Final

Fuat


Opel Combo
Malatya Haber -

“AKP Derhal Vazgeçmelidir”

“AKP Derhal Vazgeçmelidir”
 • 17.05.2020

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, “Bir yandan barolara şekil vermeye çalışırken, diğer yandan HSK eliyle yargıçların örgütlendiği sendikanın başkanını görevden uzaklaştırıyolar. AKP,siyasallaşmış baro, sendika ve oda sevdasından derhal vazgeçmelidir” dedi.

Cumhuiyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, Yarıçlar Sendikası Başkanı Ayşe Sarısu Pehlivan’ın 3 ay süreyle açığa alınmasını sert sözlerle eleştirdi.Ağbaba, “Elimde 50 kişinin ölüm listesi var” diyenleri görmezden gelenler, hakkında herhangi bir hüküm bulunmayan bir insanın ölümüne üzüntüsünü belirttiği için vicdanlı bir hakimi açığa alıyorlar. Tuz koktu” ifadelerini kullandı.

İktidarın, yasama,yürütme ve yargı gücünün ardından bu kez de savunma gücünü ele geçirmek için çaba içinde olduğunu öne süren Ağbaba, “Bir yandan,barolara şekil vermeye, avukatların sesini kısmaya çalışırken, diğer yandan Hakimler ve Savcılar Kurulu eliyle yargıçların örgütlendiği sendikanın başkanını görevden uzaklaştırıyorlar.Önümüze konulan,tek adam rejiminin tek tip yargı modeline doğru attığı son adımlardır.İçinde yaşadığımız süreçte, yargının siyasallaşarak Saray’a bağlanması süreci aşılmış; Saray’ın kendisinin doğrudan yargının yerine geçtiği yeni tür bir baskıcı süreç başlamıştır. Yazılı hukuk normları,yerini Saray’dan gelecek telefonlara bırakmış; bu toprakların hiç bir şekilde hak etmediği hukuksuzluk düzeni yeni Türkiye’nin hukuku halini almış ve adeta düzensizlik yeni düzen olmuştur.” dedi.

“AKP, SİYASALLAŞMIŞ BARO, SENDİKA VE ODA SEVDASINDAN DERHAL VAZGEÇMELİDİR”

“Sosyal medya üzerinden bir insanın ölümü üzerine üzüntüsünü ifade eden, Yargıçlar Sendikası Başkanı Ayşe Sarısu Pehlivan’ın 3 ay süreyle açığa alınması, düşünceyi ifade özgürlüğünün ihlalidir” diyen CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, “Dünyanın hiçbir ülkesinde yaşam hakkını savunduğu için bir kişiye ceza verilmez. Elbette açılan soruşturma Ayşe Sarısu Pehlivan’ın şahsına değil, sendikanın kurumsal kimliğine de yapılmıştır. AKP’nin örgütlü yapılara karşı saldırıları, bir gün odalara, bir gün barolara bir gün sendikalara yönelik hız kesmeden devam etmektedir. Yaşanılanlar örgütlenme önünde açık bir tehdittir. AKP,siyasallaşmış baro, sendika ve oda sevdasından derhal vazgeçmelidir” dedi.

“KURŞUN DOLU KAVANOZ GÖSTEREN SERBEST, SALDIRIYA UĞRAYAN GENÇLİK KOLLARI BAŞKANI  TUTUKLU”

Ağbaba açıklamasının devamında; “Yargıçlar Sendikası Başkanı’na karşı başlatılan bu linç girişimi ve hukuksuzluk ,hayatın her alanında kendini göstermekte, halkın adalete olan inancı her geçen gün bitip tükenmektedir.Yargıya güvenin yüzde 20’lerin bile altına indiği Türkiye’de ortaya konulan örnekler bu rakamın bile fazla olduğunu göstermektedir. Kurşunlarla dolu kavanozu gösterip insanları tehdit eden AKP’li genç elini kolunu sallayarak dolaşırken,haftalardır Vefa Destek Grubu’nda maddi durumu iyi olmayan vatandaşlara yardım dağıtan Yüreğir Gençlik Kolları Başkanımız ise ‘vefa destek grubuna saldırdı ‘yalan ve hedef gösterilmesiyle’ tutuklanıyor.Televizyon ekranlarına çıkıp ailesiyle 50 kişiyi götüreceğini!,sitesinde kimleri götüreceklerinin listesinin hazır olduğunu, kimi kesip kimi asacaklarını söyleyen insanlara ses çıkarılmazken, “Türküler kimseye zarar vermez” diyen Yargıçlar Sendikası Başkanı Hakim Ayşe Sarısu Pehlivan’ın görevden alınması tuzun kokmasıdır. HSK, Demokles’in kılıcı gibi hareket etmekten,hakim ve savcılara yönelik hukuksuz girişimlerden vazgeçmeli, Hakim Ayşe Sarısu Pehlivan’a yönelik yanlıştan dönmelidir.” diye konuştu.

