Miram

Final

Fuat


Serdar doktor
Malatya Haber -

AKP’nin ‘Çok Gergin’ Toplantılarında Neler Oldu?

AKP’nin ‘Çok Gergin’ Toplantılarında Neler Oldu?
 • 13.10.2020

HABER – KULİS: Güler HAZAR – AKP Malatya İl Başkanı İhsan Koca’nın başkanlığında, AKP Malatya Milletvekilleri, AKP’li Belediye Başkanları ve Belediye Meclisi’nin AKP’li üyelerinin katılımı ile yapılan, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Malatya ziyareti programına ilişkin hazırlıkların da görüşüldüğü AKP Malatya Büyükşehir Belediye Meclisi Grup Toplantısı’nın, Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan ile AKP’li ilçe belediye başkanları arasında yaşanan çok sert tartışma nedeniyle yarıda kaldığı öğrenildi.

Fiziksel temasa varma noktasına bir adım kala, Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan’ın, Büyükşehir Belediyesi yöneticileri tarafından toplantıdan çıkmaya ikna edilmesi sonucunda, tartışmanın fiili kavgaya dönüşmesinin engellendiği öğrenildi.

İlk tartışma, AKP İl Başkanı Koca’nın eleştirilmesiyle başladı 

AKP Malatya il yönetimi, AKP Malatya Milletvekilleri ve AKP’li belediye başkanları 12 Ekim 2020 Pazartesi gününü yoğun gündem ve yüksek gerilim ile tamamladı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın AKP Malatya İl Başkanlığı Kongresi’ne katılmak üzere 25 Ekim’de Malatya’ya yapacağı ziyaret öncesinde hummalı bir faaliyet programı yürüten AKP, bu amaçla ilk olarak 12 Ekim Pazartesi sabahı Esenlik Dede Korkut Tesisleri’ndeki kahvaltıda buluştu.

Edinilen bilgilere ve iddialara göre; gerilimin ve tartışmanın ilk işaretlerini; açık havada yapılan kahvaltıdaki toplantıda söz alan konuşmacıların dinlenmesi yerine, ikişerli – üçerli gruplar halinde fis-kos muhabbeti yapılması ya da telefonla meşgul olunması verdi.

Oldukça gergin bir havada gerçekleştirilen ve birlik – beraberlik mesajlarının verildiği, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Malatya’ya yakışır biçimde karşılanması için yapılacak çalışmalar konusunda fikir alış-verişinin yapıldığı toplantıda, bazı belediye başkanları AKP Malatya İl Başkanı İhsan Koca’ya çeşitli konularda eleştiriler yöneltti.

Bu eleştirilere karşı cevabı AKP Malatya Milletvekili ve MKYK Öznur Çalık verdi. Parti disiplininden taviz verilmemesi gerektiğini belirten ve İl Başkanı İhsan Koca’ya isteyen her başkanın ulaşarak sorunlarını iletebileceğini ifade eden Çalık, “Sayın Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın Malatya’daki temsilcisi İl Başkanımızdır. Bu nedenle, İl Başkanımız etrafında kenetlenmeliyiz. Parti içi tartışmalar; daha iyi hizmet üretmeye yönelik olmalıdır. Bunun için de parti içi demokrasi kadar parti disiplininden de taviz vermemeliyiz” mealinde bir konuşma yaptığı öğrenildi.

Fırtına AKP Meclis Grubu Toplantısında koptu

12 Ekim Pazartesi gününü, Malatya AKP için belki de gelecekteki köklü bir değişimin dönüm noktasına dönüştürecek asıl tartışma ise, sabah saatlerinde yapılan istişare toplantısından sonraki AKP Malatya Büyükşehir Belediye Meclis Grubu’nun toplantısında yaşandı.

Esenlik Dede Korkut Tesisleri’nin kapalı bölümünde yapılan ve AKP Malatya Milletvekillerinin de katıldığı toplantıda, Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, başta asfalt ve kanalizasyon çalışmaları olmak üzere, belediye çalışmalarını anlatırken kullandığı, “Malatya’da ilk, Türkiye’de ilk, Türkiye rekoru vb…” şeklindeki söylemini tekrarlayan bir konuşma yaptı.

Özellikle asfalt çalışmalarına vurgu yapan Gürkan, göreve geldiğinden bu yana Malatya’da 3 bin km. asfaltlama yapıldığını söyleyince, Darende Belediye Başkanı İsa Özkan’ın, “Başkan, nerede yapıyorsunuz bu asfaltı? Biz neden göremiyoruz, Darende neden yararlanamıyor bu çalışmalarınızdan?” dediği, Gürkan’ın, bu itiraz ve eleştiriye “Sıra size de gelecek. Çalışmalar belirli bir program dâhilinde yapılıyor” ifadeleriyle cevap verdiği öğrenildi.

“Lan”lı Cevap Ortamı Gerdi

Basına kapalı toplantıda, İsa Özkan’ın sorusuna cevap veren Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan’ın, konuşmasının devamında Yeşilyurt’a yaptıkları hizmetleri anlatmaya başladığı sırada, Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar’ın, “Sayın Başkan hangi hizmetten bahsediyorsunuz? Binlerce kilometre asfalt diyorsunuz, akıl var, hesap var. Ben mühendisim, hesaptan – kitaptan anlarım. Nerede bu hizmetler, nerede binlerce kilometrelik yollar, nerede asfalt? Biz neden göremiyoruz?” diye itiraz edince, Gürkan’ın bulvarı örnek vererek,”30 kilometrelik yol” dediği ve bundan sonra, Gürkan ile Mehmet Çınar arasında “Lan”lı ifadelerin kullanıldığı ileri sürülen şu tartışmanın yaşandığı belirtildi:

Mehmet Çınar, “30 kilometre değil”

Selahattin Gürkan, “15 ilometre olsun”

Mehmet Çınar, “15 kilometre de değil”

Selahattin Gürkan, “10 kilometre olsun”…

Mehmet Çınar “O yol 10 kilometre de değil”

Selahattin Gürkan, “Ahan da 5 kilometre olsun”…

Mehmet Çınar, “O yol 3 kilometre”…

Selahattin Gürkan, “Yeter lan… Ne yapmak istiyorsun, ne demek istiyorsun?”

Mehmet Çınar, “Bana, ‘lan’ diye hitap edemezsiniz, düzgün konuşun, üslubunuza dikkat ederek konuşun. Yaptıklarınızı söyleyin, yapmadıklarınızı neden söylüyorsunuz, ne yapmışsanız onu anlatın”.

Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar’ın MASKİ’nin performansını da örneklerle eleştirdiği toplantıda, “Yeşilyurt gibi merkez bir ilçede MASKİ bir arızaya 45 günde ancak müdahale ederek giderebiliyor. Böyle hizmetle mi Türkiye rekorları kırıyorsunuz? Bu nasıl bir yönetim anlayışı?” dediği öne sürüldü.

Tartışmanın, el –kol hareketleri ile hararetlenmesi, tarafların birbirinin üzerine yürümeye yeltenmesi üzerine AKP Malatya Milletvekilleri ve İl Başkanı İhsan Koca’nın araya girerek, toplantıda tansiyonu düşürmeye çalıştığı ancak başarısız oldukları belirtiliyor.

Toplantıda, gerilim; Malatya Büyükşehir Belediyesi yöneticileri ve bazı meclis üyelerinin Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Gürkan’ı ikna ederek salondan çıkarmaları üzerine düştüğü, toplantının da öngörülen süreden çok önce bitirildiği öğrenildi.

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan ile Mehmet Çınar ve Darende Belediye Başkanı İsa Özkan arasında yaşanan gerilimin öğleden sonraki Malatya Büyükşehir Belediye Meclisi toplantısına da yansıdığı, Mehmet Çınar’ın her zaman oturduğu koltuk yerine, Büyükşehir Belediye Başkanı Gürkan’ın Meclisi yönetirken oturduğu Meclis Başkanlığı koltuğunun tam karşısını görecek bir koltuğa oturduğu görüldü.

AKP’nin kahvaltılı istişare toplantısından

AKP Meclis Grubu toplantısından

Belediye Meclisi

Etiketler: / / / / /

Yorumlar
 1. Malatyalı dedi ki:

  Birileri hem çalıyor hem oynuyor.en güzel cevap sandıkta verilir. Reis dışında hiçbirine oy yok.

 2. MEHMET dedi ki:

  Mehmet Çınar Bey kendisi ne hizmet getirmiş.Caddelerde kendi Fotoğraflarını teşhir ederek şirketlerinin reklamını çok iyi yapıyor.AKP YE Gİye girmeden Mal varlığı ile şu anki Mal varlığını açıklamasını bekliyoruz.

 3. Ömer Ali dedi ki:

  Şeytanın Cennetten Kovulma Sebebi Irkçılık. Rabbime İnsanı Topraktan Yarattın Beni ise ateşten Ben İnsandan Üstünüm dedi ve cennetten kovuldu. Buraya Yorum Yazanlar O Adıyamanlı O Malatyalı bu yaptığınız yorumlara dikkat edin. Bizi Parçalayacak olan budur. Kendinize Gelin . Cumhurbaşkanımız Rizeli Malatyalı değil oy vermeyecekmiyiz? Bu nasıl bir akıl tutulmasıdır. Başkan Gürkanın kökeni erzurum oy vermeyelim mi? Veya liyakat yok ama malatya lı oy mu verelim. bu nasıl bir bakış açısı. İnsanları Ötekileştirmeden Liyakat e göre değerlendirin. İnsan Kılığındaki Şeytanın Şerrinden Sana Sığınırım Allah’ım. Hepimiz Allah’ın kuluyuz şehirlerde bizim değil Dünya da insanları ötekileştirmeyin.

 4. hüseyin dedi ki:

  sayın yetkililer belediyenin ekmek zammı ile ilgili hiç haber yok sebebi ne

 5. ilkerefendyy dedi ki:

  görünen o ki orada kavga eden siyasilerin destekçileri burada kavgaya devam etmiş. ilçelerin söylediklerine katılıyorum, 3000 km asfalt nerede de biz 6 ayda bir araçlarımızın amortisörlerini z-rotlarını değiştiriyoruz? cengiz topel caddesindeki müthiş drenaj kapakları da takdire şayan. park halindeki araçlar yolun sağlam tarafında, biz çürük taraftan cambaz gibi kapaklara denk gelmemeye çabalıyoruz. Çalık vekilin dediği gibi, kavgaları memlekete bir şeyler yapmak için edin, birbirinize diş geçirmek için değil. aynı geminin yolcususunuz neticede.

 6. Malatyalı dedi ki:

  Şehriyle proje bağlamında hizmet taahhüdü ve beş yıllık proğramı olmayan bir başkandan dolu dolu Bilgi paylaşımı beklemek zaten yanlış olur. Önceki dönemleri karalamak,bu bitince olmayanı yapılmayanı lanse etmek,bir müddet sonra da ekip,kaynak yok demek gibi şikayetlerle beş yılı tamamlamak,ve ilk seçimde Ankara’ya zıplamak sürecini izliyoruz.Siyasi gelecek hesaplarıyla halk için,şehir için bu hikayeyi sorgulamayan bir il başkanı,teşkilat,vekil,sivil toplum ve medya da bu sürece ilave edildiğinde bu şehir için kendi yazdığı bir kader olur.

 7. MEHMET dedi ki:

  Malatya’mızda TÜİK rakamlarına göre 38 Bin Adıyamanlı hemşehrimiz var.İki Merkez Belediye başkanı AKP İlçe Başkanları Adıyamanlı.Yeşilyurt Belediye sine alınan tüm elamanlarla bakın kaç kişi Malatya’nın evladı var.Battalgazi Belediyesine bakın Alınanların hepsi Adıyamanlı .Yazıklar Olsun.Biz Sayın Cumhurbaşkanımıza Oy. Verdik.Tüm Vekiller Ve Belediye Başkanlarının Şahsi 1000.Oyları Vardır. Mehmet Çınar I Kimlerin Doldurduğu Ortada.Rant Rant Ve Muslukları Kısıldı.Esenliği Batırdılar ,Belediyeyi Borç Batağı Haline Getirdiler.Nerden İmar Yolu Geçecek,Nerden Öevre Yolu Geçeceğini Bildikleri İçin Yıllar Öncesinden Garip Gurabanın Mallarını Çevresine Aldırdılar.Haram Zıkkım Olsun.Malatyalı Herşeyin Farkında Sabırla Gözlemliyor.

