Final

Fuat


Serdar doktor
Malatya Haber -

“Bir Karış Yer Satmadık, Borçlanmadık, Borç Ödedik”

“Bir Karış Yer Satmadık, Borçlanmadık, Borç Ödedik”
 • 22.08.2020

Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan Darende İlçesine bağlı Aşağıulupınar mahallesini ziyaret ederek vatandaşlarla bir araya gelip Büyükşehir Belediyesinin hizmet ve yatırımlar hakkında bilgiler verdi.

Aşağıulupınar eski Belde Belediye Başkanı Sezai Gürbüz, “Bizlerde zamanında hizmet üretmeye çalıştık. Eksik bıraktığımız, yapamadığımız yatırımlar oldu. Büyükşehir Belediye Başkanımız Selahattin Gürkan bizim bu eksikliklerimizi giderdi. Sayın Başkanımız tecrübesiyle, bürokrasiyi çok iyi bilen bir Belediye Başkanı olarak Malatya’ya çok güzel hizmetlerinin olacağına inanıyorum. Aşağıulupınarlılar olarak yapılan hizmeti hiçbir zaman unutmayız. Büyükşehir Belediye Başkanımıza yaptıkları hizmetlerden dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

Mahallerine yapılan hizmet ve yatırımlardan dolayı Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan’a teşekkür eden Mahalle Muhtarları ve Mahalle sakinleri Başkan Gürkan’ı kurban keserek karşıladılar.

Büyükşehir Belediyesi olarak Malatya’nın her noktasında hizmetlerinin devam ettiğini belirten Başkan Gürkan, “Malatya Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevine geldikten sonra arkadaşlarımıza vermiş olduğumuz talimatlar doğrultusunda Malatya genelinde çok güzel hizmetler yapılmaktadır. Malatya genelinde iki yıl içerisinde asfalt, su ve kanalizasyon sorunu kalmayacak diye ilgili birimlerimize talimat verdik. şu anda Malatya Büyükşehir Belediyei olarak Türkiye’de en fazla yatırım programı izliyoruz. Büyükşehir Belediyeleri ile yapmış olduğumuz toplantıda Belediye Başkanları 2020 yılı içerisinde yapacakları asfalt yatırımlarını ifade ettiler. Malatya Büyükşehir Belediyesi olarak biz diğer belediyelerin yıllık olarak belirttiği miktarın neredeyse üç katını şu ana kadar yapmış durumdayız.

Yatırım ve kalkınma hamlemiz Malatya tarihinde yapılmamış bir yatırım hamlesi içerisindeyiz. Şu anda 1000 km’nin üzerinde asfalt çalışması yaptık. Bir taraftan da altyapı çalışmalarımız yürütülüyor. Göreve geldikten sonra bir karış yerin satışını yapmadık ve borçlanmadık. Tam tersine borç ödedik. Yaptığımız yatırımlarda Malatya tarihinin tümüyle örtüşecek yatırımlar yaptık. Kuzey ve Güney Kuşak yollarımız yapılıyor. Alternatif yollar açıyoruz. Lisanslı Depoculuk Projesini hayata geçiriyoruz, Ekmek Fabrikası, Yemek Fabrikası, Şire ve buğday pazarı projeleri hazırlandı yapılacak. İnderesi Tabiat Parkı etaplar halinde yapılıyor.  Diğer taraftan kendi enerjimizi kurmuş olduğumuz GES ve HES projeleri ile kendimiz üretiyoruz. Altay Kışlasında 3 bin dönüm yer aldık.  Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından Malatya’ya 200 milyon liranın üzerinde bir yatırım hamlesi başlatıldı.

MASKİ bu yıl 400 milyon’a yakın yatırımı gerçekleştirdi. Malatya’nın genelinde birçok noktada asfalt şantiyemiz var ve çalışmalarımız yoğun bir şekilde sürüyor.  Allah’ın izniyle 2021 yılı sonu itibariyle altyapı çalışmalarımızı tamamlayacağız. Yapmış olduğumuz bu büyük yatırım ve hizmetlerdeki sır helal’a haram karıştırmamaktan geçmektedir.

Büyükşehir Belediyesi olarak birçok iş makinesi aldık, otobüs filomuzu büyük oranda yeniledik. Hizmet yoğun bir şekilde devam ediyor. Cumhurbaşkanımız diyor ya ‘At binenin kılıç kuşananın’ biz eserlerimizle övüneceğiz, fotoğraf edebiyatı yapmayacağız. Yapmış gibi görünüp onu yapmadan hayal ürünü olarak bu millete satmayacağız.  Malatya’ya çok daha güzel hizmetler yapacağız.

