Final

Fuat


Opel Combo
Malatya Haber -

“Başkan İstesin Parklarını da Temizlerim”

“Başkan İstesin Parklarını da Temizlerim”
 • 27.08.2019

MALATYA’DA İSTENMEDİ, SELÇUK BALCI RÜZGÂRI ARGUVAN’DA ESTİ… Büyükşehir Belediyesi organizasyonu adı altında bir grup tarafından düzenlenen Malatya Şenlikleri kapsamında konser vermek üzere Malatya’ya davet edilen, ancak, 23 Haziran İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimi sürecinde, twitter hesabından “Her Şey Çok Güzel Olacak” mesajını paylaştığı gerekçesiyle konseri iptal edilen Selçuk Balcı, Arguvan Belediye Başkanı Mehmet Kızıldaş’ın davetiyle geldiği Arguvan’da coşkulu bir konsere imza attı.

Arguvan Nazım Hikmet Meydanı’nda düzenlenen konsere binlerce türküseverden oluşan coşkulu bir kalabalık katıldı.

Arguvan Belediye Başkanı Mehmet Kızıldaş’ın ev sahipliğinde, Selçuk Balcı konserini dinlemeye gelenler arasında CHP Ordu Milletvekili ve Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, CHP Malatya Milletvekili ve Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, CHP Malatya İl Başkanı Enver Kiraz, Hekimhan Belediye Başkanı Turan Karadağ, Adıyaman – Pazarbaşı Belediye Başkanı Mahmut Alan, belediye meclis üyeleri ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri de yer aldı.

Programı sunan Arguvan Belediyesi Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü Serdar Karakuş’un kadın cinayetlerine dikkat çekmek ve protesto etmek amacıyla, üzerinde geçtiğimiz günlerde kocası tarafından öldürülen Emine Bulut’un adının yazılı olduğu bir tişört giydiği konserde, konserden önce, Selçuk Balcı’yı Malatya konserinin iptal edilmesinden hemen sonra twitter üzerinden paylaştığı mesajla Arguvan’a davet eden Mehmet Kızıldaş, CHP Genel Başkan yardımcıları Veli Ağbaba ve Seyit Torun birer kısa konuşma yaptı.

Arguvan Belediye Başkanı Mehmet Kızıldaş, konuşmasının başında Nazım Hikmet Meydanı’nı dolduran binlerce sanatsevere katılımları ve destekleri için teşekkürlerini iletti.

“Bu konser, Arguvan’ın özgürlüklere sahip çıkma misyonunu yerine getirmesidir”

Davetlerini kırmayarak ikinci kez Arguvan’a gelen Selçuk Balcı’ya teşekkür eden Arguvan Belediye Başkanı Mehmet Kızıldaş, “Selçuk kardeşimi Malatya konserinin iptal edilmesinden hemen sonra, türkülerini özgürce söylemek üzere Arguvan’a davet ettim. Tek kuruş para talep etmeden ekibiyle birlikte Arguvan’ımıza geldi. Selçuk Balcı 2018 yılında 13.’sünü düzenlediğimiz Arguvan Türkü Festivali’nde de olağanüstü güzellikte bir konser vermişti. Arguvan, Selçuk Balcı’yı ve türkülerini seviyor, Selçuk Balcı Arguvan’ı ve Arguvan türkülerini seviyor” dedi.

Arguvan’ın sanatsal ve kültürel derinliğinin ona özgürlük alanlarını genişletme misyonunu da yüklediğini söyleyen Arguvan Belediye Başkanı Mehmet Kızıldaş daha sonra şöyle konuştu:

“Geçtiğimiz ay binlerce türküseverle birlikte Arguvan Türkü Festivali’ni muhteşem bir sanatsal atmosferde gerçekleştirdik. Türkü sadece müzik, duygu, tını, nağme, bağlama, kemençe, gitar değildir; insanı insan yapan değerlere, insanı yücelten özgürlüğe övgüdür türkü aynı zamanda. İşte Arguvan Nazım Hikmet Meydanı’nda az sonra başlayacak olan konser de sadece bir Selçuk Balcı konseri değildir. Bugünkü konser, bir konserden ve sanatsal bir aktiviteden de öte, insan özgürlüklerine sahip çıkma, insanın kendini ifade etme özgürlüğüne güçlü bir selam durmadır. Arguvan özgürlük limanıdır, susturulmak istenen, sesi kesilmek istenenin yanındadır Arguvan”.