 8. 44 sevdasi dedi ki:

  Bir onceki belediyeler Yeşilyurt belediyesine calisiyordu fahri Kayahan tecde altin kayısı bulvarı bostanbasi mahallelerine yapilan hizmet ve gelismeler cabuk unutulmus. Birakinda doguyada hizmet gitsin. Bati Zenginligi dogu fakirligi gorunumunu ortadan kaldirmaya calisiyor Selahattin başkan. Yeşilyurt taki cesmenin suyu kisilmis belliki sesler fazla cikiyor

 9. Sezgin dedi ki:

  Malatya akpnin elindeki nadir büyükşehirlerden. Hükümetten dolgun bütçe almalarına rağmen maalesef hizmete dönüştüremiyor Selahattin Başkan.
  Ahmet Çakır bütçe yokluğundan vekilliğe geçti. Bu bütçelerle Ahmet Çakır devam etseydi, Malatya’da hiçbir sorun kalmazdı.
  Mevcut yönetim sayesinde kaybeden Malatya olmuştur.
  Aynı sözler Mehmet Çınar içinde geçerlidir…

  1. Ömer dedi ki:

   Ülkenin ve dünyanın ekonomik durumu ortada belediyeye gelen paranın miktarını da yazsaydınız bari inandırıcı olabilir miydi. Seçimden önce belediye kredi ile maaş ödüyor deniyordu. Kendi atadıkları bir çok üst düzey yöneticisini yolsuzluk iddiaları ile meslekten çıkarmıştı. Hatırlatalım. Esenlik içler acısı durumda deniyordu. Diğerleri de aklınıza gelir.

 10. mehmet dedi ki:

  Bazıları aş iş diyor. Bırakın belediyeleri devlet bile fabrika kurmak zorunda değil. Fabrikayı girişimci özel sektörler açar. Devlet o girişimciye destek verebilir sadece vergi olarak yada maddi olarak. Ben şahsen büyükşehir belediye başkanının çalışmalarını beğeniyorum. Savurganlık yapmadan yap boz yapmadan birşeyler yapmaya çalışıyor. Ara sokaklar merkez ilçe belediyelerine ait olmasına rağmen büyükşehir belediyesi asfalt konusunda her tarafa hizmet veriyor. Evet ufak tefek eksiklikler olabilir bu dünyanın her yerinde var. Bizim insanımız istiyorki her şey bizim istediğimiz gibi olsun bu mümkün değil. Birazda aceleciyiz. Selahattin bey elindeki imkanlar ile hem merkez de hem kırsal bölgelerde birşeyler yapmaya çalışıyor gördüğüm kadarıyla. 64 trilyonluk araç gereç öyle hafife alınacak bir yatırım değil mesela. Bu arada maştinin arkasında açtığı Anayurt yolu çok güzel olmuş özellikle büyük araçlar için. Sivas yönüne gidecekler için daha iyi olmuş. Kısacası Ufak tefek tartışmalar olabilir bunları büyütmemek gerekir. Herkes kendi işini yaparsa sıkıntı olmaz diye düşünüyorum.

 11. Mırat dedi ki:

  Adam gibi adam selahattin başkan gerisi yalan dolan

 12. Hakkı dedi ki:

  Fazla söze gerek yok arkadaşlar madem ortada bir iddia var aslını ispat ile yükümlüdür. Kim haklı kim haksız görürüz lafla peynir gemisi yürümez

  1. Mustafa 02 dedi ki:

   Adam gibi adam görmeseydik bizi kandırabilirdin ama hani nerde ben ortada adam filan göremiyorum .Hem büyük şehir hem battalgazi boş boş bilbort reklamı yakmaktan başka bir işe yaramıyorlar bir tek iş yapan varsa oda başkan çınardır. Kibir abidesi Selahattin Gurkan’a iyi haddini bildirmiş.

 13. Mustafa taş dedi ki:

  Ağalar , HANIM ağalar ve yanıcıları, ha bide Çınar ve diğerleri Selahaddin başkana komplo kurmaya ve karalamaya çalışmalarınızı yaptığınız rantçılıkları emin olun Reis biliyor,halen devam edin komplolarınıza kendinizi isbat ediyorsunuz,Reis’te ben bunlarla nasıl bu kadar zaman yol yürümüşüm diye hayretle sizi izliyor. Devam edin buyurun……

  1. Mehmet dedi ki:

   Hanımağa bugün selahattin ağayı cumhurbaşkanıyla görüştürdü. Yani senin söylediğinle hiç alakası yok mevzunun

 14. Alibaba 44 dedi ki:

  Orda oturanların hepsi şunu unutuyorlar
  Hepiniz reisin gölgesinde o makamlardasınız kendi
  Şahsınızla gelecek birtane adam yok orda

 15. BABA dedi ki:

  Yorumlar a bakıyorum reisin hatırı vs herkes çıkarının peşinde, böyle topluma bu yöneticiler çok bile, daha dabeter olacağız.

 16. Adil dedi ki:

  Yahu birçok kişi yok AKP şöyle yok yolsuzluk yok efendim vekiller böyle diyor. Ama seçim gelince %70 oy veren gene siz. Bu ne perhiz bu ne lahana turşusu kusura bakmayın ama hiç samimi değilsiniz. Bu köhnemiş adamların hala başımızda olmasının nedeni AKP ye oy veren tüm malatyalılardır. Yazıklar olsun.

 17. Ümit dedi ki:

  Selahaddin Gürkan siyaseti gerçekten halkın çıkarlarını gözeterek maddi çıkarlarını gözetmeden yapıyor.Mal varlığına, yaşam şekline bakarsanız görürsünüz. Doğru ve şeffaf siyaseti daha önce yapmaya çalışan CHP milletvekili Mevlüt Aslanoğlu’da kendi partisinde ayak oyunlarına getirilmişti, küstürülmüştü.Doğru hizmetler azaldı ama niye belediye borç batağında.Başkanda borçlanıp savurganlık yapabilir ama ayağını yorganına göre uzatıyor.İnşallah vekillerimiz başkanın yanında yer alır.Allah yardımcısı olsun.

 18. murtaza dedi ki:

  Yorumlardan anladığım kadarıyla; Çınar vekillere ve il yönetimine şirin gözükmek için Selahattine posta koymaya çalışmış,
  Selahattine geldiğinden beri tökez olmaya çalışan bir güruh var.
  Tüm Malatya,Çınar ın belediye imkanlarını ve makamını kullandığını konuşuyor.
  müslüman olduğunu idda eden biri tüm şehrin kul hakkını gözetir. Beton ve gazbeton için şehrin müteahhitlerine psikolojik baskı yapmaz. şehrin vekilleri bunu bilerek o makama tecrübesiz bir çocuğu oturtması, şehrin küçük hesaplar için kötü yönetildiğini gösteriyor.
  Bu pandemide eski hastaneler bile ihtiyaç halindeyken, eski ssk yı yıkıp başkana yeni makam binası yapmanın aciliyeti nedir? Hiçbir Malatyalı sormuyor.
  Tabi yeşilyurt belediyesine itibar ve iş yapmış gösterecek lüks bina lazım..
  Selahattin bey kötü bir adam olsa Çınarın şirketlerinin neler yaptığını ortaya koyardı..

 19. HAKKI dedi ki:

  Büyük paralarla satışı yapılan konutların bulunduğu yer olan tecde mah. alt tarafları yani övündükleri bulvarın ara sokaklarında ne internet altyapısı var ne de yollar asvalt. sanki köy

 20. yılmaz dedi ki:

  Değerli en değerli, cumhuriyet tarihinin gelmiş geçmiş, rekorların başkanı kıymetli başkanımız 3000 km yol yaptınız yine gururlandırdınız bizi. Başkanım sizden ricamız asizin için çok küçük bir icraat olan altı üstü 50 km uzunluğundaki cevreyolunu da yapsanız bizler de istifade etsek. Bu sefer vallahi biz anlatırız size gerek kalmaz başkanımız 5000 km yol yaptı diye. Yeterki siz yapın

 21. hasan dedi ki:

  AK Partili belediye başkanları arasında yaşanan kavganın perde arkasını bilen var mı? Ben söyleyeyim. Kavganın asıl nedeni il başkanlığı üzerine kurgulanmış bir oyundur. Mehmet Çınar, İl Başkanı İhsan Koca’yı destekleyen Selahattin Gürkan’a yaptığı bu hamle ile hem İhsan Koca’yı hem de Gürkan’ı zor durumda bırakmayı hedeflemiştir. İhsan Koca giderse, akrabası Ekrem Dağ il başkanı olacak ve Büyükşehir Başkanlığı hayaline bir adım daha yaklaşacaktı. Burada asıl hedef Selahattin Gürkan değil, İhsan Koca idi. Sonraki hedef Selahattin Gürkan olacaktı. Gürkan kavgacı, kendi bildiğini okuyan kişi olarak kamuoyuna sunulacak, İhsan Koca’da krizi yönetememekle suçlanacaktı. Gerçi İhsan Koca hatayı çok önceden yaptı, şimdi ayağına dolandı. Koca, TOKİ’de yaşanan bir olay vardı. Partiye olumsuz yansımasın diye olayı örtbas etti. Şimdi olayın içinde olanlar, bugün Koca’yı koltuğundan etmek için harekete geçti. Bıraksaydı o rezalet ortaya çıksaydı, AK Parti’nin içi de temizlenmiş olacaktı.

 22. Sivaslı ama Malatyada dedi ki:

  Çok şükür yanlışa yanlış diyen başkanlarda var artık arkandayız Çınar başkan.

  1. ÇİFTÇİ44 dedi ki:

   Memleketinin kendi işlerine bak sen. Çokta arkalarda durma aman deyim…

 23. Empati dedi ki:

  Kol kırılmış yen içinde kalmamıştır. Kim bu toplantıyı tertiplediyse toplantıda yaşanılanlar başına servis ettiyse bu komployu kim düzenlediyse acilen araştırılıp disiplin kuruluna sevk etmeden partiden görevden ihraç edilmelidir…Yalnis hata eksiklik yada öneri varsa uygun bi ortamda ülkenin milletin menfaatine uygun bi üslupla arz edilmelidir…Partinin itibarsizlastirilmasi için her türlü kirli oyun uygulanmıştır.Bu kirli tezgahın arkasında kim varsa derhal açığa çıkarılmalıdır. ..İl başkanından kapıcısina kadar derhal teşkilat lav edilmelidir..Türkiye gündemine malzeme olan partiyi itibarsızlaştırmaya çalışan muhalefetin yapamadığını yapan Darende ve Yeşilyurt belediye başkanlarının yerine liyakat sahibi idareci atanması hak olmuştur…Genel merkez bi kamuoyu araştırması yapsın halktan kopuk kendini halkın üzerinde gören kibirli gen milliyetçisi il başkanını kimse benimsemez.il başkanı ve yönetimi son kez düşünülünsün yoksa partiyi daha kötü kumpaslar bekliyor…

 24. ali dedi ki:

  adam gibi adam…….
  selahattin gürkan.

