Final

Örnek Resim


Malatyalife Residence

Malatya Haber -

AKP’de İstanbul’u İsteyip Malatya Listesine Girmiş

AKP’de İstanbul’u İsteyip Malatya Listesine Girmiş
 • 22.05.2018

AKP’nin Malatya listesindeki en büyük sürpriz, 5 milletvekili de dahil olmak üzere Malatya’dan aday adaylığı için başvuran 74 isim arasında bulunmayan Selahattin Barış Palandöken’in Malatya 5’inci sıradan aday gösterilmesi oldu.

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Başkanı ve anne tarafından Malatyalı olan, 1949 Malatya doğumlu Bendevi Palandöken’in oğlu olan Selahattin Barış Palandöken’in, AKP’ye  İstanbul 3. Bölgeden milletvekili aday adaylığı için başvuru yaptığı, ancak son anda Malatya listesine konduğu bildirildi.

AKP’nin, YSK’ya 21 Mayıs Pazartesi saat 17.00’ye kadar verilmesi gereken aday listesinin Malatya bölümünde saat 15.00 kadar sırasıyla Bülent Tüfenkci, Öznur Çalık, Ahmet Çakır ve Hakan Kahtalı’dan sonra 5. sırada Vahit Atalan, 6. sırada Osman Aladağ’ın yeraldığı, ancak listenin teslimine yakın son iki sıranın değiştiği, Palandöken’in 5’inci sıraya, Atalan’ın ise 6’ncı sıraya yerleştirildikleri, Osman Aladağ’ın ise liste dışı kaldığı öğrenildi.

Selahattin Barış Palandöken’in, 7 Haziran 2015 seçimlerinde de, AKP İstanbul 3. bölgeden aday adayı olmak için başvuru yaptığı, ancak aday listesinde yeralmadığı bildirildi.

Sürpriz bir şekilde Malatya listesine yerleştirilen Selahattin Barış Palandöken’in, 2016 yılında Hande Erdem (Palandöken) ile Ankara’da dünyaevine girdiği, nikah şahitliklerini yapan isimler arasında Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci ile AKP Genel Başkan Yardımcısı Öznur Çalık’ın da bulundukları, diğer nikah şahitlerinin ise Ankara’da yerleşik dönemin Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, dönemin Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, eski TBMM Başkanı ve eski Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, eski TBMM Başkanı Cemil Çiçek, Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) eski Genel Başkanı Deniz Baykal, Saadet Partisi (SP) eski Genel Başkanı Recai Kutan, AKP Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı, AKP Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş, HAK-İŞ Başkanı Mahmut Arslan oldukları bildirildi.

ÖZGEÇMİŞİ..
Selahattin Barış Palandöken, 1979 Ankara doğumlu. İlk, orta ve liseyi Ankara’da okudu. Londra Oxford House College’da yabancı dil eğitimi aldı. İstanbul Kültür Üniversitesi İletişim Sanatları Bölümü’nden mezun oldu. THK Üniversitesi İşletme Ana Bilim dalında yüksek lisans yaptı, doktora çalışmalarını sürdürüyor. İstanbul Üniversitesi Sosyoloji Ana Bilim Dalı’nda eğitimine devam ediyor.  Ailesine ait işyerinde çalışma hayatına başladı. Çeşitli firmalara yurt içinde ve yurt dışında danışmanlık hizmeti verdi. Bir süre STK’larda danışmanlık ve iletişim sanatları üzerine çalışma yaptı. Bilirkişilik temel eğitimini tamamladı. Milletvekili aday adaylığı öncesine kadar Başbakan Müşaviri olarak görev yaptı.

malatyahaber.com

ARŞİV FOTOĞRAF: Selahattin Barış Palandöken’in Haziran 2016’daki düğününden. Fotoğrafta Öznur Çalık da (sol baştaki) yeralıyor.

