Final

Fuat


Serdar doktor
Malatya Haber -

“Bakan Gelsin Malatya’daki Hastaneleri Birlikte Gezelim”

“Bakan Gelsin Malatya’daki Hastaneleri Birlikte Gezelim”
 • 15.09.2020

“BAKANLIK DERHAL MALATYA’DA YENİ TEDBİRLER ALMALI..” CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, “Malatya’da durum o kadar vahim ki, yoğun bakımda yer olmadığı için covid hastalarına acilde bakılıyor” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, pandeminin yarattığı sıkıntıların her geçen gün arttığını belirterek, sistemsizlik, alt yapı yetersizliği ve şeffaflıktan uzak yönetim anlayışının işleri içinden çıkılmaz hale getirdiğini öne sürdü.

Ağbaba, Sağlık Bakanlığı tarafından illerdeki yetkililere rakam ve durum paylaşımının yapılmaması yönünde talimat verildiğini, bu nedenle kentte kaç kişinin hastalandığı, kaç kişinin yoğun bakıma alındığı,kaç kişinin hayatını kaybettiği konularında bilgiye sahip olunamadığını belirterek, “Rakamları gizleyerek gerçekleri de gizleyeceklerini sanıyorlar. Hastanelere giden Malatyalılar kendi gözleriyle durumun vahametini çok net görüyor” dedi.

“ELİNE YÜZÜNE BULAŞTIRDILAR”
Malatya’da covid hastalarının tedavi göreceği yatak sayısının yetersiz olduğunu belirten Ağbaba, “Yoğun bakımda yatak olmadığı için covid hastalarına acilde tedavi uygulanıyor.Sağlık Bakanı Yoğun bakım doluluk oranının yüzde 67 olduğunu açıklıyor. Buyursun gelsin Malatya’daki hastaneleri birlikte gezelim. Yüzde 100 doluluk oranı var. Hastalar yoğun bakımda yer olmadığı için acillerde tedavi görüyor. Saatlerce acilde bekletiliyor. Yoğun bakımda yatak boşalmasını bekliyor.Bakanlık çok güzel başlattığı pandemi mücadelesini, bir yerlerden aldığı talimatla eline gözüne bulaştırmış durumda. Sağlık Bakanlığı her geçen gün kamuoyunda güven kaybediyor” ifadelerini kullandı

“TEK TOMOGRAFİ CİHAZI, SAATLERCE BEKLENEN SIRA”
CHP Genel Başkan Yardımcısı Ağbaba, Covid şüphesiyle Malatya Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne giden hastalardan her gün onlarca telefon aldığını belirterek, “Anlatılanlar maalesef çok üzücü. Hastalar en az 5-6 saat muayenelerinin tamamlanmasını bekliyor, tek tomografi çalıştığı için öğlen saatlerinde hastaneye gelen covid şüphelisi akşam saatlerinde tomografi sonucunu alıp doktora gösterebiliyor, tomografi için randevu verilmeye başlandığı belirtiliyor.Film, muayene, görüntü sonucu derken saatlerce hastanede kalan şüpheli hasta, covid olmasa da olup hastaneden çıkıyor.Eğitim Araştırma Hastanesinde 2 doktor günlük ortalama Bin 500-2 Bin şüpheli hasta muayenesi yapılıyor.Sürüntü testi sırası metrelerce uzuyor.Mızrak çuvala sığmıyor. Bakanlık derhal yeni tedbirler alarak Malatya’da artan vaka sayısının önüne geçmelidir” dedi.

Bülten- malatyahaber.com

Etiketler: /

Yorumlar
 1. Malatyalı dedi ki:

  Velibey iktidarda siz olsanızda bundan kötü olur daha iyisi olmazdı, devletimiz sağlık görevlilerimiz topyekün üzerine düşeni fazlasıyla yapıyor vatandaşımızda sıkıntı var, hasta olanda olmayanda maalesef dışarıda üzerine düşeni yapmıyot caddeler sokaklar insan dolu siz olsaydınız ne yapardınız bunu açıklamayıp milleti tahrik edici açıklamalar eleştiriler bu süreçte zarar veriyor, vatandaş olarak olumlu yapıcı eleştiriler bekliyoruz

 2. Hasan dedi ki:

  Covit hastasıyım hastahaneye gitmemele tomogrofi çeilidi yukarıdaki haberi anlamak zor.

