Final

Fuat


Opel Combo
Malatya Haber -

112 Acil ‘Güvercin Besleme Merkezi’..!

112 Acil ‘Güvercin Besleme Merkezi’..!
 • 23.08.2019

TERASA KÜMES YAPMIŞLAR!.  VE İDDİALAR.. Malatya 112 Başhekimlik ve Komuta Kontrol Merkezi binasının terasının bir bölümünün, bu kurumun bazı yöneticileri tarafından kümes olarak düzenlenip güvercin beslendiği, personelin terasa girişlerinin de engellendiği, ayrıca bu kurumda yönetimden kaynaklanan ciddi sorunlar bulunduğu öne sürülüyor.

112 Acil ambulanslarının sevk ve yönetiminin yapıldığı merkez binasının terasında, güvercin kümesinin yapılmasından sonra, nöbet tutanların yanı sıra idari personelin girişinin, teras kapısı kilitlenerek engellendiği, kümesin temizliğinin ve bakımının da kurumun hizmetlilerine yaptırıldığı, anahtarın sadece güvercin besleyen yöneticilerde bulunduğu, bu durumun bir süredir devam ettiği iddiaları dile getiriliyor.

Bu kurumda, personele yönelik mobbing iddiaları da dile getirilirken, bir yönetici tarafından ilçelerden merkeze, merkezden ilçeye çapraz görevlendirme yapılarak yakın görülen personele haksız ek gelir sağlanırken, diğer personelin farklı yerlere zorunlu olarak gönderildiği, nöbet listeleriyle çalışan sayısının yarısına yakınının kadro dışında çalıştırıldığı, hakkını arayan personelin ceza olarak uzak ilçelerde görevlendirildikleri, sorunlu yöneticilerden birinin yönetmeliğe aykırı olarak işgal ettiği görevde usulsüz çalıştığı öne sürülüyor.

Bu kurumda yaşananlarla ilgili objektif bir araştırma ve soruşturma yapılması gerektiği, aksi takdirde bu ‘hizmeti çok önemli’ kurumda ‘keyfilikten kaynaklanan’ sıkıntıların halka da yansıyarak devam edeceği bildiriliyor.

malatyahaber.com

 

Etiketler: / / /

Yorumlar
 1. Vatandaş dedi ki:

  Devlet kurumları hiçbir yönetici veyahut memurun özel mülkiyeti değildir. Şahıslar geçici devlet kalıcıdır. Mevki makam gücünü veyahut görev yetkilerini kötüye kullanmak suçtur. Birey olarak davranmayıp mevki makam gücü ile mobbing uygulayanlar ALLAH büyüktür. Herşeyin hesabini sorar.

 2. Hamit dedi ki:

  1-Bindirilmiş kıtalar gibi kendi adamlarını yorum yapmaya yönlendirmişler hepsini toplasan bir tane yorum etmez.

  2-Devletin kurumunda kanun ve yasadışı iş yapamazsın. Yapar ve göz yumarsan kanun sana gereğini yapar. Güvercini götür babanın evinde besle. Orası senin babanın çiftliği değil. Hayvan seviyorsan al evine götür. Devletin kurumu üzerinde hayvancılık yapamazsın.

  3-Lehte yazılan yorumları üst üste getirin bir tedirginlik, bir korku var. Hayırdır? Oyun mu bozuldu. yoksa başka olunlar mı var?

  4-112 sıradan bir kurum değildir. Orada mesai yapanların tüm dikkati ve mesaisi insan sağlığını kurtarma üzerinedir. Orada 5 dakika bile dikkatini başka noktaya veremezsin. Güvercin yetiştirmeye zaman bulanlar yada buna fırsat tanıyanlar bellki 112 acil servise hizmete değil, başka işlere gelmiş.

  5-Bir de çatıda güvercin beslenirken binanın içinde de güvercinlik yapıldı mı? Birileri çıkar içerdeki güvercinlerden de bahsederse işler o zaman karışır!

  6-O kurumun 4×4 bir cipi var. O özellikli cip vatandaş içinmi kullanılıyor, yoksa makam aracı kullanmaya yetki ve sorumluluğu olmayanlar tarafından özel makam aracı olarak mı kullanılıyor? O kurumun güvenlik kamera videolarını iyi saklayın. Belki müfettişler ister.

  7-O kurumda için bir işçi ve memur alım ilanı verilsin en az Malatya’da 5 bin kişi başvuruda bulunur. O nedenle hiçbiriniz vazgeçilmez ve bulunmaz hint kumaşı değilsiniz.

 3. elazig sisp dedi ki:

  Sorun güvercin beslemekmi resmi kurumlarda personele ve vatandaşla ayn8 ortamda kedin köpek beslenmiuormu çalışanlardan ve halktan tercit edilmiş bir halde güvercin beslemekmi sıkın oldu asıl mesele sanki birilerinin rahatının bozulması

 4. Zafer dedi ki:

  Komedi gibi iktidarı değiştir lehte yazan aleyhte, aleyhinde yazan lehte yazmaya başlar. O kadar hayvanın pisliği 112 nin üstünde gerçekten hijyenik bir durum hastanelerin neden bu kadar enfeksiyon yuvası mikrobik ortam olduğu ortaya çıkıyor. (112 yönetimi ile hastanenin ilgisi yok demeyin zihniyet olayı aynı.) ayrıca 112 müdürü, başhekimi gerçekten liyakatiyle gelmiş olsa çıkar özür diler. (valilik ve il sağlık müdürlüğünden izin almamışsa eğer. Bildiğim kadarıyla belediye zabıta eliylede duruma el koyar.)

