You are missing some Flash content that should appear here! Perhaps your browser cannot display it, or maybe it did not initialize correctly.


You are missing some Flash content that should appear here! Perhaps your browser cannot display it, or maybe it did not initialize correctly.


Opel Reklam

Örnek Resim


Malatya Haber -

Bakan Söyledi.. Yeni Stadın Adı ‘Arena’ Değil

Bakan Söyledi.. Yeni Stadın Adı ‘Arena’ Değil
 • 28.10.2016

Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Malatya’da yapımı devam eden ve proje adı “Malatya Arena” diye bilinen stadyuma henüz bir ismin verilmemiş olduğunu bildirdi.

CHP Malatya Milletvekili Veli Ağbaba’nın yapımı devam eden stadyuma isim verilmesine ilişkin soru önergesine yanıt veren Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, “1994-2002 tarihleri arasında sadece tek bir stat inşa edebilmiş bir Türkiye’den, bugün ülkemizin sportif geleceğine çok önemli katkılar sağlayacak 29 adet dev stadyum projesini hayata geçirebilmiş bir Gençlik ve Spor Bakanlığına sahip Türkiye’yi inşa eden Hükümetlerimizin başarılarının, karalamalarla gölgelenmesi mümkün değildir.” dedi.

Bakan Kılıç yanıtını söyle tamamladı:

“Söz konusu dev projelerden birisi olan ve Malatya’da yapımı devam eden stadyuma bugün itibari ile ‘Arena’ ve benzeri bir adın verilmesi konusunda yapılmış herhangi bir çalışma bulunmamaktadır. Bu konuda, ‘Spor Genel Müdürlüğü Tesislere Ad Verme Yönetmenliği’ hükümleri kapsamında yapılan değerlendirmeler devam etmektedir.”

Burhan KARADUMAN, Yeni Malatya Gazetesi- malatyahaber.com

stadarena1

Etiketler: / / / /

Yorumlar
 1. akif diyor ki:

  gardaş neydecen sen 40 50 bin kişilik stadı anlamıym valla.. görmüynmü yeni stadlardaki maçları gardaş bomboş kimse dolduramiy… Ambians yok kötü bir görüntü valla sen oraya değil 25 valla 10 bin kişi götür o yeter.. sonra gonuşun şimdi bilem zornan 5 bin adam geliyy..Ahıllı olun ahıllı biraz..Hııııı..bide adına gelek hele…diynizki kayısı stadı ula bizim armudumuz meşur olsaydı armut stadımı olacaktı eli bize güldürmeyim halaoğlu…Ahıllı olun özalda iyidir..Ama Kayısı kent olursa belki ama yav hem bize soran kim hı demi neyse hepiize eyi günler …

  1. Mehmet diyor ki:

   Akif stad 40 yada 50 bın kısılık ıstemelerının bır nedenı var! Avrupa sampıyonası, dünya kupası sampıyonası krıterlerı farklı.. bunu sen anlayamazsın! Ayrıca dıger illere yapılan stad kapasıtelerı degerlendırıldıgınde Malatya ya yapılan haksızlık kabak gıbı ortaya çıkmaktadır! Ayrıca alay eder gıbı Malatya sıvesı konuşmanda ayrı bır muamma! Berbat bır sıven var!

 2. urla arçelik diyor ki:

  Memleketimize Bu eseri kazandıranlara T.ş.K ederiz…. yakışan isim Turgut Özal Olacak…

 3. nasuhi diyor ki:

  Arkadaşlar bence Stada Şehit Kardeşlerimizden veya abilerimizden birinin İsminin verilmesi çok daha güzel olur Şehitlerimiz için ne yapsalar boş diye düşünüyorum ve o şehitlerimizden birinin isminin stada verilmesi ailesi içinde bir rahatlık olacaktır diye düşünüyorum şahsi fikrim

 4. Barış diyor ki:

  %70 in karşılığı bu stad olmamalı bukadar özensiz bukadar iş olsun diye yapılmış başka bir stadyum yok.A damlar resmen ondulin kaplama yaptılar,hayaller Mars hayatlar Elazığ yolu …! Allah rızası için stadyumun adını sakın siyasi isim koymayın birde o arena falan nedir arkadaş madem özeneceksiniz 40 bin 50 bin kişilik stadlara özenin…! Kemal Suna stadyumu çok da hoş olur en azından birleştirici bir isim ….

