Miram

Final

Fuat


Serdar doktor

Lab


Malatya Haber -

“1 Yıllık Süre İçinde Belediyemizi Disiplin Altına Aldık”

“1 Yıllık Süre İçinde Belediyemizi Disiplin Altına Aldık”
 • 31.08.2020

Malatya Büyükşehir Belediyesi, ilk üç ayı Hacı Uğur Polat’ın, 9 ayı ise Selahattin Gürkan yönetiminde geçen 2019 ait ait Faaliyet Raporunu yayınladı.

Raporun bölümündeo bölümünde, Malatya Büyükşehir Belediyesi’nin 2019 yılındaki kısa vadeli iç mali borçları 172 Milyon 549 bin TL, uzun vadeli iç mali borçları da 366 milyon 109 bin TL olduğu belirtilirken, Sayıştay Başkanlığı’nın 2018 yılı denetiminde 22 bulmak için bulmak, bu Bulunun gereğinin yapılması için bir dizi düzenleme yapıldı ifade edildi.

Faaliyet Raporu’nun habero bölümündeki 2018 – 2019 yıllarına ait aktif ve pasif hesaplar da karşılaştırmalı olarak gösterildi. Buna göre, Malatya Büyükşehir Belediyesi’nin 2018 yılı aktif hesaplar (değişkenler ve alacaklar) toplamı 890 milyon 537 bin TL iken, 2019 yılında aktif hesaplar toplamı 652 milyon 598 bin TL düzeyine geriledi.

Eğilen bir direğin düzeltilmesine yarım sayfa yer verildi

Malatya Büyükşehir Belediyesi 2019 Faaliyet Raporu’nda, Başkan Selahattin Gürkan’ın, “Malatya tarihinde ilk kez” diye nitelediği bazı standart belediyecilik hizmetlerinin yanı sıra, başkanlık makamına otomatik kapı yapılması, belediye binası odalarının boyanması, belediye hizmet binasının tuvaletlerinin onarılması, başkanlık makamı girişinde deforme olan PVC’lerin sıralanması, sandalyelerin boyanması, direk boyama, tren köprüsünde eğilen direğin düzeltilmesi, yüksek pikni, çay ocağı elektrik işlerini yapma, kayısı heykeli kaidesine ait mermerlerin yapılması, ahşap korkulukların boyanması, sanat kabaranlerin seramiklerin açılması ve yeniden yapılması, Kernek Külliyesi su kaçaklarının yapılması gereken gibi işler de yer aldı ve bu işlere sayfalarca yer verildi.

“Malatya tarihinde ilk varsayılan mevcut çevre yolunun güney ve paralel yollar açtık”

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, “2020 Yılında Aynı Hız ve Heyecanla Çalışacağız” başlığı ile 2019 Yılı Faaliyet Raporu’na yazdığı önsözde, rutin belediyecilik hizmetlerinin yanı sıra Malatya tarihinde ilk başta mevcut çevre yolunun güney ve paralel yeni yollar açtıklarını vurguladı.

“Millet Bahçesinin temelini attık”

Malatya’nın 40 konuştuğunu ileri sürdüğü Lisanslı Kuru Kayısı deponun temelini attığını söyleyen Gürkan, TOKİ tarafından yaptırılan Malatya Millet Bahçesi için “Yeşil Kuşak Projesi’nin ilk etabı olan Millet Bahçesi temelini attık diye yazdı.

“1 yıllık süre içinde Belediyeyi disiplin altına aldık”

Türkiye’ye örnek olacak birçok aktüel projeyi bir hayata geçirdiklerini söyleyen Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, tasarruf tedbirleri ile belediyenin 1 kuruşunun saflaştırmasını engellediklerini vurgulayarak, “Geçtiğimiz süre boyunca içinde, idari ve mali kontrolü yapan belediyemizi disiplin altına aldık” dedi.

“20.55’de 23.00’de enkaz altında canlı bırakılmadı depremde saat 23.00’de meydana gelen 6.8 büyüklüğündeki”

24 Ocak 2020 tarihli 6.8 büyüklüğündeki depremi hatırlatan Selahattin Gürkan, 20.55’de depremde, gece saat 23.00’de enkaz hiçbir canlı bırakmadıklarını, bunun da kolektif başkasının yaptığını kaydetti.

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, yazısının sonunda, Malatya’yı muasır medeniyetler seviyesinin üstüne yapıştırma hedefi hedefi gece gündüz devam edeceklerini belirtti.

2019 Yılı Faaliyet Raporu’nda hangi faaliyetler var?

Malatya Büyükşehir Belediyesi’nin ilk 3 ayı Hacı Uğur Polat, 9 ayı ise Selahattin Gürkan yönetiminde geçen 2019 yılındaki açıklaması, 2019 Yılı Faaliyet Raporu’nda birime yer verilen bölümlerde detayları ile bu faaliyetlere küçük resimler ve çizelgeler de paylaşıldı.