 5. Kendileri dedi ki:

  Bence meselenin iki boyutu var Birincisi anladığım kadarıyla bu GÜVERCİN meselesi değil TAVUK meselesi. Yani Başhekim birilerinin TAVUK larına kış demiş TAVUK sahibi belden aşağı çalışmış. Ikincisi ve sorgulanması gereken ise bir Devlet Memurunun çalıştığı kurum ile ilgil şikayetlerini ileteceği yasal hiyerarşi var iken (Il Sağlık Müdürlüğü, Sabim, Bimer Cimler v.b) neden bu yolu seçtiği. Bence yasal olmayan bu.O zaman bütün çatıları terasları yakalım ağaçları keselim hayatı kendimize ve hayvanlara zından edelim öylemi. Bir sağlık personelinin Darp edilmesi bile bu kadar yorum almadı. Yazık hemde çok yazık.

 6. s.isp dedi ki:

  Sorun güvercin beslemekmi yoksa bazı kişilerin rahatinimi bozmuş olmak bence bazı kişilerin rahatı bozulup işlerini yapmalarını sağlamak şikayet sebebi. kimse bana dokunmasın diyip herkezi kendi haline bıraksaydı hiçbir kimsede kendine dokunmazdı ayrıca resmi dairede köpek bekleniliyor kedi bekleniliyor ve bunlar çalışanlarla veya vatandaşın bire bir bulundugu ortamda iken çalışmalardan ve vatandaştan izole bir ortamda beslenen güvercinlerimi sorun oldu

 7. Herhangi Biri dedi ki:

  Merhabalar sayın halkım; linç psikolojisi, sorgulamadan toplu hareket etme güdüsü, biat kültürü gibi toplu ve sosyal yaşam normlarına ters hasletlerimiz olduğu müddetçe biz bugün bahsi geçen -ki kendilerini yakinen tanımakla beraber kişiliklerine ters düşen ithamlarla yargısız infaz edildiğini düşünüyorum- yönetici arkadaşları değil herkesi asalım, keselim, atalım, yakalım, .. vs. Bir insan hata yapabilir, yanlış yapabilir, yönetimsel problemler olabilir, (kaldı ki saygıdeğer başhekim arkadaşımın bu özelliklerle ilgili sıkıntısı olamadığını gayet iyi bilir ve daha önce yönetimi altında iken herhangi
  bir sorun yaşamadığımızı biliyorum) bunların çözüm yolu, sosyal ahlaka, etiğe, habercilik etiğine, idari hukuk ve ahlakına sığmayan bir şekilde paparazzi haberi gibi servis edilerek çözüm yolu bulunacağına inanmıyorum. Bu haber belli ki çıkarlarına ters gelen bireylerin acziyeti sonucu son çırpınışları olarak görüyorum. Bu konuda haklılık payları olsa ve harbiden de devlet memuru olsalar ve devlet kültürü almış kişiler olsalardı şikayet ve ihbar mefhumunun asparagas ve paparazzi misali haber yapılmayıp idari merciler olduğunu bilirlerdi. O zaman da ortada bir yanlış, hata varsa idari yöneticiler gerekli önlemleri alır gereken yapılırdı. Buraya taşınması ile de olay ciddiyetini ve asıllılığını yitirmiştir.
  Burdan da tarihe not düşülsün bu durum.
  Bu acziyet içerisinde olanların layıklarını bulmasını ve itham edilen insanların da gerekli özürü almalarını dilerim.
  İyi geceler.

  1. Salih dedi ki:

   Emmi o kadar bilmiş bilmiş ahkam kesmişsin de mevzu resmi dairenin çatısında güvercin beslemek gibi acayiplik olunca hepsi boş-hava civa-laf salatası olmuş.Kafasını ütüleyecek birilerini bulamamışsın buraya gelmişsin sanki.Gerçekten ne söylediğini zannediyorsun şimdi?Aslında tanıdıklarınsa git güvercinleri iste onlardan uçurup belki kafanı dağıtırsın böylece tarihe not düşürüdüğünü söylediğin saçmalıklarını okumaktan bizi kurtarmış olursun.He mi.Site yöneticileri bir lafımda size.Bu vatandaştan çok size kızıyorum ha.