Etiketler: /

Yorumlar
 1. Emre dedi ki:

  Biz recep tayyip erdoğan ve yol arkadaşlarına her zaman elimizden gelen desteği vereceğiz. Çünkü Bizler Eski günleri kuyrukları bir daha görmek istemiyoruz. Rabbim recep tayyip erdoğan a kuvvet güç versin. Allah razı olsun reis de ülkemizi 16 yılda 50 yıl ilerisi götürdü o yüzden erdoğan ve akparti diyoruz. Artık sizlerin de at gözlüğünü çıkarmanızın vakti gelmiştir. Eğer ÜlkemiZin Daha Güçlü Olmasını istiyorsanız. Recep Tayyip Erdoğan ve Yol Arkadaşlarına Destek Çıkmalıyız Yalnız Bırakmamalıyız.
  Suriye yi görüyorsunuz allaha şükürler olsunki devletimiz var . Yoksa durumumuz vahim. Tüm dünya düşman istemiyorlar güçlü türkiye büyük türkiye görmek istemiyorlar. Allahın izniyle hepsinin planlarını boşa çıkaracağız.
  Rabbim Recep Tayyip Erdoğan ınyardımcısı olsun. Tüm Düşmanlara Karşı Kuvvet Güç Versin. Rabbim onu Korusun

  1. vegalı dedi ki:

   emre yaşının bir önemi yok,o kuyruklarda ben bekledim biliyorum,bu yaşa kadar o kuyrukların sebebini öğrenememişsin,kuyrukların dönemi ecevit dönemidir,kıbrıs çıkartmasından dolayı,türkiyeye konan ambargodur sebebi,yani paran var,ama benzin.tüp,gaz yok,malatyada yaşıyorsun git markete,kırmızı biber kıbrıstan,kuru fasulye kırgızistan,nohut meksikadan,sarmısak çinden,et,çek cum,fransa,brezilyadan,soğan,irandan,geliyor,1,köprü devletin,2 köprü,devletin akpnin yaptığı,3 köprü,ibrahim çeçen ve italyan astaldinin,1.ve2 köprünün parası toplanıyor,üstüne,yıllık,125 milyon tl para konuyor,astaldi ve çeçene veriliyor,çünkü yeterli sayıda geçiş olmamış,osman gazi köprüsü kimin,astaldi ve ort larının,sen eminim osmangazi köprüsünü görmedin üstünden geçmedin,ama açıldığı günden bu güne yaklaşık,12 tl para ödedin,listeyi çok uzatabilirim,harran ovasının yarısı,ağrı ovasının hemen hemen hepsi,eyyy israillilerin eline geçti,ha dedelerin inönü döneminde,ekmek karneyle satılıyordu derse,2 dünya savaşı sonrası,almanya,rusya,japonya,abd,de,de ekmek karneyle satılıyor idi.

   1. vegalı dedi ki:

    eminim şunuda duymuşsundur,akp den önce emekli maaşlarını ödeyemedi devlet,bu koca bir şehir efsanesidir,rasyonal değildir,değil türkiye dünyanın hiçbir ülkesinin emekli maaşı ve devlet memuru maaşı ödeyememesi mümkün değildir,şu an venazullada % 1000 enflasyon var,emekli kaç bolivar alıyor bilmiyorum,hergün değişiyor çünkü,emekli emekli maaşını almak için bankaya giriyor maaşı alıp çıktığında,ekmek zamlanmış oluyor,yani emekli maaşı alırsın ama alım gücün düşer,hitler almanyasında dahi maaşlar ödenirdi,maaşını insanlar çuvallarla alırdı,bir çoğu evde ısınmak içi sobada yakardı,çünkü odundan daha değersizdi,kısaca maaşı her ülke kendi para birimi ile öder,enflasyon olur alım gücü azalır ama öder.

    1. vegalı dedi ki:

     at gözlüğünü çıkarın demişsin çok doğru,dünya,4.sanayi devriminde,5.sanayi devrine geçiyor,bize hala,1.sanayi devriminin ürünü olan araba yapmayı büyük başarı diye anlatıyorlar,gelişmiş dünya dünyanın yok olacağını ve insanoğlunun uzayda koloni kurmasını tartışıyor,2040 yılında marsa ilk yolculuğu yapacak,biz hala beka soru dış güçler vatan,adam marsı vatan yapmaya çalışıyor,bir ayetle noktalıyayım,ALLAH PİSLİĞİ AKILLARINI KULLANMAYANLARIN ÜZERİNE YAĞDIRIR,yunus süresi ayet 100.