  1. Barış diyor ki:

   Kemal Sunal olacaktı 😉

 5. MUSTAFA diyor ki:

  Malatya da futbol stadı ismi eskiden günümüze İNÖNÜ STADI ismi ile anılmaktadır.
  Bana göre aynı ismin verilmesi en doğrusudur.
  Tartışmaya da gerek kalmayacaktır.
  Eski stadın ismi yeni stada taşınmış olacaktır.
  Ayrıca eski stad ta yaşanmışlıklar anlatılırken yeni stad ile birlikte devamı gibi olacak şehir hafızası kaybolmayacaktır.
  Böyle yapılar geçmişle geleceği birbirine bağlamalıdır.
  Naçizane fikrim.

 6. zeynal diyor ki:

  Malatyamizi malatya yapan veli AGBABA ismi verilmeli her zaman yanımızda

 7. Önder keleş diyor ki:

  Recep Tayyip Erdoğan

 8. Onur diyor ki:

  Turgut Özal gibi bir önder çıkarmış şehre başka isim verilmesi söz konusu bile olmamalıdır.

 9. Mehmet diyor ki:

  Bu stad neresi kayısıya benzıyor bırı bana soyleyebılırmı? Bu stad kayısıya benzıyosa bende elmaya benzıyorum arkadas:) bu kadar yola yakın stad yapılırmı? Seyırcı Mactan once yada maç çıkışında yol kenarında mı dızılecek! Stad projesınde kayısıya benzedıgı az ılerısınde Malatyaspor store mağazası yada Buket gısesı gıbı görsel guzellıge sahıp bır kulübe yapılacaktı o kulübe nereye yapaılacak yolun ortasına mı:) Malatya ya yapılan her şey gıbı bunu damı elınıze yüzünüze bulaştırdınız yazıklar olsun! Stad adı ıse 25 bın kısılık sehır stadı olsun! Dıger sehırlere 40 bın yapıldığı ıcın Bızım kı zaten arena adını haketmıyor sehır olsun!

 10. hasan diyor ki:

  defalarca yazdık mışmış veya kayısı park

 11. vatandaş diyor ki:

  Stadın ismi aynı kalmalı.İllaki siyasiler değiştirecekler ise nurettin soykan,battalgazi veya doğubeyi stadı isimleri düşünülebilir.Kayısı bizim için önemli fakat herşeyede kayısı olmaz.bence stada kayısı motifi yerine takımın sembolü kaplan yapılmalıydı.en azından stadın girişine bir yere renkli bir çalışma ile kaplan heykeli yapılabilir.

 12. engin diyor ki:

  Malatya İnönü stadı olarak kalmalı stadın yeri değişti bari ismi değişmesin

 13. halk diyor ki:

  stadı stad yapan sporculardır
  malatyalı emeği geçmiş hiçmi sporcu yok
  adını verecek
  ne siyasetçi adı kullanılsın ,
  ne de boğa güreşi yapılmıyor burda (arena ismi ) konulmasın
  ne zaman bir işi dogru yapacağız

 14. fatih diyor ki:

  illa bir kişi adı verilmek zorunda mı. MALATYA ŞEHİR STADYUMU olsun

 15. mustafa diyor ki:

  Malatya Kays I stadium olsun

 16. mustafa diyor ki:

  Bu state malatyaha yakismadi tum illerde statatlakirbinken malatyaya kucuk stadium layiktir gorduler yazik large olsun

 17. ÖzMalatyasporlu diyor ki:

  Buraya yorum yapanlara baktığımızda hep siyasi isim çıkıyor bu da şehri ikiye üçe bölecek gibi görünüyor bu da çok yanlış benim görüşüm siyasetten uzak ya iyi bir sponsor ya da sadede Malatya ismi olsun bu tartışma bizleri canımız kadar sevdiğimiz Malatyaspor dan soğutmasın

 18. Murat KIRÇUVAL diyor ki:

  Malatya Turgut Özal stadı. Ama mümkünse içinde .(arena) geçmesin. Avrupa özentimiz bitmedi bir türlü.