 8. 911 Eşşeği dedi ki:

  En büyük hayvan bu resimleri çekip iftira atan vatan kişidir önce seni ordan atmak lazım

 9. Mert 44 dedi ki:

  Bu kuşlar sokak hayvani değil.isterlerse ben yerlerine seve seve sahiplenir bakarım.bana verin o guvercinleri

 10. remzi dedi ki:

  1.si sen eski halk sağlığı müdürünün avukatı mısın?komplo veya değil
  2.si bunun 112 nin çiftliğe döndügüğü haberiyle ne alakası var?
  TUZ KOKMUŞSA VAY HALİMİZE,ağlanacak halimiz var

 11. 112 ye cevaptır dedi ki:

  112 YORUMCUSUNA: Yorumunuzdan kastınız eski halk sağlığı müdürünü şaibe altında bırakmaksa kusura bakmayın,kaldıki eski halk sağlığı müdürünün kişiliği ve halk tarafından seviliyor olması ortada.Zaten soruşturma sonuçsuz kalmış ve eski müdürümüz yine görevini özveriyle devam ettirmektedir.Size tavsiyem her yazılana söylenene inanmayın.Kapanan kurumun eski müdürü bu tür asılsız konulara sadece gülüp geçer.O videonun komplo olduğunun tüm Malatya farkında

 12. tarık dedi ki:

  DUA EDELİMKİ AHIR YAPMAMIŞLAR

 13. yazık dedi ki:

  çağrı merkezi içindeki idareye yakın çalışanların maddi,manevi krallığı.
  İşini layıkıyla yapanların artık bıkmış,usanmışlığı
  Devlet dairesi ciddiyetini,sirk bahçesine çevirip,adeta bu kurum bana aittir mesajları
  Başhekim ve yardımcısının şahsi ve keyfi uygulamaları
  Müdürlük yönetiminin denetimsizliği ve boşvermişliği
  Haksız ilçe görevlendirmeleri
  Haksız edinilen kazançlar
  Adam kayırmalar,mobbingler ve hoyratlık
  Yönetici baskısı
  VEBALDİR VEBAL!!! vebalin affı yokturdur
  Neşteri çoktan haketmiş kurum malatya 112

  1. 112 dedi ki:

   Vebalden bahsedip vebale girmek nedir? haksız kazanca neşter vurulduğu için mi bu feryat figan çapraz görevlendirme yapılmıyor, torpil işlemiyor diye mi ?

 14. 4412 dedi ki:

  Bazı arkadaşlar çok normalmiş gibi savunmus ve olumsuz yorum yapanlarada yok çapraz görevlendirme yok zorunuza gitti gibi ithamlarda bulunmussunuz da bizim bunlarla bi derdimiz yok ve sağlıkçıda değiliz. Yani herhangi bir şekilde yolumuza taş konmadı ve işimize gelmeyen bir durumda yok. Ancak devletin kurumunda güvercin beslemeyi nasıl savunursunuz dalga mı geçiyorsunuz. Hayvan sevgisi olan evinde kuş besler, evcil bi hayvan sahiplenir 112 merkezinde ki bu saçmalığın açıklaması olamaz. Bende öğretmenim sınıfta köpek beslesem size normal mi gelecek?

  1. elazig sisp dedi ki:

   burada hayvan vatandaşla ayni alanda değil sen sınıftan bahsediyorsun biz calisandan ve vatandastan tecrit edilmis bir alandan

 15. Trtekin dedi ki:

  Tamamda nolmus ne güzel güvercin beslemek bunda ne var.

 16. İzmir li fıro dedi ki:

  Ne var kardeşim oraya iki güzel güvercin koymuşsun bu bir hastalık o güvercin beslenecek bravo başarılı bir çalışma bende patronu ikna etmeye çalışıyorum zafer kuşçuların 😃

 17. ramazan dedi ki:

  Memleket ekonomik olarak yangın yerine dönmüş yapılan habere bak. Sen yolsuzluktan hırsızlıktan çapsızlıktan bahset. Hiçbir şey yoksa siyah bir sayfa üzerine KAHROLSUN KADIN CİNAYETLERİ yaz….

 18. İbrahim dedi ki:

  Devlet dairelerinde kullanılmayan bir çok bölüm var. Bir çok yapı boş ve kullanılmıyor. Buralarda bakıma muhtaç hayvanlara bakan memur arkadaşları tebrik ediyorum. O güvercinlere bu tür kullanılmayan bölümlerde baktığınız için sizlere teşekkür ediyorum. Bir çok devlet dairesinin bahçelerinde hayvanlara sahip çıkıldığını gördüm. Buna vesile olan maaşından bu hayvanlara bakan,günlük iaşesini bu hayvanlara veren insanlara teşekkür ediyorum. Ağzınızdaki lokmayı paylaşmakla büyük sevap işliyorsunuz. Devlete ait kurumlar hayvanlara sahip çıkmasa toplum nasıl sahip çıkacak. Devlet daireleri örnek olmalı. Bağımsız kullanılmayan bölümleri kendi inisiyatifinizle bu hayvanları sahiplenme için kullanmanız çok güzel. Lütfen o güvercinlerin resmini haberden çıkarın. Oradaki güvercin kümesine sahip çıkın .Bu tür şeyler haber yapılmamalı. Belliki kurum içi sorunlar var. Hayvanlar katılarak abartıldığı görülüyor. O bölüm kullanılmadığı için hayvanlar barındırılmış .Başka sorunlar var hayvanları burada kullanmak yanlıştır. 112 bu güvercinlere sahip çıkmalıdır. Malatya haberi seviyorum. Sürekli okuyorum. Ağrı/doğubeyazıt ‘tan herkese selam.