Uzaklardan gelerek Nazım Hikmet Meydanı’nı dolduran binlerce türkü severin verdiği desteğin son derece anlamlı olduğunu söyleyen Mehmet Kızıldaş, Selçuk Balcı’ya da özverili davranışı ve Arguvan’ın davetini karşılıksız bırakmadığı için teşekkür etti.

“Başkan Kızıldaş istesin Arguvan’ın parklarını da temizlerim”

Bu konuşmalardan sonra, Selçuk Balcı sahne aldı. Konserinde ilk türküyü seslendirdikten sonra Nazım Hikmet Meydanı’nın dolduran kitleye teşekkür eden Balcı, “Arguvan Belediye Başkanımız Mehmet Kızıldaş ‘gel dedi” geldim. Sayın Başkanım, bana Arguvan Park Bahçeler Müdürlüğü’nde işçi lazım derseniz ona da gelirim, müdürlük değil ama, parkları temizleyecek emekçi olarak gelirim. ‘Kazma kürek işi var’ derse yine gelirim. Türkülerin başkenti Arguvan’a emeğim helal olsun” diye konuştu.

Selçuk Balcı’nın bu sözleri büyük alkış aldı.

“Madem Malatya protokolü bizi istemiyor…”

Selçuk Balcı, sevilen eserlerini seslendirirken, konserini iptal eden Malatya Büyükşehir Belediyesi yönetimine de göndermede bulundu.

Balcı’nın “Madem Malatya protokolü bizi istemiyor, biz de protokolsüz bir konser yapalım” çağrısı üzerine, aralarında CHP Genel Başkan Yardımcıları Seyit Torun, Veli Ağbaba ve Arguvan Belediye Başkanı Mehmet Kızıldaş’ın da olduğu protokol üyeleri sıralarını konserdeki gençlere verdi.

Bir süre Arguvanspor forması ile sahne alan Selçuk Balcı’nın konseri 2 saati aşkın süre devam etti.

Balcı çoğunluğu Karadeniz türküleri olmak üzere yurdun dört bir yanından seslendirdiği türkülerle Arguvanlılara unutulmaz bir gece yaşattı.

Güler HAZAR, Yeni Malatya Gazetesi- malatyahaber.com 

Etiketler: /

Yorumlar
 1. malatya sever dedi ki:

  iyi bir sanatçı

 2. FARUK dedi ki:

  CHP Lİ BELEDİYELERDE KENDİ DÜŞÜNCEDE OLMAYAN SANATÇILARI ETKİNLİKLERE VE KONSERLERE ÇAĞIRMIYORLAR…
  SONUÇTA İKİ TARAFDA HATA YAPIYOR…

 3. Mehmet dedi ki:

  O Ak Partili birinin belediye başkanı olmasını istemiyor Bi Ak Partili de onun konser vermesini istemiyor ne var ki bunda?

 4. Bülent dedi ki:

  Bu selcuk balcı kim sanatçı mı madem sanatçı her kesime hitap ediyor o halde paylaşım larına siyaseti neden karıştırıyor neyse kişiliğini belli etti

 5. ender dedi ki:

  yazıklar olsun ayrımcılık yapanlara

 6. Bekir dedi ki:

  Ne bekliyorsunuz her şey güzel olacak de sonra da AKP nin kalesinde konser ver yok öyle bir dünya solcu lar ilçesinde anca konser verirsin

  1. hakann dedi ki:

   SENDE O SOLCULAR İLÇESİNDE GİDİP KONSERE KATILIRSIN TIPIŞ TIPIŞ O YOLU GİDERSİN SONRADA KLAVYEDE KARALAMA YAPMAYA ÇALIŞIRSIN

  2. hakann dedi ki:

   BU KONSERE 5 BİN KİŞİ KATILDI HEPSİ ALEVİ DE DEĞİLDİ SOLCU DA DEĞİLDİ AMA NOLDU ORDAKİ ESNAF KAZANDI KONSERE KATILAN HALK MUTLUYDU KULAKLARININ PASI SİLİNDİ SANA DA YOUTUBE DAN AÇTIĞIN SARKILARLA MUTLULUKLAR:)))

 7. MUSTAFA dedi ki:

  Sanatçılar da insan ve onlarında elbette siyasi görüşleri vardır.
  Ancak bunun üzerinden bir ayrıştırma yapmak Selahattin beye yakışmamıştır.
  Siyasiler bölücü değil birleştirici olmalıdır.
  Selahattin başkan dan böyle bir davranış beklemiyorduk. Hayal kırıklığı yaşadım. Büyüklüğünü gösteremedi. Küçük hesaplara takıldı.

