Final

Fuat


Opel Combo
Malatya Haber -

“100 Dönüm Alan Adliye Binası İçin Devredilecek”

“100 Dönüm Alan Adliye Binası İçin Devredilecek”
 • 04.07.2020

Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Malatya’ya yeni ve modern bir Adliye Sarayı kazandırılması ile ilgili olarak Ankara’da gerçekleştirmiş olduğu temaslar hakkında bilgiler verdi. Başkan Gürkan, Malatya’ya yakışır bir Adliye Sarayı’nın yapılması için sürecin takipçisi olduklarını belirtti.

Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Ankara’da Özelleştirme İdaresi, Maliye Bakanlığı ve Adalet Bakanlığıyla bir dizi görüşme gerçekleştirdi. Ankara’da yapmış olduğu görüşmeler hakkında açıklamalarda bulunan Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, şu bilgiyi verdi:

“Yeşiltepe bölgesinde Askeri Hastanenin bulunduğu 100 dönümlük alan, Özelleştirme İdaresi tarafından Adliye Binası yapılması için Adalet Bakanlığına devredilecek.

Yapmış olduğumuz görüşmeler sonrasında söz konusu alanın devri hakkında Maliye Bakanımızdan onay sözünü aldık. Bu aşamadan sonra Sayın Cumhurbaşkanımızın onayının ardından Adalet Bakanlığına yer tahsisi yapılacak. Adalet Bakanlığımız da kendi programına alarak Malatya’ya yakışır bir Adalet Sarayı yapılması hususunda gerekli çalışmaları başlatacak. Adalet Bakanlığımız ve Özelleştirme İdaresi ile yapmış olduğumuz görüşmeler neticesinde devrin yapılmasının akabinde Adalet Bakanlığımız proje ve yapım ihalesine çıkacaktır.

Temennimiz ve dileğimiz odur ki Malatya’ya yakışır bir Adliye Sarayı’nın yapılmasıdır. Adliye Sarayının Malatya’mıza kazandırılması noktasında Milletvekillerimiz ile birlikte sürecin takipçisi olacağız.”

Bülten

Etiketler: / /

Yorumlar
 1. erhan dedi ki:

  millet çarşıdaki adliyeye zor gidiyor yeşiltepeye nasıl gidecek

 2. Metin dedi ki:

  Acaba orada ne rant sağlayacaksınız

 3. Ariva dedi ki:

  Adliye binası iyi olsa ne olur,orayi yeşil alan yapın, yanı basinizdaki elbistan belediyesini örnek alın lütfen

 4. Muhtar dedi ki:

  Sayın başkanım sizin yol ASFALT DAIRE baskanligi yakincada birkısmı çingenlik mezarlığında.zamaninda ŞU anki yeşilyurt belediye binası yol ASFALT dairesi OLACAKTI.makina parkı bakım yeri orada vede merkezde bizler yakincaya gidip gelemiyoruz.muhtar ve VATANDAS OLARAK.bir an evvel çakırın HAÇI başkana verdiği yol ASFALT DAIRE baskanligi ‘ni yeşilyurt belediye binası olan yere getirmeni bekliyoruz.

 5. Kral44 dedi ki:

  Insan 20 sene önceki malatyayı ozlermi özlüyorum inanın şu memleketimin menfaatine hiç bir şey yapılmıyor malesef boş işler devam ediyor yıl 2020 olmuş hala adliye binası şu binası bu binası insanlara iş istihdamı çevre yolu yeşil alan huzur bırakın biraz ama zor memleketimin sahibi yok malesef desen bir suç sussan bir suç hayırlısı demek en iyisi

 6. Mercan dedi ki:

  Önceki seçimlerde de meydanlarda cezaevleri açıyoruz diye oy istiyordunuz.
  Şimdi de bina yapıyoruz diye mi oy isteyeceksiniz.
  Adalet için mi rant için mi ?
  Millet alışverişte görsün için mi?
  Ülkenin binadan önce öncelikli yapılacak çok sorunları var.