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selalattin Gürkan’ın raporun önsözündeki yazısında, “Geçtiğimiz 1 yıllık süre içinde, idari ve mali kontrol belediyemizi disiplin altına aldık” ifadesiyle, 2019 yılı Malatya Büyükşehir Belediyesi Faaliyet Raporu’nda yer alan tüm faaliyetlerini üstlendiğini işaret eden 2019 yılı alan bazı faaliyetler şöyle sıralandı:

“- Orduzu Katı Atık Depolama Alanına günlükana 473 ton zararlı sonuçta bertaraf edilmiştir. Yıl sonunda 172.997ton atık alımı gerçekleşmiştir.

– Çöp Atık Kabul Alanında 2019 yılı tarih revize projeler yaptırılmış çöp sızıntı suyu mazgalları yıkanmış ve sızıntı suyu toplama havuzu tamamlanmıştır.

– 2019 yılı itibari ile yaklaşık 1.000 ton kompost gübre Park Bahçe Müdürlüğünde çalışmalarında kullanılmaktadır.

– 1000 m2 alana sahip, polikarbon kaplamalı sera tesisinin kurulumu tamamlanmıştır. Sera tesisi kurularak cep ile topraksız kesme veya şeker domates vs. üretilecektir.

– Malatya Entegre Tesisi girişinde ve sera yan girişinde olmak üzere iki farklı tekerlek yıkama ünitesi yapılmıştır.

– 51.140 kg. bozulmuş gıda maddesi bertarafı yapılmıştır.

– Çevre Koruma Şube Müdürlüğü görüntü kirliliği – şikâyet –denetim faaliyeti 810 yaptırmış, 3.960 TL idari cezası uygulamıştır.

– İlan Reklam ve Tanıtım Yönetmeliğimize istinaden el ilanları, broşür vs. reklam yayınlarını görüntü kirliliğine sebebiyet vermemesi için Malatya’da faaliyet gösteren matbaacılarla bilgilendirme toplantısı yapılmıştır.

– Çevresel Etki Değerlendirme (ÇED) için 46 adet Kurum Görüşü Raporu verilmiştir.

– 2019 yılı itibariyle hava kirliliğinde yayınlanan alıntıda bulunmuş olabilir. Bu olumsuzluğun nedeni Türkiye genelinde olduğu gibi ilimizde de yağmur oranının düşmesi ve meteorolojik şartların etken olması.

– Mahalli Çevre Kurul Kararları gereği yakıt hareketleri kontrol noktamızdaki faaliyetlerimiz devam etmektedir. 44 bin 830 ton katı yakıt denetlenmiştir.

– Hoş geldin Bebek Projesi, 925 aileye 101 bin 750 TL tutarından yardım yapılmıştır.

-31 Aralık 2019 tarihi itibariyle hafta içi 100, hafta sonu 75 dar gelirli öğrenciye Çarmuzu – Kiltepe semt konağında YKS kurs verilmiştir.

-6 adet yaz okulunda, 400 öğrenci piknikte buluşturuldu. 400 öğrenci piknik yapmanın keyfini yaşadı.

-10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü ve 24 Kasım Öğretmenler Günü Etkinlikleri yapıldı. Yerli Malı Haftası düzen.

– 2019 yılı belediyeye ait araç ve iş makinelerine 6078 işlem (bakım – onarım) uygulanmıştır.

– 2019 yılı “, 57 milyon 529 bin TL 23 adet ihale düzenlenmiştir.

– 2019 yılı 3 bin 66 nikâh başvurusu yapıldı, 2 bin 986 başvurunun nikâh akitleri gerçekleşmiştir. Kıyılan nikâhlardan toplam 1 milyon 13 bin TL gelir elde edilmiştir.

 – 2019 yılında 365 bin 600 adet yazlık, 550 bin adet kışlık çiçek dikimi yapılmıştır.

– Toplam 23 bin 155 m2’lik alanda 8 ay boyunca yabancı ot temizliği yapıldı.

– Belediyemize ait çocuk parkı, yeşil alan ve sosyal tesislerde banka, kamelya, çöp, ferforjeler, oyun grupları, spor aletlerinin tamir, bakım ve onarım işleri yapıldı.

– 70 adet değişim değişimi yapıldı. Park ve yeşil alanlardaki tüm ahşap ve banklar verniklendi.

-200 litre metal boyası su işi oyun grubu, spor aletleri, banka demirleri ve metal aksamaların boya işi yapıldı.

– 1795 adet ağaç gövdesi boyama işlemi yapılmıştır.

– Tandoğan Mahallesi Yeşil Alan Düzenlenmesi projesi ile, sert zemin, kamelya, oyun grubu ve spor aletlerinin imalatları ihale edilmiştir.

– Başharık Engelliler Parkı revizyon çalışması yapıldı.

– Özel bir firmadan temin edilen solucan gübresi üretim işletmesi ile yapılan görüşmeler neticesinde, 5 farklı üründe sıvı ve katı solucan gübresi denemesi yapılmıştır.

