Yükleniyor...
Yukleniyor

Yükleniyor

Malatya Platformu

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.
Subscribe
Bildir
guest
406 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Sözcü
Karabaş

Malatya’nın en büyük sorunu Secilmiş kişinin kendine büyük gelen makam koltuğuna oturmasından sonra başlamıştır Hizmet siyaseti değil fitne ve kutuplaştırıcı siyaset üretmesinden kaynaklanmıştır. Şimdiye kadar o makamlardan kaç kişi geldi geçti uyumlu ve koordineli şekilde çalışıldı peki soruyorum 3 senede ne değişti.

ali kaya

sayın saglık müdürlüğü yetkilileri :.yeni.Battalgazi devlet hastanesinin vali konagı caddesi kısmı.yani ana caddede olmasına rağmen giriş verilmiyor.ana caddede kapı olmazmı.lütfen bu yanlıştan vazgeçin ana caddede bir kapı açın arz ederim.

M.Sinan Öztan

Sayın Selahattün Gürkan-
Büyük Şehir Belediye Başkanüı

Sayın Gürkan,
Konak-Gündüzbey yolunun bakıma ihtiyacı var.Yol çok kötü durumda.Bu yolda yoğun bir trafik akını mevcut olup,özellikle sülüklü pınar ve Adıyaman yoluna ykın mevkilerde çukurlar olup araçlar çok zorlanmakta ve hasarlar oluşmaktadır.
konu ile ilgileneceğnizi umar,saygı ve sevgilerimi sunarım.
M.Sinan ÖZTAN
Tlf: 505 9229838

selahattin yahşi

malatya orduzu gelincik tepeye yapılan toki konutları için yapılan yol nerede nasıl sıkıntılar çıkarıyor bilen var mı? ben yaptım oldu mantığıyla yapılan bu yol hali hazırda kimleri mağdur ediyor bilen var mı? şu anda yaklaşık 30 hanelik bir yerleşim yerinin yoluna iki metre yüksekliğinde beton duvar yapılmış bu yolla sakinler camilerine, fırınlarına.bakkallarına kısacası kendi çarşı merkezlerine gitmeleri için kanat takmaları gerekmektedir.bu tam 15 gündür kapatılan bu yol açılacak mı? açılacaksa ne kadar zaman sonra açılacak bilen bilmeyene söylesin.

Malatyalı

Bostanbaşı-Yüzakı Bulvarı arası yol neden açılmıyor? Yüzakı ve Fahri Kayahandaki mütayitlerin elindeki konut stoklarının bitmesi ve konut fiyatlarının düşmemesi mi isteniyor?Başka sebebi varsa bilelim.Trafikte ve şehircilikte çözüm istiyoruz.

Ferhat

Onca haberin içerisinde Malatya’nın en büyük ekonomik anlamda getirisi olan kayisidan bir haber bulamadım. Çiftçiye destek hakkında haber yapıp gündemde tutmanız gerekirken bunu neden yapamıyorsunuz çözemiyorum.

Last edited 5 ay önce by Ferhat
burak

İşkur’a uzun zamandan beri düzenli olarak gidip geliyorum,benim alanım bilgisayar programcılığı(üniversite) alanı..Genel olarak hep tekstil fabrikaları alım yapıyor,ordaki memurlar başka iş yok diyor.Başvuruyorum,asgari ücretle çalışacağım fabrika beni mülakat yapıyor( 😂 ) ve o da olmuyor postalıyorlar resmen.Sanırım tecrübelilere öncelik veriyorlar ya da torpillilere.Devlet kurumlarını,belediyeleri biliyoruz zaten çok üst merciler de dayın,amcan yoksa o işlerin yanından bile geçemiyorsun.Bırakın memur olmayı devlet hastanalerin de temizlikçi olmak için sağlam bir torpiliniz olması gerekiyor(küçük düşürme yoktur yanlış anlaşılmasın).Bu ülkede ilk çözülmesi gereken problem işsizlik problemi.Burdan bütün yetkililere sesleniyorum artık bu insanları görmemezlikten gelmeyi bırakın,bizleri,sorunlarımızı,yarattığınız sorunları görün ve düzeltmeye başlayın.İnsanları vatanından,bayrağından,dilinden,dininden yeterince soğutturdunuz ama gelin artık birşeyleri düzeltmeye çalışın.Yeter artık.Yeterrrr artıkk..Bu insanlar ciddiye alınmak için hırsızlık yapmasını,birilerine zarar vermesini ya da intihar etmesini beklemeyin.Bu kul hakkının altından kalkamazsınız çok ağırdır..

Last edited 5 ay önce by burak
mehmet

Ziraat odasından alınan çiftçilik belgesi ile sokağa çıkma yasağında bahçelere gidilip gelirken E-devlet İçişleri Bakanlığı izin belgesi gerekir mi? Yeşilyurt Ziraat odası başkanı çiftçilik belgesi ile bahçelere gidilebilir diyor.

Veli

Öğrenciliğimde de öğretmenlerimi öğretmenler odasında sigara içerken görmek bana çok üzücü gelirdi. Şimdi daha çok özel okullarda olmak üzere öğrencilerin göreceği yerlerde örnekaldığımız öğretmenleri (kişiliklerinin geliştiği bir dönemde) sigara içerken çocuklarımızın onları görmesi bana çok tuhaf geliyor.

Murat ULUDAĞ

Malatya Eğitim Araştırma Devlet hastanesinde açılan çocuk yoğun bakım ünitesi ile ilgili Bi haber yaparsanız sevinirim çocuğum baygındı bitmişti Nagihan Aslan hocamızdan Allah razı olsun 4, 5 defa havele geçirmişti yarın İnşaAllah Ayakta çıkış yapacak Teşekkürler hocam bu konuda insan başına gelmeden çocuk yoğun bakımın öneminin farkına varamıyor.

recep alıcı

SUSUSZLUK KAPIMIZDA
bu sene çölleşme olaagı.su sıkıntıs çekiecelgi belli.Malatya kadar suyu israf eden başka yer yok .suyu tasarruf .etmek için önlemler alınmalıdır.
her eve belli m3 kadar fiatlar değşmlei. .kısaca elektrık gibi hesaplanmalı.yoksa kimse tasrruf yapmaz..şimdiden tedbırler alınmalı.milletın cebıne dokunmassan su tasarrufu olmaz..durum ciddi su yok…

Mine

Malatya Fırat Semt Polikiniğinde kan alma odasında kan almadan sorumlu kişiler insanları azarlıyor kullandıkları kelimlerle rencide ediyor. Kan alırken pamuğu bile zor tutuyor kan kolumdan fışkırıdı benim gibi birkaç kişiyede aynısı yapıldı kan akınca azarlayıo zorla pamuk veriyolar bant yapıştırmıyorlar. Yetkililerin bu konuyla ilgilenmesini rica ediyorum.