 19. Tatar dedi ki:

  İnsanlar bişeyler yapmaya çalışırken önlerine engel olmakta nedir kuş beslemeyi kötü göstererek insanları ayırtmak siz medyaya hiç yakışmıyor haber yapacaksanız adam gibi insanların yararına haber yapmaya uğraşın birileri çekemediğini için şikayet etmekle insanları suçlu duruma düşürmek hiç bir topluma yakışmaz bırakın da kuş severler sevgilerini rahat bir şekilde yaşasınlar onu haber yapanda şikayet edende kişilik bozukluğu var

  1. Murat dedi ki:

   Bu sitenin medyalıkla hiç bir alakası yok yamamen yandaş site

 20. Vatan sever 112 ci dedi ki:

  Görevini layigi ve hakkıyla yaptıkları için yetimin hakkını devletin malını savundukları için kuş bahane çamur at izi kalsın misali bu demekki işlerini layigi ile yaptıkları ve birileri doğru isleyisten zarar gördükleri için bunları bahane etti. Saygılarımla çalışmalarınız devamı olur inşallah.

 21. Mobbing dedi ki:

  Haberde mobbingden bahsetmişler..Buğüne kadar yöneticiler hakkında kaç mobbing davası açılmış.Sayısını söylermisiniz?Kaç personel mahkemelerde dava açmış.Enerjmizi boş işlerle tüketmeyelim.Şikayet eden vatandaş Devlet memuru olduğunun farkında değil,hiyerarşiden haberi yok..Bağlı olduğun başhekimliğin,Sağlık müdürlüğün ve Sağlık bakanlığın var.Sıkıntını dilekçelerle bu sırayı takip ederek dile getireceksin.Sonuç alamazsan mahkeme yolu açık.Burdan sana ekmek çıkmaz..

 22. İsimsiz dedi ki:

  İnsanlar ne kadar tuhaf mobbing uygulayana ses çıkarmıyorlar torpilin kralını yapana yalakalık yapıyorlar görevini layıkıyla yapana özveriyle çalışana iftira atıyorlar ilginç

 23. 112 dedi ki:

  İnsanlar tam umudunu kaybetmişken adaletli oluşuyla tekrar insanlara işini sevdiren Başhekimim ve yardımcısına görevinde başarılar diliyorum.

 24. eskilerden dedi ki:

  burda kötü yorum yapanların tek derdi menfaatlerinin önü kesildi artık çapraz görevlendirmeye gidemiyorlar adaletsiz mesai dagılımının önüne geçildi tek derdiniz bu

 25. Mdgn dedi ki:

  Böyle saçmalık olamaz. Malatya 112 görebileceği en mükemmel başhekim ve yardımcısına sahip şu anda. İkisi de birbirinden mükemmel idealist yöneticilerdir. Böyle saçmalıklarla karalanmaları gayet basitçe davranışlar. Kesinlikle katılmıyorum.

 26. efsane112 dedi ki:

  bu insanları anlamak zor eskiden derdimizi anlatacak idareci bulamıyorduk şimdi işini layıkıyla yapan bi idarecimiz var şükür edeceklerine iftira atıyorlar

 27. Mehmet Ali dedi ki:

  Olay güvercin beslemek değil hala anlamadınız mı ?
  Sıradan bir insan olarak
  Haber okur okumaz ısmarlama bir haber olduğunu anlamamak zor değil
  Soruşturma başlatılmıştır illaki fakat olayın iç boyutunuzda değerlendirmek gerek
  112 ye dayalı hep olumlu haber yapılırken böyle karalama bir haber yapılması birilerinin canını sıkmış demek ki
  Meyve veren ağaç taşlanır.
  Malatyahaber bu haberi kaldırmalı veya başlığını değiştirmelidir.

 28. malatya dedi ki:

  Hiç bişey bilmiyorsanız bile şundan emin olun meyve veren ağaç taşlanır ,doğru söyleyeni dokuz köyden kovarlar

 29. Ayfer dedi ki:

  Taraflı olarak ve kasten yapıldığı ortada .Fedakarca vazifesini yapan vatanseverlerden uzak durun artık .Keşke her kurumda böyle yöneticiler olsa .Böyle bir haber yaptığınız için sizi kınıyorum.Tüm kurumlarda Serdar bey gibi bir idareci olsa keşke .siz taşlayın o ağaç meyve vermeye devam edicek

 30. salih dedi ki:

  burdaki yorumların çoğu görevde olan elinde güç bulunan amire yaranmak için yapıyorlar sanki.Aynı merkezin adamları amirlerini savunuyor,.onu bunu bırakında soruşturma bekleyin.Eğer bunun sonunda o güvercin pinini yetkililer uygun bulup devam etsin diyorlarsa bu türkiyede ilk bir karar olur.Yok eğer söktürüpde güvercinleri besleyenlerin çantasına koyup gidin evinizde besleyin diyorlarsa demekki orada güvercin beslemek yanlış bir işmiş manası ortaya çıkar.Kendinizi yormayın bekleyin.Bende merak etmeye başladım şimdi pin kalacakmı gidecekmi.

