olurken, MHP Malatya Milletvekili Mehmet Fendoğlu’nun, katıldığı bir TV programında, Yeni Malatyaspor Kulübü Başkanı Adil Gevrek’e yönelik “İstifa et ve anahtarı Büyükşehir Belediye Başkanı’na teslim et” şeklindeki açıklamasından sonra, Adil Gevrek’in arkasındaki güç olarak bilinen ve zaman zaman ‘Gölge Başkan’ olarak da nitelendirilen işadamı Cemal Turgut, spor kamuoyundaki eleştirilere sert sözlerle cevap verdi.

İstanbul’da yerleşik olan, altın ve döviz işi yapan  Cemal Turgut, Yeni Malatyaspor’a belediyelerden para aktarıldığı konusundaki kamuoyundaki yaygın kanının tersine, “iki yıldan bu yana belediyelerden tek bir lira bile alamadıklarını” öne sürdü.

“Bu kulübü 2. ligde aldığımızda, bugün konuşan, ortaya çıkan işadamlarına yönetime girmeleri için teklif götürdük, ama hepsi kaçtı…Çünkü 2. ligdeydik o zaman”

Adil Gevrek’in Yeni Malatyaspor’u 2. ligden alarak önce 1. lige ardından Süper Lig’e çıkardığını hatırlatan Cemal Turgut “Ben 1 ay uğraştım o gün yönetimi kurabilmek için… Niye? Çünkü yönetime girmek isteyen kimse yoktu o tarihte. Ben, İstanbul’da 50 işadamını aradım yönetime girmelerini sağlamak için. Bugün konuşan işadamlarının hepsini bire bir aradım. Sen isim ver, ben diyeyim ki ona teklif götürdüm. Ama gelmediler. Niye? Hepsi kaçtı. Bugün Malatya Büyükşehir Belediyesi’ne yakın olan büyük işadamlarına dahi teklif götürdüm. Hiç bir Allah’ın kulu gelmedi. Bir tanesi bile yaklaşmadı Yeni Malatyaspor’a. Niye? Çünkü, takım 2. Lig’de, 2. Lig, bozuk….” diye konuştu.

“Adil Gevrek’in karşısına çıkıp konuşacak biri varsa o benim”

Vuslat TV’de Ahmet Polat’ın hazırlayıp sunduğu “Bizim Futbol” programına telefonla katılarak Yeni Malatyaspor’un içinde bulunduğu kritik durum nedeniyle Kulüp Başkanı Adil Gevrek’e yöneltilen eleştirilere cevap veren Cemal Turgut, Adil Gevrek’in eleştirilebileceğini, ancak takımın şu anda içinde bulunduğu durum nedeniyle eleştiri günü olmadığını vurgulayarak, “Konuşulacak gün olursa ilk ben çıkar konuşurum. Ama o gün bugün değil. Adil Gevrek’e de her kim olursa olsun hiç bir kimseye eyvallahımız yok, Allah’tan başka. Bugün Adil Gevrek’in karşısında konuşacak biri varsa o da benim. Çıkar konuşurum; o kadar erdemliyim ve o kadar netim yani. Ama o gün bugün değil” dedi.

“İki senedir Büyükşehir Belediyesi ve diğer belediyelerden tek bir lira alamadık”

Son iki yıldan bu yana Yeni Malatyaspor’a belediyelerden herhangi bir kaynak aktarımı olmadığını vurgulayan Cemal Turgut, “Biz iki senedir bunların yanlarına, değerli başkanlarımızın yanına gidiyoruz.. İki senedir ben aracılık yapıyorum. Ama iki senedir ben bir -li-ra a-la-ma-dım… Para olmadan bir şey ol-mu-yor.. Büyükşehir Belediye Başkanımz, en sevdiğim ağabeyim benim, Yeşilyurt Belediye Başkanımız, Battalgazi Belediye Başkanımız ile çok fazla diyalogumuz yok ama çok seviyorum. Yahu kardeşim bu takım Malatya’nın malı, sizin malınız. Çıkın, bu takıma maddi manevi hesap sorun ve yardım edin… Para olmadan bir şey ol-mu-yor…” dedi.

Cemal Turgut, Malatya Büyükşehir Belediyesi’ne yakın büyük işadamlarının bile kulübe herhangi bir katkı yapmadıklarını söyledi.