 25. AHMET dedi ki:

  Siyaset algılar ile yönetiliyor. Gürkan hiç bir şey yapmasa bile en azından borç ödüyor bankadan kredi çekmiyor tasarruf ediyor.İsraftan kaçıyor bunlar önemlimi evet önemli çünkü öyle yada böyle vatandaştan çıkacak para.
  Bu ortamı hazırlayan vekil belli amacı belli olayların bu yönde ilerlemesini isteyen belli.
  Amaç Gürkan ı yıpratmak bunun içinde ilçe belediye başkanları ve il başkanı kullanılıyor ve niceleri.
  Hesap başka amaç başka yersek sorun yok.
  Yorumlara da bakılırsa yemişiz.
  Ne yani ablam vekil olmayıp gidip evde mi oturacak hiç sanmam çünkü idolü Antep belediye başkanı

 26. Bilirkişi dedi ki:

  Avrupadan UNESCOdan USADAN NASAdan ABden MARSTAN ödüllü yüksek yüksek yüksek mühendis çınar daha iyi bilir tabii Selahattin başkanda kim ki

 27. Gündüzbeyli dedi ki:

  Hangi belediye hizmetinden bahsediyorsunuz Allah aşkına; özellikle Bostanbaşında Sabah çocukları okula götürürken caddede yürümek zorunda kalan insanları görmüyor musunuz özellikle prestij merkez evlerinin önü, Enderun okulları’nın karşısında kaldırımları işgal etmek bir yana dükkanına katan esnafları görmüyor musunuz? Çevre yolundan Bostanbaşı nın giriş yaparken salavat getiren sürücüleri görmüyor musunuz? Bostanbaşı caddede fırınların caddeyi kapattığını görmüyor musunuz? Senelerdir yapılmayan Bostanbaşı-Fahri Kayahan bağlantı yolunu görmüyor musunuz? Bostanbaşı ana caddede Gece ondan sonra başıboş gezen saldırgan köpekleri görmüyor musunuz? Bu kadar yeter mi yoksa daha sıralayayım mı sadece Bostanbaşı için konuşuyorum

 28. HİLMİCAN dedi ki:

  Yiyin birbirinizi ete para vermeyin…

 29. Çirmiktili dedi ki:

  Çinara sormak lazım unesko ödülü neyine yaradı? Belediyennin ne kadar parasini verdi? Şelaleci kaç adam aldi.şelale akarken altında serinledimi?yok 30 km deyilde 3 km

 30. davut dedi ki:

  MASKİ’nin ‘hali içler acısı 2 ayda bir yere müdahaleyi ancak yapıyorlar işini yapanı değil herkes kendi adamını getirme peşinde selahattin başkandan önce maski müthiş çalışmaya başlamıştı ne olduysa ondan sonra oldu maski de yönetim değişti sanırım sanki el frenini çektiler. kiralık araçların kiralama sözleşmelerini iptal edip 2,5 katı daha pahalı kiralama yapıp sonrada hizmeti durdurmak bu mu hizmette önder olmak bence şu an türliyede daha kötü bi yönetim yok bence .

 31. Malatyalı dedi ki:

  İşte böyle birbirimizi yemeye başladınız vatandaşa yaptıklarınızdan doydunuz şimdi birbirinizi yeyin

 32. Türkiye sevdalısı dedi ki:

  Hep aynı yüzler bu ilde başka siyaset yapacak insan yokmu olsa bile gelemez çünkü kimse mesleğini başkasına kaptırmak istemez.

 33. Alibaba 44 dedi ki:

  Çınar ne yaptı yeşilyurt belediyesi sayesinde kendisine
  Büyük bi otorite kurdu reklam yaptı imaj yaptı
  Kendisi belediyeye bişi katmadı belediye kendisine
  Ve aile şirketine tarihi bi kazanım sagladı

 34. Yazihanli dedi ki:

  Mehmet çınar Baskanın karsısına oturmakla baskan olunmuyor. Peygamber efendimiz Kabe nin anahtarını bir musrike verdi. Neden? İşin ehli diye. Soruyorum size Mehmet Çınar. Mühendisim diyorsun Muhendis dediğin kişi bu milletin parasıyla Bilboardlara reklam vererek i Liyakat gosterecek. Tum yorumları okudum. Liyakat yok sende gardasım. Bırak buyuksehiri bırak ilceyi bir köyü yönetecek kapasite sizde yok. Hasbelkader birileri sizi onerdi cıkarları için. Selahattin Furkanı sevmem. Fazla egolu biri. Fakat bakıyorum ki Selahattin Baskana komplo var. Sayın Mehmet Çınar bu yalan dunyada sen sen ol hesabı kitabı biliyorum muhendisim diyorsun ya Ahiretteki hesap vallahi çetin. O SENİN HESABINA BENZEMEZ. BU MİLLETİN PARASINI BİLBOARDLARDA HARCAYARAK HESABINI AGIRLASTIRDIN.

  1. Osman dedi ki:

   Selahattin furkan kim ? sayın yorumcum !!!!!

  2. kar dedi ki:

   3kilometrelik yola 5 km dersin hadi de, 30 kilometre de denmez ha. sonra 15km diyor, 10 diyor, 5 diyor… yok eğer gerçekten o yolun uzunluğunu 30km olarak biliyorsa gerçekten, peki bu liyakatsizlik değil mi

   1. Malatyalı ve Malatyada dedi ki:

    SELAHATTİN GÜRKAN HAKLI…

    Ben İTÜ öğrencisi bir inşaat mühendisi adayıyım. 3. sınıftayım ve Corona’dan dolayı sadece 1,5 dönem kampüste öğrenim gördük. Geri kalanı hep uzaktan eğitim… Ama bu kadar öğrenimle bile size şunu rahatlıkla söyleyebilirim ki asfalt hesabı metre ölçümü ile yapılmıyor. 4 gidiş 4 geliş olan bahse konu bir yolda minimum uzunlu toplam şerit sayısı ile çarpımıyla (yani 3,7 km’lik yolun 8’le çarpımı = 29,6KM) hesaplanır ki zaten dökülen M2 asfalt miktarında bunu gösterir. Yani bu mantıkta Selahattin Gürkan %100 haklı. İşin garibi, hadi bunu senin gibi dalkavuk troller bilmiyor da, kendiside İnşaat Mühendisi olan başkan ÇINAR nasıl bilmiyor? Ben asıl bunu anlamadım!

  3. Mehmet dedi ki:

   Bilbord demişken merak edip her yeri gezdin mi selo başkanınızın Malatyanın 💯 95 inde reklamı var Allahtan korkun yorum yaparken adaletli olun. Dinden imandan bahsediyorsun hepsi aynı bunların

  4. Alı Seydi dedi ki:

   Bunlar bizi eyi kandırdı. Hep gosteriş. Sanki obür belediye başkanı çokmu eyi. Sağa sola kendi adını kocaman yazıyo, altınada küçükleğin battalgazi belediyesi. Hak bize ama. Daha beter olak durki.

 35. Kerem dedi ki:

  Yorumları Okuyorum Gülüyorum Selahattin Gürkan a Yazmışta Yazmışlar. Hep Algı, hep reklam. Yeşilyurt Belediye başkanına lan de Darende Belediye başkanının üstüne yürü, 3 km yola 30 km de, Acilen Parti disiplinine Sevk edilmeli. Partiye bu kadar zarar veren olmadı. 25 Ekim de Cumhurbaşkanımız bunun hesabını sormalı. Gerçi hesap verirken Lan demedim Alan dedim, 30 ( otuz) demedim tuz dedim üstüne yürümedim dışarı çıkıyodum. Der 🙂 Zaten Battalgazi Belediyesinin Sloganını Anadoluyu anayurt yapan destan şehir Battalgazi yi Malatya Olarak değiştirip oraya aynı sloganı söyleyince dedim slogan bulamayan şehre ne katar. Malesef kavga kattı. Malatya ya çok yazık oluyor çok.

 36. Ali dedi ki:

  Eğer biri devleti yönetiyor ve kendi işleri büyüyorsa burada bir sıkıntı vardır. Kendi işinde kuruş hesabı yaparken, devletin parasını ciğeri yanmıyan adamın bırak devlette yönetici olmayı bu ülkenin kimlik kartına biile sahip olmaması gerekir. Bu işin özü budur. Varın siz örneklendirin.

 37. Kerem dedi ki:

  Neden yorumumu paylaşmıyorsunuz. Ekran fotosunu aldım. Bu mu tarafsızlık. Gerekirse Sosyal medyadan yorumumun neden paylaşılmadığını etiketleyelim.
  Lütfen objektif olarak hakaret içermeyen yorumumu paylaşın.

 38. Cihat dedi ki:

  Bu kadar kendisini öven, kendisini her şeyin merkezinde gören, yapmadığı şeyleri yapmış gibi abartarak anlatan başka birini daha görmedim. Bu çınar, özkan, gürkan meselesi değil. Gerçekten psikolojik bir rahatsızlık söz konusu. Yaklaşık 2 yıl oldu henüz ortada elle tutulur hiçbir hizmet yokken dahi sürekli şehrimizde, ülke genelinde hatta daha da ileri giderek dünyada olmayan şeyleri yaptığını söylemesinin başka bi açıklaması olamaz. Gerçi bence boşuna yapıyor zaten seçim zamanı herhangi bir vaadi herhangi bir projesi yoktu yani hizmet yapmasa da yalan söylemiş olmayacak.

 39. Cengiz dedi ki:

  Karga kendini kartal zannediyor daha dün başkan oldu hemen kuklacılığa başladı çınarı iyi doldurmuşlar bunu nasıl aday etmişler aklım ermiyor daha konuşmayı bilmiyor buna muhtarlık ve apartman yöneticiliği bile verilemez

 40. Gökhan dedi ki:

  Al birini vur ötekine diyeceğim ama bu defa Çınar haklı Selahattin Başkan rakamlarla çok oynuyor işi bilenler işim içinde olanlar bu durumun çoktan beri farkında metrekare miktarını km olarak veriyor yerseniz tabi

 41. kündübekli dedi ki:

  Sayın yeşilyurt belediye başkanı hizmetleri anlatsın mühemdisim diyor dağa tası sosyal tesis diye betonnarme binalarla çevirdi gündüzbeyın ortasına guzelim gündüzbeye 3.4 katlı bir adı sosyal tesismiş beton bina dikiyor katlı otopark dedı gelin gorun zemin katlı otopark yapıldı bilbordlara kendi resmi koyup tv lere bakanımız cınar onderliğinde sözlerınden başka birşey yalnız birilerin güç alıyor sayın çınar bu aleni

  1. kündübekli dedi ki:

   Çınarın bu kadar sinirlenmesı sebeblerın den bir tanesi de yeşilyurt ta olan buyuksehir mıntıkasın da reklam panoların kaldırması oldu her panoda dikkat edınız ya kendisi yada malatya gelmiş bir bakanla fotosu, millet ezberledi çınarın portlesinı artık. Hizmet ediyor yeşilyurt betona gömüyor övülmeyi çok seviyor hacı ugur polat sanki tıpkısının aynısı gibi.

  2. Hasan dedi ki:

   Eeee beton üretim tesisi kendisine ait olunca olur böle hizmetler

 42. Orduzu dedi ki:

  Bu gelişen hadise algı operasyonundan başka bişey değildir…AKP ve cumhurbaşkanımızı itibarsızlaştırmak için yapılmış bir eylemdir…Velhasıl dil sürşmesi oldu yanlışlıkla 3 km yerine 30 km denildi…Vay efendim 30 değil 3 kadar indirdin… Bir toplantıda binlerce insanı temsil eden belediye başkanını küçük düşürmeye çalıştın sonuç noldu….Senin bir planın varsa allahin da bir planı vardır…Herkese lan denilmez ama 30 km den 3 km indirmişsen valla hak etmişsindir. ..Bir insanın açığını aramak eksiğini kamuoyuna ifsa etmek etik bir davranış değildir. ..Herkes namaz esnasında allahin huzuruna çıkıyor kalbin beynin kabeye yöneliyor gözümle gormedigimi şehitlerin olmadığı bir durumu konuşmaktan kendimi alikoyarim…Aslında insanın kıblesi vicdanı olmalıdır. Devletin bir dakikasını bir saniyesinin vebalinin ağırlığını çok iyi bilmesi gerekir…Yeni Dünya düzeninde ülkemizin etrafı çevrilmiş her türlü plan yapılırken. ..Ana sınıfı öğrencileri gibi davranıp kimse Selahattin Gürkan baskanimizin üzerinden partimizi ve cumhurbaşkanımızı yıpratmaya hakkı yoktur.Cocuk ve ergen muhabbetlerini bırakıp yetişkinler gibi konuşmaya davet ediyorum.Sayin Çınarın acilen yanındaki danışmanlarını gözden geçirmesini istiyorum…İnşallah sayin Cınarin ve isa beyin diklenesi algı operasyonun sonucu değildir. ALGIYSA birileri düğmeye bastı…Allah sonumuzu hayır eyleye…Bu ortamı provokasyon eden kisilerin arkasındaki kirli isimlerin araştırılması gerekir.Ulkemizin ve akpartimizin bekası için. ..