  1. sezer dedi ki:

   güzel kardeşim burdaki yazılan yorumların hepsi takma isimle yazılıyor farkettiysen. kimsenin kimseye yaranmak gibi bir derdi oldugunu sanmıyorum. ama şundan emin olun iftira atılan insanları tanısan sende savunmak ihtiyacı hissederdin

  2. 911 dedi ki:

   Eğer personel amirini savunuyorsa demekki o kurumda haksızlık yapılmıyor yapılsa herkes savunma yapmaz kimse kimseyi tanımadan yorum yapıyor

 31. Malatya dedi ki:

  Serdar hocayı ögrenciligimdede şimdide tanıyom Veysl hocamıda tanıyom kimseye moning yapacagını sanmıyom ikiside alcak gönüllü vede gariban babası önceden hemisini yürütüpde şimdide gemisi batan kişilerin işine gelmedigi için karaladıgı haberdir hanedanlık bitince insan karalamak ayıptır Aslan yarttıgı yerden belli olur

 32. çetin dedi ki:

  Git evinin çatısında aslan besle kardeşim.Ama dairede yapamassın.Yanlışı savunanlar hayvan sevgisi istismarı yapıyorlar.Hayvan beslemeye kim ne diyo ama resmi dairede olmaz.Ha olur sadece bir resmi yerde olur.Oda hayvanat bahçesinde.Bak orduzu daki hayvanat bahçesinde belediye o kadar hayvan besliyor ona bişey diyen varmı.Meseleyi çarpıtmayın.Burada yazılanları okuyunca ve yanlışı savunanları görünce savundukları yöneticinin diğer işleride yanlış yaptığına inanmaya başladım.

  1. Ali dedi ki:

   Eksik yazmışsın başka hayvan besleyen resmi daireler de var. Hayvan barınakları, veteriner okulları, hayvan tedavi kurumları, hayvan eğitim kurumları, haralar, milli parklar ve doğa dairesi, hasta hayvan müşahade yerleri, güvenlik için köpek besleyen kurumlar vs. Ama 112 Merkezinin çatısında hayvan beslemeyi hiç duymamıştım.

 33. Osman dedi ki:

  Hayvanı sevmiyen insanida sevemez tema sı ile ele alırsak daha doğru olduguna inanan biri olarak,insanlar işlerinde başarısız ise elestirilmeli işini ihmal ediyorsa elestirilmeli . güvercin besleniliyor diye insanları karalamak sizin gibi saygın muesseseye hiç yakismamistir saygılar

 34. celal dedi ki:

  Devlet dairesinde güvercin beslemek normalse personelin 112 ambulanslarında mangal yapmaları o kadar normal demek. Talimatla buraya yorum yazdığı anlaşılanların güvercin savunmalarından bunu anlıyorum, kural yok, yaparsa olur. Mantık bu.

  1. mahmut dedi ki:

   Hayvan beslemekle yemek arasında fark vardır

  2. 11244 dedi ki:

   güvercin beslemekle mangal yakmak nasıl bir benzetme. sen o idarecileri tanımadan bu yorumları yaparak kul hakkına giriyorsun

 35. Ahmet Adıyaman dedi ki:

  -Hayvan beslemek ne zamandan beridir suç oldu ki haber yapılıyor?
  -Çapraz görevlendirme yapıldığı zamanlar da neden bu haberler yapılmadı ,acaba neden çapraz görevlendirmelerin önüne geçildiği zaman yapılıyor insanların aklında şüphe bırakıyor

 36. Znatroy dedi ki:

  Kamu kurumunda evcil kedi, köpek, kuş evcil hayvan beslendiğini ve toplum içinde bi sakıncası olmadığını biliyoruz kandırmayalım kendimizi , üstelik sorsanız hepiniz hayvan haklarını savunursunuz , bu konu hakkında yazılan diğer asılsız ve yalan haber yapmanız doğru değil , bu olaylar önceki yönetim ve idare tarafından yapılmıştır, 3 yıl önceki haksızlık ve yolsuzluk yapan bir kaç personelden ibaret olduğunu bilmelisiniz, şimdi yen göreve başlayan ve sistemi dürüst , ve doğru şekilde yapan yeni idareci ve yöneticilerimiz önceden olayları haksızlıkları düzeltmiş ve sistemi kamu kurumu nasıl olması gerekiyorsa yönettiğine inanıyorum , bunu yapan insanlar ve personeller önceki haksızlıkların içinde bulunduklarını hatta bu haberi yaptıklarını düşünmekteyim , sonuç olarak birileri doğru ve işini layıkıyla yapan yöneticileri karalama yöntemi yaptıkları mevcuttur , bunu yapan kişiler ve medyayı kınıyorum , ve şunu söylemeliyim her şey sistem , evrak kağıt üzerinde görülecektir eskiden olan olayları kendileri yapan kişiler , doğruyu yapan insanları suçlamaları çok yanlış haksızlığı yapanlar bu yönetimden önce olduğunu düşünüyorum .

 37. 11244 dedi ki:

  Acaba başhekim ve yardımcısı hangi torpile karşı çıktı ki böyle saçma sapan haberle le karalama yapılıyor.Şimdi ye kadar yapılan haksızlıkları durdurdukları için mi suçlanıyorlar???????????