 7. mehmet sinan dedi ki:

  Bi müslümanda şu demiryolu loko bakımı merkezden alıp vagon fabrikası civarına taşısa sayın vekilimiz Öznur ÇALIK hanımefendi çok uğraştı ama sonuç çıkmadı muhtemelen yapılan fizibilitede maliyet yüksek çıkınca vazgeçildi. Ancak malatyanın çevre yolunun altıyla bağını koparıyor ve bu sebeple şehir doğu batı koridoruna sıkışık vaziyette dengesiz gelişiyor. Şehrin hem dengeli büyümesi hemde çevre yolunun altında kalan bölgelerin, hem şehirle bütünleşmesi hemde sosyal dokunun bütünlüğü ve aradaki büyük kopukluk giderilerek Malatyanın huzur ve sükunetine bence pozitif katkı sağlayacak bir eylem olur. Geciktirilmesi şehre ve malatyanın imajına zarar verdiği kanatindeyim. Loko bakım kaldırılırsa hem kendini dışlanmış hisseden bu bölge insanının bu duygusuna olumlu cevap verilir, hemde kat irtifaları arttırılarak kentsel dönüşümle, çarpık yapılaşmış ve yapı stoku depreme dayanıksız olan bçlge yeniden şehir plancılarına proje yaptırılarak yeşil alan ve sosyal donatılarla ikinci bir fahri kayahan oluşturulabilir kanatindeyim. Adliye projesi ile bölge daha anlamlı bir kalkınma sağlanmış olur. Adliye personelininde bğlgeyi ikamet amaçlı tercih etmeleri sağlanabilir bu şekilde.

  1. ikra dedi ki:

   Ayrışmanın demiryoluyla alakası yok. Parası olan kimse gidip onca suriyelinin olduğu yerden ev almaz. Demiryollarını ordan kaldırmak hazineye gereksiz külfet olur. Yesiltepedeki arazi yada evler değerlensin diye onca masraf yapılmaz, yapılmamalı da. Ayrıca tokide de aynı şey oldu. Ilk zamanlar orta gelir grubunun rağbet ettiği bir yerken alt gelir grubu için de oraya evler yapılınca orta gelirli aileler o bölgeyi terketmeye başladı.şimdi varoş bir köye döndü adeta toki. Mesele demiryolu değil yani. Mesele herkesin kendi seviyesinden insanlarla komşuluk etmek istemesi.

 8. Jus Cogens dedi ki:

  Arkadaş bu yorumları yapanları nereden topluyorsunuz ya? Memlekette doğru düzgün adliye yok, mevcut adliyelerin konumu ve fiziki yapısı berbat.Yeni ve modern bir adliyeye ihtiyaç var, adam da Ankara’ya gidip durumu anlatıp işi çözmüş.Hastaneler de işini berbat yapan ve şifa dağıtamayan doktorlar var. E o zaman hastaneye ne gerek var mı diyelim? Son 18 yılda pek çok kamu kurumunun binası yenilendi ve modern hale getirildi. Bu konuda maalesef en yavaş ilerleyen mesele adliyeler. Malatya,Ankara ve pek çok şehirde adliye binaları eski ve yetersiz. Ayrıca şehrin farklı noktalarına dağılmış durumda. Bu da yargı hizmetinin aksamasına neden oluyor.Yapılmak istenen şey gayet makul ve yargı çalışanlarının,avukatların da yıllardır beklediği bir şey.Bilmediğiniz,anlamadığınız konularda niye saçma sapan yorum yapıp kendinizi rezil edersiniz ki.

 9. Nevzat dedi ki:

  Matim iş merkezine taşınan Adliyenin bazı birimleri sekizinci katta Nüfus Müdürlüğü de aynı binada ASANSÖR arızalı çalışmıyor özürlü bir insan nasıl bu kata çıkıp işini takip edecek bu binanın sorumlularına sesleniyorum biran önce çözüm bulun.

 10. Taha dedi ki:

  Yapın yapın iyi olur ihtiyaç, hem yeşil alan yapılacak alan daha çook var…

 11. D. Şomlu dedi ki:

  İyi olur. Askeriye vaktiyle en iyi yerlere konmuş. Tayyip bey var olsun, diz çöktürdü hepsine.

