Final

Fuat


Opel Combo
Malatya Haber -

‘Belediye Şirketinin İşletmesi Kaydıyla’ Denmişti Ama.!

‘Belediye Şirketinin İşletmesi Kaydıyla’ Denmişti Ama.!
 • 24.02.2020

BELEDİYE ŞİRKETİ PARKMETRE İŞİNİ 3. ŞAHISLARA VERECEK.. Malatya Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı Kültür Sanat Etkinlikleri ve Fuarcılık Hizmetleri A.Ş., Malatya Büyükşehir Belediye Meclisi’nin kendisine kiraladığı, parkmetre uygulamasını, 3. şahıslara kiralamak üzere, kiralama ihalesi düzenledi.

Malatya Büyükşehir Belediye Meclisi’nin, geçtiğimiz yılın Kasım ayında “Belediyeye ait bir şirketin işletmesi kaydıyla” Malatya’da parkmetre uygulamasının başlatılması kararını almasından sonra, Aralık ayı Belediye Meclis toplantısında, parkmetre işletmesinin Malatya Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı Kültür Sanat Etkinlikleri ve Fuarcılık Hizmetleri A.Ş.’ne verilmesi yönünde bir karar almıştı.

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan’ın başkanlığında yapılan Aralık 2019 meclis toplantısında, il genelindeki 35 cadde ve sokakta parkmetre uygulanmasına geçilmesi ile ilgili madde görüşülmüş ve 01.01.2020 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere dört yıllığına Kültür Sanat Etkinlikleri ve Fuarcılık Hizmetleri A.Ş.’ne kiraya verilmesi kabul edilmişti.

Parkmetre işletmeciliği, öngörülen 1 Ocak 2020 tarihinde başlatılamazken, gecikme için asılacak tarife levhalarının hazır olmadığı gerekçesi öne sürülmüştü.

Kiracı, kiraladığı parkmetreyi kiralamak için ihale düzenledi

Malatya Büyükşehir Belediye Meclisi kararı ile parkmetre uygulama işini 4 yıllığına kirasına alan Kültür Sanat Etkinlikleri ve Fuarcılık Hizmetleri A.Ş., kiraladığı parkmetre uygulaması işini 3. şahıslara kiralamak üzere kiralama ihalesi düzenledi.

Kültür Sanat Etkinlikleri ve Fuarcılık Hizmetleri A.Ş., ihaleye ilişkin yayınladığı ilanda, Malatya kent merkezindeki cadde ve sokaklarda uygulanacak parkmetre uygulaması için ihale düzenlendiğini, ihale süresinin 3 yıl, muhammen bedelin ise 1 milyon 80 bin TL olduğunu açıkladı.

İhalenin 28 Şubat 2020 tarihinde açık teklif usulü ile yapılacağı belirtildi.

Güler HAZAR, Yeni Malatya Gazetesi- malatyahaber.com

FOTO: Arşiv

Etiketler: /

Yorumlar
 1. MALATYA' LI dedi ki:

  Eline sağlık BAŞKAN, Ahmet Çakır ı mumla arattım bıze aslında Ne yapsan azdır bıze nedıyeyım

 2. Ramazan44 dedi ki:

  Evet arkadaşlar malum yine parkmetre düşünüyorum ve kızıyorum geçen günler de kışla caddesinde aracımı park ettim ceza yazmışlar ama parkmetre varken ceza yazmıyorlar ve oralar parametreye dahildi madem buraya park etmek trafiği aksatıyor neden parkmetre olunca aksatmıyor devlet vatandaşına tuzak mi kuruyor.ikinci durum geçen dönem yine parkmetre ihalesi oldu bir şirket geldi bir yıl paraları topladı kaçtı gitti belediye gerekli teminatı almadığı için milletin parası birilerini zengin etti yine olmasın uyaralim dedim sadece .