    2. vegalı dedi ki:

     at gözlünü çıkar,bundan yirmi yıl önce,nüfus 65 milyon,cami cemaati sayısı 2 milyon,bu gün,2 milyon,20 yıl önce türbanlı kadın nüfusun % 1,i bu gün % 64, 20 yıl önce nüfusun binde,3 ü oranında kendini ateist olarak tanımlayan vardı,bugün,toplumun yüzde 5 kendini deist ve ateist olarak tanımlıyor,açılan cami,imamhatip okulu ve ve 140 bine ulaşan diyanet kadrosu ile,sonuç bu.

 2. akin dedi ki:

  tepkı cok malatyada

 3. akin dedi ki:

  malatyadakı 74 aday adayına büyük bir ayıp islenmıstır bu olmamalıydı

 4. cafer canbay dedi ki:

  Anası malatyalı Malayayı görmemiş Malatyalılara Millipiyango ikramiyesi

 5. Ümit Coşkun dedi ki:

  Baba parasıyla eğitim alınmış(kötü bir eğitim), kimo para bende olsa en iyi ümiversitelere giderdim.Bu berbat eğitimle Başbakanlık Müşaviri de olunmuş.Şimdi milletvekilliği ile kazanma zamanı. Mükemmel.Anlatmaya gerek yok. Oylar Mhp’ye.Ordaki liste daha güzel.En azından şehit Belediye Başkanımıza vefa borcunu öderiz

  1. malatyalı dedi ki:

   kardeim mhp ye verince ne değişecek, aynı şey sayılmaz mı?

 6. mehmet dedi ki:

  malatyanın ablası Öznur Çalık’tır. Listeyi Çalık yapsaydı 1. sıradan kendini aday gösterirdi. Fitne çıkarmayın Cumhurbaşkanımızı mecliste güçlü kılmak için 6 vekil çıkarmalıyız…

  1. Malatyalı Seçmen dedi ki:

   Cumhurbaşkanımızı mecliste MHP ile güçlü çıkarırız çünkü Cumhur İttifakı ve ortak karar almak zorundalar.
   Ak Parti ‘ li statükocu yapı değişmeli dedik dinlemediler.
   Malatya ‘lı Ak Parti ‘ li Milletvekillerine gereken cevabı sandıkta verecek.

  2. Salih dedi ki:

   Listeyi kendi yapip kendini ilk siraya koysa asıl o zaman ayyuka çıkardı saf kardeşim dolar 5 tl euro 5.80 altin gr ı 207 tl sen neyin derdindesin ülke batiyor ülke bir hafta da. Tl yüzde 5 değer kaybetti

 7. ali sami dedi ki:

  Eskiden Malatyalılar adaylara bakar oy verirlerdi. Tabiki gönüllerinde bir parti olurdu ama o partideki adayı beğenmezlerse beğendikleri bir aday varsa ona verirlerdi . Bu da partilerin adaylarını seçerken vatandaşın tercihini dikkate almasını sağlardı. Şimdi öyle mi kim aday olursa olsun partilerin oyunda en ufak bir oynama olmuyor. O zaman vatandaşı kim ne yapsın.

  1. murat dedi ki:

   O eskidendi şimdi Yeni TÜRKİYE için adaya bakmadan Reis için AKPARTİ.

   1. Malatyalı Seçmen dedi ki:

    Bu sefer Cumhurbaşkanı için Ak Parti ye vermenizr gerek yok Cumhur İttifakı ile ikinci bir parti olan MHP de var. Malatya’lı Ak Parti’li vekillerden memnun değilse MHP’ye verir.
    Cumhur İttifakı

 8. Malatyali dedi ki:

  Seçmen oy verme dışında bu işin neresinde tercihli sistem yok hakim gözetiminde adayları delegeler veya üyeler tespit edemiyor medya gücün ve paran yoksa siyaset yapman mümkün değil konuşacak fazla bir şey yok inşallah üretimin adaletin paylaşımın olduğu torpil adam kayirmanin olmadığı güzel günleri torunumun torunu görür diyorum.