  1. Malatyalı dedi ki:

   Bu nasıl bir yorum ya. Kimi diz çöktürüyor. Bu asker var olduğu günden beri kimseye diz çökmemiştir aksine çöktürmüştür. Biraz tarih okuyun. Beyinsiz beyinsiz yorum yapmayın.

   1. Fahri Öztürk dedi ki:

    Hay ağzınıza sağlık bu ülkede diz çokturulen terör örgütleridir. Askerimizi her zamanbaşı diktir .Ne Mutlu Türküm diyene

  2. malatyalı dedi ki:

   erdoğan askerin düşmanımı diz çöktürsün askerin yanında olan bir insan nekadar geri kafalı bi insanmışssın sen ya

  3. oturmaktan sıkılan boğa dedi ki:

   soyadın gibi ŞOMsun sen. Bu vatanın evladı askerine diz çöktü dermi.

  4. Ramazan dedi ki:

   Ancak senin gibi vatan hainleri diz çöker.

  5. MalatyaLee dedi ki:

   Askeriye her zaman en kötü arazileri alıp emek vererek ağaç dikerek güzelleştiren bir kurum. Hastane kapandıktan sonra neden oralar solup gitti madem o kadar güzel verimli bir araziydi.

 12. Malatyalı44 dedi ki:

  İstanbul’da Çağliyan adalet binasi Dünya’nin en büyük adalet binasıymış.Adalet yoksa göşterişli binalara hiç gerek yok.Adalet varsa bir kulube bile daha işe yarar.Yani büyük bina yapmakla adalet sağlanmaz.Ancak bilinçsiz kişilerin gözü ü boyarsıniz.Er yada geç bu aldatmada ortaya çıkar.Gerçek adalet bina yapmakla sağlanmaz.Adaletin içini doldurun.Tarafsız,kanunlara uygun davranın.

 13. Fatih dedi ki:

  Beni engelleyen banlayan haberci sizi cimere yazacam

 14. Hasan dedi ki:

  Baskan bey hayırlı olsun ilimize.Ama şu trafiği bi çözemedin Allak bullak trafik sen vizyon sahibi adamsın bu konuda sorun çözülmedi

  1. Mustafa dedi ki:

   Böyle gelmiş böyle gider hantal adamlarla trafik çözülmez bu kadar basit

 15. Kadir dedi ki:

  Yorumlar muazzam

 16. Celal dedi ki:

  Adalet olmadıktan sonra davaları sarayda yapsan ne fayda yazık güzel alan Malatyadaki nadir kalan yesil alanlardan biryer yazık bırakın yeşil kalsın Malatya halkı yeni bir Adliye istemiyor.

 17. muharrem dedi ki:

  eski adliyenin elinde kaldık vallah iyi oldu bir memlekette 3 tane adliye binası olurmu arkadaş cok iyi selahattin başkan işin rast gele

 18. pasa44 dedi ki:

  itfaiye ve emniyet müdürlüğünü de buraya alıp şimdiki emniyet müdürlüğünü hastaneye eklemek daha mantıklı değil miydi?

 19. Ali Kaya dedi ki:

  100 dönüme şöyle gaysı şeklinde çok ama çook büyük bir bina kondurursanız Malatyaya yakışma noktasında bir netice alınmış olunması noktasında güzel olacaktır noktasında.

 20. Fırat dedi ki:

  yeşil alan olsa daha iyi olmaz mı?

 21. 44malatya dedi ki:

  Malatya.halkina uretim.yapan.fabrikalara.ise.asa.
  Ihtiyac.var.kuru.betona.binalara.ihtiyac.yoktur

 22. Malatya dedi ki:

  Adliyeleri güzelleştirme nedir daha çok insan heveslenip suç mu işlesin diye ne saçma sapan bir düşünce

YORUM YAZ
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici, saygısız ifadeler, cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, suçluyu ya da suçu övücü, uygunsuz gönderici adı, 'naylon- uyduruk' mail adresli, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır. Ayrıca, mesajların tüm yasal ve cezai sorumluluğu, mesajlarıyla birlikte IP numaraları da düşen göndericilere aittir."