Erdal

Fırat semt polikliğini(eski devlet hastanesi ) Kan alma odasında bazı görevliler gelen hastaları azarlıyor. Saglık müdürümüz inşallah tedbili kıyfetle gelsin görsün.lütfen biraz medeni olmak gerekmezmi azarlama nedir.yetkiliere vatandaştan söylemesi .

Öner Karaöz

Merhum Ali Cüreoğlu büyüğümüze rahmet, ailesine, eş dost ve tanıdıkları ile Malatya halkına başsağlığı dilerim.

Tesisatçılık!

Deprem ülkesi olmamıza rağmen yeni apartmanlarda bile su, elektrik ve doğalgaz geçirmek için pervasızca kolonları ve kirişleri kırarak, delerek binaların zayıflatıldığını görüyorum. 15 cm kolon, kiriş kırılır mı?Bahaneler boru tıkandı, bu kadardan bir şey oymaz…Sağlam binalar için bu konuda herkasin duyarlı olması lazım.

ali kaya

arkadaşlar ben çok korunan çift maske takan biriyim ve titiz olmama rağmen malesef covid oldum.4 gün acılar çektim çok çok çok zor bir hastalık.bana,, covidli olupta dışarda aval aval sorumsuz gezen hastalardan bulaştı eminim..çünkü sag müd verdiği ilacı içmeyen hastalar var.vücüda hasar yapıyor diye.lütfen.benım gibi korunan insanın ne günahı var.neler çektım neler.,,yazık degılmı cahllerin yüzünden.ben inanıyorum yolda yürüyenlerin gezenlerin 3te 1i covidli geziyor buna inanın.umursamıyr kimse.adam ceb tlf kapatıp.çarşıda geziyor.kul hakkıdır.ben bana bulaştıran covidli gezen kişiye hakkımı helal etmıyorum.ayrıca sayın valimden başlayarak saglık müdürün hastanalerın başheıkmıne kadar ara elemanlar dahil çok sagolun.varolun.hepsıne teşekur ederım saygılarımla

mehmet

Yeşilyurt çevresinde çoğalan domuzlar, Beyler Deresi Barajından dolayı, kuzeye geçemediği için çoğalıp büyük sürüler oluşturup bahçelere zarar veriyor. Yönetenler sesimizi duyun.

Avrupa Kenti

Salgın döneminde çöplerin konteynerden çıkarılarak veya konteynerden önce yere dökülüp, açılıp geri dönüşüm için kaldırımların kirletilmesi doğru mu? Başka hastalıklara ve haşereye davetiye çıkarılmıyor mu? Her apartmana bir geri dönüşüm kovası yapılamaz mı? Sağlıklı günler dileğiyle.

Ali eren

Bu hafta üniversite mezunu 1.400.000 kişi KPSS sınava girdi. Zengin olsaydık belediyede özel kalemden memur atanırdık,partici olsaydık adamımız olsaydı Belediyelerde Şirket elemanı olarak atanırdık. Be bu KPSS işi çok zor çalışmaya devam

mehmet

Çelikhan- Gölbaşı fayına dikkat. Büyük bir deprem Üretebilir. Sivrice – Tekederesi fayının Uç kısmı çok hareketli.

Çevreci

Sayın Yetkililerimiz, Güzel Malatyamızın sokaklarının her kaldırım kenarına köşesine dikilen abartılı sayıda belediye reklam panolarıyla doldurulduğunu görmek üzücü.Ağacı, yeşili, güneşi göremez olduk, ufkumuz daraldı.Lütfen önce insan ve çevre için gereksiz olanlarını kaldıralım.

MEHMET

Sayın yetkililer, Çilesiz mah. Karlık sok.daha önce yazdığım gibi, hem otobüs ana yolu ,hem de şehit Gökan Ertan Meslek Lisesinin kullandığı bir yol olmasına rağmen, vatandaşın kullandığı bu yolun kaldırım bulunmamakta. Gösterişten ziyade, hayati öneme haiz bu kaldırımları neden yapmadığınızı açıklar mısınız? Can kaybı inşallah olmaz, olursa vebalinden kurtulamazsınız. Adli boyutu da hariç.

CUMALİ

değerli yetkililer.ASKERİ HASTANE binasını yıkmayın salgın büyük. Adliye yer her zaman bulunur,yazık orayı yeşilyurt devlet hastanesi yapın.şovu bırakın.hastalık ciddi….şu an hastaneler tıklım tıklım dolu..vakit erken iken orayı YEŞİLYURY DEVLET HASTENSİ olsun.iş işten geçmeden yazık.

Tuğba

Maski ‘den evime ait su aboneliğimi satış nedeniyle iptal ettim , abonelik ücreti iadesini (957 tl) yapmıyorlar gerekçe olarak bilmem kaç yıl önce bilgisayarlarında program değişikliği yapınca bilgiler silinmiş dolayısıyla bu parayı muhasebe olarak karşılık gözükmediğinden ödeyemeyeceklerini söylüyorlar , maski olarak kamu spotu yapmışlar heryerde “kul hakkı içmeyin” diyor kaçak su kullananlara , acaba Yaşar Karataş’ın bu yapmadığı ödemelerden dolayı kul hakkına kendisinin girdiğinden haberi var mı ? O şaşaalı maski binasının tüm faturasını doğalgazdan dahi pahalıya sattıkları su faturaları ve üstüne yattıkları bu iade bedelleriyle bizlere kesiyorlar sanırım.

Tarık

50 yıldır Bahtsız malatya, şansız malatya, kandırılmış malatya, alay edilmiş malatya, uyutulmuş malatya, hala uyutulan malatya, bir çivi çakılmayan üstelik, çivileri sökülmüş malatya, bitmiş, beton olmuş,çarpaşık kentleşmiş, ona buna peşkeş çekilmiş malatya,

mehmet

Beylederesi Barajı yapıldıktan sonra Yeşilyurt civarında bulunan domuzlar kış aylarında Tohma Çayı dolayına gidemedi. Yaz ve kış aylarında Yeşilyurt’ta kalan domuz sürüleri bahçelere zarar veriyor. Sebze, elma, kiraz bahçelerini talan ediyor. Yeşilyurt Ziraat Odası, Avcılar Kulübü ilgilenmiyor. Yeşılyur çifçisini duyan yok mu?

eskimalatyalı naim

eskimalatyadaki ALİBABA mezarlığını kim bakacak.,malatyalının akrabalar çoğu orda yatıyor.ama adam 45 yıl önce ölmüş demirle 3 mezarlık yerini çevirmiş.babasının malı gibi herkes demrle çevirmiş.lütfen Battalgazi belediyesi demirleri kaldırın.mezarlıklar kimsenin malı değildir.ALİBABA mezarlıgında mezarlarda demirler çevirmeler acil kaldırılsın.lütfen BattalgaziBelediyesi göreve.

