Final

Fuat


Opel Combo
Malatya Haber -

Birbirlerine Saydırıp Duruyorlar Ama..!

Birbirlerine Saydırıp Duruyorlar Ama..!
 • 27.10.2019

SİYASET BAŞKA, DOSTLUK BAŞKA.. İktidar ve Ana Muhalefet partilerinin iki Malatya milletvekili CHP’li Veli Ağbaba ile AKP’li Öznur Çalık, sık sık birbirleriyle girdikleri polemiklerle, atışmalarla gündeme gelirken, katıldıkları Gazeteci Sercan Erduran ile Tuğçe (Güneri) Erduran çiftinin düğün töreninde nikah şahitliği yapıp sıcak görüntüler verdiler. Ama ikili, düğünden sonraki günlerde yine atışmaktan geri durmadılar.

Aynı anda AKP ile CHP’de genel başkan yardımcılıkları görevlerinde bulunan Çalık ve Ağbaba, bu görevleri sırasında ‘siyaseten’ tırmandırdıkları polemikleri, Çalık’ın genel başkan yardımcılığından ayrılmasından sonra da, gerek Malatya, gerek Türkiye ile ilgili konularda sürdürdüler.

GAZETECİNİN DÜĞÜNÜNDE BİRARAYA GELİP ŞAHİTLİK YAPTILAR..
Malatyalı Gazeteci Seran Erduran ile Tuğçe (Güneri) Erduran’ın, geçtiğimiz Perşembe akşamı Büyükşehir Belediyesi Nikah Sarayı’ndaki nikah ve düğün törenlerine katılan AKP’li Çalık ile CHP’li Ağbaba, Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan’ın kıydığı nikahta genç çiftin şahitleri arasında yeraldılar.

Nikah sonrası çekilen toplu fotoğrafta birbirleriyle gülerek yaptıkları samimi sohbetle dikkat çeken Çalık ve Ağbaba, aralarındaki polemiği ertesi günden itibaren sürdürdüler.

AĞBABA’DAN: “HANIMEFENDİ ONUN DA TAYİNİNİ ÇIKARTMIŞ..”
Nikahın ertesi günü CHP İl Başkanlığı’nda basın toplantısı düzenleyen Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, çeşitli yerel ve genel konulara değinirken, Malatya Adliyesi için yeni bina yapımı konusuna da değindi ve daha yapılmadan yerin değiştirilmesini eleştirirken, bundan sorumlu tuttuğu Çalık’ı kastederek, “Şimdi hanımefendi milletvekilimiz onun da tayinini çıkartmış” diye konuştu.

Ağbaba, AKP’li vekilleri hedef alırken, “Bölge Mahkemesi, önce Malatya’ya kurulacaktı. Malatya önce Adana sonra Kayseri’ye bağlandı. Bölge İdare Mahkemesi’ni Malatya’ya yapacaklardı, söz verdiler. Bunların sözünde sınır yok. Malatya’ya yeni bir adliye binası yapılacaktı. Bizde bunu destekliyorduk. Beylerderesi’ne yapılacaktı. Şimdi hanımefendi milletvekilimiz onun da tayinini çıkartmış. Yapılmayan adliye binasının tayinini çıkarıyorlar. Şimdi ‘Yeşiltepe’ye mi yapalım?’ diyorlar” ifadelerini kullandı.

ÇALIK’TAN AĞBABA’NIN TBMM’DEKİ KONUŞMASINA TEPKİ..
Ağbaba’nın Cuma günkü eleştirilerinin ardından, Cumartesi günü yapılan AKP Genişletilmiş İl Divanı’nda konuşan AKP’li Öznur Çalık, Ağbaba’nın iki gün önce TBMM’de yaptığı ve basında “AKP’li milletvekillerini yutkunduran konuşma: Allah belasını versin” başlığıyla yeralan, AKP’ye yönelik ağır eleştirilerine tepkisini “Sen ‘Teröristlerin ağzıyla konuşanların Allah belasını versin’ derken, bu terör örgütlerinin hiç birinin adını ağzına almayarak, terör örgütlerini söylemeyerek hiçbir yere varamazsın.” diyerek dile getirdi.