 9. ÇİFTÇİ44 dedi ki:

  #TAMAM #SIKILDIK. . . ! ! !

  1. murat dedi ki:

   Çiftçi kardeş sen oyunu ver kayısını yap girme siyasete.

   1. Mehmet dedi ki:

    Neden girmiyor herkes özgur görüşünü bildirebilir bu kafayla siz baskılarla iyice akp yi bitirdiniz vatandaşı gererek gruplaştırarak ötekileştirerek ancak eritirsiniz partiyi oyu düşer saygınlığı azalir

   2. ÇİFTÇİ44 dedi ki:

    Murat sen işini bak. Tuzu kurulardansın galiba. .. ! ! !

    1. murat dedi ki:

     Çiftçi kardeşim, Ağustosta mazot teşviği geliyor mazot 2,5 tl den verilecek çiftçiye.

     1. Salih dedi ki:

      16 yilda verilmeyen yenimi verilecek saf olmaaa

 10. Vatandaş44 dedi ki:

  Vatandaşı enayi yerine koyan köşe kapmacılar, yetmezmiş gibi bir de bu ülkenin geleceğini ele geçiriyor.

  Tüm partilerin eski ve yeni adaylarına bakınız. Hangisi bu kent ve ülke için gönüllü çalışmalara katılmış, yararlı işler yapmış?

  Hangisi mesleğinde en üst düzeylere bileğinin hakkı ile ilerlemiş ya da biryerlere gelmiş ve bu ülkeye karşılıksız katkıda bulunmuş?

  Hangisi?

  Mesleklerine bakın: Serbest Meslek miş, Danışman mış filan.

  Neyin serbest mesleği, ne başarın var da vekil adayı olarak ortaya çıktın? Danışmansan kime ne?

  Bir de göğüslerini şişire şişire ve kibirle gezerler artık. Hele bir seçilirlerse ki 6 kişi seçilecek, değmeyin Şabanıma misali. Yüksekten bakarlar bu millete. Bulunmaz Bursa kumaşı oldular sanki.

  1. Mehmet dedi ki:

   Bu adaylar sözden çıkmayacak elini kaldır indir den başka birşey yapmayan kendi çevresine ve kendilerine çalışacak kişiler tüm partilerde nerdeyse o durumda

 11. Vatandaş44 dedi ki:

  YEME DE YANINDA YAT!
  MALATYA’YA BUNDAN İYİ HAKARET OLMAZ.
  KUZU KUZU VERİRSİNİZ ARTIK OYLARI.

  1. murat dedi ki:

   Bu listeyi reis gönderdi o yuzden oylar Akpartiye.

   1. Vatandaş44 dedi ki:

    Koyun muyuz biz?
    Şahsen ben değilim…

   2. Malatyalı Seçmen dedi ki:

    Bu listeyi Recep Tayyip Erdoğan yapmadı. Son anda değiştirebilir mi düşün bakayım 81 tane il var hangisiyle uğraşacak???
    Genel Merkez de seçim listelerini yapan kişiler yaptı ve Genel Başkan Yardımcısı olan Öznur Çalık da elini attı tabi ki.
    HERKES NEYİN NE OLDUĞUNU BİLİYOR.

 12. Harun dedi ki:

  Oylar ak partiye. Ne yapsanız boş….Reise tam destek..

  1. Vatandaş44 dedi ki:

   Oldu canım.

   Başka emrin?

   YETER ARTIK!

   1. Harun dedi ki:

    Vizyonsuzlarami ülkeyi teslim edeceğiz. Bana adayların projelerini anlat bu gunekadar ne başarıları var. Temel devam artık. Chp iyi partili ülkeyi yönetecek ne vizyon ne proje boş..ideoloji sadece.