Sizlerde ricam birliğinizi beraberliğinizi bozmayın. Bir yerde birlik ve beraberlik varsa orada bereket olur. Husumeti içinizden atın.

Hep birlikte el ele vererek şehrimizi kalkındıracağız. Şehrimiz yaşanılabilir huzurlu, mutlu insanların olduğu şehrin sakini değil şehrin sahibi insanlarla birlikte bu şehri yöneteceğiz. Bu güzel karşılamanızdan dolayı, kesmiş olduğunuz kurbanlar inşallah aramıza fitne fesat sokmak isteyenlere kaza ve belanın önüne gelir diyor, tekrar bu güzel karşılamanızdan dolayı teşekkür ediyorum.

Mahallerine yapılan hizmet ve yatırımlardan dolayı Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan’a teşekkür eden Mahalle Muhtarları ve Mahalle sakinleri Başkan Gürkan’ı kurban keserek karşıladılar.

Bülten

Etiketler: / /

Yorumlar
 1. ahmet dedi ki:

  MASKİ Rezalet yol asfalt berbat özelikle kırsala hiç hizmet gitmiyor başkan hala nasılsın ekmeğinde güzelmiş demekle sokakta vatandaşla tokalaşmakla belediyecilik oynuyor bu süre çabuk geçer yine tartıya çıkarsın millet sana ve paritne dersini verir

 2. hasan dedi ki:

  yahu şunu yaptım de bu benim projem de ama yok yuvarlak konuşmalar şöyle yaptım böyle yaptım ile olmuyor yer mekan zaman göster inânalım, en basiti şu sağlık câddesindeki yolun maskiye ait kapaklara bak en az on onbeş santim yoldan aşağıda yollarda çökme var oradan geçmeye korkuyor artı borç ödüyoruz diyorsun on beş yirmi yıllık işçileri o şirket Zarar ediyor diye işten çıkararak mı karşılıyorsun imkanı yok çünkü o şirkete kendine yakın yeni işçi aldın , zaten tek icraatın da bu personelin maaşını kesmek yandaşını işe almak hiç bir proje üretememek

 3. Mustafa H. dedi ki:

  Üstgeçitlere asılan afişlere bakın Sümer Park diyor , taa Cemal AKIN zamanından kalma Çakır döneminde yapılma parkı ben yaptım diyor , Lisanslı depoculuk yazmış ne parasını belediye ödemiş ne yer tahsis etmiş iştiraki bile yok ama ben yaptım diyor , Millet Bahçesi yazmış ama Millet Bahçesini TOKİ yapıyor diğer yazılan tüm şeyler Ahmet ÇAKIR döneminde yapılanlar 2 seneden fazla oldu yaptığı hiçbir şey yok sadece Fuzuli caddesi asfaltlandı ama başkana sorarsan Cumhuriyet Tarihinin en büyük yatırımları bu dönem yapılmış.Sahibin Yok Malatyam..

 4. Malatya sevdalısı dedi ki:

  Sayın çakır hizmet yaparken borçlanmis sayın başkan harcamalarda usulsüzlük varsa 2 yıldan beri oradasiniz olayı yargıya intikal ettiriniz böyle bir şey yoksada bu borç olayını kapatınız diyorum.

 5. Malatya sevdalısı dedi ki:

  Bir çok şehir gezdim döndüm dolaştım büyük köye geldim ne merkezi hükümetten yeterli hizmet alıyoruz nede belediyeden benim gezip gördüğüm hayran kaldığım Kayseri Konya antalya Diyarbakır adana Eskişehir Bursa mersin gaziantep parayı nerden buluyorlarda bu iller Malatya’nın yüz katı ilerdeler hizmete doymuslar modern şehirler olmuşlar ben anlamış değilim bizde ise borç var borç ödedik cek cak gectimi 5 yıl vallahi hiç bir şey yapılmasa bile Malatyalı sayın cumhurbaşkanına oy verdiği için aday kim olursa olsun seçimi yine alırlar.

 6. Ömer dedi ki:

  Çok çabuk unutup gündem değiştirmeye çalışmak bu olsa gerek. belediye maaşları kredi ile ödüyor diyenler kimlerdi? Yalan mıydı gerçek mi? Esenlik borçtan dolayı emlaklarını veriyor diyenler kimlerdi? Yalan mı gerçek mi? Tas kayıp diyenler kimlerdi? Yani borç yok muydu? Borç ödenmedi mi? otobüse binerken yazılımda neler oldu diye görüntüler yayınlanmadı mı? Yalan mıydı? Bilenler söylesin. Merak etttik. Diğerlerini hatırlayanlar söylesin

 7. Huzur dedi ki:

  🤣🤣🤣

 8. Ahmet dedi ki:

  vallah başkan bey kusura kalmasın ben hiç bi hizmetini görmedim ve yat yaptı da benmi görmedim bunun karşılığı da galiba millet vekili olmak bide reklamı iyi yapıyor.