Milletvekili Çalık, Ağbaba’nın adını anmadan yaptığı eleştiride, “Mecliste konuşma yapan özellikle CHP’nin milletvekilleri, ‘Terörist ağzıyla konuşma yapanların Allah belasını versin’ diyorlar. Bu teröristlerin isimleri ne, bana sayar mısınız, kim bu teröristler, adlarını bilmiyor musunuz, okuma bilmiyor musunuz, 40 bin şehidimizin, gazimizin olduğu yerde, bu terör örgütlerinin adını bilmiyor musunuz? Bunlar PKK, bunlar DHKP-C, YPG, PYD, DEAŞ. Sen ‘Teröristlerin ağzıyla konuşanların Allah belasını versin’ derken, bu terör örgütlerinin hiç birinin adını ağzına almayarak, terör örgütlerini söylemeyerek hiçbir yere varamazsın. Madem bela okuyorsun, çık belanı açıkça oku ve deki ‘PKK’ya destek verenin, DHKP-C’ye destek verenin, DEAŞ’a destek verenin, PYD’ye YPG’ye destek verenin sırtını dayayanın da Allah belasını versin’ diyeceksin, o zaman bütün belaları okuyacaksın. Biz her yerde terör örgütlerinin ve teröristlerin temizlenmesini amaçlıyoruz. Milli ve yerli duruşu olan herkesle yol yürümeye sonuna kadar devam edeceğiz.” diye konuştu.

Çalık, Ağbaba’nın bir gün önceki basın toplantısında Malatya’ya hizmet gelmediğine ilişkin eleştirilerini de yanıtlarken, “Malatya’mızla ilgili 17 yıl boyunca çok önemli yatırımlar yaptık, yatırımlar yapmaya da devam ediyoruz. Bir taraftan şeytan taşlıyor, bir taraftan da tavaf etmeye gayret gösteriyoruz. Bir taraftan teröristlerle mücadele ediyoruz, diğer taraftan da hizmetlerimizi milletimizle, ilçelerimizle sizlerle buluşturmaya gayret ediyoruz ve bunları yaparken de bazen gözü olup görmeyenler var. AK Parti ailesi 17 yıldır kesintisiz hizmet yaptı, hizmet yapmaya da devam edecek. Bizim 17 yılda yaptıklarımızın siz hayalini bile kuramazsınız, 70 yılda 80 yılda Türkiye’ye yapamadıklarınızı, biz 17 yılda Türkiye’ye, 17 yılda Malatya’ya yaptık, yapmaya da devam ediyoruz. Biz ne söz verdiysek sözümüzde durduk, durmaya devam edeceğiz.” dedi.

malatyahaber.com- Yeni Malatya Gazetesi

FOTOĞRAFLAR: AKP’li Çalık ve CHP’li Ağbaba, düğünde verdikleri bu görüntülerin ertesinde yine birbirlerine ‘saydırmaktan’ geri duramadılar..

Etiketler: / /

Yorumlar
 1. Ömer dedi ki:

  Düşman mı kardeşim bunlar !! sadece iki rakip partide siyaset yapan vekiller muhabetlerini nelere çekmişsiniz öyle 🙂 sizler rakip partiye oy veren arkadaşlarınıza düşmanmısınız gördügünüzde konuşmuyor kavgamı ediyorsunuz. !!!!!

 2. fatih halikan dedi ki:

  sizler zaten burda şu parti bu vekil davasındayken onlar zaten kankalar sadece işleri tarafları gereği kavga ederler

 3. Bynedimyan dedi ki:

  Hep söylenen bir kıssa vardır ne kadar doğru yanlış bilemem;Her daim bir birlerini atan olmadık hakaretler küfür derecesinde kötü söz söyleyenlerin Meclis yemekhanesinde gülüp eğlendiklerini görseniz onlar hakkında ettiğiniz kelimeleri yapılan yanlışları veya doğruları söylerken yerin dibine girersiniz kendinizden utanırsınız diye….

 4. pütürgeli dedi ki:

  zaten malatya siyasetine yön veren partilerinde kendi tabanını oluşturan ve malatya siyasetini itaat üzerine kuran iki vekil..

 5. MAZLUM dedi ki:

  Ağbaba şimdiye kadar AKP nin. malatyadaki hangi icraatını dava edebildi? edemez!

 6. Malatyalı dedi ki:

  Bizim terörist dediğimiz caniye Rusya ve ABD general diyor tam hainleri bitirecekken onların imdadına yetişip ateskes. Yaptırıyorlar Rusya mutabakat metninde teröristlere k.kurtulus güçleri diyor Türkçe metinde ise terör örgütü ifadesi geçiyor Allah ordumuzu ve askerimizi korusun diyorum.

 7. eskimalatyali dedi ki:

  sayın veli ağbaba sen ayrımcılık yapmiyorsan ozaman gel MALATYANIN doğu tarafından bahset üniversitenin karşı köylerinden bahset bizi çöplük kokusuna mahkum ettiler ve yollarımız berbat halde neolur orayada bir değin artık şanlikaya karakoy karakaş göller bölgesine bi bak 1970lerde yaşar gibi ne yolu düzgün nede havası artik canimiza tak etmis cöl kokusundan durulmuyor. sayin fendoglunun köyü var bulgurlu milletvekili olduguna cok sevindik belki onun hatırına birseyler değişir diye ama pek bişey farketmedi.