    1. Salih dedi ki:

     16 yilda yonetenlerin vizyonu mu vardi ne kattilar MALATYA YA ÇEVRE ILLERIN COK GERISINDEYIZZ

 13. Malatyalı dedi ki:

  Selehattin barış palandöken ile Şevket keskin’in susturulmak istenmesi…
  Bu selahattin barış palandöken isimli şahıs, öznur çalık tarafından zorlama usulü şeklinde listeye koyulduğunu düşünüyorum. Çünkü bu seçim sürecinde Esnaf ve sanatkar odası başkanı Şevket keskinin açıkladığı ve tüm malatyalılar tarafından bilinen malatya gerçeklerini kimsenin dillendirmemesi gerekiyordu. Onun için Şevket keskinin yakın arkadaşı dostu aynı camiaanın mesubu türkiye esnaf ve sanatkarlar konfederasyonu başkanı olan Bendevi palandökenin oğlu selehattin barış palandöken aday gösterildi ki, Şevket keskin dostunun oğluna karşı konuşmasın eleştirmesin muhalefet etmesin ve malatya gerçeklerini ifade etmesin. Tüm bu transfer adaylık oyunları bunun üstüne kurulu.

  1. Ramiz dedi ki:

   Yav sende malatyali iyi senarist olursun sevket keskin den bahsederken sanki cumhur baskanin yardimcisi esnaf odalari bsk bukadar da buyutme

 14. vegalı dedi ki:

  özgeçmişine bakıldığında,yurt dışı yurt içi,bir sürü diploma var ama bu diplomaların tamamını toplayın değil,boğaziçi,itü,inönü üniversitesi işletme diploması etmiyor,özgeçmişinde ailesine ait iş yerinde bir dönem çalıştı diyor,baktım babası bendevi palandöken,bakkalmış,1962 yılından beri bakkallık yapıyormuş,babası tesk başkanı ve 10 larca yerde yönetim kurulu üyesi,babası büyük ihtimammelle,100000 tl den fazla toplam maaş alıyordur,babaları yetmiyor çocuklarını sırtlıyoruz,reis vallahi birileri sizi yanlış yollara sürüklüyor.

  1. vegalı dedi ki:

   babası bendevi palan döken,tesk başkanı,ankara bakkallar bayiler esnaf kredi koop başkanı,eurmed başkan vekili,kosgeb,icra komitesi üyesi,sgk,yönetim kurulu üyesi,mesleki yerlilik kurumu yönetim kurulu üyesi,hepsinden ayrı maaş alıyor,ben 100000 tl yazarken,rakamı çok küçülttüm,ve bendevi beyin oğlu özgeçmişinde yazıyor,paranın gücüyle vasatın çok altında eğitim almış,babasından aldığı özgüvenle sizin ve çocuklarınızın geleceğini belirlemeye talip olmuş,bendevi beyin bakkal dükkanın olduğu semte gidin,bakkaliyesinde 1 defa gören olmamıştır,bu kadar maddi varlığı olan biri neden bakkalık yapar,eğer bakkalı kapatırsa,bütün görevlerini kaybeder sorgulanması gereken,vahit atalana da baktım hiç değilse dolu bir diploma sahibi,yıldız inşaat.

   1. vegalı dedi ki:

    gümrük ve ticaret bakanlığı,bu tür odalar hakkında cok ciddi araştırma ve çalışma yaptı,çıkan sonuç içler acısıydı,reis 2002 de iktidara geldiğinde bunlarla çok uğraştı,başkanlıklarını 2 dönemle sınırlamak için,ama görüyoruzki,onlar reisi kendi sistemlerine sokmuşlar.

 15. AHMET dedi ki:

  HELAL OLSUN MALATYA YI HAYATINDA GÖRMEMİŞTİR BİLMEM KİMİN OĞLU DİYE MALATYA VEKİL ADAYI NE ALA MEMLEKET

 16. metin dedi ki:

  bir akp li olarak söylüyorum kendi ayağına sıkmak tabiri bu liste için geçerli olsa gerek üç eskimiş yüz ve iki malatya ile alakasız insan

 17. Nuri44 dedi ki:

  Bu şahıs malatyalı mı anlayamadım

  1. Mehmet dedi ki:

   Arkadaş paralı bakınca gariban adamın siyasetle ne işi olur zaten bence gelip çalışmaz bile listeyi Malatya da Oznur çalık ın yaptığını il örgütü dahi söylüyor önce ihsan koca il başkanı yapıldı şimdi vekil listesi öznur hanimca düzenlendi akparti nin de çıkarlar etrafında toplanan bir zümrece yönetiliyor meşale vakfı ve öznur hanim

  2. babo dedi ki:

   Önemli mi malatyalı olması?
   Büyükşehir belediyesindeki yöneticilere bak sen kayseri,niğde,van,bayburt,konya,samsun lu.Malatyalı olmaması daha iyi öyle uygun görmüş büyüklerimiz.