 3. Ergün dedi ki:

  Siz olsaydınız ne yapardınız acaba, çözüm önerilerinizi görelim. Eleştiri kolay

 4. Ahmet dedi ki:

  Sn .Ağbaba senin genel başkanın ” bu hastanelere ne gerek var.Bu kadar para boşuna gidiyor.Hadi diyelim hasta yok.Bu hastaneleri ne yapacaksınız” diyen genel başkanına bir cevap ver.Ondan sonra konuş.

 5. Fatoş dedi ki:

  Devlet suçlu tamam yahu halk hiçmi görmüyor dünyada olup biteni en sıkı zamanda bile insanlar kendilerini dışarı atmak için çabaladılar. Bekara karı boşamak kolay lütfen herkes üzerine düşen görevi yapsın.

 6. Mustafa doger dedi ki:

  veli agbaba zihniyet simdide okuler uzerinde pirim yapiyor

 7. orhan ince dedi ki:

  bu pandemi süresinde akp ne yaptı söyleyeyim vekilim hazır olan ssk hastanesini açilen yıktılar onu geçtim şimdide askeri hastaneyi yıkıyorlar hazır hastane hadi yıkıyorsunuz pandemi bitine kadar bekleyediniz bu ne açele zaten adliye binasının yeri vardı yazık ya şimdi hastanelerde yer yok covitten normal hastalar amaliyat olamıyorlar aciller dışında

 8. eren dedi ki:

  sizinde yakınınız ananız babanız ölürse devlet kaldırır merak etmeyin.cevap politik değil

 9. memoli dedi ki:

  veli beye en azından gidip bakmış durumu görmüş peki ya diğer vekillerimiz nerde onlar neden hiç lafını edemiyor çünkü gerçekler gün yüzüne çıkacak diye gidemezler .
  sağlık sistemi çöktü çünkü hastanede yer yok saatlerce bekliyoruz test olmak için muayene olmak için eski SSK binasını yangından mal kaçırır gibi yıktılar ihale dede usulsüzlük vardı diye sosyal medya yada düştü kimse bi açıklama bile yapmadı yıkılmasaydı şimdi en azından bize bi faydası olurdu yazık bu insanlara yazık

 10. Ahmet Yalvaç dedi ki:

  Siz olsanız ne yapardınız

 11. Vatandaş44 dedi ki:

  Yangından kaçırırgibi ssk yı yıktılar neymiş agalara
  Makam yapılacakmış lüks otoparklı çok acil bari
  Askeri hastaneyi yıkmayın durum vahim

 12. Vatandaş44 dedi ki:

  Bu ülkede malesef virüsten daha tehlikeli ve virüsü
  Geride bırakacak daha büyük sorunlar var arkadaslar
  Devlet elinden geleni yapıyor virüs bulaşan degil eceli gelen ölüyor

 13. Mustafa türkmen dedi ki:

  Sadece verilerle konuşacağım geçen yıl aynı tarihlerde malatyada günlük ölüm sayıları yedi sekiz dokuz bazen on onbir ortalaması sekizlerde. Bugünkü ölüm sayısı 38 son günlerde 30un üzeri. İsterseniz vefat ilanlarından bakınız. Malatyada yüzde dörtyüz oranlarında artan ölüm oranları hiç normal değil. Bu ölümlerin on kadarı normal olsa geriye kalan 30 ölümün sebebi ne. Sadece Malatyada günlük 30 hasta koronadan ölüyorsa türkiyede 67 rakamı çok komik kalıyor. Ağbaba ile aynı siyasi görüşe sahip değilim fakat doğru söylediğine inanıyorum.