M.OKTAY ÖZELÇİ

SAYIN YETKİLİ MALATYALILARLA PAYLAŞIRMISINIZ.

OYAK GENEL MÜDÜRÜ NÜN DÜNKÜ AÇIKLAMASI BİR KISMI

Erdem, dışa bağımlılığın azaltılmasına dönük bir diğer büyük yatırımın ise Türkiye’nin 6,2 milyon ton pelet ihtiyacının 3 milyon tonunu tek başına karşılayan Hekimhan’a yapılacağını aktararak, şunları ifade etti:

“Malatya’da 55 ayda tamamlanması hedeflenen Hekimhan Zenginleştirme ve Peletleme Tesisi’nin dışa bağımlılığı yıllık 350 milyon dolar azaltması öngörülüyor. Yeni kaynak yaratma hedefiyle kurulacak olan tesis, 750 milyon dolar yatırımla hayata geçecek. Yatırım, Japon JFE Steel ortaklığıyla gerçekleşecek. Öte yandan Continental Carboun’un hakim şirketi Tayvanlı International CSRC Investment Holdings Co. Ltd. iş birliğiyle İskenderun’da karbon siyahı üreteceğiz. Türkiye’nin yıllık 220 bin tonluk karbon siyahı ihtiyacını kendi üretimiyle karşılayacak olan tesis 300 milyon dolarlık ithalatı engelleyecek.”

Sürücü

Çevreyolundaki büyük altgeçitte bayramın 1.günü arıza yapan 1 araç diğer araçlar içinde büyük tehlike yarattı.Otoban tünellerindeki gibi kamera kontrollü kapalı şerit ihbar sistemi kurulması büyük kazaları önler.Birgün hepimize lazım olabilir.

MEHMET

çilesiz semt pazarında yap boz oyunu.pazar açılmadan tabanlar kırılmaya başladı.proje hazırlanırken en az 50 yıl sonrasını düşünmek gerekmez mi?iki, halen çilesiz,karlık sok. otobüs ve gökhan erten en.mes.lisesi yolunda kaldırım olmadığı için tehlike saçmaya devam ediyor. yetkililer lütfen bu yola bir uğrayın ve kaldırımın zaruret olduğunu görün.

MEHMET

yeşilyurt sakinleri herhalde 3 yıl önce temeli atılan çilesiz semt pazarının ne zaman bitiril eceğini merak ediyor. karlık mah.otobüs yolu ve gökhan ertan end.mes.lisesinin bulunduğu caddede kaldırım bulunmamaktadır.vatandaş ve öğrenciler her an kaza ile burun buruna.can kayıbının vebali sorumlular üzerine olduğunu ;sorumlular biliyormusunuz?

ali kaya

TAZİYE:
şeker fabrıkası emekli ve saha komseri futbol adamı şahap kılıç ın oğlu .Ptt caddesinde saygın ayakkabıcı esnaflarından hakan kılıç ve başkan danışmanı selahattin kılıç ve İstanbul gençlık spor il müdürlüğünde protokol müdürü şahin kılıç Yegeni Arif kılıç 21 Yaşında hakka yürümüş.olup yakınlarına sabrı cemil diliyorum.ailesine sabır diliyorum.mekanı cennet olsun.
iş adamı: ali kaya
İSTANBUL

Mehmet Ali

Tekrar başa dönüyoruz.
O dönemi hatırlayanlar bilir
Malatyasporda siyaset malzemesi olmuş ve ertesi yıl küme düşmüştü.
Vekil bey konuşuyor da icraat yok
Cumhuriyet savcılarına ne için müracaat bulunacak. Böyle bir hukuk sistemi yok.
BTCTürk Malatyasporun Büyükşehir belediye başkanını ziyaret ettikten ve başkan da destek sözü verdikten sonra bu tür açıklamalar Yeni Malatyaspor zarar verir
Malatyaspor AKP ile MHP’nin siyaset malzemesi olmamalıdır.

sahipsiz malatya

belediye esenlik mağazasında çarşamba günü gittim zafer mah konferansa salon arkasındaki.gittım oraya korona gelmemiş sanki.sosyal mesafe sıfır,maske yok.kasap reyonu özellikle sosyal mesafe uyarmıyor kasapa .ben söyledım.,,,,dedi benım görevım değil dedı azarladı beni.esenlk genel müdürleri.danışmanları.müşavirler çok kişi var..bir mağaza gezin.çalıanlar tamamn kaba .sosyal mesafe yok.corona gelmemiş esenliğe.bu gidişle müşterisi iyice azalacak.sık sık personel değiştirin..yazık açık söyleleyım en pahalı ve en kuralsı i mağaza.acık ve net,,,dost acı söyler.

mehmet

Yeşilyurt Bostanbaşı derme kanalı dolayında pazar günü saat 15 civarında üç yangın çıkarıldı. Bu bölge yakınında bulunan yerleşke alanlarından gelen gençler esrar ve bali çekiyorlar. Bu bölgede bahçesi olan vatandaşlar tedirgin oluyoruz. Güvenlik görevlilerimizin bu konuyu araştırması gerekir.

ANKARADAKİ MALATYALI

değerli büyükşehir Başkanım genel sekreter ne zaman değişecek .şehir doktorası yapmış ankaradan bir bürokrat var gelecekt.ne oldu. Malatyalılara sahip çıkın .iş işten gecmeden..

recai kayageç

Büyükşehirde merak ediyorum.müşavir diye bir ünvan varmı,,,,Müşavir .bakanlıklarda olur,,,.ayrıca yine merak ediyrum.büyükşehirde kaç danışman var.veya varmı yokmu.,,,geçen biriyle tanıştım taşeron işcisi
ben danışmanım diyor,,.makam bulunduğu katta herkes ben danışmanım diyor.,,,acaba 5 kadrosu münhal ,,, danışmanlığa kac kişi var merak konusu kalın saglıcakla.

mehmet

SULAMA BİRLİĞİ NEREDESİN?
Yeşilyurt güneyinde bulunan taftaharığı kanalına acil su bağlanması gerekir. Vatandaş sebze ekecek, buğdayını sulayacak, yeni diktiği çitillerine can suyu verecek. Sulama Birliğini arıyorum cevap veren yok. Nerede bu devlet?

ali eren

ÇOK ÖNEMLİ : değerli yetkililer.hak için adalet için.lütfen belediyelerde özel kalem atamaları kaldırılsın.fakirin çöcuğu KPSS sınavına hazırlanıyor.zengin ve bürokratın çocuğu Özel kalemden memur oluyor.bu adaletsizliği sağlıyor.fakirin fukaranın çocğunun ne günahı var..tüm malatyaya selamları sevgilerımle