“(…) Bunu böyle bilsin sayın milletvekillerimiz de sayın belediye başkanımız da…”

Yeni Malatyaspor’a zarar verecek kim olursa olsun karşısında olacağını kaydeden Turgut, “Biz Malatyalıyız; Malatya için varız, eğer Malatya’ya bir Allah’ın kulu zarar veriyorsa gücüm yettiği sürece onun karşısında olurum; Adil Gevrek de dahil milletvekilleri de dahil. Bunu böyle bilsin sayın milletvekillerimiz de sayın belediye başkanımız da…” dedi.

Yeni Malatyaspor’un yıllık 100 –120 milyon lira geliri olduğunu ileri sürüldüğünü ve bu rakamlar üzerinden eleştiri yapıldığını hatırlatan Cemal Turgut, bu rakamların gerçeği yansıtmadığını vurguladı. Turgut, şöyle konuştu:

“Sayın abimiz diyor ki işte 100 küsur milyon… Hayır efendim 60 küsur milyon para geliyor. Geçen sene 80 küsür milyon aldık, bu sene 60 milyon küsur alıyoruz. Öyle bir şey yok”.

Vuslat TV’de 5 Mart Perşembe günü canlı yayınlanan “Bizim Futbol” adlı programa telefonla katılarak, Yeni Malatyaspor’un içinde bulunduğu durum nedeniyle yaşananlar ve kulüp yönetimine yönelik eleştiriler hakkındaki soruları cevaplandıran işadamı Cemal Turgut’un programda yaptığı açıklamalar satırbaşlarıyla şöyle:

“-Biz Malatyalıların “Dereyi geçerken at değiştirilmez” diye bir ata sözü var biliyorsunuz. Bugün o gün değil. Biz bugün Malatya’nın birliği beraberliği için birarada olmak zorundayız. Sosyal medyada, canlı yayınlarda görüyorum; 100 milyon işte 120 milyon lira geliri var filan… Hayır, bize TFF’den gelen para yüzde 25-30 civarında düştü bu sene biliyorsunuz.

-Aslında bunlara girmek istemiyorum; tek düşüncem şu anda inşaallah Konya maçı, Trabzon maçı… Bu maçlarda Allah’ın izniyle biz galip geleceğiz.

-Ben iki aydan bu yana gelemiyorum Malatya’ya, bir sağlık sorunum nedeniyle, akciğerden bir ameliyat geçirdim; bu yüzden iki aydır Malatyamla ilgilenemedim.

-Ben özellikle şunu da söyleyeyim: Ne MASTÖB ne MADEF ne de başka bir sivil toplum örgütü üyesi değilim. Ben sadece Malatya’nın üyesiyim; Malatyalıyım; benim ruhumda da bedenimde de Malatya yazar; başka bir şey yazmaz. Biz Allah rızası için, Malatya için maddi manevi gücümüzün yettiğince gayret gösteriyoruz; göstermeye de devam edeceğiz.

-Bizim amacımız buraya gelmiş bir takımı buradan aşağıya göndermemektir; göndermeye de niyetimiz yoktur zaten.

-Evet bugün başkan olmak isteyen arkadaşlarımız varsa, o gün bugün değil. Biz bugün birlik ve beraberlik içinde Malatyasporumuzu Süper Lig’de tutup, inşaallah daha iyi yerlere getirmek istiyoruz.

-Konuşulacak gün olursa ilk ben çıkar konuşurum. Ama o gün bugün değil. Adil Gevrek’e de her kim olursa olsun hiç bir kimseye eyvallahımız yok, Allah’tan başka.

-Bugün Adil Gevrek’in karşısında konuşacak biri varsa o da benim. Çıkar konuşurum; o kadar erdemliyim ve o kadar netim yani. Ama o gün bugün değil.

-İnşallah biz bu Konya ve Trabzon maçını alacağız. Bunlardan hiç şüpheniz olmasın. Sadece Malatyalı hemşhirlerimden istirhamım, dualarını esirgemesinler. İnanın dua çok önemli. Bugün birlik ve beraberlik günü.

-Adil Gevrek’in karşısına çıkılacak bir gün varsa ben o gün çıkarım ve herkesten önce konuşurum; çünkü Adil Başkan bugüne kadar çok mücadele etti, çok ızdıraplar çekti.

-Biz aldığımız sözleri, gelecek paraları… Hiç bir sivil toplum örgütünde, belediyelerimizden iki senedir daha 1 lira para almadık; çırpına çırpına mücadele ediyoruz; amacımız Malatya.

-İnşallah büyükşehir belediyemiz, valiliğimiz, Battalgazi belediyemiz, Yeşilyurt Belediyemiz hep birlik oluruz. Eğer bu takıma destek olunacaksa hep birlikte destek olmalıyız. Bu takım Malatyalıların malıdır, bu takım Malatya’nın Malatyalıların herşeyidir.