  1. mustafa44 dedi ki:

   kışla caddesi hiçbir zaman parkmetreye dahil edilmedi yanlışın var hocam…

 3. mltykrl dedi ki:

  konu parkmetre değil….benzer dıye buraya yazıyorum.merkezde bütün otoparkların etrafındaki ,çıkışındaki boş alanlara otoparkçılar kendı araclarını park edıyor.kımse park yapmasın dıye…otoparkçılar yüzünden boş yer bulamıyoruz.ki parkmetre sistemınde aktif yerlerde bu ınsanlardan ücret alınmıyordu .aynı zamanda bazı esnaflardanda alınmıyordu.MALATYA DÜZELMEZ NIYE YAZIYORSAK BENDE BİLMIYORUM.

 4. Serdar dedi ki:

  Arkadaşlar bir kuruş bile ödeme yapmayın. Asla ve asla o parayı sizden resmi olarak alamazlar sonradan boşuna çöpe atmayın paranızı 🙂

 5. Malatyalı .. dedi ki:

  Maşallah belediyemize bak isteyince ne güzel çalışıyorlar.Yılın icraatı üçretli parkmetre uygulaması..
  Trafik rahatlar diye yorum yapanlarda herhalde bu işte payları var.para verince trafik rahatlayacak parasız olunca trafik sıkışıyor..Yaw aynı araba aynı yerde olmayacak mı paralı olunca nie rahatlasın ki.
  Biz alışmışız herşeyi paralı olunca iyi olacağına inanmaya..

 6. Hakan dedi ki:

  Parkmetre dediler trafik düzelecek dediler yine aynı ne olacak bu durum ihale de çok pahalı olmus 1 milyon 500 bin olmalıydı:)

 7. Murat dedi ki:

  Şimdi bir şiir yazmak geldi içimden AKTOLGA atımla giderken MERCAN’lı yollarda BAŞARAN atın üzerinde YAREN’imle karşılaştım iyiki varsın dedi yarim bana 😅

  1. Şamil dedi ki:

   Bunların hepsi şirket ismi, nedense bunların ismi sık anılmaya başladı. Bu şirketlerin ve bağlantıları olduğu şirketlerin Büyükşehirden, Maskiden ve şirketlerden aldığı ihaleler iyice irdelenmeli! Bence Sayıştay ve içişleri Bakanlığının müfettişlerinin devreye girmesi gerekiyor. Eğer usulsüzce haksızca bunala bir kazanç sağlanıyorsa hakkımız haram olsun, bu tüm kamunun hakkı. Ben şahsım adına söyleyeyim belki iktidar belediyesi diye bunlar açığa çıkmaz ama ben objektif haberciliğine güvendiğim malatyahaberin bunu araştıracağını ve milletimizi aydınlatacağını düşünüyorum.

  2. Sessiz kalmayın dedi ki:

   Murat bey, sende ne cevherler varmış böyle. Bütün yorumları boşa çıkarmışsın. Bende başka ihtimal göremiyorum. Memleketimin özeti bu olsa gerek. Bu güzelim memleket bunların hiçbirini haketmiyor, yazıklar olsun bunları halka reva görenlere.

  3. cemil dedi ki:

   hiç kafiye yok

 8. ahmet koc dedi ki:

  Lütfen selahattin başkanın Türkiye’de ilk olan bu projesini eleştirmeyiniz.
  Selahattin başkan Türkiye’de örnek belediyecilik yapıyor. Bu ihalede o örnek belediyeciğin bir somut örneğidir.
  Selahattin başkan sen çokkk yaşa..
  Çok yaşa selahattin başkan..

 9. selim44 dedi ki:

  Bedavacılara motaş hantallığı eklenince araçla çıkıyoruz, şimdi buda engellendi, merkez mahallelere 30-40 dk arayla otobüs çalışıyor,çocuklar durakta bir saat bekliyor,kulağınmı duymaz gözünmü görmez, motaş müdürünü koltuktan almak için erdoğan mı emir bekliyorsun.

 10. Selim44 dedi ki:

  Bedavacılara motaş hantallığı eklenince araçla çıkıyoruz, şimdi buda engellendi, merkez mahallelere 30-40 dk arayla otobüs çalışıyor,çocuklar durakta bir saat bekliyor,kulağınmı duymaz gözünmü görmez, motaş müdürünü koltuktan almak için erdoğan mı emir bekliyorsun.