Bülten

Etiketler: /

Yorumlar
 1. Cemal dedi ki:

  Korona Virüsün bir faydası oldu. Millet televizyonlarda zaplıyorken yandaş yoldaş kanallar dışındaki yerleri keşfetti. Oralardan doğru ve gerçek haberler almaya başladı. Şu anda Abdullatif Şener’in anlattıklarını, şehir hastanelerini, havalimanlarını, yolları ve diğer bir sürü şeyi, bunlar için garanti ödemeyle 2-3 yılda ödenecek maliyet bedellerine karşın, bunlarla 25 yıllık anlaşmalar yapılmasını, esnafa, çiftçiye, çalışana aktarılacak hazine kaynaklarının nasıl çarçur edildiğini, bunlarla ilgili Fransız ve İngiliz mahkemelerinin niçin yetkili kılındığını, ticari sır diye sözleşmelerin açıklanmamasını vsvs. açıklıyor ve aslında kapütülasyonlardan daha beter denilen bu anlaşmalarla elde edilen paraların kimlere gittiğini bir bir anlatıyor. Tuncay ve onun gibilerin laklaklarıyla uğraşacak halim yok. Bunların derdi uyuyanların uyanmaması, çarklarının dönmesi. Bunlara ne desen boş boş boş. Bunlar vatandaşı uyutmakla görevliler sanki.

 2. Cemal dedi ki:

  Çok şükür hafızamız var, mantığımız var. Neyin ne olduğunu görüyoruz, anlıyoruz. Körü körüne bağlılık yok. Bu AKP’yi savunan arkadaşlara soruyorum, 18 yılda güncel çıkarlarınız için (ülke çıkarı filan değil) ittifak yapmadığınız kim kaldı? Yanılmışız, kandırılmışız diyerek sıyrılamazlar. Şimdi kime tu kaka diyorlarsa, gelecekte eğer çıkarları gerektiriyorsa çok çok rahat bir araya geliyorlar. İç politikada, dış politikada onlarca, yüzlerce örneği var. En basiti, açın bakın MHP için ne söylüyorlardı, şimdi ne haldeler? Açılım diye HDP ile kanka oldular,şimdi CHP’ye saydırıyorlar. FETÖ ile kucak kucağaydılar, ne istedinizde vermedik diye sitem ettiler, şimdi durum ortada. Daha neler.. Burada yazan AKP savunucuları bunu yapmaya mecburlar. Çünkü kendilerinin bu partiyle varolduğunu, güç, para ve mevki sahibi olduklarını biliyorlar. Onun için her türlü çarpıtmayı yapmak zorundalar. İstikballeri için bunu yapıyorlar.

 3. NK dedi ki:

  Sayın editör kuruluş yıldönümünüzde kendinize uzunca bir övgü dizmiştiniz, bolca eşitlik, tarafsızlık, özgürlük, cesaret vurgusuyla… Fakat bu konuda tutarlı olamıyorsunuz gördüğüm kadarıyla. Yukarıda Tuncay isimli yorumcunun yaşadığının benzerini ben de yaşadım. Hakaret küfür gibi şeyler içermediği halde bazı kişiler ve ve kurumlarla ilgili (Veli Ağbaba, CHP gibi) yorumlara sansür uyguluyorsunuz. Kişi iddiasıyla sınanırmış. Siz de ya iddianizi gözden geçirin ya da iddia ettiğiniz şeye uymada tutarlı olun.