– Arguvan, Arapgir ve Pütürge ilçelerinde 3 adet modüler kesimhane montaj yapılmıştır.

– Kuluncak ve Darende ilçelerinde Kuru Kayısı İşleme ve Boylama Hattı kurulmuştur. Projenin bütçesi 269 bin TL’dir.

– Akçadağ, Kuluncak ve Darende ilçelerinde 3 adet kayısı çekirdeği kırma ve eleme hattı kurulmuştur.

– Feribot taşıma ücretlerine% 17 artış kararı alınmıştır.

– 2019 yılında ilk kez 81 km yol ağı çizimi yapıldı. 247 km’de ise çizim yenilendi.

– 835 metrelik hız kesici kasisin bakımı ve onarımı yapıldı.

– Battalgazi ilçesinde 2,45 km., Yeşilyurt ilçesinde 6,09 km olmak üzere toplamda 8,54 km imarlı yol genişletme çalışması yapılmıştır.

-Fuar Alanı girişinde bulunan tabelaya ekiplerimizce Ledli dekoratif aydınlatma yapılmıştır.

– Battalgazi Kavşağı’nda bulunan Battalgazi heykelinin ledli dekoratif aydınlatmas yapılmıştır.

– Kurumumuza ait otomatik kapıların elektrik kafa çevirme ve elektrik arızaları yapılmıştır.

– Hal binası yerleşkesindeki çay ocağının elektrik tesisatı ekiplerimizce yapılmıştır.

– Sabancı Kültür Merkezi’nde bulunan WC ve lavabonun elektrik tesisatı yapılmıştır.

-Çevreyolu üzerinde bulunan direklerin bakımı, onarımı ve wallwasher aydınlatmanın tamiri ekiplerimizce yapılmaktadır.

– Tabiat Parkı Müdürlüğümüz ekipleri tarafından ilave direk yapım yapılmıştır.

– Ergenekon Üstgeçidi korkuluk yapıldı ve beton döküldü.

– Yeşiltepe Tren Köprüsü’ne demir merdiven yapıldı.

– Ek hizmet binasına ecza dolabı yapıldı.

– Belediye hizmet çatı çatı izolasyon işi yapıldı.

– Yaya üst geçitleri güçlendirildi.

– Mehmet Buyruk Caddesi’nde bulunan ve belediyeye ait olan Park Makam’ın makam konutu olarak kullanılan iç ve dış cephe boyası, lavabo ve WC kapısı değiştirildi, aydınlatma direkleri boyandı ”.

-Tamir atölyesinde 308 sandalyenin tamir ve bakımı yapılmıştır.

Güler HAZAR, Yeni Malatya Gazetesi- malatyahaber.com

Etiketler: /

Yorumlar
 1. Necatin dedi ki:

  İyiki direkler var yoksa yazacak bişey bulamazlarmış

 2. Ehliyet dedi ki:

  Genel Sekreter Yardimcısı, Zabıta Daire Başkanı, Destek Hizmetleri Daire Başkanı, Bilgi İşlem Daire Başkanı 2 yıllık mezunlar. Evet yanlış okumadınız Bilgi İşlem Daire Başkanlığında bir sürü Bilgisayar Muhendisi var Teknisyen bir arkadaş Muhendislerin Başında Daire Başkanı. Sonra kalk ehliyetten, liyakattan bahset. Ne ehliyeti, ne liyakati. Selahattin Başkan başarısız olabilmek için elinden gelen her şeyi yapıyor. Bu ekiple olmaz.

  1. Vahap dedi ki:

   Daha geçen hafta teknisyeni daire başkanı yaptılar ulaşıma. merak etme sen kayıtsız ol için rahat uyu

 3. Murat dedi ki:

  İki yıllık mezunu bir sürü adam daire başkanı olarak görev yapıyor daha ne diyelim çok doğal böyle işler çıkması

 4. Mehmet dedi ki:

  Ne hikmetse disiplin altina alinan belediyenin hizmet araclari ozel islerde kullaniliyor demekki disiplinin geregi bu

 5. Kernekli dedi ki:

  Anlamadım şimdi, Selahattin Başkan göreve ilk geldiğinde belediyenin 1.7 Milyar (sizin haberde eski para ile katrilyon tercih edilmiş.) borcu var diyordu. Faaliyet raporu bunun nerede ise dörtte biri kadar borçtan bahsediyor. Kim izah edecek bunu? http://malatyahaber.com/haber/buyuksehir-belediyesinin-borcu-18-katrilyon-lira/

 6. Rıfat dedi ki:

  Yolda durup kavun almış bu haber yapılıyor
  Bi yola 1 tane kasis yapılmış önünde foto çekip haber yapılıyor.
  É bu faaliyet raporu sasirtmasin lütfen.