Malatya Sevdalısı

Hak ve adalet kavramına uyan bu mübarek günde ki hayırlı dileğiniz için bir vatandaş olarak teşekkür ediyorum.Hak yemeyi sadece ticarette para alışverişi sayan kıymetli büyüklerimiz, en büyük hesap yeri ahirete kalmadan bu uygulamalardan vazgeçmeliler.Ayrıca son 15 yıl veya 20 yılda bu kadrolar kimlere ne zaruri gerekçe ile verilmiş Malatya özelinde açıklanmalı ki haktan yana vicdanlar rahat etsin. Çok mu şey istedim sizce ?Bilemiyorum

mehmet

Belediye görevlileri bu gün dairelere ekmek dağıtımı yaptı. Çok güzel ama, ekmek dağıtıcıların maskesi yok, elinde eldiveni yok, ekmekler açıkta satılıyor . Önce elemanlarınızı eğitseniz iyi olmaz mı?

eren elibol

Bu olağan üstü dönemde Esenlik Marketler.diğer Maeketlerden yüzde 25 fazla. iFİATI ,,,.nsanlar BİM ve A101.den alışveriş yapıyor,,.daha önce 10 tıl aldığım maske,, bir kutu 160 tl aldım,,, Esenlikten neresi ucuz .Değerli başkaımın nerede haberi olsun. saygılarımla

eren akkaya

Merhaba Ziraat Bankası Malatya ve Elazığ dan 3 aylığına ertelediği krediyi 3 ay sonra 2 şer 2 şer ödenecek diyor bu nasıl depremzedelere yardımda bulunmaktır. Lütfen bunu da haber yapınız…

yeşilyurt

mehmet cınar odulu parayla almış mı acaba diye sormak gerkiyor

belediyelerin müjdesini verdiği ödüllerle Birleşmiş Milletler Eğitim, Bilim ve Kültür Örgütü’nün (UNESCO) ilgisinin olmadığı ortaya çıktı. UNESCO’nun “Biz vermedik” açıklaması yaptığı ödüller Paris’te Cumhurbaşkanlığı Yerel Yönetim Kurulu Başkanvekili Şükrü Karatepe’nin de katıldığı törende dağıtıldı.

16 Ocak tarihinde Paris’te UNESCO’ya ait olduğu bildirilen bir binada düzenlenen törenden sonra bazı belediye başkanları “UNESCO’dan ödül aldıklarını” açıklasa da belediyeleri bu ödüllere merkezi Ankara’nın Balgat semtinde bulunan “Kent Araştırmaları Enstitüsü”nün “layık gördüğü” öğrenildi. Ödül töreninin ardından AKP’ye yakınlığıyla bilinen çok sayıda gazete ve haber sitesi ile bazı televizyonlarda “UNESCO’dan ödül” başlıklarıyla haberler yapıldı.
UNESCO Türkiye Ofisi yetkilisi, “UNESCO’nun belediyelere bu nitelikte bir ödül vermediğini” bildirdi. UNESCO, ödül aldıklarını açıklayan belediyelere bir uyarı yazısı gönderdi. UNESCO, kendisinin vermediği ödüller için belediyelerin ismini kullanmamasını istedi.

ADRES AYNI

“UNESCO ödülü” denilen ödüllerin Paris’te dağıtıldığı törenin organizasyonunu da Kent Araştırmaları Enstitüsü ile aynı adreste yer alan “Adamor Araştırma ve Danışmanlık Şirketi” yaptı. Ödül töreni için Paris’e giden başkanların çeşitli tutarlarda şirkete para ödediği ortaya çıktı. Şirket yetkilileri yaptığı açıklamada “Paranın organizasyon, katılım, reklam gibi birden fazla iş kalemi için sadece törene katılan başkanlardan alındığını, Paris’e gitmeyenlerden para alınmadığını” belirtti. Şirket yetkilisi, “Organizasyonun uluslararası partnerleri sayesinde UNESCO’nun binasında düzenlendiğini” de söyledi. Ödül alan belediyeler arasında yer alan Osmangazi Belediyesi’nin şirkete 106 bin liralık ödeme yapıldığı öğrenildi.

Adamor Araştırma ve Danışmanlık Şirketi’nin sahibi Yusuf Sunar aynı zamanda ödül törenini düzenleyen Kent Araştırmaları Enstitüsü’nün düzenleme kurulunda yer alıyor.

AHMET

nerede çimenli ağaçlı aklan varsa( ki 10 sene önce cemal akın zamanında yapılan ve a.çakır tarafından yapılan ne varsa) buralara ,hatta çevre yolunun açıldığı günden beri orta refüjdeki ağaç ve çimlerin üstün küçük yazı ile buraların peyzajı büyükşehir tarafından yapılmıştır.Kocaman harflerle selahattin gürkan yazmak hangi aklın mahsulü. büyükşehir bunu yapmak zorunda ve başkanın heryerde ismi neden yazar bıktık ismini görmekten.Ayrıca bukadar gösteriş yapacağına biraz faydalı işler yap.İlin valisinin yanında ciddiyetsiz tavırlar.yazık bu malatyaya 5 sene kaybedecek.seçin bir mimarı ( yaşar köksalı mesela- daha önce yaptıkları ortada ) 5 yıldızlı olsun bu il.selo başkan depremde beline sarılmış kadını bile afişe ederek siyaset yaptın.sAKP pişman oldu seni gösterdiğine .beni bile aday yapsaydı AKP zaten kazanırdı.zannetme 60-70 oy sana verildi.yazık pek yazık.

MUSTAFA

Sayın admin,
Geçen hafta İnönü üniversitesi, Turgut Özal Tıp Merkezi, Göğüs Hastalıkları bölümünün değerli hocalarından Doç Dr Gazi Gülbaş Profosör ünvanı almıştır.
Ancak diğer değerli hocalar ile ilgili bu haberleri vermenize rağmen, bu çok değerli hocamızın haberini sayfanızda göremedim.
Saygılarımla.

dayiii

malatya bu haber sitesiyle haberleri öğreniyor bir malatyalı olarak gurur duyuyorum ve seviyorum

M.ali

Malatya marketleri : Marketler bir kaç şeyi indirim günlerinde ucuz satıyorlar ama ürünleri gayet kalitesiz ve sağlıksız . Gidip toptancı halinde. Satılmayan ne varsa onları toplayıp getirip satiyorlar. İndirim gününde çok kötü mal satıyorlar kötü malı ucuza aldıkları için aslında ucuz satmamış oluyorlar .indirim günü dışında ise fiyatları çok pahalı . Bilinçli olmalıyız . 3 kuruş ucuz diye sağlıksız malları evimize götürmeyelim .