 4. Cemal dedi ki:

  Burada Tuncay’ın iddialarına katılan, üstüne eklemeler yapan şahıslar.. Hepinizi anlıyorum. Mecbursunuz. İktidar çok önemli güç, nimeti çok fazla. Eminim, çoğunuz yeteneklerinizle, donanımınızla filan değil, sadece böyle körlemesine destekçi olduğunuz için iktidar ve nimetlerinden çokça faydalanıyorzunuz. Demokrasi sizin için araçtı zaten, daha önce şirk dediğiniz demokrasinin nimetinden faydalanarak geldiniz. Ama o kadar. Şimdi iş değişti. Gücü, parayı, mevkiyi, ayrıcalığı kaybetmek istemiyorsunuz. Sizden olmayana hayat hakkı tanımak istemiyorsunuz. Kimseye söz, fırsat hakkı tanımıyor, iftiralar atıyorsunuz. Konuacak birşeyiniz yok 18 senedir iktidar elinizde hala türban, ezan diyorsunuz. Sorulan sorulara da cevap veremiyorsunuz. Ne diyeyim, Allah uyandıra sizi.

  1. tuncay dedi ki:

   cemal veli ağbaba yada chp il başkanı sana kıyakmı yapıyor veyahut burada chp şakşakçılığı yapman için seni finanse mi ediyorlar. neden böyle bir şey yazdığıma gelince kendi yazdıklarını bi oku iftira hakaret suçlama ve zan altında bırakan yazılar yazmışsın isimi gerçek mail adresim editörde mevcut. kimsenin şakşakçısı değilim iaftira sizin chp de gelenek halini almış okumadım ama acaba chp nin tüzüğündemi var iftira ve karalama çünkü genel başkanınız k.kılıçdaroğlu defalarca attığı iftiralardan dolayı çok boşa düştü çok geri adım attı çok paralar ödedi yazık hani hatırlatayım dedim

 5. Necatin dedi ki:

  Chp=yalan zulüm yolsuzluk yokluk küçük görme dini değerleri aşağılama baskı temel atmama töreni ….vs….vs…

 6. Ahmet dedi ki:

  Cemal bey kafan iyi galiba sen ve senin gibileri chp mahfettiniz mustafa kemal atatürk ün ruhunu incitiyosunuz saydığın süreçi çok iyi biliyoruz boşuna yazmismisin sıralayarak yazmissin boş boş kimin ne yaptığını çok çok ama iyi biliyoruz umararim bir an önce chp önce sayın kılıçdaroğlunda kurtulur sonrada sayın agbabadan kurtulur mustafa kemal atatürk gibi bi lider gelir ruhun nurlar içinde yatsın sen bu ülkeye hizmetin çok..

 7. Tuncay bey içimizi rahatlattiniz valla bu yazdiklarinizla yüreğine sağlık … Bu halk neyin ne olduğunu kimin kimi savunduğunu iyi biliyor artık…

 8. 44 malatya dedi ki:

  Tuncay bey içimizi rahatlattiniz valla bu yazdiklarinizla yüreğine sağlık … Bu halk neyin ne olduğunu kimin kimi savunduğunu iyi biliyor artık…

 9. Faruk CENGÎZ dedi ki:

  CHPKK sizin safiniz belli sizin kimleri savundugunuz belli bu halk CHPKK yı savundugunuzu ve amacını biliyor artık….

  1. MUSTAFA dedi ki:

   Arkadaş, bu ifadeyi kullanmanıza sebep nedir?
   Şimdi ben de buraya yazsam AKPKK ne olur.
   Altını da somut yapılan bir yığın ifadeler ile doldururum.
   Ancak bu sorunu çözmüyor.
   Bizim birlik ve beraberliğe ihtiyacımız var.