Sizlerin de desteği ile tüm Malatyalı hemşehrilerimizi Cumartesi günkü Konya maçına davet ediyorum. Ben de bu hasta halimle gelmeye çalışacağım. Doktorlarım şimdilik izin vermiyor ama şayet izin verirlerse ben de orada olacağım inşaallah.

-Tek duam, Konyaspor’u inşaallah yeneceğiz. Gönlünüz rahat olsun.

“Bu kulübü dönemin Büyükşehir Belediye Başkanı çok değerli vekilimiz Ahmet Çakır bize emanet etti”

-Çok değerli o günün Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı, şimdi milletvekilimiz Sayın Ahmet Çakır, konuşurken, bana dedi ki, “Ya Cemal, bu takımı sivilleştirelim. Hem belediyenin yükü ağır, o yükü bizden alın, hem de iş adamları ve sivil bir oluşum ile bu takımı yürütün” dedi bize.

-Nasıl yaparız, planlama nasıl olur, başarı nasıl yakalanır bunları konuştuk, sağolusun Sayın Ahmet Çakır da bize tam güvendi.

“Bugün konuşan işadamlarının hepsine yönetime girmeleri için teklif götürdük. Allah’ın bir kulu bile gelmedi; çünkü o zaman 2. Lig’deydi bu takım”

O günün şartlarında, havadan cıvadan 3,4 –4 trilyon bağış yapacak insanlar vardı sözde…

-Ben 1 ay uğraştım o gün yönetimi kurabilmek için… Niye? Çünkü yönetime girmek isteyen kimse yoktu o tarihte. Ben, İstanbul’da 50 işadamını aradım yönetime girmelerini sağlamak için. Bugün konuşan işadamlarının hepsini bire bir aradım. Sen isim ver, ben diyeyim ki ona teklif götürdüm. Ama gelmediler. Niye? Hepsi kaçtı. Bugün Malatya Büyükşehir Belediyesi’ne yakın olan büyük işadamlarına dahi teklif götürdüm. Hiç bir Allah’ın kulu gelmedi. Bir tanesi bile yaklaşmadı Yeni Malatyaspor’a. Niye? Çünkü, takım 2. Lig’de, 2. Lig, bozuk….

“Adil Gevrek ne yapmış ya?.. Adam başarıdan başarıya koşmuş”

-Ama biz bu takımı aldık; Allah’u tealanın yardımı ile Adil Gevrek’in de çabalarıyla…

-Adil Başkan gerçekten çok çabaladı; şucuymuş bucuymuş beni ilgilendirmiyor.

-Ben Cemal Turgut’um; Malatya Darende Karaoğuz Köyü’ndenim. O kadar.

-Benim alnım açık. Herşeyin de tıkır tıkır hesabını veririm.

-Allah’ın izniyle rahat olun; biz Konyaspor’u da yeneceğiz; Trabzonspor’u da yeneceğiz. Malatyalılar dua etsin ve istesin yeter ki…İsteyin Allah’u teala verecektir. Ne olur, birlik ve beraberlik… Olmayan şeyleri konuşmayalım.

-Şu anda Adil Gevrek ne yapmış ya?… Bu adam başarıdan başarıya koşmuş; bizim bu adama bir şey deme şansımız var mı?

-Futbol bu; biz ister miyiz başarısız olalım. Bizim de içimiz içimizi yiyiyor. Biz bu takımın kötü olmasını ister miyiz? Adil Başkan ister mi?

-Ama içimizde hain, düşman var da Malatyaspor’ûn düşmesini istiyorsa o Malatyalı değildir kesinlikle. Mutlaka başka bir yerden gelmiştir. Biz de onu kabul etmiyoruz. Bir Malatyalı bu takımın düşmesini istemez; hele Adil Gevrek hiç istemez; bundan emin olun; ben Adil gevrek’i tanıyorum.

“Eğer bir sıkıntımız olursa da biz gideriz hesap veririz; anahtarı Büyükşehir Başkanına teslim ederiz; bundan sonra Malatya’ya onlar hizmet eder”

-Adil Gevrek, bu takımın başarısı için elinden geleni yapacaktır. Ben bu takımın başarısı için başından itibaren Adil Başkan’ın yanındaydım; bugün de yanındayım.

-Ha, bir başarımız yoksa Konya maçı Trabzon maçından sonra otururuz, Divanla zaten hergün görüşüyorum… İnşaallah bu hafta sonu Divan’da konuşulacakları değerlendireceğiz, Malatyaspor için en doğrusu neyse onu yapacağız.