Hacı

marketler : et , kasaptan meyve manavdan alınır . 1 liran eksikse manavcı kasap bakkal kalsın abi der . O market poşetten 1 TL lik bir şey çıkart der . . İnsanlara mesaj atarak küçük esnafın ekmeğiyle oynuyorlar . 60 kalem sebze meyve varken 4,5 tanesini ucuza satıp diğer kalemleri yüksek satarak o indirimi yapmamış oluyorlar . Marketlerden temel ihtiyaç olan et, şeker , çay , yağ , ekmek , süt , gibi şeylerde indirim bekliyoruz , gerçekten indirimli marketlerse . Pazarcıya manavıysa seyyara mı gücünüz yetiyor . Sat Çaykur u aldığın fiyata sat şekeri aldığın fiyata da göreyim ,

Ali pazarcı

Malatya MARKETLERİ : Bu memlekette binlerce pazarcı manav bakkal. Varken , yeni bir moda çıktı yerel marketlerde sebze meyve indirimi . 10 binlerce Malatyalıya Mesajlar gönderiliyor turp şu fiyat marul bu fiyat patates şu fiyat diye , algı oluşturarak bir kaç kalemi ucuz satarken diğer gıda ürünlerini halka değerinden fazla fiyata satıyorlar . Ve bunu yaparken binlerce küçük esnafı evlerine ekmek götüremez dutuma getiriyorlar . Birkaç kalemde aldığı fiyata yakın satarken. Ordunda zarar etmiyor çünkü 4,5 ay vade ile alıp peşin satıyor ayrıca marul ucuz verip muzu pahalı satıyor . Bu marketler. Çay, salça , yağ .kola , pirinç , ekmek de indirim yapsınlar ki görelim . Vesselam …

M.Sinan ÖZTAN

İzmir’de her yıl aralık ayında Travel Turkey turizm fuarı yapılıyor.Bu yıl yapılan fuara neredeyse Malatya’nın komşu kentleri ve doğudaki bir çok il ilçeleriyle katıldı maksat yerli ve yabancı ziyaretçilere illerini tanıtmak ve turizm gelirlerini artırmak.Son yıllarda Malatya’mız katılmıyor. Urfa’nın Göbekli tepesi,Kayseri’nin Kül tepesi, Adiyaman’nın Nemrut heykelleri ve Elazığ’ın Harputu vardı ve çok güzel tanıtım yaptılar. Malatyamızın Aslan tepesi yoktu.Malatya Kralı Tarhunza yoktu.Bizim yetkililer Malatya’mıza yerli ve yabancı turistler gelmiyor diye sızlanıp dururlar.Sen üç beş kuruş Masraftan kaçarsan elbette ilimizi tanıtamazsın.Umarım bundan sonraki fuarlara katılım sağlanır.Saygılarımla.

Hacı Ebuzer

Merhaba tarafsız medya haber sitemiz.
Veli Ağbaba’nın kendi elleriyle mecliste şov yaptırdığı kızın, mehmetçiğe kurşun sıkarken leş olduğu haberi ilginizi çekmedi mi? Tarafınız için bile bu kadarı fazla değil mi?

Prof. Dr. Bilge Türk Bilen

Yakınca Mahallesi Oğuz Kağan Cd. 2. Sk.ta oturmaktayım. Bundan 4 yıl önce birgün, taşlarla döşenmiş ama onarıma ihtiyacı olan sokağımızın taşlarının tamamen kazındığını gördük. O gün bugündür halen sokağımız onarılacak. Yazın toz içindeyiz, kışın çamur. Tüm girişimlerimiz çaresiz kaldı. Ayrıca az kullanılan ve ışıklandırılması bozuk olan sokağımız bölgenin uyuşturucu kullanım alanı haline geldi.

chatask

bir malatyalı olarak sitenizin sıkı takipçisiyim

Cemal Karabaş

1-2 liralık gelir artışı yüzünden bakıcı aylıkları kesiliyor, yeni mağduriyetler oluşturuluyor.

Yazdım, çizdim iktidar katlarına , ucu pullu dilekçeler gönderdim.

Malatya milletvekillerine de hususen arz ettim.

Cevap gelmedi.

Durumu büyük halkımıza arz ediyor, çözüm bekliyoruz.

AFETZEDE 44

HERGÜN ÜLKEMİZDE DEPREM OLUYOR.ACABA MALATYADA BİR DEPREMDE İNSANLAR NE YAPACAKLARINI BİLİYORLARMI. TOPLANMA MERKEZLERİ VARMI.GÜNCELLMİ. LAFLA DEPREME HAZIRIZ.AMA İCRATTE SIFIR.,,İLGİLİ KURUMLARI GÖREVE DAVET EDİYORUZ.BEN DİYORUM HİÇ HİÇ HAZIR DEĞİLİZ DİYORUM VATANDAŞ OLARAK,

HÜSEYİN BİNGÖL"

niye barışpınarında şehit ile ilgili haber yok
nice çelikhanlı takipçileriniz var il dışında ve merkezde
slmlar saygılar

Mehmet ÖNAL

Çat barajından gelen su 12.10.2019 tarihide hala akıyor. Kışın ve ilk baharda bol yağış olacağı mı düşünülüyor. Neden kesilmiyor? Ağaçların bu tarihte suya ihtiyacı yok. Mevsim kurak giderse seneye su kıtlığı olursa sorumlu kim olacak?

Cemal Karabaş

VAGON FABRİKASI VARDI BİR ZAMANLAR…

Bugünlerde Woswagen, Man yeni yatırımlar yapıyor. Woswagen Manisa’da, Man bir başka yerde yatırım yatıyor. Yeni istihdam imkanları doğuyor.

Ya Malatya… Malatyanın vagon fabrikası tesisleri…
Noldu bu tesisleri?
Tütünü saklayamadı,tekstil atölyeleri kurulamadı…

Malatya’da perişan haliyle yürek yaktı.
Ne iktidar ,ne muhalefet sahip çıktı…

Makus talihini ne iktidar,ne muhalefet yenebildi.

Sayın milletvekilleri tükürün topuğunuza; bakın elinoğlu fabrikalar taşıyor, seçmenlerine istihdam imkanları yaratıyor.

Siz , sizler ne yapıyorsunuz?

Av.M. Umut YALÇIN

Cemal Bey; vagon fabrikası alanı Türk Kızılay’ına verilmiş bulunmaktadır. Bu alanda Türk Kızılay’ı tarafından kurulan Sistem Yapı A.Ş. tarafından fabrika binasının statik projesine başlanılmış olup, fabrikayı hayata geçirmek adına çalışmalara başlanılmıştır. Bu alanda konteyner, prefabrike yapılar, yapılarak sadece afet dönemlerinde değil kentsel dönüşümlerde de hızlı ve ekonomik konutlar üretebilecek bir tesis kurma konusunda çalışma devam etmektedir. Üstelik hayata geçirilecek olan yatırımla ihracaat da gerçekleştirilecek olup bu çalışmayla birlikte Malatya’da kayısı dışında başka bir ürünün de ihraç edileceği günler yakındır. Ayrıca fabrikanın yanında birde Lojistik merkez kurma konusunda da plan ve projelendirme çalışması devam etmektedir.

