Final

Fuat


Opel Combo
Malatya Haber -

‘Bizimkisi Bir Aşk Hikayesi’

‘Bizimkisi Bir Aşk Hikayesi’
 • 04.04.2020

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, bu göreve seçilmesinin birinci yıldönümünü sosyal medya hesaplarında yayınladığı bir mesaj ve mesaja ekli video ile kutladı.

Twitter ve instagram hesaplarında 2 Nisan Perşembe günü yayınladığı mesajında, Bitmeyecek bir sevdanın yıldönümündeyiz…” sözleri ile geçen yıl göreve seçilmesini hatırlatan Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, “Bizimkisi bir aşk hikayesi” ifadesini kullandı.

Mesajının ekinde, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 28 Kasım 2018 tarihinde, AKP’nin 40 büyükşehir ve il belediye başkan adayını açıkladığı toplantıda, Malatya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olarak Selahattin Gürkan’ın adını açıkladığı anların görüntüsüyle başlayan bir video da yayınlandı.

Video, Gürkan’ın twitter hesabından 2700 defa görüntülenirken, 176 beğeni aldı.

Söz konusu videoda Selahattin Gürkan’ın adının açıklanmasından sonra, Malatya’ya gelişi ve meşaleler arasında seçim sonrası belediye binasına girişine ait görüntüler bulunuyor. Videonun altyapısında ise Kayahan’a ait “Bizimki bir aşk hikâyesi” şarkısının seçim müziğine dönüştürülmüş versiyonu yer alıyor.

Kayahan’a ait şarkının orijinal halindeki sözler şöyle:

“Bizimkisi bir aşk hikâyesi
Siyah beyaz film gibi biraz
Gözyaşı umut ve ihtiras
Bizimkisi alev gibi biraz
Alev gibi

Bizimkisi bir aşk hikâyesi
Siyah beyaz film gibi biraz
Ateşle su dikenle gül gibi
Bizimkisi roman gibi biraz”

“Malatya lokomotif görevi görüyor”

Bu arada, Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, 2 Nisan Perşembe günü ERTV Ana Haber programına katılarak, koronavirüs salgınına karşı alınan tedbirler hakkında bilgi verdi. Gürkan, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’la video konferans yöntemiyle yaptığı görüşmede, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a, koronavirüs tedbirleri konusunda “Malatya’nın lokomotif görevi gördüğünü” söylediğini aktardı.

Osman Güder aldığı oy sayısını ve oy oranını hatırlattı

Diğer yandan Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder de, twitter hesabından yayınladığı mesajda, 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde Battalgazi Belediye Başkanlığı’na seçilmesini aldığı oy sayısı ve oy oranını hatırlattı.

Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder’in 31 Mart 2020 tarihli söz konusu tweeti şöyle:

“31 Mart 2019. Oy Kullanan Seçmen Sayısı: 161.630. Geçerli Oy Sayısı: 154.527. AK Parti: 108.568. %70. 26 ile bizleri mahcup etmeyen, aziz hemşehrilerimize hizmetkar kılan, lütfu ve ikramı ile onurlandıran Rabbimize sonsuz hamd, sena ve şükürler olsun”.

MHP’lilerden Güder’e uyarı: Hatırlatmakta fayda var; o oyların içinde MHP’nin de oyları var

Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder’in seçim yıldönümü tweetine karşılık veren bazı MHP’li twitter hesapları, Güder’e, aldığı oyun sadece AKP’ye ait olmadığını ve aldığı oyda MHP’nin de katkısı olduğunu hatırlattı.

Bir hesap, “@osmangudertr Cumhur İttifakı adayı olduğunuzu unuttunuz herhalde? Bunu her ne kadar benimseyememiş bir belediye olsanız da oraya yalnızca akp seçmeninin oyları ile gelmediniz. Unuttunuz sanırım. Hatırlatmakta fayda var…” ifadelerini kullandı.