-Biz Malatyalıyız; Malatya için varız, eğer Malatya’ya bir Allah’ın kulu zarar veriyorsa gücüm yettiği sürece onun karşısında olurum; Adil Gevrek de dahil milletvekilleri de dahil. Bunu böyle bilsin sayın milletvekillerimiz de sayın belediye başkanımız da…

-Biz iki senedir bunların yanlarına, değerli başkanlarımızın yanına gidiyoruz.. İki senedir ben aracılık yapıyorum. Ama iki senedir ben bir -li-ra a-la-ma-dım… Para olmadan bir şey ol-mu-yor..

-Büyükşehir Belediye Başkanımz, en sevdiğim ağabeyim benim, Yeşilyurt Belediye Başkanımız, Battalgazi Belediye Başkanımız ile çok fazla diyalogumuz yok ama çok seviyorum. Yahu kardeşim bu takım Malatya’nın malı, sizin malınız. Çıkın, bu takıma maddi manevi hesap sorun ve yardım edin… Para olmadan bir şey ol-mu-yor…

Şimdi şöyle böyle diyorlar ama, niye futbolcu alamadık? Malatya’nın maddi gücü belli. Futbol federasyonu yüzde 25 yüzde 30 kesmiş…

-Sayın abimiz diyor ki işte 100 küsur milyon… Hayır efendim 60 küsur milyon para geliyor. Geçen sene 80 küsür milyon aldık, bu sene 60 milyon küsur alıyoruz. Öyle bir şey yok.

Yani bilmeden boşuna konuşmasınlar.

-Malatyaspor’un hesabı kitabı açıktır. Cuma günü (dün) Divan Kurulu’na hesap verilecektir. Malatyaspor’un borcu ne çıkar; onu Divan Kurulu sorsun; ona ben karışmıyorum, beni de ilgilendirmiyor.

-Ama ben şunu söylüyorum: Allah’ın izniyle Konyaspor’u yeneceğiz; Trabzonspor’u da yeneceğiz. Bunda hiç kimsenin tereddüdü olmasın.

-Eğer bir sıkıntımız olursa da biz gideriz hesap veririz; gider anahtarı da Sayın Büyükşehir Belediye Başkanımıza teslim ederiz. Bundan sonra Malatya’ya onlar hizmet eder.

“Boş konuşmaları geçelim; bilmeden kimse konuşmasın”

-Son olarak şunu söyleyeyim: Boş konuşmaları geçelim, dedikoduları geçelim; lütfen, bilmeden kimse konuşmasın, boş şeylere kafa yormayalım; Malatya’nın geleceği için çalışalım.

-Şu anda yapmamız gereken tek şey; “bu takımı Süper Lig’de nasıl tutarız?” için çalışmaktır, lütfen, lütfen, lütfen boş konuşmayalım.”

malatyahaber.com- Vuslat TV

ARŞİV FOTO: Cemal Turgut

Etiketler: /

Yorumlar
 1. Kalkan dedi ki:

  Takımla ilgili gerçekleri bu duruma gelmeden önce söylecektiniz. İnsallah tez zamanda takım düzelir belediye borc icinde yeni malatyaspor için verilen sözleri yerine getirirler

 2. Kral çıplak dedi ki:

  Bu işlerde gizli,Gölge insanların olduklarınıda böylece öğrendik. Gölge başkan ne demek?Peki Adil gevreğin bu durumda pozisyonu ne?.Bu klüpde her geçen gün birşeyler ortaya çıkıyor.Klüp çok denklemli problem gibi?