 7. abdulvahap dedi ki:

  tekrar tekrar bakıyorum okuyorum bu gerçek olamaz çıksın biri açıklama yapsın biri belediyeye ya koplo kurmuş yada bizle dalga geçiyolar

 8. abdulvahap dedi ki:

  ya bu ne anlama geliyo şimdi bune saçmalık şu eğri direği düzeltip kaynak yapma hizmetini bir köyde köy muhtarı bile yapsa vallahide billahide abartmıyorum dalga geçerler siz bizle alaymı ediyosunuz

 9. Mustafa dedi ki:

  Adıyamanlılar tüm kurumları sardığı gibi belediyeyi de sarmış sanki Adıyaman belediyesi gibi gidin bakın Malatyalı adam tek tük tüm idareciler Adıyamanlı neredeyse öyle olursa böyle işler Çıkar

  1. Vedat dedi ki:

   Mustafa bey yorumunuz canbaza bak canbaza deyip el altında malum şey çevirmeye benziyor. İlla selahattin beye toz kondurmamak için suçu başkasına atın. hedef saptırmak istendiğinde ya adıyamanlı ya baskilli diyorsunuz. malatyada bu ayrımı yaparak yanlış yapıyorsunuz.Adıyamanlı baskilli öğretmen doktor mühendis esnaf eczacı onlarla iş yapmıyormusunuz. Malatyalıyım diyen herkes malatyalıdır. malatyaya kim hizmet ediyorsa o malatyalıdır. Direk boyamayı hizmet olarak sunanlar ve resmeden isterse babam olsun birşye beceremeyen insanlardır. Ayrıca belediyede görev yapan daire başkanı ve üstü 20 -25 kişiden adıyamanlı ya 2 kişi çıkar ya çıkmaz. Kimse kusura bakmasın atasözünde derya at sahibine göre kişner. yetkili makama geldikten sonra ya geçmişi ya görev yapanları suçlayanlar hiç bir iş yapamayanlardır. Çünkü ellerinden iş yapmak gelmez. gelse işleri ile konuşurlar. İşleri konuşur. Yoksa ya geçmişe ya çevrene suç atacaksın. Yapmayın Mustafa bey yapmayın. Bu şehir hepimizn şehri. kendi şehrimizi kendi küçük kavgalarımızla bu tür adamlara emanet edip mahvetmeyelim.

   1. Mustafa dedi ki:

    Vedat bey adıyamanlı olur fakat yüzde 80 ide adıyamanlı oldu mu olmaz gidin araştırın yarısından çoğu adıyamanlı yöneticilerin çalışanları saymıyorum bile burası Adıyaman belediyesi mı malatya belediyesi mi anlayamadık gitti

    1. Vedat dedi ki:

     Mustafa bey üşenmedim sordum.4 genel sekreter yardımcısından biri kuluncaklı imiş biri akçadağlı 2 si eskimalatalı yani battalgazili. Daire başkanlarından sadece 1 i çelikhanlı imiş. Geri kalan hiç biri adıyamanlı değilmiş. En çok doğanşehir ve eskimalatyalı(battalgazili) varmış akçadağ, hekimhan, cafana, orduzu, pütürge hatta elbistanlı bile varmış. Adıyamanlı olan ise yılalrdır malatyada yaşayan bir çelikhanlı imiş. Şirket genel müdürlerinden hiç biri adıyamlı değilmiş. Maski genel müdürüde dahil. Yani suçu başkasına atmayalılm. Nereli olmak değil ne yaptığın önemli. Hizmet mi iş mi laf mı? Malatya kalkınsın gelir artsın,işsizlik çözülsün, yeşillik artsın, hava temiz olsun, trafik çözülsün, kültür sanat merkesi olsun, çevreci olsun. kadın dostu kent olsun. Belediyeciler nereli olursa olsun. Böyle dedik dedik ne oldu. Aha da Selahttin gürkanı gördük tam bir hayl kırıklığı oldu.

   2. Mustafa dedi ki:

    Vedat kardeşim sen yanlış Bilgilendirilmişsin kanımca,kimliklerine bak Malatyalıyım diyen adıyamanlıların o zaman gerçeği görürsün belediyede benim tandığım 15 tane Adıyamanlı var yönetici olarak Selehattin bey e de farklı platformlarda bu durum izah edildi merak etmeyin

 10. Ramazan dedi ki:

  Öyle tahmin ediyorum ki, bu faaliyet raporunu kaleme alıp bu fotoğrafları koyanlar Başkana resmen komplo kurmuşlar.. Selahattin Gürkan, faaliyet raporu hazırlamayı bilmeyen bu kişilerin derhal işine son vermeli…

 11. Hasan dedi ki:

  Direği yazmasaydın iyidi

 12. Selahat dedi ki:

  Hergün ilklere imza atıp rekor kıran belediyemiz yıllık faaliyetlerin yazıldığı yılda bir kez düzenlenen faaliyet raporuna yazacak şey bulamamış ve değiştirdiği ampulden, eskiyen musluk contasına, kaynak yaptıkları direkten, içtikleri çaya kadar ne buldularsa yazmışlar. Yazıklar olsun. Böyle disipline de yazıklar olsun böyle vizyona da. Hadi hiçbirşey yapmadınız, bari bunları yazmayın. Bir tane yönetici demedi mi biz bu direk resmini neden buraya koyuyoruz diye? Yazıklar olsun. Çap yaptığınız reklamlarda, astırdığınız afişlerde değil yayınladığınız faaliyet raporundan belli oluyor. İşiniz gücünüz Ahmet Çakırın başlattığı projelendirdiği işleri bitirmek.