  1. ahmet dedi ki:

   beyefendi bu ayıp örtme değil babasının parasını harcamıyor bu devlet malı gerçi sen akp li biri olarak bunu normal görebilirsin çünkü alışkınsınız yıllardır belediyelerde neler döndüğü ortada bunları geçtim vizyon yok hedef yok liyakatlı yönetici yok ben ne dersem o olur zihniyeti ile hareket edenler sonunda bununla karşılaşacaklar büyük şehir belediye başkanı abartılı reklam peşinde diğeri benim ondan geri kalır neyim var diyor olan vatandaşa oluyor övünerek apk ye oy veren vatandaş da rezilliği seyrediyor ilk seçimde hepsi dersini alacak

 43. mahmut açıkgöz dedi ki:

  Malatya’nın neden çevre yolu yoktur.. Gündeme geldiği zaman sert tartışmalar neden olmuyor.Malatya’nın en büyük sorunu çevre yolu değil mi?

 44. Gerçek Malatya dedi ki:

  Belli ki, hem Çınar, hem de Özkan birileri tarafından Gürkan a karşı doldurulmuş. Millet vekillerinin en iyi yaptığı iş. Bir kez daha tekrarlıyorum, biz adam seçmesini bilmiyoruz, ama öğreneceğiz. Resin hatırı olmazsa size oy verilmez ama işte, hatır çok büyük. Allah bunu yanınıza koymaz inşallah. Haberi okuyunca o kadar sinirlendim ki, diyecek söz bulamıyorum. Bu dünyada işinizi hallettiniz. Yazık Malatya ya…

  1. Öz Malatyalı dedi ki:

   Peki kıymetli hemşehrim, dolduruşa gelen, dolmuşa binen adam merkez ilçelerden büyük olanının belediye başkanı olmayı hak eder mi sizce? Koskoca Yeşilyurt belediye başkanının dolduruşa gelmesi ne derece kabul edilebilir? Parti disiplini nerede?

   1. Gerçek Malatya dedi ki:

    Sayın öz malatyalı, zaten sorunun en büyüğü disiplinsizlik. Milletvekilleri kendi içlerinde sorunlu, belediye başkanı m.vekilleri ile mesafeli, Cemal Akın zamanında da sorunlar vardı. Hakmediklerini zaten yazdım. Malatya nın meşhur bir sözü var ama buraya yazamıyorum. Reisimizin hatırı çok büyük. Eski m.vekilleri hep oturaklı, ağır adamlardı. Bunlar da hep “ben” olayı ön planda.

 45. Ercan dedi ki:

  Ya Allaaaaahhhh… Troller atağa geçmiş. Boşuna heyecanlanmayın, siyasilerden dolayı biribirinizi kırmayın. Yarın bunlar oturur, yer, içer, güler, oynarlar. Yazdıklarınız, çizdikleriniz size kâr kalır.

 46. Öz Malatyalı dedi ki:

  Normalde İsa Özkan ve Mehmet Çınar’ın parti disiplinine aykırı davranışları nedeniyle tedbirli olarak disipline sevk edilmeleri lazım, bu sözleri CHP’li Arapgir belediye başkanı Haluk Cömertoğlu, Hekimhan belediye başkanı Turan Karadağ, Arguvan belediye başkanı ve Bağımsız Akçadağ belediye başkanı Ali Kazgan bile söylemedi. Yazıklar olsun

 47. karatas dedi ki:

  Selahatin gürkan 3,dönemdir belediye başkanı mal varlığı hiç yoktur. Bu demektirki bu adam rantçıların işine gelmez.

  1. omur dedi ki:

   kocaman gülüyorum çok güldürdünüz işiniz rast gelsin

  2. Mustafa H. dedi ki:

   Maliye de mi çalışıyorsun nerden biliyorsun , Selahattin Gürkan’ın en son satın aldığı evin nerde olduğunu ne kadara alındığını biliyor musun ?

 48. Malatya 44 dedi ki:

  Öncelikle meyve veren ağacı taşlarlar be işim gereği malatya nın tüm ilçe ve mahallerini iyi bilirim gerçekten yollar asvaltlanıyor burda yapılan hizmeti 13 belediyeden yanlızca yeşilyurt ve darende belediye başkanları görmemiş bostanbaşında kaldırımsız aydınlatması olmayan sokkaklar var mehmet cinar sen muhendisin niye hesaplamadan beyler dersine gölet yapıp altarnatif yolu kapatın şimdi viyaduğe bişey olsa doğuya geçişler nerden olacak muhedisiniz hesplamıştırsınız belediye olarak tarıma yöneldiniz domets salatalık ekimi yapiyonuz bu arada fasulyede ekmiş tiniz ne oldu darende belediye başkanı isa geçen dönem sizi göstermemişlardi neden menmum kalmaışlar şimdi niye başkan ettiler bilmiyorum sizde asvalt çalışmaları uapın sizin mezra yollarınız bi çok mahalleriniz koztebek yolu bi atmalı tarfina gidi n hizmet yapanı taktir edin [email protected] yapilan hizmet malatyamız için selahattin başkan adam ayırtetmeden heryere 2 sene içerisinde asvaltsız susuz kanalizasyonsuz yer kalmayacak d>yor sizler neyaptınız side açiklayın emeğe saygı gosterlim…..

 49. ÇİFTÇİ44 dedi ki:

  Selahattin Gürkan Başkanı Bu Şekilde Küçültemessiniz… Önce Selahattin Başkanı Eleştirenler Kendi Arka Bahçelerini Temizlesin…😠😡

 50. Tarafsız bakış dedi ki:

  Selahatin gürkan malatya sevgisi hizmet aşkıyla çalışıyor gerisi teferuattır. İnanıyorumki malatya halkı sn,gürkanın yanındadır.

  1. Has Malatyalı dedi ki:

   Yukarıda Allah, aşağıda da birkaç seneye seçim var. Kim kimin yanında görelim.

 51. osman dedi ki:

  Sayın Yeşilyurt Belediye Başkanımız,bir önceki geçici olarak büyükşehir belediyesine 3 ay vekalet eden ve 300.trilyon(eski TL) borçlanan şaibeli hizmetler,yatırımlar yapan Adıyamanlı Belediye eski başkanına böyle itirazlar etmediniz,Belediyemizi borç batağına sürükleyen.yüksek faizlerle borçlanan ve Selahattin beyin dönemine kat trilyonlarca borç bırakanlara ses çıkarmadınız.
  Malatyamıza yazıklar olsunki nice Malatyalı Mühendisler dururken Adıyamanlıları iki merkez ilçeye başkan yaptılar.

  1. Cömertli dedi ki:

   Adıyamanlı diyorsun da şuan git bak belediyeye 2 Adıyamanlı dan birisi yönetici malatyalı adamlar geri hizmette hep

 52. ahmet dedi ki:

  gürkan başkan, betoncu belediyenin hortumunu kesince başlamışlar…arkandayız gürkan başkan

 53. osman dedi ki:

  Yeşilyurt Belediye Başkanımız kendi icraatlarını anlatsın.Siz ne yaptınız.Tecde Ziraatın sonunda Çilesiz yolu üzerinde metruk eski bir ev var.Sarhoşların.ahlaksızların uğrak yeri olmuş.Emniyet yetkilileri defalarca tutanak tuttular..Mal sahipleri Yeşilyurt Belediyesine evin yıkılması hususunda defalarca dilekçe yazdılar.CİMERE yazdılar yine gereğini yapmadınız. Trilyonluk yatırımlar yapıyoruz diyorsunuz,ama eski bir evin enkaz bedelini ödemek için 3 yıldır talimat vermiyorsunuz.
  Tecde Kozluk sokağı asfalt yaptınız.Kozluk sokağın devamı 100.metrelik toprak yol büyükşehire ait yapmayız diyerek yıllardır toza boğdunuz.

  1. Ali dedi ki:

   Adam gidip ödül aldıya. Unesko muydu neydi, gelse ben daha ucuza nobeli ödülü verirdim.

 54. Kadir kara dedi ki:

  Selahatin gürkan malatya sevgisiyle kendisini hizmete adamış bir şahsiyettir gerisi teferuattır. Selahatin gurkan geldi rant bitti. Tabiki birileri kuduruyor

 55. Kadir dedi ki:

  Hani derler ya ‘Ya sayı saymayı bilmiyorsun ya dayak yememişsin’ 3000 km. Asfalt kaça yapılır neresinden baksan 600 milyon! Eee belediye bütçesi 700 milyon değil mi? Nasıl oldu şimdi bu. 2019 seçimlerinden önce de Battalgazi belediyesinin 4500 km asfalt yaptığı söylenmişti. İlçeyi Kareli harita metot defteri gibi yol olarak çizsek 4500 km çıkmıyor. S.Gürkan ın göreve geldiği günden beri kameralara veya yazılı basına verdiği bütün beyanatlardaki Yapılan iş miktarlarını Araştırmacı gazeteciler sorgulasın abartının kaç kat olduğunu bulurlar. Sadece Anayurt bulvarını çok uzak da değil bir baştan bir başa ölçün Sonra beyanlara bakın yalanın boyutunu Görün. Birisi megalomani, narsizm, kibir hastalığının pençesinde kendi kendini ilahlaştırmış tapıyor bizim de inanıp tapmamızı istiyor!!!

  1. Ali dedi ki:

   Yaptı yapmadı bilmiyorum ama 600 milyon tutmaz. Bsk var 1. Kat sathi var 2 kat sathi var. Yani ucuzu var pahalısı var. Yaptı demiyorum ha, okadar tutmaz diyorum kardeş.

 56. Köylü dedi ki:

  Vallahi billahi şuanki ilçe belediye başkanlarının hepsi özel şirketlere asgari ücretle alınacak personel dahi olamazlar hasbelkader o mevkilere getirilmişler ve yaptıkları hava cıvadan başka birsey de yokken kalkmışlar borç batağına sonuna kadar saplanmış israfın tavan yapmış olduğu büyükşehiri devralip hizaya getiren malatyanin 40 yıllık sorunları olan şire pazarı buğday pazarı gibi il merkezini rahatlatacak projelere başlayan battalgaziyi battalgaziyi yapan çalmayan çirpmayan dürüstlugunden şüphe etmediğimiz Selahattin başkanı eleştiriyorlar siz kendi işinize bakın hadi

  1. Öz Malatyalı dedi ki:

   Köylü milletin efendisidir. Kardeşim ağzına sağlık.

 57. osman1453 dedi ki:

  SN Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğanın Hatrı olmasa Apartman yöneticiliğine Adaylığınızı koysanız 1 Tane oy alamazsınız yatın kalkın Reise dua edin Reis bunları duysa görse acaba neyapar bu Egolu insanlara

  1. Ali dedi ki:

   Valla ben son seçimde vermedim, adama göre oy verdim vicdanım rahat.

 58. Maho ağa dedi ki:

  Valla Selo amca doğrular can yakmış görünen o ki. Zaten sendeki bu ego da birgün sönecek haberin olsun. Hızlı koşan tayın birşeyleri seyrek olur. Yeşilyurt belediye başkanına da helal olsun böyle dimdik Durmuş

 59. Adem dedi ki:

  Akparti Yeşilyurt ve Büyükşehir de diğer dönem aynı başkanları aday gösterirse kazanamaz.İkiside isimlerini duyurmanın derdinde sadece

 60. Küskün dedi ki:

  Tabii, yiyecek birşeyler kalmayınca! Sıra bir birinize geldi!.. Yiyin bir birinizi…

 61. Kahta dedi ki:

  Büyük şehir belediyeside bizim adıyamanların hakkıydı. Birgün orayıda alacağız biraz sabır.

  1. Ali Yılmaz dedi ki:

   Alırsınız bekleyin Çok şey alacaksınız

  2. Has Malatyalı dedi ki:

   Provokatörlük yaparak Malatyalıları Çınar karşısında Gürkan tarafında toplamaya çalışmayın. Hakkın, adaletin, doğru sözün memleketi, hemşehrisi olmaz. Doğru söze “haklı” denir. Bitti.

   1. Öz Malatyalı dedi ki:

    Provokatörlüğü Malatya’nın evladını kim işe almıyorsa, kim Malatya’nın bir ilçe belediyesini Adıyamanlılarla dolduruyorsa o yapıyor.

  3. 44 dedi ki:

   Aynen aynen ABUZER kardeş bir Büyükşehir kaldı onuda alın sonra malatyayida Adıyamana baglarsiniz sorun biter

  4. Ali dedi ki:

   Kahta sen beni güldürdün Allah ta seni güldürsün. Olaya nasıl bir bakış açısıdır bu helal valla. Bizim bilim kurulu senin üzerinde bi araştırma yapsın.