 38. Selim dedi ki:

  Yanlış işin fotoğrafı ortada ne konuşuyorsunuz? Devlet dairesi olan bir binada kurumun yöneticileri hobi olarak hayvan besleyemez, normal değildir, nokta. Bunu yapan her kimse, devletin binasının nasıl kullanılabileceği, neyin olup neyin olmayacağını bilmeli, bilmiyorsa bu zaaf ya da cürettir. Güvercin vs. sevgisi varsa, oturduğu evin çatısında (eğer etkilenen başkaları varsa onların da izni olmak kaydıyla) veya tutacağı bir bahçede yapacağı kümesle bu zevkini tatmin edebilir, kimsenin bir diyeceği olmaz. Ayrıca burada gördüğüm kadarıyla, kurumun çalışanları bir talimatla harekete geçirilmiş, yöneticinin bina çatısında kümes kurmasını savunuyorlar. Haberde dile getirilen diğer iddialar ise bir araştırma ve soruşturmanın konusudur. Zaten iddia diye dile getirilmiş. Durum her neyse soruşturmayla ortaya çıkarılır. Ama devletin binasında neyin olmayacağını bilmeyen, bilemeyen ya da yapılmaması gerekenler, kurallar konusunda üstlerini takmayan birilerinin çok da doğru düzgün bir yönetim gösteremeyeceğini düşünüyorum. Delil, haberdeki fotoğraflardır.

  1. Ahmet Adıyaman dedi ki:

   Bizzat Milli Eğitim Bakanımızın istegidir insanlara hayvan sevgisi aşılamak için okullarda hayvan beslenmesi. Şimdi siz hangi kanuna hangi bilğiye dayanarak devlet dairesinde hayvan beslenmez diye yorum yapıyorsunuz?

 39. Mahmut dedi ki:

  Sağlık Müdürlüğünün atadığı dürüst yöneticiler fazla mesai konusunda düzenleme yaptıktan sonra sendika üyelerinin hem paraları kesildi hem istediği yere gidememelerimi sorun oldu. Meyve veren ağaç taşlanır misali bugüne kadar olmayan sorunları şimdi niye haber yapmışlar asıl ben bunu tartışırım.Doktordan fazla maş alan acil tıp teknisyenleri tutmadığınız nöbetten dolayı paranız mı kesildi. Aylık onbin tl alan A.T.T ler daha neler neler bunların düzeni bozuldu. Alışmışlar adamlar devletin ve tüysüz yetimin hakkını yemeğe. Basın birazda bunları araştırsın mevcut yöneticiler buna dur dedi. Buda ağır geldi.

 40. Sağlıkçı dedi ki:

  Öncelikle şunu belirtmek isterim her sabah ve akşam takip ettiğim haber sitesi mallatyahaber.com a bu haberi yakıştıramadım. Keşke haberi yayınlamadan önce 112 yi ziyaret edip Başhekim ve çalışanlarla görüşüp Fotoğrafların ve güvercin beslenmenin suçmuş gibi servis edilişinin asıl nedenini araştırsaydınız. Yinede işişten geçmiş değil en kısa zamanda ziyaret edin derim Birillerinin düzenini bozarsan Sendikanın saltanatını sonlandırır san Adaleti nizamı getirmeye çalışırsan sayın Başhekim 7/24 çalışan 112 için Güvercin beslemek hayvan sevmek sitres atmak suç olur.

 41. Murat dedi ki:

  Haberi okuyunca gülmekten karnıma ağrı girdi :)) görende terasta esrar yetiştiriliyo zanneder. Muhtemelen yeni yönetimle avantası kesilen personellerin nerden vururuz diye yapmış oldukları bi haber ama hakkını vereyim çook komik olmuş.Eee sen takla atma o takla atmasın kim atacak taklayı?? takla atmayan güvercinler siziiii 😉 Malatyada yaşayan bi vatandaş olarak destekliyorum keşke her yerde hayvan beslense

 42. 112 dedi ki:

  Torpilin haksızlığın önü kesildi diye mi bu iftiralar karalamalar.

 43. 112 dedi ki:

  Bu haberi yaptıranların tek derdi artık çapraz görevlendirmeye gidemeyenler ve bu durumdan rahatsız olanlardır. İstedikleri torpili yaptıramayanlardır

 44. Gariban malatyalı dedi ki:

  Belediye başkanı çıkıp belediye ti birirmiş şu kadar borcu var diye açıklama yaptı Malatya haber neden sorgulayamadın neden böyle haber yapamadın güvercinden daha mı haber değeri yoktu

 45. Haketmedik dedi ki:

  7/24 emek verip hakkıyla çalışan sağlık çalışanları böyle haberleri hiç haketmiyor

 46. Erhan dedi ki:

  Malatya ve Malatya 112 için fedakarca çalışan,112 sistemini çalışan ve hasta için iyileştirmeye çabası olan başhekim hakkında bu şekilde çirkin iddialarda bulunmak maalesef ki üzüntü verici…

 47. Güvercin dedi ki:

  haber yapacak mevzu kalmadı heralde malatyahaber. Bu meselede abartılacak bişey yok hayvan besleyen insan merhametli olur demek ki merhametli bi yöneticiymiş.

 48. Fırat dedi ki:

  Haber mı bu şimdi? Bir kurumu bu şekil de kötülemek? İnsanların gözünde düşürmeye çalışmak? Komik

 49. 112 çalışan dedi ki:

  Haber sitesi olarak yapmanız gereken öncesinde araştırma yapıp bu olayların doğrusunu teyit etmenizdi..Sacma sapan bir sitenin paylaşımını direkt paylaşmanız çok yersiz..Keşke sorsaydınız da size bunların birer safsata dan ibaret olduğunu söyleseydik..Serdar bey cekirdekten yetişmiş bir idareci olarak olaylara bakis açısı ve vizyonuyla tamda olması gerektiği gibi bir bashekimdir..Yanlışları olması kimseye ona iftira atma hakkı vermez..