 13. Murathan dedi ki:

  Ahmet çakırı beğenmezdiniz aşağı helvaci yukari helvaci derdiniz. Bunun içinde can atıyordunuz. Noooldu geçmiş olaaaaaaa

 14. hasan dedi ki:

  Başkan bey disiplini sağlamıştır ama nasıl aba altından sopa göstermek suretiyle sanki İlk okul talebelerini azarlar gibi insan olan bunu personeline yapmaz ne olur sonuç işçi ve memur diyecek ki elime ne yaptın ki yüzüne ne süreyim o yüzden Malatya milleti icraat beklemesin , pandemi de işyeri Zarar ediyor diye yirmi yıllık işçileri kapı önüne koyan ve yine zarar eden iş yerine kendi adamlarını koyandan bir şey beklemek abesle iştigaldir.

 15. Huseyin dedi ki:

  agam bizle egleniyiiiii

 16. pasa44 dedi ki:

  İcraat diye paylaştıkları fotoları Mizah dergilerine karikatür yapsalar vallahi millet gerçek sanmaz gülüp geçer. Bir Malatyalı olarak utandım. Vizyonumuz yama duvar örme, direğe kaynak yapma, ecza dolabı… muhtar yapsa utanır bunları söylemeye. Bu nasıl büyük şehir vizyonu ? 25 yıl önce Münir Erkal hafif raylı sistem, teleferik, kuzey çevre yolu diye hedefler koymuştu. 25 yıl sonraki icraatlara bak!!! iyi ki Türkiye tarihinde bir ilk anadoluyu atayurt yapan Malatya böylesini görmedi ( gerçekten de görmedi orası ayrı) Vizyon noktasında büyük işler yapmadık dememişler. Neredesiniz eyyy Erkal, Çerçi hatta Çakır?

 17. Celil dedi ki:

  Vah Malatyam bah..Su kitaptaki üsluba bak.. Hükümet kadın filmi bundan daha modern..

 18. Kiremit dedi ki:

  Sevgili faaliyetlerden habersiz klavyede faal Malatya halkı faaliyet raporunda zaten bunlar yazılır rakamlar verilir bunda kötü eleştirilecek bir yan yok hizmet az dersin anlarımda bunlar açıklandı diye yorum yapılmaz tahminimce hep personel yazık.

 19. Veli dedi ki:

  Sayın başkanım senin ekibinin tamamı canla başla çalışıyor seni pasif göstermeye çalışan eski yonetimin adamları halen gorevdeler onları neden almiyosunuz işi yavaslatmak için malzemeye veya araca zarar vermek için el altından yapmadıkları yoktur lütfen bunları kurumlardan temizleyin saygılar..

  1. Mehmet İsmail dedi ki:

   Eski yönetim de kalmadı adamları da kalmadı,yalan söylemeyin.Kimsenin araçlara zarar verdiği yok kimse işi yavaşlatmıyor.Personel Başkan için çalışmıyor , maaşını aldığı devleti için çalışıyor.Her ne kadar son zamanlarda belediye personeli hain ilan edilse de inanın personel çalışıyor.Hırsızlık yapıldıysa Başkan suç duyurusunda bulunsun,gariban temizlik personeli , işçisi güvenliği ne hırsızlığı yapacak Allah aşkına.

   1. Kerem dedi ki:

    Mehmet bey üstünüze niye aldınız ayrıca orda hırsızlıktan bahsedilmemis herkes neyin ne olduğunu biliyor

    1. Mehmet İsmail dedi ki:

     Başkan her yerde söylüyorda 🙂 ondan dolayı dedim.

   2. Ömer dedi ki:

    Eski yönetimden kimse yok ise bak bakalım genel sekretere daire başkalarına şube müdürlerine kaç tanesi yeni geldi.

 20. Malatya sevdalısı dedi ki:

  Yorumları okudum bana yazılacak bir şey kalmamış zannediyorum başkanda bir an önce seçim olsada vekil olsam veya sürem dolsada emekli olup torunlarimi sevsem diyor.

 21. Köylü dedi ki:

  Başkan iyisin hoşsun seni seviyoruz sayıyoruz ama bu ekiple iş yapamazsın icraat yapamazsın vatandaşın yüzünü gülduremezsin merkeze en yakın mahalle 6km çamurlu mahallesinde vatandaş merkeze gelişte 2 dönüşte 2 bilet parası ödüyor bir çözüm bulamadınız motaşın umrunda değil vatandaşı kaybediyorsun

 22. Saf dedi ki:

  NASILSAK ÖYLE YÖNETİLİRİZ. Demek ki biz buna müstehakız.