 62. İsmet dedi ki:

  Mehmet Çınar’a helal olsun. Yiğit adammış. Bir şehrin onca siyasetçisi içerisinde Gürkan’a haddini bildiren bir tek sen çıktın. Tebrikler gerçekten. Bu arada farklı şehir edebiyatı yapan faşistleri de cehaletleriyle baş başa bırakmak lazım. Sanırsınız ki Adıyaman Ermenistan’ın Malatya ise Azerbaycan’ın şehri. Bu iki şehrimizin ülkemize ait olduğunu hatırlatmak lazım..

 63. Vahit Var dedi ki:

  Bunların Hiç Birinden Olmaz,

 64. Haberci dedi ki:

  Ah malatya ah bak hele çınarıma hele isa beye ne demeli hizmet sıfır birde eleştiri yapıyor kendisini kaf dağında görüyor akp limi yoksa mhp limi anlamadım zaten adam heryerde ben kimseyi takmam diyor padişahım çok yaşa 😂😂😂😂😂😂

  1. Hüseyin dedi ki:

   Yazık malatya ya 3000 km asfat yapmış neredeyse bilmiyoruz

  2. Has Malatyalı dedi ki:

   Darende dediğin bir küçük ilçe, etkisi büyük ama kendisi ve bütçesi çok küçük. Yıllık bütçesi ortalama 40 milyon liradır. Bu bütçeyle bu hizmeti buyur sen yap. İsa Özkan geldiğinde tek bir kalem işin otansiyel borcu 120 milyon liraydı: http://malatyahaber.com/haber/belediyeyi-satsam-bu-parayi-odeyemem/

 65. Gözlemci dedi ki:

  Bence isa özkan ve mehmet çınar dönsün kendi belediyelerine baksın hizmet yok birde her yerde karalama yapıyor isa bey akp ye mhp ye çalışıyor bu nasıl bir mantık

  1. Has Malatyalı dedi ki:

   İsa Özkan’ın nesi varmış? AK’nin başkanıdır, MHP de resmî ittifak partisidir. Hakkında en ufak yolsuzluk iddiası duydun mu? Mütevazı ve çalışkan, namuslu bir adam. Ne alaka şimdi…

   1. Haberci dedi ki:

    Padişahım çok yaşa 😂

  2. hazeyn dedi ki:

   İSA ÖZKAN dönsün kendi belediyesine baksında büyük şehirden istenilen bütçe destek gelmez ise ne yapsın isyan etmesin de adam haklı
   doğal olarak darende adına millet adına hakkını dile getirmiş
   gözlemci adlı trol kendi zavallılığını ortaya koymuşun

 66. Türkiye sevdalısı dedi ki:

  Bunlar büyük reisimin gölgesine sığınmıştır çıksınlar bireysel kaç oy alırlar bir görelim
  ama şunu bilirim her görüşten sayın Gürkan a oy verenler vardı lütfen başkanım 3 yılınız kaldı sizden büyük projeler bekliyoruz bizi mahçup etmeyiniz.

  1. Ali Yılmaz dedi ki:

   Bu haberi olduğu gibi cimere atalım belki reis görür bunların hepsini değişir

 67. Malatya sevdalısı dedi ki:

  Bunu bilmeyen mi var sayın başkanı başarısız kılmak için her türlü oyun oynanıyor adeta eli kolu bağlı başkanin hizmetine bir şey diyemem ama tanıdığım kadar doğru dürüst menfaat gruplarına kapısı kapalı birisidir inşallah başarılı olur ama sayın başkan sahada yanlız bırakılmış kendi ekibini bile kuramamaktadir.

  1. Ali dedi ki:

   Mehmet cinar ile isa özkan
   Önce kendi çöpleriniz temizleyiniz. Daha çöpleri doğru düzgün toplatamiyorsunuz. Anlaşılan mehmet cinar hacı abisini ahmet abisini ve bacı ablayı yanına alarak büyükşehir başkanı olmak istiyor.

 68. Efsane Malatyaspor 1966 dedi ki:

  Sayın Büyükşehir Belediye Başkanımız Selahattin Gürkan Sen Görevini Yapmaya Devam Et.Malatya Senin Yanında.Yanındakiler Seni Çekemiyen, Başarısız Olmanı İstemeyen kesim.Kendi Başarısızlıklarını Biliyorlar, Sizin de Çok Sevilmenizi Çekemiyorlar.

 69. Cengiz dedi ki:

  Selahattin başkan sonuna kadar haklı çınar ne iş yapmış beleşten atadılar oraya kendini vazgeçilmez zannediyor Osman başkan bile Çınar dan daha başarılı ara yollar köstebek yuvasına dönmüş yama asfaltta çok başarılı selahattin başkanla kendini kıyaslamasın toplantıda ateşi fitilleyen çınardır diğer seçimde değil aday meclis üyesi bile olmamalı

 70. keklik dedi ki:

  yeşilyurta verilen 250 bisiklet nerde

 71. Üzülen vatandaş dedi ki:

  Hakkını helal et Ahmet Çakır! Günahını almışız, arar olduk…

 72. Öz Malatyalı dedi ki:

  İsa Özkan’a bak hele, Adıyamanlılarla bir olmuş Malatya’nın evladını yemeye çalışıyor. Yazıklar olsun. Malatya Malatyalılarındır, Mehmet Çınar gitsin memleketi Adıyamanda diklensin. Kimse Malatyalıların sabrını test etmesin. Herkes haddini bilsin

  1. Ayıp günah pes dedi ki:

   Bu nasıl bir yorum. Selahattin G. nin bol keseden abartması ortaya çıkınca üstelik birde kullandığı argo çıkınca hedef saptırmak yaşanan rezaleti örtmek için bugün Adıyaman yarın baskil öbürgün ne muhabbeti yapacaksınız. Artık millet yemez bunu. Malatyada Oy veren Malatya’da vergi veren herkes eşittir. Bu ne faşist bir yaklaşım. Mızrak çuvala sığmıyor. Çınar mı ondan Başkan olmayacağı zaten belli değilmi idi. Al birini vur ötekine

  2. Has Malatyalı dedi ki:

   Adıyaman dediğin daha düne kadar Malatya’nın kazasıydı. Bu bölge insanı birbirine olduka yakındır. Rasyonel eleştirilerle karşılaşınca olayı mikro milliyetçiliğe indirgeyerek unutturamazsınız.

  3. Malatyalı dedi ki:

   Mikro milliyetçilik yapmayın diyen Adıyamanlılar ASIL mikro milliyetçilik yapan sizsiniz. Önümüzdeki dönemde göreceğiz MALATYALILAR Size hakettiğiniz dersi vereceğiz

 73. Ali dedi ki:

  Mehmet cinar sen ne yaptın anlat bakalim?
  Kuruttugun ağaçlardan mi başlayalım? Bilboardlara harcadığın paradan mi başlayalım? Nerede başlayalım cinar beg??

 74. MUHTAR dedi ki:

  Selhattin Başkanı Yedirmeyiz
  İŞ yapanı istemezler
  ihaleleri hısım akrabaya eşe dosta degil hak edene verince su kesildi su olmasa hayat olmaz tabiki selhatin başkana saldıracaklar
  Herkesin gözü büyük şehirde
  başkan korona olsun yerine oturalar Bakanlık gibi yer
  Gözü olanların gözü görsün
  Borç öder hizmet için para var der daha ne yapsın
  Tabi reklamcıları zayıf
  Aga agadır amma velakin yanındakiler şakşakcı yol arkadaşları önemli ekip ruhu önemli
  Bu arkadaşlar reis olmasa mahlelerine temsilci dahi olamazlar

  1. Mustafa dedi ki:

   Önceden en azından ihale yapılıyordu. Şimdi işler ihalesiz gidiyor. Fiyat bile sormuyorlar.

  2. Eğitimci dedi ki:

   Selahattin Gürkan bunların dümen suyuna gitmedi saldırı bundandır dik dur eğilme koca çınar ben sizi müfettişlik günlerinden tanırım kişilikli dürüst namuslu kısacası adam gibi adamsınız her zaman doğrular kazanır.

 75. Mehmet Emin dedi ki:

  Bu şekilde Selahattin Başkana yüklenerek başkasına yüklenerek hiç bir yol kat edilmez sadece muhalefete ve çekemeyenlere alay malzemesi verilir bundan önceki başkanlar selahattin başkanımızdan farklı ne yapmışlar bi ona baksınlar parti içindeki mevzular içerde kalmalıdır.

 76. Turgut dedi ki:

  Sayın Selahattin başkanım belediyenin kurumlarını eski yönetimin çalışanlarından temizleyin kurumlar içerisinde en çok onlar sizi millete karşı pasifize göstermeye çalışıyor

  1. Has Malatyalı dedi ki:

   Sen belediye başkanı olursan 5400 adamı kovarsın… Bu nasıl mantık? CHP’li İmamoğlu ve hele zaten örnek bir belediyeci olan M. Yavaş bile bu boyutta bir kıyımı düşünmedi, muhalefet partisi olmalarına rağmen… Merak ediyorsan da söyleyeyim, Selahattin Başkan gelir gelmez ilk önce kendisini samimiyetle destekleyenleri kovdu. En azından birkaçına ben bizzat şahidim. İyi ki de kovmuş, onlar bu tiyatrolara dâhil olmuyor bu sayede.

   1. Mustafa H. dedi ki:

    İlk İcaraati Ahmet Çakır ve Hacı Uğur Polat’ın adamlarının listesinin çıkartılıp kovulduğundan haberin yok heralde , sonra bana olumsuz yorum yapıyor internette diyerek açığa aldığı daire başkanlarından da haberin yok heralde.
    Sallayarak iyi tutturacağınızı zannediyorsunuz ama bu millet yemez kardeşim..

 77. Hakan dedi ki:

  Selahattin başkan a organize saldırı yapılıyor.
  Bu arada yine şelale akmaya çalışıyor

  1. Has Malatyalı dedi ki:

   Ben de mi şelaleyim, hemşerim? Bu taktikleri Malatyalı yemez, eleştirenlere Şelale, Meşale, iç hiziler ve dıj güjler demek… Tutmuyor bu taktikler. Bakınız çok basit bir olay var, burada; daha evvel defalarca benzeri yaşanmış bir asılsız iddia bu sefer sorgulanmış. Şehrin en büyük bulvarlarından biri, belki de en büyüğü hakkında şehremini sıfatında biri bu kadar vahim bir hatalı bilgi veremez, vermemeli. Her şeyi geçtim, ya velev ki söylemlerde değil 3000 varsın 300.000 km densin, Malatyalı olarak sokağa çıktığınızda bunu görebiliyor musunuz, göremiyor musunuz? Göremezsiniz çünkü yok. Lafla peynir gemisi yürümez. Büyükşehir’e Selahattin Gürkan’ın kapasitesinin yetmediği ortaya çıkmıştır. Ne ekip kurabildi, ne de çatır çatır hizmetleri üst seviyede yapabildi. Şelale melale, o yapıları ben sizden daha çok eleştiriyorum ama insanların umut bağladığı biri onları bile aratıyorsa… Görünen köy, uzakta değildir 😀

   1. Kerem dedi ki:

    Disipline Sevk Edilmesi Gereken Biri Varsa Lan Diye Hitap Eden Selahattin Gürkan dır. Bu Nasıl Bir Akıl Tutulması.

   2. Emir dedi ki:

    Belediye de mi calısıyosun su 13 bin alan caycılardan mısın selahattin Gürkan en azından tasarruf yaptı yerlesim olmayan yere bile yol yaptı sen evinden cıkmıyosun elit semtlerde takılıyorsun heralde

 78. Aziz dedi ki:

  iktidarın nimetlerinden hangimiz daha çok yararlanacağız tartışması olmuştur
  içimdeki az buçuk imanı da aldınız götürdünüz hakkım haram olsun siyasete atulmadan önceki servetinizle şimdiyi kıyaslayın bakalım
  nasıl olsa bu millete allah kitap peygamber de alkışla ama eğer öteki dünya diye bir yer varsa hakkım haram olsun

 79. Murat dedi ki:

  Keşke kimse kimseyle konuşmayıp sadece kahvaltılarını yapsalar miş il başkanı o kadar cebinden ödeyip kahvaltıya çağırmış gereksiz polemik bence büyükşehire daha büyük destek verilmeli başka Malatya yok

 80. VATANDAŞ dedi ki:

  Hiçbirinden olmaz…..
  Bunlar Malatya yı hak etmiyor.
  Seçimde gereken cevabı görecekler.