 11. Sefa dedi ki:

  Geçen dönemde hatırlarsınızki bir vatandaş vefat etti bu parkometre yüzünden, şimdi büyükşehir bu işi üstlendi diyelim ne olacak Belediye personeli sıkıntılı olan bu işe nasıl girsin!
  Bırakın kim istiyorsa girsin ihaleye.. Girse bile burdan belediyeye saydıracak var onuda biliyoruz 😉

 12. Hamza dedi ki:

  Aklı olan 1 kuruş para vermez ve alamazlar motas zamanı çalışıyordum istedikleri avukata versinler alamıyorlar ödemeyin verdirmeyin

 13. Murat yılmaz dedi ki:

  Belediye işi ihale Edip bı gelir elde edecekse doğru bir karar bence. İşletmesini belediye yapınca kimse ödeme yapmaz çarşı trafiği malum adım atacak yer bulunmuyor belki trafik rahatlar biraz. Bizde huy olmuş her yapılan işe muhalefet olmak. Kim ne derse desin Selahattin başkan güzel işler yapıyor

  1. Kemalettin dedi ki:

   Bunun neresi güzel kardeşim adam gözümüzün içine baka baka aklımızla dalga geçiyor. Madem öyle en başta ihale etseydi herkese! Neden direk kendi şirketine verdi? Daha rahat istedikleri firmaya vermek için. İyice bir araştır derim…

  2. Meraklı vatandaş dedi ki:

   Mesela neler yaptı?

 14. Nedim dedi ki:

  Hayırlı işler Padişahım, hayırlı işler 🙂
  Ne yapmayacağım dediysen yaptın,
  Ne yapacağım dediysende yapmadın.
  Hayırlı işler Padişahım, hayırlı işler 🙂

 15. İsmet dedi ki:

  Dün parkometre diye can atanlar bugün bahaneye bakıyorki Büyükşehire ne şuç bulsun bi bitmediniz.

 16. Yaren dedi ki:

  Valla ben bunlardaki pervasızlığa varan cesarete hayret ediyorum. Kamuoyunun iyi niyeti ancak bu kadar tepe tepe kullanılır, ancak bu kadar suistimal edilebilir. Başaran mi dersiniz, Yaren mi dersiniz, AK Tolga mı dersiniz ne derseniz diyin tuz kokmaya başladı. Valla yağmurdan kaçarken doluya tutulduk. Ama ne desem boş. Valla ben de oy verdim ama maalesef daha 1 sene dolmadan çok ciddi bir pişmanlık yaşıyorum. Ya Allahdan korkun, bize de yazık, bize de günah. Tek suçumuz güvenmek mi?

 17. mustafa44 dedi ki:

  Selahaddin Gürkan Ekrem İmamoğlu nuda geçti. Vaadleri ve iddialarını icraatları ile yalanlıyor…

 18. yavuz44 dedi ki:

  Şaka gibi yaa

 19. AHMET dedi ki:

  Geçen hafta gördüm. kamu ihale duyurusunda keşke size haber verseydim.Belediyenin borcu var.Çalışan işçinin 10-20 tl .fazla mesaisi bile verilmiyor.Ama kendileri 10-25 bin arası maaş alıyor.İşte başkan işte malatya .Malatya da ve Türkiye de hatta Dünya bir ilk.

 20. malatyalı dedi ki:

  doğru olan bu zaten belediye kendi personeli ile bu işi beceremezdi .geçmiş dönemde sistem güzel oturmuştu.yaşanan olumsuzluk bahane edilmemeliydi.yap boz bu işlerde olmaz.

  1. Hakyemez dedi ki:

   Tabi tabi, geçen sefer öldürülen kişi, senin yakının olsaydı da aynı şeyi söyler miydin?

 21. hasan kaçan dedi ki:

  eee her zamanki gibi paralar bitince vatandaşın cebindeki 1-2 liraya gözlerini diktiler. dilenci gibi 1-2 lira toplayacaklar.

YORUM YAZ
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici, saygısız ifadeler, cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, suçluyu ya da suçu övücü, uygunsuz gönderici adı, 'naylon- uyduruk' mail adresli, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır. Ayrıca, mesajların tüm yasal ve cezai sorumluluğu, mesajlarıyla birlikte IP numaraları da düşen göndericilere aittir."