  1. Ahmet dedi ki:

   Olurmu suya zam, emlak vergisine zam, otobüse zam, ekmeğe zam:bunlar hizmet değil mi, borcu da sanki Syn başkan ödemiş vatandaş ödüyor işte.

 9. Yorumsuz dedi ki:

  Allah rızası için kendi yaptığın bir proje ve icraatını söylermisin hepsi Çakır döneminde kalma paraları ödenen ve gelen eserler insanlar yemiyor artık meclisde kredi kullanma yetkisi verildi aldığın araçların ödemesi 5 yıl ertelemeli vs vs

 10. aykut dedi ki:

  Belediye haziran ayında 47 tane iş makinası teslim aldı. Toplam 106 tane sipariş vermişti. Borçlanma yetkisi kullanılmadıysa bunların parası nereden geldi. Bektaş bey ben nisan ayından bahsetmedim. Eylül 2019 maski için,ağustos 2020 de iller bankasından iştenmiş. İller bankası için proje lazım.demek ki bir proje var. Ayrıca ayıp ve günah kişiye göre değişir. Faiz li borçlanma yerine , Öz sermaye ve Doğal kaynak bana göre daha iyidir.

 11. harputlu dedi ki:

  borcu sen değil biz ödüyoruz başkan.allahın verdiği suya zam yaptın, ulaşıma zam yaptın.tek bir tane icraatin yok bir tane bile. bu arada borçlanmadık diyorsun da arkadaşlar yazmış, bu borç yetkisini neden istedin o zaman borçlanmadın da.

 12. pasa44 dedi ki:

  Senin de bir icraatını göremedik, Yeşil kuşak projesi yalan mı oldu sayın başkan?

 13. Esnaf dedi ki:

  Arkadaşlar Selahattin Baskanımın bu yorumlarınıza verecek bir tır dolusu cevabi vardır. Kardeşim bizim Allaha bir can, millerimize de hizmet borcumuz vardır, gerisi angarya der. Ben mi borçlandım Büyükşehir kurumsal borçlandı der. Devlet kurumlarınin biribirinden alıp vereceği borç mu sayılır der. Benim kastım piyasalara, küçük esnafa der. O yüzden kendinizi boşuna yormayın.

 14. Bektaş dedi ki:

  Aykut Beyin yorumundan sonra baktım, Malatya Buyüksehir Belediyesi 2020 yılı Nisan ayında mecliste borçlanma yetkisi almış. Başkan Bey galiba keyif olsun diye bu yetkiyi talep etmedi. Bu bir ayıpda değil, kusurda değil. Bence ayıp olan defalarca borçlanma yetkisi alınmasına rağmen borçlanmadik diye açıklama yapılmasıdır.

 15. maske ve mesafe olaydı dedi ki:

  Bu salgın zamanı bu toplantı çok mu şart?

 16. aykut dedi ki:

  Başkan, büyükşehir belediyesi meclisinin 14 eylül 2019 tarihli toplantınızda 15 milyon kredi kullanma talebiniz onaylanmış. 14 ağustos 2020 tarihinde de 40 milyon iller bankası kredi borçlanma talebiniz onaylanmış. Faiz borç sayılmıyor galiba sizin muhasebe anlayışınızda ..

 17. Kürşat Bey dedi ki:

  Başkanım, konuşmanızda “fotoğraf edebiyatı yapmayacağız. Yapmış gibi görünüp onu yapmadan hayal ürünü olarak bu millete satmayacağız.” demişsiniz. Oysa sizin en iyi yaptığınız şey bu.

 18. Veysel dedi ki:

  Bir karış yer satmamış, birç ödemiş miş. Başkan nerdeyse 2 sene geçti. Ortada iş yok, güç yok, proje yok, icraat yok. Bir kamyon dolusu laf var. Bir esnaf var adam yaninda.1 kisi çalıştırmıyor, borcum yok diye övünüyor, diger taraftan sanayici 500 milyon dolarlık yatırım yapmış 200 milyon dolar borçlanmış. Hangisi marifet. Belediyeyi kapisına anahtar vur, 2 senede borçlar sıfırlanır. Sen de kurtulursun Malatyada. Bıktık usandık şu birç muhabbetine.

YORUM YAZ
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici, saygısız ifadeler, cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, suçluyu ya da suçu övücü, uygunsuz gönderici adı, 'naylon- uyduruk' mail adresli, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır. Ayrıca, mesajların tüm yasal ve cezai sorumluluğu, mesajlarıyla birlikte IP numaraları da düşen göndericilere aittir."