çöşnük44

Malatyanın doğu tarafında bir tane ailenın oturacagı yeşil alan yok.bir zamanlar 2.ordu şehır dışına taşınacak ve karayolları taşınacak yeşil alan yapılacaktı. ayrıca kaldırımlar dökülmüş ışıklar yanmıyor.,cadeeler temiz degıl battalgazi beledıye başkanım sizden müjdeli haber beklıyoruz.

serkan

Motaş’ın Ağustos ayı içerisinde hizmete soktuğu Fahri Kayahan- Yeşilyurt Hasan Çalık D.Has. hattı (18 A hattı) 21 eylül itibari ile kaldırılmış bulunmakta. Bu hat hangi gerekçeyle hizmete sokuldu hangi gerekçeyle kaldırıldı bilmiyorum ancak bu hattı kullanmaya başlayan öğrenci, memur, öğretmenler çok zoruma düştü gerçekten ulaşımı kolaylaştıran bir hattı. Motaş Yetkililerinden tekrar bu hattın hizmete sokulmasını ve mağduriyetimizin giderilmesini talep ediyorum..

vip44

Malatya’nın tek eğlencesi Malatyaspor olduğunu hepimiz biliyoruz..Neden stad dolmuyor ? Neden tribün coşkusu yok ? Neden taraftar baskısı kuramıyoruz ? Tribün liderleri görevlerini yapabiliyor mu ? Yönetim görevini yapabiliyor mu ? Bu sorular uzar gider oturup biz taraftarlar bunun muhasebesini yapalım ..Bide Malatya Haber Gaziantep sporun haberini yapmış Amatör lige düşmesi ile ilgili sanki kendi değerimiz Malatyaspor’a sahip çıkmışızda Malatyalılar olarak kendi takımımız da Amatörde mücadele ediyor acı bir durum…Yeşilyurt Belediye Spor tekrar Bal LİGİ’ne dönüyor adım adım uyuyoruz resmen TORPİLİ OLAN HERKES bıraksın görevlerini onlar kim olduklarını iyi biliyorlar..Galatasaray maçında başarılar diliyorum BTC YENİ MALATYASPOR’UMUZA…

taşaron ali

GARİBAN 44
sayın selattın başkanım özel kaleminizi tümden değişiniz.insanları azarlayan.kovalayan.küçük gören çalışanlar var, yaşlı şişman biri dahil gelenlerı azarlıyor. sana yazık başkanımi ,biraz güleryuz olan elemanlar bulun,.bu özel kalem sizin sonunuzu hazırlae,,sizi cok sevıyorum. başkanım,bu özel kalemin tümünü acele değişin.

Cemal Karabaş

Sayın Başkan Erdoğan bir düğün münasebetiyle Malatya’ya geliyormuş.

Sayın siyasiler, malumunuz olsun ki, Başkan sizin için değil, kendisine rekor sayılabilecek bir oy potansiyelini veren Malatya halkı için geliyor.

Malatya halkı sizlerin de yüzünü ağarttı.

Velinimetiniz olan halkın ihtiyaçlarını kendisine eksiksiz bildirin. Vebali boynunuzadır.

Dikkate alacaktır.

Saygılarımla.

Av.Cemal Karabaş

Cemal Karabaş

ADLİYE BİNASI

Malatya Sonsöz Gazetesinin bugünkü nüshasında yayınlanan bir haberde AKP Malatya Milletvekili Öznur Çalık’tan bir müjde (?) veriliyor. 195 bin metrekarelik eski Askeri Hastane taşınmazının Hazineye , oradan da Adalet Bakanlığı’na devrinin sağlanarak yapılacak proje ile yeni Adliye Binasının yapılacağı haber veriliyor.

Malatya Barosunun bu projedeki yeri nedir? Baronun görüşü alınmış mıdır? Bu konuda bilgi sahibi değilim.

Ancak şu kadarını söyleyebilirim. Dev adliye binalarıyla siyasiler övünsün. Büyük şehirlerdeki adliye binaları saray olmaktan ziyade eziyet mekanları haline dönüşmüş durumda.

Ulaşım zor. Hakim, savcı ,personel ile irtibat zayıflıyor.

Sanıyorum hakimler de bundan şikayetçi olsa gerektir.

Adliye yerlerini siyasiler değil adliye teşkilatı mensupları belirlesin. Avukatların görüşleri alınsın bence.

Av. Cemal Karabaş

Cemal Karabaş

BAKIM AYLIĞINA “2 LİRALIK” GELİR ENGELİ

Elini vicdanına koyan herkes , sosyal devlet konusunda sosyal demokratların söylediklerini, AKP iktidarının söylemeden gerçekleştirdiğini bilir,söyler.

Bunlardan biri de “ bakıma muhtaç engellilerin tespit ve bakımı “ ile ilgilidir.

Aile , Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı eliyle gerçekleştirilen bu hizmetlerin bir kısmı “ evde bakım” şeklindedir ki, bu uygulama hizmete son derece insancıl değer katmıştır.

Bakıma muhtaç yaşlı ve engellilerimizin, yer bulabilmişse huzur evlerinde, bulamamışlarsa sokakta yaşadığı günümüzde Devlet, tespit ettiği engellilere “bakım aylığı” karşılığında “ evde bakım” hizmeti veriyor.

Varlıklı ailelerin dahi saray gibi evlerinde bakıma muhtaç yaşlı ve engellilerine yer bulamayıp (!) huzur evlerine ya da bakım evlerine terk edip unuttukları acı bir gerçektir.
Bunun sebebine gelince çok da araştırmaya gerek yok.
Bizler geleneklerimizi unuttuk. Büyük kalabalık evlerimiz “nohut oda bakla sofa” oldu. Küçük evlerde burnumuzun ucunu göremeyecek hale geldik. Engin tecrübe sahibi büyüklerimizin sözlerine kulak vermiyoruz. Büyüklere saygı kalmadı. Evlerimizde bereket kalmadı !

Engellilerimizi insan yerine koymuyoruz. Onlarla alay ediyoruz. Onların çektikleri sıkıntılara duyarsızız!

Halbuki bir gün kendimiz de yaşlanarak veya sakatlanarak bakıma muhtaç hale gelebiliriz

Sosyal Devlet, bakıma muhtaç yaşlı, engelli insanlarımızın evlerinde insani şartlarda yaşamaları için maddi destek veriyor.

Bu destek, 1983 tarihli ve 2828 sayılı Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu Kanununun ek 7 nci maddesi hükmüne dayanarak çıkarılan “Bakıma Muhtaç Engellilerin Tespiti ve Bakım Hizmeti Esaslarının Belirlenmesine İlişkin bir yönetmelik” esasları uyarınca yapılıyor.
Uygulamayı Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı yapıyor ,denetliyor.