 3. Malatyam İçin dedi ki:

  Taraftar 15-20 TL veriyorken sanıyor ki MALATYASPOR u satın alıyor. YAZIK vallahi YAZIK nedir ya nedir !
  Eşimizi çocuğumuzu maça getiremiyoruz Neden ! 3-5 kendini bilmez futbolcuya ya da takıma KÜFÜR ediyor diye.
  TARAFTAR AZ gelmiyor deniliyor. TABİİ GELMEZ. Maç mı izlemeye geliyorsun neye geliyorsun be kardeşim. Bu toplama PARA için stad da durmaya gelen GÜVENLİK görevlileri ne iş yapıyor. Neden bildirmiyorlar. POLİS kameraları neden çekiyor bunları halkın içinden almıyorlar. Ülkemizde bu gibi sıkıntılar ne zaman sona erecek acaba !
  BU TAKIMA sahip çıkmak gerekir. Fener geçen yıl KÜME düşecekti YAW küme düşecekti neredeyse.
  Her takımda olan şeyler bu gibi sıkıntılar. TAKIMA TEZAHÜRAT yapmazsın ama KÜFÜRÜ basarsın değil mi?
  ACIYORUM böyle zavallılara sadece acizler.
  Bu MEMLEKET bizim GALYANLARA gelmeyelim SAĞ DUYULU olalım. Geçen sene ADİL GEVREK i yere göğe sığdıramıyorlardı şimdi yerden yere vuruyorlar. ŞİMDİ istifa etse kim gelecek bu takımı alacak. ALLAH rızası için maça giderken taraftar gibi gidelim çekirdek çıtlatmaya değil TEZAHÜRAT yaparak desteklemeye gidelim. HATIRLARSANIZ taraftar baskısıyla ne PENALTILAR kazandık VAR ile değil mi?
  YAPMAYIN ETMEYİN bu takıma destek çıkalım. BAŞKANLAR gelip geçici ama bu takım KALICIDIR.
  Hafta sonları ne güzel arkadaşlarımızla eşimiz dostumuzla gidiyoruz eğleniyoruz hele de GS FB BJK yi yendik mi o günümüz ne mutlu oluyor değil mi?
  HAYDİ MALATYA SPORUMUZU DESTEKLEYELİM. STADI DOLDURALIM.

 4. Mehmet çolak dedi ki:

  Ahmet Çakır en güzel hamleyi yapmış yönetimi sivilleştirmiş. 2. Lig takımı mıyız ki belediye yönetsin. Süper lig takımlarından hangisini belediye yönetiyor.
  Tamamen saçmalık!
  Mevcut yönetimin arkasında durmak gerekli bence. Takımı 2. Ligden bu seviyeye getirenler mevcut yönetim ve görevi boyunca yönetime maddi manevi destek olan Ahmet Çakır’dır.
  Büyükşehir belediyesi 2 yıldır para vermiyor. Şimdi ne hakla takımı devralacak!!!
  Mevcut yönetime Selahattin Gürkan Mehmet Çınar Osman Güder para versinler, sonra takımdan hesap sorsunlar. Eğer yine beceremiyorlarsa takımı devralsınlar.
  Kıssadan hisse; Parayı veren düdüğü çalar…

 5. Bahattin dedi ki:

  Lafa bak “gölge Başkan” bu bile tek başına sorunun ifadesi, kendin ortaya çık kendin Başkan olarak hesap ver. Hem geri planda bugünkü sorunların yaratıcısı ol, hemde geri planda olduğun için hesap soran kişi ol. Şeffaf hesap veren yönetim gelsin. Adama bak hem berbat et hem hesap sor, oh ne ala

 6. mustafa44 dedi ki:

  Hasudi memleketiz vesselam…

 7. Serdar dedi ki:

  Bu zor dönemde destek vermeye devam edelim..Ligde kalmayı garantiledikten sonra hesap soralım..Turgut efendi sezon sununda alsın kukla Adilini de gitsin..Bu konuşmadan da belli ki Adil tek başına hiçbir şeydir. Malatyalılar olarak takımımıza destek verelim. Trabzon maçında da tribünde olalım. Bu takımı adillere, turgutlara bırakmayalım.

 8. bekir dedi ki:

  Bu takım ilimizin takımı kimsenin oyuncağı değil. Hiçbir iş adamı kazandığı paraları kulübe yatırmak için kazanmaz. Kimseyi daha hiçbir şey bitmeden kötü adam ilan etmeyelim. Şu an için eski defterleri açmak kimseye fayda getirmez. Belediyeler de takıma maddi yardım yaparken halkın parasını aktarıyorlar. Yani takım da Malatya nın belediyelerden aktarılan paralarda malatya nın. Kimse kendini ilin ve takımın üstünde görmesin. Futbolun ile olan katkısı büyük kimse inkar edemez.