Bir takipçisi ise Osman Güder’e “Peki bir senede ne yaptınız?” sorusunu yöneltti.

Yeşilyurt Belediye Başkanı Çınar: “Dolu dolu bir yılı geride bıraktık”

Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar da twitter hesabında, göreve başlamasının birinci yıl dönümünde, “ dolu dolu geçen bir yılı” geride bıraktıklarını vurguladı.

Mehmet Çınar, mesajında “Gece gündüz demeden aşkla çalıştığımız dolu dolu bir yılı geride bıraktık. Çalışma arkadaşlarımla birlikte sizlere hizmet etmenin onurunu, gururunu yaşıyoruz. Tecrübemiz ve birikimimiz ile #Yeşilyurt’umuza hizmetkâr olmaya devam ediyoruz…Rabbim yâr ve yardımcımız olsun” dedi.

Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar’ın bu mesajının altında yorum yapan bir tweet hesabı, “Sayın Başkanım Tohmanın Mahalle Yolları Çukurdan Geçilmiyor Bilginize Arz Ederim”şeklinde şikâyet mesajı yazdı.

Güler HAZAR, Yeni Malatya Gazetesi- malatyahaber.com

Etiketler: / /

Yorumlar
 1. Bilirkişi dedi ki:

  Bu memlekette bu zihniyetle belediyecilik yapılamaz yapılırsa şuan ki durum kaçınılmaz olur, 3 belediyeninde mevcut kadrolarından hiçbir şey beklemeyin özellikle daire başkanlarının kendilerinden haberleri yok başkana nasıl yardımcı olacaklar hizmet işi kadro işidir kadrolarınizi yenileyin işi ehline verin eşe dosta değil.

  1. Kenan dedi ki:

   Katılıyorum sana kardeş yaşlı başlı adamlar işin basında hep

   1. samed dedi ki:

    kenan bey ne alaka , yaşla ne alaka, tecrübe lazım.ama, ehliyetli olacak,,.gençlerde tecrube yok.görev verılmez.,,vizyon ayrı, yaş ayrı,,,.yorum yapmak için, yorum yapmayın.,

    1. Kenan dedi ki:

     Yaşla vizyon ne yazık ki ters orantılıdır samed bey

 2. kul hakkı dedi ki:

  Başkanım kadrona baktım.bu kadro 2023 vizyonu yakalayamz. dost acı söyler.üst kademe yıpranmış kişiler.bu kadro seni bir yere götürmez.yol yakınken üstten başlayarak.değiştir.baişka illerden malatyalı teknkrat kişileri getir..üniversitelrden şehircileri getir..şehircilik doktorası olan malatyalı bürokratı getir… yol takınken .kibir abidelrınden kurtul

 3. Ramazan dedi ki:

  İnsan oğlu düşünen varlıktır düşünüyorlar

 4. Ramazan dedi ki:

  Arkadaşlar her şey tamam 1 senedir düşünüyorlar acaba malatyaya millet bahçesimi yapsak yoksa kuzey çevre yolumu 2.ci seneyide düşünerek geçirmeyi düşünüyorlar

 5. işsiz üniversiteli dedi ki:

  Asıl en büyük sıkıntı.Millete haksızlık, nedir.Özel Kalemden zengin ve bürokratlaeın çocuklarının atanmasıdır,,.fakir fukaranın çocogu KPSS ye hazırlanıyor.yazık.değilmi ,,..zengin ve bürokratın çocuğu ÖZEL KALEM den memur oluyor.Malatalılar olarak hakkımı helal etmiyoruz..acil olarak ÖZEL KALEM atama kalkmalıdır.

 6. TARAFTAR 44 dedi ki:

  Malatya kayıp etti. Malatya 5 yıll geriye gitti.boş bir balon cıktı.merkez ve ilçeler balon çıktı.kibir enaniyetle bir yere varılmaz.isvecte bakan bisikletle gidip gelyor.bizimkiler bir minibüs ve 4 araba arkasına takılıyor.ne kardeşim bu ülke o kadar zengınım..