 81. Malatyalı dedi ki:

  Temel ha bir yılan gördim 30 metre varidu
  Dursun öksürür..
  Temel 15 varidu
  Dursun yine öksürür
  Temel 10
  Dursun öksürür
  Temel 5
  Dursun öksürür
  Temel 1
  Dursun yine öksürünce
  Ha uşağım o zaman çalıdan gelen ses neidu..

  1. Hakan dedi ki:

   Mehmet cinar in yaptığına provake etmek denir. Çocukca

   1. Mehmet dedi ki:

    Üç km yol demenin neresi provake. İnsaf insaf.

 82. Eymen44 dedi ki:

  Mehmet çınar belliki büyükşehir koltuğuna göz dikmiş. Oturup adiyamanlari şimdi olduğu gibi etrafına toplamak.Adami tahriknedene kadar konuşturmuş tartışmayı çıkartmış. Belediye başkanı olmadan önce ve olduktan sonra ikisininde mevcut durumlarına bakılsın gerçek ortaya çıkar

  1. Eymen44 dedi ki:

   Mehmet çınar maşşallah padişahım çok yaşa deyin misali ara sokaklarda direklere adını yazan bayraklar yaptırmış. Paramız cok yaa .bir on planda olma duygusu var Adamda

  2. Vahap dedi ki:

   Büyükşehir yöneticilerine bakın yüzde 70 i adıyamanlı zaten heralde selahattin baskanda Adıyaman kökenliki bu duruma dur demiyor

 83. Mustafa dedi ki:

  En büyük hayal kırıklığı Akp il yönetimi ve Yeşilyurt belediye Bşknı dır,tabi HANIM ağa en başta

 84. Malatyahmet dedi ki:

  Selahattin baskan ne yazik ki ilce belediye baskani olarak kalacakti yazik oldu Malatyaya

 85. Harun dedi ki:

  Daha geçen hafta 1500 km asfalt diyordu bu hafta 3000 yapmış. Yürü Selahattin başkan kim tutar seni.

 86. Abdullah dedi ki:

  Selahattin Gürkan başkan geçtiğimiz günlerde ulusal bir televizyonda yaptığı konuşmasında 2019 yerel seçimlerinde büyük bir teveccühle geldiğini ve seçimden önce yaptığımız araştırmalarda malatyanın yüzde 80 inin kendisini desteklediğini ve bunun nedeninin ise eski başkanların hataları nedeniyle olduğunu ifade etmişti. Bende diyorumki şimdi seçim olsa partisinin değilde kendisinin saf oyu olduğunu ifade ettiği yüzde 80 oy a karşı maksimum yüzde 20 oy alacaktır. partisi ile bile girse yüzde 20 oyu geçemez. bu da buraya tarihi not olarak düşsün, hizmet desen var olan hizmetleri sürdürmeden başka yenibir hizmet yok, yeni bir vizyon proje yok, yeni projesi de yok hep eleştirdiği önceki başkanların yüzde 80 e gelmiş projelerini tamamlandı ve üzerine kendisi yapmış gibi reklamını yaptı… maalesef malatya için 5 yıl boşa gitti, gidiyor, hakkını yemeyelim selahattin başkanın 1 projesi vardı ve kendisi bu projeyi başlatıp bitirdi, yukarıdaki haberde tartışmanın yaşandığı meclis salonunu yenileme projesi gerçekten şu koronavirüs salgını ve yaşadığımız ekonomik buhranda yapılması elzem bir projeydi kendisini bu projeden dolayı tebrik ediyoruz. bir proje daha vardı şimdi hatırladım itfaiye binasının arkasına doğu garajını taşıdı ve malatya “rahat bir nefes aldı” gerçekten..!! Geçmiş başkanların hataları sebebiyle başkan olan Selahattin başkan 1,5 yılda 3 bin kilometre yol yaptığını ifade ediyor 3 bin kilometre yol yapılmışmı.?! onu bilemem ama 1,5 yılda kendisine oy veren seçmenden 3 bin kilometre uzaklaştığını söyleyebilirim

  1. Rmz dedi ki:

   Allahtan korkmazcasina bir yorum olmus.
   1-fuar merkezi
   2- itfaiye binasi
   3-yemek fabrikasi
   4-yeni ekmek fabrikasi
   5-atil haledeki yimpas alinmis yapiliyor
   6-sanayici sitesi yeri alinmis baslaniyor
   7-kayisi merkezi temeli atiliyor
   8- kutuphane yapiliyor
   9- bunlari yaza yaza devam edersin
   Normal asfalt ve kanalizasyon seyler haricinde bahsediyorum.
   Sen eskı donemde satıs olmayan kredı kullanılmayan bır meclıs toplantısı gordun mu
   Bu kadar borc bırakılmıs bıtık bır beledıyeyı almıs 1 m2 yer satmadan borcları odeyıp hızmet edıyor. Cınarda elıne almıs bır hıyar sera yaptım dıye gezıyor. Ortada kim ne yapmis herkes kendine baksin sizde mileltin yaverligini yapmayin bosu bosuna. Adalet hepimize lazim. Bizim hakkimizi savunan adam. Hakkimizi yedirmeyen birisi varsa da oda selahattin baskandir. Siz istediginiz kadar konusun gercek halk herseyin farkinda.

   1. Mustafa H. dedi ki:

    Rmz Fuar Merkezi Ahmet Çakır
    İtfaiye Binası Ahmet Çakır
    Yeni EKmek Fabrikası daha yapılmadı bile
    Yimpaş yaklaşık 20 senedir atıl Selahattin Gürkan istemedi zorla verdiler
    Sanayi Sitesi nerde ?
    Kayısı Merkezi diye birşey yok Lisanslı Depoyu Bakanlık yap işlet devret ile yaptırdı Bakanlık desteği AB Desteği ile yapıldı sadece yolunu belediye yaptı.
    Kütüphane ile alakalı 2015 yılında projeyi çizdiren Ahmet Çakır
    sen yaza yaza devam et ama SÜmer Park yazarsın Hayvanat Bahçesi yazarsın Sosyal Tesis yazarsın onların da hepsi Ahmet Çakır zamanında yapıldı..
    Eski dönemde borç için değil yatırım için kredi çekiliyordu Fuzuli caddesine açılış ile asfalt döküldü bir de eski ssk hastanesinin olduğu yere başka da yapılan kavşak yok , Orduzu – Aşağı Çöşnük arasında bir kavşak var onu da 12 gündür yapamadılar hala asfaltsız..

 87. Malatyasporlu dedi ki:

  Sayın Yeşilyurt Bld. Bşk.nı Çınar, madem bu kadar yolların km.’ne vakıfsınız 10 yıldır Yavuz Selim Mah. Meyveli Sokağa bölge halkı ekmek kulübesi istiyor nihayet bu yıl başında yeri yapıldı hemde dolgusuna kadar konteynirde kuruldu 3-4 ay atıl kaldı sonra onca emek ile yapılan iş bir anda söküp götürüldü niye bu konulara bu kadar vakıf değilsiniz yazık günah değilmi buradaki insanların mağdur edilmesi. Şimdi dersiniz ki millet yol asfalt derdinde sen ekmek kulübesi derdindesin hayır kabul etmiyorum halka hizmet hakka hizmetse her iş kutsaldır. Lütfen o sökülen ekmek kulübesini faal duruma getirin sayın başkanlar.

 88. murat dedi ki:

  Peki muhalefet partisi ne iş görüyor.. bu bir yerde Ce.Ha.Pe. muhalefet yapmıyor demek.. neden diye sorarlar.

 89. Cafer dedi ki:

  Büyük beklenti ve destekle seçilen Selahattin Gürkan Maalesef hayal kırıklığı yaratıyor. Şuana kadar Malatyalıların görebileceği tek çalışma yok maalesef gelen gideni aratıyor.

  1. irfan dedi ki:

   bir belediye baskani tv de akpyi kötülerse o baskandanbirsey beklemeyin bu halk akpeye oy verdi baskana degil kendinden önceki baskani eleştirn kendi ne yapmiş malatyaciksin onu anlatsin..

 90. Suat dedi ki:

  yarın barışırlar merak etmeyin 😂

 91. Malatyalı dedi ki:

  2 cumhurbaşkanı ve değerli siyasetciler yetiştiren canım Malatya kimlere kaldı arkadaş🤔

  1. Hakan dedi ki:

   Büyükşehirin başında vizyon sahibi başkan olacak vay Malatya vay haline.

 92. Hasan dedi ki:

  Mahmet çınar bu göreve layık değil

 93. Yavuz dedi ki:

  Gerginlik Selahattin Gürkan’ın olduğu her yerde var zaten.Bu sadece kamuoyuna yansıyan bir bölüm.Personelinden AK Parti teşkilatına kavgalı olmadığı kimse yok.Daha doğrusu Gürkan kendini padişah,etrafındaki herkesi yeniçeri,emir eri olarak görüyor.Seviye ise yerlerde.Cumhuriyet tarihinde bir ilki başardı Gürkan, lanlı lunlu konuşmalarla.Bunu ilk kez görüyoruz.Tebrikler

 94. Emir dedi ki:

  Selahattin Gürkan başkan bence boşuna sinirlenmemiştir ortamı gerene bakmak gerekiyor zira Mehmet çınar ortamı germek adına elinden geleni yaptığı yetmezmiş gibi bu haberi servis ettirmiş yanlıştır bir vatandaş olarak partimize zarardır düşüncesindeyim

  1. Has Malatyalı dedi ki:

   Bu siteyi 5 yıldır takip ediyorum, şunun bunun tetikçiliğini yaptığını görmedim. Haber neyse on veriyor, kamu hizmeti olan gazetecilik de budur. Kendi görüşleri olursa da zaten belli ediyorlar, yani kafasından haber uyduran veya siyasi operasyona alet olan bir site olsa, dönün bakın bakalım, geçmişte Gürkan’ın lehine yorumlanabilecek tonla haberi girer miydi? Gazeteci siyaha siyah, beyaza beyaz, göze göz, kaşa da kaş derse gazetecidir. İşinize gelmeyen haberler sanki uydurmaymış, sanki servis edilmiş gibi yorumlamayın. Habere tekzip gelmiş mi? Yok. Gazeteci de istediği kaynaktan haberini alır ve kaynağını gizli tutar yasal çerçeve içinde. Gürkan büyük bir balonmuş, ben de aldananlardanım, bu balon patlayalı çok oldu. Koca şehirde kendisinden memnun bir tane ademoğlu görmedim daha, siz ilk olabilirsiniz.

 95. 44 dedi ki:

  Adıyamanlı Yeşilyurt Belediye
  Başkanı Büyükşehire aday olmak istiyo herhalde

 96. KAMA dedi ki:

  Gürkan dedi ki israf çok ..milleti işten çıkardı…tasaruf yapacam dedi…derken ne iş kaldı ne işçi….yani Malatya’da sadece Gürkan değil…sanki ak parti de bitti…

 97. Vlkn44 dedi ki:

  Milleti yediler doymadılar şimdi birbirlerini yiyorlar.

 98. Ozy dedi ki:

  Bunlar iyi günleriniz bu şehir size hayatınızda göremeyeceğiniz mevkileri altın tepside sundu yiyin birbirinizi ki millet biz ne yaptık bunlarımı seçtik desin yazık koca koca adamlar mevki makam hepsi size ağır geldi hamdolsun ne size ne sizin siyasi anlayışınıza oy verip bu vebalin altına hiç girmedim Malatya’nın hafızasını yok ettiniz hizmet yapıyoruz diyerek hizmet kim siz kim 😤

 99. Şahin dedi ki:

  Selahattin Bey’e karşı nedir bu karalama kampanyası??
  Merkez olsun ilçelerimiz olsun her yere hizmet gidiyor..
  Bunun aksini söyleyen ya kördür, ya da fitnedir.
  Dışarda yaşayan bir vatandaş olarak ben bile yapılan değişiklikleri görüyor duyuyor biliyorsam bazıları nasıl görmez ki!!!
  Buda demek oluyor ki ortada bir hainlik var.