  1. Malatyalı dedi ki:

   Eskili Malatyalı kardeşim günde bir kaç arabanın giriş yaptığı villakentin oradaki bulgurlu köyü dönüşüne ışık koymuşlar yetmezmi halinize şükredin diyorum.

   1. eskimalatyali dedi ki:

    sen ışık olmasında ölelim onu mu istiyorsun?

  2. Turgut ÖZMÜŞ. dedi ki:

   Değerrli kardeşim, Siz bu talebinizi muhalefet vekilinden değil , İktidar vekillerinden isteseniz daha iyi olur.

 8. Harun dedi ki:

  Siyaset bu mahalle arkadaşlığı değil. Zoruna mı gitti gardaş zoruna.:)

 9. Malatyalı dedi ki:

  Bu yalan dünyaya geldik gidiyoruz muhalefette başka iktidarda başka konuşurlar bütün siyasilere sesleniyorum anayasaya madde koyun kamuya memur ve işçi alımında torpili adam kayirmayi kaldırın vali ve il müdürleri ve bakanlıklarda çalışanlar hükümetle gelsin hükümetle gitsin bunun dışındaki bütün yükselmeler ve göreve alinmalar kurala bağlansın ihaleler açık yapılsın ben ilimde ve ülkemde neyin ne kadar paraya yapıldığını bileyim bütün kamu bankaları Arpalık kredi veren yerler olmaktan çıkarılsın bir kişi onlarca yerden maaş almasın sadece bir yerden alsin ormanlık alanlar ve kamu arazileri imara acilmasin belediyeler rast gele kat yapma izni vermesin kendine ait yerlerin işletmesini açık usulle ihaleye versin kaçma şüphesi olmayan herkes tutuksuz yargilansin hiç bir kimsenin inanç ve yaşam tarzına karisilmasin şiddeti teşvik etmeyen bütün görüşler açıkça ifade edilsin bunları çoğaltabiliriz ama bu ülkede kaşıkçı kavgası yapılır ama hiç bir şey değişmez zaten kimsede değişim istemez yoksa bir Norveç İsveç Finlandiya gibi hak hukuk ve insan haklarının en üst düzeyde olduğu ülke olmak zormu kesinlikle zor değil.

 10. METİN dedi ki:

  tabii beylerderesinde yer kalmadı hepsini aldı sayın vekiller ve aileleri baraj projesinden önce o yüzden oraya olmaz Yeşiltepe de ki araziler kalmıştı alınmayan adliye oraya giderse oradaki araziler de alınır evelallah

 11. Hasan dedi ki:

  Ne sözü verdiniz? Siz gelmeden önce Malatya miz her açıdan daha güvenli ve daha huzurlu bir sehirdi..siz geldikten sonra şehrin durumu ortada..sanayisi gelişmeyen sıradan bir il..doldurdunuz içimize Suriyelileri verdiğimiz vergiler herşeyi onlara harcıyorsunuz..bunun hesabını sandıkta vereceksiniz..İstanbul ve Ankara gitti bu bir sinyaldi sizin için..

 12. Kenan Karakaş dedi ki:

  Siyaset dedikleri işte tam bu
  Akıllı olalım uyanık olalım
  Şıracının şahidi bozacıdır misali

 13. PAŞA44 dedi ki:

  5 sayfa gerideki haberi okudum ağbaba hanımefendiyi yerde yere vuruyor altına yorum yazanlar birbirini yiyor . bu sayfayı görünce orda yorum yapan insanlara üzüldüm herkes yoluna bakıyor

 14. Kaysıcı dedi ki:

  Siyaset onlara atışarak kazanacağını söylüyor. Siyaset böyle bir şey işte. Yoksa halkın menfaati için değil kendi menfaatleri için bağırır çağırırlar.
  Hatta siyasetçiler dürüstlük gibi değerleri bile bi erdem olduğu için değil siyasi kazanım için kullanırlar. Tabi siyaset icabı dürüstlük değil dürüstlük için dürüstlük bununda örneği merhum Muhsin yazıcıoğlu’dur

YORUM YAZ
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici, saygısız ifadeler, cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, suçluyu ya da suçu övücü, uygunsuz gönderici adı, 'naylon- uyduruk' mail adresli, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır. Ayrıca, mesajların tüm yasal ve cezai sorumluluğu, mesajlarıyla birlikte IP numaraları da düşen göndericilere aittir."