 7. Mustafa dedi ki:

  Dikkat ettim 1 tane olumlu yorum yok. Demekki herkes benim gibi düşünüyor.O zaman arkadaş koru körüne oy vermeyin yasa. Memleketimize yazık. Az da büyüklerimiz desin ki bak tepeden indirme aday gösterme olmuyor desinler. O yüzden akçadağ çok büyük ders verdi anlatanlara. Teşekkürler Akçadağ…..

 8. Ömer dedi ki:

  Helal sana başkan. Hakkın yanında hakkı savunan Selahattin başkan Allah yar ve yardımcın olsun.

  1. ahmet dedi ki:

   Hakkın yanındayken sende ordamıydın? Hangi hakkı savunmuş bir açıklasana gardaşım. Yoksa biz başka bir ildemi yaşıyoruz. Şakşakçılıkla bir yere gelinmez ve gelinmediği de ortada…..

 9. Halk dedi ki:

  paşa kardeş güzel yorumlamış en iyi bildikleri şey
  Kendi reklamlarını yapmak sorun yok adamlar işi
  Garantiye almışlar çünkü ak parti ye atmışlar kendilerini
  Parti aday göstersin kesin seçildin vekillerde öyle işi
  Saglama baglamışlar parti kazanıyor paşalar keyfini çıkarıyor

 10. Vatandaş dedi ki:

  Başkan en iyisini yapıyor para yoksa iş olsuna ihale
  Açıp iş yaptırıp kimseyi magdur etmeyin yeşilyurt gibi
  Adam parası kadar iş yapıyor yoksada olmayan parayla
  Kimseyi magdur etmiyor

  1. ahmet dedi ki:

   İş yaptırdıkları firmaları ve verdikleri paraları açıklayamadılar gardaşım. Demekki bu işler parayı verdikle olmuyor. PARAYI KİME VERDİLER? Bizde halk olarak bilelim. Ondan sonra bizde diyelim ki helal olsun. Sanırım parayı alanlardan biri de sensin sanırım…

 11. Akçadağlı dedi ki:

  Selehattin Başkanım senden razıyız dürüst ve ilkeli bir adamsın Allah yardımcın olsun her daim Allah gücünü arttırsın.

 12. İzollu dedi ki:

  Bence siz yine şükredin merkezdeki başkanlar azda olsa birşeyler yaptı yada yapacak hele siz birde ilçelere bakın ak partinin kalesi dediğimiz kalede Murat KOCA para yok borç çok diyor tüm akrabalarını belediye de iş sahibi yaptı. Deprem de ilçe yerle bir oldu lakin kerpiç evlere az hasarlı veya hasarsız raporu verilmiş e nerdesin başkan senin işin nedir? Göstermelik ankete tıklatmamı yapmak. Unutmayın bu tarafın karşı tarafıda var farkındamısınız

 13. Yasar dedi ki:

  sen ne yaptın bu memlekete Allah aşkına söyle ya ne umutlarla seçtik seni geldin geleli heryerde, her konuda şov peşindesin.Malatya coronavürüsle ilgili lokomotif şehirmiş. Ya arkadaş sen vali misin bırak vali konuşsun. Söylediğin , konuştuğun her lafın abartmak bütün demeçlerine bakın Her söylediği seyleri ilk ben yaptım ben ben ben .. He başkan He önceden buralar hep dutluktu sen geldin medeniyet gördük.bizimkisi aşk hikayesi falan değil başkan kusura bakma. Senin ki tek taraflı aşk

  1. Murat dedi ki:

   Ego tavan icraat sıfır.. Halka gerçek anlamda eğildin mi.. Danışmanları daire başkanları güya halkı dinler gibi yapmaktan başka bir şey yapmıyo. Tüm Malatya oy verse ben yine vermem artık.