Devlet , bu hizmet için bakımevlerinde veya diğer hizmet kuruluşlarında 5-6 bin liralık bir harcama yapıyor.

Halbuki devlet evde bakıcıya 1305 liralık bakım aylığı karşılığında şu hizmetleri yaptırıyor:

1)Banyo yaptırılması, 2) Tuvalet ihtiyacını gidermede yardım edilmesi ve gerektiğinde temizliğinin yapılması, 3) Tırnaklarının kesilmesi, 4) Saçlarının taranması, 5) Dişlerinin temizlenmesi, 6) Yemek ve içecek ihtiyacının giderilmesi, 7) El, yüz ve ayak temizliği, 8) Sakal tıraşının yapılması, 9) İstenmeyen tüylerin temizlenmesi, 10) Elbiselerinin giydirilmesi ve çıkarılması, 11) Burun ve kulak temizliğinin yapılması, 12) Yatağının temizlenmesi ve düzeltilmesi, 13) Odasının temizlenmesi, 14) Çamaşırlarının yıkanması gibi…

Konuya ilişkin mevzuat ve uygulama bir çok yerde aksadığından olacak yönetmelik maddelerinin sık sık değiştirildiğini, fıkralar eklendiğini görüyoruz.

Evde bakım için yukarıdaki esaslara göre uygulanıyor. Mesela; Yönetmeliğe göre, kişi başına gelirin 1.219 TL.yi aşmaması gerekiyor.(asgari ücretin 3/2’si)

Bakıcı ve eşinin aylık geliri toplam 2012 TL
Engellinin babadan kalan emekli aylığı 1652 TL
Toplam Gelir……………………………………3664 TL
Toplam geliri 3 (kişiye ) bölünce …….1221.-TL çıkıyor. (1219) TL.den 2 lira fazla.

Toplam gelirdeki 2 liralık fazla yüzünden bakım aylığı kesilecek, mağdur daha mağdur, evdeki insani bakım hizmetinden mahrum edilecektir.

Daha da kötüsü , devlet 2 liralık fazlalık yüzünden engelliyi evinden koparıp özel ya da resmi bakım kurumlarında insanlık dışı yaşamaya mahkum edilecektir.

Hiçbir şey insan hayatından daha değerli değildir. Başkan Sayın Erdoğan’ın dediği gibi , kanun yönetmelik ” nas değildir.”

Yetkililerden ricamız; lütfen, bir zahmet edip soruna bir el atın. Yönetmelikte yapılacak küçük bir değişiklik için parmağınızı oynatın.

Cemal Karabaş, Avukat

Yeşilyurtlu

Kapılık mesire alanı halkın girişine kapatılmış, sadece belediye personeli girebiliyor(ücretsiz)!.Vatandaş olarak ücretlide olsa bir serin hava alıyorduk.Yetkililerin yeniden değerlendirmesini istiyoruz.

Malatya

Tüm haberleri sadece sitenizden takip ediyorum. teşekkürler.

taşaron ali

Belediye taşeron çalışanıyım ,selattin gürkan başkanıma teşekür ederim,ek belediye binasınında görevliyim, yanı karşı, disiplie etti,görev gelmeyenler geldi,bina pislikten geçılmezdi, babalarının malı gibi kullanırlardı,ne zamanki oraya danışmna oturttu, oranın düzeni degısti,hakkını inkar etmeyın,selattın başkanım işçi senınle,her zaman yanındayız.,işç,taşoron,hep senın yanında.sen işine bak,meyveli ağaçsın taşlanırsın,,nşalla senın daim yanındayız,malatya ilçeler muhtarlar yanında.,esnaf yanında, yanlız otobusler coğ pahalı başkanım.

Salih Karacan

Malatya çöşnüklü ailenin konyadaki ölümlü kazası;
https://www.sondakika.com/haber/haber-akraba-ziyareti-donusu-kaza-1-olu-3-yarali-12361545/

Kardelen Gül

Sayın Malatyahaber Yönetimi,
Size zahmet bir muhabirinizi gönderinde Özalper Mahallesindeki Sema Cafe’nin bulunduğu parkı bir incelesin. Birkaç ağaçlar, güller susuzluktan kurumuş. Çimlerin bir miktarı kurumuş bir miktarınında boyu 25 -30cm olmuş biçilmemiş. Yani Sayın Mehmet ÇINAR binlerce mesaj yollayacağınıza bir işçi gönderinde bu parka baktırın. Burada kuruyan bir çimin dahi vebali sizin boynunuza. Marifet park yapmak değil, bu parkların yaşamasını sürdürebilmek. Keşke size bir şekilde ulaşabilsek de bunları yüzünüze söylesek. Ne oldu da seçimden önce bu parkların bakımı yapılıyordu da şimdi yapılamıyor. Bunları CİMER’e de yazacağımdan ve peşini bırakmayacağımdan emin olunuz.

taştepeli ali

sayın Büyükşehir Belediye Başkanımız SELAHATTİN GÜRKAN beyi taktirle karşılıyorum.tüm makam araçlarını kaldırdı,,,.Danışmanı ,gen sek yrd.ve daire başkanları belediye ototbüsü veya kendi araçlarını kullanıyorlar.ayrıca ek ödemeleri kesti.israfı azalttı.helal olsun selatin başkanım sonuna kadar yanındayız.,seninle gurur duyuyorum

baris

http://barismert.blogspot.com/2019/07/avrupa-yolunda-y-malatyaspor-2-2.html Reklam olarak görmeyin lütfen, maç hakkında bir yazı kaleme aldım. Paylaşmanızı rica edecektim mümkünse.

salim

sadece büyükşehir başkanıma şunu sormak istiyorum.kendi şirketinizde taşeron işçi danışmman diye gazetelere haber yazması etikmi. taşeron işçi nasıl danışman olacak .bu bir algımı.duyumlarımıza göre bir kurumda müdür atanmış .ona itirazımız yok ancak taşeron nasıl danışman olacakmış merak ettık,,,,belediye başkanım seni seviyoruz .ehil insanlara fırsat ver.

Gedik Parkı Kimin

Sayın Selahattin GÜRKAN ve Mehmet ÇINAR Başkanlarım.Gedik parkının tamamının bitirilerek manzaralı çardakların cüzi bir ücretle veya ücretsiz vatandaşın kullanımına açılması Sizlerin adına güzel bir hizmet olur.Esenlik restoranı sadece üst kısımda binasına yakın yerde hizmet vermeli.Şu anki haliyle durduğu yerde kullanılmadan çürüyor.Orası vatandaşın vergileriyle yapıldı.