 14. Faruk dedi ki:

  Veli bey bu konuda haklı.eşim kovit19 pozitif ve ben evde 2 çocukla negatif çıktım.ama aynı evde pozitif olan eşimle bizi karantinaya alarak bizimde pozitife dönmemiz an meselesi bu uygulama doğru degil çünkü ben ve çocuklarım allerjik astım hastasıyız ve yıllık ilaç raporumuz var.Allah bilir biz normal insan gibi bu salgını atlatamayabiliriz.eşim tomografi icin ambulansla egitim araştırma(devlet hastanesine)dün gitti.kendisi diyorki hastanede covit hastası kaynıyor yerlerde bekleyenler var.yani durum kötü.inşallah dahada kötü olmaz.şu varki bu konuda hükümet ne yapsın,normalleşme getirmese esnaf iflas etmiş durumda mecburen hükümette normalleşme getirdi çünkü halkın mali gücü bitti,devletin ekonomiside zor duruma giriyor,hatayı hükümette aramayın hatayı insanlarımız kendinde arasın.salgın var diye sürekli bizde milleti uyarmaktan bıktık ama kurala uyan çok az.genclerin umurunda degil ve çocuklar heryere dokunarak zaten bulastiriyor potansiyel taşıyıcılar.halkımızın dikkatsizliği ve umursamamasi yine hepimize zararı dokundu ve dokunuyor.bazıları salgin yok yalan gibi kelimeler kullaniyor,böyle söylenenlere cevabim eşim akcigerleri saglamken ve kendi günde 7 öğün meyve tuketirken çokta dikkat ederken çalıştığı yerde cocuklardan salgını kapti.pozitif çıkalı 1 haftayı gecti ve sırtım ağrıyor halim takatim hiç yok diyor sürekli ve uyuyamiyorum diyor,tomografisinde dün akcigerler zatürre yok saglam çıktı.oysa ağrıları yapan covit virüsünün kaslara ağrısıymış.ve 1 ay sürecekmiş,biz covitin akciğer hucrelerine bulasmasini çoğalmasını engelleyen hesperidin denilen dunyada çok bilim adamlarının ortak görüşü olan bu maddeyi gecen mart ayında araştırdım.en çok kurutulmuş portakal mandalina kabugunda var ama iyi kurutulmuş olmalı,ve günde 30gram bu kurutulmuş kabuktan yenmesi günlük ihtiyacı tamamlıyormuş.bende kurutmuştum.eşim bana gülerdi.pozitif çıkmadan 1 hafta once boğazım ağrıyor senin kuruttugun portakal kabuğunu deneyeyim dedi ye dedim.yarim saat gecmeden agrim kesildi dedi.ve her gün yemeye başladı.zaten test olmadan 1 hafta öncesi her gün kabuk yedi.bence hesperidin yani kurutulmuş portakal kabuğu covit virüsünün akciğer hucrelerine bulaşmasını engelledi.herkese tavsiyemdir.araştırın kullanın.

 15. BATTALGAZİLİ dedi ki:

  amerıka’da ölenler günlerce tırların dorselerınde bekletildi. burda da yoğunluktan biraz gecikmiş olabilir. hemen her şeyi politik malzeme yapmanın gereği yok. devletimiz güçlüdür. kımsenin cenazesi yerde kalmaz.

 16. Rönesans dedi ki:

  İlk kez doğru söylemiş…
  Aslında durum o kadar kötü ki gerçek rakamlar açıklansa ülkede kaos çıkar kimse işine gitmez hayat durur…devlet bu yüzden rakamları saklıyor ya da saklamak zorunda kalıyor…
  Allah bu milletin Yardımcısı olsun işimiz gerçekten zor ve kaderimize terkedildik…

 17. Ahmet dedi ki:

  Uzun zamandır devlet hastanesine gitmemiştim geçenlerde gittim hastane Allah’a emanet eskiden herkese örnek gösterdiğim bir hastaneydi yazık etmişler tertip düzen temizlik hiçbirsey kalmamış personel Allah’a emanet… derhal yönetimin değişmesi lazım başhekim ve yardımcıları..