 23. uğur türkan dedi ki:

  Teşekkürler selahattin gürkan.Partin akp’nin senden önceki belediye başkanının başarısızlığını böylelikle afişe ettin.Değerli ve kıymetli sözler ettin.Malatya durmak yok yola devam kendine yakışanı yap ve yüzde 90’la seç akp’yi 🙂 🙂

 24. Muzaffer dedi ki:

  Ben Selahattin Gürkana üzülüyorum. Adamın etrafında vizyon sahibi, proje üretebilecek, sahada Gürkanin alnıni ak edecek, koşturacak, insiyatif alacak bir adami yok. Hazırlanan yıllık faaliyet raporunu okuyup, inceleyip, düzeltecek bir adamıda yok. Ekibim diye getirdiği burokratlar ancak akşama kadar birbirlerini suçlayıp dursunlar. Hesabı millete Gürkan verecek. Adam boyu olmuş otları Gürkan mı biçecek. Kurumuş ağaçların yerlerine yenisini Gurkan mı dikecek. Had, hudud bilmeyen esnafa kardeşim vatandaşin yürüme alanını işgal etme diye Gürkan mı ceza kesecek. Keşmekeş olan ulaşım icin Hüseyinbey köprüsüne gidip düdük mü çalacak. Bir basın haberi yazmaktan acizler. Ancak vitrine oynayıp boy boy fotoğrafversinler. Gürkanın suçu adam tanımamak. Gürkan yol ayrımında. Ya ekibini yeniler, koşturacak genç dinamik bir ekip kurar, ya da emekliler ordusuyle emekli olur gider ve yazık olur. Gurkan önce peraoneli ile barışmalı. Onun yüzünü ağartacak personeldir. Bağırmayla, çağırmayla bu isler olmaz. Personel Başkanı sevecek. Gürkanın etrafı kalabalık ama yalnız. Evet kalabalıklar arasında yapayalnız bir Başkan.

  1. abdulvahap dedi ki:

   iyide kardeşim etrafındaki adamları kendisi özellikle seçdi seçtiği kişilerde vizyon bilgi beceri aramadı sadece kendisinin emrinden çıkmayacak kişileri özellikle topladı ve sonuç da başarıda ortada bunların böyle olacağı ap açık belliydi

 25. gırnatacı dedi ki:

  birisi muhtar değilde büyükşehir belediye başkanı olduğunu hatırlatsın . tecde muhtarı 1 sene de yaptırdıklarını saysa bundan çoktur . ” ecza dolabı almış direği doğrultmuş musluk contalarını değişmiş ” kendince ben çok masrafsızım demeye çalışıyor . 15 ayda 230 milyon kredi kullanıldı haberi yapılınca ; kıt kanaat geçiniyoruz paranızı çarçur etmiyoruz imajı vermeye çalışıyor .

  1. Yerelli dedi ki:

   Aynen.

 26. İsyankar Vatandaş dedi ki:

  Cumhuriyet tarihinde ilk olan bize bu yamuk direkleri düzeltme ve daha bir çok sayamayacağım(çünkü yapılmadı) hizmetler için teşekkürler kralım. Yanarım yanarım o helvacı diye eleştirdiğim çakır’a yanarım… Günahını almışım adamın…

 27. Kaysı dedi ki:

  Darendede kuru kaysi boylama kurulmuş demişiniz kuru kaysi boylama vekilimiz ahmet çakırın başkanlığı zamanı da kuruldu siz ne yaptınız biz calistiramayiz dediniz ortak buldunuz kendinize ona verdiniz

 28. bayram dedi ki:

  Vallahi çok güldüm be belediyenin yaptığı hizmelere bak malatyaya tek bir çivi bile çakmayan bir belediye diğer seçimde Başkan böyle bir hata yaparsa böyle aday gösterirse sandığa bile gitmem çakırı beğenmiyorduk adam neler neler yapmış helal olsun

 29. Hamza dedi ki:

  Gaziantep’e Eskisehire, Bursa’ya bakıyorum sonra bu haberi okuyorum ve kahroluyorum. Millet Bahcesini Çevre Sehircilik Bakanlığının yaptığını sağir sultan duydu, biliyor ama Gürkan Baskan kendine mal etmeye çalışıyor. Helvacının döneminde yapılanların tamiratıni bile yapmaktan acizler. Malatya bunu haketmiyor. Şu fotoğraflara bakarmısınız Allah aşkına. Tam bir hayal kırıklığısın Gürkan Başkanım. Çevre yolundaki kavşaklarsaki otları biçmekten aciz bir ekibiniz var. Çakırın yaptığı ust gecitlerin asansörlerini çalistıramıyorsunuz. Babamin her gün ahinınalıyorsunuz. Ekibin %80 inin emekliligi dolmuş. Zabıta diye bir şey yok. Şehiri esnaf işgal etmiş. Ailemizle kaldırımlarda yürüyemez olduk. İnsallah bunları okursun.