 19. Abdullah diyor ki:

  Stadın mimarisinde renk olarak kayısıdan ilham alınmışsa yakışan en güzel isim de “MALATYA KAYISI ARENA ” olmalı. Kayısı uluslararası bir markamız ve ürünün tanıtımına katkısı olacaktır. Bursa stadına şehire ait tarihi kültürel olmasa da sadece takımın bir sevinç ritüelinden dolayı “Timsah Arena” adının verildiğini gördük. Turgut Özal gibi bir değerimizi yaşatacak en güzel hareket ise yapılacak 2. devlet üniversitesine O’nun adını vermek olacaktır.

 20. Tuncay diyor ki:

  Türkiye’nin 81 ilinde İnönü ismi var Malatya’da kapalı çarşı İnönü Caddesi ilk orta ve lise isimleri yetmiyormuş gibi birde stadın ismi İnönü olsun diye öneri sunan yorum yapanlara duyurulur oldu olacak Malatya ismini’de kaldırın yapın İnönü ili olsun bitsin

 21. Mustafa diyor ki:

  İsmi malatya BATTALGAZİ STADYUMU olsun

 22. suat diyor ki:

  arkadaşlar stadımızın ismi kesinlikle NURETTİN SOYKAN STADYUMU olmalıdır.

 23. M.Kadıoğlu diyor ki:

  Bu memleket bu ülke rahmetli İnönü den ne kötülük gördü ki ismi stadyum dan siliniyor. Bugün kuruluşunun 93. yılını kutladığımız Türkiye Cumhuriyeti devletinin kuruluşunda emeği bulunan büyük devlet adamı asker e büyük bir vefasızlık ve saygısızlıktır. Umut ediyorum ki bir Malatyalı olarak ismi yeni yapılan stadyumada verilir

 24. Faruk diyor ki:

  Ad önerilerinin hepsi mantıksız futbol bir ticaret ve önemli olan para kazanmaktır. Bu yüzden de stada sponsorun ismi alınmalıdır…

  1. Dostlar, Malatyasporumuz inşallah süper lige çıkacak. Orada başarılı da olacak. Ve stadyumumuzun adı ister istemez ulusal medyada sık sık yinelenecek. Muradım, öyle anşamlı bir ad konula ki yazılıp söylendikçeTürkiye’de ve dahası dünya’da insanların, ticari, sosyal kuruluşların zihinlerine bir etki yapa ve bu etki Malatyamıza yansıya ve bir yarar sağlaya. Bu değerlerimizin birincisi dünyanın incisi, özel ve güzel meyvemiz KAYISI ve iki çok önemli hemşehirimiz, onur ve gurur duyduğumuz İNÖNÜ ve ÖZAL. Yani gerek Kayısı gerekse İnönü’yle Özal uluslararası ünü sahip değerlerimiz. Bunlardan çıkan bir ad olmalı bence. MİŞMİŞ evet MİŞMİŞ.

 25. Erhan diyor ki:

  Çok büyük bir ihtimaldir ki stada 15 Temmuz darbe girişimi esnasında hayatını kaybeden bir vatandaşın adını verecekler. Bu arada 2002’den sonra her yere stad yapılmasının başlıca nedeni, mevcut eski stadların şehir içinde kalması nedeni ile arsalarının yüksek maddi değere kavuşmasıdır. Bu stadlar şehir dışına taşınıp eski yerlerine AVM veya rezidans yapılıyor. Yani sporculuğu felan kimsenin salladığı yok; olay tamamen duygusal.