 9. M. Kadıoğlu dedi ki:

  Beyler Malatyalılar olarak herkes elini vicdanına koysun aklını da başına alsın tamam takımın durumu parlak değil yönetim ara transfer döneminde hatalar yapmıştır hepimiz insanız herkes hata yapabilir önemli olan bu kritik durumdan elbirliğiyle kenetlenerek çıkmak Malatyalılar ne yönetimler gördü rahmetli NURETTİN SOYKAN ve rahmetli TURAN ÇEVİK dönemi hariç takıma hangi yönetim her anlamda ne katkı sağladı MALATYASPOR un bugünkü durumu ortada diyanet işleri gibi her hafta yediden yetmişe her hafta para dilenip vermezlerse takımı yüzüstü bırakıp gideceklerini söyleyerek şantaj yapıyorlardı ve nitekim borç batağına sürükleyerek yüzüstü bırakıp kaçtılar. Adil Gevrek Başkan olduğu günden beri hangi gün çıkıp da taraftardan para dilendi şimdi çıkıp dışarıdan ahkam kesenler kulübe kaç kuruş katkı sağladılarda konuşuyorlar eğer sağladılarsa söylesinler herkes bilsin bizim yedi ceddimiz bu memlekette doğdu bu memlekette yaşadı hepimiz birbirimizin ne olduğunu biliyoruz bu saatten sonra basiret ve ferasetle elbirliğiyle bu takımı güzel günlere döndürmek için yönetime gerekli desteği ve motivasyonu sağlamaktır.

 10. YMS dedi ki:

  Futbol nasıl bir takım oyunu ise yönetmekde bir takım işidir Bu şehrin dinamikleri YMS ye destek çıkmalılardır Cemal beyin bahsettiği gibi laf üretme hasütlük yapmanın dönemi değil takıma destek olma dönemidir çünkü kaybeden sadece Adil Gevrek olmaz kaybeden tanıtım ticari ve turizm konusunda Malatya olur yoksa Adil gevrek isminin bir önemi yoktur önemli olan Malatyamızdır daha önceki dönemde belediye başkanı Ahmet çakır Malatyasporumuza belediye ve iştiraklari üzerinden maddi ve manevi çok destek sağlamış her daim taraftarında yanında olmustur Malatyasporumuzun süper lige çıkmasında ve uzun süre ligde kalmasına desteği çoktur ne acıdır ki mevcut belediye yönetimi ve başkanı boy boy resim çektirmekten basına demeç vermekten popülüst yaklasımlardan öteye gitmemiş ve Malatyasporumuza destek olmamıştır ve en acısıda köstek olmak isteyenlere fırsat vermektedirler UNUTMAYALIM MALATYA BİZİM ŞEHRİMİZ TAKIM BİZİM TAKIMIMIZ destek olalım

 11. 44_44 ferdi dedi ki:

  Bu takımın maç kazanacağını aklım kesmiyor. Konya maçı ligin en kolay maçıydı. Beraberliği bile zor kurtardık.

 12. erol dedi ki:

  Bir Çin atasözü der ki; Bir yerde küçük adamların büyük gölgeleri oluşuyorsa, orada güneş batıyor demektir. Büyük gölge sonuç ortada.

 13. DONDURMACI dedi ki:

  uzun hava gazel çekenler ve oyunhavası çalan Davulcu zurnacılar istanbuldalar Halay çekekip oynayanlar ise Malatyadalar böyle bir durumdayız

 14. Fatih Yavuz dedi ki:

  agzimizi actirmayin 45 milyon tl transfer parasi almissin neyin parasini verecek belediye. 3 senedir yediniz ictiniz biz yoksak takim da kume dussun diyip takimi kumeye goturuyorsunuz daha da konusuyorlar. Adil Gevrek ve tayfasi bu saatten sonra off. Belediye in. Burasi malatyalilarin takimi. adil gevrek ve tayfasi malatyaspor hakkinda karar verme yetkisine sahip deildir.

 15. Aykut dedi ki:

  Bu işler dua ile olmuyor.futbolcular yüreklerini koymaları oynamaları gerek

 16. Yousef dedi ki:

  Bu adam kim oluyor da taraftarin takımı adina ahkam kesebiliyor? O hesabı ancak taraftar ve belediye sorar, sen değil. Senin haddine mi hesap sormak? Kulübün sahibi sen misin? Bu nasil açıklamalar böyle… ? Golge başkan sen isen sözü edilen 35 milyon borcun müsebbibi de takımın kume düşme noktasina gelmesinin sorumlusu da sensin o zaman. Erdemden bahsedecegine bu borcu cebinden odeme erdemini goster. Iste bu yuzden Adilin hemen gorevden alınması gerekiyor. Bir sirket gibi kulübü bitirmişler. Oyle yapışmışlar ki oraya, oyle rant elde etmisler ki hiçbiri bırakmak istemiyor. En ufak istifa serzenisinde dünyalar baslarina yıkılıyor. Canları yaniyor. Ahmet Cakir hani toplantı yapacaktı. Aciklanan bir sey yok. Atılan bjr adim yok. Bu takim düşerse hepiniz altında kalırsınız.