 30. osman1453 dedi ki:

  Başkan Çalışıyor Eğilen direği Kaynak yapmışlar
  Ha Bu Arada O direğin Üstünde ipler sallanıyor yakından bakarsanız nedenimi durmadan itfaiye Malatya Belediyesinin Pankartlarını Asıyor Reklam yapıyorlar Ondan Eğilmesin Direk

 31. ayhan dedi ki:

  Geçenlerde aşağıda yazılan yorumu bir yerden okudum gerçekten Selahattin Başkan 1 yıl içinde o Kadar şey yapmışki Arkadaş Az bile Yazmış Eğilen direği bile düzeltmişler onu unutmuş yazmayı neyse o kadarda olsun
  Selahattin başkan geçmiş bin yılın ve gelecek bin yılın, doğunun ve batının, cumhuriyet tarihinin ve Osmanlı tarihinin ve Selçuklu tarihinin, Hafize Ananın ve Hayme Ananın, Narmikan kavununun ve güneşin altın yumurtasının başkanı. Anadoluyu Anayurt yapan başkan

 32. Malatyalı dedi ki:

  Demek ki önceden harcamalarda disiplin yoktu anlamı çıkar sayın başkan geldiğiniz hafta bir borç aciklamaniz oldu ondan sonra sustunuz benim kanaatim susmak zorunda kaldınız tabi Türkiye’de yönetimler şeffaf olmadığı için biz gerçekleri bilmiyoruz eminim belediye meclis üyeleri de bilmezler bugün bazı Avrupa ülkelerinde belediyelerin günlük kasalarına nerden gelir geldi ve günlük nerelere harcama yapıyorlar internet sitelerinden yayınlanıyor biz ise belediyemizin bırakın gelirini giderini borcu ne kadar onu bile bilmiyoruz onun içinde kamu malı harvurup harman savrulur maalasef kamuda mali disiplin yoktur dünyada en fazla makam arabası ve lojmanı olan ülkelerden birisiyiz .

 33. Sezer dedi ki:

  Ah hekimhan vay hekimhan.su icinde susuz hekimhan

 34. Battalgazi44 dedi ki:

  Fotoğraflar bir buçuk yılda yapılan hizmetler diye sunuluyorsa bu milletin aklıyla alay ediliyor demektir. Direğe kaynak, duvar örme, asfalt nedir ya?

 35. Harun dedi ki:

  Şu belediye binasını da şehrin takımı olana Yeni Malatyaspor ya da Belediye logosu renklerine boyasanız çok masraf mı olur. Biraz vizyon katın şu güzel şehre. Adı büyükşehir gece gündüz yabani ot temizleme ilaçlama cadde yıkama dan başka bir işi yok mu büyükşehirin. Demir üst geçitleri bile karayolları yapıyor. Bir tane yaya alt geçidin yok. Adam hasta otobüs ya da minibüsle hastaneye gidiyor. Yakınca karakavak yönünden geliyor. Akşam 8 den sonra üst geçidin asansörü çalışmıyor. Kusura bakma sayın başkan sende vizyon yoktur. Yeşilkuşak Malatya Anadoluyu Anayurt Yapan Destan Şehri lafından başka bir icraatın yok. Büyükşehir koltuğuna oysa en çok seni istemiştik. Sadece vizyon istiyoruz sizden. Akpınara çözüm bulun. Cezmi Kartay a .

 36. METEHAN dedi ki:

  bu yazmış olduğunuz hizmetleri en küçük belediye de yapar….hiç ele alınır bir hizmet yokkk…kışın yağan karda nasıl sınıfda kaldınız şimdide hizmetde sınıfda kaldınız….

 37. Xalô Ramo dedi ki:

  Sayın başkan ATM memurları halen görev başında.Aksama kadar dışarıda gezip belediyeden maaş alanlar var.Onlar ne zaman temizlenecek?

 38. Nevzat dedi ki:

  Bir çok belediye istihtam yapıyor personel alıyor bizim belediyelerde çit yok gereksiz yol çalışmaları kadırım çalışmaları ihaleler vs bir çok köyümüzün yolu da bozuk10 yıldır hiç bir çalışma yok,

 39. Malatyalı dedi ki:

  sayın:gürkan birde proje olarak faturaları bir düzene koysan fazladan alınanları çıkar atıksu.çtv.maliye .saat bakım bunları çıkar o zaman eyvallah ama şimdi demiyorum.içme suyun zamını çek .diğerleri haram zaten.

 40. Vedat dedi ki:

  Yoruma bile gerek yok. Malatyahaber tam ayna vazifesi görmüş.Almış yansıtmış.240 milyon aktifi düşmüş. Bu ne demek bilen bilir. Ya şu büyükşehrin yaptığı hizmetlere bakında kararı siz verin. Ne desek boş. Hergün bir önceki günden geriye giden bir belediyenin lafla sözle reklamla ileri gidiyor görünümü verme komedisi. Dünayada türkiyede ilk. Ne umduk ne bulduk. Malatyayı kaybettik. Biran önce erken seçim olmalı. Bu şehirde yarın sokak işgalcisi,dolmuşcusu, kural tanımazı, malum dış firmaları kim varsa vs . si usulsüzlükleri hak görecek. temizlemek zor olacak.5 yıl geriye gitmenin telafisi ağır olacak. bir ağacın 5 yıl geç dikilmesi bile şehre ne kadar zarar. Acil erken seçim olmalı.