 50. Malatya dedi ki:

  Malatya 112 de fedakarca ve adil bir şekilde çalışan Başhekimi için yapılan çirkin iddialar.Daha iyi ve insani şartlarda çalışılmasını sağlamaya çalışırken bu çeşit yöntemlerle engellenmeye çalışılması

 51. Batuhan dedi ki:

  Hayvan sevmeyen insanda sevmez sonuna kadar arkasında durmanız gereken bir olayı bu kadar üstüne katarak yazmaya ortalıgı karıştırmaya insanları saglık çalısanlarına düşman etmeye kimsenin hakkı yoktur eğer ordaki insanlar işlerini düzgünce yapıyorsa hiçbir şikayet yoksa durduk yere kimsenin huzurunu kaçırmayın

 52. Hasan dedi ki:

  Dedikodudur konuşmaya gerek bile yok. Haber yapılması dahi yanlış

 53. Eren dedi ki:

  Net ve gerçek hayvan sevmeyi bilmeyen insan severmi yine kimbilir bir kaç kişinin işine gelmemiştir helal olsun sayin hocam acili adam ettin sıra 112 ‘de kimseye geçit vermeyin adamlar havadan para kazanmasınlar herkes işini yapsin
  HAYVAN SEVMEYİ BİLMEYEN İNSAN OLAMAZ

 54. Hukukçu dedi ki:

  Malatyahaber’in bu tür mesnetsiz bir olayı sağlıklı bir şekilde faaliyet gösteren bir kurumun işleyişine çomak sokmak için haber yapması çok yanlış bir harekettir.
  Malatya en çok okunan haber sitesinin böyle bir olayı haber yapmasını yakıştıramadım.

  1. Aöf 'siz dedi ki:

   Aöf ‘lisin galiba

 55. ÇINAR dedi ki:

  Daha öncede milli eğitim bakanı da açıklama yaptı okullara evcil hayvan beslenilmesi konusunda..
  Ne olmuş yani güvercin beslemişlerse
  Adamlar inkar etmiyor zaten ne var bunda o kadar olay varken ülkemde helede bu dönemde sağlığa bu kadar taş atılmaması gerek
  Orası bir komuta Merkezi hasta yok
  canlarıyla başlarıyla çalışıyorlar sağlıkçılarımız
  Malatyahaber gibi bir site bu haberi böyle vermemeliydi Sendikalar herkese eşit davranmalı
  Başında sendikanın ekmeğine yap sürmemeli

 56. Vatandaş dedi ki:

  Kimi kamu personellerin keyfiliği, kimseyi takmaması, git istediğin yere şikayet et demesi, ve dahası şikayet etsen de hiçbir şeyin değişmemesi.

 57. Can dedi ki:

  Müdür bey oraya sağlam güvenilir birin atadıktan sonra bazılarının huzuru kaçtı musluğu kesildi
  Ne olmuş yani kuş beslemişlerse..
  O kadar olaylar oluyor Malatya haberin bu kadar abartması çok yanlış
  Son olarak bu ülkede bu sendikalar oldukça dürüst güvenilir yöneticilere çamur iftira hep yapılacak
  Sağlık çalışanlarımız var olsun

 58. Malatyanin yerlisi dedi ki:

  Tamamda kardeşim kumarhane işletmiş gibi yaklaşmayın olaya güvercin beslemek ne zamandan beri suç oldu boş işleri bırakın bunlar güzel şeyler devam edin

 59. 112 dedi ki:

  Bu mesele net ki daha önceki bir müdür devletin kamyonuyla Yeşilyurt’ta yaptırdığı evine kum taşırken yakalandı kim soruşturma açtı hiç kimse soruşturma açmayan vali yardımcısı fetöden alındı şaibeli değilmi buna çanak tutan bi sürü idareci halen sağlık müdürlüğünde aynı yerlerde. Umke ayağına yan gelip yatanlar 112 den parasını alanlar vardı neden itiraz etmediniz. Müdürlükte daha önce ne yolsuzluklar dönmüş bi bakılsın 2 güvercinle iş olmaz hayvan sevmeyen insan sevemez yeni başhekim ekmeğinizi kesti değilmi usülsüz aldığınız paralar gitti değilmi çalışan bazılarına az bile allah doğrunun yanındadır. Adam hem hastane acili çeviriyor hem 112 yi bunuda yazsaydınız

 60. habil dedi ki:

  nankörlük etmeyelim! yine doktor istismarı!

 61. ali hasan dedi ki:

  Adamlar sabah akşam çalışıyor 70 yaşındaki rahmetli bAbam için en az 15 defa 112 acili aradım geldiler benimle birlikte asansörü olmayan evimizden defalarca 4 kattan aşağıya indirdiler ne olmuş yani stres atmak için çatıda kuş beslemişlerse ayıptır bu haberi size ihbar eden de kesin orada çalışan birisidir ,insan arkadaşını satmaz

 62. MALATYALI dedi ki:

  DEVLET DEVLET DEĞİL YOL GEÇEN HANI …….