 17. KERNEKLİALİ dedi ki:

  Nasıl olsa 2,ligden buraya siz getirdiniz artık kulübü istediğiniz gibi rüsva edebilirsiniz! artık zevkinize göre oynarsınız! Taraftar çok şey istemişti.sizde haklısınız.

 18. hasan kaçan dedi ki:

  sen kimsin bilmem etmem ama, sizde şunu iyi bilin belli bir seviyeye takım gelmiş, sizin veya adil başkanın veya belediyenin sayesinde… ama bulunduğun yerden aşağılara düşersen herkes sana karşı çıkar, herkeste senin karşında durur ve hesap sorar. şimdi çıkmışsınız şöyle yaptık böyle yaptık diyorsunuz, kimse size yapmadınız demiyor ki. kimseye hesap vermeden kafanıza göre işler yapıyorsunuz, ondan sonra takım düşüyor. çıkın hesap verin millete, tüm hesapları dökün ortaya, tüm hesaplar doğru ve dürüstçe açıklansa, deseniz ki kardeşim bizim maddiyatımız bu bundan fazla bir şey beklemeyin, o zaman zaten kimse konuşmaz. ama kimse bilmiyor nereden ne kadar para geldi nerelere harcandı. bir insan her zaman her şeyi doğru yapamaz, demek ki sizin elinizden gelende bu kadar. koltuğa yapışıp kalınmaz. icraatlarınızla söyledikleriniz birbirini tutmuyor. halen daha kibirli kibirli konuşuyorsunuz, biz yaptık biz yaptık… şu anda kimsenin adil gevreğe sempatisi kalmadı. eğer şeffaf bir yönetim sergileseydi kimse zaten aksi bir şey konuşmazdı her kararında da adil gevrek ve yönetimini desteklerdi. iki sezondur sezon başlarında çok iyiyiz sezon ortasında takım çöküyor. sürekli gönderilen teknik direktör. her zaman omu suçlu olur. aksine giden teknik direktörler gittikleri kulüpler de çok başarılılar, ama biz neredeyse düşeceğiz. birazcık aynaya bakın, beceremiyorsanız, bilen birilerine danışın. kibirlenmeyin… demek ki başka suçlu ve beceriksizler var takımda.

 19. Çavuşoğlu dedi ki:

  Cemal efendi daha yeni oldu bak Depremde hangi binalar yıkîldı gördün çürük yapılar lütfen Hesabı kitabı yapın Takımı kapatın bu böyle olmaz Takımın en iyi topcularını satıp Düşme potasına sokup sonrada çıkıp yok ben arkasındayım yanındayîm anlaşıldı Gevrek yalnız değilmiş yapın hesabınızı UFA,dan nekadar satılan topculardan nekadar diğer gelirler nekadar giderlere karşı yapın hesabınızı kapatın şu yeni takımınızı bizlerde Hakiki Malatyasporumuz olan takımı yukarılara çıkarmaya uğraşalîm Takım düşüyor Bu Cemal efendi kimse sonradan çıkıp konuşuyor madem okadar söz hakın vardı niye demedin Adil satmayalım düşeriz demmekki seninde futboldan Takım iskeletinden haberin yok Bak Depremde hangi binalar yıkîldı çürük binalar Biz Malatyalı taraftarlar burnumuzdan soluyoruz haberiniz ola saygılar Malatyama

 20. Malatyalı dedi ki:

  Para olmadan birşey olmuyor diyen futbolun F’sinden anlamıyordur. Bu kadar mı uzaksınız futboldan? Ülkenin en zengin iş adamlarından Ali Koç Fenerbahçe’ye başkan oldu. Transfer mi yapabiliyor, parayla Fenerbahçe’nin sorunlarını mı çözebiliyor ki şimdi siz çıkmış para olmadan birşey yapılmıyor diyorsunuz? Azubuike, Boutaip, Sadık, Aleksic, Guilherme gitti. Nerede bu adamların paraları? Kim kaça satıldı neden söylenmiyor? Böyle şeffaflık olur mu? İstanbul’dan kulüp yönetilir mi?

 21. 44malatya dedi ki:

  Birakin konusmalari. Yorumlari birlik beraberlik
  Zamani takima destek olmak zamani bu Takim
  Superligde.kalacaknow Adil baskana saygilar

 22. Yavuz dedi ki:

  Bugüne kadar kimse çıkıp söyleyemedi belediyelerden 1 kuruş bile alınamadığını ama hava atmaya gelince belediye başkanlarımızı kimse tutamıyor. Yazıklar olsun. İyiki Ahmet Çakır belediye başkanlığı yapmış böyle bir takım kurmuş adam maddi ve manevi takımın hep yanındaydı. Vallahi Selahattin Gürkan seni bize daha çok aratır.