  1. Rıfat dedi ki:

   Ben körüm. Görmedim

  2. Akıldane dedi ki:

   Selahattin gürkanın büyükşehir de malatyaya kattığı bir değeri söyle.bir eserini söyle de bilelim.battalgazide çok var,yaptı inkar edilmez.ama büyükşehir de paso kurban kesitirip geziyorlar

 100. Mustafa taş dedi ki:

  Malatya siyasetinde yıllardır saltanat sürenler , Selahaddin başkana iş buyuramadıkları için , değirmenlerine su taşımalarına ve haksızlıklarına ayak direttiği için komplo kurarak siyaseten başarısız olması için elinden geleni yapıyorlar. Ağalar,HANIM ağalar ve onların yancılığına soyunmuş belediye başkanları ve sözüm ona Ako il yöneticileri asla başaramayacaksınız herkes her şeyi biliyor. Mızrağınız çuvala sığmıyor.

  1. Çitil dedi ki:

   Nokta

 101. Levent dedi ki:

  😁😁😁😁😁😁

 102. Malatya44 dedi ki:

  Az kaldi ha hadi biraz daha gayret gosterinki herkez eteklerindeki tasi doksun herkesin foyasi ortaya ciksin

 103. Suat dedi ki:

  Lanlı lunlu konuşmaya başladılarsa şenlik başlamıştır izleyelim bakalım arkasından ne çapan oğlu çıkacak

 104. Cihan dedi ki:

  Helal olsun Mehmet ÇINAR’a. Kol kırılır yen içinde kalır mantığıyla yalan dolana sesiz kalanlar utansın. Kibir ve enaniyetinden biri bin yapan, Malatya tarihinde yapılan her olumlu işi ben yaptım, bütün olumsuzluklar ise haleflerime aittir zihniyetine başkaldırdığı için Mehmet Başkanı kutluyorum.
  Koca koca vekillerin sessizliğe gömüldüğü bir dönemde onurlu bir haykırıştır Mehmet Başkanın itirazı. Yeni dönemde Mehmet Başkanı Büyükşehir’de görmek istiyoruz. Buzdan yapılan kibir abidelerinin güneşte eriyip yok olacağını göreceğiz inşallah.

 105. G ali gürer dedi ki:

  malatya bir hizmet görmüşse sayin büyük şehir belediye başkani sayin selahatin gurkan tarafinda hizmet geldiğini göruyorum tabiki diğer sayin baskanlarida kendi ilçelerine hizmet ediyorlar onlarida görmemezlikte görmemek lazim saygilarimla güler optik gulali gürer

 106. Turan dedi ki:

  Gürkan’ın tek rakibi Berat Albayrak. O da bugün açıklama yapmış OECD’de 1. Dünyada 2. yiz demiş.

 107. Çarmuzulu dedi ki:

  Selehattin Bey Ahmet ÇAKIR Gibi Satsan Savursan Çevrendekileride Nemalandırsaydın Doğmamış MALATYA çocuklarının geleceğini ipotek altına alsaydın.
  2.000,000,000 borcun kaynağını açıklasaydın bu kadar sert eleştirilmezdin.
  Dahasını dahasını da Malatya halkı biliyor.

 108. Seyit dedi ki:

  Yorumları yayınlamama kararı aldınız sanırım. Sebebi sizde saklı kalsın Sayın Editör.
  Büyükşehir Belediye Başkanımız ile kimse bu derece şov yaparcasına ileri geri konuşamaz. Sürekli bir açık arama telaşına düşülmüş. Selahattin Başkanımızın her daim yanındayız. Bazı kesimlerin niye bu kadar rahatsız olduğu, ve yıpratmaya çalıştığını çok iyi biliyoruz.

 109. malatyalı dedi ki:

  Malatya’da ak parti çöküş dönemi başlamıştır . Bitmeyen kuzey çevreyolu ekonomik krizler ilçelerde çöülmeyen işler kriz büyük

 110. Ahmet dedi ki:

  İki belediye başkanının birbiriyle yaşadığı sorunların ceremesini halk çekiyor. Yeşilyurt Belediyesi’nin parselleyip sattığı yerleri Büyükşehir yeşil alan ilan etti. 15 binden fazla dilekçe verildi, binlerce insan mağdur oldu.
  Kendi aranızdaki sorunları başka şekilde halledin, masum insanlara zulmünüzü bulaştırmayın.

 111. yasar dedi ki:

  Kral çıplak dedi çok şükür biri. Mehmet Çınar’ı zamanında başkan olduğunu benimseyememiş gölge başkan diye eleştiren biri olarak cesaretinden dolayı tebrik ediyorum kendisini. Büyükşehir belediye başkanın gittiği heryerdeki açıklamalarına bir bakın normal standart belediyecilik hizmetlerini Cumhuriyet tarihi, M.S tarihteki bir ilk gibi anlatıp duruyor. Kimse de buna sesini çıkarmayıp yutuyor. Koca il başkanı sessiz vekillerin hepsi suspus. Bakanlık yapmış biri el el pençe yanında. 3000 km asfalt serdik diyor. Malatya’dan İstanbul’a 3 sefer asfalt sermek demek. Bunu ne mantık ne matematik kabul eder. Ama bütün siyasiler dizilmiş karşısına seyrediyorlar. O da rakamların üzerine ekledikçe ekliyor. Abarttıkça abartıyor. Artık şehrin aktörlerinin çıkıp gerçekleri yüzüne vurması gerekiyor.

 112. 44 dedi ki:

  Selahattin Başkan doğru yoldasın doğrusun dürüstsün adaletlisin yalaka değilsin 80-100 bin maaş alıp yan gelip yatanların hortumlarini kestin belediyede saltanata son verdin elbette cephe alacaklar size Meyve veren ağaç herzaman taşlanır.

 113. Hakan dedi ki:

  Şu bi gerçek ki Gürkanı ne vekiller ne akp yöneticileri istedi. Adamın het yaptığını eleştirmek ruhlarında var. Çınar ne mühendisi bilmiyorum ama kesin inşaa ile ilgisi var. Belediye İnşaat şirketi gibi ancak apartöan yapıyor. Önce ilçenin bi eksiği var mı ona bak. Yapamıyorsun yapılanı koru bari sayın Çınar

 114. Hakan dedi ki:

  Mehmet çınar başkan doğru söylüyor. Selahattin Gürkan şov yapıyor yazık benim Ak partime selahattin gibilerin bu partide işi yok vallahi yok billahi yok

 115. Mehmet dedi ki:

  Selahattin gürkan yedirtmiyor ya tek dava o sonuna kadar yanındayız selattin başkan

  1. mlx dedi ki:

   Yedirtmiyor,işte yapmıyor arkadaş.şimdiye kadar ne yaptı.hangi kalıcı eseri malatya ya kattı

 116. MEHMET dedi ki:

  mehmet başkan doğruları söyleyelim demiş bak bunu barındırırlar ama gelecek olan mehmet başkana gelecek((( maalesef , gürkan kendinsini dev aynasında görüyor 3 bin km yol ne demek ya istanbul-ömalatya 3 kez demek insan atar da bu kadar da atmaz yani)))

 117. Ahmet dedi ki:

  Harbiden Ahmet Çakır ı arar olduk. Herşey ateş pahası

 118. öneri dedi ki:

  Yumuşak diken YYurt belediye başkanı
  Geleceğe dönük kendi reklamını yapMA..
  Ardına güvenME.
  Fotoğraflarını her yere asMA.
  Seni sevdikleri için değil, başkasını sevmedikleri için seni kullanıyorlar.
  Düşmanımın düşmanı dostum değildir.

 119. pasa44 dedi ki:

  Selahattin Gürkan maalesef bizi hayal kırıklığına uğrattı. Oy verdiğime bin pişmanım. Allah aşkına danışmanları yok mu Gürkan’ın? Yüz akı bulvarı 30 km demek bu milletin aklıyla alay etmektir. Bu millet aptal değil sayın Gürkan. Malatyalılar, artık asfaltı, kaldırımı, yolu hizmet olarak görmüyor. Malatya 25 sene önce Münir Erkal zamanında hafif raylı sistemi, teleferik projesini, Fahri Kayahan alt merkezini, Kernek parkını, Yeşiltepe alt merkezini, Maşti şehirler arası otobüs terminalini konuşuyordu ve Sayın Erkal bu projelerinin çoğunu gerçekleştirdi. Ardından gelen Sayın Çerçi, büyük şehir belediye binasını, arıtma tesisini, Hürriyet parkını kazandırdı, Malatyasporumuzu süper lige çıkardı. Çakır’ı beğenmezdik ama onu bile arar hale geldik. En azından şehrin çehresini değiştirmişti. Battalgazi belediyesi ve büyükşehir maalesef çok başarısız.

 120. berk dedi ki:

  Helal olsun size belediye ekmekinede zam verdiniz vekiller nerdesiniz 2023 geliyor

 121. Muhammed dedi ki:

  Selo ağam kızma. Doğrular can yakar. Kafadan sallamakla olmuyor işte. Helal olsun mehmet çınara en azından yanlışları selo başkanın yüzüne söylemiş. Diğer parti üyeleride ama ha sesinizi çıkarmayın.. koltuklarınızda rahat oturun. Korkaklar.

 122. fatih dedi ki:

  Hepiniz aynısınız sozde bize hizmetkar olacaklar mis…cumhurbaşkanı diyor ya millete hizmetkar olun hepiniz karun kadar zenginsin bana nasil hizmetkar olacaksınız ki hiç gördünüz mü zenginin fakire hizmetkar olduğunu siz ancak koyun sürüsünü kandırırsıniz selahattin Gürkan bos cikti suya zam yaptı 1.8 katrilyon paranın nereye gittigini açıklayamıyorum..binlerce km asfalt dokmussssmuuuuss..yesilyurt bld baskani o daha da bos bi adam bütün bos gereksiz islerini hepsinde imzası var…gereksi bos isler belediyesi yesilyirttur.battalgazi bld.baskani hic bir is yapmıyor selahattin başkanın yaptıkları ile şimdilik iyi gidiyor …gardaslar inşaat mühendisin den baytardan öğretmenden bu kadar olur ha siz ne bekliyorsunuz gidin Antep belediyesinden biraz staj görün yazik size ancak zenginleri daha da zengin yaparsınız şurada 2 yılınız kaldi sayılı gün çabuk geçer

 123. Cem dedi ki:

  Bu yaşananların özetini Ahmet Kaya anlatmış zaten 🙂
  https://www.youtube.com/watch?v=RfaunJAJupg
  İzleyin birebir aynısı :)))

 124. hasan kaçan dedi ki:

  bu aralar bence Selahattin Gürkana ve Mehmet Çınara tavsiyem “yolun sonu görünüyor” türküsünü dinlesin.
  Bence ikisinden de başkan olmaz. boş yere koltuğu işgal ediyorlar. Hizmet diye bir şey yok. Bire bin katarak anlatıyorlar ikisi de.

 125. isa dedi ki:

  her yolun sonu böyle antipatik, başarısız, kibirli, ben merkezli insanlarla gelir

 126. osman1453 dedi ki:

  O toplantıda yapılanlar sadece Mehmet çınara yapılmamış Tüm ak parti teşkilatına yapılmıştır bence

 127. Cesur Adam dedi ki:

  Dört senedir yemek parası 8 tl burutrt 11 tl bu parayla yemek nerde yiye bilirsin ancak ekmek domates

 128. Çağdaş dedi ki:

  eskimalatya ile merkez arasındaki yolda giderken yol seçimi yapıyoruz çukur ve çöküntülere tekerlek girmesin arabanın tabanı yere vurmasın bir yerleri kırılmasın diye

 129. Vahdet dedi ki:

  m. çınar nerede kaç metre asfalt yapmış şehir içinde, belediye bir basın açıkalamasıyla halkı bilgilendirsin, oturduğu yeri bile büyükşehir yaptı

 130. Nedim S. dedi ki:

  Nihayet Selahattin Başkanımın dediği gibi “Cumhuriyet Tarihinde Bir İlk” oldu ve aynı parti belediye başkanları bunu yaptı. Hatta AK Parti tarihinde bir ilk de oldu bu arada. TEBRİKLER…

 131. Şahin dedi ki:

  Selahattin Başkan hizmetlerini abartarak değersizleştiriyor. Başkan “Cumhurbaşkanımız sadece Malatyanın fahri hemşehrilik beraatıni kabul etmiştir” demişti. Gercekten acaba öyle mi diye internetten baktım. Şanlı Urfa Büyükşehir Belediye Meclisi de 2017 de oybirliği ile Cumhurbaşkanımıza hemşehrilik beraatı vermiş. Acaba Meclis karar alsa bile Reisi Cumhur kabul etmemis mi diye merak ettim baktım. Urfa Büyükşehirin resmi sitesinde bir fotoğraf gördüm. Başkan Fahri Hemşehrilik Beraatını Reisi Cumhura sunuyor. Linkini paylaşayım. https://www.sanliurfa.bel.tr/icerik/4071/21/cumhurbaskani-erdogana-fahri-hemsehrilik-berati-verildi
  Anayurt Bulvarı.için 15 km dedi. Hergün o yolu kullanıyorum. 3.8 km. Bunu millet görüyor. Gürkan Başkan dikkat etmeli.