  1. Ayşe dedi ki:

   Meraklanma tüm başhekim yardımcıları Turgut Özal üniversitesine hoca oldu zaten

 18. koray dedi ki:

  herkes birşey sallamış. ben salgının çıktığı yerde yani ÇİN`DE yaşıyorum. İnanmazsanız youtube`da bakın China Box kanalına. Bu virüs ile mücadelede bakanlık eline yüzüne bulaştırdı. En önemli şey pozitif çıkıp ayağı yanık it gibi gezenlere 1000 lira , 3000 lira vs para cezası çok komik. Çin`de tedavi edilip hapse attılar. 18 ay ceza alan var! ekonomi kötü diye komple karantina yapamadılar ama bari çok yaygın yerleri kapatın. Çin`de öyle yaptılar. toplanmayı ve düğünleri yasaklayıp, miting yaptılar. rezalet. turist gelsin diye milleti aldılar. bu kadar olamaz. bari giren herkesi test et. Çin`de 27 Mart`ta sınırlar kapandı hala açılmadı. Çinliler bile gelse 5 tane test yapıyor 14 gün karantina boyunca. maske her toplu yerde (otobüs, metro, market vs) zorunlu. biz böyle üstesinden geldik. şuan vaka yok bir tek yurtdışında geliyor tek tük onlar da karantinada olduğu için birşey olmuyor. RAKAMLARI EN AZ 10 İLE ÇARPIN, SİZ BU ADAMI SEVMİYORSUNUZ DİYE ONA YALANCI MUAMELESİ YAPMAYIN. ÇÜNKÜ DOĞRU SÖYLÜYOR. HERKES TANIDIKLARINA SORSUN SİZİN BÖLGEDE HARİTA KIRMIZI MI DİYE.. HER YER KIRMIZI!

 19. İsmail dedi ki:

  Millet boş boş yorum yapmış Malatya’daki hastaneye gelenlerin %60 dışarıdan gelen diğer i suriyeli ler yani benim malatyalım tek tük yani dışarıya hizmet ediyoruz

 20. Cumali dedi ki:

  Sadece Ağbaba’ya karşı oldukları için zavallıca savunma yapmaya çalışanları, bu durumda bile Ağbaba’ya laf yetiştirmek isteyenleri görünce öfkelenmemek elde değil. Nasıl bu kadar kör oluyorlar, nasıl bu kadar sağırlar!… sadece Allah ıslah etsin sizin gibileri demekten başka bir şey elimden gelmiyor.

  1. Rönesans dedi ki:

   Devlet tökezlesin kaos olsun batalım geberelim ki Ağbaba ortaya çıksın değil mi ???
   İşiniz gücünüz muhalefet boş yorum yapma kalkmış bana Ağbabayı övüyor çok lazım ya bu kadar sıkıntının arasında

 21. suat dayı dedi ki:

  Sn. Veli Ağbaba hastaneler yetersiz diyorsunuz. Bu çok doğru.. ama… devletin yaptığı şehir hastanelerine de yıllardır karşı çıkıyorsunuz. Bu na ne demeli…

  1. Cumali dedi ki:

   Bu gibi vatandaşların aklı nasıl çalışıyor, mantığı nasıl işliyor araştırmalı. Bir milyon kere konuşuldu bu şehir hastaneleri işi. İhaleleri, kiralama yöntemleri, devlete maliyetleri, dolara bağlı tarifeleri, müşteri garantisi vsvsvs. Üstüne üstlük, bu hastanelere müşteri yaratmak için mevcut hastaneler bir bir kapatıldı. Ama bunlardan bile bihaber adam oturmuş yorum yazıyor, şehir hastanelerine niye karşı çıkıyorsunuz diye. Bunlara ne anlatsan faydasız. Bir şey bildikleri yok ama bildiklerini sanarak buralara yazmaktan eksik kalmıyorlar.

  2. Ali dedi ki:

   Hiç kimsenin şehir hastanelerine karşı çıktığı yok. Bu hastanelerin yapılış sistemine itiraz ediyorlar. Tabi sen bu sistemin nasıl lşlediğinden bi haber olduğun için bilmeden, anlamadan, işte böyle yorum yapıyorsu.