 23. Mülayim dedi ki:

  Adilime dokunmayın sizi yakarım diye taraftarı tehdit ediyor. Bu açıklama bir tehdit

  1. paşa44 dedi ki:

   Adam tehdit etmiyor 50 tane iş adamın gelip yönetime girmedi diyor şuan adil gevrek istifa etsin bir tane erkek çıkıp başkanım demez sizde burda hala yönetim istifa diyorsunuz eski malatyasporu kimler düşürdüyse yine o insanlar bu takımı düşürmek için ortalığa düşmüş

   1. Kamil dedi ki:

    Bu klübe bir başkan adayı bulunur yada bulunmaz.Bu saatden sonra bunun Hiçbir önemi de yokŞimdi Sen bana aradaki farkı söyle yeter.Mevcut yönetim ile klüpde hiçbir şeyin değişmediğini kümeye doğru zaten hızla takımın yol aldığını takımın bir çöküş yaşadığını hepimiz yaşıyor ve görüyoruz…Farzedelim yeni bir başkan adayı yok ve mecburen belediye klübü teslim aldı.Bu durumda belki ortamı derleyip toparlarlar bu değişiklik takım üzerinde belki olumlu bir hava yaratır ve Takım belkide kümede tutar.Böyle bir ihtimal var mı?var.Hayır mümkün değil böyle olmaz diyebilirmisin diyemezsin.Zaten mevcut koşullar işin gittikçe sarasarpa bağladığını gösteriyormu?gösteriyor.Diyelim ki buda olmadı ve en kötü ihtimal gerçekleşti ve takım düştü.Zaten Mevcut durumda takım kümeye düşmek için zaten elinden gelen her şeyi yapıyor.Her oyuncu her hafta kırmızı kart için sıraya girmiş,yedek oyuncular iyi değil,en çok iş yapanlar çekip gitmiş yani bu yönetim mualesef bu süreci iyi yönetememiştir.Görünen köy klavuz istermi?halen millete boşu boşuna umut aşılayıp zaman dolduruluyor..Bu durumda değişen bir şey oluyormu??Yani her iki durumdan hangisi daha mantıklı? ihtimalleri değerlendirmek daha mantıklı değilmi?İŞunu da söylüyeyim Mevcut yönetim bizi yanıltırlarda,bizde kendilerini alkışlarız.Bizim derdimiz bağcı değil.Üzüm sayın hemşehrilerim. Zamanında iyi ye iyi ,kötüye kötü deseydik bu günlere gelmezdik.

    1. paşa44 dedi ki:

     Şu saatten sonra deneme veya denklem yapacak durumda değiliz , ben yönetimide savunmuyorum takım kümede kalsın seneye aday olacak babayiğitleri sahnede görelim.. şimdi destekleme zamanı hasütlük zamanı değil..

     1. Kral çıplak dedi ki:

      Samimi isen bir fikrin olur, çözüm önerirsin.Fikrinde yok,zikrinde yok çözümün de yok?Mevcut durumun devam etmesi belliki senin de hoşuna gidiyor Şimdi bu durumda ben hasüt sende dürüst taraftar oluyorsun öylemi?samimi değilsiniz.Açık ve net değilsiniz.İnsanlara laf atarak kendinizi kurtaramıyacaksınız.Eleştirilere hiç tahammülünüz yok.Unutmayın Yalakalığın sonu ve sınırı da yok.. gerçeklerden kaçın gözlerinizi yumun ve kulaklarınızı tıkamaya devam edin.

      1. paşa44 dedi ki:

       Kral sen önce üstüne bişey ler giyide maça gel takımını destekle iyi gün taraftarı olma ..

 24. Feryat dedi ki:

  Allah yardımcımız olsun. Cemal Bey yerden göge haklı. Bu takım açlara bırakılırsa biter. Nerde o ben Malatya lıyım diye atıp tutanlar. Vekiller , belediye başkanları, iş adamları neredesiniz. Çıkın ortaya. O gün bu gün destek olun.

YORUM YAZ
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici, saygısız ifadeler, cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, suçluyu ya da suçu övücü, uygunsuz gönderici adı, 'naylon- uyduruk' mail adresli, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır. Ayrıca, mesajların tüm yasal ve cezai sorumluluğu, mesajlarıyla birlikte IP numaraları da düşen göndericilere aittir."