 26. Hıdır diyor ki:

  Malatya mişmiş stadı

 27. son molikan diyor ki:

  babuktu stadı… molikan stadyumu ….. halikan arena …

 28. Turgut ÖZMÜŞ diyor ki:

  MALATYA / ATATÜRK Stadı olsun .

 29. AYDIN diyor ki:

  İsmin değiştirilmesini anlamıyorum.

 30. mehmet diyor ki:

  Şehit Hamit Fendoğlu Stadı
  Kayısı Kent Stadı

 31. Süleyman N. TEKGÜL diyor ki:

  Bir Malatya lı olarak bu stadyuma ”KEMAL SUNAL STADYUMU” isminin verilmesinin, bu ülkede her insanı gülümseten insana vefa borcumuz olduğunu düşünenlerdenim…

  1. msmsmss diyor ki:

   AYNEN EN DIGRU KARAR…

 32. AD ÖNERİLERİM:
  1-İNÖNÜ:Hemşerimiz, Kurtuluş Savaşımız Kahramanı, Cumhurbaşkanı…
  2-İNÖNÜ-ÖZAL: Malatyamızın, iki cumhurbaşkanı yetiştirmek gibi bir özel ayrıcalığının olduğu vurgusu.
  3-KAYISI ÇİÇEĞİ: Kayısının tanıtımı. Ekonomik yaklaşım…
  4-MİŞMİŞ:Kayısı olduğu sonradan öğrenilecek. ‘Biz de Fındık Stadı koymak istiyoruz’ diyecekleri susturacak.

 33. Eski İsmi İyi diyor ki:

  ARENA türkçe bile değil umarım memleketin benliğini yansıtan geçmişteki yöneticilerimizi yansıtacak çocuklarımız ismini sorduğunda birinin biyografisini anlatacağımız bir isim olur Turgut Özal, İsmet İnönü, gibi ben olsam anket yapar malatyalılara sorardım.

 34. Ahmet diyor ki:

  Rahmetli özalımızın ismi konulsun

 35. memet diyor ki:

  Turgut Özal stadı abicim. daha niye uzatıyorlar

 36. kadir diyor ki:

  sayın bakana. milletvekilerine burdan sesleniyorum.. satdın adı konur bi şekil.. ama çimlerin kiprit çim serilemesi ve reklam panolarının da led.. reklam panosuna çevrilmesi gerek. duyduğum kasarıyle sözleşme’ de bunlar uokmuş

  1. bilal diyor ki:

   kardeş onun adı kibrit değil hibrit.

 37. caner diyor ki:

  Bu yeni yapılara isim verme neden hep tartışma konusu olur, basitçe bir isim verin gitsin ya. Bi eksiği sıkıntısı var mı onlara yoğunlaşın, onları peşinen hallettirin, derdiniz isim olsun. Malatya stadyumu densin, bitsin 🙂

 38. Ali Basri Tezel diyor ki:

  Resmi Milli maç oynatılmasının zor olduğu ve düzenlenmesi olası büyük turnuvalarda kullanılmayacağı kesin olan stada Ne İnönü Ne Özal adı verilmeli. Büyük devlet adamlarının adını lütfen bu yetersiz şartlarda yapılan stada vermeyelim.
  Elazığ iki seneye 40 bin kişilik stad yaparsa bunu bizim siyasilere gösteririz. Elazığ Milli maçlar ve büyük turnuvaların şehri olur biz yine avucumuzu yalarız.

  1. Alper diyor ki:

   Elazığla kafayı bozmuşsuz, stadınız yapılmış bitmiş daha ne istisiz.

   1. akif diyor ki:

    he gakko haklısın valla :))

 39. Tatar Ramazan diyor ki:

  Turgut Özal Arena

YORUM YAZ
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici, saygısız ifadeler, cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, suçluyu ya da suçu övücü, uygunsuz gönderici adı, 'naylon- uyduruk' mail adresli, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır. Ayrıca, mesajların tüm yasal ve cezai sorumluluğu, mesajlarıyla birlikte IP numaraları da düşen göndericilere aittir."