 14. çırmıktılı 44 dedi ki:

  bir yere gidiyo arkasında 4 araba içinde 10 tane gazeteci kameralar mikrofonlar korumalar yaw sen belediye başkanısın biraz mütavazi ol sen REİS DEĞİLSİN özenme o bu ülkenin %52 oyunu alan Koca bir REİS sen onun hayrına oy verilen bir belediye başkanı biraz mütavazi ol

 15. Hasan dedi ki:

  O değilde bu şarkı daha yakışırdı. Aşkımız buraya kadar Ahh Aşkımız buraya kadarrr.

 16. Talip dedi ki:

  Çınar çok vasat, Güder çok vasat,
  GÜRKAN VASATINDA VASATI…
  3 başkanında adaylığı açıklandığında tablonun ne olacağı belliydi.
  1 yılın sonunda GÜRKAN karşılama videosu yayınlamış…
  1 yılın sonunda Güder aldığı oy oranını açıklamış…
  1 yılın sonunda Çınar gururdan bahsetmiş…
  Proje var mı?
  Cevap yok!
  Hizmet var mı?
  Cevap yok!
  Şov var mi?
  Cevap hemde şovun zirvesi!
  -Nasıl geldilerse öyle giderler, olan Malatyamıza oldu, 5 yıl kayıpla geçireceğiz bu dönemi!

  1. ahmet dedi ki:

   Doğru abim. Ama anlayacak kişi kim. Seçimde yine Malatayalı mı? Aman ha kendi adamımıza verek verek diyip bizi hallettiler……

 17. Cemil dedi ki:

  Ben hala 63 Bin km. Karla mücadele ile 2 Milyonluk işi 20 Bin liraya nasıl yaptığındayım!Çözemedim ..Burayı atlasam 450 milyon borç ödemeye geçeceğim.Ama geçemedim..İlklerin başkanını çözemiyoruz arkadaş

 18. Vaizin Oğlu dedi ki:

  Hiç kimse ne oldum dememeli, acaba ne olacağım demeli..!

 19. Kürneli dedi ki:

  Selahattin başkan tam 1 yıl oldu Akçadağ ve Akçadağlılar hizmet almayalı! Bunu unutma Malatya’da en çok akçadağlı var, seçim zamanı gelirse bizlerde seni unuturuz.

 20. Suat dedi ki:

  Oy verenler düşünsün geçen bir yılda sadece fragman izlediniz daha film başlamadı..!!!

 21. Fatih dedi ki:

  http://malatyahaber.com/haber/bakin-iceriye-kapandik-kaldik-iste/
  Maalesef tam bir hayal kırıklığı olan bir başkan seçtik. Milletini suçlayan, tepeden bakan, ben ben diyen ve sürekli reklam, şov yapan

 22. Boztepeli dedi ki:

  Selahattin başkan boztepeye ne zaman hizmet getirmeyi düşünüyorsun. Bura üvey evlatmı?

 23. pasa dedi ki:

  Büyükşehir, Battalgazi ve Yeşilyurt üçü de tam bir hayal kırıklığı maalesef. Üçünün de yaptığı en iyi hizmet bilbord reklamlarında ve yol yapım çalışmalarında poz vermek oldu. Hele Selahattin başkan maalesef duble hayal kırıklığı. ağzından düşürmediği yeşil kuşak projesi yerinde sayıyor.

