Skoda-Miram

Final


Malatyalife Residence
Malatya Haber -

Bir Taraf ‘Kapalı’, Diğer Taraf ‘Açık’ İhale!. Neden?

Bir Taraf ‘Kapalı’, Diğer Taraf ‘Açık’ İhale!. Neden?
 • 21.09.2018

Malatya Büyükşehir Belediyesi’nin satışa çıkardığı, ihaleleri 27 Eylül Perşembe günü yapılacak olan Bahçebaşı- Orduzu Pınarbaşı ve Yeşiltepe Bölgesi’ndeki 8 gayrimenkulun, “kupon arsa” diye nitelendirilebilecek konumlarda oldukları belirtiliyor. Özellikle, Orduzu Pınarbaşı Mişmiş Park girişindeki arsaların elden çıkarılmak istenmesi, önemli bir mesire ve sosyal faaliyet alanında ilerde, ihtiyaç duyulduğunda yapılabilecek genişletme- düzenlemeyi engelleyecek olması nedeniyle eleştirilere yolaçtı.

Bahçebaşı- Orduzu Pınarbaşı Bölgesi’ndeki 5 arsadan 2’sinin ticaret, 3’ünün özel eğitim tesis alanı imar durumuna, Yeşiltepe bölgesindeki 3’ü ticaret alanı imar durumuna sahip olduğu belirtilirken, Bahçebaşı sınırlarındakilerin kapalı teklif, Yeşiltepe’dekilerin ise açık teklif usulüyle satılacak olmalarıyla ilgili ilanda, iki ayrı bölge için iki ayrı ihale yönteminin uygulanması da bir başka eleştiri konusu oldu.

Muhammen bedel tutarları toplam 24 milyon TL olan arsalarla ilgili Resmi Gazete’de de yayınlanan ilanda, “Mülkiyeti Malatya Büyükşehir Belediyesine ait olan, Malatya İli, Yeşilyurt ve Battalgazi İlçelerinde bulunan, aşağıda özellikleri belirtilen, taşınmaz malların satış ihaleleri listede gösterilen tarih ve saatte Belediyemiz Hizmet binası içerisinde bulunan Encümen Toplantı Salonunda, Encümen huzurunda, İhale listemizin 1, 2, 3, 4 ve 5. sırasındaki taşınmazlar 2886 sayılı Devlet İhale Kanununun 36. maddesine göre “Kapalı Teklif Usulü” ile geriye kalan taşınmazlar ise 2886 sayılı Devlet İhale Kanununun 45. maddesine göre “Açık Teklif Usulü” ile satış yapılacaktır. Taşınmazların ödemesi ihale bedelinin % 40’ının peşin geri kalan kısmın ise peşin ödeme tarihinin son gününden başlamak şartı ile 1 (bir)’er aylık zaman aralıklarında 5 (beş) eşit taksitte ödenecektir. İhale bedelinin tamamının ödemesi yapıldıktan sonra tapu tescil ve yer teslim işlemleri yapılacaktır.” bilgisine yer verilmişti.

Satılacak arsalar ve imar durumları ile ilgili bilgi şöyle:

Güler HAZAR, Yeni Malatya Gazetesi (yenimalatya.com.tr)- malatyahaber.com

FOTO: Büyükşehir’in Bahçebaşı- Orduzu Pınarbaşı mevkiinde satacağı arsaların bulunduğu alan (mavi daire içinde, sarı ile sınırları çizilmiş olanlar)

FOTO: Büyükşehir’in Yeşiltepe bölgesinde 3 parçaya bölerek satacağı alan (mavi daire içinde)

Etiketler: /

Yorumlar
 1. cafer dedi ki:

  Kapalı olanlar Yandaşlara Açık olanda herkese bundan ötesi olamaz.

 2. mev ka dedi ki:

  siz sonucu görün ihaleyi kimler almış

 3. Alican dedi ki:

  Belediye de hısım akrabalara verecek maaşlara para yetişmiyor …hizmet yok ..arsaları sata ki para çıka ..liyakat zaten yok ..belediye başkanı gitsin maraşa kayseriye belediyeciliği öğrensin..

 4. Malatyahmet dedi ki:

  Tabi kasa tam takır para bitti. 40 tane bilmem ne daire muduru 40 tane bimem ne mudur yardimcisi
  Arsa satiyorlar ne guzel

YORUM YAZ
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici, saygısız ifadeler, cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, suçluyu ya da suçu övücü, uygunsuz gönderici adı, 'naylon- uyduruk' mail adresli, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır. Ayrıca, mesajların tüm yasal ve cezai sorumluluğu, mesajlarıyla birlikte IP numaraları da düşen göndericilere aittir."