  1. Ömer dedi ki:

   Siz tek şeritten gidiyorsunuz 3.8km doğru. Siz tek şeridi 3.5m sayarsanız çift şerit 7 metre. Yol çift şerit birde gidişin dönüşü var. 3.8×4 =15.2km yani başkan yuvarlak olarak 15 km demiş

  2. ramo dedi ki:

   Dilek yolu adiyamanda degil mi kuyulu yolu da adiyamanda degil mi bunlar kendi yollarini bilmiyor daha

 132. Karakurt dedi ki:

  Koca Malatya da bir çınar başkan karşı koyuyor büyükşehir belediye başkanına, yazıklar olsun akp yağdanliklarına, milletvekilinden, il, ilçe başkanlarına kadar, daha ne kadar susacaksınız.

 133. mustafa dedi ki:

  kendi başınızı yiyin

 134. Has Malatyalı dedi ki:

  – Bulvar 30 km…
  – O kadar yok
  – 15
  – Değil
  – 10
  – 10 da yok
  – 5 olsun!
  – 3 km orası
  – Ne demek istiyorsun!

  :))) Ya şu diyalogu canlı seyretmek isterdim. En azından ağlanacak halimize gülerdim.

  Tabii Çınar’ın da hatası var. Son asfalt bükücü Sayın Gürkan misal şöyle 3 km’lik bir asfalta baksın, asfalt o bakışlara dayanamarak uzar, uzar, uzar ve 30 km oluverir hemen utancından. Yaa, işte böyle. Kısas-ı Evliya okuyun da öğrenin biraz.

 135. Çitil dedi ki:

  Sayın Gürkan Malatya için gerçekten çok büyük bir değer, ve çok büyük bir şanstır. Görünen o ki harcıyorlar yada harcamaya çalışıyorlar. Niye çünkü dürüst, niye çünkü çaldırmıyor, niye hala geçmişin pisliğini temizliyor, niye çünkü Malatya sevdalısı ve gönül adamı…Nerden geldi bu adam diyen çok neden alışılmamış ve nadir görülen bir tip. O yüzden Geleceğimiz için destekleyin.

  1. Mehmet dedi ki:

   Bu yorumu yaparken ciddimiydin?

 136. Eczaci44 dedi ki:

  Selahattin başkan in asfaltini göremeyen insan cikta Fahri Kayahan eski malatya tarafına tecde tarafına bak bı Osman baskanda eski malatya ya bir asfalt yaptırmış maşallah Allah ikisindende razı olsun verdiğimiz oyları bize hizmet olarak geri veriyorlar eski malatya feribot bu yollara bakınca Osman başkanın çalıştığını göreceksiniz daha cosnukteki devlet hastanesi inşaat aşamasında o da olunca Osman başkanın hizmetini goreceksiniz

 137. mlx dedi ki:

  battalgazi belediyesi döneminden biliyoruz selahattin başkanı ilklerin öncüsü.hatta hatırlarsanız;yeşil kuşak projesini belediye de görevli mühendisler yapamamıştı,çok değerli oğlu 1 gecede bitirmişti.

 138. Harun dedi ki:

  Malatya’nın ve Selahattin Gürkan’ın özeti bu diyalog:
  Mehmet Çınar, “30 kilometre değil”

  Selahattin Gürkan, “15 ilometre olsun”

  Mehmet Çınar, “15 kilometre de değil”

  Selahattin Gürkan, “10 kilometre olsun”…

  Mehmet Çınar “O yol 10 kilometre de değil”

  Selahattin Gürkan, “Ahan da 5 kilometre olsun”…

  Mehmet Çınar, “O yol 3 kilometre”…

 139. Ahmet dedi ki:

  ak partiden dönmek yok sizler gidicisiniz hiç biriniz aday olmayacaksiniz yolun sonu değil durmak yok yola devam….

  1. Mihenk44 dedi ki:

   Büyükşehir ve merkez ilçe belediye başkanları başkanlık kalibresinden, vizyonundan, profesyonel kamu yönetimi anlayışından ve Syn. Cumhurbaşkanımızın ifade ettiği Akparti misyonundan habersizler. Yaşananlara sessiz kalan vekil ve meclis üyelerini de bu arkadaşların yanına koyun haksızlık yapmış olmazsınız. Durumdan Reis mutlaka haberdar edilmelidir. Nokta. Sayfa editörü de bize taktı yayınlamıyor yazdıklarımızı her nedense:(

 140. Murat dedi ki:

  Çınar da çok iyi değil ama şimdi yüz akına 30 km 15 km 10 km diyen adamdan da birşey beklenmez. 10 30un üçte biridir ve demek ki siz hesap yaparken hizmetlerinizin (yaptıysanız tabi!) 3 veya 4 misli abartıyorsunuz

 141. Cesur Adam dedi ki:

  Bu başkan geldiğinde herkesin altinda bir araba yakit belediye den araba belediyeden antepet atlı getirken devrilen arac hatirliyormusunuz ben kendi sahsima aferim diyorum herkes
  süleyman soylu
  Herkes hulis akar
  Herkes selatin gurkan
  Herkes Tayyip erdoğan olsaydı
  Ben asla akp den vaz gecmezdim
  2 secimdir sandığa gitmiyorum
  Ama salatin başkan da suya gelen zam kadar pesonele zam yapmali onun hakkı ile bunun haki ile dünya defterini kapatan kulardan Allah’a sığınırım
  Bakin 1 senede Elektirige gelen zam 32
  Doğalgaz gelen zam 34 suya gelen zam 20
  Ekmeğe gelen zam 20
  Ama belediye taşeronu 3 senedir sadece yuzde 8 alıyor
  Bu birseferde enflasyon gelen yüzde 26
  Ve yuzde 15 vardı ama belediye personeli 3 tane 6 ayda yuzde dört son altı ayda ise zam almadi yani 2020 zami sadece yuzde 4 yazik etmeyin

 142. malatyalı dedi ki:

  bunların hepsi şov babalarının malı değil özel şirkettede çalışmıyorlar.normal şartlarda bu başkanlar vasat bir şirkette dahi tutulmazlar.milletin kesesinden şu rekoru kırdım şunu kazandım vs.belediye 1 milyar dolar zararla borçlarla yönetiliyor.gerçek bu..birbirlerine caka satıyorlar millet yerse

 143. fatih dedi ki:

  Bir Malatyalı olarak utandım hicap duydum. Aslında işin odak noktası işi ehline vermemek. Koskoca Büyükşehiri yönetenlerin düştüğü hale bak. Seçim zamanı liyakat yerine ahbap çavuş ilişkisi ile Belediye başkanları seçersen olacağı bu. Yazıklar olsun size. Malatya sizlerle bir adım öte gidemez.

 144. muharrem dedi ki:

  Selahattin Başkan sen adamsın Yeşilyurt ,Battalgazi belediyeleri hikaye sen ne yazarsan o olur…

 145. muhammed dedi ki:

  Bu battalgazi belediyesindeykende böyle cumhuriyet tarihinin yol rekorunu kırdık demişti 🙂 sürekli rekor kırıyor sayın başkanım maşallah 🙂 bulvarı 30 km den hesaplıyorsa çok normal rekor kırması :)) üstüne gitmeyin çok başkanımın kendisinin mühendisliği yok belki hesap kitaptan anlamıyordur ama çevresindekilerde mi yanlış yönlendiriyor acaba?

 146. Hacı Hakyemez dedi ki:

  Selahattin Gürkan da Mehmet çınar da birbirinden başarısız bence. Hele Selahattin başkana milletin ayrı bir güveni ve beklentisi vardı ama boş çıktı. Şu kullanilan uslup ise tam yeni Türkiye siyasetcilerine uygun bir üslup.

 147. mlx dedi ki:

  selahattin gürkan başkan pireyi deve göstererek bir yere varamazsın.battalgazi belediyesinde reklamını güzel yaptın,ama büyükşehir farklı.türkiyede bir ilk,rekor kırdık,başka ilde yok gibi söylemler seni bitirir haberin olsun.ha yeşilyurt ve darende belediye başkanları bunları görüyor yorum yapıyor,dile getiriyorsa,gerisini siz düşünün,mehmet çınar ı haklı buluyorum doğru söylemiş

 148. Sinan dedi ki:

  Bence birilerine zemin hazirlaniyor siyaset boyle bir sey

 149. adil dedi ki:

  Yalnız selahattin gürkan bulvarı gerçekten 30 km sanıyorduysa vay halimize

 150. beytullah dedi ki:

  allahına kurban mehmet çınar.adam birileri gibi emir eri değil.çalışıyor ve doğrularıda söylüyor.

 151. adil dedi ki:

  bizim köye geldi başkan isim vermeyeceğim. Yardımcısı 2 gün önceden muhtarı aradı kurban kesersin artık diye.kurban mevzusuda böyle.kendileri istiyorlar başkan gelince kurban kesin diye.bakalım aradan aylar geçti hala sözünde durmadı bekliyoruz.

 152. Veysel dedi ki:

  Akp 20 yıl malatyaya hiçbir şey yapmadı. Tek bir şey dahi yapmadı.selahattin gürkan geldi malatya ilk defa hizmet gördü.heryeri donattı selahattin gürkan.kendisi böyle anlatıyor gardaş her yerde.bişey yapsa içim acımayacak gene.bu kadar hayali konuşulmazki ya ne gerek var.

 153. Mirac dedi ki:

  Ağam selahattin gürkan türkiyenin daha önce hiç görmediği asfaltları attı. Türkiyede ilk. Biz bile göremiyoruz daha bu türkiye rekorlarını. Şaka bi yana, selahattin gürkan her konuşmasında bu kadar kibirle hızla antipati kazanıyor. Bu kısa sürede bu kadar desteği tersine çevirnek türkiyede ilk bak. Ve rekordur..

  1. Cahit dedi ki:

   Mehmet çınar veya İsa Özkan çok mu ciddi hizmetleri var Yeşilyurt ara sokakları çınara ait hani nerede Tecde gibi merkezi mahallelerin ara sokaklarında kaldırım ve aydınlatma yok üstelik iki dönemdir bu çınar var

  2. Sami dedi ki:

   :)) çok güzel bir yorum.

 154. Ali Doğan dedi ki:

  Yolun sonu gözüküyor. Hadi İnşallah.

  1. Madenci44 dedi ki:

   Evet kardeş yolun sonu görünüyor inşallah 2023 te bu ülkeyi akp den daha ileriye taşıyacak birileri gelir umarım. Ama hizmetle, ülkenin bir çok yerini satıp, inşaat sektörüne yatırmakla değil.

   1. malatya dedi ki:

    ağzı olan konuşuyor madenci misin nesin sen önce kendini eleştir herkes siyasetçi oldu devlet adamı oldu konuşuyor bir yerleri eleştirmiş oluyor dünyanın sonunun belirtisi

YORUM YAZ
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici, saygısız ifadeler, cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, suçluyu ya da suçu övücü, uygunsuz gönderici adı, 'naylon- uyduruk' mail adresli, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır. Ayrıca, mesajların tüm yasal ve cezai sorumluluğu, mesajlarıyla birlikte IP numaraları da düşen göndericilere aittir."