 10. Cemal dedi ki:

  Tuncay ve onun kafasındakilere söylüyorum. Siz alemi kör sersem sizin gibi mi sanıyorsunuz? Milletin gözünün içine baka baka yalanlar sıralıyorsunuz. Bu kadar zaman sonra hala mı türban ticareti yapıyorunuz, başka bir şey yok mu elinizde? Terör örgütüyle Oslo’da, İmralı Cezaevi’nde, açılım sürecinde İstanbul’daki saraylarda oturup konuşan anlaşmaya çalışan, geçtiğimiz yerel seçimler öncesi bu terör örgütünün liderlerini devletin televizyonuna çıkarıp ajansından röportajlar yaptıran CeHaPe miydi? Söylesene bunu. Bu ülkenin bütün ekonomik değerlerini adeta yağma ettirdiniz. Yurttaki yandaşlarınızın hepsini servet sahibi yaptınız. Millete küfredenleri baştacı yapıp, sahip çıktınız, para yağdırdınız. Yetmedi, Arap kankalar bulup bu ülkenin savaş sanayisini oluşturan tesisleri verdiniz. Cumhuriyete, onun kurucularına, değerlerine karşı her söylediğiniz yalan önünüze çıktı. Kuranı, ezanı yasaklattılar, şöyle yaptılar böyle yaptılar dediniz. Camiler aylardır kapalı sizin döneminizde. İngiliz gizli servisinin Milli Mücadeleye yönelik tüm dezenformasyon çalışmalarını, o dönemki işbirlikçilerini kahraman ilan ederek bugüne taşıyanlar kimler? Milli Kurtuluş savaşını başlatan Atatürk’e eşkıya diyenler bugün kimlerin başının tacı. Liyakat, yetenek, eğitim, donatım demediniz. Bütün çapsız beceriksiz yandaşlarınızı getirip başköşelere oturttunuz. İSKİ’den başka bir yolsuzluk aklınıza gelmiyor, ama sadece Malatya tranbüs işinin rakamları bundan çok daha büyük aklınıza getirmiyorsunuz. Bu tranbüs işi tam bir skandaldı. 4 tane milletvekiliniz var, millete söyleyecek lafları kalmadı. Öznur Çalık, her ağzını açtığında bir gün önce partisinin sözcüsü ne söylediyle onu tekrarlıyor. Tarlasını temiz suyla sulayamayan köye gidip Kanal İstanbul reklamı yapıor. Ötekiler de keza öyle. Ama az konuştukları için Çalık kadar ngatif göze batmıyorlar. 20 yıla yaklaşan iktidarın ve iflas konumuna getirilmiş devlet yönetiminin ardından hala CeHaPe, Veli Ağbaba diyorsunuz ya. Yok teröristi meclise getirmiş de şu da bu da. Hala bu teranelerle uyuyor uyutuyorsunuz. Ağbaba’nın yanına meclise gelen şahıs o zaman üniversite öğrencisi. Sonra terörist olmuş. Hani sizin şu meşhur kankanız Fetullah vardı ya terör örgütü lideri. Önce muhabbetiniz varken makbuldu sonra terörist oldu ya. Onun gibi birşey bu. Veli Ağbaba’ya sonradan terör örgütüne katılanın hesabını soruyorsanız, kendi adamlarınızdan şimdi en büyük terörist ilan ettiğiniz Fetullah ve 7 sülalesini, tüm şebekesini bu ülkenin başına bela edenlerden de sorun. Anlaşılan Veli ağbaba size çok acı veriyor, bu da size yeter. Keyifle izliyorum bu zavallı halinizi!..

  1. ya sabır dedi ki:

   adam ne şişmiş ya binlerce karakter döşemiş işi gücü yok demek memleketi bitiren bu işte polemik siyaseti… ortaya bir laf at altını memleketi kurtaracakmış gibi döşeyenler var herkes siyasilerin söylemleriyle birbirinden nefret ediyor. ramazanın bitmesini ve parmaklarınızada orucu tavsiye ederim.

  2. Tatar Ramazan Öz Pötürgeli dedi ki:

   Cemal gerçekten üzülüyorum haline Yazık Sana kafani kuyudan çıkartma sen ve senin gibiler asla birdaha iktidar olamayacaksınız bu millet refarandum da artık sizin gibilerin ipinin çekti aslında için kan ağlıyor ama elinizden birşeyde gelmiyor Yazık sana be Cemal Veli bitane değil bin tane de olsa bossss bu millet neyin ne olduğunu kullerinden doğarak kaç yıldır AKP yle başardı sen ve senin gibiler de açınızdan kahroldunuz her Yazık size

  3. MUSTAFA dedi ki:

   Doğruyu söyleyeni dokuz köyden kovarlar.
   Bu ülke bu yüzden hiç bir zaman gelişmez büyümez.
   Doğruya doğru demeyi, yanlışa da yanlış demeyi ne zaman öğreneceğiz.
   Doğruya doğru, yanlışa yanlış demeyen ne müslüman, ne de insandır.
   Ne zaman insan olacağız. Doğruyu bir muhalefet milletvekili de söylese, iktidar milletvekili de söylese ne zaman hak vereceğiz.
   Bu olmadığı sürece bu ülke hiç bir zaman adam olmaz.
   Tıpkı diğer ortadoğu ülkelerinde olduğu gibi.