Vatandaş

Bazı istasyon minibüsleri Diş Hastanesinin karşısında sağ şeridi hep kapatıp yoldan geçişleri zorlaştırıyorlar.Park alanına girmeleri gerekirken yolun bir şeridini devamlı işgal ediyorlar.Aynı şekilde Eğitim Hastanesinin arkasında yaya kaldırıma çıkıp yine yayaları yoldan geçmek zorunda bırakıyorlar.Duyarlı olup Trafiği aksatmamalarını rica ediyoruz…

NURETTİN ŞİMŞEK

Sayın belediye başkanımız Sayın Selahattin GÜRKAN’da istirhamımızdır. Yaşlı 80 Yaşın üstünde yürümekten zorluk çeken Annem-Babam, yengem ve rahatsız yengemin oğlu ile Akçadağ Sarıhacı köyü Lokantalar mevkiinde ikamet etmekteyiz. Ankara Asfaltına yaklaşık 100-150 metre mesafede olan evlerimize 2019 yılının bu günlerinde dahi ulaşacak bir yolumuz yok hasta olan büyüklerimizden birini 100 metre mesafedeki Ankara asfaltına çıkarmamız için ya af buyurun bir eşşek yada katır bulmamız lazım. Bırakın hastayı çıkarmayı bakın mübarek bayram geldi sağlıklı bir yaşlı bile ana babamı ziyaret edemez. Niye yol yok çünkü. Konu ile 2017 yılında Akçadağ bld.verdiğimiz dilekçede O günkü başkan yardımcısı Eyüp bey ”böyle şey olmaz asfalt kenarındaki evlere nasıl yol yapılmaz en kısa zamanda gereğini yapacağız’’ dedi ve birkaç gün sonrada iki yetkili gelip inceleme yaptı ve kaya vb.olmamakla birlikte aşırı eğimli olduğu için ”ancak B.Şehirde büyük makina gelmesi lazım bizde konuyu hemen B.Şehir belediyesine yazarız hemen gereği yapılır dediler ancak 3. yıl’a girdiğimiz şu günlerde hala bir gelişme yok.Kaldı ki asfalt ile evlerimiz arasında ki tarlada bize ait. Sayın başkanım Lütfen bir arkadaşımızı gönderin gelsin baksın 2019 yılı Türkiye sinde bu kadar kısa bir mesafeye bir aracın inemeyeceği ikamet edilen başka bir yer var mı?
Lafı uzatmayacağım lütfen bu konuya bir çare. Yakın köyleri görünce kayalar arasında kilometrelerce uzaklara yol götürdüğünüzü görüp devletimiz ile övünüyoruz. Ama birde bizim oraya bakınca kilometrelerce değil sadece maksimum 150 metrelik mesafeye yolun gelmemesi insanda hayretlik uyadırıyor.Konu ile ilgili muhatlarımız Metin Taştan’da bilgi alınabilir. Konuyu takdirlerinize arz eder saygılarımı sunarım.
Nurettin Şimşek

kernekli ali

sayın selattin başkanım, kernekli selahattin kılıç abimi danışman yaptın .cok iyi ettin.,,1o numara adamdır,, devleti bilen adamdır,, başkanım oyum sana helal olsun…

MÜMTAZ KAYA

Cok değerli Başkanım Malatyamızın yetiştırdıgı cok degerli evladı hala bir kurumda idareci olan ve devlet tecrübesi olan liyakatı olan.dürüst samimi çalışkan bir bürokratı olan Selahattin KILIÇ kardeşimizi Danışman olarak yanınıza almanız bizi heyacanlandırdı.sagol başkanım malatyamızın gurursun sayın GÜRKAN .COK TEŞEKURLER BAŞKAN

Zafer

Malatya’dan bihaber haber yapıyorsunuz. İl genelinde motaşı n yaptığı yolsuzluğa göz yumuyor haber yapmıyorsunuz. Bir aydır nerdeyse aile kartı Akbil’i satışı yok hiç bir bayide halktan daha çok ç’almak’ için fazla fiyata 2binişlik 4 binişlik kart satılıyor

arkan

Harika bir siteniz var. Malatya’daki haberleri bu siteden takip ediyorum.

selahattin kılıç

Malatyamızın güzide insanı emekli spor müdürü akrabam cengız inci abimin ablası,ayrıca cocuk hastalıklar uzmanı dr berna güven.annesı ,bizde ailemızden ayırmadıgım,emeklı öğretmen birsen gürer ablam .istanbulda hakkın rahmetine kavuşmuştur.merhumeye rahmet yakınlarına sabırlar dilerim.ruhu şad olsun inşallah

cumalı

Sayın Büyük şehir Başkanım,,,onlarca insan sadece günde bir defa beledıyeye ugruyor.eskiden müdür ve başkan yrd yapmış kişile var ayrıca .hepsı 30 yıllık emeklılgi dolan kışıler.var.ve hiç göreve gelmeyen beledıye memurları saçlı sakallı kazaklı montlu.bunlar nasıl devlet memuru lütfen başkanım bir denetleyın yazık günahtır.bırde her ay 1500 tl gıdıp yemek parası alıyorlar alışverış yapıyorlar.sosyla denge adı altında yazık maaş yetmıyormu. sosyal denge 1200 zammı kaldırın başkanım

ali eren

zafer mahallesi 2.ordu civarında bir tane ailece gidileck park yok.yazık.karayolları şeflği yeri tam piknik alanı ordaki insanlar faydalansın.karayolları karakavakta yerı var.cocuk bahçesi ailece oturack yerı istıyoruz.karayolları en uygun yer.

  • Spor Toto Süper Lig
  • Tff 1 Lig
Takımlar O G B M A Y Av P
Trabzonspor 10 7 3 0 20 9 11 24
Hatayspor 10 6 2 2 19 8 11 20
Beşiktaş 10 6 2 2 20 12 8 20
Alanyaspor 10 6 2 2 16 15 1 20
Fenerbahçe 10 6 1 3 14 11 3 19
Fatih Karagümrük 10 5 3 2 16 12 4 18
Konyaspor 10 4 5 1 14 9 5 17
Galatasaray 10 5 2 3 15 14 1 17
Altay 10 5 0 5 16 16 0 15
Adana Demirspor 10 3 4 3 15 15 0 13
Başakşehir FK 10 4 0 6 13 13 0 12
Gaziantep FK 10 3 3 4 12 14 -2 12
Yeni Malatyaspor 10 4 0 6 11 17 -6 12
Sivasspor 10 2 5 3 14 12 2 11
Kayserispor 10 3 2 5 13 17 -4 11
Giresunspor 10 2 3 5 6 10 -4 9
Antalyaspor 10 2 3 5 11 16 -5 9
Göztepe 10 2 2 6 9 14 -5 8
Kasımpaşa 10 1 3 6 10 16 -6 6
Çaykur Rizespor 10 1 1 8 8 22 -14 4

Malatyahaber.com © Copyright Tüm Hakları Saklıdır

MalatyaHaber.com'da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır. Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı MalatyaHaber sorumlu tutulamaz...