 24. Turan dedi ki:

  Aşk bu neye konacağı belli olmuyor. Bir yıl geçmiş üzerinden atıp tutma ve reklam dışında ortada hiçbirşey yok. Ankara İstanbul elden gitmiş ama siz rekor oyla gelmişsiniz. İktidar partisi arkanızda. Her ay bir bakan gelip gidiyor ama alabildiğiniz birer çöp kamyonu. Şehri rahatlatacak kalkındıracak hiçbir icraatınız ve projeniz yok. Biz de sütten çıkmış ak kaşık değiliz. Seçim dönemi de bir projeniz yoktu ama çok umutlanmıştık. Her seçimden sonra elimiz kırılaydı diyoruz ama diğer seçime yine dolduruşa gelip peşinize düşüyoruz

 25. 44 MALATYA dedi ki:

  http://malatyahaber.com/haber/imaj-yukseltmeye-7-milyon-tl-agirlamaya-69-milyon-tl/

  Gerçekten hayret verici, nasıl vicdanları rahat ediyor?
  Bilmiyorum,benim vicdanım rahat etmez, sayın belediye başkanımızı ve yol arkadaşlarını Allah’a havale ediyorum.

 26. Alpay dedi ki:

  İki gözümün çiçeği Selo geçmiş 1 yılı boş geçirmiş 😅

 27. Hamza dedi ki:

  Yazık oldu Malatya’ya 3 belediye başkanıda başarısız ve yetersiz hepsine bu makamlar 2 gömlek büyük geldi. Hele Selo başkan keşke eski malatyada kalsaydı, Malatya’yı tüm ilçeleri ile mahvetti.

 28. Pütürgeli dedi ki:

  Selahattin başkan bu izollutepe, Tandoğan tarafına ne zaman hizmet getirmeyi düşünüyorsun, aynı zamanda Pütürgeliyim sık gidip geliyorum oradada bir çalışman yok. Hem mahallemize hemde ilçemize ne yapıldıysa Ahmet Çakır döneminde yapıldı. Ondan sonra ne gelen ne giden oldu. Verdiğimiz oya pişman ettiniz

 29. Mustafa dedi ki:

  Doğru tam hikayeliksiniz 1sene nasilyatilir neler yapılır yata yata tamda aşk hikayesi bunların ki Malatya 10sene geriye gitti birdaha omakamları rüyanızda görürsünüz

 30. Gürsel dedi ki:

  Büyükşehir ve Battalgazi çok vasat olduğu için veya şöyle hiç yok gibi I nedenle Yeşilyurt biraz daha öne çıkıyor. O da çok yeterli değil.

 31. Emir dedi ki:

  Hiç bir belediye başkanımızda icraat yok. Kısmen Çınar bir şeyler yapıyor. Osman Güder’den zaten çok beklentimiz yoktu adam belliydi ha varlığı ha yokluğu onu nasıl aday gösterdiler anlamış değilim. Büyükşehir’i hiç söylemeyelim zaten tamamen hayal kırıklığı oldu.

 32. Azim dedi ki:

  Şöyle Selahattin Gürkan’ın geçmiş bir yılını vatandaş olarak sıralayayım: Göreve gelir gelmez personelle uğraşma. Geçmiş dönemi kötüleme. Hizmet araçlarını israf diye iptal etme, unutulduktan sonra ihalesiz eskisinden yüksek fiyatla tekrar kiralama. Hiç bir proje yapamadan geçen bir yıl. 2 milyonluk işi 20 bine yaptım diyerek milleti yanıltma. Gerçek borcun üzerine en az 1 milyar ekleyip açıklama. Kasaya 450 milyon girmememisine rağmen borç ödedim açıklaması. Battalgazide iken borcum yok demesine rağmen 100 küsür milyon borç çıkması. Geçen yaz sinekle haşere ile mücadelede sınıfta kalma aynı şekilde kar yağdığı zaman hayatı felç etti bir daha sınıfta kaldı. Açılan ihaleler sebepsiz yere iptaller. Az kırımla yapılan ihaleler. Koronada yeterince tedbir alamama ve temizlik noktasında yetersiz kalma hatta bölgede en çok vaka ile ikinci il olma. Bunların hiçbirisini görmeden sürekli reklam ve şov yapıldı. Millet kar yüzünden eleştirdi diye fırçalar attı. Koca bir yıla sığdırılacak o kadar çok şey var ki şu an için aklıma gelenler bunlardı.