   1. suat dayı dedi ki:

    yok ya… sistemi sen devletten iyi mi biliyorsun. o beyninle..

 22. Vatanadaş dedi ki:

  Sayın Vekilim hiç mi bir danışmanı yok veya hiç mi tv seyretmiyor.Sağlık bakanı kendi ağzıyla söylüyor ipin uçu kaçtı diye.her taraf insan kaynarken nasıl bu hastalığın bitmesini bekliyorsununuz.Tüm DÜNYANIN KAPANMASI LAZIM.

 23. Mehmet dedi ki:

  Koskoca SSK hastanesi bir zamanlar yerinde dururken orası pandemi hastanesi yapılsaydı diğer hastaneler normal işleyişini sürdürmüş olurdu. Pandemi hastaları da bir merkezde toplanmış olurdu. Ama belediye sarayı daha elzem bir ihtiyaçtı. Çok bile gecikilmişti değilmi?

 24. Sari44 dedi ki:

  Durum gercekten vahim bu saatten sonra ne yapabilirler çok merak ediyoruz malatyanin kesinlikle 14 gün boyunca durması lazım yoksa insanlar yollarda ölmeye baskayacakki zaten gözümle şahit oldum 10 gün önce acilin girişinde hasta çok feci şekilde can verdi kimse yaklaşmadi bu kötü gidişata lütfen dur diyin sayın Agbaba

 25. Murat dedi ki:

  Şimdi de korona dan mı vuracaksın vekil bey? Tam da zamanı, iyi yakaladın… VeSSelam…

 26. Kadri dedi ki:

  Acile gittiğimde mahşer yeri gibi kalabalıktı. 2 tane zavallı doktor hastalara yetişmeye çalışıyordu. Sosyal mesafe için yeterli bir yer yoktu. Bir an vazgeçip eve mi gitsek dedim. Ne olacaksa olsun dedim kendi kendime. Akşam 21 de başladığım muayeneleri sabah 4 te yatış olarak son buldu. Bu süreçte diğer hastaların da büyük çoğunluğuna covit tanısı konuldu. Benim ailemde 5 kişide birden çıktı. Servislerde durum iyi değil. Mecburen refekatçı isteniyor. Ben şu an hem hastayım hem hastabakıcıyım. İş çığırından çıkmış vaziyette. Yakında sürü bağışıklığına geçmiş oluruz.

 27. pasa44 dedi ki:

  30 Büyük şehre verilen 1040 yataklı şehir hastaneleri Malatya’dan daha az oy alan küçük şehirlere yapılıyor, Malatya’ya da 300 yatakçık hastanecikler yapılıyor.

 28. abdulvahap dedi ki:

  sayın ağbaba çıkıp oradan ahkam keseceğine birazda sizler birşeyler yapın devlet bütün imkanlarını ortaya koyduğu halde bu kadar yayılımın tek nedeni insanların başıboş aldırmaz şekilde umursamadan uyarıları dikkate almamaları bir zahmet sizde sokaklara caddelere ininde halka uyarılarda bulunun şu pandemi döneminde sizinde katkınız olsun fırsat kollayıp devlete sallamayın hemen

  1. Veli dedi ki:

   Öyle boştan sallamıyor senin gibi. Sağlık politikası kimin elinde, hastaneler kime bağlı? Adam gerçeği söylemiş Hasan Çalık’tan, Devlet Hastanesinin yoğun bakımlarından haberin var mı? Yok tabiki de. Bilginiz yok fikriniz var ama… Olmasın kardeşim bilgin yoksa sus otur yerinde

 29. fikret dedi ki:

  malatyada veli agbabadan başka vekil yokmu miletin derdini dinleyecek diyer vekiller nerdegünlük 30.35 vatandaş ölüyor malatyanın günlük ölüm oranlarını bi inceleyin.gerçekleri açıklayınki vatandaş korksunda kendi önlemini kendi alsın maske kolunda gezmesin ha şunu diyosanız ölen ölür kalan saglar bizimdir o ayrı bir konu.