   1. Mehmet dedi ki:

    Adiyamanli baskanlari yesilyurt ve buyuksehir in

 18. haşmet dedi ki:

  Bu şahsı tanımıyorum ancak Malatya’ya daha önce geldiğini de sanmıyorum. Sırf babasının oğlu diye milletvekilliği yaptırmak ne kadar doğru? Bu şahsın Malatya’ya ne faydası olabilir ki? Ayrıca sanki Malatya’da adam yokmuş gibi aday ithal etmek, 74 aday adayına hakaret sayılmaz mı?

 19. abdulkadir dedi ki:

  Yoruma gerek yok herşey ortada…

 20. kerem tataroglu dedi ki:

  malatyasporun futbolcusu azubukeyide milletvekili adayı yapaydınız akp 1,sıra olsa iyi olurdu 2, sırayada sissokoyu koyardınız iyi olurdu

 21. kerem tataroglu dedi ki:

  malatyada adam kalmamiş ya bari somalide getireydiniz anası erzurumlu babası ankarakı kendi ankara dogumlu milletvekili adayımız malatyada adama kalmamış ayıp ayıp ayıp bu milletle dalga geçin siz

 22. yorgun dedi ki:

  Bize baba tarafından bir Malatyalı rast gelmeyecek mi. Malatya çantada keklik. Bak hele babaannesi Malatyalıymış. Bize hayır gelmez.” Öz Malatyalı” istiyoruz artık.

 23. Çetin dedi ki:

  Işi zor eger mhp ye vercem diyenler mhp ye verirse imkansiz hatta kazanması arti bence bu ittifak akp ye yaramayacak bence mhpliler cumhur da erdoğan bence vermez verecek kesimde mhplilerin yüzde 30 u gecmez

  1. Ali Yılmaz dedi ki:

   Abi 4 bile zor bu sene

 24. bekir k dedi ki:

  Özgeçmişe ve fotoğrafa bakınca kişisel beceri ve vizyonundan dolayı değil de Ailesinin ağırlığı sayesinde aday olmayı başarmış gibi gözüküyor.
  Anlamadığım Malatya’yı tanımayan hatta Malatya’dan başvuru bile yapmayan birinin Malatya nın sorunları ile nasıl baş edeceği ve buna ne kadar istekli olacağıdır.

 25. AhmetMELİD dedi ki:

  Akp 3 alir 4. Vekili zor alir

  Oznur, CAKİR , Kahtali varsa akpye oy vermenin bir anlami yok

  1. Ali Yılmaz dedi ki:

   Hakan kahtalının Adıyamanlı olduğunu lütfen unutmayalım

   1. Mehmet dedi ki:

    Kesinlikle aslen adiyamanli ağanin torunu elmas ağa nin diye biliyorum

 26. ozkan dedi ki:

  adamın özgeçmişinde Malatya ile ilgili tek bir satır yok ve bu adam Malatya milletvekili adayı. Akparti Malatya’yı kaybetmek için elinden ne geliyorsa yaptı

 27. Ali Yılmaz dedi ki:

  Hele bi sorun hayatında kaç defa Malatya ya gelmiş

  1. Mehmet dedi ki:

   Neden gelsinki baştan atama Malatya yeni bir rekor kırar akp ile

YORUM YAZ
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici, saygısız ifadeler, cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, suçluyu ya da suçu övücü, uygunsuz gönderici adı, 'naylon- uyduruk' mail adresli, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır. Ayrıca, mesajların tüm yasal ve cezai sorumluluğu, mesajlarıyla birlikte IP numaraları da düşen göndericilere aittir."