 63. Hamit dedi ki:

  Bari tavuk besleyeydiniz de yumurtası olurdu, sabahları yerdiniz.

 64. 4412 dedi ki:

  Böyle bir durum varsa sağlık bakanlığının acilen duruma el atması gerekir. Devletin hizmet merkezlerinde hiç kimse patronluk yapamaz.

 65. Mesut Mercan dedi ki:

  Oyy oyy oyy. 112 Acil ambulans merkezine acilen bir kaç ambulans gelsin. Malatya haber öyle bir vurdu ki. 112 komuta merkezi yerde sürünüyor…Hayati tehlikesi var… Doktorlu ambulans şart…:)

 66. ÇİFTÇİ44 dedi ki:

  Evet bizim evin karşısında bu 112 binası Ali Babanın Çiftliği gibi kullanılmaktadır…

 67. AHMET dedi ki:

  17 SENELİK akp iktidarında neler oluyor bir yazsanız malaatyahaber.com işin ehli olmayan idareciler özellikle malatyalı olmayan idareciler…Dairede durmayan ve kendi koltuğunu korumak için herkese (işadamı-işveren-siyasi-memur-hizmetli-taşerondan kadroya geçene) baş üstüne diyenler.Saatinde gelip-gitmeyen memura birşey diyemeyen Müdürler daha neler neler…yeni mi Farkına vardınız kardeşim…

 68. Bülent dedi ki:

  Ne olmuş yani hayvan sevmektemi suç olmuş personele temizlik yaptırmaları yanlış kuş bakmaları güzel bir şey bence işlerini aksatmadıkça.

 69. yavuz dedi ki:

  işini aksatmadığı sürece ne sorun olacak ki sonuçta hayvan besliyor

 70. Deka dedi ki:

  Da neler göreceğiz bu bir rezalettir

 71. 112ci dedi ki:

  Yeni başhekimimiz tüm sorunları halledecektir eminim

 72. bir idareci ALMANYA , da olsa ne olurdu ?

  1. Bir siyasi parti il veya vekil yakınımdır karışmayın ……
  dermiy di ?

  2. Görevden alınırmıy dı ?

  saygılarımla

  1. Mehmet dedi ki:

   Bu adam kim ya herseye yorum yapacak kapasiteyi kendinde nasıl buluyor anlamadım bide düzgün yazsa bari
   Böyle kaliteli bir haber sitesi bu haberin böyle yayınlamasına nasıl izin verdi anlamış değilim
   Habercilik bu değil araştırılmalı sorulmalı yeri gelirse yöneticilere sorulmalı
   Dürüst yöneticilere çamur atmayın artık bırakın herkes işini yapsın

  2. Ali karaca dedi ki:

   İsrafil Çetinkaya Her yerde herşeye yorum yapıyor maşallah, her işi çok biliyor. memleket için yaptığı bir dikili ağacı bile yoktur, ağzı olan konuşuyor

 73. murat dedi ki:

  Meraklanmayın kesin Malatyalıdır ordaki yönetici arkadaş defalarca söğledik o memleketin çocuğundan yönetici olmaz diye….

  1. Ömer dedi ki:

   2 cumhurbaşkanı çıkaran bir memleketten yönetici çıkmaz demek… Hiç güleceğim yoktu :))

 74. murathan dedi ki:

  Devlet devletlikten çıkmış…Yokmu bu zevatın üstü, amiri, ne demek bu ya…

 75. Hamit dedi ki:

  Bu haberde eksiklik var, fazlalık yok.
  Malatya’yı yöneten idareciler ve siyasetçiler ne yazıkkı burayı sendika ağalarına teslim etti.
  Acaba orada siyaset yapanların güvercinleri de var mı?
  Canla başla, namusuyla çalışan eski yöneticileri “başörtüsü düşmanı” iftirası yapılarak buradan göndermişlerdi. Daha onların ahı çıkmadı sanırım.

  “Sağlıklı bir araştırma yapılsın” neler çıkar neler?
  Yalnız hesap sormak içinde “Kul hakkı yemekten korkan” yönetici lazım gelir. Varsa görelim, varsa bir adım ileri gelsin.
  Lakin; umudum yok, çünkü hesap soracak bir zemin yoktur Malatya’da, hesap sorabilecek bağımsız yönetici de yoktur Malatya’da.

  1. 1-1-2 dedi ki:

   Kul hakkından bahsedip sırf menfaati uğruna suçsuz oldugunu bile bile iftira atmak .Allah sonumuzu hayır etsin

 76. malatya dedi ki:

  Zaten ne kadar yolsuzluk hokkabazlık adamcılık varsa malatya da var nedeni ise mevcut beledilyer ve vekillerdir. Belediyeler kendi adamlarını doldurur kendi mahhalesine götürür hizmeti. Sonuç ortada

YORUM YAZ
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici, saygısız ifadeler, cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, suçluyu ya da suçu övücü, uygunsuz gönderici adı, 'naylon- uyduruk' mail adresli, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır. Ayrıca, mesajların tüm yasal ve cezai sorumluluğu, mesajlarıyla birlikte IP numaraları da düşen göndericilere aittir."