 8. Muallim dedi ki:

  Sanatçı dediğin tarafsız olmalı. Rengini belli etmemeli. Selçuk, ‘un her şey çok güzel olacak demesi yanlış bir davranış idi. Orda burda slogan atarsan ise karşılığı da illa ki bu gibi şeylerdir.

 9. Kazim ogretmen dedi ki:

  “İnsanları otekelestiren bir zümre
  Yok olmaya mahkumdur.”
  Ünlu dusunur

 10. mltykrl dedi ki:

  REZİL ETTİNİZ BİZİ TÜRKİYE YE .SANAT INSANLARI BIR ARAYA GETIREN BIR ETKINLIKTIR.SPORDA AYNI ŞEKILDE DÜNYA INSANINI BIR ARAYA GETIREN ENDER OLAYLARDANDIR…BEN EMINIM SELCUK BALCIYI MHP,AKP,CHP,HDP Lİ HER KESIMDEN ALEVISI SUNNISİ HERKES DINLEYECEKTI…DÜŞÜNCESINI YAZMISTI SADECE …ZAMANLA BOYLE ENGELLEMELER ARTARSA SONUÇ NOLACAK BILİYIORMUSUZ İNSANLAR AYRIŞACAK SELÇUK BALCI KONSERİNDE BELKI SALDIRAN GRUP OLACAK.SONRASINDA SPOR UZERINDEN AYRIMCILIK OLDUGUNDA INSANLAR SAHAYA ATLAYACAKLAR.SONRASI VE DAHA SONRASI TOPLUMUN PSKOLOJISI BOZULACAK….SONRASI MI EMINE BULUT KATLEDILECEK EN ACISIDA ASIL SUÇLULAR TELEVIZYONDA GAZETELERDE BAŞ SAGLIGI DILEYECEKLER .SUÇ HEPIMIZIN CINAYETLERINDEN ,TACIZLERINDEN SUCLUSU BİZLERİZ….INCE ,AYRINTILI DÜŞÜNÜNCE HAK VERECEKSINIZ…

  1. Harun dedi ki:

   Bırakın bu işleri bir sanatçı ak partili olmasada sırf Cumhurbaşkanı ile resmi çıksa davete icabet etti diye linç edenler kimler . Işinize gelince özgürlük sanat gelmesse demedikleri kalmıyor . Dizide biliyoruz.ayristirip kendinizden başkasını istemeyen sizlersiniz . Türkiye’de linç edilen çok sanatçı gördük sırf erdagan ile yakın yada davete icabet ediyor diye . Dürüst olun .

  2. murat dedi ki:

   Sanatçı dediğin siyaset yapmaz. Bir kısım siyasetçinin kullandığı sloganları kullanmaz. Sanatçı dediğin sadece sanat yapar ve sosyal mesajlar verir. Toplumsal sorunları dile getirir. Eleştirirken bile adaletli davranamıyorsunuz. Adil olamıyorsunuz. Şeffaf olamıyorsunuz. Ve katiyen eğitilmezsiniz.

 11. Akcadagli dedi ki:

  Her alanda boldukleri gibi sanattada ayrim yaptilar bizi destekleyen ve desteklemeyen diye sonrada secim zamani biz her kesimin oyuna talibiz deniyor ya yazik bu milletin aklı ile dalga gecmektir.Selahattin baskanda malatyanin genelinin degil de sadece akparti teskilatinin baskani oldugunu gosterdi cok yazik

 12. Rıfat dedi ki:

  Bir grup tarafından düzenlenen ne demek ?

YORUM YAZ
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici, saygısız ifadeler, cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, suçluyu ya da suçu övücü, uygunsuz gönderici adı, 'naylon- uyduruk' mail adresli, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır. Ayrıca, mesajların tüm yasal ve cezai sorumluluğu, mesajlarıyla birlikte IP numaraları da düşen göndericilere aittir."