 33. Kübra dedi ki:

  Selahattin başkan geçtiğimiz 1 yıl şovdan, abartıdan ve kibirden başka birşey görmedik. Kalan 4 yılda böyle olursa yandık. Malatya sayende en hızlı geriye giden kent olarak hafızalarda kalacak. Tarih seni de yazacak

 34. Hüseyin dedi ki:

  Sınıfta kalan bir başkan ve belediye

 35. Ahmet dedi ki:

  Başkan millete tepeden bakarak, milleti sucluyarak, çalışma arkadaşlarının şevkini kırarak, boy boy bilboarlarda bu milletin parasını reklamlarla heba ederek, gösteriş, kibir, bulunmaz Hint kumaşı mantığında giderek BU MİLLETE HİZMETKAR DEGİL ANCA MİLLETİN SELO BAŞKANI OLABİLİRSİN VE OYLE HATİRLANİRSİN. Malatya li biri gelsin diye seni seçtik ama O KOLTUK GERCEKTEN SİZE COK BÜYÜK GELDİ. Videolarla şunu yaptım değil öncelikle açıklamalarını düzelt millete hizmetkar ol. Ama zor gibi duruyor bu

 36. Tamer dedi ki:

  Koskoca 1 yılı bu videoyla mı kutlamış. Ben birşey demiyorum boş geçen bir yıl

 37. Zeki dedi ki:

  gürkandan olmadığını herkes gördü

  1. Tatar Ramazan Öz Pötürgeli dedi ki:

   Bencede olmaz

 38. Belediyeci dedi ki:

  Valla bir Malatyalı olarak ben aşk hikâyesi felan görmüyorum. Büyükşehir Belediye Başkanımiz çıksın desin ki şu projeyi biz hazırladık. Geldiğindr makam araçlarinı topladı, ihalelerini iptal etti, firmalara tazminat ödedi. Şimdi yeniden 25 makam aracı kiraladı hemde her bir aracın aylık kira bedeli 5900 TL. Aracın kendisi 180 bin lira. Tam 2 buçuk yılda firma amorti ediyor. Makam aracının aciliyeti nedir ki depremi fırsat bilip hemen kiralama yoluna gittiniz. Yazik günah. Dinime imanıma gelen gideni aratıyor. Ya elinizi vicdanınıza koyun. Yei atanan bütün Genel Mudürler istisnasız emekliler 2. Emekliliğe çalışıyorlar. Kendi atadığı daire başksnları 62-63 yaşlarındalar. Ne heyecanı, ne aşkı. Hepsi 2. Baharını yaşıyor. Demek hakediyoruz

 39. Kadir dedi ki:

  Ne kadar sosyal medyada reklamını yapsamda malatya için hiç bir şey yapmadığını cümle alem biliyor. Önceki başkanlara rahmet okuttun

 40. Fikret dedi ki:

  Al birini vur ötekine…

 41. Adıyamanlı dedi ki:

  Osman başkana laf yok mhp oy vermesede silme götürürdü

 42. Avşar bey dedi ki:

  Ne Beklentilerle ne umutlarla Gurkani istedi Malatya Ama daha ilk gulerinde ne kadar husrana ugratacagini gosterdi. Yazik oldu Malatyamiza..
  Insallah geriye kalan dort yilda bir an once gecer. Buyuksehir gurkan ve ekibine buyuk geldi. Lafla gecen bir yıl gibi dört yılını da doldurur.

YORUM YAZ
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici, saygısız ifadeler, cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, suçluyu ya da suçu övücü, uygunsuz gönderici adı, 'naylon- uyduruk' mail adresli, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır. Ayrıca, mesajların tüm yasal ve cezai sorumluluğu, mesajlarıyla birlikte IP numaraları da düşen göndericilere aittir."