 30. YILDIRIM BEY dedi ki:

  Sağlık çalışanları ne yapsın Malatya’daki insanlar işi olan tamam da işi olmayan boş boş gezenler sanki bom varmış gibi bir aşağı bir yukarı git evinde otur alınan önlemlere sende biraz destek ver ama nerede. Elbet bu kadar olması normal tamamen sokağa çıkma yasağı gelmeli yüksek olan illerde yoksa düzelmez bu kafadaki insanlarla.

 31. Murat44 dedi ki:

  Sayın Mehmet bey ordan söylemek kolay çık bı vatandaşı sen uyarsana bak o uyardigin vatandaşın tepkisi ne oluyor…

 32. Hakan dedi ki:

  Hemde çok ama çok acil, eğitim araştırmanın önündeki kuyruğu kimse görmüyormu. Acil eğitim araştırmanın denetime girmesi gerekiyor, hergün ban ban maaşa zam isteyenler vatandaş sizden işinizi yapmanızı istiyor. Pandemi zamanında işini yapmayacaksan istifa edin gidin. Bu millet bu sorumsuzluğa layik değildir.

 33. Malatyalı dedi ki:

  Korena virüs için ayrı bir hastane olması gerek eski ssk hastanesini bu kiritik dönemde yıktılar sanki çok aceleydi yeşilyurt belediye hizmet binası şimdi de hastanelerde yer yok kalsaydi iyi olmazmiydi en azında şu pandemi dönemini atlatana kadar bizim büyüklere sorsan hiç hastane sıkıntısı yok derler

  1. Hakan dedi ki:

   Çok haklısınız. Şu zamanda hastaneye ihtiyaç varken ne vardı yanı hizmet binasına 1 sene bekleydiniz.

 34. Mehmet Çalışkan dedi ki:

  Millet vekili Öznur Çalık’ın Erkenek mah. ziyaretinde 40 – 50 kişi toplanmış ne sosyal mesafe ne maske. Vatandaşa gelince dışarı çıkma talimatı, sosyal mesafeye uyma talimatı. Nasıl izah eder acaba.

 35. malatyalı dedi ki:

  salgın serbest bırakıldı

 36. Malatyalı dedi ki:

  Kesinlikle doğruya doğru. Başta Malatya kamu ve sağlık yöneticileri bu salgını yönetememişlerdir. Verileri il bazında şeffaf bir şekilde paylaşmayarak toplum sağlığını riske bizzat kendileri atmıştır.İl de salgın yönetiminde karar verici olanların onurlu bir duruşla halktan özür dileyerek istifa etme erdemini göstermelidir. Tüm hastaneler yoğun baskı altında hasta yükü ile ezilmektedir. Layıkıyla görev yapamayan bu il yönetimi acilen görevden alınmalıdır.

 37. Acil dedi ki:

  Virüs heryerde ancak malatya da acil servis berbat ötesi , hem çalışan hem doktor yetersiz, vekiller bir zahmet acili ziyaret etsinler

 38. Çiftçi dedi ki:

  Sayın vekil tamam bakanla beraber gezin ona sözüm yokta çözüm öneriniz varmı bunu cok merak ediyorum.

 39. 44 dedi ki:

  Sayın vekil tüm sorumluluk devletin değil insanlar inanılmaz derecede vurdum duymaz günde bin defa anons ediliyor 1 yıldır tüm kanallarda bangır bangır bu virüs anlatılıyor insanlar sorumsuzca hareketlere devam ediyor hala açılış toplantı ve düğünlere katılıyorlar halay çekiyorlar devlet ne yapsın artık herkes kendi tedbirlerini almak zorunda 2 gün yasak gelse dükkanı açamadım açlıktan ölüyorum ayakları başlıyor

 40. Başkan dedi ki:

  Anlatılan tamamen doğrudur acilen tedbir alınmalı askeri hastane faaliyete geçirilmeli hastane de yer kalmadı

  1. AYDIN dedi ki:

   Askeri hastaneyi ve Ssk yi acilen yıktılar

 41. malatya dedi ki:

  Peki doğru söylüyorsunda çözüm önerin var mı senin. Bize çözümle gelin vatandaşa sorunlarla gelmeyin.