 41. Yerelli dedi ki:

  Belediyecilik hariç her iş yapılmış Maşallah. 150 metrelik imar yolunu 6 yıldır açamayan belediye gözümde sıfırdır. Daha sağlıklı bir çevre için ne yaptınız? Örneğin 2014’te kişi başı 2.62 metrekare olan yeşil alanı ne kadar artırdınız? (Sağlık ve çevre şehircilik bakanlığı ile dünya sağlık örgütü kişi başına en az 14 metre kare yeşil alan olması gerektiğini kanun ve yönetmeliklerinde deklare etmiştir) Trafik sorununu ne kadar nerede ve nasıl çözdünüz? 1.805 trilyon borç ne oldu? Eğitime ne katkınız oldu? Üretim denen bir değeriniz hiç yok mu? vs….
  Galiba bu faaliyet raporunu x beldesi y ve z faaliyeti için hazırlamış.

 42. EnGiNeeR dedi ki:

  Çook böyyük hizmeet…
  Direk yamuk,kaynağıda düzgün olsa barii…
  Enn büyük kazzık Malatya için!!
  Yazzıık. Memleketin hal-i pür melali…

 43. Selçuk AÇIKGÖZ dedi ki:

  Sayın BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANIM
  Kuyuönü ile Konak Mahallesi giriş köprüsü arasındaki yolun bozukluğunu hiç gördünüz mü ??????? yıllardır hiçbir iyileştirme ve asfalt dökümü yapılmamıştır.

 44. malatyalı dedi ki:

  İŞTE FERASET, İŞTE VİZYON, İŞTE HİZMET…

  Bir direği kaynak etmek düzeltmek, iki sıra duvar örmek, Ek hizmet binasına ecza dolabı yapmak, lavabo ve WC kapısı değiştirmek, çay ocağının elektrik tesisatını yapmak, otomatik kapıların elektrik sistemlerinin bağlantıları ve elektrik arızalarını yapmak, Tren Köprüsü’ne demir merdiven yapmak vb. gibi işler mühendislik, feraset, vizyon gerektiren işlerdir. Ve bunları yapacak akla ve zekaya sahip belediye yöneticileri şükürler olsun ki malatya belediyemizde toplanmıştır. Ne kadar Hamd etsek azdır. Bu ve bunun gibi mühendislik ve teknik bilgi gerektiren işlerde başarılarının devamını diliyoruz. Vesselam…

 45. Mahmut dedi ki:

  Hahaha :))

 46. Halk44 dedi ki:

  Şu aralar takip ediyorum başkan heryerde ayrım gözetmeksizin hizmet götürüyor personel şikayetçi
  Kesintilerden dolayı ama genel anlamda belediye
  Çalılıyor iyi işler çıkartıyor

 47. fatih dedi ki:

  belediyenin yaptığı islere bak heykele led lamba döşendi tuvalet yapıldı falan filan birde bunları is gibi paylaşmışlar size oy verdiğim elim kırılsaydı suya yuzde 20 zam yaptiniz depremde elazig belediyesi 3 ay toplu taşımayı ücretsiz yapti 1.8 katrilyon para buhar oldu bir cevre yolu yapamadiniz bu isleri birakin insanlarla alay etmeyin İstanbul buyuksehir gibi olursunuz olacaksinizda

  1. Malatya 44 dedi ki:

   Katiliyorum sana fatih cok büyük işler digeri kaynak yapmışlar bide yamuk yapmışlar 😂😂😂 belediye calisiyor ya zam yaparak calisiyor yeter artık ya yeterrrrrrr

 48. Mehmet Evcimik dedi ki:

  Çok güzel çalışmalar yapılmış ama şunu bilin çevre yolu aldında mahalleleri hiç çalışmalar yok çöp konteyneri leri yıkama yapılmıyor

 49. itiraz44 dedi ki:

  Malatya malatya olalı böyle hizmet görmedi wallaaa.

 50. Murat dedi ki:

  Adamlar az kalsın aya gidecekmiş de benzin bitmiş

  1. Ortadirek dedi ki:

   Ne kadar güzel bi direk tepesine oturasım geldi

   1. Malatya 44 dedi ki:

    😂😂😂😂😂 bizlerle dalga geçiyorlar ya 😂😂😂😂

YORUM YAZ
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici, saygısız ifadeler, cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, suçluyu ya da suçu övücü, uygunsuz gönderici adı, 'naylon- uyduruk' mail adresli, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır. Ayrıca, mesajların tüm yasal ve cezai sorumluluğu, mesajlarıyla birlikte IP numaraları da düşen göndericilere aittir."