 11. Tuncay dedi ki:

  Veli ağbaba tuzu da insanlığı da varlığı da siz chp olarak kuruttunuz Allah diyene yaptığınız zulüm baş örtüsü ile ilgili tek bir yasa dahi yokken tüm kurum ve kuruluşlarda uyguladığınız yasaklar
  Kuran’ı Kerim ve hadis ile haram günah olan bir şeyi söyledi diye saçma sapan insanların İzmir ve özellikle Ankara baro başkanlarının yaptığı hakaret hiç birine sesiniz çıkmıyor
  Açlık grevi yapan adam öldü neden niye niçin yaptı o grevi
  Ona bunu zorlayan teröriste ve gurubuna neden sesiniz çıkmıyor
  Veli ağbaba sesiniz çıkmaz eğer sesiniz çıksaydı pkk uzantısı hdp ile yanına ip de alıp millet ittifakı kurmazdınız
  İllet ittifakı dediler kızdınız
  Şimdi sırrı Süreyya Önder bir bir genel başkanınınz ve yardımcıları ile birkte terör uzantısı parti ile yaptığınız anlaşmaları açıklamaya başladı
  Sizin iktidar olma şansınız 1950 de bitti
  Darbe ile geri geldiniz başbakan ve iki bakanı şehit ettiniz
  Bu da sizin lanetiniz oldu
  Veli ağbaba chp ve benzeri parti ve aynı düşünceleri taşıyan hiç bir varlık bu ülkede iktidar olmaz
  Siz muhalefeti bile beceremiyorsunuz
  Ben yazdım veli ağbaba
  Ama editör nasıl olsa seni eleştiren partini eleştiren hiç bir yazyı
  Yayınlamıyor ben yazdım kimse okumasada
  Seni koruyan kollayan editör okusun

  1. yavuz44 dedi ki:

   Eee yayınlanmış buna ne diyeceksin sanki Akp çok iyi yargıyı medyayı ele geçirmesine bahanemi bu dediklerin yani diyorsun ki Akp kötü ama sizde kötüsünüz 😀

   1. Tuncay dedi ki:

    Yavuz bey
    Ben bu sitede yapılan bir çok habere yorum yaptım kendi fikirlerimi dile getirdim
    Hiç bir hukuki sorun sıkıntı teşkil etmeyen yazılar olmasına rağmen maalesef editörün onayından geçmedi ister istemez editör hakkında olumsuz fikir ve düşünceler oluştu
    Ayrıca tencere dibin kara seninki benden kara demedim tek şey dedim bu chp kap kara dedim açık ve net
    CEMAL Bey e gelince
    Ne yaparsanız yapın ne derseniz deyin siz bu kara ve karanlıklardan kurtulamazsınız
    Bizim derdimiz ezan baş örtüsü muhafazar kesime uygulanan zalimiği zulmü söyleyerek bir şeyleri saklamak değil
    Chp kafası bu değişmiyor ülkeye hizmet eden destek olan herkes çok kötü
    Ben de hali ile merak ediyorum bu ülke için ne yaptınız adam akıllı Bi icraat varmı onu getiren
    İşte bu yüzden şimdiki gençlik sizi bilmiyor
    Tanımları için geçmişte tüm yaptıklarımızın yanına bu gün ilave ettiğiniz terör uzantısı parti ile yaptığınız anlaşmalar zaten bir bir çıkacak
    Kimse bir şey saklayamaz
    Size osloyu da haburu da herşeyi tek tek açıklarım
    Ama chp nin amacı bir şey anlamak değil anlayanları bile engellemek
    Gerçekleri görün artık hakikat gizlenemeyecek orta
    Saklayamaz duruma geldi chp ama işte gel görki hakikati bile inkar ediyor
    Boşverrr

    1. yavuz44 dedi ki:

     Anladım kardeşim

  2. Faruk CENGÎZ dedi ki:

   Tuncay bey içimi rahatlattiniz valla bu yazdiklarinizla yüreğine sağlık … Bu halk neyin ne olduğunu kimin kimi savunduğunu biliyor artık….

  3. Ali Koç dedi ki:

   Bu dünyada neden corona virüsü çıktı belli oluyor uyanmak için haram yememek için adeletsizlik okuma olmadığı için ayrım apıldığı için….yazık halen uyanmıyorsunuz….Chp yerinde olsan partiye köçek vururum ne haliniz varsa görün derdim….

YORUM YAZ
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici, saygısız ifadeler, cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, suçluyu ya da suçu övücü, uygunsuz gönderici adı, 'naylon- uyduruk' mail adresli, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır. Ayrıca, mesajların tüm yasal ve cezai sorumluluğu, mesajlarıyla birlikte IP numaraları da düşen göndericilere aittir."