 42. Vatandaş dedi ki:

  Sskyı yıktınız şimdide Askeri hastaneyi yıkın sonrada işte böyle millet sıralarda bekler. Allah’ın bir kulu çıkıp diyemiyormu askeri hastane yerleşkesi pandemi hastanesine çevrilsin… Bir araç 90 bin liraysa devlet baba vergiler ile 200 bine satış yapmasını biliyor ne var alsınlar 3-4 tane tomografi cihazı verilsin askeri hastaneye pandemi sürecinde insanlara hizmet edilsin… Olurmu ancak akılları fikirleri ZAM ZAM ZAM başka bir şeye çalışırmı… Hele bir vergini ödeme nasil devlet peşine düşüp faizi ile birlikte alıyor o zaman sen niye vatandaşı sağlık sisteminde cihaz yok şu yok bu az kısıtlı diye milleti perişan ediyorsunuz… Dün Devlet hastanesine gittik göğüs bölümüne doktor burada hiç bur bir işlem yapılmıyor pandemi hastanesine çevrildi Tötm hastanesine yönlendirdi… Ne ise siz yıkmaya devam edin… Yeni hastaneler yapıldı onlarıda görüyoruz tamam sağolsunlar ama ne yapalım hizmeti doğru dürüst alamadıktan sonra… Bizde biliyoruz salgın var anlayışlı olmaya çalışıyoruz ama artık bir zahmet vatandaşı bu kadar mağdur etmeyin.

 43. Mehmet dedi ki:

  Sayın Ağbaba,
  Sağlık Bakanı’mız da biliyor ki ipin ucu kaçtı. Malatya’da değil tüm Türkiye’de sokağa çıkma yasağı ilan edildiği takdirde bu salgın ancak kontrol altına alınabilir. Onu da ülkemiz şartlarında ekonomimiz kaldıramaz malesef. Devlet Malatya’da her sokakta her caddede vatandaşlara bangır bangır bağırıyor tedbirlere uyun, acil işiniz olmadığı sürece evlerinizden çıkmayın diye. E vatandaş ne yapıyor, yollarda fing atıyor (malatya deyimiyle). Yani diyeceğim odur ki devlete seslenip tedbir alın diyeceğinize sokağa çıkın da devletin koyduğu kurallara uymayan vatandaşları uyarın Sayın Ağbaba.

  1. Cafanalı dedi ki:

   Ağbaba bu hastalığıda hükümet üretti diyecek az kaldı konulan ku rallara uyun maske takın deme hastane dolu de ne olacaktı belki bu duruma sevinmiyorsanız eminim vallahi billahi seviniyorsunuz faydasız bi parti chp ne yapak sizi de çekiyor bu millet virüsden daha tehlikeli zihniyetiniz

   1. tasheron dedi ki:

    Agzindan çıkanı kulağın duysun sen kim oluyorsunda koskoca Cumhuriyet Halk Partisine ve vekiline laf ediyorsun cafanali mısın nesin. Memleketi ne hale getirdi zihniyetiniz bir de Chpye ve vekiline laf ediyor. Get o tarafada korona olmayı bekle

  2. fikret dedi ki:

   devletin beledye otobüsleri tıklım tıklım gidiyor devlet uyuyormuki vatandaş uysun kurallara milet ne yapsın evde dolap boş milet ac .şimdi kalkıp halkımı suçluyorsunuz .

   1. tasheron dedi ki:

    Ne yapacaklardi ya gardas tabi milleti suclayacaklar maazallah tek adama ve rejimine mi laf edeceklerdi tabiki suçlu vatandas

YORUM YAZ
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici, saygısız ifadeler, cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, suçluyu ya da suçu övücü, uygunsuz gönderici adı, 'naylon- uyduruk' mail adresli, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır. Ayrıca, mesajların tüm yasal ve cezai sorumluluğu, mesajlarıyla birlikte IP numaraları da düşen göndericilere aittir."